TI Tytuł Polska-Rzeszów: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 437756-2015
PD Data publikacji 12/12/2015
OJ Dz.U. S 241
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Jednostka Wojskowa 4784
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/12/2015
DT Termin 30/12/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
RC Kod NUTS PL324
IA Adres internetowy (URL) http://www.34wog.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/12/2015    S241    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona 

Polska-Rzeszów: Usługi ochroniarskie

2015/S 241-437756

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Jednostka Wojskowa 4784
ul. Krakowska 11B
Punkt kontaktowy: Jednostka Wojskowa nr 4784 w Rzeszowie
Osoba do kontaktów: Dariusz Zajdel
35-111 Rzeszów
POLSKA
Tel.: +48 261155659
E-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl
Faks: +48 261156385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.34wog.wp.mil.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Ochrona osób i mienia przez SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) kompleksu wojskowego w m. Medyka (Siedliska) k/Przemyśla.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie z wyjątkiem usług samochodów opancerzonych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Medyka (Siedliska) k/Przemyśla.

Kod NUTS PL324

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1 Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia, realizowana w kompleksie wojskowym w miejscowości Medyka (Siedliska) k/Przemyśla, przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną (SUFO).
2. Poprzez ochronę kompleksu wojskowego rozumie się działanie Wykonawcy za pośrednictwem odpowiednio wyposażonych w broń palną, środki przymusu bezpośredniego i przeszkolonych pracowników ochrony, mające na celu zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu jednostki, przeciwdziałanie powstaniu szkód wynikających z tych zdarzeń oraz niedopuszczanie do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony, a także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i osobom trzecim. Zadania określone opisem przedmiotu zamówienia będą realizowane przez Wykonawcę również w czasie osiągania gotowości do podjęcia działań, po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, w czasie wojny.
3. Wymagania stawiane pracownikom SUFO
1) Dowódca ochrony SUFO – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm),, radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy.
2) Pracownik ochrony SUFO – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia posiadający legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej; poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm),, radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracownika ochrony na posterunku przez oddalone centrum monitorowania;
3) Pracownik ochrony SUFO (zmiana czuwająca, zapewnienie zmianowości na posterunku) – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia posiadający legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm), radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy.
4. Pozostałe wymagania:
WYKONAWCA w chwili przystąpienia do realizacji usługi zobowiązany jest do:
1) posiadania i utrzymywania grupy interwencyjnej SUFO mogącą udzielić wsparcia pracownikom ochrony w ochranianym kompleksie wojskowym. Grupa Interwencyjna musi składać się z minimum 2 (dwóch) kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wyposażonych w broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm), środki łączności wraz z oznakowanym pojazdem w gotowości do natychmiastowego użycia, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE. Czas dojazdu i podjęcia interwencji w chronionym kompleksie od momentu uruchomienia urządzenia sygnalizującego wezwanie grupy interwencyjnej z ochranianego kompleksu, w dzień i w nocy: do 10 min. (CZAS DOJAZDU STANOWIŁ BEDZIE RÓWNOCZEŚNIE JEDNO Z KRYTERIUM OCENY OFERT W PRZEDMIOTOWYM POSTEPOWANIU – II ETAP POSTĘPOWANIA)
2) zamontowania w ochranianym kompleksie wojskowym urządzenia sygnalizującego poprzez ostrzegacze napadowe (każdy pracownik ochrony zmiany SUFO wyposażony w ostrzegacz napadowy) do oddalonego centrum monitorowania konieczność wezwania grupy interwencyjnej do ochranianego kompleksu wojskowego,
3) wyposażenia z chwilą przystąpienia do realizacji zadań ochronnych kompleksu wojskowego pracowników ochrony SUFO w pomieszczenie do pełnienia służby oraz urządzenie do przechowywania broni i amunicji – w ramach przedmiotu zamówienia do Wykonawcy należeć będzie zabezpieczenie na terenie ochranianego kompleksu wojskowego pomieszczenia socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych (kontener socjalny) o wymiarach nie przekraczających 4m x10m przystosowanego do podłączenia instalacji elektrycznych.
4) wyposażenia pracowników ochrony w środki łączności zapewniające łączność bezprzewodowej zapewniajace łączność z każdego oddalonego punktu w obrębie ochranianego kompleksu wojskowego z miejscem pełnienia służby ochronnej przez Dowódcę ochrony SUFO.
5) zamontowania na czas trwania umowy urządzeń umożliwiających upoważnionej przez Dowódcę Jednostki Wojskowej osobie wydruk potwierdzający czas i miejsce wykonywanych zadań ochronnych na terenie kompleksu, bez możliwości jego zdalnej rejestracji, zapewniający przechowywanie i archiwizowanie przez okres minimum 3 miesięcy zapisu z w/w zadań z możliwością zapewnienia serwisowania w/w urządzeń pozwalające na przywrócenie zdolności monitorowania w czasie nie dłuższym niż czas trwania jednej zmiany SUFO od momentu zgłoszenia, stwierdzenia jego uszkodzenia.
6) wyposażenia pomieszczenia Dowódcy ochrony kompleksu wojskowego w urządzenie do przechowywania dokumentów, materiałów oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE
5. Warunki realizacji zamówienia:
1) o zamówienie mogą ubiegać się koncesjonowane podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony mienia posiadające pozwolenie na broń na okaziciela, WYKONAWCY, którzy działają zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne trenów komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej (Dz. U. z dnia 10 grudnia 2014 r, poz. 1770.);
2) WYKONAWCA zobowiązany jest do stosowania przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228).
3) WYKONAWCA zobowiązany jest do jednolitego umundurowania wszystkich pracowników realizujących ochronę fizyczną, umożliwiającą ich identyfikację oraz identyfikację podmiotu zatrudniającego oraz stosownie do pory roku.
4) pracownicy skierowani do wykonywania zadań ochronnych obiektów wykonują swoją pracę samodzielnie, bez uprawnienia do wprowadzania w tym czasie do ochranianego obiektu osób trzecich.
