TI Tytuł Polska-Otwock: Usługi dostawców
ND Nr dokumentu 65813-2014
PD Data publikacji 26/02/2014
OJ Dz.U. S 40
TW Miejscowość OTWOCK
AU Nazwa instytucji Narodowe Centrum Badań Jądrowych
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/02/2014
DT Termin 07/04/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 72410000 - Usługi dostawców
OC Pierwotny kod CPV 72410000 - Usługi dostawców
RC Kod NUTS PL129
IA Adres internetowy (URL) www.ncbj.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/02/2014    S40    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Otwock: Usługi dostawców

2014/S 040-065813

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Narodowe Centrum Badań Jądrowych
ul. Andrzeja Sołtana 7
Osoba do kontaktów: Danuta Jastrzębska
05-400 Otwock (Świerk)
POLSKA
Tel.: +48 227180630
E-mail: zp@ncbj.gov.pl
Faks: +48 227180653

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ncbj.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Instytut Badawczy
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zapewnienie redundantnego szerokopasmowego dostępu do internetu dla Centrum Informatycznego w Świerku.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Narodowe Centrum Badań Jądrowych, ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock.

Kod NUTS PL129

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszej umowy jest usługa zapewnienia redundantnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla Centrum Informatycznego w Świerku. Przedmiot zamówienia składa się z trzech etapów.
1. Etap I obejmuje:
a) Dostarczenie, instalację i wsparcie w konfiguracji internetowych łączy szerokopasmowych dla Centrum Informatycznego Świerk. Łącza dostępu do Internetu zostaną zakończone na dwóch urządzeniach pasywnych zlokalizowanych w:
— pomieszczeniu w budynku „Rejon Energetyczny Otwock” ul. Warszawska 28,
— pomieszczeniu w budynku „Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki”, ul. Warszawska 218,
gdzie do obu pomieszczeń istnieją dojścia przy pomocy kanalizacji teletechnicznej TP S.A. Przyłączenie do urządzeń pasywnych może nastąpić przy wykorzystaniu kanalizacji teletechnicznej TP S.A. za zgodą jej właściciela lub za zgodą właściciela terenu (PGE) i przy staraniu Zamawiającego.
b) Instalacje łączy umożliwiających świadczenie usługi dostępu do Internetu. Łącza muszą być symetryczne, tzn. każde musi zapewniać przepustowość na poziomie 5Gbits/łącze, w tym minimum 4,0Gbits/łącze do Internetu międzynarodowego (operatora/ów typu Tier1) i minimum 4,0Gbits/łącze do zasobów Internetowych dostępnych w polskich węzłach międzyoperatorskich typu IXP (bez zasobów TP S.A.). Oba łącza muszą być zakończone w dwóch różnych węzłach sieci Wykonawcy. Oba łącza muszą umożliwiać niezależną transmisję danych (tj. dla każdego kanału istnieje redundantny kanał komunikacyjny) poprzez sieć Wykonawcy do dwóch różnych węzłów sieci operatora/ów nadrzędnych typu Tier1 (Rys. 1). Poprzez redundantny kanał rozumie się drugą fizycznie niezależną ścieżkę (w żadnym miejscu trasy nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 500m od siebie) do innego styku operatora/ów Tier1. Jeśli oba węzły Zamawiającego są podpięte do dwóch różnych węzłów tego samego operatora Tier1, to dodatkowo należy wykazać, iż te dwa węzły operatora T1 są węzłami w „ringu”, a nie „w gałęzi” jego sieci.
c) Patch-panele 1U w węzłach w Mińsku i Otwocku dostarcza Wykonawca i są one dzierżawione przez Zamawiającego. Routery R5 i R6 oraz miejsce na patch-panele w szafie typu rack dostarcza Zamawiający. Wykonawca odpowiedzialny jest za odpowiednie zakończenie włókien na patch-panelach. Wykonawca dostarcza niezbędne moduły światłowodowe typu SFP+ do przełączników sieciowych Zamawiającego (przełączniki Juniper EX3300) w celu zakończenia łączy na routerach R5 i R6. Moduły są dzierżawione przez Zamawiającego. Długość tras światłowodowych w relacji Świerk-Otwock i Świerk-Mińsk Mazowiecki to odpowiednio 35km i 30km.
