Szerzyny: Organizacja i przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych dla 20 dorosłych klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach , uczestników projektu Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.


Numer ogłoszenia: 216415 - 2010; data zamieszczenia: 11.08.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach , Szerzyny 521, 38-246 Szerzyny, woj. małopolskie, tel. 14 65 17 300 wew. 128, faks 14 65 17 300 wew. 128.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Szerzyny/Wprowadzenie


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka budżertowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych dla 20 dorosłych klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach , uczestników projektu Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zamówienie będzie się składało z 2 części: 1) zadanie nr 1:Kurs z zakresu: Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących. Kurs z zakresu: podstawy księgowości 2) zadanie nr 2: Kurs z zakresu: przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B. Kurs z zakresu: fryzjerstwo 1) Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.41.00.00-1.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 19.11.2010.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia - wykonawca wykonał min. dwa zamówienia zbliżone charakterem do przedmiotu zamówienia, rozumianego jako świadczenie usług w postaci prowadzenia kursów i szkoleń zawodowych dla grupy min. 10 osób każde zamówienie. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Szerzyny/Wprowadzenie

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
siedzibie Zamawiającego.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
20.08.2010 godzina 14:00, miejsce: siedzibie Zamawiającego pokój nr 2.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
1) Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących. 2) Podstawy księgowości.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Ogólny zakres przedmiotu zamówienia: 1. Przez kursy/ szkolenia zawodowe ( zwane dalej szkoleniami) rozumie się zajęcia szkoleniowe zarówno teoretyczne jak i praktyczne, mające na celu uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, zmianę lub uzupełnienie posiadanych kwalifikacji, nabycie nowych umiejętności zawodowych, zakończone wystawieniem zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji i umiejętności w danym zawodzie lub na stanowisku, niezbędnych do wykonywania pracy. 2.Cel kursów/szkoleń: Potrzeba przeprowadzenia w/w szkoleń wynika m.in. z założeń projektu pn Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkoleniem zostaną objęci beneficjenci w/w projektem. Specyfika grupy objętej wsparciem, tj. osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymaga kompleksowego wsparcia wobec tych osób, by sprostać konkurencji na rynku pracy. Dodatkowo mniejsza podaż miejsc pracy wymaga na osobach poszukujących zatrudnienia zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności. Celem szkoleń/ kursów zawodowych jest zwiększenie potencjału społeczno - zawodowego wśród klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach. 3. Standard merytoryczny: Wykonawca zapewni odpowiednio przygotowane osoby do prowadzenia szkoleń. Warunki, jakie powinny spełniać osoby do prowadzenia szkoleń: co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej lub prowadzeniu szkoleń zawodowych oraz posiadanie kwalifikacji odpowiednich do zakresu prowadzonego szkoleni, potwierdzone świadectwami, dyplomami, zaświadczeniami. W zakresie prawa jazdy kat. B zajęcia będą prowadzone przez wykładowcę/ instruktora, który posiada uprawnienia instruktora określone w art. 105 ust. 2 pkt 1-6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz.908 z późn. zm.) oraz min. 3 letni staż pracy na stanowisku instruktora szkoleń na prawo jazdy kat. B. 4.Szkoleniami zostanie objętych 20 osób( część A - 12, część B - 8) 6. Wykonawca zapewni pomieszczenia, w których będą realizowane szkolenia. Powinny one znajdować się na terenie Gminy Szerzyny i muszą spełniać następujące wymogi: wynikające z przepisów BHP i Ppoż., posiadać dostęp do sanitariatów, odpowiednie wyposażenie w sprzęt, urządzenia, maszyny odpowiednie do rodzaju szkolenia. 7.W przypadku organizacji szkolenia poza terenem Gminy Szerzyny Wykonawca organizuje i/lub pokrywa koszty dojazdu do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem. 8. Wykonawca zapewnia uczestnikom catering dostosowany do charakteru i czasu trwania szkolenia w ciągu dnia( np. kawa, herbata, ciasteczka, owoce na szkoleniach trwających w ciągu dnia do 4 godzin dydaktycznych , oraz dodatkowo obiad w postaci drugiego dania w przypadku gdy zajęcia w ciągu dnia będą trwać ponad 4 godziny dydaktyczne). 