TI Tytuł Polska-Katowice: Serwery
ND Nr dokumentu 145500-2015
PD Data publikacji 28/04/2015
OJ Dz.U. S 82
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Narodowy Fundusz Zdrowia Śląski Oddział Wojewódzki
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/04/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 09/06/2015
DT Termin 09/06/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 48820000 - Serwery
OC Pierwotny kod CPV 48820000 - Serwery
RC Kod NUTS PL22A
IA Adres internetowy (URL) www.nfz-katowice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/04/2015    S82    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Serwery

2015/S 082-145500

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Narodowy Fundusz Zdrowia Śląski Oddział Wojewódzki
ul. Kossutha 13
Punkt kontaktowy: ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, pokój 208A (II piętro)
Osoba do kontaktów: Katarzyna Kliś
40-844 Katowice
POLSKA
Tel.: +48 327351547
E-mail: inwestycje@nfz-katowice.pl
Faks: +48 327351636

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.nfz-katowice.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: instytucja ubezpieczenia zdrowotnego
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Rozbudowa infrastruktury serwerowej posiadanej przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice.

Kod NUTS PL22A

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1) Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa infrastruktury serwerowej posiadanej przez Śląski OW NFZ, zgodnie z zasadami określonymi w SIWZ, w tym zgodnie z formularzem opis przedmiotu zamówienia i wzorem umowy.
Obok tzw. zamówienia gwarantowanego opisanego w pkt I formularza opis przedmiotu zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania w ramach przyszłej umowy zamówienia objętego prawem opcji opisanego w pkt II formularza opis przedmiotu zamówienia. Realizacja prawa opcji uzależniona będzie od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych w odpowiedniej wysokości.
Wykonawca składając ofertę przyjmuje na siebie zobowiązanie wykonania zarówno zamówienia gwarantowanego, jak i objętego prawem opcji, przy czym wykonanie tego ostatniego uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę następującego sprzętu z uwzględnieniem prawa opcji:
1. serwer bazodanowy – 2 szt.;
2. moduł pamięci RAM 32 GB – 24 szt.
Opcja zakupu dodatkowych modułów pamięci 32 GB w liczbie od 3 szt. do 12 szt.;
3. obudowa dla serwerów blade – 1 szt.;
4. przełącznik FC – 2 szt.
Opcja zakupu do każdego z dwóch przełączników FC po 1 licencji aktywującej dodatkowe 12 portów;
5. przełącznik FC typu blade – 2 szt.;
6. wkładka SFP+ 8 Gb – 40 szt.
Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 8 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.;
7. wkładka SFP+ 16 Gb – 8 szt.
Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 16 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.
Przedmiot zamówienia obejmuje również usługi wdrożeniowe; w zakresie prawa opcji – instalację modułów pamięci.
Realizacja zamówienia będzie przebiegała na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SIWZ. Wzór umowy przewiduje i określa warunki ewentualnej zmiany treści umowy.
2) Wykonawca winien podać w formularzu opis przedmiotu zamówienia – jako element treści oferty – nazwę producenta oraz nazwę modelu oferowanego sprzętu.
W zakresie prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest zaoferować sprzęt tego samego producenta oraz tego samego modelu, co zaoferowany przez Wykonawcę w zamówieniu gwarantowanym. Niniejsze dotyczy odpowiednio licencji objętych prawem opcji.
Zamawiający dopuszcza na etapie realizacji umowy możliwość dostarczenia przez Wykonawcę, na jego pisemny wniosek, innego modelu sprzętu tego samego producenta niż model wskazany (zaoferowany) w formularzu opis przedmiotu zamówienia, pod warunkiem łącznego spełnienia poniższych przesłanek:
a) inny model sprzętu tego samego producenta nie będzie gorszy od modelu wskazanego (zaoferowanego) w formularzu opis przedmiotu zamówienia, przy spełnieniu wymogów opisanych w SIWZ;
b) cena za inny model sprzętu nie będzie wyższa (tzn. może być niższa) od ceny za model wskazany (zaoferowany) w formularzu opis przedmiotu zamówienia.
Zmiana, o której mowa powyżej, będzie wymagała sporządzenia pisemnego aneksu do umowy poprzedzonego pisemną zgodą Zamawiającego.
3) Wykonawca winien złożyć następujące oświadczenia, których treść znajduje się w formularzu oferty.
1. Oświadczamy i zobowiązujemy się, iż dostarczony sprzęt będzie fabrycznie nowy oraz wyprodukowany nie wcześniej niż w 2015 roku.
Przez sprzęt fabrycznie nowy oraz wyprodukowany nie wcześniej niż w 2015 roku rozumie się również pełnowartościowy sprzęt ponownie wprowadzony na rynek przez producenta sprzętu, nie wcześniej niż w roku 2015, po przeprowadzonym procesie jego odnowienia (ang. „refurbished”), co winno znaleźć odzwierciedlenie w oznaczeniu i dokumentacji sprzętu.
