TITytułPolska-Jasło: Elektryczność
NDNr dokumentu106696-2017
PDData publikacji22/03/2017
OJDz.U. S57
TWMiejscowośćJASŁO
AUNazwa instytucjiZwiązek Gmin Dorzecza Wisłoki
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji6 - Podmiot prawa publicznego
HAEU Institution-
DSDokument wysłany20/03/2017
DTTermin02/05/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia1 - Najniższa cena
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność
IAAdres internetowy (URL)http://www.wisloka.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/03/2017    S57    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Jasło: Elektryczność

2017/S 057-106696

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
ul. M. Konopnickiej 82
Punkt kontaktowy: Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło – adres pocztowy, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Towarowa 29, 38-200 Jasło – adres do doręczeń osobistych i kurierskich
Osoba do kontaktów: W sprawach merytorycznych: Aleksandra Marszałek, w sprawach formalno-prawnych: Magdalena Kacała
38-200 Jasło
Polska
Tel.: +48 134437020
E-mail: biuro@wisloka.pl
Faks: +48 134437023


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.wisloka.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Gmina Czarna
ul. Dworcowa 6
39-215 Czarna
Polska

Gmina Jodłowa
Jodłowa 1A
39-225 Jodłowa
Polska

Miasto Grybów
Rynek 12
33-330 Grybów
Polska

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich jednostek organizacyjnych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Czarna, Gmina Jodłowa, Gmina Grybów.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich Jednostek Organizacyjnych. Wszystkie Punkty Poboru Energii są wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ.
2) Zamówienie podzielone zostało na trzy części:
a) Część nr 1 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna do 239 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA(wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
b) Część nr 2 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa do 53 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
c) Część nr 3 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów do 65 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
3) Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:
a) Dla Części I: 4667,057 MWh
b) Dla Części II: 369,691 MWh
c) Dla Części III: 915,03 MWh
4) Wskazane w załączniku nr 1 do SIWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy.
5) Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np. o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SIWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną wybudowane oraz podłączone do sieci. Wykazy nowych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji.
6) Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, zamawiający, zgodnie z zapisem art. 34 ust. 5 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu gwarantowanego zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości maksymalnie o 30 % energii w zakresie każdej części zamówienia. Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię.
7) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawa opcji kWh ponad ilość wskazaną ust.3 pkt. 3 SIWZ nastąpi na podstawie cen określonych w formularzu oferty.
8) Zastrzega się, że ilość punktów poborów energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu w przypadku np. sprzedaży lub pożaru budynku, likwidacji oświetlenia itp. Wykazy zlikwidowanych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczna lub pocztą tradycyjną. Zwiększenie i zmniejszenie punktów poboru energii będzie możliwe na podstawie obustronnie podpisanego aneksu do zawartej z Wykonawcą umowy na świadczenie dostawy energii elektrycznej.
9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji, reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.
10) Zamawiający dopuszcza również składanie oferty w wyniku której możliwe będzie zawarcie umowy kompleksowej.
11) Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się dla większości punktów poboru po raz kolejny. Szczegółowe informacje zawarte zostały w załączniku nr 1 do SIWZ.
12) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego, tj. w szczególności w przypadku niedotrzymania standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii dla Zamawiającego na jego pisemny wniosek przysługuje mu prawo do bonifikaty – zgodnie z zasadami określonymi w § 42 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. Nr 189 poz. 1126) lub w każdym później wydawanym akcie prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsługi.” Realizacja umowy według standardów wynikających z ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych,
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: 1) Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, zamawiający, zgodnie z zapisem art. 34 ust. 5 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu gwarantowanego zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości maksymalnie o 30 % energii w zakresie każdej części zamówienia. Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię.
2) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawa opcji kWh ponad ilość wskazaną ust.3 pkt. 3 SIWZ nastąpi na podstawie cen określonych w formularzu oferty.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2018

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna
1)Krótki opis
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna do 239 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA(wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000

3)Wielkość lub zakres
Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:
Dla Części I: 4667,057 MWh.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2018
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa
1)Krótki opis
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa do 53 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000

3)Wielkość lub zakres
Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:
Dla Części II: 369,691 MWh.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2018
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów
1)Krótki opis
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów do 65 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000