Rys. 1
d) Umożliwienie zestawienia równoczesnych sesji BGP z każdego z routerów R1 i R2 Wykonawcy do każdego z routerów BGP Zamawiającego (R5 i R6).
e) W razie potrzeby, udzielenie merytorycznego wsparcia w konfiguracji sprzętu R5 i R6, tak aby oba łącza były widoczne przez każdy z Routerów R5 i R6 oraz, aby w trybie normalnej pracy, oba łącza były równomiernie obciążone (load balancing poprzez mechanizmy BGP – MED oraz Local Preference). Przy czym wymagane jest aby w sieci Wykonawcy możliwe były do rozgłaszania sieci z maską o długości do 28 bitów. Merytoryczne wsparcie w konfiguracji sprzętu R5 i R6 Zamawiający wymaga tylko podczas Etapu II.
f) Zagwarantowanie pełnego wsparcia infrastruktury Wykonawcy dla obsługi ruchu IPv6.
g) Utrzymanie przez Wykonawcę publicznego numeru ASN oraz klasy adresów IPv4 o długości maski równiej 24 bity klasy Provider Independent oraz jednej klasy adresów IPv6 o długości maski równej 48 bitów klasy Provider Independent. Przez utrzymanie rozumie się występowanie w imieniu Zamawiającego do RIPE (Réseaux IP Européens) w sprawie utrzymania przyznanego numeru AS oraz klas IP, jak również koordynowanie kontaktów z RIPE. Wszystkie dodatkowe koszty utrzymywania numeru ASN oraz klasy adresów IPv4 bądź IPv6 ponosi Wykonawca.
h) Opracowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej obu systemów łączności polegające na wyspecyfikowaniu węzłów sieci wskazujących dwie fizycznie niezależne ścieżki do operatora/ów Tier1, tzn. Wykonawca musi udowodnić, że posiada minimum dwie niezależne ścieżki, rozumiane jako niezależne ścieżki w warstwie fizycznej modelu OSI. Z dokumentów dostarczonych od Wykonawcy musi również wynikać, że wskazane ścieżki nie znajdują się w żadnym miejscu w odległości mniejszej niż 500 metrów względem siebie.
i) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zainstalował nowe łącza w taki sposób, aby Zamawiający nie był pozbawiony w całości dostępu do obecnie posiadanej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zamawiający informuje, że obecnie posiadana usługa świadczona jest na dwóch łączach, które zakończone są na tych samych urządzeniach pasywnych, o których mowa w podpunkcie a) tego punktu. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza sytuację, w której w celu testowania działania dostarczanego przez Wykonawcę łącza będzie pozbawiony, w określonym czasie obecnie posiadanej usługi na jednym z łącz, podczas ciągłej pracy drugiego. Przy czym czas ten nie może przekroczyć 3 godzin i musi być z Zamawiającym ustalony na 2 tygodnie przed rozpoczęciem prac, skutkujących opisaną tutaj sytuacją.
2. Etap II obejmuje:
a) Skonfigurowanie działania usługi dostępu do Internetu na łączach zainstalowanych w Etapie I i testowanie przez Zamawiającego jej zgodności z wytycznymi przedstawionymi w Etapie I.
b) Skonfigurowanie działania usługi dostępu do Internetu rozumie się poprzez umożliwienie migracji usługi dostępu do Internetu, którą Zamawiający obecnie posiada na nową usługę dostępu do Internetu, przy czym jako migrację rozumie się umożliwienie zestawienia sesji BGP wymienionych w Etapie I oraz przetestowanie działania nowej usługi. Jako testowanie rozumie się testowanie poprawności skonfigurowania protokołu BGP (load balancing), testowanie oferowanych przepustowości oraz analiza redundancji połączeń do operatora/operatorów Tier1 na podstawie dokumentacji otrzymanej od Wykonawcy.
3. Etap III obejmuje:
a) Świadczenie usługi dostępu do Internetu na łączach zainstalowanych w Etapie I i Etapie II, skonfigurowanych zgodnie z wytycznymi przedstawionymi w Etapie I i Etapie II.
b) Zapewnienie odpowiedniego poziomu niezawodności łączy, o którym mowa w dalszej części Umowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

