TI Tytuł PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego
ND Nr dokumentu 219674-2012
PD Data publikacji 12/07/2012
OJ Dz.U. S 132
TW Miejscowość ŚWIDNICA
AU Nazwa instytucji Prezydent Miasta
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 06/07/2012
DT Termin 17/08/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
OC Pierwotny kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
RC Kod NUTS PL517
IA Adres internetowy (URL) www.um.swidnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/07/2012    S132    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego

2012/S 132-219674

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Prezydent Miasta
ul. Armii Krajowej 49
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica
Osoba do kontaktów: Zbigniew Kosarzewski, Maciej Gleba
58-100 Świdnica
POLSKA
Tel.: +48 748562895
Faks: +48 748522453

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.swidnica.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty

Kod NUTS PL517

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice.
23.1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnicy oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica, Marcinowice (członków porozumienia międzygminnego) wg rozkładu jazdy, co najmniej 25 autobusami podstawowymi i co najmniej 8 rezerwowymi, w rocznym wymiarze ok. 1 415 000 wozokilometrów.
Symbol wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
60.11.20.00-6 – usługi w zakresie publicznego transportu drogowego.
23.2 Wykaz linii komunikacyjnych przeznaczonych do obsługi wraz z długością tras oraz wymagania w stosunku do pojazdów obsługujących daną linię komunikacyjną przedstawia – Załącznik nr 2 do umowy.
Wozokilometry wyszczególnione w Załączniku nr 2 obejmują wyłącznie wozokilometry liniowe wykonywane w ramach kursów na danej linii komunikacyjnej (bez dojazdów, zjazdów i przejazdów technicznych).
23.3 Wykaz przystanków na wszystkich liniach komunikacyjnych zawiera Załącznik Nr 6 do umowy.

23.4 Szczegółowy rozkład jazdy Zamawiający udostępni na stronie internetowej Zamawiającego www.swidnica.bip-gov.info.pl najpóźniej w dniu 1.8.2012 r.