2. Oświadczamy i zobowiązujemy się, iż dostarczony sprzęt będzie wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz normami, będzie w pełni wartościowy i nadający się do używania zgodnie z jego przeznaczeniem oraz będzie posiadał deklaracje zgodności CE.
3. Oświadczamy i zobowiązujemy się, iż przedmiot umowy pochodzi z legalnego źródła, zostanie zakupiony w autoryzowanym kanale sprzedaży producenta, będzie objęty pakietem uprawnień gwarancyjnych (na warunkach opisanych w umowie) zawartych w cenie i świadczonych przez sieć serwisową producenta.
Pod pojęciem „producent” należy rozumieć również „przedstawiciel producenta”.
4. Oświadczamy i zobowiązujemy się, iż przedmiot umowy nie naruszy warunków gwarancji, ani nie spowoduje utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z umowy serwisowej nr 136/13 z 4.12.2013 dotyczącej posiadanych przez Śląski OW NFZ elementów firmy Hewlett Packard składających się na rozbudowywane środowisko.
Zamawiający udostępni na żądanie Wykonawcy kopię ww. umowy.
5. Oświadczamy i zobowiązujemy się, iż zamówienie objęte niniejszą umową zostanie wykonane w sposób zgodny z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, z udziałem osób (co najmniej 1) posiadających:
a) certyfikat z zakresu systemu operacyjnego HP-UX, np.: HP ASE - HP-UX 11i v3 Administrator V1 lub HP ATP – HP-UX 11i v3 Administrator V1;
b) certyfikat Brocade Certified Fabric Administrator dotyczący administrowania przełącznikami FC oraz;
c) dowolny certyfikat producenta dostarczanych serwerów z zakresu ich konfiguracji.
Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie udostępnić ww. certyfikaty do wglądu, przed przystąpieniem do czynności wdrożeniowych.
Ponadto, Wykonawca winien oświadczyć, iż uzyskał wszelkie niezbędne zapewnienia do złożenia powyższych oświadczeń.
Oświadczenia wymienione powyżej stanowią treść oferty, a tym samym nie stanowią dokumentów w rozumieniu art.25 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. poz. 231).
4) Termin wykonania zamówienia:
a) dostawa sprzętu – w terminie do 30 dni licząc od dnia zawarcia umowy;
b) wykonanie usług wdrożeniowych – w terminie do 30 dni licząc od dnia podpisania protokołu odbioru, z zastrzeżeniem, iż opracowanie i dostarczenie dokumentacji projektowej, w tym harmonogramu, winno nastąpić przed rozpoczęciem czynności wdrożeniowych. Dokumentacja projektowa opracowana przez Wykonawcę w związku z realizacją niniejszego zamówienia zostanie przygotowana i dostarczona Zamawiającemu w wersji elektronicznej edytowalnej (na adres e-mail Zamawiającego) oraz w formie pisemnej, celem uzgodnienia z Zamawiającym. Uzgodnienie winno nastąpić bez zbędnej zwłoki przed rozpoczęciem czynności wdrożeniowych;
c) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, dostawa elementów, a także instalacja modułów pamięci – w terminie do 30 dni licząc od dnia przekazania Wykonawcy informacji o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy informację o skorzystaniu bądź nieskorzystaniu z prawa opcji w ciągu 3 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy. Informacja zostanie przekazana Wykonawcy na piśmie. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający wskaże, które z elementów opcji oraz w jakiej liczbie, konkretnie zamawia. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji w dwóch częściach w ciągu ww. 3 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy;
d) licencje (licencje na oprogramowanie komputerowe) dostarczone w ramach niniejszego zamówienia winny zostać udzielone na czas nieokreślony.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48820000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę następującego sprzętu z uwzględnieniem prawa opcji:
1. serwer bazodanowy – 2 szt.;
2. moduł pamięci RAM 32 GB – 24 szt.
Opcja zakupu dodatkowych modułów pamięci 32 GB w liczbie od 3 szt. do 12 szt.;
3. obudowa dla serwerów blade – 1 szt.;
4. przełącznik FC – 2 szt.
Opcja zakupu do każdego z dwóch przełączników FC po 1 licencji aktywującej dodatkowe 12 portów;
5. przełącznik FC typu blade – 2 szt.;
6. wkładka SFP+ 8 Gb – 40 szt.
Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 8 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.;
7. wkładka SFP+ 16 Gb – 8 szt.
Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 16 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.
Przedmiot zamówienia obejmuje również usługi wdrożeniowe; w zakresie prawa opcji – instalację modułów pamięci.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: 1) Opcja zakupu dodatkowych modułów pamięci 32 GB w liczbie od 3 szt. do 12 szt. wraz z ich instalacją.
2) Opcja zakupu do każdego z dwóch przełączników FC po 1 licencji aktywującej dodatkowe 12 portów.
3) Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 8 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.
