TI Tytuł Polska-Gdańsk: Systemy i serwery informacyjne
ND Nr dokumentu 349490-2015
PD Data publikacji 06/10/2015
OJ Dz.U. S 193
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Politechnika Gdańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 01/10/2015
DT Termin 12/11/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
32260000 - Urządzenia do przesyłu danych
32321200 - Urządzenia audiowizualne
32322000 - Urządzenia multimedialne
32342400 - Sprzęt nagłaśniający
32351200 - Ekrany
39100000 - Meble
48700000 - Pakiety oprogramowania użytkowego
48800000 - Systemy i serwery informacyjne
51100000 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
51610000 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
32260000 - Urządzenia do przesyłu danych
32321200 - Urządzenia audiowizualne
32322000 - Urządzenia multimedialne
32342400 - Sprzęt nagłaśniający
32351200 - Ekrany
39100000 - Meble
48700000 - Pakiety oprogramowania użytkowego
48800000 - Systemy i serwery informacyjne
51100000 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
51610000 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.pg.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/10/2015    S193    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Systemy i serwery informacyjne

2015/S 193-349490

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Małgorzata Rewucka
80-233 Gdańsk
POLSKA
E-mail: malrewuc@pg.gda.pl
Faks: +48 583472913

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pg.edu.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: wyższa uczelnia publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa wraz z montażem, instalacją i uruchomieniem stanowisk deweloperskich wspomagających przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej (LZWP) oraz systemu projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także mebli i dodatkowego wyposażenia LZWP w ramach projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Politechnika Gdańska
Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej
ul. Narutowicza 11/12
80-23 Gdańsk.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem, instalacją i uruchomieniem stanowisk deweloperskich wspomagających przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP oraz systemu projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także mebli i dodatkowego wyposażenia LZWP zgodnie ze szczegółowym opisem urządzeń stanowiącym załącznik nr 8 do specyfikacji.
Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej LZWP zapewnia użytkownikowi możliwość „zanurzenia” się w otaczającej, generowanej komputerowo rzeczywistości wirtualnej, pozwala także na nieograniczone terytorialnie poruszanie się w tej rzeczywistości. LZWP składa się z jaskini rzeczywistości wirtualnej (ang. CAVE), czyli sześciennego pomieszczenia z sześcioma kwadratowymi ekranami ze stereoskopową projekcją zewnętrzną w miejsce ścian i wstawianego do jaskini sferycznego symulatora chodu.
Nowy system projekcyjny wspomagający przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP ma ułatwić proces przygotowania aplikacji uruchamianych w LZWP. Dodatkowo w sąsiednim Audytorium nr 2 ma zostać udostępniona możliwość projekcji 3D, pozwalająca m.in. na stereoskopowe oglądanie symulacji odbywającej się w LZWP.
W ramach niniejszego zamówienia powinny zostać zaprojektowane, wykonane (montaż wraz z niezbędnym okablowaniem) i uruchomione poniższe rozwiązania techniczne: stanowiska deweloperskie wspomagające przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP oraz system projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także meble i dodatkowe wyposażenie LZWP.
a) Kilka jednokomputerowych stanowisk deweloperskich dla aplikacji na etapie wstępnym – stanowiska jednokomputerowe o organizacji zbliżonej do konfiguracji pojedynczego komputera LZWP i wyposażone m.in. w oprogramowanie deweloperskie. Stanowiska te służyłyby tworzeniu, uruchamianiu i testowaniu aplikacji przeznaczonych dla jaskini rzeczywistości wirtualnej i/lub sferycznego symulatora ruchu w celu eliminacji błędów nie zwią¬zanych ze specyfiką LZWP (np. niepoprawność modeli graficznych, zbyt duża ich złożoność, niezgodne z oczekiwaniami zachowanie się obiektów dynamicznych itp.). Wszystkie te stanowiska mają być umiejscowione w sali 88.
b) Wielokomputerowe stanowisko deweloperskie dla aplikacji zaawansowanych – stanowisko wielokomputerowe z kilkoma ekranami o organizacji maksymalnie zbliżonej do konfiguracji klastra komputerów LZWP i wyposażone w oprogramowanie deweloperskie. Stanowisko to służyłoby jedynie uruchamianiu i testowaniu aplikacji przeznaczonych dla jaskini rzeczywistości wirtualnej i/lub sferycznego symulatora chodu w celu eliminacji błędów związanych ze specyfiką LZWP (np. brak synchronizacji obrazów na różnych ekranach, brak synchronizacji sferycznego symulatora chodu z obrazami itp.). Stanowisko ma być umiejscowione w sali 88.
c) Urządzenia sieciowe – urządzenia, których celem jest zapewnienie wzajemnej komunikacji pomiędzy wszystkimi komputerami zamówienia oraz komputerami instalowanego stanowiska testowo-pokazowego dla aplikacji ukończonych (Powerwall 3D), a także komputerami znajdującymi się już w LZWP.
d) Wzbogacenie istniejącej infrastruktury LZWP o uzupełniające elementy: karty do pracy zdalnej, cienkie klienty wykorzystujące te karty, monitor ekspozycyjny, okulary stereo¬skopowe, targety (zestawy markerów dla systemu śledzenia), różdżki, wycieraczki itp.
e) Akwizycja obrazu – urządzenia (rejestrator, kamery) umożliwiające monitoring wizyjny wybranych pomieszczeń LZWP.
f) Projekcja 3D w Audytorium nr 2 – projektor 3D z okablowaniem i z kompletem okularów stereoskopowych odpowiadających liczbie miejsc znajdujących się w centralnej części audytorium pozwalający zarówno na niezależną projekcję stereoskopową uruchamianą bezpośrednio w audytorium, jak i stereoskopowy podgląd obrazu wyświetlanego w jaskini rzeczywistości wirtualnej. Projekcja 3D ma być alternatywnym systemem projekcji w stosunku do istniejącego w Audytorium nr 2 projektora 2D i nie może utrudniać jego użytkowania. Projektor 3D nie powinien być używany do wyświetlania prezentacji nie stosujących stereoskopii (typowych dla tradycyjnych wykładów akademickich).
g) Projekcja 2D w sali seminaryjnej 93 i w górnej galerii obserwacyjnej nr 99 – system projekcji 2D (z okablowaniem i ekranami) we wskazanych salach.
h) Zaciemnienie: kotary, żaluzje, rolety – rozwiązania techniczne zapewniające odpowiednie zaciemnienie w salach 81, 83, 88, 91 i 98.
i) Wyposażenie biurowe – urządzenia niezbędne do właściwego funkcjonowania biura laboratorium.
j) Meble – sprzęty niezbędne do właściwego funkcjonowania laboratorium.
Szczegółowe wymagania dotyczące zamawianych urządzeń zawiera załącznik nr 8 do SIWZ – Opis funkcjonalny urządzeń.
Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały, co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.

