TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi miejsc noclegowych
ND Nr dokumentu 188965-2011
PD Data publikacji 16/06/2011
OJ Dz.U. S 114
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Narodowy Bank Polski
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 14/06/2011
DT Termin 05/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98341000 - Usługi miejsc noclegowych
OC Pierwotny kod CPV 98341000 - Usługi miejsc noclegowych
RC Kod NUTS PL127
IA Adres internetowy (URL) http://www.nbp.pl

16/06/2011    S114    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny 

PL-Warszawa: Usługi miejsc noclegowych

2011/S 114-188965

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21
Kontaktowy: Narodowy Bank Polski, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa
Do wiadomości: Artur Wysiałkowski
00-919 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 225959240
E-mail: DZPprzetargi@nbp.pl
Faks +48 226532538

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.nbp.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Podmiot prawa publicznego
Inne Polityka pieniężna
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Zapewnienie usług hotelarskich dla Narodowego Banku Polskiego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 17

Kod NUTS PL127

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiot zamówienia obejmuje obsługę rezerwacji hotelowych w tym:
1) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej cztery hotele pięciogwiazdkowe i co najmniej trzy hotele czterogwiazdkowe
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście lub Dzielnica Wola.
2) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej jeden hotel pięciogwiazdkowy lub hotel czterogwiazdkowy.
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław, Zakopane.
3) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej dwa hotele trzygwiazdkowe oraz co najmniej dwa hotele dwugwiazdkowe.
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): m.st. Warszawa, co najmniej jeden hotel trzygwiazdkowy powinien być zlokalizowany na terenie Dzielnicy Śródmieście.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić usługi hotelarskie spełniające wymagania obowiazujące przepisami w tym wynikające z ustawy z dnia 29.8.1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 223, poz. 2268 z późn zm.) oraz wymagania rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19.8.2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (Dz. U. z 2006 r. Nr 22, poz. 169). Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie dopuszczonym przepisami ustawy – Prawo zamówień publicznych, przepisów innych ustaw oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w tym umowy w sprawie zamówienia publicznego, przy czym zmiany te nie mogą w sposób istotny (zasadniczy) zmieniać zakresu przedmiotu zamówienia. Zgodnie z art. 60e ust. 1-2 Zamawiający prowadzi dialog do momentu, gdy jest w stanie określić, w wyniku porównania rozwiązań proponowanych przez wykonawców, jeżeli jest to konieczne, rozwiązanie lub rozwiązania najbardziej spełniające jego potrzeby i Zamawiający może przed zaproszeniem do składania ofert dokonać zmiany wymagań będących przedmiotem dialogu. Przedmiot dialogu konkurencyjnego obejmuje wszystkie aspekty realizacji całego zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna ze wszystkimi wymaganiami Zamawiającego, obowiązującymi przepisami prawa.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

