Ogłoszenie nr 557317-N-2017 z dnia 2017-08-11 r.

Województwo Zachodniopomorskie-Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego: Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. „Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Województwo Zachodniopomorskie-Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, krajowy numer identyfikacyjny 81168780751100, ul. ul. Korsarzy  34 , 70540   Szczecin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 091 44 67 120, , e-mail zamowienia.publiczne@wzp.pl, , faks 091 44 67 185.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.wzp.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bip.wzp.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
w formie pisemnej
Adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Wyzwolenia 105, 71 – 421 Szczecin (pokój 305)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. „Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020”

Numer referencyjny:
Znak sprawy: WOiRZL.II.272.16.2017.KT

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego: Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. W ramach zaplanowanego badania ewaluacyjnego można wyróżnić dwa główne obszary problemowe: 1. System oraz proces wyboru i oceny projektów (poza kryteriami), tj. zasady i sposób realizacji naboru i oceny wniosków dotyczących przedkładanych projektów; 2. Kryteria wyboru projektów, tj. zestaw określonych wymogów formalnych i merytorycznych, zawartych w szczegółowym opisie osi priorytetowych oraz RPO WZ, które muszą spełnić projekty, aby uzyskać dofinansowanie z publicznych środków wspólnotowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.


II.5) Główny kod CPV:
73110000-6

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 199243,90
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:
196
lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:



II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże: 2.3.1) Doświadczenie Wykonawcy - w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonali należycie co najmniej 2 usługi o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł brutto każda (a w przypadku, jeżeli wartość usługi została w umowie wyrażona w walucie obcej – wyrażona w złotych równowartość kwoty co najmniej 100 000 złotych brutto wg średniego kursu NBP z dnia publikacji ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu), polegającej na przeprowadzeniu ewaluacji/ badania/ analizy/ ekspertyzy, w tym co najmniej 1 usługi, w ramach której oceniana była: a) problematyka systemu wyboru i oceny projektów i/lub kryteriów wyboru projektów i/lub b) skuteczność interwencji programów współfinansowanych ze środków strukturalnych z podaniem nazwy i przedmiotu, celu zadania, opisem prac wykonanych w ramach usługi, dat wykonania i odbiorców wraz z dowodami, że usługa została wykonana należycie. UWAGA: Nie będą brane pod uwagę: ewaluacje/ badania/ analizy/ ekspertyzy dotyczące pojedynczych projektów, ewaluacje programów nauczania, audyty, usługi doradcze i szkoleniowe. 2.3.2) Potencjał kadrowy - dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału zawodowego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj. dysponują lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia co najmniej 6 osób, które będą wykonywać zamówienie, w tym: a) kierownika zespołu, który posiada: - doświadczenie w kierowaniu co najmniej 3 projektami badawczymi o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł brutto każde; - doświadczenie w kierowaniu co najmniej 1 projektem badawczym z zakresu systemu wyboru i oceny projektów i/lub kryteriów wyboru projektów; - doświadczenie w stosowaniu metod i technik prowadzenia badań ewaluacyjnych rozumiane jako udział w 5 badaniach, w tym w co najmniej 2 dotyczących regionalnego programu operacyjnego. b) pięcioma osobami, z których każda spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków, a łącznie spełniają wszystkie niżej wymienione warunki: - minimum 2 osoby w zespole badawczym mają doświadczenie w przeprowadzaniu ewaluacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz wiedzę na temat EFRR - minimum 1 osoba w zespole badawczym ma doświadczenie w przeprowadzaniu ewaluacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wiedzę na temat EFS - mają udział w opracowaniu co najmniej 5 raportów ewaluacyjnych, w tym 2 dotyczących regionalnych programów operacyjnych i 1 dotyczącego systemu wyboru i oceny projektów i/lub kryteriów wyboru projektów - doświadczenie w stosowaniu metod i technik prowadzenia badań ewaluacyjnych (w prowadzeniu badań ilościowych i jakościowych) - doświadczenie w prowadzeniu analiz statystycznych - doświadczenie w prowadzeniu analiz dokumentów programowych - wiedzę i doświadczenie przy realizacji badań ewaluacyjnych, w ramach których konieczne było wykorzystanie wiedzy z zakresu prawa wspólnotowego - wiedzę na temat funkcjonowania systemu wdrażania funduszy Unii Europejskiej w okresie programowania 2007-2013 i/lub 2014-2020. UWAGA: Zamawiający wymaga by kadra wskazana przez Wykonawcę z imienia i nazwiska brała udział w realizacji zamówienia. Funkcji kierownika zespołu, o której mowa w Rozdz. V pkt. 2.3.2 lit. a SIWZ nie można łączyć z funkcjami określonymi w Rozdz. V pkt. 2.3.2 lit. b. SIWZ W celu zapewnienia bezstronności i obiektywności członków zespołu badawczego, Zamawiający zastrzega, że żaden z członków zespołu badawczego w okresie realizacji zamówienia nie może: 1) być członkiem Komitetu Monitorującego RPO WZ 2014-2020, 2) być członkiem/ekspertem Komisji Oceniających Projekty w ramach naborów RPO WZ 2014 - 2020, 3) być pracownikiem lub doradcą: Instytucji Zarządzającej RPO WZ, Instytucji Pośredniczącej RPO WZ, Instytucji Certyfikującej i Audytowej, 4) przygotowywać i pisać wniosków o dofinansowanie dla beneficjentów RPO WZ 2014-2020, tj. np. pracować dla firmy konsultingowej, doradczej itp. piszącej wnioski dla beneficjentów RPO WZ, 5) być pracownikiem beneficjenta realizującego projekt.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)