Zamawiający umożliwi wykonawcom dokonanie wizji lokalnej. W przypadku, gdy wykonawca zechce skorzystać z możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej, celu uzgodnienia jej terminu, składa wniosek do zamawiającego na adres e-mail: malrewuc@pg.gda.pl.

Oferta Wykonawcy musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z kryteriami i cechami wyrobów podanymi w ofercie stanowiącej podstawę wyboru Wykonawcy.
Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia były fabrycznie nowe, wolne od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie były przedmiotem praw osób trzecich.
Wykonawca przed przystąpieniem do instalacji urządzeń ma obowiązek uzgodnić termin oraz szczegóły instalacji z przedstawicielem Zamawiającego,
Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt własnym transportem, na własne ryzyko, w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi koszt ubezpieczenia transportu, jak również koszt instalacji urządzeń.
Wykonawca na poszczególne urządzenia udziela gwarancji nie krótszej od gwarancji producenta o nie mniejszym zakresie niż gwarancja producenta, przy czym na cały system Wykonawca udziela min. 36 miesiące gwarancji. Gwarancja obejmuje bezpłatny transport do Wykonawcy oraz bezpłatną naprawę i części zamienne. Okres gwarancji jest liczony od daty podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Wykonanie oferty nie może naruszać gwarancji istniejącego wyposażenia LZWP.
Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia i warunków gwarancji zawarto we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu: projekt instalacji, dokumentację techniczną, instrukcje użytkowania i karty gwarancyjne oraz formularz rzeczowo – cenowy dot. zainstalowanych urządzeń i wyposażenia uwzględniający liczbę sztuk oraz ceny za sztukę poszczególnych urządzeń i wyposażenia. Formularz będzie musiał być zgodny z fakturą przedstawioną do zapłaty za realizację przedmiotu zamówienia. Złożenie wyżej określonych dokumentów będzie warunkiem podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo – odbiorczego.
Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej”.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48800000, 30200000, 48700000, 30231300, 32322000, 32321200, 32342400, 32351200, 32260000, 39100000, 51610000, 51100000, 71320000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 1 379 024,39 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 25 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do postępowania Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości
41 000 PLN.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert w następujących formach
(do wyboru przez Wykonawcę):
a) w pieniądzu;
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy musi być poręczeniem pieniężnym;
c) w gwarancjach bankowych;
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy
z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłacić należy przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
64 1160 2202 0000 0001 8607 3782
Bank Millennium S.A. Oddział Gdańsk
z zaznaczeniem: „Wadium dostawa wraz z montażem, instalacją i uruchomieniem stanowisk deweloperskich dla (LZWP) oraz systemu projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, wraz z meblami i dodatkowym wyposażeniem w ramach projektu »NAPG« ZP/ 327 /051/D/15”
3. Waluty dopuszczone przez Zamawiającego do wpłaty wadium: PLN.
4. W przypadku wnoszenia wadium przelewem liczy się moment wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wniesienie wadium w jednej z form określonych w pkt 2 lit. b do e następuje przez doręczenie Zamawiającemu oryginału dokumentu przed upływem terminu składania ofert. Dokument ten należy złożyć za pokwitowaniem w kasie Kwestury Politechniki Gdańskiej w dniach poniedziałek – piątek w godzinach od 9:00 do 13:00 lub przesłać pocztą na adres:
Politechnika Gdańska
ul. G. Narutowicza 11/12
Kwestura Politechniki Gdańskiej
I piętro, skrzydło B Gmachu Głównego
7. Dokument wadialny (poręczenie lub gwarancja) musi być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać następujące elementy:
a. nazwę oraz wskazanie siedziby: dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczyciela (Zamawiającego), oraz gwaranta/poręczyciela (banku; instytucji ubezpieczeniowej lub podmiotu poręczającego)
b. określenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego dotyczy
c. kwotę
d. termin ważności
e. mieć formę oświadczenia bezwarunkowego płatnego na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego,
f. być nieodwołalny,
g. obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a, 5 ustawy PZP,
h. a także obejmować cały okres związania ofertą, określony w specyfikacji.
8. Wykonawca, którego oferta nie zostanie zabezpieczona wskazaną w pkt 2 formą wadium zostanie wykluczony z postępowania.
9. Wycofanie oferty przed upływem terminu składania ofert nie powoduje utraty wadium.
10. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ustawy Pzp.
11. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wówczas wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Podstawą zapłaty będzie faktura wystawiona przez WYKONAWCĘ po dokonaniu protokolarnego odbioru przedmiotu Umowy (wzór – załącznik nr 3 do umowy) bez zastrzeżeń.
Zapłata zostanie dokonana przelewem w ciągu 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT, na konto Wykonawcy wskazane w fakturze.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Oferta wspólna Wykonawców