9. Wykonawca prowadzi następującą dokumentację: a) wykonawca wraz z ofertą dostarcza Zamawiającemu opracowany program poszczególnych szkoleń zawodowych, będących przedmiotem niniejszego zamówienia ( załącznik nr 1do oferty), harmonogram szkoleń ( załącznik nr 2 do oferty), b) listy obecności na szkoleniu , c) dziennik prowadzonych zajęć, d) w terminie 5 dni roboczych od zakończenia realizacji szkolenia Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem wydanych zaświadczeń/ certyfikatów ukończonych szkoleń, dziennika zajęć, list obecności na zajęciach, listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń przez uczestników szkoleń, protokołu komisji egzaminacyjnej. 10. Prowadzenie ewaluacji: a) zobowiązuje się Wykonawcę do opracowania ( w terminie 5 dni od podpisania umowy) projektu ankiety ewaluacyjnej mającej zbadać stopień osiągnięcia rezultatów założonych w projekcie i przekazanie ich do akceptacji zamawiającego, a następnie przeprowadzenia badań ewaluacyjnych na początku i na zakończenie prowadzenia wsparcia w ramach usługi ( kwestionariusz powinien zawierać przede wszystkim: opinie uczestnika przed i po zakończeniu udziału w projekcie, czy szkolenie było dostosowane do potrzeb uczestnika, czy spełniło jego oczekiwania, ocenę osób świadczących usługę przez uczestników, ich kompetencji, sposobu wprowadzenia wsparcia, zastosowany kwestionariusz powinien wykazać, w jakim stopniu udział uczestnika przyczynił się do osiągnięcia rezultatów w projekcie; b) zobowiązuje się także Wykonawcę do sporządzenia i złożenia szczegółowego raportu ewaluacyjnego z badań po zakończeniu usługi z wszystkimi uczestnikami projektu, zawierającego: opis rezultatów z przeprowadzonych badań ewaluacyjnych, opis ogólnych trudności jakie pojawiły się w trakcie realizacji usługi, ocenę stopnia realizacji usługi, ewentualne sugestie, zalecenia w realizacji kolejnych szkoleń . 11. Po zakończeniu realizacji zadania, dokumentacja tworzona na podstawie umowy, zostanie zarchiwizowana przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i będzie przechowywana co najmniej do dnia 31.12.2020 r. 12. Na potrzeby ewentualnej kontroli prawidłowości realizacji usługi lub projektu systemowego GOPS Szerzyny, dokonywanej przez Zamawiającego, IP II oraz inne uprawnione podmioty Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli a także zobowiązany jest do przedłożenia wytworzonej dokumentacji do końca 30.12.2020 r. 13. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania na bieżąco ( telefonicznie) koordynatorowi projektu informacji dotyczących trudności w realizacji zadania, zwłaszcza o przerwaniu uczęszczania na zajęcia przez beneficjenta projektu. 14. Realizacja zamówienia będzie się odbywać z zachowaniem wymogów unijnych dotyczących informowania uczestników szkoleń, jak również otoczenia, o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, w szczególności w zakresie prowadzonej dokumentacji, materiałów szkoleniowych i miejsca realizacji projektu. Zobowiązuje się Wykonawcę do zamieszczania informacji o współfinansowaniu projektu i umieszczania odpowiednich logotypów zgodnie z aktualnymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL na wszelkich powstających w trakcie projektu dokumentach i materiałach. 15. W przypadku przerwania przez uczestnika szkolenia uczestnictwa w szkoleniu, po zrealizowaniu 70 % całości zaplanowanego zadania, rozliczenie faktury nastąpi za całość realizowanej usługi, 16. W przypadku przerwania przez uczestnika szkolenia uczestnictwa w szkoleniu po zrealizowaniu mniej niż 70 % całości szkolenia, rozliczenie nastąpi za część usługi zadania, tj. za połowę kosztów. 17. W przypadku wystąpienia po podpisaniu umowy zmian personalnych w stosunku do przedstawionego wykazu kadry przewidzianej do wykonania zadania, Wykonawca jest zobowiązany poinformować o tym fakcie Zamawiającego, jednocześnie przekazując informacje dotyczące nowego personelu. Zmiany personelu wymagają akceptacji przez Zamawiającego. 