3)Wielkość lub zakres
Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:
Dla Części III: 915,03 MWh.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2017. Zakończenie 31.12.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1)Przed upływem terminu składania ofert wykonawca obowiązany jest wnieść wadium.
a) przy złożeniu oferty na pierwszą część zamówienia – 30 000 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych),
b) przy złożeniu oferty na drugą część zamówienia – 2 000 PLN (słownie: dwa tysiące złotych).
c) przy złożeniu oferty na trzecią część zamówienia – 6 000 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych).
2)Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku z poniżej podanych form:
a) w pieniądzu,
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3)W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu kwotę należy przelać na konto Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle:
BGŻ BNP Paribas
63 1600 1071 8980 0000 0005 0004
przed upływem terminu składania ofert. Na dowodzie wpłaty należy wpisać adnotację: „Wadium na przetarg – dostawa energii elektrycznej”. UWAGA! Polecenie przelewu środków pieniężnych złożone przed upływem terminu składania ofert nie będzie uznane za terminową wpłatę, jeżeli rachunek bankowy zamawiającego nie zostanie uznany kwotą wadium przed upływem terminu składania ofert (tj. do 27 kwietnia 2017 roku – do godz. 1000).
4)W przypadku gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, z treści tych gwarancji musi jednoznacznie wynikać w szczególności:
a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) będące oświadczeniem, że zaistniały okoliczności, w wyniku których wykonawca traci wadium wraz z odsetkami na rzecz zamawiającego (określone w art. 46 ust. 4a oraz 5 Pzp) – bez potrzeby potwierdzania tych okoliczności przez zamawiającego;
b) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.
5)Potwierdzenie wpłaty wadium wykonawca dołącza do oferty w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna, wykonawca dołącza do oferty oryginał dokumentu obejmującego wadium lub poręczenie.
6)Nie wniesienie wadium spowoduje odrzucenie oferty wykonawcy z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b Pzp.
7)Zasady zwracania i zatrzymania wadium określa art. 46 Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1) Wykonawca poda w ofercie cenę jednostkową za dostarczenie 1 kWh energii w poszczególnych taryfach / strefach. W przypadku błędnego obliczenia ceny oferty, zamawiający przyjmie, iż właściwe są ceny jednostkowe.
2) Przy sporządzaniu oferty wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia danych zawartych w załączniku nr 1 do SIWZ
3) Wykonawca otrzyma zapłatę za faktycznie dostarczoną energię elektryczną.
4) Cena za dostawę przedmiotu zamówienia będzie obliczona jako suma iloczynów cen jednostkowych dostawy (wartość netto) w zł za 1 kWh i ilości faktycznie dostarczonej energii w danym miesiącu wraz z podatkiem VAT. Szczegóły rozliczeń oraz potrącenia z tytułu uchybień w realizacji przedmiotu zamówienia zawiera umowa, której wzór umieszczono w załączniku nr 2 do SIWZ.
5) W cenie za dostawę należy ująć wszystkie czynności uznane przez wykonawcę jako niezbędne do prawidłowego wykonania pełnego zakresu zamówienia składającego się na dane zadanie (część zamówienia) np. koszty odczytów liczników, bilansowanie handlowe, obsługi administracyjnej i rozliczeń itp.
6) Jeżeli wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Zgodnie z art. 91 ust. 3a Pzp wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Stosowną informację należy zawrzeć w ust. 8 formularza oferty (załącznik nr 5 do SIWZ).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1)Kilku wykonawców może złożyć ofertę wspólną. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu wspólnie lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia wspólnie umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2)Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców występujących w postępowaniu wspólnie powinno jednoznacznie określać:
a) kto został ustanowiony pełnomocnikiem,
b) wykonawców, którzy ubiegając się o zamówienie ustanowili pełnomocnika,
c) zakres umocowania,
d) postępowanie, do którego pełnomocnictwo się odnosi.
3)Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
4)Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
5)Wykonawcy, o których mowa w ust. 1 są zobowiązani do łącznego spełnienia takich samych warunków udziału w postępowaniu, jak wykonawcy występujący samodzielnie. Przy ocenie spełniania warunków zamawiający będzie brał pod uwagę łączny potencjał techniczny wykonawców, ich łączne kwalifikacje i doświadczenie.
6)Wykonawcy, o których mowa w ust. 1 składają jedną wspólną ofertę, przy czym wymagane dokumenty i oświadczenia wskazane w ust. 5 pkt 4, pkt 5, pkt 8 i pkt 13 SIWZ składa każdy z wykonawców. Dokument wymieniony w ust. 5 pkt 9 lit. b składa ten wykonawca, który będzie realizował część zamówienia, która wymaga posiadania koncesji.
7)Warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności zostanie spełniony przez konsorcjum w przypadku gdy warunek spełni ten z członków konsorcjum, który będzie realizował część zamówienia, która wymaga posiadania koncesji.
8)Warunek posiadania zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony przez konsorcjum w przypadku, gdy jeden z członków konsorcjum spełni warunek, bądź warunek zostanie spełniony łącznie.
9)Wykonawcy składający wspólną ofertę ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie bądź nienależyte wykonanie zobowiązania.
10)Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
a) nie podlegają wykluczeniu,
b) spełniają warunki udziału w postępowaniu.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
a) posiadania kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220 z późn. zm.) posiadają aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty. Za spełnienie warunku zamawiający uzna posiadanie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, spełniającą wymagania jak wyżej. W przypadku, gdy Wykonawca nie jest właścicielem sieci dystrybucyjnej, musi posiadać podpisana umowę z Operatorem systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przez OSD.
b) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.
c) zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o złożone dokumenty.
3) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczący tych podmiotów.
4) W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu zamawiający żąda Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) zawierającego oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania (załącznik nr 3 do SIWZ).
5) W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu określonych w art. 24 ust. 1 Pzp zamawiający żąda:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
c) oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne;
d) oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, (według załącznika nr 4 do SIWZ) w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca złoży wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu.
6) Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wyklucza wykonawcę:
a) na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp – w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. poz. 978, z późn. zm.) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz. U. z 2015 r. poz. 233, z późn. zm.);
b) na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 Pzp – który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15 Pzp chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
7) W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Pzp zamawiający żąda odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
8) W celu wykazania potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 8 Pzp zamawiający żąda:
a) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym ogranem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
b) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub KRUS albo innego dokumentu, potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. Uz. z 2016 r. poz. 716).
9) W celu wykazania potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, zamawiający żąda:
a) Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) zawierającego oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania (załącznik nr 3 do SIWZ);
b) koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną, spełniającą wymagania określone w ust. 5 pkt 2 lit. a SIWZ;
10) Dokumenty, o których mowa w punktach poprzedzających, muszą być złożone pisemnie, z tym, że:
a) oświadczenia, o których mowa w SIWZ dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a Pzp, oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale;
b) dokumenty, o których mowa w SIWZ, inne niż oświadczenia, składane są w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
11) Dokumenty złożone w formie kopii muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
12) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Dokumenty nie przetłumaczone na język polski nie będą brane pod uwagę.
13) W przypadku podmiotów mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wykonawca składa odpowiednio dokumenty określone w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 27.7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, tj.
a. Zamiast dokumentu określonego w ust. 5 pkt 5) lit a) SIWZ składa: informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21
14) Dokumenty, o których mowa ust. 5 pkt. 13) lit. a powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
15) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 5 pkt. 13), zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. ust. 5 pkt. 14) SIWZ stosuje się odpowiednio.
16) Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w w ust. 5 pkt 5) lit a) SIWZ składa dokument, o którym mowa w ust. 5 pkt 13) lit. a), w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby.
17) W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, zamawiający żąda dokumentów, które określają w szczególności:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu;
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZG.BP.271.1.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
2.5.2017 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 2.5.2017 - 10:30

