TI Tytuł PL-Poznań: Implanty ortopedyczne
ND Nr dokumentu 178069-2013
PD Data publikacji 31/05/2013
OJ Dz.U. S 104
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 29/05/2013
DT Termin 10/07/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33183100 - Implanty ortopedyczne
OC Pierwotny kod CPV 33183100 - Implanty ortopedyczne
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.orsk.ump.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/05/2013    S104    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Implanty ortopedyczne

2013/S 104-178069

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 135/147
Osoba do kontaktów: Kierownik Sekcji Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia – mgr inż Bożena Grybionko
61-545 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 618310142 / 618310242
E-mail: zamowienia.publiczne@orsk.ump.edu.pl
Faks: +48 618310107

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.orsk.ump.edu.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147
Punkt kontaktowy: Kancelaria Szpitala (pok. 35) w godzinach urzędowania od 7:00 do 14:35 w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku
61-545 Poznań
POLSKA

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Endoprotezy, implanty i drobny sprzęt medyczny.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Apteka Szpitalna.

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa endoprotez, implantów i drobnego sprzętu medycznego określonych w Załączniku nr 2 do SIWZ, w którym podano szacunkową ilość produktów.
Zamawiający wymaga aby:
1) Zaoferowane endoprotezy, implanty, oraz pozostałe wyroby medyczne spełniały wymagane prawem warunki dopuszczające do ich stosowania.
2) Dostawy były realizowane zgodnie z wymaganiami przewidzianymi dla wyrobów medycznych. Wykonawca ponosi koszty i ryzyko transportu.
3) Termin ważności dostarczonych implantów, endoprotez, oraz innych wyrobów medycznych nie może być krótszy niż 12 miesięcy od dnia dostarczenia do Zamawiającego.
4) Deklarowane przez Wykonawcę cechy wyrobów medycznych muszą być zgodne z faktycznymi przez cały okres obowiązywania umowy np. sterylność. Jeśli obserwacje kliniczne ww. deklaracji nie zostaną potwierdzone będzie to powód do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym.
5) Wszystkie dostarczane wyroby medyczne muszą być jałowe.
Zastrzeżenie to nie dotyczy wyrobów medycznych opisanych w grupie I 03 pozycje 7 i 8.
6) Implanty i elementy endoprotez, oraz wyroby medyczne posiadały trwałe oznaczenia umożliwiające ich identyfikację.
7) Zaoferowane wyroby medyczne pochodziły od tego samego producenta.
8) Wykonawca w ofercie podał cenę każdego oferowanego produktu.
Jeśli wykonawca proponuje dodatkowy element endoprotezy lub implantu nieuwzględniony w opisie to musi go wycenić w swojej ofercie.
9) Wykonawca ma obowiązek utworzenia banku implantów, endoprotez i wyrobów medycznych (zwanym dalej „bankiem implantów”) na terenie siedziby Zamawiającego ; stan zapasu Wykonawca będzie uzgadniał na bieżąco z osobą odpowiedzialną w szpitalu za bank implantów; uzupełnianie stanu zapasu banku implantów będzie realizowane na koszt i ryzyko Wykonawcy w ciągu 24 godzin, licząc od dnia wysłania zamówienia do Wykonawcy w formie faksu bądź drogą elektroniczną.
10) Uzupełnianie stanu banku implantów może odbywać się tylko w godzinach od 7.30 do 14.00.W przypadku złożenia zamówienia w piątek uzupełnienie stanu winno nastąpić w poniedziałek następnego tygodnia.
Wykonawca jest zobowiązany do:
1) dostarczenia kompletnych zestawów instrumentarium do zakładania implantów, umożliwiających wykonanie zabiegów wg oferowanej technologii w ilościach opisanych w grupach.
2) wymiana, serwis lub naprawy zużytych bądź uszkodzonych elementów instrumentarium i napędów (wraz z akumulatorami i ładowarkami) będzie realizowana na koszt Wykonawcy (w uzgodnieniu z Kierownikiem Sal Operacyjnych), pod warunkiem używania instrumentarium i napędów zgodnie z jego przeznaczeniem;