23.5 Zamawiający przyjmuje na siebie obowiązki związane z drukowaniem, dystrybucją wszystkich rodzajów biletów (za wyjątkiem biletów sprzedawanych przez kierowców za pomocą kas fiskalnych) określonych w taryfie przewozowej uchwalonej przez Radę Miejską w Świdnicy, kontrolą biletową oraz kontrolą jakości świadczonych usług przewozowych.
23.6 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a. Posiadają wymagany przedmiotem zamówienia tabor w danym typie pojemności, do obsługi komunikacji miejskiej - łącznie pojazdy podstawowe i rezerwowe w dniu składania ofert w następującej ilości:
— mini MN – co najmniej 1 szt,
— midi KN – co najmniej 8 szt,
— standard SN – co najmniej 13 szt,
— wielkopojemne PN – co najmniej 3 szt,
— rezerwowe – co najmniej 8 szt. (typ standard SN – 5 szt., typ midi KN – 2 szt. oraz typ mini MN 1 szt.) lub gwarancję do posiadania w/w taboru przed dniem podpisania umowy na świadczenie usług przewozowych w ramach okreslonych w Specyfikacji w postaci umowy na dostawę autobusów, umowy zawierającej zobowiązanie do sprzedaży Wykonawcy autobusów lub innej umowy (np. najmu, dzierżawy, leasingu) zapewniającej Wykonawcy prawo do korzystania z autobusów przez cały okres świadczenia usługi. Dopuszcza się zastosowanie autobusów o wyższym typie pojemności (pojemności autobusów przedstawionych w pkt. 6.1.3.3 lit. b) przy rozliczaniu ceny usługi, jak za autobus wymagany.
Słownik:
M – mini,
K – midi,
S – standard,
P – wielkopojemny,
N – niskopodłogowy.
b. spełniają wymagania określone w niniejszej Specyfikacji,
c. posiadają licencję na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób,
d. posiadają doświadczenie min. dwunastu miesięcy w świadczeniu usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób w komunikacji miejskiej (w rozumieniu Art. 4, ust. 1, pkt. 4 ustawy z dnia 16.12.2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym – Dz. U. z 2011 r., Nr 5, poz. 13) na podstawie zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych wydanych zgodnie z ustawą z dnia 29.8.1997 r. o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób (Dz.U. Nr 141, poz. 942 ze zm.) lub z ustawą z dnia 6.9.2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 1371 z późn. zm.) z wykonaną pracą przewozową w ilości min. 1 000 000 wozokilometrów rocznie.
23.7 Minimalne wymagania dla autobusów, którymi realizowane będą usługi przewozowe
a. Autobusy przeznaczone do realizacji usług przewozowych powinny spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu (na dzień sporządzenia Specyfikacji określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.).
b. Autobusy przeznaczone do świadczenia usług przewozowych zostały podzielone na cztery typy pojemności, wg poniższych definicji: mini MN - co najmniej 14 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 35 osób i długość powyżej 7,5 m, midi KN - co najmniej 21 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 60 osób i długość powyżej 8,5 m, standard SN - co najmniej 29 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 80 osób i długość powyżej 11,5 m, wielkopojemne PN - co najmniej 50 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 155 osób i długość powyżej 17,5 m.
Autobusy przeznaczone jako pojazdy rezerwowe muszą spełniać wymagania autobusów typu mini, midi i standard. Autobusy będące pojazdami rezerwowymi Wykonawca będzie mógł wprowadzić na linię komunikacyjną wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Za-miana autobusu podstawowego na rezerwowy na okres dłuższy niż 3 dni wymaga pisem-nego uzasadnienia przez Wykonawcę takiej zamiany. Wykonanie kilometrów liniowych przez autobusy rezerwowe nie może przekroczyć 20 % wozokilometrów w skali każdego roku.
c. Autobusy muszą spełniać następujące minimalne parametry techniczne:
1. Ilość drzwi (uruchamianych mechanicznie, zdalnie sterowanych przez kierowcę):
Dla autobusów typu mini (MN) – co najmniej dwoje drzwi, jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm, pozostałe co najmniej 600 mm.
Dla autobusów typu midi (KN) - co najmniej dwoje drzwi (jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm, pozostałe o szerokości w świetle co najmniej 600 mm).
Dla autobusów typu standard (SN) – co najmniej dwoje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm.
Dla autobusów typu wielkopojemnych (PN) – co najmniej troje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm.
2. W części pasażerskiej co najmniej 2 otwierane okna.
3. Miejsce na co najmniej 1 wózek dziecięcy lub wózek inwalidzki.
4. Autobusy podstawowe i rezerwowe – 100 % pojazdów niskopodłogowych,
5. Elektroniczne kasowniki (min. 16 pozycyjne) sterowane z kabiny kierowcy w ilości minimalnej równej ilości drzwi w autobusie - kod kasownika winien zawierać dane minimum w nastepującej kolejności: napis: Ś-ca, nr. autobusu (2 cyfry), data (dd-mm-rr), godz. skasowania (gg-mm).
6. Autobusy winny być wyposażone w: 100 % sterowane elektronicznie tablice: czołowe, boczne (wyświetlające numer linii komunikacyjnej oraz kierunek jazdy),i tablicę tylną (wyświetlającą minimum numer linii komunikacyjnej) oraz co najmniej 85 % autobu-sów podstawowych w wewnętrzną tablicę informacyjną wyświetlającą minimum: ak-tualną godzinę, kierunek, trasę przejazdu, nazwę kolejnego przystanku (dla niedosły-szących) oraz 100 % autobusów podstawowych w zestaw głośnomówiący informujący o trasie przejazdu i nazwie kolejnego przystanku na trasie przejazd na którym autobus zatrzyma się (dla niedowidzących). Od 2014 roku 100 % autobusów podstawowych z wewnętrzna tablicą informacyjną.
7. Autobusy przeznaczone do obsługi zadania winny być wyposażone w kasy fiskalne w celu prowadzenia przez kierowców sprzedaży biletów na zasadach określonych w od-rębnej umowie zawartej pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym usługę.
8. Wszystkie autobusy za wyjątkiem autobusów typu mini – MN muszą posiadać auto-matyczną skrzynię biegów.
W przypadku wymiany taboru przez Wykonawcę, który wygrał przetarg parametry techniczne nowo wprowadzonego pojazdu (w szczególności w zakresie: wielkości pojazdu, % udziału niskiej podłogi, pojemnośći, liczby drzwi, normy EURO silnika) muszą być co najmniej takie same jak pojazdu wycofanego, z zastrzeżeniem, że pojazdy nowowprowadzone, które zostały wyprodukowane w latach 2003 – 2008 bezwzględnie muszą spełniać normę ekologiczną EURO-3. W przypadku wymiany, nowe autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania SIWZ określone w pkt. 6.1.3.3 lit c, ppkt 1 – 7.
UWAGA!
Na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi średni wiek taboru autobusowego podstawowego przewidzianego do świadczenia usługi nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekraczać wieku 20 lat. Począwszy od 2013 r. średni wiek taboru podstawowego w poszczególnych latach świadczenia usługi (na dzień 1 listopada danego roku kalendarzowego) nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekaraczać wieku 20 lat. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość przedłużenia o 12 m-cy uzyskanie wymaganego wieku taboru na pisemny wniosek Wykonawcy.
W Specyfikacji poprzez średni wiek taboru autobusowego rozumie się średnią arytmetyczną wieku autobusów przewidzianych do świadczenia usługi w ramach umowy. Średni wiek taboru kalkulowany będzie na dzień rozpoczęcia usługi, a w nastepnych latach na dzień 1 listopada każdego roku kalendarzowego (np. do obliczania średniego wieku taboru na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi dla autobusów wyprodukowanych w 2012 r. przyjmuje się wiek 0, dla autobusów wyprodukowanych w 2011 r. przyjmuje się wiek 1, dla autobusów wyprodukowanych w 2010 r. przyjmuje się wiek 2 itd.).
23.8 Dodatkowe wymagania dotyczące autobusów
a. Wymaga się kolorystyki zewnętrznej autobusów w kolorze czerwono - żółtym. Kolory określa się za pomocą systemu RAL lub systemu kolorów AutoRenolak F: czerwona corsa – 3020 lub F 854 żółta kanarkowa – 1023 lub F 251
Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie: uzgodnić z Zamawiającym zakres i sposób malowania pojazdów (min. przód oraz kontury autobusu) zgodnie z Załącznikiem graficznym nr 5 do umowy, dostosować kolorystykę wszystkich pojazdów na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi, dopuszcza się inny sposób malowania pojazdów po uprzednim pisemnym uzgodnieniu, kolorystyki zewnętrznej pojazdu i uzyskaniu zgody Zamawiającego dla autobusów testowych/wypożyczonych oraz własnych ze względu na umowy reklamowe,
b. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do oznakowania zewnętrznego i wewnętrznego autobusów w następujący sposób:
— przód pojazdu - nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po prawej stronie,
— prawy bok pojazdu – logo i nazwa oferenta oraz nr ewidencyjny pojazdu,
— tył pojazdu – nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po lewej stronie,
— obok kabiny kierowcy – nr ewidencyjny pojazdu.
Wymagany termin oznakowania pojazdów – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
c. Wykonawca, który wygra przetarg nie może umieszczać reklam zewnętrznych na szybach bocznych autobusów w sposób ograniczający widoczność pasażerom (dopuszcza się możliwość stosowania folii typu “vision” o przepuszczalności światła nie mniejszej niż 50 % - wymagany certyfikat stosowanej folii). Powierzchnia szyb bocznych przeznaczona na reklamę nie może przekraczać 50 % powierzchni tych szyb. Zabrania się umieszczania reklamy na karoserii pojazdów w sposób zmniejszający czytelność oznakowania zewnętrznego pojazdów.
d. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów reklamy nie mogą być umieszczane na szybie przedniej i bocznych w polu widzenia kierowcy, jak również na szybach oznaczonych jako wyjście ewakuacyjne. Projekt reklamy umieszczanej na autobusie musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego. Dopuszcza się umieszczanie plakatów reklamowych na wewnętrznej stronie szyb (max. 10 szyb w autobusie, w przeznaczonych do tego celu ramkach formatu A4 lub A3) w sposób nie ograniczający pola widoczności pasażerom w uzgodnieniu z Zamawiającym. Oferent posiadający autobusy z reklamą zewnętrzną winien dostosować powyższe wymogi do dnia 1.10.2012 r. po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. Dopuszcza się jeden wyświetlacz reklam na każdy człon pojazdu z zastrzeżeniem, że 10 % czasu może wykorzystać Zamawiający, a wyświetlacz nie będzie większy niż 21 cali.
e. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do umieszczenia w każdym autobusie na własny koszt, w środkowej części pojazdu, ramki formatu A4 lub A3 oraz tablicy formatu A2 za kabiną kierowcy z przeznaczeniem na informacje dla pasażerów dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej. Sposób umieszczenia ramek i tablicy będzie uzgodniony z Zamawiającym. Wymagany termin - dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
f. Kabina kierowcy nie może zawierać innego wyposażenia poza standardowym (nie dotyczy kasy fiskalnej, sterownika kasowników, systemu łączności zewnętrznej z dyspozytorem lub kierownikiem ruchu oraz innych urządzeń związanych z obsługą pojazdu lub pasażerów, radia samochodowego oraz lokalizatora położenia geograficznego). W pojazdach wyprodukowanych po 1999 r. i nowszych wymagany jest system monitorowania wnętrza pojazdu: w autobusach typu mini – MN i midi – KN za pomocą min. 2 szt. kamer wewnętrznych i 1 kamery zewnętrznej z przodu autobusu, w autobusach typu standard – SN i wielkopojemnych – PN za pomocą min. 3 szt. kamer wewnętrznych i 1 zewnętrznej z przodu autobusu z rejestracją obrazu na monitorze w kabinie kierowcy. Wymagany termin dostosowania wyposażenia kabin kierowców do wymogów Zamawiającego – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
23.9 Pozostałe wymagania w stosunku do Wykonawcy i pojazdów, którymi będzie świadczona usługa komunikacyjna:
a. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie wyznaczyć upoważnionego przedstawiciela (dyspozytorów) kompetentnego do podejmowania decyzji, do codziennego kontaktu z Zamawiającym przez 24 godziny na dobę. Zadaniem przedstawiciela będzie także codzienny, bezpośredni nadzór nad pracą kierowców, zapewnienie codziennej kontroli stanu technicznego autobusów, czystości pojazdów i ubioru kierowcy, kontrola punktualności wyjazdów autobusów na trasy, składanie na bieżąco raportów zawierających dane w załączniku nr 7 do umowy. Autobus wykazujący widoczne braki techniczne (niesprawne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, niesprawne ogrzewanie, niedomykające się drzwi lub wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w układzie kierowniczym, niesprawne hamulce, kasownik, urządzenie łączności z dyspozytorem, urządzenie monitorujące pracę przewozową) lub brudny nie może być dopuszczony do ruchu przez przedstawiciela Wykonawcy.
b. W każdym autobusie ma znajdować się sprawny system łączności zewnętrznej zapewniający kierowcy kontakt z przedstawicielem Wykonawcy (dyspozytorem).
c. Wykonawca, który wygra przetarg zapewni obsługę poszczególnych linii komunikacyjnych przez kierowców posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy), ubranych schludnie i estetycznie: obowiązkowe długie spodnie (lub spódnica dla kobiet) koszula w pastelowych kolorach – kolor granatowy/niebieski, jednakowy dla wszystkich kierowców i krawat (dla kobiet dopuszcza się brak krawata) oraz marynarka lub sweter w kolorze granatowym. W okresie wiosenno-letnim dopuszcza się nieużywanie przez kierowców marynarki lub swetra, a przy temperaturze przekraczającej 22 C dopuszcza się nieużywanie krawata. Kierowca nie spełniający w/w wymogów nie może być dopuszczony do pracy przez przedstawiciela Wykonawcy.
d. Zabrania się:
— palenia tytoniu przez kierowców podczas jazdy autobusu na linii,
— prowadzenia przez kierowcę długotrwałych rozmów (na czas przejazdu powyżej jednego przystanku) z innymi osobami,
— przebywania w kabinie kierowcy innych osób (nie dotyczy kontrolerów Zleceniodawcy na czas dokonywania czynności służbowych podczas jazdy autobusu oraz przyuczanych kierowców).
e. Wykonawca musi posiadać program AGC BUSMAN 100 do tworzenia rozkładów jazdy autobusów lub inny kompatybilny z programem AGC BUSMAN 100 lub BUSMAN 100 CB. Ewentualny protokół wymiany danych Wykonawca wykona we własnym zakresie.
f. Wykonawca musi posiadać system pozwalający na gromadzenie danych i monitorowanie pracy wszystkich autobusów na wszystkich liniach komunikacyjnych, w szczególności na zgodność przejazdów z rozkładem jazdy i danych o sprzedaży biletów z kas fiskalnych sprzedawanych przez kierowców.
Wykonawca dostarczy i zainstaluje oprogramowanie służące do bieżącego monitorowania usługi przewozowej w siedzibie Zamawiającego na wskazanym stanowisku komputerowym lub dostarczy stanowisko komputerowe wraz zainstalowanym oprogramowaniem oraz zapewni serwis techniczny. Udostępnianie danych Zamawiającemu z serwera Wykonawcy odbywać się będzie poprzez Internet. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania na rzecz i w uzgodnieniu z Zamawiającym niezbędnej ilości raportów okresowych, które posłużą Zamawiającemu do oceny realizacji usługi przewozowej.
g. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do udostępnienia pasażerom rozkładów jazdy.Udostępnienie rozkładów jazdy pasażerom nastąpi z dniem rozpoczęcia wykonywania usługi (udostępnienie rozkładów jazdy nastepuje poprzez rozwieszenie na przystankach autobusowych oraz w formie elektronicznej za pomocą internetu).
W przypadku zmian w rozkładzie jazdy obejmujących do 3 linii lub zmian związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 7 dni, dla zmian obejmujących powyżej 3 linii nie związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 21 dni. Wykonawcy zostanie przekazany rozkład jazdy w formie papierowej w celu ekspozycji w terminie najpóźniej na 3 dni przed wdrożeniem.
h. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia rozkładów jazdy za pomocą kaset metalowych (ich wykonania, zamontowania i konserwacji) w sposób uzgodniony z Zamawiającym.
i. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi do oznakowania przystanków autobusowych w sposób uzgodniony z Zamawiającym (numery linii, nr/ nazwa przystanku).
j. Wykaz pojazdów zgłoszonych do obsługi zadania wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo dysponowania taborem do realizacji zamówienia, tj.:
— dla autobusów, których Wykonawca jest właścicielem – kserokopie dowodów rejestracyjnych,
— dla autobusów planowanych do zakupu w przypadku wygrania przetargu - umowy w formie oryginału lub uwierzytelnionej kopii (umowy kupna-sprzedaży, umowy na dostawę autobusów lub umowy zawierającej zobowiązanie do sprzedaży Wykonawcy autobusów - bez obowiązku podawania danych dot. warunków finansowych),
— dla pozostałych autobusów – oryginału umów lub uwierzytelnionych kopii (bez obo-wiązku przedstawienia zapisów dot. warunków finansowych) określających tytuł do po-siadania autobusów (np. umowy najmu, leasingu). Umowy winny być zawarte co naj-mniej na okres świadczenia usług przewozowych będących przedmiotem niniejszego przetargu. Jeżeli Wykonawca dysponuje już pojazdami, których dot. umowa, winien do-łączyć kserokopie dowodów rejestracyjnych pojazdów. Przed dniem podpisania umowy na świadczenie usług przewozowych Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu kserokopii dowodów rejestracyjnych pojaz-dów, których dot. w/w umowy (jeżeli nie dołączył ich do oferty) z dokumentami po-twierdzającymi prawo dysponowania pojazdami w przypadku, gdy Wykonawca nie bę-dzie ich właścicielem.
W/w umowy muszą zawierać informacje nt. parametrów technicznych pojazdów (marka, typ, rok produkcji, ilość miejsc siedzących i stojących oraz inne dane, o których mowa w pkt. 6.1.3.3 lit. b Specyfikacji).
W przypadku, gdy Wykonawca zgłosi do wykonania usługi autobusy, które nie zostały zarejestrowane w Polsce, do oferty należy dołączyć świadectwa homologacji tych pojazdów. Wszystkie pojazdy powinny posiadać niską podłogę wg obowiązujących w Polsce norm (autobus niskopodłogowy to taki, w którym co najmniej 35 % podłogi przeznaczonej dla pasażerów stojących lub powierzchni przedniego członu w przypadku autobusów przegubowych tworzy jednolitą powierzchnię bez stopni, do której dostęp jest zapewniony przez co najmniej jedne drzwi pasażerskie z pojedynczym stopniem) z conajmniej 1 miejscem na wózek dziecęcy lub inwalidzki, odpowiednio oznakowany właściwymi piktogramami, wyposażone w przyklęk; platformę wjazdową. Pojazdy zgłoszone do obsługi niniejszego zamówienia jako pojazdy podstawowe, nie mogą być przeznaczone do obsługi innych zadań przewozowych (w komunikacji regularnej) realizowanych przez Wykonawcę oraz innych przewozów komercyjnych, których wykonanie może wpłynąć negatywnie na realizację usługi zleconej przez Zamawiającego.
k. W okresie świadczenia usługi musi dysponować obiektami zaplecza technicznego zlokalizowanymi na terenie Miasta Świdnicy lub Gminy Świdnica, tj.:
— zajezdnią autobusową (wraz z niezbędnym wyposażeniem dla dokonywania bieżących napraw i kontroli codziennej stanu taboru),
— myjnią autobusową,
— wyspecjalizowaną stacją kontroli pojazdów oraz samochodem pomocy technicznej, (pozwalającym na dokonanie naprawy autobusu poza zajezdnią lub zholowanie autobusu do zajezdni).
W przypadku, gdy Wykonawca nie będzie ich właścicielem winien posiadać i przedstawić umowę dającą mu prawo do korzystania oraz dokument potwierdzający uzgodnienie zasad korzystania z tych obiektów i pojazdu ważne co najmniej przez okres trwania umowy na świadczenie usług przewozowych, będącej przedmiotem niniejszego postępowania.
23.10 Integralną częścią szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia są załączniki:
Załącznik nr 1 - Zasady przeprowadzania kontroli Wykonawcy przez Zamawiającego oraz wymagania w zakresie usług przewozowych świadczonych przez Wykonawcę,
Załącznik nr 2 - Wykaz tras poszczególnych linii komunikacyjnych,
Załącznik nr 3 – Minimalny zakres i sposób malowania autobusów.