98341000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie obsługi rezerwacji hotelowych dla Narodowego Banku Polskiego. Narodowy Bank Polski od wielu lat jest gospodarzem wielu ważnych wydarzeń, konferencji, seminariów, na które zapraszani są najwyżsi rangą goście, m.in. prezydenci państw, prezesi banków centralnych, wysokiej rangi przedstawiciele międzynarodowych instytucji, przedstawiciele administracji państwowej i świata nauki. W ramach przedmiotu zamówienia będą również realizowane rezerwacje hotelowe w związku z organizacją przez NBP szkoleń w Warszawie i wizyt delegacji.
Ze względu na prestiż wydarzeń, ich niepowtarzalność oraz bardzo wysoką rangę gości biorących w nich udział, konieczne jest zapewnienie najwyższej jakości usług hotelarskich. Zapewnienie usług hotelarskich wymagane jest w określonym zakresie, ilościach oraz terminach wskazanych przez organy NBP.
Ze względu na konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości usług hotelarskich wskazane jest wyłonienie podmiotów, które zagwarantują należyte wykonanie usług hotelarskich dla Narodowego Banku Polskiego. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej cztery hotele pięciogwiazdkowe i co najmniej trzy hotele czterogwiazdkowe
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście lub Dzielnica Wola.
Pozostałe wymagania, jakie powinny spełniać ww. obiekty: o możliwość zapewnienia transportu - TAXI, o bezpośrednie wejście do holu recepcyjnego, o osłona stała nad głównym wejściem i podjazdem do hotelu, tzw. wiata, o oddzielne wejście dla gości i wydzielona droga bagażu gości - dot. hoteli pięciogwiazdkowych, o klimatyzacja - co najmniej w pokojach, sali konferencyjnej i restauracji, o co najmniej jeden dźwig osobowy (winda) w przypadku hotelu powyżej jednej kondygnacji, o oświetlenie dostosowane do rodzaju pomieszczeń, o hol recepcyjny, o faks w recepcji hotelowej, o co najmniej jedna restauracja w hotelu.
Każdy hotel powinien posiadać centrum konferencyjno-bankietowe z przestronną powierzchnią, umożliwiającą organizację imprez dla co najmniej czterystu osób. W obiekcie powinny znajdować się: o sala konferencyjna mieszcząca co najmniej 400 osób w układzie teatralnym, o co najmniej pięć sal spotkań.
Wszystkie sale powinny być wyposażone w ekrany, projektory multimedialne, flipczarty, profesjonalne nagłośnienie oraz mieć zapewnioną możliwość podłączenia komputerów do Internetu.
Hotele powinny dysponować serwisem cateringowym umożliwiającym przygotowanie przerw kawowych oraz lunchowych w trakcie organizacji konferencji dla co najmniej 400 osób.
Hotele pięciogwiazdkowe i czterogwiazdkowe powinny dysponować: o pokojami 1-osobowymi - co najmniej trzydziestoma, o pokojami 2-osobowymi - co najmniej dziesięcioma, o pokojami 2-osobowymi o podwyższonym standardzie - co najmniej dziesięcioma, o apartamentami - co najmniej dwoma.
Hotele powinny oferować śniadania dla gości hotelowych w cenie noclegu.
2) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej jeden hotel pięciogwiazdkowy lub hotel czterogwiazdkowy
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław, Zakopane.
Pozostałe wymagania, jakie powinny spełniać ww.obiekty: o bezpośrednie wejście do holu recepcyjnego, o osłona stała nad głównym wejściem i podjazdem do hotelu, tzw. wiata, o oddzielne wejście dla gości i wydzielona droga bagażu gości - dot hotelu pięciogwiazdkowego, o klimatyzacja co najmniej w pokojach, sali konferencyjnej i restauracji, o co najmniej jeden dźwig osobowy (winda) w przypadku hotelu powyżej jednej kondygnacji, o oświetlenie dostosowane do rodzaju pomieszczeń, o hol recepcyjny, o faks w recepcji hotelowej, o co najmniej jedna restauracja w hotelu.
Hotele powinny oferować śniadania dla gości hotelowych w cenie noclegu.
Każdy hotel powinien posiadać centrum konferencyjno-bankietowe z przestronną powierzchnią, umożliwiającą organizację imprez dla co najmniej 150 osób. W obiekcie powinny znajdować się: o sala konferencyjna mieszcząca co najmniej 150 osób w układzie teatralnym, o co najmniej 2 sale spotkań.
Wszystkie sale powinny być wyposażone w ekrany, projektory multimedialne, flipczarty, profesjonalne nagłośnienie oraz mieć zapewnioną możliwość podłączenia komputerów do Internetu.
Hotele powinny dysponować serwisem cateringowym umożliwiającym przygotowanie przerw kawowych oraz lunchowych w trakcie organizacji konferencji dla co najmniej 150 osób.
Hotele powinny dysponować: o pokojami 1-osobowymi - co najmniej trzydziestoma o pokojami 2-osobowymi - co najmniej dziesięcioma o pokojami 2-osobowymi o podwyższonym standardzie - co najmniej dziesięcioma o apartamentami - co najmniej dwoma.
Hotele powinny oferować śniadania dla gości hotelowych w cenie noclegu.
3) Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej dwa hotele trzygwiazdkowe oraz co najmniej dwa hotele dwugwiazdkowe
Lokalizacja hoteli (miasto, dzielnica): m.st. Warszawa, Dzielnica – co najmniej jeden hotel trzygwiazdkowy powinien być zlokalizowany na terenie Dzielnicy Śródmieście.
Pozostałe wymagania, jakie powinny spełniać zamawiane obiekty:
Hotele powinny dysponować: o pokojami 1-osobowymi z łazienką - co najmniej dziesięcioma, o pokojami 2-osobowymi z łazienką - co najmniej dziesięcioma.
Hotele powinny oferować śniadania dla gości hotelowych w cenie noclegu.
4) Wykonawca wyznaczy minimum 1 osobę do obsługi Zamawiającego w zakresie realizacji usługi oraz zapewni sprawny, telefoniczny, za pomocą faksu i drogi elektronicznej kontakt z wyznaczonymi osobami przez 12 godzin (8:00 - 22:00) 5 dni roboczych w tygodniu.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w opisie przedmiotu zamówienia, w tym przewiduje zmiany danych liczbowych zawartych w opisie, w zakresie dopuszczonym przepisami ustawy – Prawo zamówień publicznych, przepisów innych ustaw, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, umowy w sprawie zamówienia publicznego, przy czym zmiany te nie mogą w sposób istotny (zasadniczy) zmieniać zakresu przedmiotu zamówienia.
Bez VAT 1 021 000,00 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Zamawiający na etapie składania ofert przez Wykonawców będzie żądał od nich wniesienia wadium w kwocie 30 000 - PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).
