TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 188462-2014
PD Data publikacji 05/06/2014
OJ Dz.U. S 107
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 02/06/2014
DT Termin 14/07/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/06/2014    S107    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2014/S 107-188462

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
Punkt kontaktowy: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
00-930 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
35/KSOW/PN-U/2014 Zakup usług polegających na organizacji i obsłudze cyklu szkoleń z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeczpospolita Polska.

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wykonawca zapewni:
Organizację i obsługę szkoleń z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR. Celem szkoleń jest wsparcie LGD w przygotowaniu nowych, lepszych jakościowo LSR, opartych na podstawowych elementach oddolnego podejścia Leader, oraz rozwijanie ich zdolności komunikacyjnych i wiedzy nt. metod i technik aktywizacji.
Do zadań wykonawcy w ramach projektu, poza opracowaniem programu szkoleń, rekrutacją uczestników, wynajęciem sal i zapewnieniem wykwalifikowanych trenerów, należeć będzie również zapewnienie noclegów (w przypadku szkoleń 2-dniowych), wyżywienia, przygotowanie materiałów szkoleniowych, odpowiednia promocja przedsięwzięcia oraz świadczenie indywidualnych usług doradczych dla uczestników szkoleń.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją Projektu.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację projektu,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny;
c) organizację pracy, umożliwiającą Zamawiającemu stały kontakt z przedstawicielami Biura. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji Projektu.
W ramach określonych wyżej zadań Biura Wykonawca zapewni w szczególności:
1. Kompleksową organizację i realizację szkoleń, dla przedstawicieli lokalnych grup działania, obejmującą:
a) Opracowanie programu szkoleń zgodnie z poniższymi wytycznymi:
Program obejmie cykl szkoleniowy składający się z 5 szkoleń w następujących modułach tematycznych:
1. Przygotowanie strategii i przeprowadzanie analizy SWOT (metoda analizy polegająca na wskazaniu przez uczestników mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń),
2. Określanie celów LSR i wskaźników realizacji strategii,
3. Metodologia wsparcia przygotowywania projektów (od pomysłu do realizacji),
4. Ewaluacja LGD i LSR,
5. Przygotowanie strategii komunikacyjnej LGD i metody angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR.
Moduły 1 i 3 powinny być zrealizowane w formie szkoleń 1-dniowych (obejmujące co najmniej 8 godzin lekcyjnych zajęć), z kolei, moduły 2, 4 i 5, z uwagi na kompleksowość i złożoność poruszanych zagadnień powinny trwać 2 dni szkoleniowe (obejmujące co najmniej 16 godzin lekcyjnych zajęć).
Programy modułów tematycznych powinny stanowić zamkniętą całość możliwą do zrealizowania z uczestnikami we wskazanym czasie. Szkolenia, w ramach każdego z modułów, prowadzone będą w formie stacjonarnej składającej się z wykładów oraz warsztatów praktycznych, zgodnie z ramowym programem:
1. Wprowadzenie do tematyki szkolenia
2. Wykład (prezentacja multimedialna) i warsztaty praktyczne (metoda case study)
3. Podsumowanie szkolenia
4. Weryfikacja wiedzy zdobytej przez uczestników.
Wykonawca przygotuje konspekty zajęć obejmujące metodykę pracy, zakres wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku zastosowania proponowanych technik szkoleniowych i warsztatowych dla każdego z modułów tematycznych i przedstawi je w ofercie.
Programy szkoleń zostaną oznaczone logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ.
Na zakończenie każdego szkolenia wykonawca zweryfikuje wiedzę zdobytą przez uczestników poprzez przeprowadzenie testu sprawdzającego bądź analizy case study. Wykonawca wystawi zaświadczenia ukończenia szkolenia dla wszystkich uczestników, którzy zaliczyli test sprawdzający/analizę case study.
Szczegółowe programy modułów oraz wzory testów sprawdzających wraz z propozycją oceny Wykonawca prześle do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni od daty podpisania umowy.
Wykonawca przeprowadzi wśród uczestników szkolenia ankietę oceniającą, której wzór został określony w załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca oceni szkolenie na podstawie wypełnionych ankiet.
Po zakończeniu każdego szkolenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu raport zawierający krótki opis przebiegu szkolenia oraz liczbę uczestników, a także informacje jakie LGD oni reprezentują.
b) Opracowanie materiałów szkoleniowych
Wykonawca przygotuje materiały szkoleniowe dla poszczególnych modułów tematycznych, które oznaczy logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ. Materiały szkoleniowe zostaną rozdane wszystkim uczestnikom podczas szkoleń.
Wykonawca prześle projekt materiałów szkoleniowych do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni przed przeprowadzeniem pierwszego cyklu szkoleń.
c) Opracowanie harmonogramu szkoleń
Miejsce realizacji szkoleń - 16 województw.
Wykonawca przygotuje dla każdego z województw harmonogram cyklu szkoleń obejmujący wszystkie zaplanowane moduły tematyczne (16 cykli szkoleniowych po 5 modułów tematycznych każdy).
Wykonawca przedstawi harmonogram zawierający terminy i miejsca realizacji szkoleń w terminie 30 dni od daty podpisania umowy.
Przygotowany harmonogram szkoleń zostanie przesłany Zamawiającemu oraz Sekretariatom Regionalnym KSOW w Urzędach Marszałkowskich do zamieszczenia na stronie internetowej.
d) Nabór uczestników szkoleń
Wykonawca upowszechni informacje o naborze na szkolenie wśród potencjalnych uczestników szkoleń docierając do bezpośrednich adresatów projektu tj. lokalnych grup działania za pomocą:

- opracowanego, zawierającego wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ szablonu poczty elektronicznej, informującego o terminie, miejscu oraz sposobie naboru w związku z poszczególnymi szkoleniami, jak również o ich celu i charakterze. Informacje zostaną rozesłane drogą e-mailową do wszystkich 335 lokalnych grup działania, których lista zamieszczona jest na portalu KSOW: http://ksow.pl/baza-lgd.html,

- przygotowania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej, zawierającej wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ, do zamieszczenia na portalu KSOW,
- przekazania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej do Sekretariatów Regionalnych KSOW w Urzędach Marszałkowskich.
Wykonawca przeprowadzi nabór uczestników w oparciu o przygotowany harmonogram szkoleń zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- grupa szkoleniowa powinna liczyć minimalnie 12 uczestników, a maksymalnie 20 uczestników;
- w jednym szkoleniu udział może wziąć tylko jeden przedstawiciel z jednego LGD, dopuszcza się udział większej liczby przedstawicieli jednego LGD, jeżeli nie zgłoszą się kandydaci z innych LGD, a tym samym nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników grupy szkoleniowej;
- pierwszeństwo w naborze przysługuje przedstawicielom LGD, które wzięły udział w badaniu w 2013 roku i wypełniły ankiety nt. potrzeb szkoleniowych. Zamawiający przekaże listę LGD, które brały udział w badaniu, w dniu podpisania umowy;
Wykonawca dostosuje harmonogram, o którym mowa w pkt. III.1.c) SIWZ do wyników naboru. Na podstawie przeprowadzonego naboru dopuszcza się realizację więcej niż jednego szkolenia w danym województwie z każdego modułu tematycznego, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- jeśli liczba chętnych przekroczy dostępny limit miejsc w grupie szkoleniowej, dopuszcza się zorganizowanie dodatkowego szkolenia z tego samego modułu tematycznego w danym województwie. Z kolei w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie, wskazane jest zorganizowanie wspólnego szkolenia dla LGD z innych województw (liczba jego uczestników nie może jednak przekroczyć 20 osób);
- powinno odbyć się minimalnie 70 szkoleń, a maksymalnie 80 szkoleń, tj. minimalnie 14 a maksymalnie 16 cykli szkoleniowych;
- w szkoleniach weźmie udział minimalnie 840 osób, a maksymalne 1400 osób.
Harmonogram dostosowany do wyników naboru wraz z uzasadnieniem Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającego.
e) Przeprowadzenie szkoleń zgodnie z zaakceptowanym programem i zapewnienie trenerów posiadających kwalifikacje do przeprowadzenia poszczególnych modułów tematycznych, obejmujące co najmniej:
- wykształcenie wyższe - studia pierwszego stopnia,
- doświadczenie w prowadzeniu, co najmniej 2 szkoleń, w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia właściwego modułu tematycznego.
f) Zapewnienie sal w zakresie niezbędnym do realizacji programu szkoleń w terminie i miejscach określonych w harmonogramie – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: każdorazowo w dniach realizacji każdego ze szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość miejsc: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń,
- wielkość i wyposażenie sal musi umożliwiać prowadzenie interaktywnych zajęć oraz projekcje multimedialne (minimalne wyposażenie: laptop, projektor multimedialny, ekran, flipchart wraz z flamastrami),
Wykonawca zapewni oznakowanie sal szkoleniowych logotypami i sloganami zgodnymi z załącznikiem nr 8 do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną

na stronie www.minrol.gov.pl.