5) WYKONAWCA musi zabezpieczyć system łączności bezprzewodowej (radiotelefon bazowy oraz przenośne) działające na wydzielonym dopuszczonym do użycia paśmie typu dyspozytorskiego;
6) WYKONAWCA musi zabezpieczyć system łączności zorganizowany między miejscem wykonywania zadania, a Grupą Interwencyjną oraz zapewnić łączność z osobami odpowiedzialnymi za ochronę danego obiektu w oparciu o system telefonii komórkowej GSM;
7) ze względu na specyfikę i charakter chronionych obiektów wszyscy pracownicy ochrony przewidziani do realizacji zamówienia nie mogą posiadać statusu osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.19)) lub nie posiadają orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawności, inwalidztwa lub niezdolności do pracy
8) WYKONAWCA zobowiązuje się utrzymywać wymaganą ilość pracowników dla zapewnienia ciągłej ochrony w obiektach, z uwzględnieniem zaistnienia nagłych okoliczności, których nie da się przewidzieć, a wymagających zmiany pracowników ochrony w trakcie trwania służby (nagła choroba, zasłabnięcie, itp.).
9) WYKONAWCA wyposaży swoich pracowników w sprzęt niezbędny do wykonywania powierzonych im zadań.
10) WYKONAWCA zobowiązuje się do przechowywania broni i amunicji w obiekcie który WYKONAWCA zabezpieczy we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Utrzymywanie broni i amunicji w ciągłej sprawności, a także uzyskania stosownego pozwolenia na eksploatację od Policji. Potwierdzoną za zgodność kopię pozwolenia WYKONAWCA przekaże Dowódcy Jednostki Wojskowej natychmiast po jego uzyskaniu;
11) WYKONAWCA zapewnieni zachowanie warunków bezpieczeństwa podczas obchodzenia się bronią palną oraz warunków BHP przez osoby wykonujące zadania ochronne;
12) WYKONAWCA ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody spowodowane nieprawidłowym wykonywaniem obowiązków przez swoich pracowników ochrony, a także odpowiedzialność cywilną za zdarzenia będące skutkiem wykonywanych zadań;
13) WYKONAWCA ponosi odpowiedzialność za utrzymanie porządku (czystości) oraz stan sanitarno – higieniczny w miejscu pełnienia służby;
14) pracownikom ochrony nie wolno bez zezwolenia osoby odpowiedzialnej za kompleks koszarowy korzystać z innych pomieszczeń, stanowisk oraz urządzeń i wyposażenia ochranianego obiektu, za wyjątkiem sytuacji uzasadnionych nagłą i nie przewidzianą potrzebą z każdorazowym odnotowaniem takiego przypadku.
15) na czas trwania umowy WYKONAWCA zamontuje na koszt własny we wskazanych przez Dowódcę Jednostki Wojskowej miejscach (obiektach) urządzenia umożliwiające zdalny monitoring pracowników na posterunkach poprzez oddalone centrum monitoringu, z którego wydruku przekaże osobie upoważnionej przez Dowódcę Jednostki Wojskowej.
16) WYKONAWCA zobowiązuje się do niezatrudniania osób nie posiadających obywatelstwa polskiego pod groźbą zerwania umowy;
17) ZAMAWIAJĄCY zastrzega sobie możliwość zmiany sposobu ochranianych obiektów (poszerzenie, zmniejszenie usług, rozwiązanie umowy przed terminem), w sytuacji reorganizacji Sił Zbrojnych, zmian w systemie ochrony jednostki wojskowej, zmian dyslokacji ochranianych jednostek wojskowych (obiektów) lub ich likwidacji przy zachowaniu ogólnych warunków umowy
18) WYKONAWCA określi wykaz telefonów kontaktowych i numerów faksu oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty zostanie w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, którą to otrzymają Wykonawcy zakwalifikowani do II etapu postepowania.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Szacunkowa ilość roboczogodzin objętych przedmiotem zamówienia w okresie: 1.03.2016 r. – 31.08.2016 r. – 13.224 h + abonament za udostępnienie kontenera socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych przez pracowników SUFO (zamówienie podstawowe)
2. Szacunkowa ilość roboczogodzin objętych przedmiotem zamówienia w okresie: 1.09.2016 r. – 28.02.2017 r. – 12.984 h + abonament za udostępnienie kontenera socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych przez pracowników SUFO (zamówienie opcjonalne)
3. Łączna szacunkowa ilość roboczogodzin objętych zamówieniem podstawowym i opcjonalnym w okresie 1.03.2016 r. – 28.02.2017 r – 26.208 h + abonament za udostępnienie kontenera socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych przez pracowników SUFO.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: 1. Zgodnie z art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyrazi zgodę na prawo opcji. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług będących przedmiotem zamówienia w okresie od 01.09.2016r. do maksymalnie 28.02.2017r. do godz. 08.00.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość kilkakrotnego złożenia oświadczenia w przedmiocie prawa opcji. Składając oświadczenie w przedmiocie prawa opcji Zamawiający jednocześnie wskaże okres świadczenia usług, stanowiących przedmiot zamówienia, objęty prawem opcji. Pierwsze oświadczenie w przedmiocie prawa opcji zostanie złożone w terminie do 20.07.2016r.
3. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o którym mowa w ust. 2 w terminie do 20.07.2016 r. oznacza rezygnację z pozostałej części przedmiotu zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za usługi świadczone do 31.08.2016r.
4. W przypadku złożenia przez Zamawiającego oświadczenia w przedmiocie prawa opcji nieobejmującego pełnego okresu świadczenia usług stanowiących przedmiot zamówienia, zastrzeżonego dla prawa opcji, nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do złożenia kolejnego oświadczenia w przedmiocie prawa opcji na następne okresy świadczenia usług stanowiących przedmiot zamówienia w granicach czasowych określonych w ust. 1, powyżej.
5. Zapisami umowy Wykonawca oświadczy, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji, dotyczące realizacji usługi w okresie od 01.09.2016r do maksymalnie 28.02.2017r. do godz. 08.00. i że nie będzie mu przysługiwać żadne roszczenie z tytułu nie zlecenia przez Zamawiającego realizacji przedmiotu zamówienia w okresie od 01.09.2016r do maksymalnie 28.02.2017r. do godz. 08.00.
6. Zamawiający zastrzega, możliwość realizacji umowy w zależności od przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot zamówienia do wysokości znajdującej pokrycie w planach finansowych (art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz. U. 2013 r., poz. 885, z późn. zm.), co stanowi warunek w rozumieniu art. 89 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r., poz. 121, z późn. zm.) stosowany na zasadzie art. 139 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W ramach prawa opcji Szacunkowa ilość roboczogodzin objętych przedmiotem zamówienia w okresie wynosi 12.984 h + abonament za udostępnienie kontenera socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych przez pracowników SUFO (zamówienie opcjonalne).
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.3.2016. Zakończenie 31.8.2016