3) bezpłatnego zapewnienia w trakcie realizacji umowy, napędów do narzędzi chirurgicznych w następujących ilościach:
— do endoprotez: 3 napędy na akumulatory oraz do każdego napędu po 3 akumulatory i ładowarka do ich ładowania;
— do zabiegów rekonstrukcji ACL: 2 napędy elektryczne lub akumulatorowe (do każdego napędu akumulatorowego po 3 akumulatory i ładowarka do ich ładowania).
4) Zamawiający wymaga, aby dla grupy I 02 – poz 1 i 3 Wykonawca na czas trwania umowy udostępnił w nieodpłatne użytkowanie stabilizator kończyny dolnej do stołu operacyjnego typu „leg-holder”(urządzenie sterowane elektrycznie) przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi serwisowej.
5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia przeprowadzenia w terminach uzgodnionych ze szpitalem bezpłatnych kursów techniki operacyjnej oferowanych produktów dla personelu sal operacyjnych oraz operatorów szpitala.
6) Umieszczenia w ofercie informacji (katalog, folder, ulotka) lub dostarczyć oświadczenie, że brak jest przeciwwskazań po wszczepieniu zaoferowanego implantu do wykonywania badań Rezonansem Magnetycznym lub wskazanie do jakiej wartości Tesli to badanie można wykonać.
Ponadto Zamawiający wymaga:
1) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od dnia wezwania) dostarczy próbki oferowanych produktów, które zostaną zwrócone po sprawdzeniu zgodności z ofertą.
2) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na żądanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od daty wezwania) dostarczy wszystkie, bądź we wskazanym zakresie katalogi z kodami oferowanych produktów potwierdzające spełnianie wymaganych parametrów. Zamawiający wymaga dostarczenia tych dokumentów w wersji pisemnej i na nośniku elektronicznym – płyty CD/DVD.
W katalogu Wykonawca jest zobowiązany wskazać w formie opisu przynależność katalogowych numerów kodowych do określonych pozycji cennika. Zamawiający dopuszcza dostarczenie katalogu w wersji anglojęzycznej.
3) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na żądanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od daty wezwania) dostarczy „Opisy techniki wszczepiania implantów”. Zamawiający wymaga dostarczenia tego dokumentu w wersji pisemnej i na nośniku.
4) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca, w przypadku wybrania jego oferty jako najkorzystniejszej, zobowiązuje się, w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, do przekazania Zamawiającemu, w formie elektronicznej, „Tabeli Rozmiarów” wypełnionej zgodnie z instrukcją ujętą w załączniku do SIWZ.
5) Płyty CD/DVD z plikami zawierającymi katalogi (na żądanie) muszą być trwale i czytelnie opisane (numer postępowania, numery grup).
6) W przypadku rozbieżności między formą pisemną, a elektroniczną (na płytach CD/DVD) katalogów wiążąca jest forma pisemna. Wykonawca jest zobowiązany do uzupełnienia braków, poprawy wszelkich nieprawidłowości i niezgodności, tak, aby wersja na nośnikach elektronicznych była identyczna z pisemną.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo zamiany ilości poszczególnych pozycji asortymentu oferowanego w ramach wartości jednej grupy w zależności od potrzeb, przy zachowaniu cen poszczególnych elementów oraz wartości całej grupy.
8) Zamawiający dopuszcza podczas realizacji umowy zmiany numerów katalogowych oferowanych produktów, powstałe w związku ze zmianami modyfikacyjnymi np. dotyczącymi innego miejsca ich wytwarzania, nowej technologii produkcji przy zachowaniu parametrów spełniających wymogi SIWZ i utrzymaniu cen z ofert; Każda zmiana wymaga zawarcia aneksu do umowy po uprzednim dostarczeniu przez Wykonawcę odpowiedniej dokumentacji (w szczególności: tabela rozmiarów, katalogi, cennik). W tabeli rozmiarów nowe numery katalogowe powinny mieć status D a nieaktualne numery katalogowe status U.
Uwaga! Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, jeśli jej wykonanie powierzy Podwykonawcy
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33183100