18. Wymagania dotyczące zorganizowania i zrealizowania szkoleń określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do siwz. 1) Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących Miejsce kursu: granice terytorialne Gminy Szerzyny Termin kursu: rozpoczęcie kursu nie powinno nastąpić wcześniej niż 23 sierpnia 2010 r. a jego zakończenie powinno nastąpić nie później niż 19 listopada 2010 r. Zajęcia nie powinny rozpoczynać się wcześniej niż o godz. 8.00 i nie powinny się kończyć później niż o godz. 18.00. Cel kursu:Celem kursu/szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności do pracy w zawodzie handlowca . Przewidywana liczba uczestników: 11 Ilość godzin teoretycznych : 40 Ilość godzin praktycznych: 60 Minimalny zakres kursu: obsługa klienta, nowoczesne strategie marketingowe w handlu, techniki sprzedaży, negocjacje i komunikacja z klientem, elementy korespondencji firmowej, sporządzanie ofert z elementami towaroznawstwa, inwentaryzacja w sklepie ( łącznie: 40 godz.), obsługa praktyczna kas fiskalnych ( 14 godz.), obsługa programów fakturujących (20 godz.); podstawy obsługi komputera ( 26 godz.). Częstotliwość zajęć: do 5 dni w ciągu tygodnia ( poniedziałek - piątek), od 4 do 6 godzin dziennie. Forma zakończenia: szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym przed komisją egzaminacyjną- wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dodatkowe świadczenia dla beneficjenta: catering dostosowany do charakteru i czasu trwania szkolenia w ciągu dnia( np. kawa, herbata, ciasteczka, owoce na szkoleniach trwających w ciągu dnia do 4 , dodatkowo lunch w postaci drugiego dania gorącego w przypadku, gdy zajęcia w ciągu dnia będą trwać ponad 4 godziny ; pokrycie ubezpieczenia NNW;dostęp do materiałów biurowych, szkoleniowych ( w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) oraz innych materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć. Materiały szkoleniowe, oraz wszystkie dokumenty związane z realizacją kursu , jak. np. harmonogram zajęć, dziennik zajęć zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, certyfikaty/zaświadczenia, listy obecności, wykaz osób, które ukończyły szkolenie, protokół z egzaminu, itp. Wykonawca zobowiązuje się oznakować obowiązującymi logotypami Programu Operacyjnego Kapitał ludzki 2007-2013, Europejskiego Funduszu Społecznego, Unii Europejskiej oraz informacją: Projekt Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wymagania dotyczące kursu/szkolenia: w kursie/szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie kursanci skierowani przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, II Kurs z zakresu : podstawy księgowości Miejsce kursu: granice terytorialne Gminy Szerzyny lub miejsce wskazane przez Wykonawcę, które nie może znajdować się w odległości większej niż 50 km od granic terytorialnych gminy Szerzyny Termin kursu: rozpoczęcie kursu nie powinno nastąpić wcześniej niż 23 sierpnia 2010 r. a jego zakończenie powinno nastąpić nie później niż 19 listopada 2010 r. Zajęcia nie powinny rozpoczynać się wcześniej niż o godz. 8.00 i nie powinny się kończyć później niż o godz. 18.00. Cel kursu: celem kursu - szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności do prowadzenia małej firmy opodatkowanej na zasadach ogólnych. Przewidywana liczba uczestników: 1 Ilość godzin zagadnień teoretycznych: 50 Ilość godzin praktycznych: 50 Zakres kursu: podstawy rachunkowości, konto księgowe, konta bilansowe i wynikowe, dokumentacja księgowa, wybrane zagadnienia z ewidencji księgowej, techniczne formy księgowości, podatki i ich charakterystyka, sprawozdawczość finansowa, obsługa programu finansowo - księgowego Symfonia). Częstotliwość zajęć: do 5 dni w ciągu tygodnia ( poniedziałek - piątek), od 4 do 6 godzin dziennie. Forma zakończenia: szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym przed komisją egzaminacyjną- wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dodatkowe świadczenia dla beneficjenta: catering dostosowany do charakteru i czasu trwania szkolenia w ciągu dnia( np. kawa, herbata, ciasteczka, owoce na szkoleniach trwających w ciągu dnia do 4 godzin , dodatkowo lunch w postaci drugiego dania gorącego w przypadku gdy zajęcia w ciągu dnia będą trwać ponad 4 godziny ; pokrycie ubezpieczenia NNW;dostęp do materiałów biurowych, szkoleniowych ( w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) oraz innych materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć. Materiały szkoleniowe muszą być opatrzone informacją o współfinansowaniu oraz logotypami zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.41.00.00-1.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 19.11.2010.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
1) Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B 2) Fryzjerstwo.


