Kraków: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy


Numer ogłoszenia: 46229 - 2013; data zamieszczenia: 27.03.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Narodowe w Krakowie , Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 2955621, faks 012 2955555.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.muzeum.krakow.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa Instytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy. a. Oddział Dom Józefa Mehoffera, nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 357 b. Oddział Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 362 c. Oddział Biblioteka Książąt Czartoryskich, nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 359 Usługa sprawowania ochrony w ww. oddziałach Muzeum realizowana będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności: Ustawą z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. 1997r. Nr.114, poz.740) tekst jednolity z dnia 26.07.2005 r. (Dz.U. 2005 r. Nr.145, poz.1221 z późniejszymi zmianami), Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 06 sierpnia 1998 roku w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. Nr 113, poz. 730 z późn. zm.), Ustawą z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tj. Dz.U. z 2004r. Nr 52. Poz.525 z późn. zmianami), Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1998r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobów użycia przez pracowników ochrony środków przymusu bezpośredniego (Dz.U. 1998.89.563), Ustawą z dnia 5 sierpnia 2010r o ochronie informacji niejawnych (tekst jedn. Dz.U. z dnia 1.10.2010r. Nr 182 poz. 1228). Ponadto wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji zamówienia do działań zgodnych z obowiązującymi aktami wewnętrznymi regulującymi funkcjonowanie jednostki, które będą przekazane w formie instrukcji danego posterunku po zawarciu umowy.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.71.00.00-4.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 24.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Ustala się wadium w wysokości - 15 000,00 PLN (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100). Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późń. zm). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: 62 1030 1508 0000 0008 1536 0001 CITI HANDLOWY - Bank Handlowy w Warszawie. W pozostałych formach zabezpieczenie należy złożyć w siedzibie zamawiającego Al. 3-go Maja 1, 30 -062 Kraków, pok. 048 w dziale księgowości. Wadium należy złożyć w zaklejonej kopercie opisanej wadium przetargowe: Nr postępowania EP-271-06/13 oraz datę. 1.Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 2. 2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 3.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. 4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. 5. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. 7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: 1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Do postępowania przetargowego zostaną dopuszczeni Wykonawcy którzy a) posiadają koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wydaną na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.) na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej stałej lub doraźnej oraz polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, b) posiadają świadectwo broni, które umożliwi dopuszczenie jego pracowników do posiadania broni na terenie obiektów Muzeum wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity Dz. U. z 2004r. Nr 52, poz. 525 z pózn. zm.)


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Do postępowania przetargowego zostaną dopuszczeni Wykonawcy którzy wykonali a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonują należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), co najmniej: 1 (jedną) usługę polegającą na prowadzeniu w sposób ciągły tj. przez okres minimum 1 roku bezpośredniej ochrony fizycznej mienia realizowanej na następujących warunkach: ochrona obiektu odbywała się na zasadach określonych ustawą o ochronie osób i mienia;dotyczyła obiektu zamkniętego tj. wnętrza budynku o charakterze użyteczności publicznej, obiekt, w którym prowadzono ochronę umieszczony był w wykazie Obiektów, obszarów i urządzeń ważnych dla obronności, interesu gospodarczego państwa i bezpieczeństwa publicznego i innych ważnych interesów państwa, które podlegają obowiązkowej ochronie przez specjalistyczne formacje ochronne lub odpowiednie zabezpieczenia techniczne. W przypadku wskazania przez wykonawcę w celu spełniania ww. warunku udziału w postępowaniu, usługi ochrony mającej charakter okresowy, zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże iż wykonał należycie w ramach trwającej umowy, ochronę w zakresie opisanym powyżej przez okres minimum 1 roku w sposób ciągły. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument potwierdzający spełnienie w/w warunku Wykonawcy mogą złożyć wspólnie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Metoda oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu: spełnia/nie spełnia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Do postępowania przetargowego zostaną dopuszczeni Wykonawcy którzy posiadają broń oraz środki przymusu bezpośredniego: broń palna w ilości 3 szt. + normatyw amunicji, kajdanki 3 szt., pałka TONFA 3 szt. stanowiące wyposażenie pracowników ochrony podczas pełnienia służby na poszczególnych posterunkach. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument potwierdzający spełnienie w/w warunku Wykonawcy mogą złożyć wspólnie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Metoda oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu: spełnia/nie spełnia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Do postępowania przetargowego zostaną dopuszczeni Wykonawcy którzy dysponują lub będą dysponowali odpowiednią liczbą osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia: minimum 1 osobą pełniącą funkcję koordynatora działań pracowników ochrony posiadającą licencję pracownika ochrony fizycznej II stopnia oraz aktualne poświadczenia bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli co najmniej zastrzeżone. Wskazana osoba w trakcie realizacji umowy będzie pełniła funkcję zarządzającą, nadzorującą pracę pracowników ochrony oraz będzie utrzymywała stały kontakt z kierownictwem WSO (Wewnętrzne Służby Ochrony), minimum 12 pracownikami posiadającymi licencje pracownika ochrony fizycznej I lub II stopnia oraz legitymacje uprawniającą do posiadania broni obiektowej umożliwiającą realizację zamówienia; Zamawiający zastrzega, że funkcja koordynatora służby ochrony nie może być łączona z pozostałymi. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument potwierdzający spełnienie w/w warunku Wykonawcy mogą złożyć wspólnie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Metoda oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu: spełnia/nie spełnia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Do postępowania przetargowego zostaną dopuszczeni Wykonawcy którzy posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN; są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 150.000,00 zł. od jednego zdarzenia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument potwierdzający spełnienie w/w warunku Wykonawcy mogą złożyć wspólnie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Metoda oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu: spełnia/nie spełnia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • określenie dostaw lub usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o dostawach lub usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    wykonawca zobowiązany jest przedłożyć zamawiającemu wykaz wykonanych a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj. co najmniej: 1 (jedną) usługę polegającą na prowadzeniu w sposób ciągły tj. przez okres minimum 1 roku bezpośredniej ochrony fizycznej mienia realizowanej na następujących warunkach: ochrona obiektu odbywała się na zasadach określonych ustawą o ochronie osób i mienia; dotyczyła obiektu zamkniętego tj. wnętrza budynku o charakterze użyteczności publicznej, obiekt, w którym prowadzono ochronę umieszczony był w wykazie obiektów, obszarów i urządzeń ważnych dla obronności, interesu gospodarczego państwa i bezpieczeństwa publicznego i innych ważnych interesów państwa, które podlegają obowiązkowej ochronie przez specjalistyczne formacje ochronne lub odpowiednie zabezpieczenia techniczne wraz z dowodami o których mowa w par. 1 ust.2 pkt 1 albo 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. 2013, poz.231, że zamówienie to zostało wykonane należycie);;
  • wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 80
  • 2 - doświadczenie - 20