Zasady przeprowadzania kontroli Wykonawcy przez Zamawiającego oraz wymagania w zakresie usług przewozowych świadczonych przez Wykonawcę.
1. Kontrolę w terenie w zakresie realizacji przez Wykonawcę postanowień niniejszej umowy przeprowadzają upoważnieni pracownicy Zamawiającego (kontrolerzy).
2. Kontrole przeprowadzane przez kontrolerów dzielą się na:
a. kontrole punktualności przeprowadzane na przystanku początkowym wyznaczonym dla danej linii komunikacyjnej oraz na przystankach węzłowych w Świdnicy
(Pl. Grunwaldzki, Pl. św. Małgorzaty, ul. Riedla, ul. H. Pobożnego). Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli także na innych przystankach autobusowych wyznaczonych dla danej linii komunikacyjnej oraz w autobusach podczas poruszania się pojazdu,
b. kontrole szczegółowe przeprowadzane w pojazdach na terenie zajezdni autobusowej oraz na przystankach autobusowych obejmujące kontrolę:
— stanu technicznego urządzeń autobusów, w tym kasowników, oświetlenia i ogrzewania,
— oznakowania autobusu,
— czystości autobusu,
— ubioru kierowców.
c. kontrola punktualności kursowania nie wchodzi w zakres kontroli szczegółowej.
3. Kontrolerzy w czasie kontroli zobowiązani są posiadać i okazywać kontrolowanemu legitymację pracownika Urzędu Miejskiego w Świdnicy - pełnomocnictwo wydane przez Prezydenta Miasta Świdnica.
4. Z przeprowadzanych kontroli kontrolerzy będą sporządzać protokoły. Kierowcy zobowiązani są do podpisywania protokołów kontroli sporządzonych przez pracowników, o których mowa w punkcie 1. W przypadku, gdy kierowca odmówi podpisania protokołu zostanie to uznane za brak współpracy z kontrolerem. Odmowa podpisania protokołu przez kierowcę winna być uzasadniona przez kierowcę w formie pisemnej.
5. Kontroler w przypadku dokonywania kontroli szczegółowej zobowiązany jest do dokonywania wpisu o przeprowadzonej kontroli w karcie drogowej autobusu.
6. W razie stwierdzenia uchybienia kontroler ustnie poinformuje o tym fakcie kierowcę, jeżeli kontrola będzie odbywała się w autobusie oraz sporządzi protokół.
W przypadku pojedynczego uchybienia wchodzącego w zakres kontroli szczegółowej kontroler dokona wpisu w protokole punktualności.
7. Kontrole mogą być przeprowadzane również w obecności pracownika nadzoru Wykonawcy. O terminie (dzień i godzina) przeprowadzenia kontroli Zamawiający poinformuje Wykonawcę co najmniej jeden dzień przed terminem kontroli. Miejsce kontroli Zamawiający wskaże w dniu przeprowadzenia kontroli.
8. Kontrole mogą być przeprowadzane przy pomocy urządzeń elektronicznych, w szczególności przy pomocy satelitarnego systemu lokalizacji pojazdów.
9. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy wyniki kontroli do 10-ego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedzający, w którym przeprowadzone były kontrole.
Wyniki kontroli będą podstawą do naliczania kar umownych, o których mowa w § 6 ust. 4 umowy.
10. Uchybienia w zakresie realizacji rozkładu jazdy stwierdzone przy pomocy oprogramowania służącego do satelitarnej lokalizacji pojazdów będą wyjaśniane przed zakończeniem okresu rozliczeniowego z Zamawiającym celem uwzględnienia w rozliczeniu usługi przewozowej. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wyjaśnień, Zamawiający naliczy kary umowne zgodnie załącznikiem nr 4 do niniejszej umowy.
11. Zamawiający w celu sporządzenia wyników kontroli ma prawo pełnego wglądu do materiałów źródłowych, będących w dyspozycji Wykonawcy, takich jak: dokument pn. “Zjazdy wozów”, karty drogowe autobusu, raporty i pisemne meldunki pracowników Wykonawcy.
Zamawiający ma również prawo do uzyskania ustnych wyjaśnień pracowników Wykonawcy w zakresie realizacji usług przewozowych.
12. Zamawiający po zapoznaniu się z przedłożonymi wyjaśnieniami:
a) oblicza wartość kar umownych, jeżeli nie uwzględni wyjaśnień,
b) odstępuje od naliczania kar umownych w przypadku uznania wyjaśnień.
13. W przypadku naruszenia przez Wykonawcę postanowień umowy związanych z przekazywaniem informacji nt. świadczonych usług przewozowych (§ 4 ust. 1 pkt 1.7, ust. 1 pkt 1.8 oraz ust. 1 pkt 1.9 umowy) Zamawiający sporządzi protokół i przekaże go Wykonawcy. Protokół będzie sporządzany do 7-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu za który jest sporządzany protokół.
Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia wyjaśnień w ciągu 3 dni roboczych od dnia otrzymania protokołu. W przypadku, gdy do uchybień doszło z winy Wykonawcy lub gdy Wykonawca nie złoży wyjaśnień w terminie, Zamawiający naliczy kary umowne.
Załącznik nr 2 do szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.
Wykaz tras poszczególnych linii komunikacyjnych.
Linia 1 K. Wielkiego – Pobożnego (z powrotem: Łukasińskiego Cmentarz) – Łukasińkiego/Gdyńska – Pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – Pl. Grunwaldzki – Pl. Drzymały (z powrotem: Pl. Wolności-Równa - Westerplatte / Śląska) – Westerplatte/Bystrzycka – Jodłowa PKP – Jodłowa/Okrężna – Jodłowa/Kopernika – Kopernika – Westerplatte/Składowa - Strzelińska.
Linia 2 (Wybrane kursy: Colgate - K. Wielkiego-Colgate - Andersa-Electrolux - Os. Zawiszów-Pobożnego - Os. Zawiszów-K. Wielkiego - Łukasińskego-Cmentarz - Łukasińskiego/Gdyńska - Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna) - Pl. Grunwaldzki.
— Muzealna (Oświęcimskich powrotem: Żeromskiego) - Ofiar Oświęcimskich - Riedla - Marcinkowskiego - E. Plater - Słotwina - Słotwina-parking - Komorów pętla.
Linia 4 Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Pszenno-Os. Witosa.
Linia 6 E. Plater - Marcinkowskiego - Riedla Zamenhofa - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego (z powrotem: Łukasińskego-Cmentarz) - Łukasińskiego/Gdyńska - Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały.
(z powrotem: Pl. Wolności-Równa - Westerplatte / Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Jodłowa-PKP - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa/Kopernika - Kopernika-Os. Zarzecze (wybrane kursy: - Przemysłowa - Inżynierska-MPK lub - Metalowców ZOM.
— Wokulskiego - Galess - Wokulskiego / Sz. Szeregów - Inżynierska MPK lub - Westerplatte/Składowa - Strzelińska).
Linia 7 E. Plater - Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Ofiar Oświęcimskich - Żeromskiego - (z powrotem: Muzealna) - Pl. Grunwaldzki (wybrane kursy: do Pl. Grunwaldzki) - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Stęczyńskiego.
— Os. Zawiszów-K. Wielkiego (wybrane kursy: - Stęczyńskiego - Os. Zawiszów-Pobożnego - Andersa-Electrolux - K. Wielkiego-Colgate Colgate).
Linia 8 Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Zamenhofa - (wybrane kursy: Os. Zawiszów-Pobożnego - Łukasińskego-Cmentarz) - Łukasińskiego/Gdyńska - Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały.
(z powrotem: Pl. Wolności Równa - Westerplatte / Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Składowa - Strzelińska.
Linia 10 Strzelińska - Westerplatte/Składowa - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Śląska - Pl. Wolności-Równa - Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki (z powrotem: Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały) - Wałbrzyska/Głowackiego.
— Wałbrzyska/Kusocińskiego - Witoszów Dolny I - Witoszów Dolny II - Witoszów Dolny-Sklep - Witoszów Dolny-Skrzyżowanie - Witoszów Dolny-Szkoła - Witoszów Dolny III - Witoszów Dolny IV - Witoszów Górny-ZOZ - Witoszów Górny,
— Witoszów Górny-Leśniczówka - Pogorzała-Wieś Pogorzała.
Linia 12 Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały (z powrotem: Pl. Wolności-Równa - Westerplatte/Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Składowa - Boleścin (wybrane kursy: - Krzczonów I - Krzczonów-Wieś.
— Krzczonów) - Grodziszcze-Skrzyżowanie - Grodziszcze-Remiza - Grodziszcze-Kolonia - Krzyżowa-Pałac - Krzyżowa-PKP - Wieruszów-Wieś - Wieruszów.
Linia 30 (Wybrane kursy: Pogodna-Ciepłownia - Pogodna-Grębosz - Pogodna-Działki)- Sikorskiego/Podmiejska - Sikorskiego-Szkoła - Zamenhofa - Ofiar Oświęcimskich - Żeromskiego (z powrotem: Muzealna).
(wybrane kursy: Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna) - Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały (Westerplatte powrotem: Pl. Wolności-Równa) - Westerplatte/Śląska Westerplatte/Bystrzycka - Bystrzycka-Przejazd Kol. - Kraszowicka/Działkowa.
— Kraszowicka-Most - Przyjaźni - Słowiańska-Cmentarz - Śląska-Działki - Bystrzyca Dolna - Bystrzyca Dolna-Skrzyżowanie - Burkatów-Most - Burkatów-Remiza (wybrane kursy: Burkatów-Leśniczówka - Bystrzyca Górna-Szkoła - Bystrzyca Górna,
— Bystrzyca Górna-Kościół - Lubachów-Rest. Paprotka - Lubachów-Rest. Myśliwska - Lubachów).
Linia 41 Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Pszenno-Os. Witosa.
— Pszenno-Mieszalnia Pasz - Kątki PGR - Kątki-Wieś - Kątki.
Linia 43 Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Wilków - Niegoszów - Panków.
— Śmiałowice - Klecin - Stefanowice - Gruszów - Wilków - Gruszów - Stefanowice - Marcinowice-Urząd Gminy - Marcinowice-Szkoła.
Linia 50 Kopernika-Os. Zarzecze - Kościelna/Saperów - Pl. Św. Małgorzaty - Łukasińskiego/Gdyńska - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego - Strzegomska TESCO - Zamenhofa - Riedla - Wyszyńskiego - Prądzyńskiego - E. Plater.
— Bora-Komorowskiego - Wschodnia - Leśna - Wałbrzyska/Kusocińskiego - Wałbrzyska/Głowackiego - Pl. Grunwaldzki - Śląska-OSiR - Słowiańska-Cmentarz - Przyjaźni - Kraszowicka-Most Kraszowicka/Działkowa - Bystrzycka-Przejazd Kol,
— Jodłowa-PKP - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa/Kopernika - Kopernika-Os. Zarzecze - Metalowców ZOM - Wokulskiego-Galess - Wokulskiego/Sz. Szeregów.
Linia 52 Wokulskiego/Sz. Szeregów - Wokulskiego-Galess - Metalowców ZOM - (wybrane kursy: Kopernika-Os. Zarzecze) Kopernika-Os. Zarzecze- Jodłowa/Kopernika - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa-PKP - Bystrzycka-Przejazd Kol.
— Kraszowicka/Działkowa - Kraszowicka-Most - Przyjaźni - Słowiańska-Cmentarz - Śląska-OSiR - Pl. Grunwaldzki - Wałbrzyska/Głowackiego - Wałbrzyska/Kusocińskiego - Leśna - Wschodnia - Fieldorfa - Okulickiego/Skłodowskiej - E. Plater,
— Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Zamenhofa - Strzegomska TESCO - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego - Łukasińskiego/Gdyńska - Pl. Św. Małgorzaty - Kościelna/Saperów - Kopernika-Os. Zarzecze.
Linia 60 Pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - Pl. Grunwaldzki - Pl. Drzymały (z powrotem: Pl. WolnościRówna) - Westerplatte/Śląska - Westerplatte/Bystrzycka - Bystrzycka-Przejazd Kol. - Bystrzycka/Przedwiośnie - Bystrzycka-Diora.
— Bystrzycka-Przejazd Kol. - Bystrzycka-Diora - Bystrzycka-Jakubów - Bystrzycka-Wiadukt - Opoczka - Bojanice - Bojanice-Wieś - Bojanice - Skrzyżowanie - Lutomia Dolna-Skrzyżowanie - Lutomia Górna I - Lutomia Górna II - Lutomia Górna.
(wybrane kursy: - Lutomia Dolna-Szkoła - Lutomia Dolna-Kościół lub – Lutomia Dolna Szkoła - Lutomia Dolna-Kościół - Stachowice).
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60100000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 69 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
11.1 Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 200 000,- PLN (słownie: dwieście tysię-cy złotych).
11.2 Wadium winno zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. przed
17.8.2012 r. przed godz. 09.00.
11.3 Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, z tym, że:
a) złożone w pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku PKO S.A. I Oddział w Świdnicy 96 1240 1978 1111 0010 0166 5724. Kwota wadium wniesiona przelewem winna znaleźć się na rachunku bankowym zamawiającego przed upływem termi-nu składania ofert.
b) złożone w gwarancjach (bankowych, ubezpieczeniowych): z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowo (na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą) zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 ustawy Pzp tj. w przypadku gdy Wykonawca:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, a także gdy w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
c) złożone w innej niż pieniądz formie winno być złożone w kasie Zamawiającego jako depozyt, złożony za potwierdzeniem, przed upływem terminu składania ofert.
d) w przypadku złożenia wadium w formie innej niż pieniądz, dokument gwarancji/poręczenia wadialnego winien pod rygorem odrzucenia oferty wskazywać wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art.23 ustawy Pzp.
11.4. Dowód przelewu lub potwierdzenie depozytu należy dołączyć w oryginale do oferty (w przy-padku przelewu kserokopie odcinka D).
11.5. Wszystkie formy wadium powinny mieć określoną ważność zgodną z okresem związania ofertą. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
11.6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najko-rzystniejszej lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem jak w punkcie 11.9.
11.7 Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wa-dium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
11.8 Zamawiający zwraca wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11.9 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżą-cych po stronie Wykonawcy,
c) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw chyba, że udowodni, iż wy-nikło to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 7.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wy-konawca winien do oferty dołączyć:
7.2.1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na mocy art. 24 ust. 1 ustawy Pzp -Oświadczenie nr 2 według wzoru - załącznik B do SIWZ (załącznik nr 1 do oferty Wyko-nawcy),
7.2.2 Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru w ce-lu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fi-zycznych - oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp (załącznik nr 10 do oferty Wykonawcy),
7.2.3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wy-konawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane pra-wem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w cało-ści wykonania decyzji właściwego organu- wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (załącznik nr 11 do oferty Wykonawcy),
7.2.4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rol-niczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (załącznik nr 12 do oferty Wykonawcy),
7.2.5 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 - 8 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (załącznik nr 13 do oferty Wykonawcy),
7.2.6 Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (załącznik nr 14 do oferty Wykonawcy).
7.3 Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oso-by, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5 - 8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5 - 8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 mie-sięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
7.4 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, zgodnie z § 2 ust. 1 pkt. 2 - 4 i pkt. 6 potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
— nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – dokument winien być wysta-wiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 5 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 - 8 ustawy Pzp – dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 mie-sięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miej-sce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w § 4 ust. 1 cyt. wyżej rozporządzenia zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym or-ganem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpo-wiednim do miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu, złożonego przez Wykonawcę mającego sie-dzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwró-cić się do właściwych organów odpowiednich do miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
7.5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonywania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
7.5.1 Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dyspono-wał zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym ce-lu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (załącznik nr 15 do oferty Wyko-nawcy)
7.5.2 Zobowiązanie musi wskazywać przekazane zasoby (rodzaj i ilość), wskazywać okres ich przeka-zania oraz formę stosunków prawnych łączących Wykonawcę z tymi podmiotami.
7.5.3 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w punkcie 7.5 niniejszego roz-działu, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Wykonawca winien przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia i dokumenty wymienione w punk-cie 7.2. niniejszego rozdziału.
Przy czym w przypadku polegania na doświadczeniu podmiot użyczający doświadczenia musi uczestniczyć w realizacji części zamówienia.
7.5.4 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów winien przedłożyć informację ban-ku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, o której mowa w rozdziale 7 pkt. 7.1.4.2 specyfikacji dotyczącej tych podmiotów.
7.6 Każdy z podmiotów występujących wspólnie zobowiązany jest do złożenia oświadczeń określonych w rozdz. 7 pkt. 7.1 oraz oświadczeń i dokumentów określonych w pkt. 7.2 specyfikacji. Pozostałe dokumenty i oświadczenia określone w rozdz. 7 pkt. 7.1.1- 7.1.4 może złożyć jeden z podmiotów występujących wspólnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 4 W celu potwierdzenia spełnienia warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji eko-nomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:
6.1.4 w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej:
6.1.4.1 Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 1 000 000 PLN (jeden milion złotych) oraz, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 600 000 PLN (sześćset tysięcy złotych).
W celu potwierdzenia spełnienia warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji eko-nomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:
7.1.4.1 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodar-czej dotyczącej przedmiotu niniejszego zamówienia na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 600 000 PLN (sześćset tysięcy złotych) - załącznik nr 8 do oferty Wykonawcy),
7.1.4.2 Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzający wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 1 000 000 PLN (jeden milion złotych) wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Zgodnie z art. 70 ustawy prawo bankowe przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami. Oceny tej dokonuje wyłącznie bank. Informacja banku o Wykonawcy (np. opinia, zaświadczenie dla wszystkich zainteresowanych itp.), nie zawierająca danych co najmniej w kwotach określonych w zadaniu pierwszym tego punktu specyfikacji oraz informacje zawierające dane typu: „kwota pięciocyfrowa, sześciocyfrowa” itp. bez określonej kwoty w złotych nie będzie uwzględniana przy ocenie spełnienia wymogów specyfikacji i uznana zostanie przez Zamawiającego jako brak wymaganego dokumentu - wzór informacji stanowi załącznik I do SIWZ (załącznik nr 9 do oferty Wykonawcy).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokony-wania oceny spełniania tych warunków.
6.1. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
6.1.1 w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności:
6.1.1.1 Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj., że posiada licencję na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób.
6.1.2 W zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia:
6.1.2.1 Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, potwierdzi wykonanie usług polegają-cych na świadczeniu usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyj-nych regularnych z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załą-czeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane nale-życie, o łącznej wartości nie mniejszej niż 5 000 000 PLN brutto, w tym jedno zadanie na kwotę minimum 1 000 000 PLN brutto.
6.1.3 W zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
Wykonawca wykaże, iż dysponuje:
6.1.3.1 obiektami zaplecza technicznego zlokalizowanymi na terenie Miasta Świdnicy lub Gminy Świdnica oraz sprzętem, tj.:
— zajezdnią autobusową (wraz z niezbędnym wyposażeniem dla dokonywania bieżących napraw i kontroli codziennej stanu taboru),
— myjnią autobusową,
— wyspecjalizowaną stacją kontroli pojazdów,
— samochodem pomocy technicznej, (pozwalającym na dokonanie naprawy autobusu poza zajezdnią lub zholowanie autobusu do zajezdni),
— programem AGC BUSMAN 100 do tworzenia rozkładów jazdy autobusów lub innym kompatybilnym z programem AGC BUSMAN 100 lub BUSMAN 100 CB,
— systemem pozwalającym na gromadzenie danych i monitorowanie pracy wszystkich autobusów na wszystkich liniach komunikacyjnych, w szczególności na zgodność przejazdów z rozkładem jazdy i danych o sprzedaży biletów z kas fiskalnych sprzedawanych przez kierowców.
6.1.3.2 taborem pozwalającym na realizację zamówienia.
W tym zakresie zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował niżej wymienionym tabo-rem:
a. Posiadał wymagany przedmiotem zamówienia tabor w danym typie pojemności, do obsługi komunikacji miejskiej - łącznie pojazdy podstawowe i rezerwowe w dniu składania ofert w następującej ilości:
— mini MN – co najmniej 1 szt,
— midi KN – co najmniej 8 szt,
— standard SN – co najmniej 13 szt,
— wielkopojemne PN – co najmniej 3 szt,
— rezerwowe - co najmniej 8 szt. (typ standard SN – 5, typ midi KN – 2, typ mini MN – 1) lub gwarancję do posiadania w/w taboru przed dniem podpisania umowy na świadczenie usług przewozowych w ramach określonych w Specyfikacji w postaci umowy na dostawę autobusów, umowy zawierającej zobowiązanie do sprzedaży Wykonawcy autobusów lub innej umowy (np. najmu, dzierżawy, leasingu) zapewniającej Wykonawcy prawo do korzystania z autobusów przez cały okres świadczenia usługi. Dopuszcza się zastosowanie autobusów o wyższym typie pojemności (pojemności autobusów przedstawionych w pkt. 6.1.3.3 lit. b) przy rozliczaniu ceny usługi, jak za autobus wymagany.
Słownik:
M – mini,
K – midi,
S – standard,
P – wielkopojemny,
N – niskopodłogowy.
b. spełniają wymagania określone w niniejszej Specyfikacji, tj.:
Minimalne wymagania dla autobusów, którymi realizowane będą usługi przewozowe:
a. Autobusy przeznaczone do realizacji usług przewozowych powinny spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu (na dzień sporządzenia Specyfikacji określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.).
b. Autobusy przeznaczone do świadczenia usług przewozowych zostały podzielone na cztery typy pojemności, wg poniższych definicji:
— mini MN - co najmniej 14 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 35 osób i długość powyżej 7,5 m,
— midi KN - co najmniej 21 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 60 osób i długość powyżej 8,5 m,
— standard SN - co najmniej 29 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 80 osób i długość powyżej 11,5 m,
— wielkopojemne PN - co najmniej 50 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 155 osób i długość powyżej 17,5 m.
Autobusy przeznaczone jako pojazdy rezerwowe muszą spełniać wymagania autobusów typu mini, midi i standard. Autobusy będące pojazdami rezerwowymi Wykonawca będzie mógł wprowadzić na linię komunikacyjną wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Za-miana autobusu podstawowego na rezerwowy na okres dłuższy niż 3 dni wymaga pisem-nego uzasadnienia przez Wykonawcę takiej zamiany. Wykonanie kilometrów liniowych przez autobusy rezerwowe nie może przekroczyć 20 % wozokilometrów w skali każdego roku.
c. Autobusy muszą spełniać następujące minimalne parametry techniczne:
1. Ilość drzwi (uruchamianych mechanicznie, zdalnie sterowanych przez kierowcę):
Dla autobusów typu mini (MN) – co najmniej dwoje drzwi, jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm, pozostałe co najmniej 600 mm.
Dla autobusów typu midi (KN) - co najmniej dwoje drzwi (jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm, pozostałe o szerokości w świetle co najmniej 600 mm).
Dla autobusów typu standard (SN) – co najmniej dwoje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm.
Dla autobusów typu wielkopojemnych (PN) – co najmniej troje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1000 mm.
2. W części pasażerskiej co najmniej 2 otwierane okna.
3. Miejsce na co najmniej 1 wózek dziecięcy lub wózek inwalidzki.
4. Autobusy podstawowe i rezerwowe – 100 % pojazdów niskopodłogowych,
5. Elektroniczne kasowniki (min. 16 pozycyjne) sterowane z kabiny kierowcy w ilości minimalnej równej ilości drzwi w autobusie - kod kasownika winien zawierać dane minimum w nastepującej kolejności: napis: Ś-ca, nr autobusu (2 cyfry), data (dd-mm-rr), godz. skasowania (gg-mm).
6. Autobusy winny być wyposażone w: 100 % sterowane elektronicznie tablice: czołowe, boczne (wyświetlające numer linii komunikacyjnej oraz kierunek jazdy),i tablicę tylną (wyświetlającą minimum numer linii komunikacyjnej) oraz co najmniej 85 % autobu-sów podstawowych w wewnętrzną tablicę informacyjną (wyświetlającą minimum: ak-tualną godzinę, kierunek, trasę przejazdu, nazwę kolejnego przystanku - dla niedosły-szących) oraz 100 % autobusów podstawowych w zestaw głośnomówiący informujący o trasie przejazdu i nazwie kolejnego przystanku na trasie przejazdu, na którym auto-bus zatrzyma się (dla niedowidzących). Od 2014 roku 100 % autobusów podstawo-wych z wewnętrzną tablicą informacyjną.
7. Autobusy przeznaczone do obsługi zadania winny być wyposażone w kasy fiskalne w celu prowadzenia przez kierowców sprzedaży biletów na zasadach określonych w od-rębnej umowie zawartej pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym usługę.
8. Wszystkie autobusy za wyjątkiem autobusów typu mini – MN muszą posiadać auto-matyczną skrzynię biegów.
W przypadku wymiany taboru przez Wykonawcę, który wygrał przetarg parametry techniczne nowo wprowadzonego pojazdu (w szczególności w zakresie: wielkości pojazdu, % udziału niskiej podłogi, pojemnośći, liczby drzwi, normy EURO silnika) muszą być co najmniej takie same jak pojazdu wycofanego, z zastrzeżeniem, że pojazdy nowowprowadzone, które zostały wyprodukowane w latach 2003 – 2008 bezwzględnie muszą spełniać normę ekologiczną EURO-3. W przypadku wymiany, nowe autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania SIWZ określone w pkt. 6.1.3.3 lit c, ppkt 1 – 7.
UWAGA!
Na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi średni wiek taboru autobusowego podstawowego przewidzianego do świadczenia usługi nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekraczać wieku 20 lat. Począwszy od 2013 r. średni wiek taboru podstawowego w poszczególnych latach świadczenia usługi (na dzień 1 listopada danego roku kalendarzowego) nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekaraczać wieku 20 lat. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość przedłużenia o 12 m-cy uzyskania wymaganego wieku taboru na pisemny wniosek Wykonawcy.
W Specyfikacji poprzez średni wiek taboru autobusowego rozumie się średnią arytmetyczną wieku autobusów przewidzianych do świadczenia usługi w ramach umowy. Średni wiek taboru kalkulowany będzie na dzień rozpoczęcia usługi, a w następnych latach na dzień 1 listopada każdego roku kalendarzowego (np. do obliczania średniego wieku taboru na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi dla autobusów wyprodukowanych w 2012 r. przyjmuje się wiek 0, dla autobusów wyprodukowanych w 2011 r. przyjmuje się wiek 1, dla autobusów wyprodukowanych w 2010 r. przyjmuje się wiek 2, itd.).
Dodatkowe wymagania dotyczące autobusów.
a. Wymaga się kolorystyki zewnętrznej autobusów w kolorze czerwono - żółtym. Kolory określa się za pomocą systemu RAL lub systemu kolorów AutoRenolak F: czerwona corsa – 3020 lub F 854 żółta kanarkowa – 1023 lub F 251
Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie:
— uzgodnić z Zamawiającym zakres i sposób malowania pojazdów (min. przód oraz kontury autobusu) zgodnie z Załącznikiem graficznym nr 5 do umowy,
— dostosować kolorystykę wszystkich pojazdów na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi,
— dopuszcza się inny sposób malowania pojazdów po uprzednim pisemnym uzgodnieniu kolorystyki zewnętrznej pojazdu i uzyskaniu zgody Zamawiającego dla autobusów testowych/wypożyczonych oraz własnych ze względu na umowy reklamowe.
b. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do oznakowania zewnętrznego i wewnętrznego autobusów w następujący sposób:
— przód pojazdu - nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po prawej stronie,
— prawy bok pojazdu – logo i nazwa Wykonawcy oraz nr ewidencyjny pojazdu,
— tył pojazdu – nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po lewej stronie,
— obok kabiny kierowcy – nr ewidencyjny pojazdu.
Wymagany termin oznakowania pojazdów – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
c. Wykonawca, który wygra przetarg nie może umieszczać reklam zewnętrznych na szybach bocznych autobusów w sposób ograniczający widoczność pasażerom (dopuszcza się możliwość stosowania folii typu “vision” o przepuszczalności światła nie mniejszej niż 50 % - wymagany certyfikat stosowanej folii). Powierzchnia szyb bocznych przeznaczona na reklamę nie może przekraczać 50 % powierzchni tych szyb. Zabrania się umieszczania reklamy na karoserii pojazdów w sposób zmniejszający czytelność oznakowania zewnętrznego pojazdów.
d. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów reklamy nie mogą być umieszczane na szybie przedniej i bocznych w polu widzenia kierowcy, jak również na szybach oznaczonych jako wyjście ewakuacyjne. Projekt reklamy umieszczanej na autobusie musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego. Dopuszcza się umieszczanie plakatów reklamowych na wewnętrznej stronie szyb (max. 10 szyb w autobusie, w przeznaczonych do tego celu ramkach formatu A4 lub A3) w sposób nie ograniczający pola widoczności pasażerom, w uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca posiadający autobusy z reklamą zewnętrzną winien dostosować powyższe wymogi do dnia 1.10.2012 r. po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. Dopuszcza się jeden wyświetlacz reklam na każdy człon pojazdu z zastrzeżeniem, że 10 % czasu może wykorzystać Zamawiający, a wyświetlacz nie będzie większy niż 21 cali.
e. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do umieszczenia w każdym autobusie na własny koszt, w środkowej części pojazdu, ramki formatu A4 lub A3 oraz tablicy formatu A2 za kabiną kierowcy z przeznaczeniem na informacje dla pasażerów dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej. Sposób umieszczenia ramek i tablicy będzie uzgodniony z Zamawiającym. Wymagany termin - dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
f. Kabina kierowcy nie może zawierać innego wyposażenia poza standardowym (nie dotyczy kasy fiskalnej, sterownika kasowników, systemu łączności zewnętrznej z dyspozytorem lub oraz innych urządzeń związanych z obsługą pojazdu lub pasażerów, radia samochodowego oraz lokalizatora położenia geograficznego). W pojazdach wyprodukowanych po 1999 r. i nowszych wymagany jest system monitorowania wnętrza pojazdu: w autobusach typu mini – MN i midi – KN za pomocą min. 2 szt. kamer wewnętrznych i 1 kamery zewnętrznej z przodu autobusu, w autobusach typu standard – SN i wielkopojemnych – PN za pomocą min. 3 szt. kamer wewnętrznych i 1 zewnętrznej z przodu autobusu z rejestracją obrazu na monitorze w kabinie kierowcy. Wymagany termin dostosowania wyposażenia kabin kierowców do wymogów Zamawiającego – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
Pozostałe wymagania w stosunku do Wykonawcy i pojazdów, którymi będą świadczone usługi komunikacyjne:
a. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie wyznaczyć upoważnionego przedstawiciela (dyspozytorów) kompetentnego do podejmowania decyzji, do codziennego kontaktu z Zamawiającym przez 24 godziny na dobę. Zadaniem przedstawiciela będzie także codzienny, bezpośredni nadzór nad pracą kierowców, zapewnienie codziennej kontroli stanu technicznego autobusów, czystości pojazdów i ubioru kierowcy, kontrola punktualności wyjazdów autobusów na trasy, składanie na bieżąco raportów zawierających dane w załączniku nr 7 do umowy. Autobus wykazujący widoczne braki techniczne (niesprawne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, niesprawne ogrzewanie, niedomykające się drzwi lub wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w układzie kierowniczym, niesprawne hamulce. kasownik, urządzenie łączności z dyspozytorem, urządzenie monitorujące pracę przewozową) lub brudny nie może być dopuszczony do ruchu przez przedstawiciela Wykonawcy.
b. W każdym autobusie ma znajdować się sprawny system łączności zewnętrznej zapewniający kierowcy kontakt z przedstawicielem Wykonawcy (dyspozytorem).
c. Wykonawca, który wygra przetarg zapewni obsługę poszczególnych linii komunikacyjnych przez kierowców posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy), ubranych schludnie i estetycznie: obowiązkowe długie spodnie (lub spódnica dla kobiet), koszula w pastelowych kolorach – granatowy/niebieski, jednakowy dla wszystkich kierowców i krawat (dla kobiet dopuszcza się brak krawata) oraz marynarka lub sweter w kolorze granatowym. W okresie wiosenno-letnim dopuszcza się nieużywanie przez kierowców marynarki lub swetra, a przy temperaturze przekraczającej 22 C dopuszcza się nieużywanie krawata. Kierowca nie spełniający w/w wymogów nie może być dopuszczony do pracy przez przedstawiciela Wykonawcy.
d. Zabrania się:
— palenia tytoniu przez kierowców podczas jazdy autobusu na linii,
— prowadzenia przez kierowcę długotrwałych rozmów (na czas przejazdu powyżej jednego przystanku) z innymi osobami,
— przebywania w kabinie kierowcy innych osób (nie dotyczy kontrolerów Zamawiającego na czas dokonywania czynności służbowych podczas jazdy autobusu oraz przyuczanych kierowców).
e. Wykonawca musi posiadać program AGC BUSMAN 100 do tworzenia rozkładów jazdy au-tobusów lub inny kompatybilny z programem AGC BUSMAN 100 lub BUSMAN 100 CB. Ewentualny protokół wymiany danych (informacji rozkładowych) Wykonawca wykona we własnym zakresie
Wszystkie autobusy muszą być wyposażone w urządzenia do rejestracji danych dotyczących przebiegów pracy autobusu w czasie rzeczywistym (tj. czasu jazdy, zatrzymania, zliczania przejechanych kilometrów, itp. i ich zgodności z rozkładem jazdy) oraz danych z kas fiskal-nych o sprzedaży biletów przez kierowców i ich zrzutu do bazy danych systemu.
System musi posiadać możliwość realizacji centralnej, dynamicznej informacji przystanko-wej dla pasażerów w oparciu o tablice zmiennej treści z wykorzystaniem transmisji GSM/GPRS.
f. Wykonawca musi posiadać system pozwalający na gromadzenie danych i monitorowanie pracy wszystkich autobusów na wszystkich liniach komunikacyjnych, w szczególności na zgodność przejazdów z rozkładem jazdy i danych o sprzedaży biletów z kas fiskalnych sprzedawanych przez kierowców.
Wykonawca dostarczy i zainstaluje oprogramowanie służące do bieżącego monitorowania usługi przewozowej w siedzibie Zamawiającego na wskazanym stanowisku komputerowym lub dostarczy stanowisko komputerowe wraz zainstalowanym oprogramowaniem oraz za-pewni serwis techniczny. Udostępnianie danych Zamawiającemu z serwera Wykonawcy od-bywać się będzie poprzez Internet. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania na rzecz i w uzgodnieniu z Zamawiającym niezbędnej ilości raportów okresowych, które posłużą Zama-wiającemu do oceny realizacji usługi przewozowej.
g. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do udostępnienia pasażerom rozkładów jazdy.Udostępnienie rozkładów jazdy pasażerom nastąpi z dniem rozpoczęcia wykonywania usługi (udostępnienie rozkładów jazdy nastepuje poprzez rozwieszenie na przystankach autobusowych oraz w formie elektronicznej za pomocą internetu).
W przypadku zmian w rozkładzie jazdy obejmujących do 3 linii lub zmian związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 7 dni, dla zmian obejmujących powyżej 3 linii nie związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 21 dni. Wykonawcy zostanie przekazany rozkład jazdy w formie papierowej w celu ekspozycji w terminie najpóźniej na 3 dni przed wdrożeniem.
h. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia rozkładów jazdy za pomocą kaset metalowych (ich wykonania, zamontowania i konserwacji) w sposób uzgodniony z Zamawiającym.
i. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi do oznakowania przystanków autobusowych w sposób uzgodniony z Zamawiającym (numery linii, nr/ nazwa przystanku).
6.1.3.3 Wykonawca wykaże, że średnie roczne zatrudnienie w okresie ostatnich dwóch lat (2010, 2011) przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności był krótszy, to w tym okresie nie było mniejsze niż 60 osób.
6.1.3.4 Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 45 kierowcami z uprawnieniami do kierowania pojazdami (autobusami) o których mowa w ustawie prawo o ruchu drogowym z dnia 20.6.1997 r. (Dz. U. Nr 108 z 2005 r. poz. 908 z późniejszymi zmianami) oraz w ustawie o transporcie drogowym z dnia 6.9.2001 r. (tekst jednolity Dz. U. Nr 125 z 2007 r. poz. 874). i co najmniej 4 dyspozytorami, którzy będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w rozdz. 6 SIWZ Wykonawca winien do oferty dołączyć oświadczenie o spełnieniu warunków dotyczących:
— posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
— posiadania wiedzy i doświadczenia,
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywa-nia zamówienia,
— sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Oświadczenie nr 1 - załącznik B do SIWZ (załącznik nr 1 do oferty Wykonawcy).
Oferent winien do oferty dołączyć:
7.1.1 W celu potwierdzenia: warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, Wykonawca przedstawi licencję na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób.
7.1.2 W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadcze-nia:
7.1.2.1 wykaz wykonanych (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych) usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to za ten okres o wartości łącznej nie mniejszej niż 5 000 000 PLN brutto, w tym jedno zadanie na kwotę minimum 1 000 000 PLN brutto, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi o wymienionym wyżej zakresie zostały wykonane należycie (np.: protokoły odbioru prac, referencje).
Wzór wykazu wykonanych usług stanowi załącznik C do SIWZ (załącznik nr 2 do oferty Wykonawcy).
Dokumenty potwierdzające, tj. protokóły odbioru, referencje, stanowią załącznik nr 3 do oferty Wykonawcy.
7.1.3 W celu potwierdzenia spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicz-nym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
7.1.3.1 Wykaz potencjału technicznego Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Wzór wykazu potencjału technicznego stanowi załącznik D do SIWZ (załącznik nr 4 do oferty Wy-konawcy).
Uwaga ! Zamawiający przed podpisaniem umowy pozostawia sobie prawo dokonania wizji u Wyko-nawcy w celu dokonania kontroli sprzętu wymienionego w załączniku nr D do SIWZ.
7.1.3.2 Wykaz osób, które będą uczestniczyć w realizacji przedmiotu zamówienia wraz z informacja-mi na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wzór wykazu wraz z informacją o stosownych kwalifikacjach osób uczestniczących w wykonaniu zamówienia stanowi załącznik E do SIWZ (załącznik nr 5 do oferty Wykonawcy),
7.1.3.3 Oświadczenie, że osoby (wskazane w wykazie), które będą uczestniczyć w wykonaniu zamó-wienia posiadają wymagane uprawnienia do kierowania autobusami.
Wzór oświadczenia stanowi załącznik F do SIWZ (załącznik nr 6 do oferty Wykonawcy),
7.1.3.4 Oświadczenie o wielkości średniego rocznego zatrudnienia w okresie ostatnich 2 lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie.
Wzór stanowi załącznik G do SIWZ (załącznik nr 7 do oferty Wykonawcy).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
P-60/VIII/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.8.2012 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 17.8.2012 - 10:00

