TI Tytuł PL-Chorzów: Usługi utrzymania parków
ND Nr dokumentu 28617-2013
PD Data publikacji 26/01/2013
OJ Dz.U. S 19
TW Miejscowość CHORZÓW
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka Spółka Akcyjna
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/01/2013
DT Termin 06/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77300000 - Usługi ogrodnicze
77313000 - Usługi utrzymania parków
90500000 - Usługi związane z odpadami
90511300 - Usługi zbierania śmieci
90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
OC Pierwotny kod CPV 77300000 - Usługi ogrodnicze
77313000 - Usługi utrzymania parków
90500000 - Usługi związane z odpadami
90511300 - Usługi zbierania śmieci
90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
IA Adres internetowy (URL) www.parkslaski.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/01/2013    S19    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Chorzów: Usługi utrzymania parków

2013/S 019-028617

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka Spółka Akcyjna
Aleja Różana 2
Osoba do kontaktów: Wojciech Bochenek
41-501 Chorzów
POLSKA
Tel.: +48 666031509
E-mail: wojciech.bochenek@wpkiw.com.pl
Faks: +48 327905376

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.parkslaski.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Utrzymanie terenów zielonych w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących usług:
I. Tereny zieleni
Standardy techniczne:
1. Koszenie trawników należy wykonywać sprzętem mechanicznym typu kosiarka, wyposażonym w zbiornik na ściętą trawę. Kosiarki żyłkowe, spalinowe lub elektryczne można stosować (równolegle z głównym koszeniem) jedynie do koszenia wokół elementów wzniesionych (np. latarnie, ogrodzenia, ławki, krawężniki, krzewy, drzewa).
— Koszenie przy użyciu kosiarek żyłkowych przy drzewach i krzewach należy prowadzić tak, aby nie uszkodzić roślin. W momencie uszkodzenia roślin Wykonawca zobowiązany jest do odkupienia i posadzenia roślin o takich samych parametrach,
— Koszenie powinno obejmować wykaszanie z trawnika jednorocznych samosiewnych drzew i krzewów,
— Koszenie trawników nie może trwać dłużej niż 3 dni robocze w wyznaczonych sekcjach,
— Standardem utrzymania terenu zieleni jest wysokość trawy w granicy od 4 do 6 cm po skoszeniu,
— Koszenie należy wykonywać, w miarę możliwości, przy bezdeszczowej pogodzie,
— W trakcie realizacji oraz po zakończeniu prac, wzdłuż krawężników, na chodnikach, jezdniach, itp. nie mogą zalegać resztki pokosu,
— Zebranie resztek pokosu musi następować bezpośrednio po zakończeniu koszenia,
— Planowane terminy wykonywania koszenia poszczególnych sekcji: od kwietnia do października. Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą wskazywać będzie terminy przystąpienia do koszenia. Zamawiający decyduje o krotności koszeń poszczególnych sekcji. W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykonywania koszenia także poza wyznaczonym terminem koszenia.
Planowana przez Zamawiającego krotność koszenia wg kategorii ważności działek w poszczególnych sekcjach znajduje się w załączniku nr 6 do SIWZ „Dokumentacja Geodezyjno-Kartograficzna”.
— Przewidywany obszar prac wynosi 933 900 m² przy założeniu średniej krotności koszenia całości terenu 6 razy w ciągu jednego roku obejmującego umowę daje w sumie ok. 5 600 000 m2 w ciągu jednego roku.
Nie dopuszcza się pryzmowania dużych ilości pokosu i pozostawiania ich na dzień następny na trawnikach. Prace związane z koszeniem trawników muszą zostać zakończone wraz z wywozem skoszonej trawy bezwzględnie przed dniem świątecznym (niedziele i święta ustawowo wolne od pracy) oraz na obszarach wskazanych przez Zamawiającego przed sobotą.
Zamawiający będzie płacił za faktycznie wykonane prace z zaokrągleniem do pełnych 100 m² mnożonych przez stawkę podaną do oferty zgodnie z załącznikiem nr 1.
2. Wygrabianie liści wraz z innymi zanieczyszczeniami - należy przeprowadzić w terminach uzgodnionych z przedstawicielem Zamawiającego.
— W okresie jesiennym grabienie należy wykonywać sukcesywnie w miarę opadania liści, (co najmniej 2 krotne w ciągu jesieni na zlecenie Zamawiającego, we wskazanych przez Zamawiającego obszarach i w określonym przez niego terminie), w szczególności dotyczy to usuwania liści kasztanowców – ze względu na cykl rozwojowy szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka. Cena jednostkowa 100 m² obejmuje każdorazowe grabienia zlecone przez Zamawiającego. Wygrabienie wskazanego terenu najpóźniej do 25 listopada roku obejmującego umowę.
— W okresie wiosennym należy wykonać jednokrotne grabienie liści i innych zanieczyszczeń w miejscach wskazanych przez Zamawiającego najpóźniej do 15 kwietnia roku obejmującego umowę przy założeniu, że nie będzie pokrywy śnieżnej.
Każdorazowo zebrane odpady należy wywieźć i przekazać do utylizacji w ciągu 1-go dnia roboczego. Nie dopuszcza się gromadzenia i pryzmowania liści.
— Przewidywany obszar prac wynosi 450 000 m2 przy założeniu średniej krotności wygrabiania całości terenu wynosi 3 razy w ciągu jednego roku obejmującego umowę daje w sumie ok. 1 350 000 m² w ciągu roku.
3. Opróżnianie koszy - W Parku zlokalizowane są:
— kosze na odpady w ilości 401 szt., (w tym: 30 szt. na kąpielisku „Fala” oraz Śląskie Wesołe Miasteczko 77 szt.),
— kosze na odchody zwierzęce w ilości 10 szt.,
— Opróżnianie koszy na odpady oraz koszy na odchody zwierzęce należy przeprowadzać nie rzadziej niż 2 x w tygodniu (poniedziałek, piątek) w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec) oraz 7 x w tygodniu (codziennie) w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień). Częstotliwość wykonywania prac musi zapewniać efekt czystości (niedopuszczenie do przepełnienia) szczególnie w miejscach często odwiedzanych jak np. Śląskie Wesołe Miasteczko i główne aleje Parku. Po wyjęciu z kosza worka z odpadami, należy w jego miejsce umieścić nowy worek, pod workiem nie mogą zalegać opady. Po opróżnieniu kosza należy posprzątać pod koszem i w jego otoczeniu, a zebrane odpady przekazać do utylizacji w dniu prowadzenia prac. W cenie ryczałtu za miesiące jesienno-zimowe będzie również opróżnianie koszy na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka (w tym czasie będzie 5 koszy) w czasie gdy będzie ono funkcjonować. Zamawiający przewiduje, że w okresie zimowym Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w okresie od 06.12-06.02.
Opróżnianie koszy z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala” będzie konieczne tylko w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w dniach 15.04-30.09, natomiast kąpielisko „Fala” od 01.07-31.08.
Za opróżnianie koszy przewiduje się rozliczanie miesięczne ryczałtowe.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia worków na psie odchody i do koszy na odpady.