1. Wykonawcy zamierzający wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo musi być udzielone w formie pisemnej, wskazywać w szczególności:
— postępowanie o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
— Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia,
— ustanowionego pełnomocnika,
— zakres jego umocowania.
Pełnomocnictwo musi być podpisane w imieniu wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej Wykonawcy.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w formularzu oferty jak i w innych dokumentach powołujących się na „Wykonawcę” w miejscu np. nazwa i adres Wykonawcy, winni wpisać dane dotyczące wszystkich Wykonawców, a nie ich pełnomocnika.
3. Aby podmioty występujące wspólnie spełniały warunki:
każdy z tych podmiotów z osobna musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
Dokumenty opisane w rozdz. VI w pkt 2 i 3 specyfikacji, które muszą zostać złożone na potwierdzenie wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, każdy podmiot składa z osobna.
łącznie (wspólnie) te podmioty muszą spełniać warunki, o których mowa w rozdz. V pkt 1 specyfikacji.
Dokumenty opisane w rozdz. VI w pkt 1 specyfikacji, które należy złożyć na potwierdzenie spełniania warunków, o których mowa w rozdz. V pkt 1, podmioty składają wspólnie lub każdy podmiot z osobna.
4. Oferta winna być podpisana przez każdego z Wykonawców występujących wspólnie lub upoważnionego przedstawiciela – pełnomocnika, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców.
5. Podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, określone w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej jedną instalację audiowizualną i rzeczywistości wirtualnej o wartości co najmniej 500 000 PLN brutto.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wy¬konania zamówienia;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 3 do specyfikacji
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 3 do specyfikacji.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp.
Wykonawcy, którzy nie wykażą braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, zostaną wykluczeni z udziału w niniejszym postępowaniu.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Zaleca się aby zobowiązanie zawierało:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakres i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych oświadczeniach i dokumentach, określonych w rozdziale VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
5. W przypadku przedstawienia przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, dokumentów, w których występuje waluta inna niż polski złoty (PLN), Zamawiający dokona przeliczenia walut obcych na złote (PLN) przyjmując do przeliczenia średni kurs (tabela A) Narodowego Banku Polskiego z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do w/w przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy
w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale V pkt 1 niniejszej specyfikacji, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
2) Wykaz wykonanych głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie – załącznik nr 7 do SIWZ.
Opcjonalnie (dot. rozdz. V pkt. 3 niniejszej specyfikacji): pisemnego zobowiązania podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zaleca się aby zobowiązanie zawierało:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakres i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, Wykonawca składa:
1) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 lub informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji.
Uwaga: Art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.6), złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega
z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
7) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10–11 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 3:
1) ppkt 2-4 i ppkt 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) ppkt 5 i 7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy.
5. Dokumenty, o których mowa w pkt 4 ppkt 1) lit. a i c oraz ppkt 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem, z zachowaniem terminów, o których mowa odpowiednio w pkt 5.
7. Wykonawcy mający siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w przypadku osób, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mających miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składają w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego z miejsca ich zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób
w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
8. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca składa wypełniony „Opis oferowanych urządzeń” załącznik nr 2 do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający uzna warunek ogólny za spełniony na podstawie złożonego oświadczenia – załącznik nr 3 do specyfikacji.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykaz wykonanych głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie – załącznik nr 7 do SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej jedną instalację audiowizualną i rzeczywistości wirtualnej o wartości co najmniej 500 000 PLN brutto.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Okres gwarancji. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/327/051/D/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
12.11.2015 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 12.11.2015 - 11:00