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca zaproszony do II etapu postepowania, składając ofertę musi dokonać jej zabezpieczenia wadium na kwotę/ wartość: 12.000,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych 00/100)
2. Szczegóły dotyczące zasad wnoszenia, przechowywania i zwrotu wadium Zamawiajacy określi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), która zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zamówienie jest finansowane ze środków własnych będących w dyspozycji Zamawiającego. Realizacja zamówienia rozliczana będzie w okresach miesięcznych na podstawie przedłożonej faktury – płatnej przelewem w terminie 30 dni od daty jej dostarczenia.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ udzielenie zamówienia zobowiązani są, zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, do załączenia do wniosku dokumentu ustanawiającego pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: 1. Wykonanie zamówienia związane jest z dostępem do informacji niejawnych.
2 W związku z ust. 1 pracownicy Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia powinni posiadać zdolność do ochrony informacji niejawnej o klauzuli co najmniej ZASTRZEŻONE.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda przedłożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do wniosku;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków;
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków;
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (nie dotyczy osób fizycznych);
W przypadku spółek cywilnych w ofercie należy złożyć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego oraz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zarówno na spółkę, jak i na każdego ze wspólników.
2. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 1:
1) pkt 2, 3, 4 i 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków);
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo nie uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków),
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków);
2) pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków).
4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Aktualność dokumentów jw.
5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
6. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą:
1) listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), albo
2) informacji o tym, ze Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do wniosku.
7. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są, zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, do załączenia do wniosku dokumentu ustanawiającego pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Forma dokumentów składanych przez Wykonawcę:
1) dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku, gdy Wykonawca dołączy, jako załączniki do wniosku, kopie dokumentu/ów, każda kopiowana strona powinna być opatrzona klauzulą „ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM” i podpisana przez osobę upoważnioną do podpisywania wniosku;
a) w oryginale należy złożyć oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp oraz informację o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej, o którym mowa w ust. 6 niniejszego ogłoszenia;
b) pozostałe dokumenty wyżej określone można złożyć w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
2) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
9. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu będzie nieczytelna lub wzbudzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
10. W przypadku wniosku składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – wszystkie dokumenty wymienione w ustępie 1 pkt 1- 6 oraz w ust. 6 składane są przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, w szczególności Wykonawca ubiegający się o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia dzialalności związanej z usługą ochrony osób i mienia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2013 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy wykonującego działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia (Dz.U. poz. 1550).
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonimicznej i finansowej Zamawiajacy żąda przedłozenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu wg wzoru stanowiącego Załacznik nr 1 do wniosku (składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp),
2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 należy złożyć w formie oryginału.
3. W przypadku wniosku składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wystarczającym jest, aby oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, zostało złożone przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia prowadzi koncesjonowaną działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia, o której mowa w ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1099 z późn. zm.)
Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda przedłożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu:
1) oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu, składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do wniosku
2) aktualnej koncesji określającej zakres i formy prowadzenia usług wydanej przez Ministra właściwego do spraw wewnętrznych na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1099 z późn. zm.)
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca ubiegający się o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – w sposób należyty wykonał co najmniej 2 usługi polegające na ochronie fizycznej osób i mienia ze wsparciem zmotoryzowanej grupy interwencyjnej SUFO, z których każda nieprzerwanie trwała minimum 9 miesięcy (słownie dziewięć miesięcy), a jej wartość wynosiła co najmniej 500.000,00 zł brutto (słownie pięćset tysięcy złotych 00/100).
Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda przedłożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu:
1) oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu, składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do wniosku,
2) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Wykaz usług stanowi Załącznik nr 4 do Wniosku
UWAGA I:
1 usługa = 1 umowa
UWAGA II
Za główne usługi rozumieć należy usługi spełniające wymagania Zamawiającego – tj. polegające na ochronie fizycznej osób i mienia ze wsparciem zmotoryzowanej grupy interwencyjnej SUFO, trwające nieprzerwanie co najmniej 9 miesięcy i o wartości co najmniej 500.000,00 zł brutto każda
UWAGA III:
Nie dopuszcza się sumowania wartości usług zrealizowanych w ramach kilku umów w celu uzyskania progu wartościowego wyznaczonego przez Zamawiającego
UWAGA IV:
Zamawiający dokonując oceny spełniania warunku będzie brał pod uwagę wyłącznie wartość usług zrealizowanych. W tym celu Wykonawca w przypadku usług realizowanych (nadal trwających) winien oprócz wartości całej usługi określić także wartość usługi zrealizowanej najpóźniej do dnia, w którym upływa termin składania wniosku
UWAGA V:
Dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie usługi są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
b) w przypadku zamówień na usługi – oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a)
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać dowodu (poświadczenia) na potwierdzenie należytego wykonania usług, może załączyć wraz z wnioskiem wystawione przez siebie oświadczenie wiedzy w tym zakresie wraz z załączeniem dowodów, w tym wyjaśnień, potwierdzających zaistnienie przyczyn o obiektywnym charakterze uniemożliwiających uzyskanie przez niego ww. poświadczenia od podmiotu, na którego rzecz świadczył usługi
c) W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej.
3. Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował:
1) co najmniej 2 (dwoma) osobami pełniącymi funkcję dowódców ochrony bezpośrednio realizujących zadania ochronne w kompleksie wojskowym, posiadających:
a) legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b) legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c) poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE bądź wyższej lub pisemne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE;
d) zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
2) co najmniej 4 (czterema) osobami pełniącymi funkcję pracowników ochrony bezpośrednio realizujących zadania ochronne w kompleksie wojskowym, posiadających:
a) legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej;
b) legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej;
c) poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE bądź wyższej lub pisemne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE
d) zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych;
Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda przedłożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu:
1) oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu, składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do wniosku,
2) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do Wniosku,
3) oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – oświadczenie zawarte jest w pkt 2 Wykazu osób stanowiącego Załącznik nr 5 do Wniosku,
3. Dysponowania potencjałem technicznym:
Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował:
1) jednolitym umundurowaniem pracowników przewidzianych do realizacji zamówienia;
2) zmotoryzowaną grupą SUFO mogącą udzielić wsparcia pracownikom ochrony w ochranianym kompleksie wojskowym. Grupa Interwencyjna musi składać się z minimum 2 (dwóch) kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wyposażonych w broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014 r., poz. 1099 z późn. zm), środki łączności wraz z oznakowanym pojazdem w gotowości do natychmiastowego użycia, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE. Czas dojazdu i podjęcia interwencji w chronionym kompleksie od momentu uruchomienia urządzenia sygnalizującego wezwanie grupy interwencyjnej z ochranianego kompleksu, w dzień i w nocy: do 10 min
3) oddalonym centrum monitorowania (uzbrojone stanowisko interwencyjne) – co najmniej jeden uzbrojony pracownik ochrony, który po uzyskaniu informacji z urządzeń lub systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie w ochranianym kompleksie wojskowym podejmuje decyzję o rodzaju środków niezbędnych do jego usunięcia;
4) system teleinformatycznym umożliwiającym przetwarzanie informacji niejawnych o klauzuli co najmniej „zastrzeżone” – spełniający wymagania określone w Ustawie oraz Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa teleinformatycznego (Dz. U. z 2011 r. nr 159, poz. 948) – nie przewiduje się przekazywania informacji niejawnych w formie transmisji;
5) kontener socjalny z przeznaczeniem dla pracowników ochrony SUFO jako pomieszczenie do wykonywania zadań ochronnych o wymiarach nie przekraczających 4m x10m przystosowany do podłączenia instalacji elektrycznych
Na potwierdzenie spełnienia powyższego warunku Zamawiający żąda przedłożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postepowaniu:
1) oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postepowaniu, składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do wniosku,
2) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr Załącznik nr 6 do Wniosku
4. Forma dokumentów składanych przez Wykonawcę:
1) dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku, gdy Wykonawca dołączy, jako załączniki do wniosku, kopie dokumentu/ów, każda kopiowana strona powinna być opatrzona klauzulą „ZA ZGODNOŚĆ Z ORYGINAŁEM” i podpisana przez osobę upoważnioną do podpisywania wniosku;
a) w oryginale (forma pisemna) należy złożyć wszystkie oświadczenia wymienione w niniejszym ogłoszeniu, tj.
— oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, składanego na podstawie art. 50 ustawy Pzp, wg wzoru stanowiącego Zaąacznik nr 1 do wniosku,
— oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia należytego wykonania uslłgi
— oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – oświadczenie zawarte jest w pkt 2 Wykazu osób stanowiącego Załącznik nr 5 do Wniosku,
b) w oryginale należy również złożyć:
— Wykaz usług wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do Wniosku,
— Wykaz osób wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do Wniosku
— Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, wg Wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do Wniosku
c) pozostałe dokumenty wyżej określone, dla których nie zastrzeżono formy pisemnej (oryginału) można złożyć w formie kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez uprawnionego przedstawiciela Wykonawcy
2) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
5. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu będzie nieczytelna lub wzbudzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
6. W przypadku wniosku składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) aktualną koncesję określającej zakres i formy prowadzenia usług ochrony osób i mienia wydaną przez Ministra właściwego do spraw wewnętrznych na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1099 z późn. zm.) – składa KAŻDY z Wykonawców wspólnie ubiegających się o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (każdy członek konsorcjum).
2) pozostałe dokumenty – w tym wszelkie oświadczenia i Wykazy – wystarczającym jest, aby zostały złożone przez jednego z Wykonawców występujących wspólnie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 1099 z późn. zm.).
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej: 1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego o wartości szacunkowej powyżej 134 tys. euro z uwzględnieniem przepisów, o których mowa w art. 5 ust. 1 ustawy Pzp.
2. Mając na uwadze, że przedmiot zamówienia obejmuje usługi zaliczane do kategorii 23 tzw. usług niepriorytetowych, o których mowa w załączniku nr 2 do Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2010 r. w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym (Dz.U. z 2010 r.,nr 12, poz. 68), Zamawiający zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy Pzp, nie stosuje przepisów powołanej ustawy dotyczących terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert. Powyższe upoważnia Zamawiającego do możliwości zastosowania procedury ograniczonej przyspieszonej.
3. W związku z zakwalifikowaniem usługi polegającej na ochronie osób i mienia do tzw. usług niepriorytetowych (Kat. 23), Zamawiający na podstawie powołanego art. 5 ust. 1 ustawy Pzp nie stosuje również przepisów ustawy dotyczących obowiązku żądania wadium oraz zakazu ustalania kryteriów oceny ofert na podstawie właściwości wykonawcy.
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 10
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: 1. Zamawiający po dokonaniu oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zakwalifikuje do udziału w postępowaniu (zaprosi do składania ofert) 10 (dziesięciu) Wykonawców spełniających wszystkie warunki określone przez Zamawiającego. 2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza niż 10 Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, jeżeli zaś liczba ta będzie większa niż większa niż 10, Zamawiający zaprosi do składania ofert tych Wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełnienia warunków w podanym w ust. 3 kryterium kwalifikacyjnym3. Zamawiający sklasyfikuje Wykonawców spełniających wszystkie warunki udziału w postępowaniu wg liczby należycie zrealizowanych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, polegających na ochronie fizycznej osób i mienia ze wsparciem zmotoryzowanej grupy interwencyjnej SUFO, z których każda nieprzerwanie trwała minimum 9 miesięcy (słownie 9 miesięcy), a jej wartość wynosiła co najmniej 500.000,00 zł brutto (słownie pięćset tysięcy złotych 00/100) – przyznając 1 pkt za każdą udokumentowaną należycie zrealizowaną usługę.4. W przypadku Wykonawców, którzy wykażą się tą samą liczbą zrealizowanych usług, o których mowa w ust. 3, o miejscu w klasyfikacji zadecyduje suma wartości brutto zrealizowanych usług, z tym że do sumowania brane będą jedynie usługi o wartości min. 500.000,00 zł brutto, każda trwająca nieprzerwanie minimum 9 miesięcy (słownie 9 miesięcy) i polegające na a ochronie fizycznej osób i mienia ze wsparciem zmotoryzowanej grupy interwencyjnej SUFO.5. Przez wartość usługi rozumieć należy wartość podpisanej umowy. 6. Zamawiający nie przyzna punktów za wykazane doświadczenie podmiotów trzecich na etapie prekwalifikacji wykonawców na tzw. krótką listę jak również nie spełniajacych wymogów, o których mowa w ust. 3.7. Zamawiający nie przyzna również punktów za wykazane usługi nie potwierdzone poświadczeniem ich nalezytego wykonania.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Najniższa cena. Waga 95