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Ogólny zakres przedmiotu zamówienia: 1. Przez kursy/ szkolenia zawodowe ( zwane dalej szkoleniami) rozumie się zajęcia szkoleniowe zarówno teoretyczne jak i praktyczne, mające na celu uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, zmianę lub uzupełnienie posiadanych kwalifikacji, nabycie nowych umiejętności zawodowych, zakończone wystawieniem zaświadczenia lub certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji i umiejętności w danym zawodzie lub na stanowisku, niezbędnych do wykonywania pracy. 2.Cel kursów/szkoleń: Potrzeba przeprowadzenia w/w szkoleń wynika m.in. z założeń projektu pn Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkoleniem zostaną objęci beneficjenci w/w projektem. Specyfika grupy objętej wsparciem, tj. osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymaga kompleksowego wsparcia wobec tych osób, by sprostać konkurencji na rynku pracy. Dodatkowo mniejsza podaż miejsc pracy wymaga na osobach poszukujących zatrudnienia zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności. Celem szkoleń/ kursów zawodowych jest zwiększenie potencjału społeczno - zawodowego wśród klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach. 3. Standard merytoryczny: Wykonawca zapewni odpowiednio przygotowane osoby do prowadzenia szkoleń. Warunki, jakie powinny spełniać osoby do prowadzenia szkoleń: co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej lub prowadzeniu szkoleń zawodowych oraz posiadanie kwalifikacji odpowiednich do zakresu prowadzonego szkoleni, potwierdzone świadectwami, dyplomami, zaświadczeniami. W zakresie prawa jazdy kat. B zajęcia będą prowadzone przez wykładowcę/ instruktora, który posiada uprawnienia instruktora określone w art. 105 ust. 2 pkt 1-6 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz.908 z późn. zm.) oraz min. 3 letni staż pracy na stanowisku instruktora szkoleń na prawo jazdy kat. B. 4.Szkoleniami zostanie objętych 20 osób( część A - 12, część B - 8) 6. Wykonawca zapewni pomieszczenia, w których będą realizowane szkolenia. Powinny one znajdować się na terenie Gminy Szerzyny i muszą spełniać następujące wymogi: wynikające z przepisów BHP i Ppoż., posiadać dostęp do sanitariatów, odpowiednie wyposażenie w sprzęt, urządzenia, maszyny odpowiednie do rodzaju szkolenia. 7.W przypadku organizacji szkolenia poza terenem Gminy Szerzyny Wykonawca organizuje i/lub pokrywa koszty dojazdu do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem. 8. Wykonawca zapewnia uczestnikom catering dostosowany do charakteru i czasu trwania szkolenia w ciągu dnia( np. kawa, herbata, ciasteczka, owoce na szkoleniach trwających w ciągu dnia do 4 godzin dydaktycznych , oraz dodatkowo obiad w postaci drugiego dania w przypadku gdy zajęcia w ciągu dnia będą trwać ponad 4 godziny dydaktyczne). 9. Wykonawca prowadzi następującą dokumentację: a) wykonawca wraz z ofertą dostarcza Zamawiającemu opracowany program poszczególnych szkoleń zawodowych, będących przedmiotem niniejszego zamówienia ( załącznik nr 1do oferty), harmonogram szkoleń ( załącznik nr 2 do oferty), b) listy obecności na szkoleniu , c) dziennik prowadzonych zajęć, d) w terminie 5 dni roboczych od zakończenia realizacji szkolenia Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem wydanych zaświadczeń/ certyfikatów ukończonych szkoleń, dziennika zajęć, list obecności na zajęciach, listy potwierdzającej odbiór zaświadczeń przez uczestników szkoleń, protokołu komisji egzaminacyjnej. 