III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu określonych w: - Rozdziale VI ust. 2 pkt. 1) SIWZ - Wykonawca składa odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy PZP; - Rozdziale VI ust. 2 pkt. 2) i pkt. 3) SIWZ - Wykonawca składa oświadczenie, o którym mowa w Rozdz. VII ust. 1 lit a SIWZ (Załącznik nr 2 do SIWZ). Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozdz. VII ust. 8 pkt. 3 tiret pierwsze SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty, o których mowa w Rozdz. VII ust. 9 SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Rozdz. VII ust. 8 pkt. 3 tiret pierwsze SIWZ zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis ust. 10 stosuje się. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. W zakresie dokumentów, o których mowa w ust. 8 pkt 3 tiret pierwsze SIWZ albo odpowiadających im dokumentów określonych w ust. 9 i 11 – w przypadku wskazania dostępności dokumentów (tj. odpisu z właściwego rejestru / centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej) w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobiera samodzielnie wskazane przez Wykonawcę dokumenty. W sytuacji, gdy ww. dokumenty będą dostępne pod wskazanym przez Wykonawcę adresem internetowym tylko w języku obcym, zamawiający żąda ich złożenia w formie pisemnej wraz z tłumaczeniem na język polski. W zakresie dokumentów, o których mowa w ust. 8 pkt 3 tiret pierwsze SIWZ, albo odpowiadających im dokumentów określonych w ust. 9 i 11 – w przypadku wskazania przez Wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu Zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy PZP , zamawiający w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia (art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy PZP), korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.Jeżeli wykonawca nie złoży oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 ustawy PZP, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielenia wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Na wezwanie zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia lub dokumenty: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu określonego w Rozdziale V ust. 2.3.1 SIWZ należy dołączyć wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, nazwy i przedmiotu, celu zadania, opisem prac wykonanych w ramach usługi, dat wykonania i odbiorców wraz z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; 2) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu określonego w Rozdziale V ust. 2.3.2 SIWZ należy dołączyć wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Wraz z ofertą powinny być złożone: Wykonawca jest zobowiązany (zgodnie z pkt 5.2 Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia pn. „Wymagania oferty”) zawrzeć w swojej ofercie przede wszystkim: koncepcję badawczą; metodykę badania; powiązanie pytań z celami szczegółowymi badania i kryteriami ewaluacyjnymi; dodatkowe pytania badawcze, obszary ryzyka dla badania – wraz z propozycją sposobów ich ograniczenia (wpływających na poprawę rzetelności badania); sposoby kontroli jakości, zbierania i analizy danych. Ponadto, w ofercie muszą zostać zawarte wprost wszystkie elementy podlegające ocenie przez Zamawiającego. Brak któregokolwiek z wymaganych elementów tj. wskazanych powyżej oraz elementów podlegających ocenie spowoduje odrzucenie oferty (na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP) jako niezgodnej z wymaganiami Zamawiającego zawartymi w SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 3.000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych) przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wniesione w: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r., poz. 359 z późn. zm.). Wadium może być wniesione na zasadach opisanych w SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena25,00
Metodyka badania75,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści umowy w zakresie wskazanym we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-08-31, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Tak

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane


IV.6.6) Informacje dodatkowe:

W ramach kryterium „Metodyka badania” punkty przyznaje się w następujący sposób: ● Koncepcja badania – max 30 pkt. W ocenie będą brane pod uwagę następujące elementy, które wykażą spójność i trafność zaproponowanego zakresu badania, w tym określonych problemów i pytań badawczych w kontekście specyfiki całego badania: a) koncepcja jest autorską, indywidualną i spójną modyfikacją zapisów zawartych w SOPZ przygotowaną w oparciu o dostępne dane, umożliwiającą pełną realizację celów i zakresu badania, odnoszącą się do specyfiki województwa) – max 15 pkt. W sytuacji, gdy koncepcja badania nie będzie autorskim, niepowtarzalnym projektem badawczym, tylko będzie powtórzeniem (przeniesieniem) zapisów SOPZ Zamawiający przyzna 0 pkt. b) trafność oparcia koncepcji badawczej na teorii badawczej (badań ewaluacyjnych lub społeczno-ekonomicznych) – max 10 pkt. W sytuacji, gdy koncepcja badania nie zostanie oparta na teorii badawczej Zamawiający przyzna 0 pkt. Ponadto, w sytuacji, gdy Wykonawca nie przedstawi uzasadnienia lub Zamawiający w czasie oceny ofert stwierdzi, że przedstawiona teoria badawcza nie jest trafna, Zamawiający przyzna 0 pkt. c) przedstawienie na schemacie podejścia badawczego, które stanowi logiczną i spójną całość oraz zawiera wszystkie elementy koncepcji badania – max 5 pkt. ● Trafność metod i technik badawczych (gromadzenia danych) w kontekście realizacji celu badania, pozyskania rzetelnego (umożliwiającego dokonywanie analiz ilościowych i jakościowych) materiału badawczego i udzielenia odpowiedzi na postawione pytania ewaluacyjne – max 10 pkt. W ocenie będą brane pod uwagę następujące elementy: a) metody i techniki obejmujące niezbędne minimum zaproponowane przez Zamawiającego będą oceniane pod kątem opisu i uzasadnienia ich użycia oraz możliwości otrzymania użytecznych i istotnych wyników badania – max 4 pkt. b) dodatkowe metody i techniki badawcze wykraczające poza niezbędne minimum będą oceniane pod kątem ich trafności, czyli możliwości otrzymania użytecznych i rzetelnych, a także istotnych z punktu widzenia celów badania, wyników mieszczących się w zakresie przedmiotu zamówienia – max 6 pkt. Za każdą dodatkową metodę i technikę badawczą, o której mowa w lit. b powyżej Zamawiający przyzna 2 pkt. z zastrzeżeniem, że maksymalna liczba punktów wynosi 6, pod warunkiem, że Wykonawca przedstawi gruntowne uzasadnienie i argumenty za zastosowanym podejściem. W sytuacji, gdy Wykonawca nie przedstawi uzasadnienia lub Zamawiający w czasie oceny ofert stwierdzi, że dodatkowe metody i techniki nie są trafne, Zamawiający przyzna 0 pkt. ● Trafność metod i technik analizy danych w kontekście realizacji celu badania i udzielenia odpowiedzi na postawione pytania ewaluacyjne – max 15 pkt. Metody i techniki analizy powinny być opisane i uzasadnione. Ocena nie będzie uzależniona od liczby zaproponowanych metod i technik, lecz od ich zasadności i trafności. W sytuacji, gdy Wykonawca nie przedstawi uzasadnienia lub Zamawiający w czasie oceny ofert stwierdzi, że zaproponowane metody i techniki nie są trafne, Zamawiający przyzna 0 pkt. ● Trafność dodatkowych pytań badawczych – max 5 pkt. Dodatkowe pytania badawcze nie mogą być powtórzeniem i nieznaczną modyfikacją pytań postawionych przez Zamawiającego. Za każde dodatkowe pytanie można otrzymać 1 pkt. Maksymalnie można otrzymać 5 pkt. za 5 i więcej dodatkowych pytań badawczych. Ocena nie będzie uzależniona od liczby zaproponowanych pytań, lecz od ich zasadności i trafności. W sytuacji, gdy Wykonawca nie przedstawi uzasadnienia lub Zamawiający w czasie oceny ofert stwierdzi, że zaproponowane pytania nie są trafne, Zamawiający przyzna 0 pkt. ● Organizacja procesu badania – max 15 pkt. W ocenie będą brane pod uwagę następujące elementy: a) trafność zidentyfikowanych obszarów ryzyka i bezpieczeństwo danych – Wykonawca zaproponuje ryzyka, które mogą wystąpić podczas realizacji badania wraz ze środkami minimalizującymi i wpływającymi na poprawę precyzji i rzetelności badania oraz przedstawi instrumenty gwarantujące bezpieczeństwo danych – max 5 pkt. Punkty będą przyznawane w następujący sposób:  za każde trafnie zidentyfikowane ryzyko (określające takie okoliczności i zdarzenia, które uniemożliwią realizację celów badania oraz udzielenie odpowiedzi na pytania badawcze) zostanie przyznany 1 pkt. Maksymalnie można otrzymać 5 pkt., za 5 i więcej potencjalnych obszarów ryzyka. Ryzyka powinny zostać opisane kompleksowo, tj. uwzględniać obszar, środki minimalizujące, prawdopodobieństwo wystąpienia i skutki jego zaistnienia. b) szczegółowy opis propozycji sposobu współpracy zespołu badawczego z Zamawiającym (uwzględnienie kluczowych momentów w procesie ewaluacji ze wskazaniem innych form współpracy od tych, które zostały wskazane w SOPZ) – max 5 pkt. c) sposób wizualizacji danych i wyników badania, zwłaszcza końcowego raportu ewaluacyjnego – max 5 pkt. W ocenie będą brane pod uwagę następujące elementy:  część tekstowo-tabelaryczna – max 2 pkt.  wykresy, różnego rodzaju grafika – max 3 pkt. W powyższym kryterium oferta wykonawcy może uzyskać maksimum 75 punktów. W wyniku ww. oceny szczegółowej:  Punkty zostaną przyznane przez każdego Członka komisji przetargowej dokonującego oceny ofert, zgodnie z ww. założeniami (podkryteriami i ich znaczeniem).  Wykonawca może uzyskać od 0 do 75 punktów od każdego członka komisji dokonującego oceny ofert.  Członkowie Komisji Przetargowej dokonujący oceny będą przyznawać pełne punkty (ocena nie będzie zawierać punktacji pośredniej, np. 1,5 pkt, 2,8 pkt).  Liczba punktów przyznana w tym kryterium przez Członków komisji dokonujących oceny zostanie zsumowana, a następnie podzielona przez liczbę oceniających członków komisji (np. 40 + 30 + 20 + 70 = 120; 160:5 = 32 pkt). UWAGA: Za kryteria jakościowe oferta musi uzyskać 50% punktów możliwych do otrzymania. Jeśli oferta uzyska mniej niż 50% możliwych do otrzymania punktów w kryteriach jakościowych, zostanie odrzucona jako niespełniająca wymagań Zamawiającego na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP. Ponadto, w przypadku pominięcia w ofercie któregokolwiek z wymaganych elementów wymienionych w kryterium (oraz podkryteriach) „metodyka badania” Zamawiający odstąpi od oceny merytorycznej ze względu na brak zgodności między wymaganiami Zamawiającego a ofertą potencjalnego Wykonawcy. W takiej sytuacji Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 17314 KB
Ogłoszenie nr 500053658-N-2017 z dnia 06-11-2017 r.
Województwo Zachodniopomorskie-Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego: Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020.