Miejscowość:

Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Sala 305.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia liczby wozokilometrów – nie więcej niż 7 % w stosunku do liczby wykazanej w pkt. 3.2.2 – w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego w skali roku. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.
Zamawiający przewiduje zmiany umowy wprowadzane aneksem zaakceptowanym przez obie strony w następujących przypadkach:
a) jeżeli zmiana umowy jest korzystna dla Zamawiającego (korzyść ekonomiczna, techniczna, eksploatacyjna),
b) jeżeli wystąpiły okoliczności, których przy dołożeniu należytej staranności strony na dzień podpisania umowy przewidzieć nie mogły, a wynikają one ze zmian przepisów prawa, które nastąpiły w czasie realizacji zamówienia,
c) z powodu okoliczności siły wyższej np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych roz-miarach.
19.3. Zamawiającemu przysługuje prawo do natychmiastowego odstąpienia od umowy w przypadku:
a) gdy zostanie ogłoszona upadłość lub rozwiązanie firmy Wykonawcy,
b) gdy zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy,
c) jeżeli Wykonawca nie rozpoczął robót bez uzasadnionych przyczyn, nie kontynuuje ich mimo wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie a przerwa w realizacji trwa dłużej niż 7 dni,
19.4 Zamawiający w okresie trwania umowy zastrzega sobie prawo ograniczenia zakresu pracy prze-wozowej, gdy koszty bieżącej opłaty za świadczenie usługi przewozowej zagrażają przekrocze-niem limitu wydatków na ten cel w budżetach miasta w kolejnych latach obowiązywania umowy.
19.5 W przypadku ograniczenia zakresu prac, o którym mowa w pkt. 19.4 wynagrodzenie za realizację zadania zostanie obniżone proporcjonalnie do zakresu ograniczonych prac. W takiej sytuacji Wykonawcy nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.
19.6 W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
Dotyczy to w szczególności kompleksowej zmiany systemu komunikacji zbiorowej polegającej na modyfikacji przebiegu linii i częstotliwości kursowania.
19.7 Strony mogą rozwiązać umowę za porozumieniem stron w przypadku planowanych znacznych zmian w rozkładzie jazdy przekraczających dopuszczalny wskaźnik określony w pkt 3.2.3 SIWZ.
19.8 Termin płatności: Zamawiający zobowiązuje się do uregulowania należności na rzecz Wykonaw-cy w terminie 14 dni od daty otrzymania faktury.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcom przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych. (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.7.2012
TI Tytuł PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego
ND Nr dokumentu 239932-2012
PD Data publikacji 28/07/2012
OJ Dz.U. S 144
TW Miejscowość ŚWIDNICA
AU Nazwa instytucji Prezydent Miasta
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 24/07/2012
DT Termin 17/08/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
OC Pierwotny kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
RC Kod NUTS PL517