10. Prowadzenie ewaluacji: a) zobowiązuje się Wykonawcę do opracowania ( w terminie 5 dni od podpisania umowy) projektu ankiety ewaluacyjnej mającej zbadać stopień osiągnięcia rezultatów założonych w projekcie i przekazanie ich do akceptacji zamawiającego, a następnie przeprowadzenia badań ewaluacyjnych na początku i na zakończenie prowadzenia wsparcia w ramach usługi ( kwestionariusz powinien zawierać przede wszystkim: opinie uczestnika przed i po zakończeniu udziału w projekcie, czy szkolenie było dostosowane do potrzeb uczestnika, czy spełniło jego oczekiwania, ocenę osób świadczących usługę przez uczestników, ich kompetencji, sposobu wprowadzenia wsparcia, zastosowany kwestionariusz powinien wykazać, w jakim stopniu udział uczestnika przyczynił się do osiągnięcia rezultatów w projekcie; b) zobowiązuje się także Wykonawcę do sporządzenia i złożenia szczegółowego raportu ewaluacyjnego z badań po zakończeniu usługi z wszystkimi uczestnikami projektu, zawierającego: opis rezultatów z przeprowadzonych badań ewaluacyjnych, opis ogólnych trudności jakie pojawiły się w trakcie realizacji usługi, ocenę stopnia realizacji usługi, ewentualne sugestie, zalecenia w realizacji kolejnych szkoleń . 11. Po zakończeniu realizacji zadania, dokumentacja tworzona na podstawie umowy, zostanie zarchiwizowana przez Wykonawcę zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i będzie przechowywana co najmniej do dnia 31.12.2020 r. 12. Na potrzeby ewentualnej kontroli prawidłowości realizacji usługi lub projektu systemowego GOPS Szerzyny, dokonywanej przez Zamawiającego, IP II oraz inne uprawnione podmioty Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli a także zobowiązany jest do przedłożenia wytworzonej dokumentacji do końca 30.12.2020 r. 13. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania na bieżąco ( telefonicznie) koordynatorowi projektu informacji dotyczących trudności w realizacji zadania, zwłaszcza o przerwaniu uczęszczania na zajęcia przez beneficjenta projektu. 14. Realizacja zamówienia będzie się odbywać z zachowaniem wymogów unijnych dotyczących informowania uczestników szkoleń, jak również otoczenia, o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, w szczególności w zakresie prowadzonej dokumentacji, materiałów szkoleniowych i miejsca realizacji projektu. Zobowiązuje się Wykonawcę do zamieszczania informacji o współfinansowaniu projektu i umieszczania odpowiednich logotypów zgodnie z aktualnymi Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL na wszelkich powstających w trakcie projektu dokumentach i materiałach. 15. W przypadku przerwania przez uczestnika szkolenia uczestnictwa w szkoleniu, po zrealizowaniu 70 % całości zaplanowanego zadania, rozliczenie faktury nastąpi za całość realizowanej usługi, 16. W przypadku przerwania przez uczestnika szkolenia uczestnictwa w szkoleniu po zrealizowaniu mniej niż 70 % całości szkolenia, rozliczenie nastąpi za część usługi zadania, tj. za połowę kosztów. 17. W przypadku wystąpienia po podpisaniu umowy zmian personalnych w stosunku do przedstawionego wykazu kadry przewidzianej do wykonania zadania, Wykonawca jest zobowiązany poinformować o tym fakcie Zamawiającego, jednocześnie przekazując informacje dotyczące nowego personelu. Zmiany personelu wymagają akceptacji przez Zamawiającego. 18. Wymagania dotyczące zorganizowania i zrealizowania szkoleń określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 2 do siwz. 1) Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B Miejsce kursu: I moduł: granice terytorialne Gminy Szerzyny, moduł miejsce wskazane przez Wykonawcę , które nie może znajdować się w odległości większej niż 50 km od granic terytorialnych Gminy Szerzyny ( nie dotyczy części praktycznej nauki jazdy). Termin kursu: rozpoczęcie kursu nie powinno nastąpić wcześniej niż 23 sierpnia 2010 r. a jego zakończenie powinno nastąpić nie później niż 19 listopada 2010 r. Przewidywana liczba uczestników: 6 Ilość godzin ogółem: szkolenie będzie odbywało się w dwóch modułach: I moduł - 40 godzin z zakresu przedstawicielstwa handlowego, II moduł - 60 godz. z zakresu prawa jazdy kat. B Zakres kursu: szkolenie będzie odbywało się w dwóch modułach: I moduł przedstawicielstwa handlowego(minimalny zakres tematyczny: stosowanie norm obyczajowych, etycznych, estetycznych; prowadzenie rozmów z klientami; prowadzenie korespondencji; pozyskiwanie informacji rynkowych oraz ich interpretacja; przygotowanie sprzedaży; prowadzenie sprzedaży; działania po zakończeniu sprzedaży) II moduł z zakresu prawa jazdy kat. B ( program i liczba godzin II modułu muszą być zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów.( Dz. U. z 2005 r. Nr 217 poz. 1834 z późn. zm.). Częstotliwość zajęć:w odniesieniu do zagadnień teoretycznych I i II modułu: do 5 dni w ciągu tygodnia ( poniedziałek - piątek), do 6 godzin dziennie. Część praktyczna nauki jazdy powinna zostać ustalona indywidualnie z każdym kursantem. Liczba godzin podana przez Zamawiającego nie obejmuje godzin egzaminu. Forma zakończenia: każdy moduł szkolenia zakończy się egzaminem wewnętrznym przed komisją egzaminacyjną- wydanie zaświadczenia o ukończeniu każdego modułu kursu. Dodatkowo, II moduł kończy się egzaminem państwowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dodatkowe świadczenia dla beneficjenta: catering w postaci drugiego dania, kawy, herbaty, wody mineralnej; pokrycie ubezpieczenia NNW; dostęp do materiałów biurowych, szkoleniowych ( w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) oraz innych materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć. Materiały szkoleniowe muszą być opatrzone informacją o współfinansowaniu oraz logotypami zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL. Wykonawca zapewni i sfinansuje, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych także badania lekarskie oraz pierwszy egzamin zewnętrzny na prawo jazdy. 2) Kurs fryzjerstwa Miejsce kursu: Gmina Szerzyny lub miejsce wskazane przez Wykonawcę , które nie może znajdować się w odległości większej niż 50 km od granic terytorialnych Gminy Szerzyny. Termin kursu: rozpoczęcie kursu nie powinno nastąpić wcześniej niż 23 sierpnia 2010 r. a jego zakończenie powinno nastąpić nie później niż 19 listopada 2010 r. Cel kursu: Celem kursu - szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności do pracy w zawodzie fryzjera. Przewidywana liczba uczestników: 2 Ilość godzin zagadnień teoretycznych:10 Ilość godzin praktycznych: 90 Zakres kursu: zagadnienia teoretyczne ( zakres minimalny): bezpieczeństwo i higiena pracy w salonie fryzjerskim, charakterystyka budowy i fizjologii skóry, organizowanie prac fryzjerskich, technologia fryzjerstwa i materiały fryzjerskie, stylizacja - dobór koloru włosów i fryzury do typu urody; zagadnienia praktyczne (zakres minimalny): dobieranie preparatów do pielęgnacji włosów, planowanie i wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, projektowanie fryzur, barwienie włosów, rozjaśnianie włosów, stosowanie form kolorystycznych, m.in. pasemka, baleyage, strzyżenie włosów, wykonywanie zabiegów trwałego ondulowania. Częstotliwość zajęć: do 5 dni w ciągu tygodnia ( poniedziałek - piątek), do 5 godzin dydaktycznych dziennie. Forma zakończenia: szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym przed komisją egzaminacyjną- wydanie zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dodatkowe świadczenia dla beneficjenta: catering w postaci dania gorącego, kawy, herbaty, wody mineralnej; pokrycie ubezpieczenia NNW;dostęp do materiałów biurowych, szkoleniowych ( w tym jeden dodatkowy do dokumentacji projektu) oraz innych materiałów, sprzętu i wyposażenia niezbędnego do realizacji zajęć. Materiały szkoleniowe muszą być opatrzone informacją o współfinansowaniu oraz logotypami zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.41.00.00-1.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 19.11.2010.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    najniższa cena.