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 130 000 i 10 000 000 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium na cały okres związania ofertą.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. Wadium wniesione w formie pieniężnej winno wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
Oferta nie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie odrzucona bez rozpatrywania!
Każda składana oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 118 000,00 z ł (słownie: sto osiemnaście tysięcy 00/100 złotych).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
— w pieniądzu;
— w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
— w gwarancjach bankowych;
— w gwarancjach ubezpieczeniowych;
— w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz.275).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na poniższy rachunek bankowy:
PKO Bank Polski 12 1020 4027 0000 1802 1079 7183
z dopiskiem „Wadium – A/16/13”
Dowód wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dołączyć do oferty. W przypadku wnoszenia wadium w innej formie kserokopię potwierdzenia „Za zgodność z oryginałem” należy dołączyć do oferty, natomiast oryginał potwierdzenia włożyć do koperty.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem, że Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
— odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie;
— nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, (jeżeli Zamawiający wymagał wniesienia zabezpieczenia);
— zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Za wykonanie zamówienia Zamawiający zapłaci przelewem na rachunek Wykonawcy w terminie 60 dni od dostarczenia prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury. Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą będą prowadzone w PLN.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ust. 1 ustawy;
2) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy;
3) złożą dokumenty i oświadczenia wymagane przez Zamawiającego.
Wykonawca polegający na zasobach innych Podmiotów:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych Podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych Podmiotów (złożone w formie oryginału) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Wykonawca polegający na zasobach innych Podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia:
Przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca polegający na zasobach innych Podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, składa również dokumenty dotyczące tych Podmiotów w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, potwierdzające niepodleganie wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, ustanawiając pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy.
1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa
nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
2) Wiedza i doświadczenie.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
3) Potencjał techniczny.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku;
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
11. WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ
DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA
SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ
NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1
I. W CELU WYKAZANIA SPEŁNIANIA PRZEZ WYKONAWCÓW WARUNKÓW, O KTÓRYCH MOWA W ART. 22 UST. 1 USTAWY NALEŻY ZŁOŻYĆ :
1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
II. W CELU POTWIERDZENIA NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY, NALEŻY ZŁOŻYĆ :
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodów, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
2) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
III. DOKUMENTY PODMIOTÓW ZAGRANICZNYCH :
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) zamiast:
- aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej;
- aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału ZUS lub KRUS;
- aktualnej informacji z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy,
składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2) zamiast aktualnej informacji z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 1) i 2), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Okres wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający nie precyzuje wymagań dotyczących niniejszego warunku. Spełnieniem warunku będzie złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
A/16/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
10.7.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 10.7.2013 - 10:30

Miejscowość:

Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiajacego – Sekcja Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia (pok. 174)

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
Terminy wnoszenia odwołania
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w punkcie 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub termin składania wniosków.
W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
Zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy.
Jeżeli odwołanie zostało wniesione po wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający skieruje wezwanie jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrał jako najkorzystniejszą.
Zamawiający prześle nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieści ją również na stronie internetowej, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując Stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia Wykonawca doręcza Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze Stron.
Zamawiający lub Odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. Izba uwzględnia opozycję, jeżeli Zgłaszający opozycję uprawdopodobni, że Wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił; w przeciwnym razie Izba oddala opozycję. Postanowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji Izba może wydać na posiedzeniu niejawnym. Na postanowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji nie przysługuje skarga.
Czynności Uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami Strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeciwu, o którym mowa w art. 186 ust. 3, przez Uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego.
Odwołujący oraz Wykonawca wezwany do przystąpienia do postępowania odwoławczego nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności Zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3 ustawy.
Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym (arbitrażowym), jeżeli ustawa – Prawo zamówień publicznych nie stanowi inaczej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.5.2013
TI Tytuł Polska-Poznań: Implanty ortopedyczne
ND Nr dokumentu 297552-2013
PD Data publikacji 05/09/2013
OJ Dz.U. S 172
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 04/09/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 33183100 - Implanty ortopedyczne
OC Pierwotny kod CPV 33183100 - Implanty ortopedyczne
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.orsk.ump.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/09/2013    S172    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Poznań: Implanty ortopedyczne

2013/S 172-297552

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 135/147
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
Osoba do kontaktów: Kierownik Sekcji Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia – mgr inż Bożena Grybionko
61-545 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 618310142 / 618310242
E-mail: zamowienia.publiczne@orsk.ump.edu.pl
Faks: +48 618310107

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.orsk.ump.edu.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Endoprotezy, implanty i drobny sprzęt medyczny.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Apteka Szpitalna.