Miejscowość:

Politechnika Gdańska, Gmach Główny pok. 272 sala kolegialna, Gdańsk 80-233, ul. G. Narutowicza 11/12.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Numer umowy o dofinansowanie: UDA-POIS.13.01-058/08-00.
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty, z zastrzeżeniem art. 94 ust. 1, 2 i 3 ustawy Pzp.
Termin realizacji umowy: Wykonawca zrealizuje zamówienia w terminie od dnia zawarcia umowy do 21.12.2015.
Zmiana postanowień umowy
1. Zmiana umowy może być dokonana tylko za zgodą obu stron.
2. Wszystkie zmiany i uzupełnienia umowy dokonywane będą w formie pisemnej pod rygorem nieważności i muszą być podpisane przez upoważnionych przedstawicieli obu stron.
3. Dopuszcza się możliwość następujących zmian w umowie:
Termin realizacji przedmiotu umowy lub przedmiot umowy, mogą ulec zmianie
w przypadku wystąpienia jednej z niżej wymienionych okoliczności pod warunkiem, że ma ona wpływ na termin realizacji lub przedmiot umowy. Okoliczności mogące spowodować zmianę terminu realizacji przedmiotu umowy lub przedmiot umowy mogą wynikać z:
a) sytuacji, gdy do ustalonego terminu wykonania przedmiotu umowy oferowane urządzenia nie będą dostępne na rynku lub zaprzestano ich produkcji. Wykonawca może zaproponować nowocześniejsze zamienniki o takich samych lub o lepszych parametrach technicznych w cenie nie większej niż w ofercie. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek pisemnego poinformowania Zamawiającego o konieczności zamiany towaru oraz dostarczenie pisemnego potwierdzenia dystrybutora lub producenta o braku dostępności na rynku zamienianego urządzenia.
b) działania siły wyższej (np. klęski żywiołowe, huragan, powódź, katastrofy transportowe, pożar, eksplozje, wojna, strajk i inne nadzwyczajne wydarzenia, których zaistnienie leży poza zasięgiem i kontrolą Stron),
c) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
d) ujawnienia się w trakcie realizacji przedmiotu umowy niezidentyfikowanej przeszkody w budynku,
e) ujawnienia się w trakcie realizacji przedmiotu umowy nieprzewidzianych przeszkód formalno-prawnych,
f) zmian osób reprezentujących strony umowy lub osób biorących udział w realizacji przedmiotu umowy,
g) zmiany nazw i innych danych identyfikacyjnych stron umowy.