4) Opcja zakupu dodatkowych wkładek SFP+ 16 Gb w liczbie od 4 szt. do 48 szt.
Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji:
w miesiącach: 3 (od udzielenia zamówienia)
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 60 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1) Na podstawie art. 45 ust. 1 Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości: 25 000 PLN (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy 00/100 złotych).
2) Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku następujących formach:
1. pieniądzu;
2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3. gwarancjach bankowych;
4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
a) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy wskazany poniżej: BGK o/Katowice Nr 97 11301091 0003 9003 7420 0002.
Na potrzeby przelewów międzynarodowych podaje się: SWIFT, tj.: „GOSKPLPW” oraz adres banku: Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Katowicach, ul. Podchorążych 1, 40-043 Katowice.
b) W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniężna, Wykonawca obowiązany jest złożyć dokument – wadium w kasie Śląskiego OW NFZ w Katowicach, ul. Kossutha 13, IV p., pokój nr 410. Treść takiego dokumentu nie może warunkować wypłacenia kwoty wadium Zamawiającemu od badania zasadności żądania wypłaty przez wystawcę dokumentu. Dokument w swej treści winien uwzględniać postanowienia art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 Pzp. Dokument swoją ważnością musi obejmować okres odpowiadający terminowi związania ofertą (60 dni). Bieg tego terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert (art. 85 ust. 5 Pzp). Pierwszym dniem związania ofertą będzie zatem dzień, w którym upływa termin składania ofert.
Wadium winno mieć charakter bezwarunkowy i nieodwołalny.
3) Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert (art. 45 ust. 3 Pzp).
Przez wniesienie wadium rozumie się złożenie dokumentu w kasie Śląskiego OW NFZ, bądź wpływ środków pieniężnych na podany wyżej rachunek bankowy, przed upływem terminu składania ofert. Zwrot wadium nastąpi zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 46 Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Termin zapłaty określono jako do 30 dni licząc od dnia dostarczenia do siedziby Zamawiającego przez Wykonawcę prawidłowo wystawionej faktury VAT, na podstawie odpowiednio protokołu wdrożenia bądź protokołu odbioru potwierdzającego realizację prawa opcji (w całości bądź w części).
Szczegółowo warunki płatności określono we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w SIWZ: warunki z art. 22 ust. 1 Pzp oraz nie podleganie wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 Pzp.
Spełnienie warunków będzie oceniane na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów, o których mowa w SIWZ.
I. Art. 22 ust. 1 Pzp.
a) Wykonawca winien złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Pzp.
b) Art. 22 ust. 1 pkt 2 Pzp – posiadanie wiedzy i doświadczenia.
Oprócz oświadczenia o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, na potwierdzenie warunku z art. 22 ust.1 pkt 2 pzp Wykonawca przedłoży dokumenty:
1) wykaz dostaw (formularz wykaz dostaw) wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania ofert – a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane (patrz: pkt V ppkt 1 lit. b SIWZ);
2) dowody, że wykazane dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (patrz: pkt V ppkt 1 lit. b SIWZ).
Wykonawca winien wykazać w formularzu wykaz dostaw, dostawy zdefiniowane poniżej oraz załączyć dowody, że wykazane dostawy zostały wykonane lub są wykonywane (dotyczy wyłącznie świadczeń okresowych lub ciągłych) należycie.
Wykonawca winien wykazać wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie, w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania ofert – a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – przynajmniej jednej (1) dostawy wykonanej lub wykonywanej wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawa została wykonana, oraz załączeniem dowodów, że dostawa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
Pod pojęciem dostawa wykonana należy rozumieć zamówienie o wartości nie mniejszej niż 500 000 PLN brutto polegające na dostarczeniu sprzętu serwerowego, którego realizacja została zakończona (dostawa została zrealizowana).
Pod pojęciem dostawa wykonywana (pojęcie odnosi się wyłącznie do świadczeń okresowych lub ciągłych) należy rozumieć zamówienie będące w trakcie realizacji (nadal realizowane), którego część o wartości nie mniejszej niż 500.000,00 złotych brutto, polegająca na dostarczeniu sprzętu serwerowego, została już zrealizowana.
Uwaga:
— podając w formularzu wykaz dostaw datę wykonania dostawy Wykonawca wskazuje dzień, miesiąc i rok wykonania (zakończenia) dostawy; w przypadku dostawy wykonywanej (nadal realizowanej) – Wykonawca wskazuje dzień, miesiąc i rok wykonania (zakończenia) zrealizowanej już części dostawy z zaznaczeniem, iż jest to zamówienie nadal realizowane;