Miejscowość:

Jasło, ul. Towarowa 29, II piętro Sala Narad

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ – załącznik nr 3 do SIWZ) wykonawca składa wraz z ofertą (załącznik nr 4 do SIWZ).
2)Oświadczenia lub dowody, o których mowa w ust. 5 pkt 5 lit. d SIWZ wykonawca przekazuje zamawiającemu w terminie do 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp.
3)Zgodnie z art. 24aa ust. 1 ustawy, zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – w związku z tym dokumenty, o których mowa w ust. 5 pkt pkt 5 lit a – c, pkt 8 i pkt 9 lit. b i pkt 13 złoży wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza na wezwanie zamawiającego.
4) Zgodnie z art. 10c ust. 2 Pzp w związku z art. 18 ustawy z dnia 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1020), składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
5) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, zwane dalej informacjami, zamawiający i wykonawcy przekazują sobie pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną (zgodnie z ust. 1 i 22 SIWZ). Korespondencję uważa się za złożoną w terminie, jeżeli jej treść dotarła do adresata przed upływem terminu. Każda ze stron niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania korespondencji przesłanej faksem lub drogą elektroniczną na żądanie drugiej.
6) Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczeń lub dokumentów, które są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, do ich złożenia, uzupełnienia, lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba, że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
7) Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych pełnomocnictw albo złoży wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wezwie do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawca podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
8) Pisemne informacje wykonawcy przekazują do siedziby zamawiającego. Godziny urzędowania zamawiającego: od poniedziałku – do piątku w godzinach od 730 do 1530 z wyjątkiem dni wolnych od pracy i świątecznych.
9) Wszelka korespondencja między zamawiającym a wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o zamówienie będzie kierowana do ustanowionego pełnomocnika ze skutkiem dla mocodawców.
10) Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków i wymagań udziału w postępowaniu przekazuje się w sposób określony w ust. 11 pkt 15 SIWZ.

11) Osobą uprawnioną do porozumiewania się z wykonawcami w sprawach proceduralnych jest Magdalena Kacała (e-mail: biuro@wisloka.pl).

12) Zawartość oferty stanowi:
a) wypełniony formularz ofertowy – ze względu na podział zamówienia na części, zamawiający przewiduje trzy formularze ofertowe (w zależności od części zamówienia, na którą wykonawca składa ofertę) – załącznik nr 5 do SIWZ;
b) oryginał Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) o treści zgodnej ze wzorem standardowego formularza określonego w załączniku nr 3 do SIWZ, wypełnionego zgodnie ze wskazówkami określonymi w pkt 10-14;
c) dowód wniesienia wadium;
d) oświadczenie wykonawcy (jeżeli dotyczy) dotyczące wskazania, które z informacji zawartych w ofercie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania – w przypadku zastrzeżenia informacji przez wykonawcę zobowiązany jest on wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (brak powyższego oświadczenia oznaczał będzie, że dokumenty składające się na ofertę nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa), wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
13) Wykonawca obowiązany jest złożyć ofertę zgodną ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do SIWZ.
14) Oferta musi być złożona, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, pismem czytelnym. Oferty nieczytelne będą odrzucone.
15) Oferta musi być podpisana przez wykonawcę lub osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy.
16) W przypadku, gdy ofertę składa kilka podmiotów wspólnie, oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania każdego z podmiotów lub przez pełnomocnika tych podmiotów.
17) Zaleca się, aby wszystkie strony w ofercie były ponumerowane.
18) Poprawki lub zmiany w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby lub osób podpisujących ofertę.
19) Cena w ofercie musi być podana cyfrowo i słownie
20) Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym przetargu tylko jedną ofertę na daną część zamówienia (zgodnie z art. 82 ust. 1 Pzp).
21) JEDZ obejmuje formalne oświadczenie wykonawcy stwierdzające, że odpowiednia podstawa wykluczenia nie ma zastosowania lub, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, a także zawiera istotne informacje wymagane przez zamawiającego.
22) Wykonawca wypełnia następujące części JEDZ:
a) część II, sekcja A, B, C, D,
b) część III, sekcja A, B, C, D – tylko w zakresie wskazanym przez zamawiającego w SIWZ,
c) część IV, sekcja A pkt 1,
d) część VI.
22) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców odrębny formularz JEDZ wypełnia i podpisuje każdy z wykonawców wspólnie ubiegający się o zamówienie.
23) Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.

24) Przy wypełnianiu formularza JEDZ Wykonawca może skorzystać z instrukcji jego wypełniania zamieszczonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja.pdf.