Kosze na odpady oraz psie odchody winny być opróżnione do godziny 11:00 (także w soboty niedziele i święta) za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska „Fala” gdzie opróżnianie koszy winno się zakończy do godziny ich otwarcia. W soboty, niedziele i święta w przypadku przepełnienia koszy winny być opróżniane sukcesywnie również podczas dyżuru.
Zamawiający nakłada na wykonawcę obowiązki w zakresie:
a) selektywnego zbierania, selektywnego wywozu, zgodnie z wymogami prawa, zagospodarowania odpadów, które na nieruchomościach, objętych utrzymaniem będą się pojawiać lub będą powstałe w wyniku działań wynikających lub związanych z realizacją umowy o zamówienie (np. pielęgnacją zieleni, koszenie, grabienie, zamiatanie, opróżnianie koszy, itd.); gospodarowania odpadami komunalnymi zbieranymi z nieruchomości objętych utrzymaniem,
b) w zakresie w jakim stanowi to obowiązek faktycznie władającego nieruchomością – wykonawca zobowiązany jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa.
Wykonawca zobowiązany jest do składania w ww. zakresie, sprawozdań kwartalnych – zgodnie z zapisami art. 9n Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.). Wzór sprawozdania określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15.5.2012 r., w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 630). Odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne oraz odpady zielone zgodnie z art. 9e ustawy o otrzymaniu czystości i porządku w gminach należy przekazywać do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (lub instalacji mającej status zastępczej) zlokalizowanej w regionie II wskazanych w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami.
4. Zbieranie zanieczyszczeń z terenów zieleni oraz okolic ciągów komunikacyjnych (alejek, chodników, ulic), placów, parkingów, placów zabaw itp. elementów małej architektury.
Zanieczyszczenia typu papier, szkło, tworzywa sztuczne, przedmioty metalowe, odchody zwierzęce, liście, niedopałki, połamane gałęzie itp. należy zbierać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2 × w tygodniu (poniedziałek i piątek) w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec) i 7 x w tygodniu (codziennie) w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień) i przekazywać do utylizacji w dniu prowadzenia prac. Częstotliwość wykonywania prac musi zapewniać estetyczny wygląd terenów zieleni, ciągów komunikacyjnych, dróg, placów, parkingów oraz elementów małej architektury takiej jak grille, siłownia na powietrzu itp. W okresie od kwietnia do końca września wykonawca zobowiązany będzie do ustanowienia w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy dyżurów brygady zabezpieczającej porządek i czystość wraz z opróżnianiem koszy do godziny 18:00 (minimum 4 osoby). W dniach w których odbywać się będą imprezy, nie będące imprezami masowymi, organizowane przez Zamawiającego (ok. 20 imprez w ciągu roku kalendarzowego) Wykonawca zobowiązany będzie do zabezpieczenia czystości i porządku, łącznie z opróżnianiem koszy do końca trwania imprezy, jednak nie dłużej niż do godziny 22:00 (minimum 4 osoby). Powierzchnia jaka jest przewidziana do regularnego sprzątania wynosi ok. 2 000 000 m2 wzdłuż terenów, które będą zamiatane wraz z trawnikami, kwietnikami oraz nawierzchniami utwardzonymi w pobliżu obiektów małej architektury z wyłączeniem terenów leśnych. W cenie ryczałtu za miesiące jesienno-zimowe będzie również zbieranie zanieczyszczeń na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka (teren ok 300 m2) w czasie gdy będzie ono funkcjonować. Zamawiający przewiduje, że w okresie zimowym Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w okresie od 06.12-06.02.
Tereny leśne w sezonie kwiecień-wrzesień jednokrotne w miesiącu sprzątanie (tereny leśne wraz z terenami opisanymi powyżej tworzą całą powierzchnię parku) w miesiącach październik-marzec trzykrotne w całym okresie tj. do 15.01 (pod warunkiem że nie ma pokrywy śnieżnej w przypadku zalegania pokrywy śnieżnej Wykonawca wykona pracę po roztopach), do 20.03 (pod warunkiem, ze nie ma pokrywy śnieżnej, w przypadku zalegania pokrywy śnieżnej Wykonawca wykona pracę po roztopach) oraz do 31.10. Całkowita powierzchnia parku wynosi ok. 5 500 000 m2.
Zbieranie zanieczyszczeń z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala” będzie konieczne tylko w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w dniach 15.04-30.09, natomiast kąpielisko „Fala” od 01.07-31.08.
Zbieranie zanieczyszczeń z terenów zieleni oraz okolic ciągów komunikacyjnych (alejek, chodników, ulic), placów, parkingów, placów zabaw itp. elementów małej architektury do godziny 11.00 (także w soboty niedziele i święta) za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska „Fala” gdzie zbieranie zanieczyszczeń winno się zakończy do godziny ich otwarcia.
Za usuwanie zanieczyszczeń przewiduje się rozliczanie miesięczne ryczałtowe.
5. Zamiatanie nawierzchni utwardzonych (betonowe, żwirowe, gruntowe) drogi, chodniki i aleje należy zamiatać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 1 x w miesiącu w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec) (z wyjątkiem okresów, gdy występuje okrywa śnieżna) i 1 x w tygodniu w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień). Zebrane zanieczyszczenia typu: piasek, błoto, liście i inne, należy przekazywać do utylizacji w dniu prowadzenia prac. Częstotliwość zamiatania może ulec zmianie a termin zamiatania musi być każdorazowo uzgodniony z Zamawiającym. Rozliczenie z powierzchni zamiecionej nastąpi na podstawie protokołu. Wyklucza się użycia mechanicznego sprzętu do oczyszczania alejek malowanych i pokrytych organiczno-żywiczną masą barwioną za wyjątkiem dmuchaw plecakowych oraz dmuchaw pchanych. Rozliczenie następować będzie protokołem za każde 100m2 zakończonego zamiatania w przypadku zamiatania ręcznego oraz za każdy km w przypadku zamiatania mechanicznego. Zamawiający wskazuje które tereny należy zamiatać ręcznie, a które sprzętem mechanicznym.
Zamiatanie nawierzchni utwardzonych z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala” będzie konieczne tylko w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w dniach 15.04-30.09 oraz od 06.12-06.02, natomiast kąpielisko „Fala” od 01.07-31.08.
Zamiatanie nawierzchni utwardzonych (betonowe, żwirowe, gruntowe) drogi, chodniki i aleje należy zamiatać w zależności od potrzeb do godziny 11:00 za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska „Fala” gdzie zamiatanie winno się zakończy do godziny ich otwarcia.
Zamiatanie obejmuje ok. 30 km dróg, chodników, alei oraz ścieżek rowerowych i innych powierzchni utwardzonych. W jednym roku obejmującym umowę będzie do pozamiatania łącznie ok. 900 km ciężkim sprzętem. Pozostałych powierzchni do zamiatania tj. parkingów, schodów i innych obszarów utwardzonych zgodnie z załącznikiem nr 8 i nr 12 Łącznie w ciągu roku będzie ok. 700 000 m²
Dopuszcza się zamiatanie mechaniczne niektórych chodników oraz dróg dojazdowych zgodnie z mapą stanowiącą załącznik nr 9 Rozliczenie następować będzie protokołem za każdy zakończony 1 km zamiecionej trasy (nie od krotności przebytych kilometrów przez pojazd Wykonawcy). Wykonawca wykonuje usługę sprzętem, wyposażonym w monitoring GPS, który umożliwi Zamawiającemu odczyt tras zamiatania.
