Wynik przetargu

Adres: ul. Limanowskiego 134, 26-600 Radom, woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zzp@mops.radom.pl
tel: 48 360 84 90 wew. 223
fax: 48 360 84 90 w.223; 360 84 88
Dane zamówienia
ID ogłoszenia wyniku: 3136220110 Data Udzielenia: 2011-02-28
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Kody CPV
85312100-0 Usługi opieki dziennej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Wartość
Świadczenie usług opieki na rzecz podopiecznych osobom którym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyznał pomoc w formie usług opiekuńczych. Bożena Możdżeń
Radom
12 133,00
1,00
Barometr Ryzyka Nadużyć

Raport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego.


Kliknij we wskaźnik by poznać szczegóły

Dane ogłoszenia o wyniku:
Data udzielenia:
2011-02-28
Dotyczy cześci nr:
1
Kody CPV:
853121000
Ilość podmiotów składających się na wykonawcę:
1
Kwota oferty w PLN:
12 134,00 zł
Minimalna złożona oferta:
12 134,00 zł
Ilość złożonych ofert:
1
Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego:
0
Minimalna złożona oferta:
12 134,00 zł
Maksymalna złożona oferta:
12 134,00 zł
TREŚĆ OGŁOSZENIA


Radom: Świadczenie usług opieki na rzecz podopiecznych osobom którym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyznał pomoc w formie usług opiekuńczych.


Numer ogłoszenia: 31362 - 2011; data zamieszczenia: 28.02.2011

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Limanowskiego 134, 26-600 Radom, woj. mazowieckie, tel. 048 3608701, faks 048 3608706.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług opieki na rzecz podopiecznych osobom którym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyznał pomoc w formie usług opiekuńczych..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Stosownie do art. 5 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych istnieje możliwość udzielenia zamówienia w trybie wolnej ręki art. 66-68 ustawy. Działając w oparciu o powyższe ustawowe upoważnienia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyjął jako najwłaściwszą procedurę, tryb postępowania z wolnej ręki z jednoczesnym jednak poszerzeniem tego trybu o elementy zapewniające w interesie finansów publicznych zwiększoną konkurencyjność i możliwość szerszego wyboru ofert. Przyjmując taki tryb postępowania w tej sprawie nie zależnie od pełnej formalno - prawnej podstawy rozważono nie przydatność przetargu nieograniczonego oraz przetargu ograniczonego / trybów podstawowych / a to z następujących powodów: W przypadku usług opiekuńczych zasadne jest zlecenie zamówienia temu wykonawcy, który ma już praktykę w opiekowaniu się klientami Zamawiającego zna m.in. zakres indywidualnej pomocy dla każdego z nich, przebieg ich chorób oraz zakres niepełnosprawności. Udzielenie zamówienia w innym trybie niż zamówienie z wolnej reki mogło by spowodować, iż usługi te świadczone byłyby przez innego wykonawcę nieznającego zakresu indywidualnej pomocy świadczonej dla rzeszy uprawnionych osób / często o bardzo różnych potrzebach opieki ze względu na różny rodzaj, specyfikę, nasilenie schorzeń, również o podłożu psychicznym /. W ocenie Zamawiającego właśnie taki, opisany wyżej, tryb postępowania / z wolnej ręki / zapewniający kontynuowanie zamówienia przez dotychczasowego wykonawcę, bezpieczeństwo należytego wykonania zamówienia w sposób należyty oraz zapewni celowe i efektywne wydatkowanie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej środków publicznych i nie naruszy zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków. Ponadto efektem zastosowania przetargu nieograniczonego albo ograniczonego jest zawsze wybór jednego a nie kilku wykonawców. W przypadku usługi będącej przedmiotem omawianych procedur konieczność wyboru jednego oferenta przeczyłaby rzeczywistym potrzebom i warunkom wykonywania usługi polegającej na świadczeniu opieki całej rzeszy uprawnionych osób /często niepełnosprawnych/ zamieszkałych w różnych oddalonych od siebie częściach miasta. Podkreślić należy iż przyjmując procedurę z wolnej ręki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia kontynuację zamówienia dotychczasowym wykonawcom. Opisany wyżej, tryb postępowania zapewni ponadto zamierzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ekonomiczny efekt wynikający z konkurencyjności, jednolitości warunków ale także zapewni dywersyfikacje, która wyklucza monopol jednego Wykonawcy sprzyjając dyscyplinie wykonania usług, zapewnieniu ciągłości obciążających Zamawiającego świadczeń w tym zakresie i sprzyjającej prawidłowemu oraz rzetelnemu wykonaniu..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
85.31.21.00-0.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25.02.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Bożena Możdżeń, ul. Kwiatkowskiego 54 m 6, 26-600 Radom, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 12133,59 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    12133,59