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak
Nazwa projektu lub programu
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 557317-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Województwo Zachodniopomorskie-Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Krajowy numer identyfikacyjny 81168780751100, ul. ul. Korsarzy  34, 70540   Szczecin, woj. zachodniopomorskie, państwo Polska, tel. 091 44 67 120, e-mail zamowienia.publiczne@wzp.pl, faks 091 44 67 185.
Adres strony internetowej (url): www.bip.wzp.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020.

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
WOiRZL.II.272.16.2017.KT

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego pn. „Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020”. 2. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w 100 %. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
73100000-6

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
26/10/2017

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
199243.90

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  4
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: Pracownia Badań i Doradztwa „Re-Source” Korczyński Sarapata sp. j.
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: {Dane ukryte}
Kod pocztowy: 61-312
Miejscowość: Poznań
Kraj/woj.: wielkopolskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
175152.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 169740.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 206615.40
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@wzp.pl
tel: 091 44 67 120
fax: 091 44 67 185
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-08-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 557317-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: Znak sprawy: WOiRZL.II.272.16.2017.KT
Data publikacji zamówienia: 2017-08-10
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 196 dni
Wadium: 3000 ZŁ
Szacowana wartość* 100 000 PLN  -  150 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 25%
WWW ogłoszenia: www.bip.wzp.pl
Informacja dostępna pod: www.bip.wzp.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
73110000-6 Usługi badawcze
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów RPO WZ 2014-2020. Pracownia Badań i Doradztwa „Re-Source” Korczyński Sarapata sp. j.
Poznań
2017-11-05 175 152,00