25) Dokumenty wymienione w pkt 1 mają być umieszczone w zaklejonej kopercie uniemożliwiającej jej otworzenie. Koperta powinna mieć opis „Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej”. Dodatkowo na kopercie powinna być podana nazwa i adres wykonawcy oraz nazwa i adres zamawiającego. Jeżeli koperta nie będzie opisana i oznakowana w podany sposób, zamawiający nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe lub przedwczesne otwarcie oferty.
26) Wykonawca może zmienić bądź wycofać ofertę przed terminem składania ofert:
a) w przypadku wycofania oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą wycofuje, w zamkniętej kopercie zaadresowanej do zamawiającego z opisem jak w ust. 11 pkt 15 z dopiskiem „WYCOFANIE” wraz z wnioskiem o jej wydanie – oświadczenia składa się przed upływem terminu składania ofert;
b) w przypadku zmiany oferty – przed upływem terminu składania ofert wykonawca składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą zmienia, w zamkniętej kopercie zaadresowanej do zamawiającego z opisem jak w ust. 11 pkt 15 z dopiskiem „ZMIANA”, określając zakres i rodzaj tych zmian, a jeśli oświadczenie pociąga za sobą konieczność wymiany czy też przedłożenia nowych dokumentów, wykonawca winien te dokumenty złożyć (również przed upływem terminu składania ofert).
27) Wykonawca nie może zmienić bądź wycofać oferty po upływie terminu składania ofert.
28) Treść oferty musi odpowiadać treści SIWZ.
29) Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi wykonawca, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 Pzp.
30) Zamawiający odrzuci ofertę w przypadkach określonych w art. 89 ust. 1 Pzp.
31) Oferty złożone po upływie terminu składania zostaną zwrócone wykonawcom w trybie art. 84 ust. 2 Pzp.
32) Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
33) Przygotowana według powyższych wskazówek oferta, oświadczenia, dokumenty, które sporządza wykonawca muszą być podpisane przez osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań cywilno – prawnych w imieniu wykonawcy. W przypadku, gdy uprawnienie do podpisania oferty nie wynika z przedłożonego w ofercie dokumentu, do oferty dodatkowo należy załączyć stosowne upoważnienie (pełnomocnictwo).
34) Pełnomocnictwa złożone do przetargu mają być podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań cywilno – prawnych w imieniu wykonawcy. Pełnomocnictwo należy przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo w sposób jednoznaczny ma określać do jakich czynności upoważniona jest osoba.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał ineters w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów Pzp, w tym odwołanie i skarga do sądu.
2) Zasady wnoszenia środków ochrony prawnej określają przepisy Działu VI Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.3.2017
TITytułPolska-Jasło: Elektryczność
NDNr dokumentu155007-2017
PDData publikacji25/04/2017
OJDz.U. S80
TWMiejscowośćJASŁO
AUNazwa instytucjiZwiązek Gmin Dorzecza Wisłoki
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji6 - Podmiot prawa publicznego
HAEU Institution-
DSDokument wysłany21/04/2017
DTTermin08/05/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia1 - Najniższa cena
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność

25/04/2017    S80    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Jasło: Elektryczność

2017/S 080-155007

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. M. Konopnickiej 82, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło – adres pocztowy, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Towarowa 29, 38-200 Jasło – adres do doręczeń osobistych i kurierskich, Osoba do kontaktów: W sprawach merytorycznych: Aleksandra Marszałek, w sprawach formalno-prawnych: Magdalena Kacała, Jasło 38-200, Polska. Tel.: +48 134437020. Faks: +48 134437023. E-mail: biuro@wisloka.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 22.3.2017, 2017/S 057-106696)

Przedmiot zamówienia:
CPV:09310000

Elektryczność


Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich

Jednostek Organizacyjnych. Wszystkie Punkty Poboru Energii są wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ.

2) Zamówienie podzielone zostało na trzy części:

a)Część nr 1 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna do 239 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA(wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

b)Część nr 2 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa do 53 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

c)Część nr 3 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów do 65 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

3)Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:

a) Dla Części I: 4667,057 MWh

b) Dla Części II: 369,691 MWh

c) Dla Części III: 915,03 MWh

4) Wskazane w załączniku nr 1 do SIWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego

bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może

być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na

podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z

ofertą Wykonawcy.

5) Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np.

o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również

nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia

energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SIWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną

wybudowane oraz podłączone do sieci. Wykazy nowych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy

drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec

zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz

zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem

prawa opcji.

6) Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, zamawiający, zgodnie z zapisem art.

34 ust. 5 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu gwarantowanego

zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości maksymalnie o 30 % energii w zakresie każdej części zamówienia.

Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego

zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię.

7) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie

musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawa opcji kWh ponad ilość wskazaną ust.3 pkt. 3 SIWZ

nastąpi na podstawie cen określonych w formularzu oferty.

8) Zastrzega się, że ilość punktów poborów energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu

w przypadku np. sprzedaży lub pożaru budynku, likwidacji oświetlenia itp. Wykazy zlikwidowanych punktów

poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczna lub pocztą tradycyjną. Zwiększenie i zmniejszenie

punktów poboru energii będzie możliwe na podstawie obustronnie podpisanego aneksu do zawartej z

Wykonawcą umowy na świadczenie dostawy energii elektrycznej.

9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego

do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz

ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas

obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji, reprezentowania

Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem

umowy o świadczenie usług dystrybucji.

10) Zamawiający dopuszcza również składanie oferty w wyniku której możliwe będzie zawarcie umowy

kompleksowej.

PL Formularz standardowy 02 – Ogłoszenie o zamówieniu 5 / 26

11) Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się dla większości punktów poboru po raz

kolejny. Szczegółowe informacje zawarte zostały w załączniku nr 1 do SIWZ.

12) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców zgodnie

z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego, tj. w szczególności w przypadku niedotrzymania

standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii dla Zamawiającego na jego pisemny wniosek

przysługuje mu prawo do bonifikaty – zgodnie z zasadami określonymi w § 42 Rozporządzenia Ministra

Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz

rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. Nr 189 poz. 1126) lub w każdym później wydawanym akcie

prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsługi.” Realizacja umowy według standardów wynikających z

ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych,

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

1)Przed upływem terminu składania ofert wykonawca obowiązany jest wnieść wadium.

a) przy złożeniu oferty na pierwszą część zamówienia – 30 000 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych),

b) przy złożeniu oferty na drugą część zamówienia – 2 000 PLN (słownie: dwa tysiące złotych).

c) przy złożeniu oferty na trzecią część zamówienia – 6 000 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych).