28/07/2012    S144    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego

2012/S 144-239932

Prezydent Miasta, ul. Armii Krajowej 49, Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, attn: Zbigniew Kosarzewski, Maciej Gleba, POLSKA-58-100Świdnica. Tel. +48 748562895. Fax +48 748522453.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 12.7.2012, 2012/S 132-219674)

Przedmiot zamówienia:
CPV:60100000

Usługi w zakresie transportu drogowego.

Zamiast: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Okres w miesiącach: 69.

Powinno być: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Okres w miesiącach: 88.


TI Tytuł PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego
ND Nr dokumentu 282374-2012
PD Data publikacji 06/09/2012
OJ Dz.U. S 171
TW Miejscowość ŚWIDNICA
AU Nazwa instytucji Prezydent Miasta
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 04/09/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
OC Pierwotny kod CPV 60100000 - Usługi w zakresie transportu drogowego
RC Kod NUTS PL517
IA Adres internetowy (URL) www.um.swidnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/09/2012    S171    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Świdnica: Usługi w zakresie transportu drogowego

2012/S 171-282374

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Prezydent Miasta
ul. Armii Krajowej 49
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica
Osoba do kontaktów: Zbigniew Kosarzewski, Maciej Gleba
58-100 Świdnica
Polska
Tel.: +48 748562895
Faks: +48 748522453

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.swidnica.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty

Kod NUTS PL517

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice.
Termin realizacji: 7 lat i 4 miesiące od 01 września 2012 r.
23.1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnicy oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica, Marcinowice (członków porozumienia międzygminnego) wg rozkładu jazdy, co najmniej 25 autobusami podstawowymi i co najmniej 8 rezerwowymi, w rocznym wymiarze ok. 1 415 000 wozokilometrów.
Symbol wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
60.11.20.00-6 – usługi w zakresie publicznego transportu drogowego.
23.2 Wykaz linii komunikacyjnych przeznaczonych do obsługi wraz z długością tras oraz wymagania w stosunku do pojazdów obsługujących daną linię komunikacyjną przedstawia – Załącznik nr 2 do umowy.
Wozokilometry wyszczególnione w Załączniku nr 2 obejmują wyłącznie wozokilometry liniowe wykonywane w ramach kursów na danej linii komunikacyjnej (bez dojazdów, zjazdów i przejazdów technicznych).
23.3 Wykaz przystanków na wszystkich liniach komunikacyjnych zawiera Załącznik Nr 6 do umowy.

23.4 Szczegółowy rozkład jazdy Zamawiający udostępni na stronie internetowej Zamawiającego www.swidnica.bip-gov.info.pl najpóźniej w dniu 1.8.2012 r.