g) Obsługę cateringową szkoleń – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: w każdym dniu realizacji szkoleń, zgodnie z ich programem i harmonogramem,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max dla 560 uczestników szkolenia jednodniowego, max. dla 840 uczestników szkolenia dwudniowego,
- zakres obsługi cateringowej: 2 serwisy kawowe (podczas szkolenia jednodniowego) lub
3 serwisy kawowe (podczas szkolenia dwudniowego), (w tym: woda, kawa, herbata, ciastka), obiad w każdym dniu szkolenia (w tym: dwa dania gorące /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ oraz napój zimny lub gorący), kolacja w pierwszym dniu szkolenia dwudniowego (w tym: jedno danie gorące, /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ z dodatkami, przystawki zimne i napoje zimne i gorące).
h) Zapewnienie noclegów wraz ze śniadaniem dla wszystkich uczestników szkoleń dwudniowych – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: każdorazowo w nocy pomiędzy pierwszym a drugim dniem szkolenia,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max. dla 840 osób.
Nocleg zostanie zapewniony w pokojach jedno- i/lub dwuosobowych, w hotelu
o standardzie co najmniej trzygwiazdkowym lub innym obiekcie o równorzędnym standardzie z osobnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju.
Uwaga:
Uczestnikom nie przysługuje zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.
2. Doradztwo dla LGD.
Wykonawca zapewni, że prowadzący dane szkolenie będzie świadczył nieodpłatne i indywidualne usługi doradcze (w formie telefonicznej bądź mailowej) dla przedstawicieli LGD, którzy uczestniczyli w danym szkoleniu, w zakresie objętym szkoleniem, do końca marca 2015 r. Konsultacje będą dotyczyły dodatkowego wyjaśnienia kwestii poruszanych na szkoleniu oraz pracy na konkretnych przykładach zgłoszonych przez uczestników. W ramach indywidualnego doradztwa każdy uczestnik będzie mógł trzykrotnie zwrócić się z zapytaniem do osoby prowadzącej szkolenie i uzyskać poradę. Wykonawca zapewni świadczenie indywidualnych usług doradczych wszystkim uczestnikom.
Każdy trener sporządzi raport z udzielonego uczestnikom szkoleń indywidualnego doradztwa w zakresie objętym szkoleniem, zawierający nazwę LGD, termin, treść pytań zgłoszonych przez uczestników (minimalnie 1 pytanie, a maksymalnie 3 pytania) i treść udzielonej odpowiedzi. Wykonawca sporządzi maksymalnie 1400 raportów zawierających od 1 do 3 pytań i odpowiedzi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania, w tym opracowania przedmiotowego materiału i jego opublikowania oraz dalszego upowszechniania.
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty opis sposobu realizacji zamówienia – konspekt zawierający metodologię szkoleń, metodykę pracy, zakres wiedzy przekazanej uczestnikom i zakres umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku realizacji poszczególnych modułów tematycznych, w szczególności uzasadnienie zastosowanych metod. Konspekt musi obejmować różnorodne metody szkolenia, w tym co najmniej wykład w formie prezentacji multimedialnej i warsztaty metodą case study, dostosowane do każdego z modułów.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wykonawca zapewni:
Organizację i obsługę szkoleń z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR. Celem szkoleń jest wsparcie LGD w przygotowaniu nowych, lepszych jakościowo LSR, opartych na podstawowych elementach oddolnego podejścia Leader, oraz rozwijanie ich zdolności komunikacyjnych i wiedzy nt. metod i technik aktywizacji.
Do zadań wykonawcy w ramach projektu, poza opracowaniem programu szkoleń, rekrutacją uczestników, wynajęciem sal i zapewnieniem wykwalifikowanych trenerów, należeć będzie również zapewnienie noclegów (w przypadku szkoleń 2-dniowych), wyżywienia, przygotowanie materiałów szkoleniowych, odpowiednia promocja przedsięwzięcia oraz świadczenie indywidualnych usług doradczych dla uczestników szkoleń.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją Projektu.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację projektu,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny;
c) organizację pracy, umożliwiającą Zamawiającemu stały kontakt z przedstawicielami Biura. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji Projektu.
W ramach określonych wyżej zadań Biura Wykonawca zapewni w szczególności:
1. Kompleksową organizację i realizację szkoleń, dla przedstawicieli lokalnych grup działania, obejmującą:
a) Opracowanie programu szkoleń zgodnie z poniższymi wytycznymi:
Program obejmie cykl szkoleniowy składający się z 5 szkoleń w następujących modułach tematycznych:
1. Przygotowanie strategii i przeprowadzanie analizy SWOT (metoda analizy polegająca na wskazaniu przez uczestników mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń),
2. Określanie celów LSR i wskaźników realizacji strategii,
3. Metodologia wsparcia przygotowywania projektów (od pomysłu do realizacji),
4. Ewaluacja LGD i LSR,
5. Przygotowanie strategii komunikacyjnej LGD i metody angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR.
Moduły 1 i 3 powinny być zrealizowane w formie szkoleń 1-dniowych (obejmujące co najmniej 8 godzin lekcyjnych zajęć), z kolei, moduły 2, 4 i 5, z uwagi na kompleksowość i złożoność poruszanych zagadnień powinny trwać 2 dni szkoleniowe (obejmujące co najmniej 16 godzin lekcyjnych zajęć).
Programy modułów tematycznych powinny stanowić zamkniętą całość możliwą do zrealizowania z uczestnikami we wskazanym czasie. Szkolenia, w ramach każdego z modułów, prowadzone będą w formie stacjonarnej składającej się z wykładów oraz warsztatów praktycznych, zgodnie z ramowym programem:
1. Wprowadzenie do tematyki szkolenia
2. Wykład (prezentacja multimedialna) i warsztaty praktyczne (metoda case study)
3. Podsumowanie szkolenia
4. Weryfikacja wiedzy zdobytej przez uczestników.
Wykonawca przygotuje konspekty zajęć obejmujące metodykę pracy, zakres wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku zastosowania proponowanych technik szkoleniowych i warsztatowych dla każdego z modułów tematycznych i przedstawi je w ofercie.
Programy szkoleń zostaną oznaczone logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ.
Na zakończenie każdego szkolenia wykonawca zweryfikuje wiedzę zdobytą przez uczestników poprzez przeprowadzenie testu sprawdzającego bądź analizy case study. Wykonawca wystawi zaświadczenia ukończenia szkolenia dla wszystkich uczestników, którzy zaliczyli test sprawdzający/analizę case study.
Szczegółowe programy modułów oraz wzory testów sprawdzających wraz z propozycją oceny Wykonawca prześle do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni od daty podpisania umowy.
Wykonawca przeprowadzi wśród uczestników szkolenia ankietę oceniającą, której wzór został określony w załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca oceni szkolenie na podstawie wypełnionych ankiet.
Po zakończeniu każdego szkolenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu raport zawierający krótki opis przebiegu szkolenia oraz liczbę uczestników, a także informacje jakie LGD oni reprezentują.
b) Opracowanie materiałów szkoleniowych
Wykonawca przygotuje materiały szkoleniowe dla poszczególnych modułów tematycznych, które oznaczy logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ. Materiały szkoleniowe zostaną rozdane wszystkim uczestnikom podczas szkoleń.
Wykonawca prześle projekt materiałów szkoleniowych do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni przed przeprowadzeniem pierwszego cyklu szkoleń.
c) Opracowanie harmonogramu szkoleń
Miejsce realizacji szkoleń - 16 województw.
Wykonawca przygotuje dla każdego z województw harmonogram cyklu szkoleń obejmujący wszystkie zaplanowane moduły tematyczne (16 cykli szkoleniowych po 5 modułów tematycznych każdy).
Wykonawca przedstawi harmonogram zawierający terminy i miejsca realizacji szkoleń w terminie 30 dni od daty podpisania umowy.
Przygotowany harmonogram szkoleń zostanie przesłany Zamawiającemu oraz Sekretariatom Regionalnym KSOW w Urzędach Marszałkowskich do zamieszczenia na stronie internetowej.
d) Nabór uczestników szkoleń
Wykonawca upowszechni informacje o naborze na szkolenie wśród potencjalnych uczestników szkoleń docierając do bezpośrednich adresatów projektu tj. lokalnych grup działania za pomocą:

- opracowanego, zawierającego wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ szablonu poczty elektronicznej, informującego o terminie, miejscu oraz sposobie naboru w związku z poszczególnymi szkoleniami, jak również o ich celu i charakterze. Informacje zostaną rozesłane drogą e-mailową do wszystkich 335 lokalnych grup działania, których lista zamieszczona jest na portalu KSOW: http://ksow.pl/baza-lgd.html,

- przygotowania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej, zawierającej wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ, do zamieszczenia na portalu KSOW,
- przekazania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej do Sekretariatów Regionalnych KSOW w Urzędach Marszałkowskich.
Wykonawca przeprowadzi nabór uczestników w oparciu o przygotowany harmonogram szkoleń zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- grupa szkoleniowa powinna liczyć minimalnie 12 uczestników, a maksymalnie 20 uczestników;
- w jednym szkoleniu udział może wziąć tylko jeden przedstawiciel z jednego LGD, dopuszcza się udział większej liczby przedstawicieli jednego LGD, jeżeli nie zgłoszą się kandydaci z innych LGD, a tym samym nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników grupy szkoleniowej;
- pierwszeństwo w naborze przysługuje przedstawicielom LGD, które wzięły udział w badaniu w 2013 roku i wypełniły ankiety nt. potrzeb szkoleniowych. Zamawiający przekaże listę LGD, które brały udział w badaniu, w dniu podpisania umowy;
Wykonawca dostosuje harmonogram, o którym mowa w pkt. III.1.c) SIWZ do wyników naboru. Na podstawie przeprowadzonego naboru dopuszcza się realizację więcej niż jednego szkolenia w danym województwie z każdego modułu tematycznego, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- jeśli liczba chętnych przekroczy dostępny limit miejsc w grupie szkoleniowej, dopuszcza się zorganizowanie dodatkowego szkolenia z tego samego modułu tematycznego w danym województwie. Z kolei w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie, wskazane jest zorganizowanie wspólnego szkolenia dla LGD z innych województw (liczba jego uczestników nie może jednak przekroczyć 20 osób);
- powinno odbyć się minimalnie 70 szkoleń, a maksymalnie 80 szkoleń, tj. minimalnie 14 a maksymalnie 16 cykli szkoleniowych;
- w szkoleniach weźmie udział minimalnie 840 osób, a maksymalne 1400 osób.
Harmonogram dostosowany do wyników naboru wraz z uzasadnieniem Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającego.
e) Przeprowadzenie szkoleń zgodnie z zaakceptowanym programem i zapewnienie trenerów posiadających kwalifikacje do przeprowadzenia poszczególnych modułów tematycznych, obejmujące co najmniej:
- wykształcenie wyższe - studia pierwszego stopnia,
- doświadczenie w prowadzeniu, co najmniej 2 szkoleń, w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia właściwego modułu tematycznego.
f) Zapewnienie sal w zakresie niezbędnym do realizacji programu szkoleń w terminie i miejscach określonych w harmonogramie – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: każdorazowo w dniach realizacji każdego ze szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość miejsc: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń,
- wielkość i wyposażenie sal musi umożliwiać prowadzenie interaktywnych zajęć oraz projekcje multimedialne (minimalne wyposażenie: laptop, projektor multimedialny, ekran, flipchart wraz z flamastrami),
Wykonawca zapewni oznakowanie sal szkoleniowych logotypami i sloganami zgodnymi z załącznikiem nr 8 do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną

na stronie www.minrol.gov.pl.