2)Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku z poniżej podanych form:

a) w pieniądzu,

b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że

poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) w gwarancjach bankowych,

d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada

2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

3)W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu kwotę należy przelać na konto Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

w Jaśle:

BGŻ BNP Paribas

63 1600 1071 8980 0000 0005 0004

przed upływem terminu składania ofert. Na dowodzie wpłaty należy wpisać adnotację: „Wadium na przetarg

— dostawa energii elektrycznej”. UWAGA! Polecenie przelewu środków pieniężnych złożone przed upływem

terminu składania ofert nie będzie uznane za terminową wpłatę, jeżeli rachunek bankowy zamawiającego nie

zostanie uznany kwotą wadium przed upływem terminu składania ofert (tj. do 27 kwietnia 2017 roku – do godz.

1000).

4)W przypadku gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, z

treści tych gwarancji musi jednoznacznie wynikać w szczególności:

a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i

bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) będące oświadczeniem, że

zaistniały okoliczności, w wyniku których wykonawca traci wadium wraz z odsetkami na rzecz zamawiającego

(określone w art. 46 ust. 4a oraz 5 Pzp) – bez potrzeby potwierdzania tych okoliczności przez zamawiającego;

b) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.

5)Potwierdzenie wpłaty wadium wykonawca dołącza do oferty w formie oryginału lub kopii poświadczonej

za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna,

wykonawca dołącza do oferty oryginał dokumentu obejmującego wadium lub poręczenie.

6)Nie wniesienie wadium spowoduje odrzucenie oferty wykonawcy z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1

pkt 7b Pzp.

7)Zasady zwracania i zatrzymania wadium określa art. 46 Pzp.

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

1) Wykonawca poda w ofercie cenę jednostkową za dostarczenie 1 kWh energii w poszczególnych taryfach /

strefach. W przypadku błędnego obliczenia ceny oferty, zamawiający przyjmie, iż właściwe są ceny

jednostkowe.

2) Przy sporządzaniu oferty wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia danych zawartych w załączniku nr

1 do SIWZ

PL Formularz standardowy 02 – Ogłoszenie o zamówieniu 8 / 26

3) Wykonawca otrzyma zapłatę za faktycznie dostarczoną energię elektryczną.

4) Cena za dostawę przedmiotu zamówienia będzie obliczona jako suma iloczynów cen jednostkowych dostawy

(wartość netto) w zł za 1 kWh i ilości faktycznie dostarczonej energii w danym miesiącu wraz z podatkiem VAT.

Szczegóły rozliczeń oraz potrącenia z tytułu uchybień w realizacji przedmiotu zamówienia zawiera umowa,

której wzór umieszczono w załączniku nr 2 do SIWZ.

5) W cenie za dostawę należy ująć wszystkie czynności uznane przez wykonawcę jako niezbędne do

prawidłowego wykonania pełnego zakresu zamówienia składającego się na dane zadanie (część zamówienia)

np. koszty odczytów liczników, bilansowanie handlowe, obsługi administracyjnej i rozliczeń itp.

6) Jeżeli wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku

podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający w celu oceny takiej oferty

doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie

z tymi przepisami. Zgodnie z art. 91 ust. 3a Pzp wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego,

czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując

nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz

wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Stosowną informację należy zawrzeć w ust. 8 formularza oferty

(załącznik nr 5 do SIWZ).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

2.5.2017 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

2.5.2017 (10:30)


Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich

Jednostek Organizacyjnych. Wszystkie Punkty Poboru Energii są wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ.

2) Zamówienie podzielone zostało na trzy części:

a) Część nr 1 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna do 239 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA(wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

b) Część nr 2 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa do 53 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

c) Część nr 3 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów do 65 punktów poboru zlokalizowanych w

sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w

załączniku nr 1 do SIWZ).

3) Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:

a) Dla Części I: 4667,057 MWh

b) Dla Części II: 367,651 MWh

c) Dla Części III: 1416,56 MWh

4) Wskazane w załączniku nr 1 do SIWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego

bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może

być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na

podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z

ofertą Wykonawcy.

5) Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np.

o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również

nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia

energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SIWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną

wybudowane oraz podłączone do sieci. Wykazy nowych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy

drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec

zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz

zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem

prawa opcji.

6) Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, zamawiający, zgodnie z zapisem art.

34 ust. 5 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu gwarantowanego

zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości maksymalnie o 30 % energii w zakresie każdej części zamówienia.

Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego

zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię.

7) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie

musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawa opcji kWh ponad ilość wskazaną ust.3 pkt. 3 SIWZ

nastąpi na podstawie cen określonych w formularzu oferty.

8) Zastrzega się, że ilość punktów poborów energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu

w przypadku np. sprzedaży lub pożaru budynku, likwidacji oświetlenia itp. Wykazy zlikwidowanych punktów

poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczna lub pocztą tradycyjną. Zwiększenie i zmniejszenie

punktów poboru energii będzie możliwe na podstawie obustronnie podpisanego aneksu do zawartej z

Wykonawcą umowy na świadczenie dostawy energii elektrycznej.

9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego

do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz

ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas

obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji, reprezentowania

Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem

umowy o świadczenie usług dystrybucji.

10) Zamawiający dopuszcza również składanie oferty w wyniku której możliwe będzie zawarcie umowy

kompleksowej.

PL Formularz standardowy 02 – Ogłoszenie o zamówieniu 5 / 26

11) Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się dla większości punktów poboru po raz

kolejny. Szczegółowe informacje zawarte zostały w załączniku nr 1 do SIWZ.

12) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców zgodnie

z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego, tj. w szczególności w przypadku niedotrzymania

standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii dla Zamawiającego na jego pisemny wniosek

przysługuje mu prawo do bonifikaty – zgodnie z zasadami określonymi w § 42 Rozporządzenia Ministra

Gospodarki z dnia 18.8.2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz

rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. Nr 189 poz. 1126) lub w każdym później wydawanym akcie

prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsługi.” Realizacja umowy według standardów wynikających z

ustawy z dnia 10.4.1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych,

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

1) Przed upływem terminu składania ofert wykonawca obowiązany jest wnieść wadium.

a) przy złożeniu oferty na pierwszą część zamówienia – 30 000 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych),

b) przy złożeniu oferty na drugą część zamówienia – 2 000 PLN (słownie: dwa tysiące złotych).

c) przy złożeniu oferty na trzecią część zamówienia – 6 000 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych).

2) Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku z poniżej podanych form:

a) w pieniądzu,

b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że

poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

c) w gwarancjach bankowych,

d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,

e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada

2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

3)W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu kwotę należy przelać na konto Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

w Jaśle:

BGŻ BNP Paribas

63 1600 1071 8980 0000 0005 0004

przed upływem terminu składania ofert. Na dowodzie wpłaty należy wpisać adnotację: „Wadium na przetarg

— dostawa energii elektrycznej”. UWAGA! Polecenie przelewu środków pieniężnych złożone przed upływem

terminu składania ofert nie będzie uznane za terminową wpłatę, jeżeli rachunek bankowy zamawiającego nie

zostanie uznany kwotą wadium przed upływem terminu składania ofert (tj. do 08 maja 2017 roku – do godz.

10:00).

4)W przypadku gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, z

treści tych gwarancji musi jednoznacznie wynikać w szczególności:

a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i

bezwarunkowo na pierwsze żądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) będące oświadczeniem, że

zaistniały okoliczności, w wyniku których wykonawca traci wadium wraz z odsetkami na rzecz zamawiającego

(określone w art. 46 ust. 4a oraz 5 Pzp) – bez potrzeby potwierdzania tych okoliczności przez zamawiającego;

b) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.

5) Potwierdzenie wpłaty wadium wykonawca dołącza do oferty w formie oryginału lub kopii poświadczonej

za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna,

wykonawca dołącza do oferty oryginał dokumentu obejmującego wadium lub poręczenie.

6) Nie wniesienie wadium spowoduje odrzucenie oferty wykonawcy z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1

pkt 7b Pzp.

7) Zasady zwracania i zatrzymania wadium określa art. 46 Pzp.

III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:

1) Wykonawca poda w ofercie cenę jednostkową za dostarczenie 1 MWh energii w poszczególnych taryfach /

strefach. W przypadku błędnego obliczenia ceny oferty, zamawiający przyjmie, iż właściwe są ceny

jednostkowe.

2) Przy sporządzaniu oferty wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia danych zawartych w załączniku nr

1 do SIWZ

3) Wykonawca otrzyma zapłatę za faktycznie dostarczoną energię elektryczną.

4) Cena za dostawę przedmiotu zamówienia będzie obliczona jako suma iloczynów cen jednostkowych dostawy

(wartość netto) w zł za 1 kWh i ilości faktycznie dostarczonej energii w danym miesiącu wraz z podatkiem VAT.

Szczegóły rozliczeń oraz potrącenia z tytułu uchybień w realizacji przedmiotu zamówienia zawiera umowa,

której wzór umieszczono w załączniku nr 2 do SIWZ.

5) W cenie za dostawę należy ująć wszystkie czynności uznane przez wykonawcę jako niezbędne do

prawidłowego wykonania pełnego zakresu zamówienia składającego się na dane zadanie (część zamówienia)

np. koszty odczytów liczników, bilansowanie handlowe, obsługi administracyjnej i rozliczeń itp.

6) Jeżeli wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku

podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, zamawiający w celu oceny takiej oferty

doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie

z tymi przepisami. Zgodnie z art. 91 ust. 3a Pzp wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego,

czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując

nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz

wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Stosowną informację należy zawrzeć w ust. 8 formularza oferty

(załącznik nr 5 do SIWZ).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

8.5.2017 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

8.5.2017 (10:30)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TITytułPolska-Jasło: Elektryczność
NDNr dokumentu284263-2017
PDData publikacji21/07/2017
OJDz.U. S138
TWMiejscowośćJASŁO
AUNazwa instytucjiZwiązek Gmin Dorzecza Wisłoki
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji6 - Podmiot prawa publicznego
HAEU Institution-
DSDokument wysłany19/07/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia1 - Najniższa cena
PCKod CPV09310000 - Elektryczność
OCPierwotny kod CPV09310000 - Elektryczność
IAAdres internetowy (URL)http://www.wisloka.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

21/07/2017    S138    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Jasło: Elektryczność

2017/S 138-284263

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
ul. M. Konopnickiej 82
Punkt kontaktowy: Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło – adres pocztowy, Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, ul. Towarowa 29, 38-200 Jasło – adres do doręczeń osobistych i kurierskich
Osoba do kontaktów: W sprawach merytorycznych: Aleksandra Marszałek, w sprawach formalno-prawnych: Magdalena Kacała
38-200 Jasło
Polska
Tel.: +48 134437020
E-mail: biuro@wisloka.pl
Faks: +48 134437023


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.wisloka.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://wisloka.bip.info.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Gmina Czarna
ul. Dworcowa 6
39-215 Czarna
Polska