- wszystkie pojazdy przeznaczone do wykonania usługi zamiatania w ramach umowy, winny być wyposażone w urządzenie zapewniające bieżący monitoring prac tj. odbiornik GPS, odpowiedni moduł komunikacyjny oraz nadajnik, który przesyłać będzie dane drogą internetową do komputera Zamawiającego. Urządzenie ma rejestrować następujące dane związane z pracą pojazdów:
a) aktualne położenie pojazdu na e-mapie z lokalizacją punktu, w którym była świadczona usługa (aktualizacja położenia winna być zarejestrowana z częstotliwością 10-15 sekund)
W przypadku awarii pojazdu z odbiornikiem GPS pojazd zastępczy musi być wyposażony w urządzenie GPS. W razie awarii odbiornika GPS Wykonawca do 3 dni roboczych dostarczy Zamawiającemu zaświadczenie z serwisu technicznego o zaistniałej awarii i zamontuje zastępczy odbiornik na czas naprawy.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, jeżeli to konieczne do dokonywania odczytów przez Zamawiającego, udzielił Zamawiającemu niewyłącznej, nieodpłatnej licencji na korzystanie z oprogramowania do obsługi systemu rejestrującego pracę pojazdów przez okres trwania umowy.
Wykonawca dostarczy i zainstaluje oprogramowanie Zamawiającemu najpóźniej do dnia podpisania umowy wraz z e-mapą Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie z siecią dróg i alejek. Sam system GPS winien funkcjonować od dnia podpisania umowy do dnia jej zakończenia tj. do dnia 31.12.2015 r. Koszty związane z programem Wykonawca wkalkuluje w ofertę świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów. Wykonawca w wycenie winien uwzględnić w szczególności koszty licencji, cenę e-mapy, koszty zainstalowania oprogramowania na dwóch komputerach Zamawiającego, przeszkolenie 4 pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi programu.
Program winien umożliwić Zamawiającemu na bieżąco (on line) informacji dotyczących pracy pojazdów w zakresie opisanym powyżej.
Program winien również umożliwić: wizualizację pokonanych tras na e-mapie, sporządzanie raportów określających ilość punktów pokonanych na trasach przez pojazdy, czas pracy pojazdów oraz ilość pojazdów wraz z nr rejestracyjnymi znajdujących się na drogach będących w zarządzie Zamawiającego. Wyposażenie pojazdów w odbiornik GPS ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli realizacji zamówienia.
W ostatnim dniu obowiązywania umowy dane zostaną zarchiwizowane na nośniku zewnętrznym i przekazane Zamawiającemu. Wykonanie archiwizacji Wykonawca wliczy w koszt oferty.
6. Odśnieżanie nawierzchni utwardzonych (bez wywozu śniegu) Standard wykonania: Zimowe utrzymanie ciągów pieszych i ścieżek rowerowych oraz alejek w tym chodników, schodów, parkingów oraz innych wskazanych obszarów w stanie braku śliskości, należy przeprowadzać w oparciu o zgarnianie śniegu i posypywanie piaskiem nawierzchni utwardzonych na skrzyżowaniach oraz podjazdach, jak również w miejscach oblodzeń. W przypadku, gdy nie ma pokrywy śnieżnej oraz oblodzeń należy usunąć piasek z powierzchni alejek. W cenie ryczałtowej za odśnieżanie Wykonawca będzie zobowiązany do zamiecenia i usunięcia piasku używanego do posypywania.
W przypadku alejek należy odśnieżyć jedną nitkę na każdej drodze tak aby mogły minąć się dwa samochody.
Wykaz schodów, parkingów oraz placy znajduje się w załączniku nr 8 do SIWZ.
a. Płużenie śniegu - dopuszcza się zgarnianie śniegu ręcznie lub za pomocą lekkiego, samobieżnego sprzętu, prowadzonego przez człowieka oraz używania ciągnika do odśnieżania dróg zgodnie z mapą stanowiącą załącznik nr 10 Łączna ilość alejek do odśnieżania wynosi ok. 22 km, z czego ok. 17 km może być wykonywane za pomocą ciężkiego sprzętu. Mapka poglądowa do odśnieżania ręcznego stanowi załącznik nr 8 oraz nr 11. Wyklucza się użycie do zgarniania śniegu sprzętu ciężkiego na oznakowanych, pomalowanych ścieżkach i chodnikach. Zgarnięty śnieg należy gromadzić na terenie danego obiektu, wyłącznie w miejscach wskazanych przez Zamawiającego. Wyklucza się gromadzenie pryzm śniegu przy drzewach i krzewach. Odśnieżanie należy podejmować w przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu oraz zalegania dużej ilości śniegu bez wezwania ze strony Zamawiającego.
Odśnieżanie terenu przeznaczonego pod miejsce lądowań śmigłowców oraz zapewnienie dojazdu do niego należy potraktować priorytetowo – utrzymać odśnieżone 24h na dobę.
b. Do posypywania odśnieżonych nawierzchni utwardzonych dopuszcza się jedynie piasek. Zakupiony piasek musi być czysty. Wykluczone jest użycie mieszanki piasku z solą lub soli.
Każdorazowo rozpoczęcie odśnieżania należy niezwłocznie zgłosić Zamawiającemu e-mailem. Wykonawca wykonuje usługę sprzętem, wyposażonym w monitoring GPS, który umożliwi Zamawiającemu odczyt tras odśnieżania. Zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 5 dotyczącym zamiatania powierzchni utwardzonych.
Odśnieżanie winno być wykonane na bieżąco, aby zapewnić przejezdność alejek, jak również warunki do parkowania samochodów oraz aby nie dopuszczać do powstawania oblodzenia albo śliskości w ciągach pieszych w szczególności na schodach.
Za odśnieżanie Wykonawca będzie otrzymywał wynagrodzenie ryczałtowe miesięczne. Zamawiający przewiduje, że okres utrzymania tych terenów będzie od 15.12-15.03. Wykonawca będzie zobowiązany również do odśnieżania tych terenów także w pozostałym okresie jeśli będzie to konieczne (zalegać będzie pokrywa śnieżna lub będą oblodzenia) wtedy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za każdy dodatkowy dzień. Zamawiający przewiduje, że takich dni będzie 5 każdego roku.
Zamawiający będzie płacił ryczałt niezależnie od warunków panujących we wskazanym okresie. Zapłata za dodatkowe dni będzie płatna tylko jeśli wystąpią okoliczności, w których będzie konieczne wykonanie tej usługi.
II. Warunki techniczne oraz pozostałe warunki wykonania prac będących przedmiotem zamowienia
1. Pracownicy Wykonawcy, wykonujący prace na rzecz Zamawiającego, winni być ubrani w estetyczne ubrania robocze z widocznym logo firmy.
2. Środki transportu, wykorzystywane do wykonywania prac, winny być oznakowane (logo, pełna nazwa i adres firmy).