g) Obsługę cateringową szkoleń – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: w każdym dniu realizacji szkoleń, zgodnie z ich programem i harmonogramem,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max dla 560 uczestników szkolenia jednodniowego, max. dla 840 uczestników szkolenia dwudniowego,
- zakres obsługi cateringowej: 2 serwisy kawowe (podczas szkolenia jednodniowego) lub
3 serwisy kawowe (podczas szkolenia dwudniowego), (w tym: woda, kawa, herbata, ciastka), obiad w każdym dniu szkolenia (w tym: dwa dania gorące /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ oraz napój zimny lub gorący), kolacja w pierwszym dniu szkolenia dwudniowego (w tym: jedno danie gorące, /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ z dodatkami, przystawki zimne i napoje zimne i gorące).
h) Zapewnienie noclegów wraz ze śniadaniem dla wszystkich uczestników szkoleń dwudniowych – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- termin: każdorazowo w nocy pomiędzy pierwszym a drugim dniem szkolenia,
- miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
- ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max. dla 840 osób.
Nocleg zostanie zapewniony w pokojach jedno- i/lub dwuosobowych, w hotelu
o standardzie co najmniej trzygwiazdkowym lub innym obiekcie o równorzędnym standardzie z osobnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju.
Uwaga:
Uczestnikom nie przysługuje zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.
2. Doradztwo dla LGD.
Wykonawca zapewni, że prowadzący dane szkolenie będzie świadczył nieodpłatne i indywidualne usługi doradcze (w formie telefonicznej bądź mailowej) dla przedstawicieli LGD, którzy uczestniczyli w danym szkoleniu, w zakresie objętym szkoleniem, do końca marca 2015 r. Konsultacje będą dotyczyły dodatkowego wyjaśnienia kwestii poruszanych na szkoleniu oraz pracy na konkretnych przykładach zgłoszonych przez uczestników. W ramach indywidualnego doradztwa każdy uczestnik będzie mógł trzykrotnie zwrócić się z zapytaniem do osoby prowadzącej szkolenie i uzyskać poradę. Wykonawca zapewni świadczenie indywidualnych usług doradczych wszystkim uczestnikom.
Każdy trener sporządzi raport z udzielonego uczestnikom szkoleń indywidualnego doradztwa w zakresie objętym szkoleniem, zawierający nazwę LGD, termin, treść pytań zgłoszonych przez uczestników (minimalnie 1 pytanie, a maksymalnie 3 pytania) i treść udzielonej odpowiedzi. Wykonawca sporządzi maksymalnie 1400 raportów zawierających od 1 do 3 pytań i odpowiedzi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania, w tym opracowania przedmiotowego materiału i jego opublikowania oraz dalszego upowszechniania.
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty opis sposobu realizacji zamówienia – konspekt zawierający metodologię szkoleń, metodykę pracy, zakres wiedzy przekazanej uczestnikom i zakres umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku realizacji poszczególnych modułów tematycznych, w szczególności uzasadnienie zastosowanych metod. Konspekt musi obejmować różnorodne metody szkolenia, w tym co najmniej wykład w formie prezentacji multimedialnej i warsztaty metodą case study, dostosowane do każdego z modułów.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 4.8.2014. Zakończenie 31.3.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca przystępując do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 19.000,00 zł (słownie: dziewiętnaście tysięcy złotych).
2. Wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert w następujących
formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
a) pieniądzu - wpłacone przelewem na rachunek bankowy nr 78 1030 1016 0000 0000 0351 2051 prowadzony przez Citibank Handlowy S.A. w Warszawie,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, ze zm.).
3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą określony w rozdziale IX SIWZ. Wadium wnoszone w formie gwarancji bankowych, gwarancji ubezpieczeniowych lub poręczeń musi być złożone w oryginale. Gwarancje bankowe, gwarancje ubezpieczeniowe lub poręczenia winny posiadać ważność od dnia składania i otwarcia ofert oraz zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do bezwarunkowej, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
4. Dowód wniesienia wadium powinien być dołączony do oferty (oryginał gwarancji albo poręczenia, względnie kopia przelewu poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę).
5. Wadium, niezależnie od formy wniesienia, podlega prawu polskiemu. Wykonawcy wpłacając wadium powinni zawsze podawać w tytule płatności: Wadium w postępowaniu 35/KSOW/PN-U/2014.
6. W przypadku wykonawców składających wspólną ofertę wadium winno być wniesione przez ustanowionego pełnomocnika w imieniu wszystkich wykonawców składających wspólną ofertę.
7. Zamawiający zwróci lub zatrzyma wadium zgodnie z przepisami art. 46 ustawy Pzp.
8. Wprowadzenie w wadium jakichkolwiek ograniczeń czy też warunków w stosunku do treści art. 46 ust. 5 ustawy skutkuje nie wniesieniem wadium.
9. W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, Wykonawca z zachowaniem należytej staranności powinien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania kwoty wadium na podanym wyżej rachunku bankowym Zamawiającego. Zaleca się, aby do oferty Wykonawcy załączyli potwierdzenie wniesienia wadium w formie pieniężnej (potwierdzenie przelewu).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie w dwóch transzach
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Konsorcjum lub spółka cywilna
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu do oferty należy dołączyć:
a) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp wg wzoru zgodnego z załącznikiem nr 2 do SIWZ. Oświadczenie to zostanie podpisane przez osobę/y upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
b) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane lub są wykonywane. Do niniejszego wykazu należy załączyć dowody potwierdzające, że wymienione w wykazie usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Dowodami należytego wykonania lub wykonywania usługi są:
- poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
- oświadczenie Wykonawcy, wyłącznie w przypadku, gdyby z uzasadnionych przyczyn
o obiektywnym charakterze Wykonawca nie był w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 pkt. b) tiret 1 SIWZ.
- poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
- oświadczenie Wykonawcy, wyłącznie w przypadku, gdyby z uzasadnionych przyczyn
o obiektywnym charakterze Wykonawca nie był w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 pkt. b) tiret 1 SIWZ.
Zamawiający jednocześnie wskazuje, że w razie konieczności, w szczególności gdy powyższy wykaz lub dowody wzbudzą wątpliwości Zamawiającego, lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że dana usługa nie została wykonana lub została wykonana nienależycie, może się zwrócić bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługa była, lub jest wykonywana, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
Niniejszy wykaz należy złożyć wg wzoru zgodnego z Załącznikiem nr 4 do SIWZ.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem na rzecz którego świadczone były usługi,
o których mowa w niniejszym wykazie, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.
c) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w zakresie niezbędnym dla wykazania spełniania warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia określonego w pkt. V.1.3 SIWZ, wg wzoru zgodnego z załącznikiem nr 7 do SIWZ.
W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.2. Posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata – w tym okresie, wykonał lub wykonuje, co najmniej
3 (trzy) usługi o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto każda (słownie: sto tysięcy złotych), z których każda polegała na kompleksowej realizacji szkoleń dotyczących problematyki rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej jedna dotyczyła podejścia Leader, i każda z tych usług realizowana była dla co najmniej 100 uczestników. Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego).
1.3. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) Co najmniej jednym trenerem z wykształceniem wyższym, z doświadczeniem w prowadzeniu, co najmniej 2 warsztatów w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia z zakresu przygotowania strategii i przeprowadzania analizy SWOT (metoda analizy polegająca na wskazaniu przez uczestników mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń).
b) Co najmniej jednym trenerem z wykształceniem wyższym, z doświadczeniem w prowadzeniu, co najmniej 2 warsztatów w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia z zakresu określania celów i wskaźników realizacji strategii rozwoju obszaru.
c) Co najmniej jednym trenerem z wykształceniem wyższym, z doświadczeniem w prowadzeniu, co najmniej 2 warsztatów w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia z zakresu metodologii wsparcia przygotowywania projektów.
d) Co najmniej jednym trenerem z wykształceniem wyższym, z doświadczeniem w prowadzeniu, co najmniej 2 warsztatów w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia z zakresu ewaluacji.
e) Co najmniej jednym trenerem z wykształceniem wyższym, z doświadczeniem w prowadzeniu, co najmniej 2 warsztatów w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia z zakresu przygotowania strategii komunikacyjnej i metody angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację strategii rozwoju obszaru.
1.4. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na prawidłowe i terminowe wykonanie zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 40