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

W zawartej umowie nie jest możliwe wprowadzanie istotnych zmian w stosunku do treści oferty poza przewidzianymi w niniejszej specyfikacji. Warunki i okoliczności uprawniające do wniosku o zmianę. Zamawiający przewiduje i zastrzega sobie wprowadzenie zmiany w treści umowy w zakresie: wszelkich terminów określonych umową i jej załącznikami, z wyłączeniem przyczyn niedotrzymania terminu realizacji umowy z winy Wykonawcy; sposobu realizacji zamówienia o ile wpływa ona pozytywnie na realizacje umowy dla obydwu stron (np. sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy), ceny brutto oraz wysokości naliczonego podatku od towarów i usług w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT (cena netto nie ulega zmianie); rezygnacji z pełnienia ochrony w wybranych oddziałach lub ograniczenia jej zakresu. W takim przypadku wynagrodzenie wykonawcy zostaje odpowiednio zmniejszone. W przypadku rezygnacji zamawiającego z ochrony wybranego oddziału/ów objętych przedmiotem umowy, wynagrodzenie wykonawcy zostaje zmniejszone o wartość ochrony dla tych obiektów określoną w ofercie (tj. cena świadczenie usługi ochrony za dany oddział w okresie 1 miesiąca). W przypadku gdy rezygnacja z ochrony obiektów/ów będzie wiązała się z niepełnym miesięcznym okresem trwania usługi lub ograniczenia zakresu ochrony w danym oddziale w zakresie składu osobowego wynagrodzenie zostanie pomniejszone poprzez wyliczenie faktycznie niezrealizowanych ilości roboczogodzin w stawce równej przyjętej do rozliczenia wynagrodzenia pracownika ochrony. zmiany osób realizujących zamówienie w przypadku kiedy zmiana taka ma charakter stały (nie dotyczy sytuacji ustalania zastępstwa) z zastrzeżeniem, że nowe /dodatkowe osoby posiadają kwalifikacje nie niższe od tych, które posiadają osoby wskazane do realizacji zamówienia w wykazie załączonym do oferty oraz pracownicy zamawiającego przejęci przez wykonawcę. Zamawiający przewiduje również możliwość zmiany zawartej umowy w następujących przypadkach: gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy; w przypadku działania siły wyższej tj. okoliczności niezwykłych, niemożliwych do przewidzenia przy dochowaniu należytej staranności, niezależnych od stron która się na nie powołuje. Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: a) powódź, pożar, b) inne zdarzenia związane z działaniem sił natury, nietypowe dla tego obszaru, c) zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, d) nieprzewidziane uszkodzenie lub zniszczenie obiektu budowlanego, urządzenia technicznego lub systemu urządzeń technicznych powodujące przerwę w ich używaniu lub utratę ich właściwości, bez których zrealizowanie założonego pierwotnie celu umowy stało się niemożliwe, Nie uważa się za czynnik zakłócający wpływ czynników atmosferycznych, których wystąpienie musi być normalnie brane pod uwagę podczas realizacji umowy. Zmiany powyższe mogą być uzasadnione przyczynami prawnymi, organizacyjnymi. Zamawiający na powyższy zakres przedłoży propozycję zmiany umowy w formie aneksu, którą to Wykonawca jest związany i nie przysługują mu w tym zakresie żadne roszczenia do Zamawiającego co do kwoty umownej, ewentualnego odszkodowania z tytułu utraty spodziewanych zysków. Wykonawca zobowiązany jest do ostrzegania Zamawiającego, tak wcześnie jak to możliwe, o szczególnych przyszłych wydarzeniach i okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość dostaw (w każdy sposób) lub opóźnienie w realizacji usług. Zamawiający zażąda od Wykonawcy oceny wpływu przyszłego wydarzenia i okoliczności wpływających na datę zakończenia wykonywania dostawy. Wykonawca opracuje i przedstawi Zamawiającemu do akceptacji propozycje dotyczące uniknięcia lub zmniejszenia wpływu takiego wydarzenia lub okoliczności mających wpływ na realizację usług, jak też będzie współpracował przy wykonywaniu odnośnych zaleceń Zamawiającego. Ww. okoliczności mogą wpłynąć na zmianę treści umowy o ile są one zgodne z okolicznościami wprowadzania zmian do umowy opisanymi w pkt a. Procedura wprowadzania wszystkich zmian do umowy określonych w niniejszej umowie. Wniosek o zmianę każdorazowo musi zawierać: opis proponowanej zmiany, wpływ na wykonanie dostawy stanowiącej przedmiot umowy, proponowany termin wprowadzenia zmian, należy podać jakie znaczenie ma zmiana dla zamawiającego lub czy jest konieczna dla wykonania umowy