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja Istotnych Warunków zamówienia: www.dzp.pg.gda.pl

Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
2. Zamówienie składa się z jednej części. Wykonawca może złożyć jedynie ofertę na całość.
3. Zamawiający nie przewiduje:
3.1. Zawarcia umowy ramowej;
3.2. Udzielenia zamówień uzupełniających;
3.3. Rozliczenia w walutach obcych;
3.4. Przeprowadzenia aukcji elektronicznej;
3.5. Ustanowienia dynamicznego systemu zakupów;
3.6. Składania ofert w postaci elektronicznej.
4. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w ofercie te części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom.
5. W przypadku powierzenia realizacji umowy podwykonawcy Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego za jego działania lub zaniechania.
6. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1. Formularz oferty – załącznik nr 1 do specyfikacji
2. Opcjonalnie, jeśli występuje pełnomocnik, pełnomocnictwo dla osoby reprezentującej
w niniejszym postępowaniu Wykonawcę lub pełnomocnictwo dla osoby lub podmiotu reprezentującego kilku Wykonawców składających ofertę wspólną
3. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji
4. Wykaz wykonanych głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie – załącznik nr 7 do SIWZ.
5. Opcjonalnie (dot. rozdz. V pkt 3 oraz rozdz. VI ust 1 pkt 3 niniejszej specyfikacji): pisemnego zobowiązania podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Zaleca się aby zobowiązanie zawierało:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakres i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
6. Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 lub informacja o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji
7. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji
8. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
10. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega
z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
11. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 Ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
12. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
13. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10–11 Ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
14. wypełniony „ Opis oferowanych urządzeń” sporządzony wg załącznika nr 2 do SIWZ, w celu wykazania, że oferowane urządzenia są zgodne z opisem Zamawiającego zawartym w SIWZ.
15. Dokument zalecany do załączenia – kopia dowodu wniesienia wadium Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 207 000 euro na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych z 29.1.2004 (tj. Dz. U. z 2013 poz 907 z późń. zm).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy „Środki ochrony prawnej”.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
1.10.2015
TI Tytuł Polska-Gdańsk: Systemy i serwery informacyjne
ND Nr dokumentu 1419-2016
PD Data publikacji 05/01/2016
OJ Dz.U. S 2
TW Miejscowość GDAŃSK
AU Nazwa instytucji Politechnika Gdańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 31/12/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
32260000 - Urządzenia do przesyłu danych
32321200 - Urządzenia audiowizualne
32322000 - Urządzenia multimedialne
32342400 - Sprzęt nagłaśniający
32351200 - Ekrany
39100000 - Meble
48700000 - Pakiety oprogramowania użytkowego
48800000 - Systemy i serwery informacyjne
51100000 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
51610000 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 30200000 - Urządzenia komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
32260000 - Urządzenia do przesyłu danych
32321200 - Urządzenia audiowizualne
32322000 - Urządzenia multimedialne
32342400 - Sprzęt nagłaśniający
32351200 - Ekrany
39100000 - Meble
48700000 - Pakiety oprogramowania użytkowego
48800000 - Systemy i serwery informacyjne
51100000 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
51610000 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.pg.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/01/2016    S2    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdańsk: Systemy i serwery informacyjne

2016/S 002-001419

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Małgorzata Rewucka
80-233 Gdańsk
Polska
E-mail: malrewuc@pg.gda.pl
Faks: +48 583472913