2. Konspekt i metodologia szkoleń. Waga 35

3. Potencjał kadrowy. Waga 15

4. Doświadczenie wykonawcy. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
35/KSOW/PN-U/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
14.7.2014 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 14.7.2014 - 10:00

Miejscowość:

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
VI.3)Informacje dodatkowe
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty opis sposobu realizacji zamówienia – konspekt zawierający metodologię szkoleń, metodykę pracy, zakres wiedzy przekazanej uczestnikom i zakres umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku realizacji poszczególnych modułów tematycznych, w szczególności uzasadnienie zastosowanych metod. Konspekt musi obejmować różnorodne metody szkolenia, w tym co najmniej wykład w formie prezentacji multimedialnej i warsztaty metodą case study, dostosowane do każdego z modułów.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Informację na temat terminów składania odwołań zawiera art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
2.6.2014
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe
ND Nr dokumentu 284917-2014
PD Data publikacji 20/08/2014
OJ Dz.U. S 158
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/08/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) www.fapa.com.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/08/2014    S158    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi szkoleniowe

2014/S 158-284917

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
Punkt kontaktowy: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
00-930 Warszawa
Polska
Tel.: +48 226231901
E-mail: fapa@fapa.org.pl
Faks: +48 226231909

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.fapa.com.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Fundacja
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Rozwój obszarów wiejskich, rolnictwa, rynków rolnych oraz bankowości spółdzielczej
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
35/KSOW/PN-U/2014 Zakup usług polegających na organizacji i obsłudze cyklu szkoleń z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 24: Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeczpospolita Polska