2. Najkrótszy czas dojazdu Grupy Interwencyjnej SUFO (poniżej 10 min.). Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/111/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.12.2015 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
2. Jeżeli Wykonawca dla wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia a także, że stosunek łączący go z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów. W tym celu Zamawiający wymaga w szczególności:
1) pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, iż ww. zobowiązanie zostało podpisane przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentacji tego podmiotu (np. poprzez dołączenie do zobowiązania aktualnego dokumentu rejestrowego);
2) określenia zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
3) wskazania sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
4) określenia charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
5) podania zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 7 do Wniosku.
3. „Zamawiający ma obowiązek zastosowania art. 26 ust. 2b p.z.p. wyłącznie na potrzeby oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu (qualification stage), gdyż tylko na tym etapie postępowania przepis ten znajduje zastosowanie. Nie przyznaje punktów za doświadczenie podmiotów trzecich na etapie prekwalifikacji wykonawców na tzw. krótką listę. Najlepszym doświadczeniem jest doświadczenie własne i nie do przyjęcia jest preferowanie doświadczenia obcego przy prekwalifikacji, kosztem wykonawców mających doświadczenie własne”. (za Wyrokiem KIO 1298/205 z dnia 1.07.2015 r. ).
4. Opis sposobu przygotowania Wniosku o dopuszczenia do udziału w postępowaniu:
1) wykonawca powinien złożyć tylko jeden wniosek na każdą część;
2) wraz z Wnioskiem powinny być złożone:
a) oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami ogłoszenia
b) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
c) pełnomocnictwo do podpisania wniosku (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z wnioskiem, jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy.
3) wniosek powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy;
4) wniosek powinien być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności, każdy dokument składający się na wniosek powinien być czytelny;
5) każdy dokument składany wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony winnym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski;
6) każda poprawka w treści wniosku, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, itd. powinno być podpisane przez wykonawcę, w przeciwnym razie nie będzie uwzględnione;