23.5 Zamawiający przyjmuje na siebie obowiązki związane z drukowaniem, dystrybucją wszystkich rodzajów biletów (za wyjątkiem biletów sprzedawanych przez kierowców za pomocą kas fiskalnych) określonych w taryfie przewozowej uchwalonej przez Radę Miejską w Świdnicy, kontrolą biletową oraz kontrolą jakości świadczonych usług przewozowych.
23.6 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a. Posiadają wymagany przedmiotem zamówienia tabor w danym typie pojemności, do obsługi komunikacji miejskiej - łącznie pojazdy podstawowe i rezerwowe w dniu składania ofert w następującej ilości:
— mini MN – co najmniej 1 szt,
— midi KN – co najmniej 8 szt,
— standard SN – co najmniej 13 szt,
— wielkopojemne PN – co najmniej 3 szt,
— rezerwowe – co najmniej 8 szt. (typ standard SN – 5 szt., typ midi KN – 2 szt. oraz typ mini MN 1 szt.) lub gwarancję do posiadania w/w taboru przed dniem podpisania umowy na świadczenie usług przewozowych w ramach okreslonych w Specyfikacji w postaci umowy na dostawę autobusów, umowy zawierającej zobowiązanie do sprzedaży Wykonawcy autobusów lub innej umowy (np. najmu, dzierżawy, leasingu) zapewniającej Wykonawcy prawo do korzystania z autobusów przez cały okres świadczenia usługi. Dopuszcza się zastosowanie autobusów o wyższym typie pojemności (pojemności autobusów przedstawionych w pkt. 6.1.3.3 lit. b) przy rozliczaniu ceny usługi, jak za autobus wymagany.
Słownik:
M – mini,
K – midi,
S – standard,
P – wielkopojemny,
N – niskopodłogowy.
b. spełniają wymagania określone w niniejszej Specyfikacji,
c. posiadają licencję na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób,
d. posiadają doświadczenie min. dwunastu miesięcy w świadczeniu usług przewozowych w zakresie regularnego przewozu osób w komunikacji miejskiej (w rozumieniu Art. 4, ust. 1, pkt. 4 ustawy z dnia 16.12.2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym – Dz. U. z 2011 r., Nr 5, poz. 13) na podstawie zezwoleń na wykonywanie przewozów regularnych wydanych zgodnie z ustawą z dnia 29.8.1997 r. o warunkach wykonywania krajowego drogowego przewozu osób (Dz.U. Nr 141, poz. 942 ze zm.) lub z ustawą z dnia 6.9.2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r. Nr 125, poz. 1371 z późn. zm.) z wykonaną pracą przewozową w ilości min. 1 000 000 wozokilometrów rocznie.
23.7 Minimalne wymagania dla autobusów, którymi realizowane będą usługi przewozowe
a. Autobusy przeznaczone do realizacji usług przewozowych powinny spełniać wymagania polskich przepisów w sprawie dopuszczenia autobusu do ruchu (na dzień sporządzenia Specyfikacji określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.).
b. Autobusy przeznaczone do świadczenia usług przewozowych zostały podzielone na cztery typy pojemności, wg poniższych definicji: mini MN - co najmniej 14 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 35 osób i długość powyżej 7,5 m, midi KN - co najmniej 21 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 60 osób i długość powyżej 8,5 m, standard SN - co najmniej 29 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 80 osób i długość powyżej 11,5 m, wielkopojemne PN - co najmniej 50 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą), łącznej pojemności powyżej 155 osób i długość powyżej 17,5 m.
Autobusy przeznaczone jako pojazdy rezerwowe muszą spełniać wymagania autobusów typu mini, midi i standard. Autobusy będące pojazdami rezerwowymi Wykonawca będzie mógł wprowadzić na linię komunikacyjną wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Za-miana autobusu podstawowego na rezerwowy na okres dłuższy niż 3 dni wymaga pisem-nego uzasadnienia przez Wykonawcę takiej zamiany. Wykonanie kilometrów liniowych przez autobusy rezerwowe nie może przekroczyć 20 % wozokilometrów w skali każdego roku.
c. Autobusy muszą spełniać następujące minimalne parametry techniczne:
1. Ilość drzwi (uruchamianych mechanicznie, zdalnie sterowanych przez kierowcę):
Dla autobusów typu mini (MN) – co najmniej dwoje drzwi, jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1 000 mm, pozostałe co najmniej 600 mm.
Dla autobusów typu midi (KN) - co najmniej dwoje drzwi (jedne drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1 000 mm, pozostałe o szerokości w świetle co najmniej 600 mm).
Dla autobusów typu standard (SN) – co najmniej dwoje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1 000 mm.
Dla autobusów typu wielkopojemnych (PN) – co najmniej troje drzwi o szerokości w świetle co najmniej 1 000 mm.
2. W części pasażerskiej co najmniej 2 otwierane okna.
3. Miejsce na co najmniej 1 wózek dziecięcy lub wózek inwalidzki.
4. Autobusy podstawowe i rezerwowe – 100 % pojazdów niskopodłogowych,
5. Elektroniczne kasowniki (min. 16 pozycyjne) sterowane z kabiny kierowcy w ilości minimalnej równej ilości drzwi w autobusie - kod kasownika winien zawierać dane minimum w nastepującej kolejności: napis: Ś-ca, nr. autobusu (2 cyfry), data (dd-mm-rr), godz. skasowania (gg-mm).
6. Autobusy winny być wyposażone w: 100 % sterowane elektronicznie tablice: czołowe, boczne (wyświetlające numer linii komunikacyjnej oraz kierunek jazdy),i tablicę tylną (wyświetlającą minimum numer linii komunikacyjnej) oraz co najmniej 85 % autobu-sów podstawowych w wewnętrzną tablicę informacyjną wyświetlającą minimum: ak-tualną godzinę, kierunek, trasę przejazdu, nazwę kolejnego przystanku (dla niedosły-szących) oraz 100 % autobusów podstawowych w zestaw głośnomówiący informujący o trasie przejazdu i nazwie kolejnego przystanku na trasie przejazd na którym autobus zatrzyma się (dla niedowidzących). Od 2014 roku 100 % autobusów podstawowych z wewnętrzna tablicą informacyjną.
7. Autobusy przeznaczone do obsługi zadania winny być wyposażone w kasy fiskalne w celu prowadzenia przez kierowców sprzedaży biletów na zasadach określonych w od-rębnej umowie zawartej pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym usługę.
8. Wszystkie autobusy za wyjątkiem autobusów typu mini – MN muszą posiadać auto-matyczną skrzynię biegów.
W przypadku wymiany taboru przez Wykonawcę, który wygrał przetarg parametry techniczne nowo wprowadzonego pojazdu (w szczególności w zakresie: wielkości pojazdu, % udziału niskiej podłogi, pojemnośći, liczby drzwi, normy EURO silnika) muszą być co najmniej takie same jak pojazdu wycofanego, z zastrzeżeniem, że pojazdy nowowprowadzone, które zostały wyprodukowane w latach 2003 – 2008 bezwzględnie muszą spełniać normę ekologiczną EURO-3. W przypadku wymiany, nowe autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania SIWZ określone w pkt. 6.1.3.3 lit c, ppkt 1 – 7.
UWAGA!
Na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi średni wiek taboru autobusowego podstawowego przewidzianego do świadczenia usługi nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekraczać wieku 20 lat. Począwszy od 2013 r. średni wiek taboru podstawowego w poszczególnych latach świadczenia usługi (na dzień 1 listopada danego roku kalendarzowego) nie może być wyższy niż 10 lat z tym, że najstarszy autobus nie może przekaraczać wieku 20 lat. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość przedłużenia o 12 m-cy uzyskanie wymaganego wieku taboru na pisemny wniosek Wykonawcy.
W Specyfikacji poprzez średni wiek taboru autobusowego rozumie się średnią arytmetyczną wieku autobusów przewidzianych do świadczenia usługi w ramach umowy. Średni wiek taboru kalkulowany będzie na dzień rozpoczęcia usługi, a w nastepnych latach na dzień 1 listopada każdego roku kalendarzowego (np. do obliczania średniego wieku taboru na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi dla autobusów wyprodukowanych w 2012 r. przyjmuje się wiek 0, dla autobusów wyprodukowanych w 2011 r. przyjmuje się wiek 1, dla autobusów wyprodukowanych w 2010 r. przyjmuje się wiek 2 itd.).
23.8 Dodatkowe wymagania dotyczące autobusów
a. Wymaga się kolorystyki zewnętrznej autobusów w kolorze czerwono - żółtym. Kolory określa się za pomocą systemu RAL lub systemu kolorów AutoRenolak F: czerwona corsa – 3020 lub F 854 żółta kanarkowa – 1023 lub F 251
Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie: uzgodnić z Zamawiającym zakres i sposób malowania pojazdów (min. przód oraz kontury autobusu) zgodnie z Załącznikiem graficznym nr 5 do umowy, dostosować kolorystykę wszystkich pojazdów na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi, dopuszcza się inny sposób malowania pojazdów po uprzednim pisemnym uzgodnieniu, kolorystyki zewnętrznej pojazdu i uzyskaniu zgody Zamawiającego dla autobusów testowych/wypożyczonych oraz własnych ze względu na umowy reklamowe,
b. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do oznakowania zewnętrznego i wewnętrznego autobusów w następujący sposób:
— przód pojazdu - nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po prawej stronie,
— prawy bok pojazdu – logo i nazwa oferenta oraz nr ewidencyjny pojazdu,
— tył pojazdu – nr ewidencyjny pojazdu umieszczony po lewej stronie,
— obok kabiny kierowcy – nr ewidencyjny pojazdu.
Wymagany termin oznakowania pojazdów – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
c. Wykonawca, który wygra przetarg nie może umieszczać reklam zewnętrznych na szybach bocznych autobusów w sposób ograniczający widoczność pasażerom (dopuszcza się możliwość stosowania folii typu “vision” o przepuszczalności światła nie mniejszej niż 50 % - wymagany certyfikat stosowanej folii). Powierzchnia szyb bocznych przeznaczona na reklamę nie może przekraczać 50 % powierzchni tych szyb. Zabrania się umieszczania reklamy na karoserii pojazdów w sposób zmniejszający czytelność oznakowania zewnętrznego pojazdów.
d. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów reklamy nie mogą być umieszczane na szybie przedniej i bocznych w polu widzenia kierowcy, jak również na szybach oznaczonych jako wyjście ewakuacyjne. Projekt reklamy umieszczanej na autobusie musi uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego. Dopuszcza się umieszczanie plakatów reklamowych na wewnętrznej stronie szyb (max. 10 szyb w autobusie, w przeznaczonych do tego celu ramkach formatu A4 lub A3) w sposób nie ograniczający pola widoczności pasażerom w uzgodnieniu z Zamawiającym. Oferent posiadający autobusy z reklamą zewnętrzną winien dostosować powyższe wymogi do dnia 1.10.2012 r. po uzyskaniu pisemnej zgody Zamawiającego. Dopuszcza się jeden wyświetlacz reklam na każdy człon pojazdu z zastrzeżeniem, że 10 % czasu może wykorzystać Zamawiający, a wyświetlacz nie będzie większy niż 21 cali.
e. Wykonawca, który wygra przetarg będzie zobowiązany do umieszczenia w każdym autobusie na własny koszt, w środkowej części pojazdu, ramki formatu A4 lub A3 oraz tablicy formatu A2 za kabiną kierowcy z przeznaczeniem na informacje dla pasażerów dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej. Sposób umieszczenia ramek i tablicy będzie uzgodniony z Zamawiającym. Wymagany termin - dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
f. Kabina kierowcy nie może zawierać innego wyposażenia poza standardowym (nie dotyczy kasy fiskalnej, sterownika kasowników, systemu łączności zewnętrznej z dyspozytorem lub kierownikiem ruchu oraz innych urządzeń związanych z obsługą pojazdu lub pasażerów, radia samochodowego oraz lokalizatora położenia geograficznego). W pojazdach wyprodukowanych po 1999 r. i nowszych wymagany jest system monitorowania wnętrza pojazdu: w autobusach typu mini – MN i midi – KN za pomocą min. 2 szt. kamer wewnętrznych i 1 kamery zewnętrznej z przodu autobusu, w autobusach typu standard – SN i wielkopojemnych – PN za pomocą min. 3 szt. kamer wewnętrznych i 1 zewnętrznej z przodu autobusu z rejestracją obrazu na monitorze w kabinie kierowcy. Wymagany termin dostosowania wyposażenia kabin kierowców do wymogów Zamawiającego – dzień rozpoczęcia wykonywania usługi.
23.9 Pozostałe wymagania w stosunku do Wykonawcy i pojazdów, którymi będzie świadczona usługa komunikacyjna:
a. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie wyznaczyć upoważnionego przedstawiciela (dyspozytorów) kompetentnego do podejmowania decyzji, do codziennego kontaktu z Zamawiającym przez 24 godziny na dobę. Zadaniem przedstawiciela będzie także codzienny, bezpośredni nadzór nad pracą kierowców, zapewnienie codziennej kontroli stanu technicznego autobusów, czystości pojazdów i ubioru kierowcy, kontrola punktualności wyjazdów autobusów na trasy, składanie na bieżąco raportów zawierających dane w załączniku nr 7 do umowy. Autobus wykazujący widoczne braki techniczne (niesprawne oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, niesprawne ogrzewanie, niedomykające się drzwi lub wycieki płynów eksploatacyjnych, luzy w układzie kierowniczym, niesprawne hamulce, kasownik, urządzenie łączności z dyspozytorem, urządzenie monitorujące pracę przewozową) lub brudny nie może być dopuszczony do ruchu przez przedstawiciela Wykonawcy.
b. W każdym autobusie ma znajdować się sprawny system łączności zewnętrznej zapewniający kierowcy kontakt z przedstawicielem Wykonawcy (dyspozytorem).
c. Wykonawca, który wygra przetarg zapewni obsługę poszczególnych linii komunikacyjnych przez kierowców posiadających identyfikator wydany przez Wykonawcę (zawierający nr służbowy, nazwę lub logo Wykonawcy), ubranych schludnie i estetycznie: obowiązkowe długie spodnie (lub spódnica dla kobiet) koszula w pastelowych kolorach – kolor granatowy/niebieski, jednakowy dla wszystkich kierowców i krawat (dla kobiet dopuszcza się brak krawata) oraz marynarka lub sweter w kolorze granatowym. W okresie wiosenno-letnim dopuszcza się nieużywanie przez kierowców marynarki lub swetra, a przy temperaturze przekraczającej 22 C dopuszcza się nieużywanie krawata. Kierowca nie spełniający w/w wymogów nie może być dopuszczony do pracy przez przedstawiciela Wykonawcy.
d. Zabrania się:
— palenia tytoniu przez kierowców podczas jazdy autobusu na linii,
— prowadzenia przez kierowcę długotrwałych rozmów (na czas przejazdu powyżej jednego przystanku) z innymi osobami,
— przebywania w kabinie kierowcy innych osób (nie dotyczy kontrolerów Zleceniodawcy na czas dokonywania czynności służbowych podczas jazdy autobusu oraz przyuczanych kierowców).
e. Wykonawca musi posiadać program AGC Busman 100 do tworzenia rozkładów jazdy autobusów lub inny kompatybilny z programem AGC Busman 100 lub Busman 100 CB. Ewentualny protokół wymiany danych Wykonawca wykona we własnym zakresie.
f. Wykonawca musi posiadać system pozwalający na gromadzenie danych i monitorowanie pracy wszystkich autobusów na wszystkich liniach komunikacyjnych, w szczególności na zgodność przejazdów z rozkładem jazdy i danych o sprzedaży biletów z kas fiskalnych sprzedawanych przez kierowców.
Wykonawca dostarczy i zainstaluje oprogramowanie służące do bieżącego monitorowania usługi przewozowej w siedzibie Zamawiającego na wskazanym stanowisku komputerowym lub dostarczy stanowisko komputerowe wraz zainstalowanym oprogramowaniem oraz zapewni serwis techniczny. Udostępnianie danych Zamawiającemu z serwera Wykonawcy odbywać się będzie poprzez Internet. Wykonawca zobowiązuje się do opracowania na rzecz i w uzgodnieniu z Zamawiającym niezbędnej ilości raportów okresowych, które posłużą Zamawiającemu do oceny realizacji usługi przewozowej.
g. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do udostępnienia pasażerom rozkładów jazdy.Udostępnienie rozkładów jazdy pasażerom nastąpi z dniem rozpoczęcia wykonywania usługi (udostępnienie rozkładów jazdy nastepuje poprzez rozwieszenie na przystankach autobusowych oraz w formie elektronicznej za pomocą internetu).
W przypadku zmian w rozkładzie jazdy obejmujących do 3 linii lub zmian związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 7 dni, dla zmian obejmujących powyżej 3 linii nie związanych z objazdami dopuszczalny termin wdrożenia wynosić będzie nie więcej niż 21 dni. Wykonawcy zostanie przekazany rozkład jazdy w formie papierowej w celu ekspozycji w terminie najpóźniej na 3 dni przed wdrożeniem.
h. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia rozkładów jazdy za pomocą kaset metalowych (ich wykonania, zamontowania i konserwacji) w sposób uzgodniony z Zamawiającym.
i. Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie na dzień rozpoczęcia wykonywania usługi do oznakowania przystanków autobusowych w sposób uzgodniony z Zamawiającym (numery linii, nr/ nazwa przystanku).