Kod NUTS PL

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wykonawca zapewni:
Organizację i obsługę szkoleń z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR. Celem szkoleń jest wsparcie LGD w przygotowaniu nowych, lepszych jakościowo LSR, opartych na podstawowych elementach oddolnego podejścia Leader, oraz rozwijanie ich zdolności komunikacyjnych i wiedzy nt. metod i technik aktywizacji.
Do zadań wykonawcy w ramach projektu, poza opracowaniem programu szkoleń, rekrutacją uczestników, wynajęciem sal i zapewnieniem wykwalifikowanych trenerów, należeć będzie również zapewnienie noclegów (w przypadku szkoleń 2-dniowych), wyżywienia, przygotowanie materiałów szkoleniowych, odpowiednia promocja przedsięwzięcia oraz świadczenie indywidualnych usług doradczych dla uczestników szkoleń.
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją Projektu.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację projektu,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c) organizację pracy, umożliwiającą Zamawiającemu stały kontakt z przedstawicielami Biura. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji Projektu.
W ramach określonych wyżej zadań Biura Wykonawca zapewni w szczególności:
1. Kompleksową organizację i realizację szkoleń, dla przedstawicieli lokalnych grup działania, obejmującą:
a) Opracowanie programu szkoleń zgodnie z poniższymi wytycznymi:
Program obejmie cykl szkoleniowy składający się z 5 szkoleń w następujących modułach tematycznych:
1. Przygotowanie strategii i przeprowadzanie analizy SWOT (metoda analizy polegająca na wskazaniu przez uczestników mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń),
2. Określanie celów LSR i wskaźników realizacji strategii,
3. Metodologia wsparcia przygotowywania projektów (od pomysłu do realizacji),
4. Ewaluacja LGD i LSR,
5. Przygotowanie strategii komunikacyjnej LGD i metody angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR.
Moduły 1 i 3 powinny być zrealizowane w formie szkoleń 1-dniowych (obejmujące co najmniej 8 godzin lekcyjnych zajęć), z kolei, moduły 2, 4 i 5, z uwagi na kompleksowość i złożoność poruszanych zagadnień powinny trwać 2 dni szkoleniowe (obejmujące co najmniej 16 godzin lekcyjnych zajęć).
Programy modułów tematycznych powinny stanowić zamkniętą całość możliwą do zrealizowania z uczestnikami we wskazanym czasie. Szkolenia, w ramach każdego z modułów, prowadzone będą w formie stacjonarnej składającej się z wykładów oraz warsztatów praktycznych, zgodnie z ramowym programem:
1. Wprowadzenie do tematyki szkolenia
2. Wykład (prezentacja multimedialna) i warsztaty praktyczne (metoda case study)
3. Podsumowanie szkolenia
4. Weryfikacja wiedzy zdobytej przez uczestników.
Wykonawca przygotuje konspekty zajęć obejmujące metodykę pracy, zakres wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku zastosowania proponowanych technik szkoleniowych i warsztatowych dla każdego z modułów tematycznych i przedstawi je w ofercie.
Programy szkoleń zostaną oznaczone logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ.
Na zakończenie każdego szkolenia wykonawca zweryfikuje wiedzę zdobytą przez uczestników poprzez przeprowadzenie testu sprawdzającego bądź analizy case study. Wykonawca wystawi zaświadczenia ukończenia szkolenia dla wszystkich uczestników, którzy zaliczyli test sprawdzający/analizę case study.
Szczegółowe programy modułów oraz wzory testów sprawdzających wraz z propozycją oceny Wykonawca prześle do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni od daty podpisania umowy.
Wykonawca przeprowadzi wśród uczestników szkolenia ankietę oceniającą, której wzór został określony w załączniku nr 9 do SIWZ. Wykonawca oceni szkolenie na podstawie wypełnionych ankiet.
Po zakończeniu każdego szkolenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu raport zawierający krótki opis przebiegu szkolenia oraz liczbę uczestników, a także informacje jakie LGD oni reprezentują.
b) Opracowanie materiałów szkoleniowych
Wykonawca przygotuje materiały szkoleniowe dla poszczególnych modułów tematycznych, które oznaczy logotypami i sloganami stanowiącymi załącznik nr 8 do SIWZ. Materiały szkoleniowe zostaną rozdane wszystkim uczestnikom podczas szkoleń.
Wykonawca prześle projekt materiałów szkoleniowych do akceptacji Zamawiającego w terminie 21 dni przed przeprowadzeniem pierwszego cyklu szkoleń.
c) Opracowanie harmonogramu szkoleń
Miejsce realizacji szkoleń - 16 województw.
Wykonawca przygotuje dla każdego z województw harmonogram cyklu szkoleń obejmujący wszystkie zaplanowane moduły tematyczne (16 cykli szkoleniowych po 5 modułów tematycznych każdy).
Wykonawca przedstawi harmonogram zawierający terminy i miejsca realizacji szkoleń w terminie 30 dni od daty podpisania umowy.
Przygotowany harmonogram szkoleń zostanie przesłany Zamawiającemu oraz Sekretariatom Regionalnym KSOW w Urzędach Marszałkowskich do zamieszczenia na stronie internetowej.
d) Nabór uczestników szkoleń
Wykonawca upowszechni informacje o naborze na szkolenie wśród potencjalnych uczestników szkoleń docierając do bezpośrednich adresatów projektu tj. lokalnych grup działania za pomocą:

— opracowanego, zawierającego wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ szablonu poczty elektronicznej, informującego o terminie, miejscu oraz sposobie naboru w związku z poszczególnymi szkoleniami, jak również o ich celu i charakterze. Informacje zostaną rozesłane drogą e-mailową do wszystkich 335 lokalnych grup działania, których lista zamieszczona jest na portalu KSOW: http://ksow.pl/baza-lgd.html,

— przygotowania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej, zawierającej wizualizację sloganów oraz logotypów określonych w Załączniku nr 8 do SIWZ, do zamieszczenia na portalu KSOW,
— przekazania informacji o szkoleniach, naborze i świadczonej usłudze doradczej do Sekretariatów Regionalnych KSOW w Urzędach Marszałkowskich.
Wykonawca przeprowadzi nabór uczestników w oparciu o przygotowany harmonogram szkoleń zgodnie z poniższymi wymaganiami:
— grupa szkoleniowa powinna liczyć minimalnie 12 uczestników, a maksymalnie 20 uczestników,
— w jednym szkoleniu udział może wziąć tylko jeden przedstawiciel z jednego LGD, dopuszcza się udział większej liczby przedstawicieli jednego LGD, jeżeli nie zgłoszą się kandydaci z innych LGD, a tym samym nie zostanie osiągnięta minimalna liczba uczestników grupy szkoleniowej,
— pierwszeństwo w naborze przysługuje przedstawicielom LGD, które wzięły udział w badaniu w 2013 roku i wypełniły ankiety nt. potrzeb szkoleniowych. Zamawiający przekaże listę LGD, które brały udział w badaniu, w dniu podpisania umowy.
Wykonawca dostosuje harmonogram, o którym mowa w pkt. III.1.c) SIWZ do wyników naboru. Na podstawie przeprowadzonego naboru dopuszcza się realizację więcej niż jednego szkolenia w danym województwie z każdego modułu tematycznego, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
— jeśli liczba chętnych przekroczy dostępny limit miejsc w grupie szkoleniowej, dopuszcza się zorganizowanie dodatkowego szkolenia z tego samego modułu tematycznego w danym województwie. Z kolei w przypadku niewielkiej liczby osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu w danym województwie, wskazane jest zorganizowanie wspólnego szkolenia dla LGD z innych województw (liczba jego uczestników nie może jednak przekroczyć 20 osób),
— powinno odbyć się minimalnie 70 szkoleń, a maksymalnie 80 szkoleń, tj. minimalnie 14 a maksymalnie 16 cykli szkoleniowych,
— w szkoleniach weźmie udział minimalnie 840 osób, a maksymalne 1400 osób.
Harmonogram dostosowany do wyników naboru wraz z uzasadnieniem Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającego.
e) Przeprowadzenie szkoleń zgodnie z zaakceptowanym programem i zapewnienie trenerów posiadających kwalifikacje do przeprowadzenia poszczególnych modułów tematycznych, obejmujące co najmniej:
— wykształcenie wyższe - studia pierwszego stopnia,
— doświadczenie w prowadzeniu, co najmniej 2 szkoleń, w okresie ostatnich 3 lat, obejmujących zagadnienia właściwego modułu tematycznego.
f) Zapewnienie sal w zakresie niezbędnym do realizacji programu szkoleń w terminie i miejscach określonych w harmonogramie – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
— termin: każdorazowo w dniach realizacji każdego ze szkoleń zgodnie z harmonogramem,
— miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
— ilość miejsc: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń,
— wielkość i wyposażenie sal musi umożliwiać prowadzenie interaktywnych zajęć oraz projekcje multimedialne (minimalne wyposażenie: laptop, projektor multimedialny, ekran, flipchart wraz z flamastrami).