3. Prace zanikające będą zgłaszane do odbioru Zamawiającemu przez Wykonawcę natychmiast po ich zakończeniu.
4. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia na swój koszt wszelkich szkód, które powstały w trakcie wykonywania prac (dot. m.in. materiału roślinnego, trawników oraz ewentualnych uszkodzeń nawierzchni, kabli, rur oraz innych instalacji podziemnych i nadziemnych).
5. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres wykonywania prac polisy -ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanych prac na kwotę nie mniejszą niż 200 000 PLN.
6. Wykonawca zobowiązany jest (na wniosek przedstawiciela Zamawiającego) do skierowania swego przedstawiciela do udziału w kontrolach.
7. Wykonawca zobowiązany jest (na wniosek przedstawiciela Zamawiającego) do zapewnienia transportu podczas odbioru prac oraz kontroli terenów.
8. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać prace nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy, tzn. bez przerwy urlopowej, chorobowej.
9. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w zakresie odbierania powstałych w wyniku realizacji umowy odpadów, w sposób zgodny z przepisami obowiązującej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach/ tekst jednolity Dz. U. z 2012 r.poz.391/ oraz do zapewnienia zgodnego z zasadami ochrony środowiska odzysku lub unieszkodliwiania odebranych odpadów przez cały okres trwania umowy.
10. Wycena prac powinna uwzględniać wszelkie możliwe koszty, w tym:
a) pracy ludzi i sprzętu;
b) zabezpieczenia terenu poprzez właściwe oznakowanie miejsc prowadzenia prac;
c) zakupu i transportu materiałów niezbędnych do wykonania prac;
d) obsługę administracyjną i logistyczną;
e) podatki i opłaty urzędowe;
f) koszty uprzątnięcia terenu po wykonaniu poszczególnych prac, załadunku i wywozu zebranych odpadów, opłaty za utylizację i składowanie odpadów;
g) inne opłaty, które będą niezbędne w celu kompletnego i terminowego wykonania prac.
11. Podstawą wyceny prac, będących przedmiotem zamówienia jest kalkulacja własna.
12. Zamawiający zezwala na podwykonawstwo jedynie w przypadku transportu i składowania odpadów. Na pozostałe usługi będące przedmiotem zamówienia Zamawiający nie zezwala na udział podwykonawców.
13. W celu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca przejmie na zasadzie art. 231 KP pracowników Zamawiającego. Szczegółowe zasady dotyczące przejęcia pracowników zostały opisane w Załączniku nr 3 do SIWZ.
14. Zamawiający nie jest zobowiązany do wykorzystania wszystkich ilości poszczególnych usług wskazanych w SIWZ. Ilości podane w SIWZ służą jedynie do porównania ofert. Zamawiający zastrzega, że wykorzysta nie mniej niż 80 % wartości podstawowej zamówienia. Zamawiający zastrzega również możliwość wprowadzenia prac zamiennych (nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego).
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77313000, 77300000, 90500000, 90511300, 90620000, 90630000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w wysokości do 50 % zamówienia podstawowego. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu prac będących przedmiotem zamówienia.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.4.2013. Zakończenie 31.3.2016

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. - wymagane jest wniesienie przez Wykonawcę wadium w wysokości 100 000 PLN (słownie: sto tysięcy złotych),
— wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert,
— wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
— wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy w:
Bank Zachodni WBK nr 84 1090 2024 0000 0001 0715 1841
(musi być zaksięgowane na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert),
— wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy złożyć przed terminem składania ofert w osobnej kopercie opisanej jak do przetargu z dopiskiem „wadium”, w kancelarii WPKiW S.A., Aleja Różana 2, 41-501 Chorzów, pok. 101.
2. Najpóźniej w dniu podpisania umowy wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą powinien wnieść zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny całkowitej:
Zabezpieczenie może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu – przelewem - na rachunek Zamawiającego w Bank Zachodni WBK nr 84 1090 2024 0000 0001 0715 1841,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczenie udzielane przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Zamawiający zwraca 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane.
Zamawiający pozostawia kwotę w wysokości 30 % zabezpieczenia na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady. Kwota ta zostanie zwrócona w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
3. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie innej niż w pieniądzu należy przed podpisaniem protokołu bezusterkowego odbioru robót, dostarczyć zabezpieczenie roszczeń Zamawiającego z tytułu rękojmi. W przeciwnym wypadku Zamawiający będzie uprawniony do zrealizowania wniesionego przez Wykonawcę zabezpieczenia i zatrzymania kwoty odpowiadającej 30 % wartości Kaucji Gwarancyjnej.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Szczegółowe warunki płatnicze znajdują się w projekci umowy stanowiącej załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22. ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych, tj. dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, tj.:
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca wykonał przynajmniej:
1) jedną usługę koszenia trawników o wartości nie mniejszej niż 150 000 PLN,
2) jedną usługę grabienia liści o wartości nie mniejszej niż 70 000 PLN,
3) jedną usługę zamiatania nawierzchni utwardzonych i wartości nie mniejszej niż 60 000 PLN,
4) jedną usługę płużenia i odśnieżania z posypywaniem piaskiem o wartości nie mniejszej niż 30 000 PLN,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował minimum:
1) Zamiatarką samojezdną kompaktową do zamiatania dróg parkowych i alejek.
2) Ciągnikiem rolniczym z pługiem i posypywarką lub samochodem z pługiem dopuszczalny ciężar masy max 12t.
3) Samochodem samowyładowczy dopuszczalny ciężar masy max 12t.
4) Ciągnikiem rolniczym z przyczepą samowyładowczą dopuszczalny ciężar masy max 12t.
5) Kosiarką ciągnikową samozbierającą.
6) Kosiarką samojezdną samozbierającą – 2 szt.
7) Kosiarką bijakową z wysięgnikiem.
8) Wykaszarką spalinowa - 6 szt.
9) Dmuchawą do liści - 5 szt.
10) Ssawą do liści
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej,
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia.
Nie spełnienie któregokolwiek z wyżej wymienionych warunków będzie skutkowało wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Sprawdzenie złożonych oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu będzie miało miejsce w następującym zakresie: czy zostały złożone wszystkie wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu; uprawnienia osób podpisujących oświadczenia i dokumenty do reprezentowania Wykonawcy; czy terminy wystawienia dokumentów są zgodne z wymaganiami Zamawiającego. Ocena warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia, na podstawie dostarczonych dokumentów i oświadczeń na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- Wykaz oświadczeń oraz dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania:
A) oświadczenie o spełnianiu warunków wynikających z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (zawarte w formularzu ofertowym stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ);
B) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (zawarte w formularzu ofertowym stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ);
C) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeśli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp;
D) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
E) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
F) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
G) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
H) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, daty wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (celem potwierdzenia warunku o którym mowa w pkt III.2 b) powyżej);
I) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami (celem potwierdzenia warunku o którym mowa w pkt III.2 c) powyżej)
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentami zawierającymi oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:
1. w punktach C), D), E) i G) składa dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. (Dz. U. Nr 226 poz. 1817) tj. dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
aa) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
bb) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu- dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
cc) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. w punkcie F) składa zaświadczenie, o którym mowa w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. (Dz. U. Nr 226 poz. 1817) tj. zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 pzp.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyższej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Oświadczenie to powinno być złożone nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu do składania ofert – jeżeli dotyczy okoliczności wskazanych w pkt: 1. aa), 1. cc) i 2. lub też nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert – jeżeli dotyczy okoliczności wskazanych w pkt 1. bb)
W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca składa w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
- Dokumenty wymagane, gdy kilka podmiotów składa wspólnie ofertę:
W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, partnerzy winni spełniać następujące wymagania:
a) wszyscy wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia muszą spełniać postanowienia SIWZ i dołączyć do oferty dokumenty, oświadczenia i informacje wymienione w punktach C), D), E), F) i G).
b) oświadczenia wskazane w punkcie A) i B) powinny być złożone łącznie przez wszystkich wykonawców lub przez podmiot upoważniony w imieniu wszystkich;
c) warunki określone w punktach H) i I) winni spełniać łącznie Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej)
d) wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
— Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem).