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa endoprotez, implantów i drobnego sprzętu medycznego określonych w Załączniku nr 2 do SIWZ, w którym podano szacunkową ilość produktów.
Zamawiający wymaga aby:
1) Zaoferowane endoprotezy, implanty, oraz pozostałe wyroby medyczne spełniały wymagane prawem warunki dopuszczające do ich stosowania.
2) Dostawy były realizowane zgodnie z wymaganiami przewidzianymi dla wyrobów medycznych. Wykonawca ponosi koszty i ryzyko transportu.
3) Termin ważności dostarczonych implantów, endoprotez, oraz innych wyrobów medycznych nie może być krótszy niż 12 miesięcy od dnia dostarczenia do Zamawiającego.
4) Deklarowane przez Wykonawcę cechy wyrobów medycznych muszą być zgodne z faktycznymi przez cały okres obowiązywania umowy np. sterylność. Jeśli obserwacje kliniczne ww. deklaracji nie zostaną potwierdzone będzie to powód do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym.
5) Wszystkie dostarczane wyroby medyczne muszą być jałowe. Zastrzeżenie to nie dotyczy wyrobów medycznych opisanych w grupie I 03 pozycje 7 i 8.
6) Implanty i elementy endoprotez, oraz wyroby medyczne posiadały trwałe oznaczenia umożliwiające ich identyfikację.
7) Zaoferowane wyroby medyczne pochodziły od tego samego producenta.
8) Wykonawca w ofercie podał cenę każdego oferowanego produktu. Jeśli wykonawca proponuje dodatkowy element endoprotezy lub implantu nieuwzględniony w opisie to musi go wycenić w swojej ofercie.
9) Wykonawca ma obowiązek utworzenia banku implantów, endoprotez i wyrobów medycznych (zwanym dalej „bankiem implantów”) na terenie siedziby Zamawiającego ; stan zapasu Wykonawca będzie uzgadniał na bieżąco z osobą odpowiedzialną w szpitalu za bank implantów; uzupełnianie stanu zapasu banku implantów będzie realizowane na koszt i ryzyko Wykonawcy w ciągu 24 godzin, licząc od dnia wysłania zamówienia do Wykonawcy w formie faksu bądź drogą elektroniczną.
10) Uzupełnianie stanu banku implantów może odbywać się tylko w godzinach od 7.30 do 14.00.W przypadku złożenia zamówienia w piątek uzupełnienie stanu winno nastąpić w poniedziałek następnego tygodnia. Wykonawca jest zobowiązany do:
1) dostarczenia kompletnych zestawów instrumentarium do zakładania implantów, umożliwiających wykonanie zabiegów wg oferowanej technologii w ilościach opisanych w grupach.
2) wymiana, serwis lub naprawy zużytych bądź uszkodzonych elementów instrumentarium i napędów (wraz z akumulatorami i ładowarkami) będzie realizowana na koszt Wykonawcy (w uzgodnieniu z Kierownikiem Sal Operacyjnych), pod warunkiem używania instrumentarium i napędów zgodnie z jego przeznaczeniem;
3) bezpłatnego zapewnienia w trakcie realizacji umowy, napędów do narzędzi chirurgicznych w następujących ilościach:
— do endoprotez: 3 napędy na akumulatory oraz do każdego napędu po 3 akumulatory i ładowarka do ich ładowania;
— do zabiegów rekonstrukcji ACL: 2 napędy elektryczne lub akumulatorowe (do każdego napędu akumulatorowego po 3 akumulatory i ładowarka do ich ładowania).
4) Zamawiający wymaga, aby dla grupy I 02 – poz 1 i 3 Wykonawca na czas trwania umowy udostępnił w nieodpłatne użytkowanie stabilizator kończyny dolnej do stołu operacyjnego typu „leg-holder”(urządzenie sterowane elektrycznie) przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi serwisowej.
5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia przeprowadzenia w terminach uzgodnionych ze szpitalem bezpłatnych kursów techniki operacyjnej oferowanych produktów dla personelu sal operacyjnych oraz operatorów szpitala.
6) Umieszczenia w ofercie informacji (katalog, folder, ulotka) lub dostarczyć oświadczenie, że brak jest przeciwwskazań po wszczepieniu zaoferowanego implantu do wykonywania badań Rezonansem Magnetycznym lub wskazanie do jakiej wartości Tesli to badanie można wykonać.
Ponadto Zamawiający wymaga:
PL Formularz standardowy 02 - Ogłoszenie o zamówieniu 5 / 22
1) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od dnia wezwania) dostarczy próbki oferowanych produktów, które zostaną zwrócone po sprawdzeniu zgodności z ofertą.
2) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na żądanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od daty wezwania) dostarczy wszystkie, bądź we wskazanym zakresie katalogi z kodami oferowanych produktów potwierdzające spełnianie wymaganych parametrów. Zamawiający wymaga dostarczenia tych dokumentów w wersji pisemnej i na nośniku elektronicznym – płyty CD/DVD.