72410000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 500 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 20.4.2014. Zakończenie 31.10.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie złotych: dziesięć tysięcy złotych), przed upływem terminu składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny oferty
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wyboru jako oferty najkorzystniejszej oferty składanej przez konsorcjum, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązani są przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, należy złożyć oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ oraz dokumenty zawarte w Sekcji III.2.2 oraz w Sekcji III.2.3 ogłoszenia.
2. W zakresie potwierdzenia nie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 ustawy należy przedłożyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia wg wzoru załącznik nr 3 do SIWZ,
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
h) wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy w pkt. 6.2.
3. Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przedkłada, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2:
a) ppkt b-d i f - składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie- wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt a), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem.
b) ppkt e i g – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt. 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy PZP., albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej ( załącznik Nr 4 do SIWZ).
5. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając:
1) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia,
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP oraz brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP.
7. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
8. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
10. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
11. W przypadku, o którym mowa w ust. 10, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika
do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
12. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców, o których mowa w ust. 10.
13. Jeżeli oferta wykonawców, o których mowa w ust. 10, zostanie wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
14. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w stosunku do tych podmiotów brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez złożenie razem z ofertą dokumentów wymienionych w pkt. 2 dotyczących każdego z tych podmiotów.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: — Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowe-kredytowej, w której wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem składania ofert.
— Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
— W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentu, oświadczenia na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu, z którego będą wynikać kwoty wyrażone w innej walucie niż PLN, Zamawiający dokona przeliczenia na PLN wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli dniem publikacji ogłoszenia będzie sobota lub dzień wolny od pracy, wówczas jako kurs przeliczeniowy waluty Zamawiający przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z pierwszego dnia roboczego po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 150 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Należy dołączyć:
a) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – wzór wykazu stanowi załącznik Nr 5 do SIWZ.
Dowodami, o których mowa powyżej są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych, poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
2) oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt. 1),
3) w przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. a), zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o którym mowa powyżej.
b) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację
o podstawie do dysponowania tymi osobami – wzór wykazu osób stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ,
c) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ,
— Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
— W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentu, oświadczenia na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu, z którego będą wynikać kwoty wyrażone w innej walucie niż PLN, Zamawiający dokona przeliczenia na PLN wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia, w którym opublikowano ogłoszenie o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli dniem publikacji ogłoszenia będzie sobota lub dzień wolny od pracy, wówczas jako kurs przeliczeniowy waluty Zamawiający przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z pierwszego dnia roboczego po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
a) warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże się wykonaniem lub wykonywaniem w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch usług dostępu do Internetu szerokopasmowego o przepustowości minimum 2 Gbits zapewnionym po łączu światłowodowym przez okres minimum 12 miesięcy, o wartości co najmniej 100 000,00 PLN brutto,
b) warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji umowy minimum 1 osobą, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i która została przeszkolona w zakresie konfiguracji protokołów routingu BGP i brała udział w co najmniej trzech wdrożeniach styków sieci BGP.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/11/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
7.4.2014 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 7.4.2014

Miejscowość:

Narodowe Centrum Badań Jądrowych, ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock Świerk.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zakup realizowany w ramach projektu „Centrum Informatyczne w Świerku: infrastruktura i usługi dla energetyki” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej, zgodnie z Działem VI ustawy PZP, przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowane go certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp., albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
9. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
10. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
11. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529) jest równoznaczne z jej wniesieniem.
12. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego właściwemu sądowi w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
13. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze generalnym.
14. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.2.2014
TI Tytuł Polska-Otwock: Usługi dostawców
ND Nr dokumentu 195765-2014
PD Data publikacji 12/06/2014
OJ Dz.U. S 111
TW Miejscowość OTWOCK
AU Nazwa instytucji Narodowe Centrum Badań Jądrowych
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/06/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 72410000 - Usługi dostawców
OC Pierwotny kod CPV 72410000 - Usługi dostawców
RC Kod NUTS PL129
IA Adres internetowy (URL) www.ncbj.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/06/2014    S111    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Otwock: Usługi dostawców

2014/S 111-195765

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Narodowe Centrum Badań Jądrowych
ul. Andrzeja Sołtana 7
Osoba do kontaktów: Danuta Jastrzębska
05-400 Otwock (Świerk)
Polska
Tel.: +48 227180630
E-mail: zp@ncbj.gov.pl
Faks: +48 227180653

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ncbj.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Instytut Badawczy
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zapewnienie redundantnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla Centrum Informatycznego w Świerku.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Narodowe Centrum Badań Jądrowych, ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock.