— W przypadku poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii dokumentów przez osobę (-y) nie wymienioną (-e) w dokumencie rejestracyjnym Wykonawcy, należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być przedstawione w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii.
— Brak jakiegokolwiek z wymaganych dokumentów spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 Pzp.
— Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
— W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów o których mowa w §1 ust. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. (Dz. U. Nr 226 poz. 1817), kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
52/U/DA/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6.3.2013 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 6.3.2013 - 11:30

Miejscowość:

Chorzów

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pozostałe kwestie zostały szczegółowo przedstawione w Dziale VI Środki Ochrony Prawnej ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.1.2013
TI Tytuł PL-Chorzów: Usługi utrzymania parków
ND Nr dokumentu 123224-2013
PD Data publikacji 16/04/2013
OJ Dz.U. S 74
TW Miejscowość CHORZÓW
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka Spółka Akcyjna
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 12/04/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77300000 - Usługi ogrodnicze
77313000 - Usługi utrzymania parków
90500000 - Usługi związane z odpadami
90511300 - Usługi zbierania śmieci
90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
OC Pierwotny kod CPV 77300000 - Usługi ogrodnicze
77313000 - Usługi utrzymania parków
90500000 - Usługi związane z odpadami
90511300 - Usługi zbierania śmieci
90620000 - Usługi odśnieżania
90630000 - Usługi usuwania oblodzeń
IA Adres internetowy (URL) www.parkslaski.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

16/04/2013    S74    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Chorzów: Usługi utrzymania parków

2013/S 074-123224

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka Spółka Akcyjna
Aleja Różana 2
Osoba do kontaktów: Wojciech Bochenek
41-501 Chorzów
Polska
Tel.: +48 666031509
E-mail: wojciech.bochenek@wpkiw.com.pl
Faks: +48 327905376

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.parkslaski.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Spółka Akcyjna, w której ponad 50% akcji posiadają jednostki sektora finansów publicznych
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Utrzymanie terenów zielonych w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących usług:
I. Tereny zieleni
Standardy techniczne:
1. Koszenie trawników należy wykonywać sprzętem mechanicznym typu kosiarka, wyposażonym w zbiornik na
ściętą trawę. Kosiarki żyłkowe, spalinowe lub elektryczne można stosować (równolegle z głównym koszeniem)
jedynie do koszenia wokół elementów wzniesionych (np. latarnie, ogrodzenia, ławki, krawężniki, krzewy,
drzewa).
- Koszenie przy użyciu kosiarek żyłkowych przy drzewach i krzewach należy prowadzić tak, aby nie uszkodzić
roślin. W momencie uszkodzenia roślin Wykonawca zobowiązany jest do odkupienia i posadzenia roślin o takich
samych parametrach.
- Koszenie powinno obejmować wykaszanie z trawnika jednorocznych samosiewnych drzew i krzewów.
- Koszenie trawników nie może trwać dłużej niż 3 dni robocze w wyznaczonych sekcjach.
- Standardem utrzymania terenu zieleni jest wysokość trawy w granicy od 4 do 6 cm po skoszeniu.
- Koszenie należy wykonywać, w miarę możliwości, przy bezdeszczowej pogodzie.
- W trakcie realizacji oraz po zakończeniu prac, wzdłuż krawężników, na chodnikach, jezdniach, itp. nie mogą
zalegać resztki pokosu.
- Zebranie resztek pokosu musi następować bezpośrednio po zakończeniu koszenia.
- Planowane terminy wykonywania koszenia poszczególnych sekcji: od kwietnia do października. Zamawiający
w uzgodnieniu z Wykonawcą wskazywać będzie terminy przystąpienia do koszenia. Zamawiający decyduje o
krotności koszeń poszczególnych sekcji. W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający zastrzega sobie możliwość
wykonywania koszenia także poza wyznaczonym terminem koszenia.
Planowana przez Zamawiającego krotność koszenia wg kategorii ważności działek w poszczególnych sekcjach
znajduje się w załączniku nr 6 do SIWZ „Dokumentacja Geodezyjno-Kartograficzna”.
- Przewidywany obszar prac wynosi 933 900 m2 przy założeniu średniej krotności koszenia całości terenu 6
razy w ciągu jednego roku obejmującego umowę daje w sumie ok. 5 600 000 m2 w ciągu jednego roku.
Nie dopuszcza się pryzmowania dużych ilości pokosu i pozostawiania ich na dzień następny na trawnikach.
Prace związane z koszeniem trawników muszą zostać zakończone wraz z wywozem skoszonej trawy
bezwzględnie przed dniem świątecznym (niedziele i święta ustawowo wolne od pracy) oraz na obszarach
wskazanych przez Zamawiającego przed sobotą.
Zamawiający będzie płacił za faktycznie wykonane prace z zaokrągleniem do pełnych 100 m2 mnożonych
przez stawkę podaną do oferty zgodnie z załącznikiem nr 1.
2. Wygrabianie liści wraz z innymi zanieczyszczeniami - należy przeprowadzić w terminach uzgodnionych z
przedstawicielem Zamawiającego.
- W okresie jesiennym grabienie należy wykonywać sukcesywnie w miarę opadania liści, (co najmniej 2 krotne
w ciągu jesieni na zlecenie Zamawiającego, we wskazanych przez Zamawiającego obszarach i w określonym
przez niego terminie), w szczególności dotyczy to usuwania liści kasztanowców – ze względu na cykl rozwojowy
szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka. Cena jednostkowa 100 m2 obejmuje każdorazowe grabienia
zlecone przez Zamawiającego. Wygrabienie wskazanego terenu najpóźniej do 25 listopada roku obejmującego
umowę.
- W okresie wiosennym należy wykonać jednokrotne grabienie liści i innych zanieczyszczeń w miejscach
wskazanych przez Zamawiającego najpóźniej do 15 kwietnia roku obejmującego umowę przy założeniu, że nie
będzie pokrywy śnieżnej.
Każdorazowo zebrane odpady należy wywieźć i przekazać do utylizacji w ciągu 1-go dnia roboczego. Nie
dopuszcza się gromadzenia i pryzmowania liści.
