TI Tytuł PL-Legnica: Usługi remontów i konserwacji zakładów
ND Nr dokumentu 116688-2012
PD Data publikacji 11/04/2012
OJ Dz.U. S 70
TW Miejscowość LEGNICA
AU Nazwa instytucji Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 06/04/2012
DT Termin 17/05/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45259000 - Usługi remontów i konserwacji zakładów
OC Pierwotny kod CPV 45259000 - Usługi remontów i konserwacji zakładów
IA Adres internetowy (URL) http://www.imn.legnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/04/2012    S70    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Legnica: Usługi remontów i konserwacji zakładów

2012/S 70-116688

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
IMN w Gliwicach O/Legnica ul. Złotoryjska 89
Punkt kontaktowy: Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
Osoba do kontaktów: Adriana Tamioła-Szymańska
59-220 Legnica
POLSKA
Tel.: +48 8505508
E-mail: adriana.tamiola@imn.gliwice.pl
Faks: +48 8505501

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.imn.legnica.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: JBR
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Nauka
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
ZDH/05/2012 – Remonty i modernizacje pieców.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy.
Adres: ul. Złotoryjska 194, 59-220 Legnica, (teren HM Legnica).
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia są remonty planowane i awaryjne oraz modernizacje instalacji pieców obrotowo-wahadłowych (wykaz pieców wg załącznika nr 3 do SIWZ) do produkcji stopów ołowiu i metali nieżelaznych (pieców obrotowo-wahadłowych do przerobu wsadów metali nieżelaznych), komór dopalania, głównie wyłożeń ogniotrwałych tych pieców wraz z niezbędnymi pracami budowlano – montażowymi, a także wykonanie projektów, zwłaszcza powykonawczych wymurówki i kształtek wykonywanych z mas dla elementów instalacji wymagających wyłożenia ogniotrwałego w zakresie:
1) pełnej dokumentacji i rysunków wyłożenia ogniotrwałego;
2) obliczeń cieplnych wyłożenia ogniotrwałego;
3) kosztorysów nakładczych całego zakresu robót z podziałem dla poszczególnych zadań;
4) harmonogramy suszenia i wygrzewania pieców i komór po remoncie;
5) rysunki i szkice topografii zużycia wyłożeń wykonanych przed rozpoczęciem prac remontowych;
6) rysunki wykonanych elementów z mas ogniotrwałych lub przewidzianych do wykonania w czasie remontu.
Zamawiający przewiduje w okresie obowiązywania umowy następujące zadania remontowe (wraz z przewidywanym, doświadczalnie określonym czasem ich realizacji):
— trzy remonty częściowe małego pieca obrotowo-wahadłowego (45 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 12 dni),
— jeden remont bieżący dużego pieca obrotowo-wahadłowego (45 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 4 tygodni),
— jeden remont kapitalny dużego pieca obrotowo-wahadłowego (100 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu 4 – 5 tygodni),
— remonty awaryjne w/w pieców (do 30 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 7 dni).
Terminy rozpoczęcia poszczególnych, planowanych zadań remontowych będą wyznaczane przez Zamawiającego na podstawie prognoz i bieżącej oceny zużycia wymurówki oraz zostaną przedstawione Wykonawcy w postaci planu remontów będącego załącznikiem do Umowy. Dokładne terminy rozpoczęcia prac przy instalacjach będą określane każdorazowo przez Zamawiającego w oparciu o protokoły zatrzymania instalacji do remontu sporządzone z udziałem Wykonawcy remontu.
Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą wykonaną w oparciu o pomiary z natury parametrów pieca i wykonanego wymurowania z zapisaniem uwag powstałych podczas instalacji wyłożenia ogniotrwałego i zmian wynikłych z analizy dokumentacji - rysunków i szkiców topografii zużycia (eksploatacji). Do projektu dołączony zostanie zatwierdzony harmonogram suszenia pieca odpowiadający dokładnie zakresowi konkretnego remontu. Forma dostarczenia dokumentacji – 3 komplety w wersji papierowej oraz pliki o wysokiej rozdzielczości w formacie pdf z obrazami wszystkich dokumentów zapisane na nośnikach cyfrowych.
Wszelkie materiały wcześniej niezabezpieczone przez Zamawiającego, materiały ogniotrwałe, sprzęt i urządzenia niezbędne do wykonania prac remontowych dostarcza Wykonawca. Wykonawca zabezpieczy dostawę materiałów do remontów w terminach gwarantujących ciągłość wykonywania remontu w asortymencie i jakości odpowiadających użytych w istniejących technologiach wykonania lub zaplanowanych, zgodnie z udostępnioną dokumentacją i pisemnymi uzgodnieniami z Zamawiającym.
Załącznikiem nr 4 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia jest zbiorczy wykaz głównych materiałów ogniotrwałych według asortymentu i ilości zabudowanych w trakcie remontów sporządzony na podstawie zużycia w latach 2010 i 2011.
Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace, określonej na podstawie udokumentowanej doświadczalnie stwierdzonej żywotności technologicznej remontowanych elementów. Okres gwarancji każdorazowo będzie ujęty w protokole odbioru prac. Zamawiający wymaga gotowości Wykonawcy do rozpoczęcia wykonywania prac awaryjnych w ciągu nie więcej niż 3 dni od daty otrzymania zgłoszenia.
Zamawiający w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. nr 39, poz. 251) jest posiadaczem odpadów złomu, który wytworzony został w wyniku remontów lub modernizacji, a klasyfikowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.9.2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz. 1206), oznaczany jest następującymi rodzajami kodów:
17 04 01 miedź, mosiądz, brąz,
17 04 02 aluminium,
17 04 03 ołów,
17 04 05 żelazo i stal,
17 04 07 mieszaniny metali.
Zamawiający zobowiązany jest do gospodarowania wytworzonymi odpadami zgodnie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie środowiska.
Wykonawca przeprowadzający remonty lub modernizację w zakresie zgodnym z przedmiotem niniejszego zamówienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. Z 2007 r. nr 39, poz. 251) jest posiadaczem wszystkich innych rodzajów odpadów w tym odpadu wymurówki pieców, klasyfikowanej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.9.2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz.1206) jako odpad o kodzie:
16 11 03* inne okładziny piecowe i materiały ogniotrwałe z procesów metalurgicznych zawierające substancje niebezpieczne, lub