  • Oferta z najniższą ceną:
    12133,59
    / Oferta z najwyższą ceną:
    12133,59


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Stosownie do art. 5 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych istnieje możliwość udzielenia zamówienia w trybie wolnej ręki art. 66-68 ustawy. Działając w oparciu o powyższe ustawowe upoważnienia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyjął jako najwłaściwszą procedurę, tryb postępowania z wolnej ręki z jednoczesnym jednak poszerzeniem tego trybu o elementy zapewniające w interesie finansów publicznych zwiększoną konkurencyjność i możliwość szerszego wyboru ofert. Przyjmując taki tryb postępowania w tej sprawie nie zależnie od pełnej formalno - prawnej podstawy rozważono nie przydatność przetargu nieograniczonego oraz przetargu ograniczonego / trybów podstawowych / a to z następujących powodów: W przypadku usług opiekuńczych zasadne jest zlecenie zamówienia temu wykonawcy, który ma już praktykę w opiekowaniu się klientami Zamawiającego zna m.in. zakres indywidualnej pomocy dla każdego z nich, przebieg ich chorób oraz zakres niepełnosprawności. Udzielenie zamówienia w innym trybie niż zamówienie z wolnej reki mogło by spowodować, iż usługi te świadczone byłyby przez innego wykonawcę nieznającego zakresu indywidualnej pomocy świadczonej dla rzeszy uprawnionych osób / często o bardzo różnych potrzebach opieki ze względu na różny rodzaj, specyfikę, nasilenie schorzeń, również o podłożu psychicznym /. W ocenie Zamawiającego właśnie taki, opisany wyżej, tryb postępowania / z wolnej ręki / zapewniający kontynuowanie zamówienia przez dotychczasowego wykonawcę, bezpieczeństwo należytego wykonania zamówienia w sposób należyty oraz zapewni celowe i efektywne wydatkowanie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej środków publicznych i nie naruszy zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków. Ponadto efektem zastosowania przetargu nieograniczonego albo ograniczonego jest zawsze wybór jednego a nie kilku wykonawców. W przypadku usługi będącej przedmiotem omawianych procedur konieczność wyboru jednego oferenta przeczyłaby rzeczywistym potrzebom i warunkom wykonywania usługi polegającej na świadczeniu opieki całej rzeszy uprawnionych osób /często niepełnosprawnych/ zamieszkałych w różnych oddalonych od siebie częściach miasta. Podkreślić należy iż przyjmując procedurę z wolnej ręki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia kontynuację zamówienia dotychczasowym wykonawcom. Opisany wyżej, tryb postępowania zapewni ponadto zamierzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ekonomiczny efekt wynikający z konkurencyjności, jednolitości warunków ale także zapewni dywersyfikacje, która wyklucza monopol jednego Wykonawcy sprzyjając dyscyplinie wykonania usług, zapewnieniu ciągłości obciążających Zamawiającego świadczeń w tym zakresie i sprzyjającej prawidłowemu oraz rzetelnemu wykonaniu.