- Przewidywany obszar prac wynosi 450 000 m2 przy założeniu średniej krotności wygrabiania całości terenu
wynosi 3 razy w ciągu jednego roku obejmującego umowę daje w sumie ok. 1 350 000 m2 w ciągu roku.
3. Opróżnianie koszy - W Parku zlokalizowane są:
- kosze na odpady w ilości 401 szt., (w tym: 30 szt. na kąpielisku „Fala” oraz Śląskie Wesołe Miasteczko 77 szt.)
- kosze na odchody zwierzęce w ilości 10 szt.,
- Opróżnianie koszy na odpady oraz koszy na odchody zwierzęce należy przeprowadzać nie rzadziej niż 2
x w tygodniu (poniedziałek, piątek) w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec) oraz 7 x w tygodniu
(codziennie) w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień). Częstotliwość wykonywania prac musi zapewniać
efekt czystości (niedopuszczenie do przepełnienia) szczególnie w miejscach często odwiedzanych jak np.
Śląskie Wesołe Miasteczko i główne aleje Parku. Po wyjęciu z kosza worka z odpadami, należy w jego miejsce
umieścić nowy worek, pod workiem nie mogą zalegać opady. Po opróżnieniu kosza należy posprzątać pod
koszem i w jego otoczeniu, a zebrane odpady przekazać do utylizacji w dniu prowadzenia prac. W cenie
ryczałtu za miesiące jesienno-zimowe będzie również opróżnianie koszy na terenie Śląskiego Wesołego
Miasteczka (w tym czasie będzie 5 koszy) w czasie gdy będzie ono funkcjonować. Zamawiający przewiduje, że
w okresie zimowym Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w okresie od 06.12-06.02.
Opróżnianie koszy z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala” będzie konieczne tylko
w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w
dniach 15.04-30.09, natomiast kąpielisko „Fala” od 01.07-31.08.
Za opróżnianie koszy przewiduje się rozliczanie miesięczne ryczałtowe.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia worków na psie odchody i do koszy na odpady.
Kosze na odpady oraz psie odchody winny być opróżnione do godziny 11.00 (także w soboty niedziele i święta)
za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska „Fala” gdzie opróżnianie koszy winno
się zakończy do godziny ich otwarcia. W soboty, niedziele i święta w przypadku przepełnienia koszy winny być
opróżniane sukcesywnie również podczas dyżuru.
Zamawiający nakłada na wykonawcę obowiązki w zakresie:
a) selektywnego zbierania, selektywnego wywozu, zgodnie z wymogami prawa, zagospodarowania odpadów,
które na nieruchomościach, objętych utrzymaniem będą się pojawiać lub będą powstałe w wyniku działań
wynikających lub związanych z realizacją umowy o zamówienie (np. pielęgnacją zieleni, koszenie, grabienie,
zamiatanie, opróżnianie koszy, itd.); gospodarowania odpadami komunalnymi zbieranymi z nieruchomości
objętych utrzymaniem
b) w zakresie w jakim stanowi to obowiązek faktycznie władającego nieruchomością – wykonawca zobowiązany
jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa.
Wykonawca zobowiązany jest do składania w ww. zakresie, sprawozdań kwartalnych – zgodnie z zapisami
art. 9n Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn.
zm.). Wzór sprawozdania określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r., w sprawie
wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji
zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 630). Odebrane od właścicieli
nieruchomości zmieszane odpady komunalne oraz odpady zielone zgodnie z art. 9e ustawy o otrzymaniu
czystości i porządku w gminach należy przekazywać do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów
komunalnych (lub instalacji mającej status zastępczej) zlokalizowanej w regionie II wskazanych w Wojewódzkim
Planie Gospodarki Odpadami.
4. Zbieranie zanieczyszczeń z terenów zieleni oraz okolic ciągów komunikacyjnych (alejek, chodników, ulic),
placów, parkingów, placów zabaw itp. elementów małej architektury.
Zanieczyszczenia typu papier, szkło, tworzywa sztuczne, przedmioty metalowe, odchody zwierzęce, liście,
niedopałki, połamane gałęzie itp. należy zbierać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 2 × w
tygodniu (poniedziałek i piątek) w okresie jesienno-zimowym (październik-marzec) i 7 x w tygodniu (codziennie)
w okresie wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień) i przekazywać do utylizacji w dniu prowadzenia prac.
Częstotliwość wykonywania prac musi zapewniać estetyczny wygląd terenów zieleni, ciągów komunikacyjnych,
dróg, placów, parkingów oraz elementów małej architektury takiej jak grille, siłownia na powietrzu itp. W okresie
od kwietnia do końca września wykonawca zobowiązany będzie do ustanowienia w soboty, niedziele i inne dni
ustawowo wolne od pracy dyżurów brygady zabezpieczającej porządek i czystość wraz z opróżnianiem koszy
do godziny 18:00 (minimum 4 osoby). W dniach w których odbywać się będą imprezy, nie będące imprezami
masowymi, organizowane przez Zamawiającego (ok. 20 imprez w ciągu roku kalendarzowego) Wykonawca
zobowiązany będzie do zabezpieczenia czystości i porządku, łącznie z opróżnianiem koszy do końca trwania
imprezy, jednak nie dłużej niż do godziny 22:00 (minimum 4 osoby). Powierzchnia jaka jest przewidziana do
regularnego sprzątania wynosi ok. 2 000 000 m2 wzdłuż terenów, które będą zamiatane wraz z trawnikami,
kwietnikami oraz nawierzchniami utwardzonymi w pobliżu obiektów małej architektury z wyłączeniem terenów
leśnych. W cenie ryczałtu za miesiące jesienno-zimowe będzie również zbieranie zanieczyszczeń na terenie
Śląskiego Wesołego Miasteczka (teren ok 300 m2) w czasie gdy będzie ono funkcjonować. Zamawiający
przewiduje, że w okresie zimowym Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne w okresie od 06.12-06.02.
Tereny leśne w sezonie kwiecień-wrzesień jednokrotne w miesiącu sprzątanie (tereny leśne wraz z terenami
opisanymi powyżej tworzą całą powierzchnię parku) w miesiącach październik-marzec trzykrotne w całym
okresie tj. do 15.01 (pod warunkiem że nie ma pokrywy śnieżnej w przypadku zalegania pokrywy śnieżnej
Wykonawca wykona pracę po roztopach), do 20.03 (pod warunkiem, ze nie ma pokrywy śnieżnej, w przypadku
zalegania pokrywy śnieżnej Wykonawca wykona pracę po roztopach) oraz do 31.10. Całkowita powierzchnia
parku wynosi ok. 5 500 000 m2.
Zbieranie zanieczyszczeń z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala” będzie konieczne
tylko w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe Miasteczko będzie czynne
w dniach 15.04-30.09, natomiast kąpielisko „Fala” od 01.07-31.08.
Zbieranie zanieczyszczeń z terenów zieleni oraz okolic ciągów komunikacyjnych (alejek, chodników, ulic),
placów, parkingów, placów zabaw itp. elementów małej architektury do godziny 11.00 (także w soboty niedziele
i święta) za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska „Fala” gdzie zbieranie
zanieczyszczeń winno się zakończy do godziny ich otwarcia.