Numer ogłoszenia: 246280 - 2010; data zamieszczenia: 11.08.2010


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
216415 - 2010 data 11.08.2010 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, Szerzyny 521, 38-246 Szerzyny, woj. małopolskie, tel. 14 65 17 300 wew. 128, fax. 14 65 17 300 wew. 128.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    II.1.3.

  • W ogłoszeniu jest:
    W załączniku I - informacja dotycząca ofert częściowych: Zakres kursu: podstawy rachunkowości, konto księgowe, konta bilansowe i wynikowe, dokumentacja księgowa, wybrane zagadnienia z ewidencji księgowej, techniczne formy księgowości, podatki i ich charakterystyka, sprawozdawczość finansowa, obsługa programu finansowo - księgowego Symfonia)..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    W załączniku I - informacja dotycząca ofert częściowych: Zakres kurs: zapoznanie z zasadami prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, nabycie umiejętności praktycznego wystawiania faktur vat, rachunków i innych dokumentów, wpisywanie dokumentów do księgi podatkowej i ewidencji podatkowych, pozwalających na jej samodzielne prowadzenie. Zajęcia swoim zakresem muszą objąć zarówno wykłady jak i warsztaty tj. niezbędna teorię plus praktyczne przedstawienie problemów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, które znajdują swój obraz w dokumentacji księgowej..


Szerzyny: Organizacja i przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych dla 20 dorosłych klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach , uczestników projektu Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.


Numer ogłoszenia: 243703 - 2010; data zamieszczenia: 07.09.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 216415 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, Szerzyny 521, 38-246 Szerzyny, woj. małopolskie, tel. 14 65 17 300 wew. 128, faks 14 65 17 300 wew. 128.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych dla 20 dorosłych klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach , uczestników projektu Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Organizacja i przeprowadzenie kursów/szkoleń zawodowych dla 20 dorosłych klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach , uczestników projektu Twoja szansa - program aktywnej integracji w Gminie Szerzyny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Zamówienie będzie się składało z 2 części: 1) zadanie nr 1: Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących. Podstawy księgowości. 2) zadanie nr 2: Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B. Fryzjerstwo.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.41.00.00-1.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 , Priorytet VII Promocja integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
1   


Nazwa:
1) Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących. 2) Podstawy księgowości


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
03.09.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Zawodowego w Gorlicach, {Dane ukryte}, Gorlice, kraj/woj. Polska.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 30000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    23400,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    23400,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    31000,00


  • Waluta:
    PLN.


Część NR:
2   


Nazwa:
1) Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B 2) Fryzjerstwo


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
03.09.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Zawodowego w Gorlicach, {Dane ukryte}, Gorlice, kraj/woj. Polska.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 23000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    25500,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    25500,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    25500,00


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Szerzyny 521, 38-246 Szerzyny
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: afurman.gops@interia.pl
tel: 14 65 17 300 wew. 128
fax: 14 65 17 300 wew. 128
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-08-19
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 21641520100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-08-10
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 91 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 0%
WWW ogłoszenia: www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Szerzyny/Wprowadzenie
Informacja dostępna pod: siedzibie Zamawiającego
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80410000-1 Różne usługi szkolne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
1) Nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i programów fakturujących. 2) Podstawy księgowości Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Zawodowego w Gorlicach
Gorlice
2010-09-07 23 400,00
1) Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B 2) Fryzjerstwo Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Zawodowego w Gorlicach
Gorlice
2010-09-07 25 500,00