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.muzeum.krakow.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Muzeum Narodowe, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, pok 050.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
05.04.2013 godzina 10:00, miejsce: Muzeum Narodowe, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, pok 050.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Wybrany Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 10% ujętej w umowie wartości brutto w: pieniądzu - wpłacone przelewem, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach ubezpieczeniowych lub gwarancjach bankowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz niektórych ustaw (Dz. U. z 2007 r Nr 42 poz. 275). Zabezpieczenie należytego wykonania umowy złożone w formie gwarancji, poręczeń winno być bezwarunkowo płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione w pieniądzu winno być wpłacone na konto Zamawiającego: 62 1030 1508 0000 0008 1536 0001 CITI HANDLOWY - Bank Handlowy w Warszawie. Warunki i termin zwrotu lub zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający zwróci 100 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania przedmiotu umowy i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonany oraz wydania przez podpisanie przez Zamawiającego ostatecznego protokołu odbioru..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Numer ogłoszenia: 131258 - 2013; data zamieszczenia: 04.04.2013


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
46229 - 2013 data 27.03.2013 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Muzeum Narodowe w Krakowie, Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 2955621, fax. 012 2955555.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4).

  • W ogłoszeniu jest:
    IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 05.04.2013 godzina 10:00, miejsce: Muzeum Narodowe, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, pok 050..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 10.04.2013 godzina 10:00, miejsce: Muzeum Narodowe, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, pok 050..


Kraków: Świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy


Numer ogłoszenia: 67063 - 2013; data zamieszczenia: 06.05.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 46229 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Narodowe w Krakowie, Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 2955621, faks 012 2955555.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa Instytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy. a. Oddział Dom Józefa Mehoffera, nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 357 b. Oddział Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 362 c. Oddział Biblioteka Książąt Czartoryskich, nr ewid. Wojewody Małopolskiego - 359 Usługa sprawowania ochrony w ww. oddziałach Muzeum realizowana będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności: Ustawą z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. 1997r. Nr.114, poz.740) tekst jednolity z dnia 26.07.2005 r. (Dz.U. 2005 r. Nr.145, poz.1221 z późniejszymi zmianami), Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 06 sierpnia 1998 roku w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. Nr 113, poz. 730 z późn. zm.), Ustawą z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tj. Dz.U. z 2004r. Nr 52. Poz.525 z późn. zmianami), Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1998r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobów użycia przez pracowników ochrony środków przymusu bezpośredniego (Dz.U. 1998.89.563), Ustawą z dnia 5 sierpnia 2010r o ochronie informacji niejawnych (tekst jedn. Dz.U. z dnia 1.10.2010r. Nr 182 poz. 1228). Ponadto wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji zamówienia do działań zgodnych z obowiązującymi aktami wewnętrznymi regulującymi funkcjonowanie jednostki, przekazanymi w formie instrukcji danego posterunku po zawarciu umowy.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.71.00.00-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
30.04.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Agencja Ochrony Kowalczyk Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 05-300 Mińsk Mazowiecki, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 576000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    494563,44


  • Oferta z najniższą ceną:
    494563,44
    / Oferta z najwyższą ceną:
    838663,20


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: zam_publ@muzeum.krakow.pl
tel: 12 43 35 621
fax: 12 43 35 555
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-04-04
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 4622920130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-03-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 80%
WWW ogłoszenia: www.muzeum.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Narodowe, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, pok 050
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
79710000-4 Usługi ochroniarskie
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie na rzecz Zamawiającego stałej usługi bezpośredniej ochrony fizycznej mienia, zgodnie z obowiązującymi planami ochrony w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie przez okres 24 miesięcy Agencja Ochrony Kowalczyk Sp. z o.o.
Mińsk Mazowiecki
2013-05-06 494 563,00