Za usuwanie zanieczyszczeń przewiduje się rozliczanie miesięczne ryczałtowe.
5. Zamiatanie nawierzchni utwardzonych (betonowe, żwirowe, gruntowe) drogi, chodniki i aleje należy
zamiatać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż 1 x w miesiącu w okresie jesienno-zimowym
(październik-marzec) (z wyjątkiem okresów, gdy występuje okrywa śnieżna) i 1 x w tygodniu w okresie
wiosenno-letnim (kwiecień-wrzesień). Zebrane zanieczyszczenia typu: piasek, błoto, liście i inne, należy
przekazywać do utylizacji w dniu prowadzenia prac. Częstotliwość zamiatania może ulec zmianie a termin
zamiatania musi być każdorazowo uzgodniony z Zamawiającym. Rozliczenie z powierzchni zamiecionej nastąpi
na podstawie protokołu. Wyklucza się użycia mechanicznego sprzętu do oczyszczania alejek malowanych
i pokrytych organiczno-żywiczną masą barwioną za wyjątkiem dmuchaw plecakowych oraz dmuchaw
pchanych. Rozliczenie następować będzie protokołem za każde 100m2 zakończonego zamiatania w przypadku
zamiatania ręcznego oraz za każdy km w przypadku zamiatania mechanicznego. Zamawiający wskazuje które
tereny należy zamiatać ręcznie, a które sprzętem mechanicznym.
Zamiatanie nawierzchni utwardzonych z terenów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz z kąpieliska „Fala”
będzie konieczne tylko w okresie w którym obiekty te będą czynne. Przewiduje się, że Śląskie Wesołe
Miasteczko będzie czynne w dniach 15.04-30.09 oraz od 06.12-06.02, natomiast kąpielisko „Fala” od
01.07-31.08.
Zamiatanie nawierzchni utwardzonych (betonowe, żwirowe, gruntowe) drogi, chodniki i aleje należy zamiatać w
zależności od potrzeb do godziny 11.00 za wyjątkiem obiektów Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz kąpieliska
„Fala” gdzie zamiatanie winno się zakończy do godziny ich otwarcia.
Zamiatanie obejmuje ok. 30 km dróg, chodników, alei oraz ścieżek rowerowych i innych powierzchni
utwardzonych. W jednym roku obejmującym umowę będzie do pozamiatania łącznie ok. 900 km ciężkim
sprzętem. Pozostałych powierzchni do zamiatania tj. parkingów, schodów i innych obszarów utwardzonych
zgodnie z załącznikiem nr 8 i nr 12 Łącznie w ciągu roku będzie ok. 700 000 m2
Dopuszcza się zamiatanie mechaniczne niektórych chodników oraz dróg dojazdowych zgodnie z mapą
stanowiącą załącznik nr 9 Rozliczenie następować będzie protokołem za każdy zakończony 1 km zamiecionej
trasy (nie od krotności przebytych kilometrów przez pojazd Wykonawcy). Wykonawca wykonuje usługę
sprzętem, wyposażonym w monitoring GPS, który umożliwi Zamawiającemu odczyt tras zamiatania.
- wszystkie pojazdy przeznaczone do wykonania usługi zamiatania w ramach umowy, winny być wyposażone
w urządzenie zapewniające bieżący monitoring prac tj. odbiornik GPS, odpowiedni moduł komunikacyjny
oraz nadajnik, który przesyłać będzie dane drogą internetową do komputera Zamawiającego. Urządzenie ma
rejestrować następujące dane związane z pracą pojazdów:
a) aktualne położenie pojazdu na e-mapie z lokalizacją punktu, w którym była świadczona usługa (aktualizacja
położenia winna być zarejestrowana z częstotliwością 10-15 sekund)
W przypadku awarii pojazdu z odbiornikiem GPS pojazd zastępczy musi być wyposażony w urządzenie GPS.
W razie awarii odbiornika GPS Wykonawca do 3 dni roboczych dostarczy Zamawiającemu zaświadczenie z
serwisu technicznego o zaistniałej awarii i zamontuje zastępczy odbiornik na czas naprawy.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, jeżeli to konieczne do dokonywania odczytów przez Zamawiającego,
udzielił Zamawiającemu niewyłącznej, nieodpłatnej licencji na korzystanie z oprogramowania do obsługi
systemu rejestrującego pracę pojazdów przez okres trwania umowy.
Wykonawca dostarczy i zainstaluje oprogramowanie Zamawiającemu najpóźniej do dnia podpisania umowy
wraz z e-mapą Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie z siecią
dróg i alejek. Sam system GPS winien funkcjonować od dnia podpisania umowy do dnia jej zakończenia tj.
do dnia 31.12.2015 r. Koszty związane z programem Wykonawca wkalkuluje w ofertę świadczenia usług w
zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów. Wykonawca w wycenie winien uwzględnić w szczególności
koszty licencji, cenę e-mapy, koszty zainstalowania oprogramowania na dwóch komputerach Zamawiającego,
przeszkolenie 4 pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi programu.
Program winien umożliwić Zamawiającemu na bieżąco (on line) informacji dotyczących pracy pojazdów w
zakresie opisanym powyżej.
Program winien również umożliwić: wizualizację pokonanych tras na e-mapie, sporządzanie raportów
określających ilość punktów pokonanych na trasach przez pojazdy, czas pracy pojazdów oraz ilość pojazdów
wraz z nr rejestracyjnymi znajdujących się na drogach będących w zarządzie Zamawiającego. Wyposażenie
pojazdów w odbiornik GPS ma służyć Zamawiającemu jako system kontroli realizacji zamówienia.
W ostatnim dniu obowiązywania umowy dane zostaną zarchiwizowane na nośniku zewnętrznym i przekazane
Zamawiającemu. Wykonanie archiwizacji Wykonawca wliczy w koszt oferty.
6. Odśnieżanie nawierzchni utwardzonych (bez wywozu śniegu) Standard wykonania: Zimowe utrzymanie
ciągów pieszych i ścieżek rowerowych oraz alejek w tym chodników, schodów, parkingów oraz innych
wskazanych obszarów w stanie braku śliskości, należy przeprowadzać w oparciu o zgarnianie śniegu i
posypywanie piaskiem nawierzchni utwardzonych na skrzyżowaniach oraz podjazdach, jak również w
miejscach oblodzeń. W przypadku, gdy nie ma pokrywy śnieżnej oraz oblodzeń należy usunąć piasek z
powierzchni alejek. W cenie ryczałtowej za odśnieżanie Wykonawca będzie zobowiązany do zamiecenia i
usunięcia piasku używanego do posypywania.
W przypadku alejek należy odśnieżyć jedną nitkę na każdej drodze tak aby mogły minąć się dwa samochody.
Wykaz schodów, parkingów oraz placy znajduje się w załączniku nr 8 do SIWZ.
a. Płużenie śniegu - dopuszcza się zgarnianie śniegu ręcznie lub za pomocą lekkiego, samobieżnego sprzętu,
prowadzonego przez człowieka oraz używania ciągnika do odśnieżania dróg zgodnie z mapą stanowiącą
załącznik nr 10 Łączna ilość alejek do odśnieżania wynosi ok. 22 km, z czego ok. 17 km może być wykonywane
za pomocą ciężkiego sprzętu. Mapka poglądowa do odśnieżania ręcznego stanowi załącznik nr 8 oraz nr 11.