16 11 04, tj. okładziny piecowe i materiały ogniotrwałe z procesów metalurgicznych innych niż wymienione w 16 11 03*.
Za prawidłową klasyfikację odpadu wymurówki odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest do gospodarowania wytworzonymi wszystkimi innymi odpadami oprócz odpadów złomu zgodnie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie środowiska.
Wykonawca przekazując odpad zużytej wymurówki innemu posiadaczowi celem zagospodarowania, przedstawi Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że ostatecznym (końcowym) posiadaczem odpadu zostaje podmiot:
— posiadający stosowne decyzje administracyjne,
— oferujący najniższą cenę za przyjęcie 1 Mg odpadu wymurówki.
W dokumencie, o którym mowa powyżej powinny znaleźć się oferty minimum trzech podmiotów.
Zamawiający na wniosek Wykonawcy może przedstawić wykaz podmiotów, o których wiadomo, że posiadają uregulowania administracyjne w zakresie gospodarowania przedmiotowymi odpadami.
Wykaz, o którym mowa powyżej musi zawierać minimum trzy podmioty, posiadające uregulowania administracyjne w zakresie gospodarowania odpadami.
Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania powstałych po remontach odpadów w terminie 30 dni od daty podpisania protokołu odbioru prac remontowych. Adresatem faktury wystawionej z tytułu zagospodarowania odpadów wytworzonych przez Wykonawcę, może być wyłącznie Wykonawca. Nie dopuszcza się refakturowania kosztów z tytułu zagospodarowania odpadów na Zamawiającego.
Warunki płatności: płatność na podstawie prawidłowo sporządzonej i zatwierdzonej faktury VAT w terminie 30 dni od daty jej wpływu do siedziby Zamawiającego w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany przez obie strony protokół bezusterkowego odbioru, którego sporządzenie jest obowiązkiem Wykonawcy.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapoznania się z miejscem wykonania zamówienia – teren Huty Miedzi „Legnica”, ul. Złotoryjska 194. Wykonawca obowiązkowo musi zapoznać się z warunkami eksploatacji i rodzajem pieców stosowanych w IMN O/Legnica. Zamawiający może udostępnić do wglądu posiadaną dokumentację remontową, określającą:
— gabaryty pieców obrotowo-wahadłowych i przynależnych części instalacji, stanowiących przedmiot realizacji zamówienia,
— ilości i rodzaj koniecznych do zabudowy wyrobów ogniotrwałych oraz innych materiałów, wymaganych w związku z warunkami realizacji zamówienia.
Wykorzystanie zamówienia w zakresie mniejszym niż określono w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45259000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Remonty planowane i awaryjne oraz modernizacje instalacji pieców obrotowo-wahadłowych.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 3 000 000,00 i 3 049 000,00 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zgodnie z art. 45 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 4 000 PLN (słownie: cztery tysiące złotych).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo–kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego.
Zamawiający zwróci wadium po upływie terminu związania ofertą, zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego lub w przypadku unieważnienia postępowania.
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % maksymalnej wartości nominalnej brutto zobowiązania wynikającego z umowy. Termin wniesienia zabezpieczenia ustala się na 30 dni od daty zawarcia umowy.
Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia na rachunek bankowy Wykonawcy po zrealizowaniu umowy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki płatności: płatność na podstawie prawidłowo sporządzonej i zatwierdzonej faktury VAT w terminie 30 dni od daty jej wpływu do siedziby Zamawiającego w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany przez obie strony protokół bezusterkowego odbioru, którego sporządzenie jest obowiązkiem Wykonawcy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 1 do SIWZ opatrzone czytelnym podpisem oraz pieczątką firmową.
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; oraz złożony w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego) Wykonawcy, zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.
4) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; oraz złożony w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego) Wykonawcy, zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.
5) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności w pełnym zakresie dla podmiotu oraz dla osób uprawnionych do jego reprezentacji, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert oraz złożone w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez Wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 1 do SIWZ opatrzone czytelnym podpisem oraz pieczątką firmową.
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; oraz złożony w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego) Wykonawcy, zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument musi być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; oraz złożony w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez osoby, których uprawnienie do reprezentacji wynika z dokumentu rejestracyjnego (ewidencyjnego) Wykonawcy, zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w tych dokumentach.
Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, wraz dowodem opłacenia składek. złożony w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem z datą na dzień sporządzenia oferty przez Wykonawcę.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 1 do SIWZ opatrzone czytelnym podpisem oraz pieczątką firmową;
Wykaz wykonanej co najmniej 1 usługi odpowiadającej swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia (wykonanej co najmniej jednego zadanie wymurowania pieca obrotowo-wahadłowego do produkcji ołowiu lub stopów ołowiu) o łącznej wartości co najmniej 3 000 000,00 PLN netto (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ) zrealizowanych w ciągu 3 ostatnich lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie. Wraz z wykazem należy przedłożyć dokument potwierdzający, że usługi te zostały wykonane należycie (należy dołączyć referencje lub inny dokument potwierdzający należyte wykonanie zamówienia).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Stawka roboczogodziny brutto. Waga 65