j. Wykaz pojazdów zgłoszonych do obsługi zadania wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo dysponowania taborem do realizacji zamówienia, tj.:
— dla autobusów, których Wykonawca jest właścicielem – kserokopie dowodów rejestracyjnych,
— dla autobusów planowanych do zakupu w przypadku wygrania przetargu - umowy w formie oryginału lub uwierzytelnionej kopii (umowy kupna-sprzedaży, umowy na dostawę autobusów lub umowy zawierającej zobowiązanie do sprzedaży Wykonawcy autobusów - bez obowiązku podawania danych dot. warunków finansowych),
— dla pozostałych autobusów – oryginału umów lub uwierzytelnionych kopii (bez obo-wiązku przedstawienia zapisów dot. warunków finansowych) określających tytuł do po-siadania autobusów (np. umowy najmu, leasingu). Umowy winny być zawarte co naj-mniej na okres świadczenia usług przewozowych będących przedmiotem niniejszego przetargu. Jeżeli Wykonawca dysponuje już pojazdami, których dot. umowa, winien do-łączyć kserokopie dowodów rejestracyjnych pojazdów. Przed dniem podpisania umowy na świadczenie usług przewozowych Wykonawca, który wygra przetarg zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu kserokopii dowodów rejestracyjnych pojaz-dów, których dot. w/w umowy (jeżeli nie dołączył ich do oferty) z dokumentami po-twierdzającymi prawo dysponowania pojazdami w przypadku, gdy Wykonawca nie bę-dzie ich właścicielem.
Ww. umowy muszą zawierać informacje nt. parametrów technicznych pojazdów (marka, typ, rok produkcji, ilość miejsc siedzących i stojących oraz inne dane, o których mowa w pkt. 6.1.3.3 lit. b Specyfikacji).
W przypadku, gdy Wykonawca zgłosi do wykonania usługi autobusy, które nie zostały zarejestrowane w Polsce, do oferty należy dołączyć świadectwa homologacji tych pojazdów. Wszystkie pojazdy powinny posiadać niską podłogę wg obowiązujących w Polsce norm (autobus niskopodłogowy to taki, w którym co najmniej 35 % podłogi przeznaczonej dla pasażerów stojących lub powierzchni przedniego członu w przypadku autobusów przegubowych tworzy jednolitą powierzchnię bez stopni, do której dostęp jest zapewniony przez co najmniej jedne drzwi pasażerskie z pojedynczym stopniem) z conajmniej 1 miejscem na wózek dziecęcy lub inwalidzki, odpowiednio oznakowany właściwymi piktogramami, wyposażone w przyklęk; platformę wjazdową. Pojazdy zgłoszone do obsługi niniejszego zamówienia jako pojazdy podstawowe, nie mogą być przeznaczone do obsługi innych zadań przewozowych (w komunikacji regularnej) realizowanych przez Wykonawcę oraz innych przewozów komercyjnych, których wykonanie może wpłynąć negatywnie na realizację usługi zleconej przez Zamawiającego.
k. W okresie świadczenia usługi musi dysponować obiektami zaplecza technicznego zlokalizowanymi na terenie Miasta Świdnicy lub Gminy Świdnica, tj.:
— zajezdnią autobusową (wraz z niezbędnym wyposażeniem dla dokonywania bieżących napraw i kontroli codziennej stanu taboru),
— myjnią autobusową,
— wyspecjalizowaną stacją kontroli pojazdów oraz samochodem pomocy technicznej, (pozwalającym na dokonanie naprawy autobusu poza zajezdnią lub zholowanie autobusu do zajezdni).
W przypadku, gdy Wykonawca nie będzie ich właścicielem winien posiadać i przedstawić umowę dającą mu prawo do korzystania oraz dokument potwierdzający uzgodnienie zasad korzystania z tych obiektów i pojazdu ważne co najmniej przez okres trwania umowy na świadczenie usług przewozowych, będącej przedmiotem niniejszego postępowania.
23.10 Integralną częścią szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia są załączniki:
Załącznik nr 1 - Zasady przeprowadzania kontroli Wykonawcy przez Zamawiającego oraz wymagania w zakresie usług przewozowych świadczonych przez Wykonawcę,
Załącznik nr 2 - Wykaz tras poszczególnych linii komunikacyjnych,
Załącznik nr 3 – Minimalny zakres i sposób malowania autobusów.
Zasady przeprowadzania kontroli Wykonawcy przez Zamawiającego oraz wymagania w zakresie usług przewozowych świadczonych przez Wykonawcę.
1. Kontrolę w terenie w zakresie realizacji przez Wykonawcę postanowień niniejszej umowy przeprowadzają upoważnieni pracownicy Zamawiającego (kontrolerzy).
2. Kontrole przeprowadzane przez kontrolerów dzielą się na:
a. kontrole punktualności przeprowadzane na przystanku początkowym wyznaczonym dla danej linii komunikacyjnej oraz na przystankach węzłowych w Świdnicy
(pl. Grunwaldzki, pl. św. Małgorzaty, ul. Riedla, ul. H. Pobożnego). Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzania kontroli także na innych przystankach autobusowych wyznaczonych dla danej linii komunikacyjnej oraz w autobusach podczas poruszania się pojazdu,
b. kontrole szczegółowe przeprowadzane w pojazdach na terenie zajezdni autobusowej oraz na przystankach autobusowych obejmujące kontrolę:
— stanu technicznego urządzeń autobusów, w tym kasowników, oświetlenia i ogrzewania,
— oznakowania autobusu,
— czystości autobusu,
— ubioru kierowców.
c. kontrola punktualności kursowania nie wchodzi w zakres kontroli szczegółowej.
3. Kontrolerzy w czasie kontroli zobowiązani są posiadać i okazywać kontrolowanemu legitymację pracownika Urzędu Miejskiego w Świdnicy - pełnomocnictwo wydane przez Prezydenta Miasta Świdnica.
4. Z przeprowadzanych kontroli kontrolerzy będą sporządzać protokoły. Kierowcy zobowiązani są do podpisywania protokołów kontroli sporządzonych przez pracowników, o których mowa w punkcie 1. W przypadku, gdy kierowca odmówi podpisania protokołu zostanie to uznane za brak współpracy z kontrolerem. Odmowa podpisania protokołu przez kierowcę winna być uzasadniona przez kierowcę w formie pisemnej.
5. Kontroler w przypadku dokonywania kontroli szczegółowej zobowiązany jest do dokonywania wpisu o przeprowadzonej kontroli w karcie drogowej autobusu.
6. W razie stwierdzenia uchybienia kontroler ustnie poinformuje o tym fakcie kierowcę, jeżeli kontrola będzie odbywała się w autobusie oraz sporządzi protokół.
W przypadku pojedynczego uchybienia wchodzącego w zakres kontroli szczegółowej kontroler dokona wpisu w protokole punktualności.
7. Kontrole mogą być przeprowadzane również w obecności pracownika nadzoru Wykonawcy. O terminie (dzień i godzina) przeprowadzenia kontroli Zamawiający poinformuje Wykonawcę co najmniej jeden dzień przed terminem kontroli. Miejsce kontroli Zamawiający wskaże w dniu przeprowadzenia kontroli.
8. Kontrole mogą być przeprowadzane przy pomocy urządzeń elektronicznych, w szczególności przy pomocy satelitarnego systemu lokalizacji pojazdów.
9. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy wyniki kontroli do 10-ego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedzający, w którym przeprowadzone były kontrole.
Wyniki kontroli będą podstawą do naliczania kar umownych, o których mowa w § 6 ust. 4 umowy.
10. Uchybienia w zakresie realizacji rozkładu jazdy stwierdzone przy pomocy oprogramowania służącego do satelitarnej lokalizacji pojazdów będą wyjaśniane przed zakończeniem okresu rozliczeniowego z Zamawiającym celem uwzględnienia w rozliczeniu usługi przewozowej. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wyjaśnień, Zamawiający naliczy kary umowne zgodnie załącznikiem nr 4 do niniejszej umowy.
11. Zamawiający w celu sporządzenia wyników kontroli ma prawo pełnego wglądu do materiałów źródłowych, będących w dyspozycji Wykonawcy, takich jak: dokument pn. “Zjazdy wozów”, karty drogowe autobusu, raporty i pisemne meldunki pracowników Wykonawcy.
Zamawiający ma również prawo do uzyskania ustnych wyjaśnień pracowników Wykonawcy w zakresie realizacji usług przewozowych.
12. Zamawiający po zapoznaniu się z przedłożonymi wyjaśnieniami:
a) oblicza wartość kar umownych, jeżeli nie uwzględni wyjaśnień,
b) odstępuje od naliczania kar umownych w przypadku uznania wyjaśnień.
13. W przypadku naruszenia przez Wykonawcę postanowień umowy związanych z przekazywaniem informacji nt. świadczonych usług przewozowych (§ 4 ust. 1 pkt 1.7, ust. 1 pkt 1.8 oraz ust. 1 pkt 1.9 umowy) Zamawiający sporządzi protokół i przekaże go Wykonawcy. Protokół będzie sporządzany do 7-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu za który jest sporządzany protokół.
Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia wyjaśnień w ciągu 3 dni roboczych od dnia otrzymania protokołu. W przypadku, gdy do uchybień doszło z winy Wykonawcy lub gdy Wykonawca nie złoży wyjaśnień w terminie, Zamawiający naliczy kary umowne.
Załącznik nr 2 do szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia.
Wykaz tras poszczególnych linii komunikacyjnych.
Linia 1 K. Wielkiego – Pobożnego (z powrotem: Łukasińskiego Cmentarz) – Łukasińkiego/Gdyńska – pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – pl. Drzymały (z powrotem: pl. Wolności-Równa - Westerplatte / Śląska) – Westerplatte/Bystrzycka – Jodłowa PKP – Jodłowa/Okrężna – Jodłowa/Kopernika – Kopernika – Westerplatte/Składowa - Strzelińska.
Linia 2 (Wybrane kursy: Colgate - K. Wielkiego-Colgate - Andersa-Electrolux - Os. Zawiszów-Pobożnego - Os. Zawiszów-K. Wielkiego - Łukasińskego-Cmentarz - Łukasińskiego/Gdyńska - pl. Św. Małgorzaty - Muzealna) - pl. Grunwaldzki.
— Muzealna (Oświęcimskich powrotem: Żeromskiego) - Ofiar Oświęcimskich - Riedla - Marcinkowskiego - E. Plater - Słotwina - Słotwina-parking - Komorów pętla.
Linia 4 pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Pszenno-Os. Witosa.
Linia 6 E. Plater - Marcinkowskiego - Riedla Zamenhofa - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego (z powrotem: Łukasińskego-Cmentarz) - Łukasińskiego/Gdyńska - pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały.
(z powrotem: pl. Wolności-Równa - Westerplatte / Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Jodłowa-PKP - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa/Kopernika - Kopernika-Os. Zarzecze (wybrane kursy: - Przemysłowa - Inżynierska-MPK lub - Metalowców ZOM.
— Wokulskiego - Galess - Wokulskiego / Sz. Szeregów - Inżynierska MPK lub - Westerplatte/Składowa - Strzelińska).
Linia 7 E. Plater - Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Ofiar Oświęcimskich - Żeromskiego - (z powrotem: Muzealna) - pl. Grunwaldzki (wybrane kursy: do pl. Grunwaldzki) - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Stęczyńskiego.
— Os. Zawiszów-K. Wielkiego (wybrane kursy: - Stęczyńskiego - Os. Zawiszów-Pobożnego - Andersa-Electrolux - K. Wielkiego-Colgate Colgate).
Linia 8 Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Zamenhofa - (wybrane kursy: Os. Zawiszów-Pobożnego - Łukasińskego-Cmentarz) - Łukasińskiego/Gdyńska - pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały.
(z powrotem: pl. Wolności Równa - Westerplatte / Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Składowa - Strzelińska.
Linia 10 Strzelińska - Westerplatte/Składowa - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Śląska - pl. Wolności-Równa - pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki (z powrotem: pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały) - Wałbrzyska/Głowackiego.
— Wałbrzyska/Kusocińskiego - Witoszów Dolny I - Witoszów Dolny II - Witoszów Dolny-Sklep - Witoszów Dolny-Skrzyżowanie - Witoszów Dolny-Szkoła - Witoszów Dolny III - Witoszów Dolny IV - Witoszów Górny-ZOZ - Witoszów Górny,
— Witoszów Górny-Leśniczówka - Pogorzała-Wieś Pogorzała.
Linia 12 pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały (z powrotem: pl. Wolności-Równa - Westerplatte/Śląska) - Westerplatte/Bystrzycka - Westerplatte/Składowa - Boleścin (wybrane kursy: - Krzczonów I - Krzczonów-Wieś.
— Krzczonów) - Grodziszcze-Skrzyżowanie - Grodziszcze-Remiza - Grodziszcze-Kolonia - Krzyżowa-Pałac - Krzyżowa-PKP - Wieruszów-Wieś - Wieruszów.
Linia 30 (Wybrane kursy: Pogodna-Ciepłownia - Pogodna-Grębosz - Pogodna-Działki)- Sikorskiego/Podmiejska - Sikorskiego-Szkoła - Zamenhofa - Ofiar Oświęcimskich - Żeromskiego (z powrotem: Muzealna).
(wybrane kursy: pl. Św. Małgorzaty - Muzealna) - pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały (Westerplatte powrotem: pl. Wolności-Równa) - Westerplatte/Śląska Westerplatte/Bystrzycka - Bystrzycka-Przejazd Kol. - Kraszowicka/Działkowa.
— Kraszowicka-Most - Przyjaźni - Słowiańska-Cmentarz - Śląska-Działki - Bystrzyca Dolna - Bystrzyca Dolna-Skrzyżowanie - Burkatów-Most - Burkatów-Remiza (wybrane kursy: Burkatów-Leśniczówka - Bystrzyca Górna-Szkoła - Bystrzyca Górna,
— Bystrzyca Górna-Kościół - Lubachów-Rest. Paprotka - Lubachów-Rest. Myśliwska - Lubachów).
Linia 41 pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Pszenno-Os. Witosa.
— Pszenno-Mieszalnia Pasz - Kątki PGR - Kątki-Wieś - Kątki.
Linia 43 pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - Wrocławska-Pl. Wolności - Wrocławska/Sienna - Szarych Szeregów - Wokulskiego/Sz. Szeregów - Pszenno-Cukrownia - Pszenno-Poczta - Pszenno - Wilków - Niegoszów - Panków.
— Śmiałowice - Klecin - Stefanowice - Gruszów - Wilków - Gruszów - Stefanowice - Marcinowice-Urząd Gminy - Marcinowice-Szkoła.
Linia 50 Kopernika-Os. Zarzecze - Kościelna/Saperów - pl. Św. Małgorzaty - Łukasińskiego/Gdyńska - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego - Strzegomska TESCO - Zamenhofa - Riedla - Wyszyńskiego - Prądzyńskiego - E. Plater.
— Bora-Komorowskiego - Wschodnia - Leśna - Wałbrzyska/Kusocińskiego - Wałbrzyska/Głowackiego - pl. Grunwaldzki - Śląska-OSiR - Słowiańska-Cmentarz - Przyjaźni - Kraszowicka-Most Kraszowicka/Działkowa - Bystrzycka-Przejazd Kol,
— Jodłowa-PKP - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa/Kopernika - Kopernika-Os. Zarzecze - Metalowców ZOM - Wokulskiego-Galess - Wokulskiego/Sz. Szeregów.
Linia 52 Wokulskiego/Sz. Szeregów - Wokulskiego-Galess - Metalowców ZOM - (wybrane kursy: Kopernika-Os. Zarzecze) Kopernika-Os. Zarzecze- Jodłowa/Kopernika - Jodłowa/Okrężna - Jodłowa-PKP - Bystrzycka-Przejazd Kol.
— Kraszowicka/Działkowa - Kraszowicka-Most - Przyjaźni - Słowiańska-Cmentarz - Śląska-OSiR - pl. Grunwaldzki - Wałbrzyska/Głowackiego - Wałbrzyska/Kusocińskiego - Leśna - Wschodnia - Fieldorfa - Okulickiego/Skłodowskiej - E. Plater,
— Prądzyńskiego - Wyszyńskiego - Riedla - Zamenhofa - Strzegomska TESCO - Łukasińskego-Cmentarz - Os. Zawiszów-Pobożnego - Łukasińskiego/Gdyńska - pl. Św. Małgorzaty - Kościelna/Saperów - Kopernika-Os. Zarzecze.
Linia 60 pl. Św. Małgorzaty - Muzealna - pl. Grunwaldzki - pl. Drzymały (z powrotem: pl. WolnościRówna) - Westerplatte/Śląska - Westerplatte/Bystrzycka - Bystrzycka-Przejazd Kol. - Bystrzycka/Przedwiośnie - Bystrzycka-Diora.
— Bystrzycka-Przejazd Kol. - Bystrzycka-Diora - Bystrzycka-Jakubów - Bystrzycka-Wiadukt - Opoczka - Bojanice - Bojanice-Wieś - Bojanice - Skrzyżowanie - Lutomia Dolna-Skrzyżowanie - Lutomia Górna I - Lutomia Górna II - Lutomia Górna.
(wybrane kursy: - Lutomia Dolna-Szkoła - Lutomia Dolna-Kościół lub – Lutomia Dolna Szkoła - Lutomia Dolna-Kościół - Stachowice).
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60100000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 71 344 870,34 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
P-60/VIII/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 132-219674 z dnia 6.7.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.8.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o.o.
58-100 Świdnica
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 99 780 315,60 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 71 344 870,34 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.9.2012

Adres: ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: um@um.swidnica.pl
tel: +48 748562849
fax: +48 748522453
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-08-17
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 21967420121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-07-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 69 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.um.swidnica.pl
Informacja dostępna pod: Prezydent Miasta
ul. Armii Krajowej 49, 58-100 świdnica, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
60100000-9 Usługi w zakresie transportu drogowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usług przewozowych w zakresie przewozu osób na liniach komunikacyjnych regularnych na terenie Miasta Świdnica oraz na liniach komunikacyjnych regularnych łączących Świdnicę oraz Gminy: Świdnica i Marcinowice. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o.o.
Świdnica
2012-08-27 71 344 870,00