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.pg.edu.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: wyższa uczelnia publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa wraz z montażem, instalacją i uruchomieniem stanowisk deweloperskich wspomagających przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej (LZWP) oraz systemu projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także mebli i dodatkowego wyposażenia LZWP w ramach projektu „Nowoczesne Audytoria Politechniki Gdańskiej”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Politechnika Gdańska
Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki
Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej
ul. G. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem, instalacją i uruchomieniem stanowisk deweloperskich wspomagających przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP oraz systemu projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także mebli i dodatkowego wyposażenia LZWP zgodnie ze szczegółowym opisem urządzeń stanowiącym załącznik nr 8 do specyfikacji.
Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej LZWP zapewnia użytkownikowi możliwość „zanurzenia” się w otaczającej, generowanej komputerowo rzeczywistości wirtualnej, pozwala także na nieograniczone terytorialnie poruszanie się w tej rzeczywistości. LZWP składa się z jaskini rzeczywistości wirtualnej (ang. CAVE), czyli sześciennego pomieszczenia z sześcioma kwadratowymi ekranami ze stereoskopową projekcją zewnętrzną w miejsce ścian, i wstawianego do jaskini sferycznego symulatora chodu.
Nowy system projekcyjny wspomagający przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP ma ułatwić proces przygotowania aplikacji uruchamianych w LZWP. Dodatkowo w sąsiednim Audytorium nr 2 ma zostać udostępniona możliwość projekcji 3D, pozwalająca m.in. na stereoskopowe oglądanie symulacji odbywającej się w LZWP.
W ramach niniejszego zamówienia powinny zostać zaprojektowane, wykonane (montaż wraz z niezbędnym okablowaniem) i uruchomione poniższe rozwiązania techniczne: stanowiska deweloperskie wspomagające przygotowanie symulacji rzeczywistości wirtualnej dla LZWP oraz system projekcji 3D w Audytorium nr 2 WETI, a także meble i dodatkowe wyposażenie LZWP.
a) Kilka jednokomputerowych stanowisk deweloperskich dla aplikacji na etapie wstępnym – stanowiska jednokomputerowe o organizacji zbliżonej do konfiguracji pojedynczego komputera LZWP i wyposażone m.in. w oprogramowanie deweloperskie. Stanowiska te służyłyby tworzeniu, uruchamianiu i testowaniu aplikacji przeznaczonych dla jaskini rzeczywistości wirtualnej i/lub sferycznego symulatora ruchu w celu eliminacji błędów nie zwią¬zanych ze specyfiką LZWP (np. niepoprawność modeli graficznych, zbyt duża ich złożoność, niezgodne z oczekiwaniami zachowanie się obiektów dynamicznych itp.). Wszystkie te stanowiska mają być umiejscowione w sali 88 (rys. 2).
b) Wielokomputerowe stanowisko deweloperskie dla aplikacji zaawansowanych – stanowisko wielokomputerowe z kilkoma ekranami o organizacji maksymalnie zbliżonej do konfiguracji klastra komputerów LZWP i wyposażone w oprogramowanie deweloperskie. Stanowisko to służyłoby jedynie uruchamianiu i testowaniu aplikacji przeznaczonych dla jaskini rzeczywistości wirtualnej i/lub sferycznego symulatora chodu w celu eliminacji błędów związanych ze specyfiką LZWP (np. brak synchronizacji obrazów na różnych ekranach, brak synchronizacji sferycznego symulatora chodu z obrazami itp.). Stanowisko ma być umiejscowione w sali 88 (rys. 2).
c) Urządzenia sieciowe – urządzenia, których celem jest zapewnienie wzajemnej komunikacji pomiędzy wszystkimi komputerami zamówienia oraz komputerami instalowanego stanowiska testowo-pokazowego dla aplikacji ukończonych (Powerwall 3D), a także komputerami znajdującymi się już w LZWP.
d) Wzbogacenie istniejącej infrastruktury LZWP o uzupełniające elementy: karty do pracy zdalnej, cienkie klienty wykorzystujące te karty, monitor ekspozycyjny, okulary stereo¬skopowe, targety (zestawy markerów dla systemu śledzenia), różdżki, wycieraczki itp.
e) Akwizycja obrazu – urządzenia (rejestrator, kamery) umożliwiające monitoring wizyjny wybranych pomieszczeń LZWP.
f) Projekcja 3D w Audytorium nr 2 – projektor 3D z okablowaniem i z kompletem okularów stereoskopowych odpowiadających liczbie miejsc znajdujących się w centralnej części audytorium pozwalający zarówno na niezależną projekcję stereoskopową uruchamianą bezpośrednio w audytorium, jak i stereoskopowy podgląd obrazu wyświetlanego w jaskini rzeczywistości wirtualnej. Projekcja 3D ma być alternatywnym systemem projekcji w stosunku do istniejącego w Audytorium nr 2 projektora 2D i nie może utrudniać jego użytkowania. Projektor 3D nie powinien być używany do wyświetlania prezentacji nie stosujących stereoskopii (typowych dla tradycyjnych wykładów akademickich).
g) Projekcja 2D w sali seminaryjnej 93 i w górnej galerii obserwacyjnej nr 99 – system projekcji 2D (z okablowaniem i ekranami) we wskazanych salach.
h) Zaciemnienie: kotary, żaluzje, rolety – rozwiązania techniczne zapewniające odpowiednie zaciemnienie w salach 81, 83, 88, 91 i 98.
i) Wyposażenie biurowe – urządzenia niezbędne do właściwego funkcjonowania biura laboratorium.
j) Meble – sprzęty niezbędne do właściwego funkcjonowania laboratorium.
Szczegółowe wymagania dotyczące zamawianych urządzeń zawiera załącznik nr 8 do SIWZ – Opis funkcjonalny urządzeń.
Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały, co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.