Gmina Jodłowa
Jodłowa 1A
39-225 Jodłowa
Polska

Miasto Grybów
Rynek 12
33-330 Grybów
Polska

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich jednostek organizacyjnych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Czarna, Gmina Jodłowa, Gmina Grybów.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich Jednostek Organizacyjnych. Wszystkie Punkty Poboru Energii są wymienione w załączniku nr 1 do SIWZ.
2) Zamówienie podzielone zostało na trzy części:
a)Część nr 1 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna do 239 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA(wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
b)Część nr 2 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa do 53 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
c)Część nr 3 – dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów do 65 punktów poboru zlokalizowanych w sieciach dystrybucyjnych obsługiwanych przez OSD TAURON Dystrybucja SA (wg lokalizacji określonej w załączniku nr 1 do SIWZ).
3)Przewidywana ilość zużycia (zamówienie gwarantowane) w okresie trwania umowy to:
a) Dla Części I: 4667,057 MWh
b) Dla Części II: 369,691 MWh
c) Dla Części III: 915,03 MWh
4) Wskazane w załączniku nr 1 do SIWZ wartości są wartościami szacunkowymi, co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywiste rozliczenia odbywać się będą na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy.
5) Przewiduje się, że ilość punktów poboru energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zwiększeniu np. o nowo wybudowane oświetlenia ulic, oświetlenie skwerów oraz iluminacje budynków i murów, jak również nowo wybudowane lub nabyte obiekty lub budynki itp. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia energii do obiektów określonych w załączniku nr 1 do SIWZ oraz do nowych punktów poboru, które zostaną wybudowane oraz podłączone do sieci. Wykazy nowych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Zapotrzebowanie na energię elektryczną może także ulec zwiększeniu w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej. Wszelkie zwiększenia zużycia energii oraz zwiększenia ilości punktów poboru energii dokonywane będą w ramach zakresu zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji.
6) Z uwagi na zmieniające się rzeczywiste zapotrzebowanie na energię, zamawiający, zgodnie z zapisem art. 34 ust. 5 Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu gwarantowanego zakresu zamówienia, tj. zwiększeniu ilości maksymalnie o 30 % energii w zakresie każdej części zamówienia. Przewidywane zmiany w zapotrzebowaniu na energię i wynikające z tego zmiany ilości przewidywanego zużycia nie są zależne od zamawiającego, a wynikają ze zmieniającego się zapotrzebowania na energię.
7) Realizacja zamówienia objętego prawem opcji stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać. Rozliczenie za objęte zakresem prawa opcji kWh ponad ilość wskazaną ust.3 pkt. 3 SIWZ nastąpi na podstawie cen określonych w formularzu oferty.
8) Zastrzega się, że ilość punktów poborów energii w okresie realizacji zamówienia może ulec zmniejszeniu w przypadku np. sprzedaży lub pożaru budynku, likwidacji oświetlenia itp. Wykazy zlikwidowanych punktów poboru będą przekazywane wykonawcy drogą elektroniczna lub pocztą tradycyjną. Zwiększenie i zmniejszenie punktów poboru energii będzie możliwe na podstawie obustronnie podpisanego aneksu do zawartej z Wykonawcą umowy na świadczenie dostawy energii elektrycznej.
9) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji, reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.
10) Zamawiający dopuszcza również składanie oferty w wyniku której możliwe będzie zawarcie umowy kompleksowej.
11) Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się dla większości punktów poboru po raz kolejny. Szczegółowe informacje zawarte zostały w załączniku nr 1 do SIWZ.
12) Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego, tj. w szczególności w przypadku niedotrzymania standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii dla Zamawiającego na jego pisemny wniosek przysługuje mu prawo do bonifikaty – zgodnie z zasadami określonymi w § 42 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18.8.2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz.U. Nr 189 poz. 1126) lub w każdym później wydawanym akcie prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsługi.” Realizacja umowy według standardów wynikających z ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych,
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

09310000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZG.BP.271.1.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 057-106696 z dnia 22.3.2017


Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 080-155007 z dnia 25.4.2017

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: Dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich jednostek organizacyjnych Część nr: 1 - Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 8
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

PGE Obrót S.A.
{Dane ukryte}
35-959 Rzeszów

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 950 914,44 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Zamówienie nr: Dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich jednostek organizacyjnych Część nr: 2 - Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 7
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Corrente Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
05-850 Ożarów Mazowiecki
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 955 346,57 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Zamówienie nr: Dostawa energii elektrycznej dla Gmin Czarna, Jodłowa oraz Grybów i ich jednostek organizacyjnych Część nr: 3 - Nazwa: Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 8
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
30-417 Kraków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 951 612,92 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
1)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ – załącznik nr 3 do SIWZ) wykonawca składa wraz z ofertą (załącznik nr 4 do SIWZ).
2)Oświadczenia lub dowody, o których mowa w ust. 5 pkt 5 lit. d SIWZ wykonawca przekazuje zamawiającemu w terminie do 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp.
3)Zgodnie z art. 24aa ust. 1 ustawy, zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – w związku z tym dokumenty, o których mowa w ust. 5 pkt pkt 5 lit a – c, pkt 8 i pkt 9 lit. b i pkt 13 złoży wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza na wezwanie zamawiającego.
4) Zgodnie z art. 10c ust. 2 Pzp w związku z art. 18 ustawy z dnia 22.6.2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020), składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. z 2012 r. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
5) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, zwane dalej informacjami, zamawiający i wykonawcy przekazują sobie pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną (zgodnie z ust. 1 i 22 SIWZ). Korespondencję uważa się za złożoną w terminie, jeżeli jej treść dotarła do adresata przed upływem terminu. Każda ze stron niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania korespondencji przesłanej faksem lub drogą elektroniczną na żądanie drugiej.
6) Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczeń lub dokumentów, które są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, do ich złożenia, uzupełnienia, lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba, że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
7) Jeżeli Wykonawca nie złoży wymaganych pełnomocnictw albo złoży wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wezwie do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawca podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
8) Pisemne informacje wykonawcy przekazują do siedziby zamawiającego. Godziny urzędowania zamawiającego: od poniedziałku – do piątku w godzinach od 730 do 1530 z wyjątkiem dni wolnych od pracy i świątecznych.
9) Wszelka korespondencja między zamawiającym a wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o zamówienie będzie kierowana do ustanowionego pełnomocnika ze skutkiem dla mocodawców.
10) Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków i wymagań udziału w postępowaniu przekazuje się w sposób określony w ust. 11 pkt 15 SIWZ.

11) Osobą uprawnioną do porozumiewania się z wykonawcami w sprawach proceduralnych jest Magdalena Kacała (e-mail: biuro@wisloka.pl).