2. Narzuty na koszty pośrednie. Waga 20

3. Narzuty na zysk. Waga 8

4. Narzuty na koszty dostawy. Waga 7

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZDH/05/2012 – Remonty i modernizacje pieców
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.5.2012 - 12:50
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 17.5.2012 - 13:00

Miejscowość:

Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy Adres: ul. Złotoryjska 89, 59-220 Legnica.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: 11 miesięcy
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.4.2012
TI Tytuł PL-Legnica: Usługi remontów i konserwacji zakładów
ND Nr dokumentu 211906-2012
PD Data publikacji 06/07/2012
OJ Dz.U. S 128
TW Miejscowość LEGNICA
AU Nazwa instytucji Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 04/07/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45259000 - Usługi remontów i konserwacji zakładów
OC Pierwotny kod CPV 45259000 - Usługi remontów i konserwacji zakładów
IA Adres internetowy (URL) http://www.imn.legnica.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/07/2012    S128    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Legnica: Usługi remontów i konserwacji zakładów

2012/S 128-211906

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
IMN w Gliwicach O/Legnica ul. Złotoryjska 89
Punkt kontaktowy: Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
Osoba do kontaktów: Adriana Tamioła-Szymańska
59-220 Legnica
Polska
Tel.: +48 8505508
E-mail: adriana.tamiola@imn.gliwice.pl
Faks: +48 8505501