W katalogu Wykonawca jest zobowiązany wskazać w formie opisu przynależność katalogowych numerów kodowych do określonych pozycji cennika. Zamawiający dopuszcza dostarczenie katalogu w wersji anglojęzycznej.
3) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca na żądanie Zamawiającego w ciągu 3 dni (licząc od daty wezwania) dostarczy „Opisy techniki wszczepiania implantów”. Zamawiający wymaga dostarczenia tego dokumentu w wersji pisemnej i na nośniku.
4) Pisemnego oświadczenia, że Wykonawca, w przypadku wybrania jego oferty jako najkorzystniejszej, zobowiązuje się, w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, do przekazania Zamawiającemu, w formie elektronicznej, „Tabeli Rozmiarów” wypełnionej zgodnie z instrukcją ujętą w załączniku do SIWZ.
5) Płyty CD/DVD z plikami zawierającymi katalogi (na żądanie) muszą być trwale i czytelnie opisane (numer postępowania, numery grup).
6) W przypadku rozbieżności między formą pisemną, a elektroniczną (na płytach CD/DVD) katalogów wiążąca jest forma pisemna. Wykonawca jest zobowiązany do uzupełnienia braków, poprawy wszelkich nieprawidłowości i niezgodności, tak, aby wersja na nośnikach elektronicznych była identyczna z pisemną.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo zamiany ilości poszczególnych pozycji asortymentu oferowanego w ramach wartości jednej grupy w zależności od potrzeb, przy zachowaniu cen poszczególnych elementów oraz wartości całej grupy.
8) Zamawiający dopuszcza podczas realizacji umowy zmiany numerów katalogowych oferowanych produktów, powstałe w związku ze zmianami modyfikacyjnymi np. dotyczącymi innego miejsca ich wytwarzania, nowej technologii produkcji przy zachowaniu parametrów spełniających wymogi SIWZ i utrzymaniu cen z ofert; Każda zmiana wymaga zawarcia aneksu do umowy po uprzednim dostarczeniu przez Wykonawcę odpowiedniej dokumentacji (w szczególności: tabela rozmiarów, katalogi, cennik). W tabeli rozmiarów nowe numery katalogowe powinny mieć status D a nieaktualne numery katalogowe status U.
Uwaga! Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, jeśli jej wykonanie powierzy Podwykonawcy
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33183100

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 948 640 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
A/16/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 104-178069 z dnia 31.5.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa:
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
21.8.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Stryker Polska Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
02-822 Warszawa
POLSKA
E-mail: katarzyna.stankiewicz@stryker.com
Tel.: +48 224295550
Faks: +48 224295560

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 949 120 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 948 640 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 24
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostałyprzesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w innysposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszeniaw Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia nastronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w punkcie 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościachstanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
— nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.9.2013

Adres: ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 135/147, 61-545 Poznań
woj. WIELKOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@orsk.ump.edu.pl
tel: +48 618310142/ +48 618310242
fax: +48 618310107
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-07-10
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 17806920131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-05-30
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.orsk.ump.edu.pl
Informacja dostępna pod: Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marc
ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 135/147, 61-545 poznań, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
33183100-7 Implanty ortopedyczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
sukcesywna dostawa leków Stryker Polska Sp. z o.o.
Warszawa
2013-08-21 3 948 640,00