12) Zawartość oferty stanowi:
a) wypełniony formularz ofertowy – ze względu na podział zamówienia na części, zamawiający przewiduje trzy formularze ofertowe (w zależności od części zamówienia, na którą wykonawca składa ofertę) – załącznik nr 5 do SIWZ;
b) oryginał Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) o treści zgodnej ze wzorem standardowego formularza określonego w załączniku nr 3 do SIWZ, wypełnionego zgodnie ze wskazówkami określonymi w pkt 10-14;
c) dowód wniesienia wadium;
d) oświadczenie wykonawcy (jeżeli dotyczy) dotyczące wskazania, które z informacji zawartych w ofercie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania – w przypadku zastrzeżenia informacji przez wykonawcę zobowiązany jest on wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (brak powyższego oświadczenia oznaczał będzie, że dokumenty składające się na ofertę nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa), wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
13) Wykonawca obowiązany jest złożyć ofertę zgodną ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do SIWZ.
14) Oferta musi być złożona, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, pismem czytelnym. Oferty nieczytelne będą odrzucone.
15) Oferta musi być podpisana przez wykonawcę lub osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy.
16) W przypadku, gdy ofertę składa kilka podmiotów wspólnie, oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania każdego z podmiotów lub przez pełnomocnika tych podmiotów.
17) Zaleca się, aby wszystkie strony w ofercie były ponumerowane.
18) Poprawki lub zmiany w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby lub osób podpisujących ofertę.
19) Cena w ofercie musi być podana cyfrowo i słownie
20) Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym przetargu tylko jedną ofertę na daną część zamówienia (zgodnie z art. 82 ust. 1 Pzp).
21) JEDZ obejmuje formalne oświadczenie wykonawcy stwierdzające, że odpowiednia podstawa wykluczenia nie ma zastosowania lub, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, a także zawiera istotne informacje wymagane przez zamawiającego.
22) Wykonawca wypełnia następujące części JEDZ:
a) część II, sekcja A, B, C, D,
b) część III, sekcja A, B, C, D – tylko w zakresie wskazanym przez zamawiającego w SIWZ,
c) część IV, sekcja A pkt 1,
d) część VI.
22) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców odrębny formularz JEDZ wypełnia i podpisuje każdy z wykonawców wspólnie ubiegający się o zamówienie.
23) Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.

24) Przy wypełnianiu formularza JEDZ Wykonawca może skorzystać z instrukcji jego wypełniania zamieszczonej przez Urząd Zamówień Publicznych na stronie internetowej pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja.pdf.

25) Dokumenty wymienione w pkt 1 mają być umieszczone w zaklejonej kopercie uniemożliwiającej jej otworzenie. Koperta powinna mieć opis „Przetarg nieograniczony na dostawę energii elektrycznej”. Dodatkowo na kopercie powinna być podana nazwa i adres wykonawcy oraz nazwa i adres zamawiającego. Jeżeli koperta nie będzie opisana i oznakowana w podany sposób, zamawiający nie bierze odpowiedzialności za nieprawidłowe lub przedwczesne otwarcie oferty.
26) Wykonawca może zmienić bądź wycofać ofertę przed terminem składania ofert:
a) w przypadku wycofania oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą wycofuje, w zamkniętej kopercie zaadresowanej do zamawiającego z opisem jak w ust. 11 pkt 15 z dopiskiem „WYCOFANIE” wraz z wnioskiem o jej wydanie – oświadczenia składa się przed upływem terminu składania ofert;
b) w przypadku zmiany oferty – przed upływem terminu składania ofert wykonawca składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą zmienia, w zamkniętej kopercie zaadresowanej do zamawiającego z opisem jak w ust. 11 pkt 15 z dopiskiem „ZMIANA”, określając zakres i rodzaj tych zmian, a jeśli oświadczenie pociąga za sobą konieczność wymiany czy też przedłożenia nowych dokumentów, wykonawca winien te dokumenty złożyć (również przed upływem terminu składania ofert).
27) Wykonawca nie może zmienić bądź wycofać oferty po upływie terminu składania ofert.
28) Treść oferty musi odpowiadać treści SIWZ.
29) Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi wykonawca, z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 Pzp.
30) Zamawiający odrzuci ofertę w przypadkach określonych w art. 89 ust. 1 Pzp.
31) Oferty złożone po upływie terminu składania zostaną zwrócone wykonawcom w trybie art. 84 ust. 2 Pzp.
32) Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
33) Przygotowana według powyższych wskazówek oferta, oświadczenia, dokumenty, które sporządza wykonawca muszą być podpisane przez osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań cywilno – prawnych w imieniu wykonawcy. W przypadku, gdy uprawnienie do podpisania oferty nie wynika z przedłożonego w ofercie dokumentu, do oferty dodatkowo należy załączyć stosowne upoważnienie (pełnomocnictwo).
34) Pełnomocnictwa złożone do przetargu mają być podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań cywilno – prawnych w imieniu wykonawcy. Pełnomocnictwo należy przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo w sposób jednoznaczny ma określać do jakich czynności upoważniona jest osoba.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów Pzp, w tym odwołanie i skarga do sądu.
2) Zasady wnoszenia środków ochrony prawnej określają przepisy Działu VI Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.7.2017

Adres: ul. M. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: jrp@wisloka.pl
tel: 134 437 026
fax: 134 437 023
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-05-02
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 10669620171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-03-22
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 607 dni
Wadium: 30000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 000 000 PLN  -  1 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.wisloka.pl
Informacja dostępna pod: Związek Gmin Dorzecza Wisłoki
ul. M. Konopnickiej 82, 38-200 Jasło, woj. PODKARPACKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
09310000-5 Elektryczność
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Czarna PGE Obrót S.A.
Rzeszów
1970-01-01 950 914,00
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Jodłowa Corrente Sp. z o.o.
Ożarów Mazowiecki
1970-01-01 955 346,00
Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Grybów Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
Kraków
1970-01-01 951 612,00