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.imn.legnica.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: JBR
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Nauka
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Remonty i modernizacje pieców (sygn. ZDH/05/2012).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: IMN O/Legnica teren Huty Miedzi „Legnica”, ul. Złotoryjska 194.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia są remonty planowane i awaryjne oraz modernizacje instalacji pieców obrotowo-wahadłowych (wykaz pieców wg załącznika nr 3 do SIWZ) do produkcji stopów ołowiu i metali nieżelaznych (pieców obrotowo-wahadłowych do przerobu wsadów metali nieżelaznych), komór dopalania, głównie wyłożeń ogniotrwałych tych pieców wraz z niezbędnymi pracami budowlano – montażowymi, a także wykonanie projektów, zwłaszcza powykonawczych wymurówki i kształtek wykonywanych z mas dla elementów instalacji wymagających wyłożenia ogniotrwałego w zakresie:
1) pełnej dokumentacji i rysunków wyłożenia ogniotrwałego,
2) obliczeń cieplnych wyłożenia ogniotrwałego,
3) kosztorysów nakładczych całego zakresu robót z podziałem dla poszczególnych zadań,
4) harmonogramy suszenia i wygrzewania pieców i komór po remoncie,
5) rysunki i szkice topografii zużycia wyłożeń wykonanych przed rozpoczęciem prac remontowych.
6) rysunki wykonanych elementów z mas ogniotrwałych lub przewidzianych do wykonania w czasie remontu.
Zamawiający przewiduje w okresie obowiązywania umowy następujące zadania remontowe (wraz z przewidywanym, doświadczalnie określonym czasem ich realizacji):
— trzy remonty częściowe małego pieca obrotowo-wahadłowego (45 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 12 dni),
— jeden remont bieżący dużego pieca obrotowo-wahadłowego (45 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 4 tygodni),
— jeden remont kapitalny dużego pieca obrotowo-wahadłowego (100 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu 4 – 5 tygodni),
— remonty awaryjne w/w pieców (do 30 % wyłożenia ogniotrwałego, czas remontu do 7 dni).
Terminy rozpoczęcia poszczególnych, planowanych zadań remontowych będą wyznaczane przez Zamawiającego na podstawie prognoz i bieżącej oceny zużycia wymurówki oraz zostaną przedstawione Wykonawcy w postaci planu remontów będącego załącznikiem do Umowy. Dokładne terminy rozpoczęcia prac przy instalacjach będą określane każdorazowo przez Zamawiającego w oparciu o protokoły zatrzymania instalacji do remontu sporządzone z udziałem Wykonawcy remontu.
Wykonawca dostarczy dokumentację powykonawczą wykonaną w oparciu o pomiary z natury parametrów pieca i wykonanego wymurowania z zapisaniem uwag powstałych podczas instalacji wyłożenia ogniotrwałego i zmian wynikłych z analizy dokumentacji - rysunków i szkiców topografii zużycia (eksploatacji). Do projektu dołączony zostanie zatwierdzony harmonogram suszenia pieca odpowiadający dokładnie zakresowi konkretnego remontu. Forma dostarczenia dokumentacji – 3 komplety w wersji papierowej oraz pliki o wysokiej rozdzielczości w formacie pdf z obrazami wszystkich dokumentów zapisane na nośnikach cyfrowych.
Wszelkie materiały wcześniej niezabezpieczone przez Zamawiającego, materiały ogniotrwałe, sprzęt i urządzenia niezbędne do wykonania prac remontowych dostarcza Wykonawca. Wykonawca zabezpieczy dostawę materiałów do remontów w terminach gwarantujących ciągłość wykonywania remontu w asortymencie i jakości odpowiadających użytych w istniejących technologiach wykonania lub zaplanowanych, zgodnie z udostępnioną dokumentacją i pisemnymi uzgodnieniami z Zamawiającym.
Załącznikiem nr 4 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia jest zbiorczy wykaz głównych materiałów ogniotrwałych według asortymentu i ilości zabudowanych w trakcie remontów sporządzony na podstawie zużycia w latach 2010 i 2011.
Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace, określonej na podstawie udokumentowanej doświadczalnie stwierdzonej żywotności technologicznej remontowanych elementów. Okres gwarancji każdorazowo będzie ujęty w protokole odbioru prac. Zamawiający wymaga gotowości Wykonawcy do rozpoczęcia wykonywania prac awaryjnych w ciągu nie więcej niż 3 dni od daty otrzymania zgłoszenia.
Zamawiający w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. nr 39, poz. 251) jest posiadaczem odpadów złomu, który wytworzony został w wyniku remontów lub modernizacji, a klasyfikowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.9.2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz.1206), oznaczany jest następującymi rodzajami kodów:
17 04 01 miedź, mosiądz, brąz,
17 04 02 aluminium,
17 04 03 ołów,
17 04 05 żelazo i stal,
17 04 07 mieszaniny metali.
Zamawiający zobowiązany jest do gospodarowania wytworzonymi odpadami zgodnie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie środowiska.