— podając w formularzu wykaz dostaw wartość dostawy Wykonawca – w przypadku dostawy wykonanej – wpisuje kwotę brutto w złotych za całość wykonanej dostawy; zaś – w przypadku dostawy wykonywanej (nadal realizowanej) – Wykonawca wpisuje kwotę brutto w złotych za zrealizowaną już w ramach całości część dostawy;
— jeżeli zakres przedmiotowy wykazywanych przez Wykonawcę zamówień byłby szerszy (np. obejmowałby również dostawę innych elementów lub inny rodzaj zamówień, np. usługi), Wykonawca winien wyodrębnić i podać dane dotyczące dostawy sprzętu serwerowego. W przypadku podawania wartości Wykonawca winien wpisać zarówno kwotę stanowiącą wartość całego zamówienia, jak i wartość samej dostawy sprzętu serwerowego;
— Wykonawca w formularzu wykaz dostaw podaje podmiot, na rzecz którego dostawa została wykonana lub jest nadal wykonywana, wskazując jego nazwę i adres;
— odpowiednio wykonanie lub wykonywanie każdej wykazanej dostawy musi zostać poświadczone, że dostawa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
Uwaga: zgodnie z § 1 ust.2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (poz. 231), dowodami są poświadczenia, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać ww. poświadczenia, dowodem może być oświadczenie Wykonawcy.
Określenie przez Zamawiającego dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie oraz złożenia dla nich poświadczeń, nastąpiło na podstawie § 1 ust.4 cyt. rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013.
Uwaga:
c) skorzystanie z zasobów innych podmiotów.
Zgodnie z art. 26 ust.2b Pzp, Wykonawca może polegać między innymi na wiedzy i doświadczeniu oraz zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany wskazać ten fakt w pkt 16 formularza oferty. Jeżeli zasoby są udostępniane na zasadzie podwykonawstwa Wykonawca wypełnia także pkt 17A formularza oferty.
Zgodnie z art. 26 ust.2e Pzp, podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
W przypadku skorzystania w niniejszym postępowaniu z zasobu innego podmiotu (art. 26 ust. 2b Pzp), pisemne zobowiązanie innego podmiotu winno w szczególności wskazywać:
1) podmiot, który udostępni swoje zasoby (nazwa/firma oraz adres);
2) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu – wskazać, jakie konkretnie zasoby udostępni inny podmiot – co stanowi te zasoby;
3) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu – wskazać, w jaki sposób Wykonawca będzie wykorzystywał zasoby innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (na czym konkretnie będzie polegało udostępnienie Wykonawcy zasobu; czy będzie to miało na przykład formę nadzoru nad wykonywaniem zamówienia, pełnienia funkcji doradczej, wykonywania części zamówienia etc.);
4) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem;
5) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Zasoby winny zostać udostępnione na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Na podstawie § 1 ust.6 pkt 1) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (poz. 231), Zamawiający żąda od Wykonawcy, który wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 Pzp, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, przedłożenia informacji, o której mowa w pkt VI lit. B ppkt 9 SIWZ (informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej), dotyczącej tych podmiotów.
A zatem, w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest załączyć:
a) pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia;
b) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej wystawioną dla podmiotu, z którego zdolności finansowej Wykonawca będzie korzystał.
Zamawiający żąda powyższego w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów.
Zgodnie z wyrokiem KIO z 25.9.2012 (KIO 1927/12), w celu wykazania (udowodnienia) przekazania wiedzy i doświadczenia przez 1 podmiot – drugiemu, w takim przypadku istotne jest, w jaki sposób wiedza i doświadczenie zostaną przekazane, aby korzystanie z zasobów było skuteczne (…). Zamawiający badając zobowiązanie innego podmiotu udzielone w trybie art. 26 ust. 2b Pzp musi mieć możliwość dokonania oceny, czy udostępnienie zasobów nastąpi w sposób rzeczywisty – zapewniający korzystanie przez wykonawcę z tych zasobów. Udostępnienie zasobów nie może sprowadzać się wyłącznie do udostępnienia wykonawcy listów referencyjnych danego podmiotu.
Zgodnie z wyrokiem KIO z 8.10.2012 (KIO 2036/12), co do zasady zobowiązanie podmiotu trzeciego o udostępnieniu zasobów winno być konkretne, precyzyjne i winno jednoznacznie wskazywać sposób i zakres udostępnienia.
II. Art. 24 ust. 1 Pzp.
Brak podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp.
a) Na potwierdzenie spełniania ww. warunku Wykonawca winien złożyć oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp (wzór oświadczenia załączono do SIWZ).