Zamawiający umożliwi wykonawcom dokonanie wizji lokalnej. W przypadku, gdy wykonawca zechce skorzystać z możliwości przeprowadzenia wizji lokalnej, celu uzgodnienia jej terminu, składa wniosek do zamawiającego na adres e-mail: malrewuc@pg.gda.pl.

Oferta Wykonawcy musi być jednoznaczna i kompleksowa, tj. obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z kryteriami i cechami wyrobów podanymi w ofercie stanowiącej podstawę wyboru Wykonawcy.
Zamawiający wymaga, aby oferowane urządzenia były fabrycznie nowe, wolne od wszelkich wad i uszkodzeń, bez wcześniejszej eksploatacji i nie były przedmiotem praw osób trzecich.
Wykonawca przed przystąpieniem do instalacji urządzeń ma obowiązek uzgodnić termin oraz szczegóły instalacji z przedstawicielem Zamawiającego,
Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt własnym transportem, na własne ryzyko, w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Wykonawca ponosi koszt ubezpieczenia transportu, jak również koszt instalacji urządzeń.
Wykonawca na poszczególne urządzenia udziela gwarancji nie krótszej od gwarancji producenta o nie mniejszym zakresie niż gwarancja producenta, przy czym na cały system Wykonawca udziela min. 36 miesiące gwarancji. Gwarancja obejmuje bezpłatny transport do Wykonawcy oraz bezpłatną naprawę i części zamienne. Okres gwarancji jest liczony od daty podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Wykonanie oferty nie może naruszać gwarancji istniejącego wyposażenia LZWP.
Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia i warunków gwarancji zawarto we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu: projekt instalacji, dokumentację techniczną, instrukcje użytkowania i karty gwarancyjne oraz formularz rzeczowo – cenowy dot. zainstalowanych urządzeń i wyposażenia uwzględniający liczbę sztuk oraz ceny za sztukę poszczególnych urządzeń i wyposażenia. Formularz będzie musiał być zgodny z fakturą przedstawioną do zapłaty za realizację przedmiotu zamówienia. Złożenie wyżej określonych dokumentów będzie warunkiem podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo – odbiorczego.
Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48800000, 30200000, 48700000, 30231300, 32322000, 32321200, 32342400, 32351200, 32260000, 39100000, 51610000, 51100000, 71320000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 689 405 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Okres gwarancji. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/327/051/D/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 193-349490 z dnia 6.10.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.11.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: Kinnarps Polska Sp. z o.o. i Integra AV Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
02-819 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 379 024,39 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 689 405 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
31.12.2015

Adres: G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: szp@wilis.pg.gda.pl
tel: +48583472419
fax: +48583472413
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-11-12
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 34949020151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-10-06
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 41000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 366 666 PLN  -  2 050 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.pg.edu.pl
Informacja dostępna pod: Politechnika Gdańska
ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
30200000-1 Urządzenia komputerowe
48800000-6 Systemy i serwery informacyjne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Sprzedaż, przesył i dystrybucja energii cieplnej do budynku Urzędu Skarbowego w Lubaniu Konsorcjum: Kinnarps Polska Sp. z o.o. i Integra AV Sp. z o.o.
Warszawa
2015-11-27 1 689 405,00