Wykonawca zapewni oznakowanie sal szkoleniowych logotypami i sloganami zgodnymi z załącznikiem nr 8 do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

g) Obsługę cateringową szkoleń – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
— termin: w każdym dniu realizacji szkoleń, zgodnie z ich programem i harmonogramem,
— miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
— ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max dla 560 uczestników szkolenia jednodniowego, max. dla 840 uczestników szkolenia dwudniowego,
— zakres obsługi cateringowej: 2 serwisy kawowe (podczas szkolenia jednodniowego) lub 3 serwisy kawowe (podczas szkolenia dwudniowego), (w tym: woda, kawa, herbata, ciastka), obiad w każdym dniu szkolenia (w tym: dwa dania gorące /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ oraz napój zimny lub gorący), kolacja w pierwszym dniu szkolenia dwudniowego (w tym: jedno danie gorące, /do wyboru danie mięsne i danie wegetariańskie/ z dodatkami, przystawki zimne i napoje zimne i gorące).
h) Zapewnienie noclegów wraz ze śniadaniem dla wszystkich uczestników szkoleń dwudniowych – zgodnie z poniższymi wymaganiami:
— termin: każdorazowo w nocy pomiędzy pierwszym a drugim dniem szkolenia,
— miejsce: każdorazowo w miejscu realizacji poszczególnych szkoleń zgodnie z harmonogramem,
— ilość osób: odpowiadająca liczbie uczestników poszczególnych szkoleń, max. dla 840 osób.
Nocleg zostanie zapewniony w pokojach jedno- i/lub dwuosobowych, w hotelu o standardzie co najmniej trzygwiazdkowym lub innym obiekcie o równorzędnym standardzie z osobnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju.
Uwaga:
Uczestnikom nie przysługuje zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.
2. Doradztwo dla LGD.
Wykonawca zapewni, że prowadzący dane szkolenie będzie świadczył nieodpłatne i indywidualne usługi doradcze (w formie telefonicznej bądź mailowej) dla przedstawicieli LGD, którzy uczestniczyli w danym szkoleniu, w zakresie objętym szkoleniem, do końca marca 2015 r. Konsultacje będą dotyczyły dodatkowego wyjaśnienia kwestii poruszanych na szkoleniu oraz pracy na konkretnych przykładach zgłoszonych przez uczestników. W ramach indywidualnego doradztwa każdy uczestnik będzie mógł trzykrotnie zwrócić się z zapytaniem do osoby prowadzącej szkolenie i uzyskać poradę. Wykonawca zapewni świadczenie indywidualnych usług doradczych wszystkim uczestnikom.
Każdy trener sporządzi raport z udzielonego uczestnikom szkoleń indywidualnego doradztwa w zakresie objętym szkoleniem, zawierający nazwę LGD, termin, treść pytań zgłoszonych przez uczestników (minimalnie 1 pytanie, a maksymalnie 3 pytania) i treść udzielonej odpowiedzi. Wykonawca sporządzi maksymalnie 1400 raportów zawierających od 1 do 3 pytań i odpowiedzi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania, w tym opracowania przedmiotowego materiału i jego opublikowania oraz dalszego upowszechniania.
Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty opis sposobu realizacji zamówienia – konspekt zawierający metodologię szkoleń, metodykę pracy, zakres wiedzy przekazanej uczestnikom i zakres umiejętności zdobytych przez uczestników w wyniku realizacji poszczególnych modułów tematycznych, w szczególności uzasadnienie zastosowanych metod. Konspekt musi obejmować różnorodne metody szkolenia, w tym co najmniej wykład w formie prezentacji multimedialnej i warsztaty metodą case study, dostosowane do każdego z modułów.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

80500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 799 254 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 40
2. Konspekt i metodologia szkoleń. Waga 35
3. Potencjał kadrowy. Waga 15
4. Doświadczenie wykonawcy. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
35/KSOW/PN-U/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 107-188462 z dnia 5.6.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.8.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie
{Dane ukryte}
31-063 Kraków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 665 902,45 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 799 254 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Informację zawiera art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.8.2014

Adres: Wspólna, 00-930 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: p.bedzmirowska@fapa.org.pl
tel: 22 623 19 23
fax: 22 623 19 09
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-07-14
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 18846220141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-06-05
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 259 dni
Wadium: 19000 ZŁ
Szacowana wartość* 633 333 PLN  -  950 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.fapa.com.pl
Informacja dostępna pod: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
80500000-9 Usługi szkoleniowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
ID.272.16.2014 Opracowanie dokumentacji w ramach projektu: „Chojnicko-Człuchowski Miejski Obszar Funkcjonalny”. Poprawa gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi na terenie Chojnic – koncepcja szczegółowa Zamówienie jest częściowo Finansowane przez Unię Eu Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie
Kraków
2014-08-11 799 254,00