b) Na potwierdzenie spełniania warunku z art. 24 ust.1 pkt 2 Pzp Wykonawca winien złożyć dokument potwierdzający, że w stosunku do Wykonawcy nie otwarto likwidacji lub nie ogłoszono jego upadłości lub potwierdzający, że po ogłoszeniu upadłości Wykonawca zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, a układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego.
Wymagany dokument: aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej – w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
c) Na potwierdzenie spełniania warunku z art. 24 ust.1 pkt 3 Pzp Wykonawca winien złożyć dokumenty potwierdzające, że:
1) Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu oraz;
2) Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
Wymagane dokumenty:
— aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
— aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
d) Na potwierdzenie spełniania warunku z art. 24 ust.1 pkt 4–8 Pzp Wykonawca winien złożyć dokument: aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4–8 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
e) Na potwierdzenie spełniania warunku z art. 24 ust.1 pkt 9 Pzp Wykonawca winien złożyć dokument: aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 9 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert – dotyczy podmiotów zbiorowych.
f) Na potwierdzenie spełniania warunku z art. 24 ust.1 pkt 10 i 11 Pzp Wykonawca winien złożyć dokument: aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 10 i pkt 11 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III. Art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp.
Zgodnie z art. 26 ust. 2d Pzp, Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
Przez grupę kapitałową – zgodnie z art. 4 pkt 14 ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (j.t. Dz.U. 2015, poz. 184) – należy rozumieć wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również tego przedsiębiorcę.
Uwaga: jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z zasadami opisanymi w § 4 cyt. rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Wykonawca taki zamiast dokumentów, o których mowa w §3 ust. 1 rozporządzenia:
a) pkt 2–4 i 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
b) pkt 5 i 7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 Pzp.
Dokumenty, o których mowa pod lit. a tiret pierwsze i trzecie oraz lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod lit. a tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w § 4 ust. 1 rozporządzenia, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis § 4 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Zgodnie z § 3 ust. 3 cyt. rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013, jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Uwaga: w przypadku polegania przez Wykonawcę na zasobach innych podmiotów, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia (art. 26 ust. 2b Pzp), przy uwzględnieniu wymogów opisanych w niniejszej SIWZ (patrz: pkt V ppkt 1 lit. d SIWZ).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Art. 22 ust. 1 pkt 4 Pzp – sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Oprócz oświadczenia o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, na potwierdzenie warunku z art. 22 ust.1 pkt 4 Pzp Wykonawca przedłoży dokument: Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga: zasady dotyczące skorzystania z zasobów innych podmiotów w zakresie art. 22 ust.1 pkt 4 Pzp zostały opisane w pkt III.2.1) ogłoszenia.
Na podstawie § 1 ust.6 pkt 1) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (poz. 231), Zamawiający żąda od Wykonawcy, który wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 Pzp, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, przedłożenia informacji, o której mowa w pkt VI lit. B ppkt 9 SIWZ (informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej), dotyczącej tych podmiotów.
A zatem, w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest załączyć:
a) pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia;
b) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej wystawioną dla podmiotu, z którego zdolności finansowej Wykonawca będzie korzystał.
Zamawiający żąda powyższego w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z innymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca winien wykazać za pomocą informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, iż posiada środki finansowe w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000 PLN lub zdolność kredytową na poziomie nie mniejszym niż 1 000 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Okres gwarancji i rękojmi za wady. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
7/pn/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 9.6.2015 - 11:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
9.6.2015 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 9.6.2015 - 11:30