7) wniosek oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści; zaleca się złożenie wniosku jak i załączników, na formularzach przygotowanych przez Zamawiającego; wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej pod adresem http://34wog.wp.mil.pl/ – Zakładka: Zamówienia Publiczne/ 2015/ Zamówienia powyżej 30000 euro

8) wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania; Opakowanie powinno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy i zaadresowane następująco: Jednostka Wojskowa 4784 Rzeszów, 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie, ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów „Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na: Ochronę osób i mienia przez SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) kompleksu wojskowego w m. Medyka (Siedliska) k/Przemyśla”;
9) wniosek należy złożyć w Jednostce Wojskowej 4784, ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, (KancelariaJ awna, budynek 12 pokój nr 1).
UWAGA: Miejsce składania Wniosków (tj. Kancelaria Jawna) znajduje się na terenie JW 4784 w budynku nr 12 w pok. nr 1, gdzie obowiązuje system przepustek wydawanych w Biurze Przepustek przy bramie głównej, po okazaniu dokumentu tożsamości. Składając Wniosek należy uwzględnić czas na otrzymanie przepustki i dotarcia do kancelarii. Za moment złożenia Wniosku uznaje się czas jego zarejestrowania w Kancelarii Jawnej!
5. Zamawiający wyraża potrzebę rozpoczęcia realizacji umowy od dnia 1 marca 2016 r. W przypadku, gdy zamówienie nie rozpocznie się 1 marca .2016.r., np. ze względów trwającej
procedury, wykonywanie przedmiotowego zamówienia rozpocznie się z terminem udzielenia zamówienia.
6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienie uzupełniające może zostać udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług. Zamówienie uzupełniające stanowić może nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegać będzie na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień. Dla zamówienia uzupełniającego spełnione są przesłanki ustawowe – zamówienie podstawowe udzielane jest w trybie przetargu
nieograniczonego i jest przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu.
7. Zamawiający dopuszcza możliwości zmiany umowy zawartej z Wykonawcą. Zmiana umowy będzie możliwa jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach i na warunkach określonych w SIWZ.
8. Informuje się, iż Wykonawca wybrany do realizacji umowy zobowiązany będzie do ubezpieczenia na okres realizacji umowy od odpowiedzialności cywilnej deliktowej i kontraktowej w zakresie prowadzonej działalności związanej z realizacją umowy na jedno lub wszystkie zdarzenia. Kwota ubezpieczenia musi wynosić co najmniej wartości umowy zamowienia podstawowego. Kserokopie polis ubezpieczeniowych zostaną przekazane Zamawiającemu w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy, pod rygorem naliczenia kar umownych. Z treści polis musi wynikać, iż dotyczą ono wyłącznie zakresu związanego z realizacją umowy zawartej z Zamawiającym. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca w terminie 7 dni, pod rygorem naliczenia kar umownych, od poinformowania go o korzystaniu z prawa opcji przedstawi kopię polisy potwierdzającej ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej deliktowej i kontraktowej w zakresie prowadzonej działalności związanej z realizacją umowy na jedno lub wszystkie zdarzenia. Kwota ubezpieczenia musi wynosić co najmniej wartości umowy zamówienia opcjonalnego

9. W prowadzonym postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie na adres: Jednostka Wojskowa 4784 Rzeszów, ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, faksem na nr +48 261 15 63 85 lub e-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia nie będzie udostępniana na stronie internetowej. SIWZ zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środkami ochrony prawnej są w niniejszym postępowaniu odwołanie i skarga do sądu, które mogą być wnoszone zgodnie z postanowieniami ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 2 i 3 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienia zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Na orzeczenie Krajowe Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.12.2015
TI Tytuł Polska-Rzeszów: Usługi ochroniarskie
ND Nr dokumentu 63955-2016
PD Data publikacji 25/02/2016
OJ Dz.U. S 39
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie (dawn. Jednostka Wojskowa nr 4784)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/02/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
OC Pierwotny kod CPV 79710000 - Usługi ochroniarskie
IA Adres internetowy (URL) http://www.34wog.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/02/2016    S39    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona 