Kod NUTS PL129

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszej umowy jest usługa zapewnienia redundantnego szerokopasmowego dostępu do Internetu dla Centrum Informatycznego w Świerku. Przedmiot zamówienia składa się z trzech etapów.
1. Etap I obejmuje:
a) Dostarczenie, instalację i wsparcie w konfiguracji internetowych łączy szerokopasmowych dla Centrum Informatycznego Świerk. Łącza dostępu do Internetu zostaną zakończone na dwóch urządzeniach pasywnych zlokalizowanych w:
- pomieszczeniu w budynku „Rejon Energetyczny Otwock” ul. Warszawska 28
- pomieszczeniu w budynku „Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki”, ul. Warszawska 218
gdzie do obu pomieszczeń istnieją dojścia przy pomocy kanalizacji teletechnicznej TP S.A. Przyłączenie do urządzeń pasywnych może nastąpić przy wykorzystaniu kanalizacji teletechnicznej TP S.A. za zgodą jej właściciela lub za zgodą właściciela terenu (PGE) i przy staraniu Zamawiającego.
b) Instalacje łączy umożliwiających świadczenie usługi dostępu do Internetu. Łącza muszą być symetryczne, tzn. każde musi zapewniać przepustowość na poziomie 5Gbits/łącze, w tym minimum 4,0Gbits/łącze do Internetu międzynarodowego (operatora/ów typu Tier1) i minimum 4,0Gbits/łącze do zasobów Internetowych dostępnych w polskich węzłach międzyoperatorskich typu IXP (bez zasobów TP S.A.). Oba łącza muszą być zakończone w dwóch różnych węzłach sieci Wykonawcy. Oba łącza muszą umożliwiać niezależną transmisję danych (tj. dla każdego kanału istnieje redundantny kanał komunikacyjny) poprzez sieć Wykonawcy do dwóch różnych węzłów sieci operatora/ów nadrzędnych typu Tier1 (Rys. 1). Poprzez redundantny kanał rozumie się drugą fizycznie niezależną ścieżkę (w żadnym miejscu trasy nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 500m od siebie) do innego styku operatora/ów Tier1. Jeśli oba węzły Zamawiającego są podpięte do dwóch różnych węzłów tego samego operatora Tier1, to dodatkowo należy wykazać, iż te dwa węzły operatora T1 są węzłami w „ringu”, a nie „w gałęzi” jego sieci.
c) Patch-panele 1U w węzłach w Mińsku i Otwocku dostarcza Wykonawca i są one dzierżawione przez Zamawiającego. Routery R5 i R6 oraz miejsce na patch-panele w szafie typu rack dostarcza Zamawiający. Wykonawca odpowiedzialny jest za odpowiednie zakończenie włókien na patch-panelach. Wykonawca dostarcza niezbędne moduły światłowodowe typu SFP+ do przełączników sieciowych Zamawiającego (przełączniki Juniper EX3300) w celu zakończenia łączy na routerach R5 i R6. Moduły są dzierżawione przez Zamawiającego. Długość tras światłowodowych w relacji Świerk-Otwock i Świerk-Mińsk Mazowiecki to odpowiednio 35km i 30km.
Rys. 1
d) Umożliwienie zestawienia równoczesnych sesji BGP z każdego z routerów R1 i R2 Wykonawcy do każdego z routerów BGP Zamawiającego (R5 i R6).
e) W razie potrzeby, udzielenie merytorycznego wsparcia w konfiguracji sprzętu R5 i R6, tak aby oba łącza były widoczne przez każdy z Routerów R5 i R6 oraz, aby w trybie normalnej pracy, oba łącza były równomiernie obciążone (load balancing poprzez mechanizmy BGP – MED oraz Local Preference). Przy czym wymagane jest aby w sieci Wykonawcy możliwe były do rozgłaszania sieci z maską o długości do 28 bitów. Merytoryczne wsparcie w konfiguracji sprzętu R5 i R6 Zamawiający wymaga tylko podczas Etapu II.
f) Zagwarantowanie pełnego wsparcia infrastruktury Wykonawcy dla obsługi ruchu IPv6.
g) Utrzymanie przez Wykonawcę publicznego numeru ASN oraz klasy adresów IPv4 o długości maski równiej 24 bity klasy Provider Independent oraz jednej klasy adresów IPv6 o długości maski równej 48 bitów klasy Provider Independent. Przez utrzymanie rozumie się występowanie w imieniu Zamawiającego do RIPE (Réseaux IP Européens) w sprawie utrzymania przyznanego numeru AS oraz klas IP, jak również koordynowanie kontaktów z RIPE. Wszystkie dodatkowe koszty utrzymywania numeru ASN oraz klasy adresów IPv4 bądź IPv6 ponosi Wykonawca.
h) Opracowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej obu systemów łączności polegające na wyspecyfikowaniu węzłów sieci wskazujących dwie fizycznie niezależne ścieżki do operatora/ów Tier1, tzn. Wykonawca musi udowodnić, że posiada minimum dwie niezależne ścieżki, rozumiane jako niezależne ścieżki w warstwie fizycznej modelu OSI. Z dokumentów dostarczonych od Wykonawcy musi również wynikać, że wskazane ścieżki nie znajdują się w żadnym miejscu w odległości mniejszej niż 500 metrów względem siebie.
i) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zainstalował nowe łącza w taki sposób, aby Zamawiający nie był pozbawiony w całości dostępu do obecnie posiadanej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zamawiający informuje, że obecnie posiadana usługa świadczona jest na dwóch łączach, które zakończone są na tych samych urządzeniach pasywnych, o których mowa w podpunkcie a) tego punktu. Jednocześnie Zamawiający dopuszcza sytuację, w której w celu testowania działania dostarczanego przez Wykonawcę łącza będzie pozbawiony, w określonym czasie obecnie posiadanej usługi na jednym z łącz, podczas ciągłej pracy drugiego. Przy czym czas ten nie może przekroczyć 3 godzin i musi być z Zamawiającym ustalony na 2 tygodnie przed rozpoczęciem prac, skutkujących opisaną tutaj sytuacją.
2. Etap II obejmuje:
a) Skonfigurowanie działania usługi dostępu do Internetu na łączach zainstalowanych w Etapie I i testowanie przez Zamawiającego jej zgodności z wytycznymi przedstawionymi w Etapie I.
b) Skonfigurowanie działania usługi dostępu do Internetu rozumie się poprzez umożliwienie migracji usługi dostępu do Internetu, którą Zamawiający obecnie posiada na nową usługę dostępu do Internetu, przy czym jako migrację rozumie się umożliwienie zestawienia sesji BGP wymienionych w Etapie I oraz przetestowanie działania nowej usługi. Jako testowanie rozumie się testowanie poprawności skonfigurowania protokołu BGP (load balancing), testowanie oferowanych przepustowości oraz analiza redundancji połączeń do operatora/operatorów Tier1 na podstawie dokumentacji otrzymanej od Wykonawcy.
3. Etap III obejmuje:
a) Świadczenie usługi dostępu do Internetu na łączach zainstalowanych w Etapie I i Etapie II, skonfigurowanych zgodnie z wytycznymi przedstawionymi w Etapie I i Etapie II.
b) Zapewnienie odpowiedniego poziomu niezawodności łączy, o którym mowa w dalszej części Umowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

72410000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 201 600 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/11/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 40-065813 z dnia 26.2.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
5.6.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ATM S.A.
{Dane ukryte}
04-186 Warszawa
Polska
Tel.: +48 225156100

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 500 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 201 600 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zakup realizowany w ramach projektu „Centrum Informatyczne w Świerku: infrastruktura i usługi dla energetyki” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej, zgodnie z Działem VI ustawy PZP, przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowane go certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp., albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
9. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
10. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
11. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529) jest równoznaczne z jej wniesieniem.
12. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego właściwemu sądowi w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.
13. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o prokuratorze generalnym.
14. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@odwolania.gov.pl
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.6.2014

Adres: ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock – Świerk
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zp@ncbj.gov.pl
tel: +48 222731630
fax: +48 222731630
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-07
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 6581320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-02-26
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 571 dni
Wadium: 10000 ZŁ
Szacowana wartość* 333 333 PLN  -  500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.ncbj.gov.pl
Informacja dostępna pod: Narodowe Centrum Badań Jądrowych
ul. Andrzeja Sołtana 7, 05-400 Otwock, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
72410000-7 Usługi dostawców
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wchłanialny hemostatyczny opatrunek chirurgiczny ATM S.A.
Warszawa
2014-06-05 201 600,00