Miejscowość:

40-844 Katowice, ul. Kossutha 13, pokój 206 (II piętro).

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Wzór umowy jako integralna część SIWZ przewiduje również i określa warunki dokonania ewentualnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której zostanie dokonany wybór Wykonawcy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl//
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 Pzp.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone wyżej wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp – w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Terminy wnoszenia odwołania określa art. 182 Pzp.
Kwestie dotyczące odwołań reguluje Dział VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl//
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.4.2015
TI Tytuł Polska-Katowice: Serwery
ND Nr dokumentu 252338-2015
PD Data publikacji 18/07/2015
OJ Dz.U. S 137
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Narodowy Fundusz Zdrowia Śląski Oddział Wojewódzki
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 15/07/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 48820000 - Serwery
OC Pierwotny kod CPV 48820000 - Serwery
RC Kod NUTS PL22A
IA Adres internetowy (URL) www.nfz-katowice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/07/2015    S137    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Serwery

2015/S 137-252338

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Narodowy Fundusz Zdrowia Śląski Oddział Wojewódzki
ul. Kossutha 13
Punkt kontaktowy: ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, pokój 208A (II piętro)
Osoba do kontaktów: Katarzyna Kliś
40-844 Katowice
Polska
Tel.: +48 327351547
E-mail: inwestycje@nfz-katowice.pl
Faks: +48 327351636

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.nfz-katowice.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: instytucja ubezpieczenia zdrowotnego
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Rozbudowa infrastruktury serwerowej posiadanej przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice.

Kod NUTS PL22A

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa infrastruktury serwerowej posiadanej przez Śląski OW NFZ, zgodnie z zasadami określonymi w SIWZ, w tym zgodnie z formularzem opis przedmiotu zamówienia i wzorem umowy.
Obok tzw. zamówienia gwarantowanego opisanego w pkt I formularza opis przedmiotu zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo zrealizowania w ramach przyszłej umowy zamówienia objętego prawem opcji opisanego w pkt II formularza opis przedmiotu zamówienia. Realizacja prawa opcji uzależniona będzie od posiadania przez Zamawiającego środków finansowych w odpowiedniej wysokości.
Wykonawca składając ofertę przyjął na siebie zobowiązanie wykonania zarówno zamówienia gwarantowanego, jak i objętego prawem opcji, przy czym wykonanie tego ostatniego uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48820000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 608 242,22 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Okres gwarancji i rękojmi za wady. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
7/pn/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 82-145500 z dnia 28.4.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
10.7.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Wasko S.A.
{Dane ukryte}
44-100 Gliwice
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 378 861,79 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 608 242,22 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Wartość zawartej umowy:
1) zamówienie gwarantowane: 1 313 686,74 PLN brutto;
2) zamówienie objęte prawem opcji: 294 555,48 PLN brutto.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl//
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 Pzp.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone wyżej wnosi się w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp – w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Terminy wnoszenia odwołania określa art. 182 Pzp. Kwestie dotyczące odwołań reguluje dział VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl//
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.7.2015

Adres: ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: inwestycje@nfz-katowice.pl
tel: (032) 7351547, 7351637
fax: 327 351 636
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-06-09
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 14550020151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-04-27
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 25000 ZŁ
Szacowana wartość* 833 333 PLN  -  1 250 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.nfz-katowice.pl
Informacja dostępna pod: Narodowy Fundusz Zdrowia, Śląski Oddział Wojewódzki
ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, woj. śląskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 09/06/2015
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
48820000-2 Serwery
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup i dostawa analizatora składu mleka – 1 sztuka Wasko S.A.
Gliwice
2015-07-10 1 608 242,00