Polska-Rzeszów: Usługi ochroniarskie

2016/S 039-063955

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie (dawn. Jednostka Wojskowa nr 4784)
ul. Krakowska 11B
Punkt kontaktowy: 34 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Rzeszowie
Osoba do kontaktów: Dariusz Zajdel
35-111 Rzeszów
POLSKA
Tel.: +48 261155659
E-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl
Faks: +48 261156385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.34wog.wp.mil.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Ochrona osób i mienia przez SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) kompleksu wojskowego wm. Medyka (Siedliska) k/Przemyśla.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 23: Usługi detektywistyczne i ochroniarskie z wyjątkiem usług samochodów opancerzonych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Medyka (Siedliska) k/Przemyśla.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1 Przedmiotem zamówienia jest całodobowa ochrona osób i mienia, realizowana w kompleksie wojskowym w miejscowości Medyka (Siedliska) k/Przemyśla, przez Specjalistyczną Uzbrojoną Formację Ochronną(SUFO).
2. Poprzez ochronę kompleksu wojskowego rozumie się działanie Wykonawcy za pośrednictwem odpowiednio wyposażonych w broń palną, środki przymusu bezpośredniego i przeszkolonych pracowników ochrony, mające na celu zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu jednostki, przeciwdziałanie powstaniu szkód wynikających z tych zdarzeń oraz niedopuszczanie do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony, a także zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i osobom trzecim. Zadania określone opisem przedmiotu zamówienia będą realizowane przez Wykonawcę również w czasie osiągania gotowości do podjęcia działań, po ogłoszeniu mobilizacji, wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, w czasie wojny.
3. Wymagania stawiane pracownikom SUFO
1) Dowódca ochrony SUFO – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia posiadający: legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r.,poz. 1099 z późn. zm),, radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy.
2) Pracownik ochrony SUFO – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkiedni tygodnia posiadający legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej; poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu doinformacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r.,poz. 1099 z późn. zm),, radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy, urządzenie umożliwiające monitorowanie pracy pracownika ochrony na posterunku przez oddalone centrum monitorowania;
3) Pracownik ochrony SUFO (zmiana czuwająca, zapewnienie zmianowości na posterunku) – kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia posiadający legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni palnej,poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE,wyposażony w: broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm), radiotelefon, kamizelkę kuloodporną, kamizelkę taktyczną, opatrunek osobisty, maskę p.gaz., latarkę osobistą, hełm kompozytowy, ostrzegacz napadowy.
4. Pozostałe wymagania:
WYKONAWCA w chwili przystąpienia do realizacji usługi zobowiązany jest do:
1) posiadania i utrzymywania grupy interwencyjnej SUFO mogącą udzielić wsparcia pracownikom ochronyw ochranianym kompleksie wojskowym. Grupa Interwencyjna musi składać się z minimum 2 (dwóch )kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, wyposażonych w broń palną i ostrą amunicję, ustawowe środki przymusu bezpośredniego, zgodnie z art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie osób i mienia (tekst jedn.Dz. U. 2014r., poz. 1099 z późn. zm), środki łączności wraz z oznakowanym pojazdem w gotowości do natychmiastowego użycia, poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE lub wyższej, zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych, lub posiadający upoważnienie do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE. Czas dojazdu i podjęcia interwencji w chronionym kompleksie od momentu uruchomienia urządzenia sygnalizującego wezwanie grupy interwencyjnej z ochranianego kompleksu, w dzień i w nocy: do 10 min. (CZAS DOJAZDU STANOWIŁ BEDZIE RÓWNOCZEŚNIE JEDNO Z KRYTERIUM OCENY OFERT WPRZEDMIOTOWYM POSTEPOWANIU – II ETAP POSTĘPOWANIA)
2) zamontowania w ochranianym kompleksie wojskowym urządzenia sygnalizującego poprzez ostrzegacze napadowe (każdy pracownik ochrony zmiany SUFO wyposażony w ostrzegacz napadowy) do oddalonego centrum monitorowania konieczność wezwania grupy interwencyjnej do ochranianego kompleksu wojskowego,
3) wyposażenia z chwilą przystąpienia do realizacji zadań ochronnych kompleksu wojskowego pracowników ochrony SUFO w pomieszczenie do pełnienia służby oraz urządzenie do przechowywania broni i amunicji –w ramach przedmiotu zamówienia do Wykonawcy należeć będzie zabezpieczenie na terenie ochranianego kompleksu wojskowego pomieszczenia socjalnego na potrzeby wykonywania zadań ochronnych (kontener socjalny) o wymiarach nie przekraczających 4m x10m przystosowanego do podłączenia instalacji elektrycznych.
4) wyposażenia pracowników ochrony w środki łączności zapewniające łączność bezprzewodowej zapewniajace łączność z każdego oddalonego punktu w obrębie ochranianego kompleksu wojskowego z miejscem pełnienia służby ochronnej przez Dowódcę ochrony SUFO.
5) zamontowania na czas trwania umowy urządzeń umożliwiających upoważnionej przez Dowódcę Jednostki Wojskowej osobie wydruk potwierdzający czas i miejsce wykonywanych zadań ochronnych na terenie kompleksu, bez możliwości jego zdalnej rejestracji, zapewniający przechowywanie i archiwizowanie przez okres minimum 3 miesięcy zapisu z w/w zadań z możliwością zapewnienia serwisowania w/w urządzeń pozwalające na przywrócenie zdolności monitorowania w czasie nie dłuższym niż czas trwania jednej zmiany SUFO od momentu zgłoszenia, stwierdzenia jego uszkodzenia.
6) wyposażenia pomieszczenia Dowódcy ochrony kompleksu wojskowego w urządzenie do przechowywania dokumentów, materiałów oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE
5. Warunki realizacji zamówienia:
1) o zamówienie mogą ubiegać się koncesjonowane podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony mienia posiadające pozwolenie na broń na okaziciela, WYKONAWCY, którzy działają zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jedn. Dz. U. 2014r.,poz. 1099 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne trenów komórek i jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej (Dz. U. z dnia 10 grudnia 2014 r, poz. 1770.);
2) WYKONAWCA zobowiązany jest do stosowania przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 182, poz. 1228).