Wykonawca przeprowadzający remonty lub modernizację w zakresie zgodnym z przedmiotem niniejszego zamówienia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. Z 2007 r. nr 39, poz. 251) jest posiadaczem wszystkich innych rodzajów odpadów w tym odpadu wymurówki pieców, klasyfikowanej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.9.2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz.1206) jako odpad o kodzie:
16 11 03* inne okładziny piecowe i materiały ogniotrwałe z procesów metalurgicznych zawierające substancje niebezpieczne, lub
16 11 04, tj. okładziny piecowe i materiały ogniotrwałe z procesów metalurgicznych innych niż wymienione w 16 11 03*.
Za prawidłową klasyfikację odpadu wymurówki odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest do gospodarowania wytworzonymi wszystkimi innymi odpadami oprócz odpadów złomu zgodnie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie środowiska.
Wykonawca przekazując odpad zużytej wymurówki innemu posiadaczowi celem zagospodarowania, przedstawi Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że ostatecznym (końcowym) posiadaczem odpadu zostaje podmiot:
— posiadający stosowne decyzje administracyjne,
— oferujący najniższą cenę za przyjęcie 1 Mg odpadu wymurówki.
W dokumencie, o którym mowa powyżej powinny znaleźć się oferty minimum trzech podmiotów.
Zamawiający na wniosek Wykonawcy może przedstawić wykaz podmiotów, o których wiadomo, że posiadają uregulowania administracyjne w zakresie gospodarowania przedmiotowymi odpadami.
Wykaz, o którym mowa powyżej musi zawierać minimum trzy podmioty, posiadające uregulowania administracyjne w zakresie gospodarowania odpadami.
Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania powstałych po remontach odpadów w terminie 30 dni od daty podpisania protokołu odbioru prac remontowych. Adresatem faktury wystawionej z tytułu zagospodarowania odpadów wytworzonych przez Wykonawcę, może być wyłącznie Wykonawca. Nie dopuszcza się refakturowania kosztów z tytułu zagospodarowania odpadów na Zamawiającego.
Warunki płatności: płatność na podstawie prawidłowo sporządzonej i zatwierdzonej faktury VAT w terminie 30 dni od daty jej wpływu do siedziby Zamawiającego w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany przez obie strony protokół bezusterkowego odbioru, którego sporządzenie jest obowiązkiem Wykonawcy.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapoznania się z miejscem wykonania zamówienia – teren Huty Miedzi „Legnica”, ul. Złotoryjska 194. Wykonawca obowiązkowo musi zapoznać się z warunkami eksploatacji i rodzajem pieców stosowanych w IMN O/Legnica. Zamawiający może udostępnić do wglądu posiadaną dokumentację remontową, określającą:
— gabaryty pieców obrotowo-wahadłowych i przynależnych części instalacji, stanowiących przedmiot realizacji zamówienia,
— ilości i rodzaj koniecznych do zabudowy wyrobów ogniotrwałych oraz innych materiałów, wymaganych w związku z warunkami realizacji zamówienia.
Wykorzystanie zamówienia w zakresie mniejszym niż określono w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45259000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 049 863,06 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Stawka roboczogodziny brutto. Waga 65
2. Narzuty na koszty pośrednie. Waga 20
3. Narzuty na zysk. Waga 8
4. Narzuty na koszty dostawy. Waga 7
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZDH/05/2012 – Remonty i modernizacje pieców
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 070-116688 z dnia 11.4.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
26.5.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ZM Invest S.A.
{Dane ukryte}
39-100 Ropczyce
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 049 863,06 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 049 863,06 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 13
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.7.2012

Adres: IMN w Gliwicach O/Legnica, ul. Złotoryjska 89, 59-220 Legnica
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: sekretariat.ilg@imn.gliwice.pl
tel: +48 768505508
fax: +48 768505501
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-05-17
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11668820121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-04-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 4000 ZŁ
Szacowana wartość* 133 333 PLN  -  200 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.imn.legnica.pl
Informacja dostępna pod: Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach Oddział w Legnicy
IMN w Gliwicach O/Legnica ul. Złotoryjska 89, 59-220 legnica, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45259000-7 Usługi remontów i konserwacji zakładów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 052 408,62 PLN z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tyt. emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów i pożyczek. ZM Invest S.A.
Ropczyce
2012-05-26 3 049 863,00