Wyklucza się użycie do zgarniania śniegu sprzętu ciężkiego na oznakowanych, pomalowanych ścieżkach i
chodnikach. Zgarnięty śnieg należy gromadzić na terenie danego obiektu, wyłącznie w miejscach wskazanych
przez Zamawiającego. Wyklucza się gromadzenie pryzm śniegu przy drzewach i krzewach. Odśnieżanie należy
podejmować w przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu oraz zalegania dużej ilości śniegu bez wezwania
ze strony Zamawiającego.
Odśnieżanie terenu przeznaczonego pod miejsce lądowań śmigłowców oraz zapewnienie dojazdu do niego
należy potraktować priorytetowo – utrzymać odśnieżone 24h na dobę.
b. Do posypywania odśnieżonych nawierzchni utwardzonych dopuszcza się jedynie piasek. Zakupiony piasek
musi być czysty. Wykluczone jest użycie mieszanki piasku z solą lub soli.
Każdorazowo rozpoczęcie odśnieżania należy niezwłocznie zgłosić Zamawiającemu e-mailem. Wykonawca
wykonuje usługę sprzętem, wyposażonym w monitoring GPS, który umożliwi Zamawiającemu odczyt tras
odśnieżania. Zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 5 dotyczącym zamiatania powierzchni utwardzonych.
Odśnieżanie winno być wykonane na bieżąco, aby zapewnić przejezdność alejek, jak również warunki do
parkowania samochodów oraz aby nie dopuszczać do powstawania oblodzenia albo śliskości w ciągach
pieszych w szczególności na schodach.
Za odśnieżanie Wykonawca będzie otrzymywał wynagrodzenie ryczałtowe miesięczne. Zamawiający
przewiduje, że okres utrzymania tych terenów będzie od 15.12-15.03. Wykonawca będzie zobowiązany również
do odśnieżania tych terenów także w pozostałym okresie jeśli będzie to konieczne (zalegać będzie pokrywa
śnieżna lub będą oblodzenia) wtedy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za każdy dodatkowy
dzień. Zamawiający przewiduje, że takich dni będzie 5 każdego roku.
Zamawiający będzie płacił ryczałt niezależnie od warunków panujących we wskazanym okresie. Zapłata za
dodatkowe dni będzie płatna tylko jeśli wystąpią okoliczności, w których będzie konieczne wykonanie tej usługi.
II. WARUNKI TECHNICZNE ORAZ POZOSTAŁE WARUNKI WYKONANIA PRAC BĘDĄCYCH
PRZEDMIOTEM ZAMOWIENIA
1. Pracownicy Wykonawcy, wykonujący prace na rzecz Zamawiającego, winni być ubrani w estetyczne ubrania
robocze z widocznym logo firmy.
2. Środki transportu, wykorzystywane do wykonywania prac, winny być oznakowane (logo, pełna nazwa i adres
firmy).
3. Prace zanikające będą zgłaszane do odbioru Zamawiającemu przez Wykonawcę natychmiast po ich
zakończeniu.
4. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia na swój koszt wszelkich szkód, które powstały w trakcie
wykonywania prac (dot. m.in. materiału roślinnego, trawników oraz ewentualnych uszkodzeń nawierzchni, kabli,
rur oraz innych instalacji podziemnych i nadziemnych).
5. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres wykonywania prac polisy -ubezpieczenia od
odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanych prac na kwotę nie mniejszą niż 200.000 PLN.
6. Wykonawca zobowiązany jest (na wniosek przedstawiciela Zamawiającego) do skierowania swego
przedstawiciela do udziału w kontrolach.
7. Wykonawca zobowiązany jest (na wniosek przedstawiciela Zamawiającego) do zapewnienia transportu
podczas odbioru prac oraz kontroli terenów.
8. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać prace nieprzerwanie przez cały okres trwania umowy, tzn. bez
przerwy urlopowej, chorobowej.
9. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w zakresie odbierania powstałych w wyniku realizacji
umowy odpadów, w sposób zgodny z przepisami obowiązującej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach/ tekst jednolity Dz. U. z 2012 r.poz.391/ oraz do zapewnienia zgodnego z zasadami ochrony
środowiska odzysku lub unieszkodliwiania odebranych odpadów przez cały okres trwania umowy.
10. Wycena prac powinna uwzględniać wszelkie możliwe koszty, w tym: a) pracy ludzi i sprzętu; b)
zabezpieczenia terenu poprzez właściwe oznakowanie miejsc prowadzenia prac; c) zakupu i transportu
materiałów niezbędnych do wykonania prac; d) obsługę administracyjną i logistyczną; e) podatki i opłaty
urzędowe; f)koszty uprzątnięcia terenu po wykonaniu poszczególnych prac, załadunku i wywozu zebranych
odpadów, opłaty za utylizację i składowanie odpadów; g) inne opłaty, które będą niezbędne w celu kompletnego
i terminowego wykonania prac.
11. Podstawą wyceny prac, będących przedmiotem zamówienia jest kalkulacja własna.
12. Zamawiający zezwala na podwykonawstwo jedynie w przypadku transportu i składowania odpadów. Na
pozostałe usługi będące przedmiotem zamówienia Zamawiający nie zezwala na udział podwykonawców.
13. W celu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca przejmie na zasadzie art. 231 KP pracowników
Zamawiającego. Szczegółowe zasady dotyczące przejęcia pracowników zostały opisane w Załączniku nr 3 do
SIWZ.
14. Zamawiający nie jest zobowiązany do wykorzystania wszystkich ilości poszczególnych usług wskazanych
w SIWZ. Ilości podane w SIWZ służą jedynie do porównania ofert. Zamawiający zastrzega, że wykorzysta nie
mniej niż 80% wartości podstawowej zamówienia. Zamawiający zastrzega również możliwość wprowadzenia
prac zamiennych (nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego).
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77313000, 77300000, 90500000, 90511300, 90620000, 90630000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
52/U/DA/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 19-028617 z dnia 26.1.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.3.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
41-100 Siemianowice Śląskie
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 360 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 462 926,58 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym
powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach
stanowiących podstawę jego wniesienia.
Pozostałe kwestie zostały szczegółowo przedstawione w Dziale VI Środki Ochrony Prawnej ustawy Prawo
zamówień publicznych
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.4.2013

Adres: Aleja Różana 2, 41-501 Chorzów
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: mariusz.saweczko@parkslaski.pl
tel: +48 666031509
fax: +48 327905376
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-03-06
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 2861720131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-01-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1120 dni
Wadium: 100000 ZŁ
Szacowana wartość* 3 333 333 PLN  -  5 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.parkslaski.pl
Informacja dostępna pod: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka
Aleja Różana 2, 41-501 Chorzów, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
77300000-3 Usługi ogrodnicze
77313000-7 Usługi utrzymania parków
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Podgórze Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
Siemianowice Śląskie
2013-03-29 3 462 926,00