3) WYKONAWCA zobowiązany jest do jednolitego umundurowania wszystkich pracowników realizujących ochronę fizyczną, umożliwiającą ich identyfikację oraz identyfikację podmiotu zatrudniającego oraz stosownie do pory roku.
4) pracownicy skierowani do wykonywania zadań ochronnych obiektów wykonują swoją pracę samodzielnie,bez uprawnienia do wprowadzania w tym czasie do ochranianego obiektu osób trzecich.
5) WYKONAWCA musi zabezpieczyć system łączności bezprzewodowej (radiotelefon bazowy oraz przenośne )działające na wydzielonym dopuszczonym do użycia paśmie typu dyspozytorskiego;
6) WYKONAWCA musi zabezpieczyć system łączności zorganizowany między miejscem wykonywania zadania, a Grupą Interwencyjną oraz zapewnić łączność z osobami odpowiedzialnymi za ochronę danego obiektu woparciu o system telefonii komórkowej GSM;
7) ze względu na specyfikę i charakter chronionych obiektów wszyscy pracownicy ochrony przewidziani do realizacji zamówienia nie mogą posiadać statusu osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.19)) lub nie posiadają orzeczenia o inwalidztwie lub niezdolności do pracy wydanego przez właściwy organ rentowy albo dokumenty potwierdzające orzeczony stopień niepełnosprawności, inwalidztwa lub niezdolności do pracy
8) WYKONAWCA zobowiązuje się utrzymywać wymaganą ilość pracowników dla zapewnienia ciągłej ochrony w obiektach, z uwzględnieniem zaistnienia nagłych okoliczności, których nie da się przewidzieć, a wymagających zmiany pracowników ochrony w trakcie trwania służby (nagła choroba, zasłabnięcie, itp.).
9) WYKONAWCA wyposaży swoich pracowników w sprzęt niezbędny do wykonywania powierzonych im zadań.
10) WYKONAWCA zobowiązuje się do przechowywania broni i amunicji w obiekcie który WYKONAWCA zabezpieczy we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Utrzymywanie broni i amunicji w ciągłej sprawności, a także uzyskania stosownego pozwolenia na eksploatację od Policji. Potwierdzoną za zgodność kopię pozwolenia WYKONAWCA przekaże Dowódcy Jednostki Wojskowej natychmiast po jego uzyskaniu;
11) WYKONAWCA zapewnieni zachowanie warunków bezpieczeństwa podczas obchodzenia się bronią palną oraz warunków BHP przez osoby wykonujące zadania ochronne;
12) WYKONAWCA ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody spowodowane nieprawidłowym wykonywaniem obowiązków przez swoich pracowników ochrony, a także odpowiedzialność cywilną zazdarzenia będące skutkiem wykonywanych zadań;
13) WYKONAWCA ponosi odpowiedzialność za utrzymanie porządku (czystości) oraz stan sanitarno –higieniczny w miejscu pełnienia służby;
14) pracownikom ochrony nie wolno bez zezwolenia osoby odpowiedzialnej za kompleks koszarowy korzystać z innych pomieszczeń, stanowisk oraz urządzeń i wyposażenia ochranianego obiektu, za wyjątkiem sytuacji uzasadnionych nagłą i nie przewidzianą potrzebą z każdorazowym odnotowaniem takiego przypadku.
15) na czas trwania umowy WYKONAWCA zamontuje na koszt własny we wskazanych przez Dowódcę Jednostki Wojskowej miejscach (obiektach) urządzenia umożliwiające zdalny monitoring pracowników na posterunkach poprzez oddalone centrum monitoringu, z którego wydruku przekaże osobie upoważnionej przez Dowódcę Jednostki Wojskowej.
16) WYKONAWCA zobowiązuje się do niezatrudniania osób nie posiadających obywatelstwa polskiego pod groźbą zerwania umowy;
17) ZAMAWIAJĄCY zastrzega sobie możliwość zmiany sposobu ochranianych obiektów (poszerzenie,zmniejszenie usług, rozwiązanie umowy przed terminem), w sytuacji reorganizacji Sił Zbrojnych, zmian w systemie ochrony jednostki wojskowej, zmian dyslokacji ochranianych jednostek wojskowych (obiektów) lub ich likwidacji przy zachowaniu ogólnych warunków umowy
18) WYKONAWCA określi wykaz telefonów kontaktowych i numerów faksu oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty zostanie w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,którą to otrzymają Wykonawcy zakwalifikowani do II etapu postepowania.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79710000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 536 230,08 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Czas dojazdu zmotoryzowanej grupy interwencyjnej. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/111/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 241-437756 z dnia 12.12.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Ochrona osób i mienia przez SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) kompleksu wojskowego w m. Medyka (Siedliska) k/Przemyśla
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
22.2.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum Firm: IMPEL PROVIDER SECURITY Sp. z o.o. Spółka komandytowa, {Dane ukryte}, 53-111 Wrocław (lider konsorcjum), Impel Security Polska Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 53-111 Wrocław (partner konsorcjum) Impel monitoring Sp. z o.o. Sp. k. {Dane ukryte}, 53-111 Wrocław (partner konsorcjum)
{Dane ukryte}
53-111 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717110000
Adres internetowy: http://www.impelsecurity.pl
Faks: +48 717110001

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 677 491,20 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 536 230,08 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środkami ochrony prawnej są w niniejszym postępowaniu odwołanie i skarga do sądu, które mogą być wnoszone zgodnie z postanowieniami ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo wterminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 2 i 3 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienia zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Na orzeczenie Krajowe Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.2.2016

Adres: ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów
woj. PODKARPACKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia_jw4784@wp.pl
tel: +48 261155659
fax: +48 261156385
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-12-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 43775620151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-12-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 244 dni
Wadium: 12000 ZŁ
Szacowana wartość* 400 000 PLN  -  600 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.34wog.wp.mil.pl
Informacja dostępna pod: Jednostka Wojskowa 4784
ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
79710000-4 Usługi ochroniarskie
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Ochrona osób i mienia przez SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) kompleksu wojskowego w m. Medyka (Siedliska) k/Przemyśla Konsorcjum Firm: IMPEL PROVIDER SECURITY Sp. z o.o. Spółka komandytowa, ul. Ślężna 118, 53-111 Wrocław (lider konsorcjum), Impel Security Polska Sp. z o.o., ul. Ślężna 118, 53-111 Wrocław (partner konsorcjum) Impel monitoring Sp. z o.o. Sp. k. u
Wrocław
2016-02-22 536 230,00