Zamawiający będzie żądał od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 2 % maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego wynikającego z umowy.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Warunki finansowania przez NBP w tym terminy i zasady uiszczania płatności zostaną ustalone w toku postępowania prowadzonego w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 759 z późn zm.).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca jest zobowiązany wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych zwanej dalej Ustawą.
W celu wykazania - nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, Zamawiający żąda następujących oświadczeń i dokumentów:
1. oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2. aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy,
3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
4. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
5. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa wyżej w punkcie 2, 3, 4 wykonawca składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
6. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 5 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Termin ważności dokumentów zawierających oświadczenie stosuje się jak wyżej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania (potwierdzenia) spełniania warunku udziału w postępowaniu:
1. opłacona polisa a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, spełniający warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
W celu spełnienia warunku Wykonawca wykaże, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej zapewniającej wykonanie zamówienia, tj. jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania (potwierdzenia) spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1.1) Wykaz wykonanych lub wykonywanych usług, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
1.2) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych (wykaz hoteli)dostępnych Wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia.
Jeżeli dla wykazania spełniania warunków udziału, Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu oraz potencjale technicznym do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, obowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności:
— przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz,
— przedstawiając odpowiednie informacje lub dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału, dotyczące tych podmiotów, w tym informacje w zakresie uczestniczenia tych podmiotów w realizacji zamówienia, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów oraz dysponowaniu potencjałem technicznym (hotelami) innych podmiotów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, spełniający warunki dotyczące:
1. Posiadania wiedzy i doświadczenia;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
W celu spełnienia warunku Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje należycie usługi odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, przy czym Zamawiający za takie usługi uzna co najmniej 3 usługi o wartości minimum 100 000,00 PLN brutto każda, a ich przedmiotem było dokonywanie rezerwacji miejsc hotelowych na rzecz innych zamawiających wraz z ponoszeniem opłat za te miejsca noclegowe. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca jest obowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia oraz wykazać odpowiednio spełnianie tych warunków udziału w zakresie dotyczącym tych podmiotów.
2. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
1) W celu spełnienia warunku Wykonawca musi wykazać, że dysponuje:
a) co najmniej 4 hotelami pieciogwiazdkowymi zlokalizowanymi w Warszawie w dzielnicy Śródmieście lub Wola.
b) co najmmniej 3 hotelami czterogwiazdkowymi zlokalizowanymi w Warszawie w dzielnicy Śródmieście lub Wola.
c) co najmniej 2 hotelami trzygwiazdkowymi i 2 hotelami dwugwiazdkowymi zlokalizowanymi w Warszawie, przy czym co najmniej jeden hotel trzygwiazdkowy jest zlokalizowany na terenie Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy,
d) co najmniej 1 hotelem pięciogwiazdkowym lub 1 hotelem czterogwiazdkowym zlokalizowanym w obrębie admimistracyjnym każdego z następujących miast: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław i Zakopane.
Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca jest obowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia oraz wykazać odpowiednio spełnianie tych warunków udziału w zakresie dotyczącym tych podmiotów.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców 6
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: 1. Dokonując oceny złożonych wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, Zamawiający zastosuje następujące mierniki kwalifikacji do drugiego etapu postępowania – dialogu konkurencyjnego. 2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu nie przekroczy 6, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, do złożenia ofert. 3. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 6, Zamawiający zaprosi do składania ofert 6 Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.Przy wyborze Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu, Zamawiający będzie się kierował: 1) liczbą usług ujętych w Wykazie wykonanych lub wykonywanych usług, przedstawionym przez Wykonawcę, spełniających warunki o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 1 i których realizacja została udokumentowana przez Wykonawcę zgodnie z postanowieniami Sekcji III.2.3) i 2) liczbą hoteli ponad minimalną wymaganą liczbę ujętych w Wykazie hoteli, przedstawionym przez Wykonawcę, spełniających warunki o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 2 w sposób następujący: a) za każdą usługę powyżej 3, o której mowa wyżej, Wykonawca otrzyma 1 pkt, nie więcej niż 3. b) za każdy hotel czterogwiadkowy lub pięciogwiazdkowy którym dysponuje Wykonawca, Wykonawca otrzyma 1 pkt, nie więcej niż 7. Wykonawca może uzyskać maksymalną liczbę 10 punktów 5. W przypadku, gdy dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów, o kolejności decydować będzie łączna wartość usług ujętych w Wykazie wykonanych usług, które odpowiadają warunkom określonym w Sekcji III.2.3) pkt 1 w ten sposób, że wyższą lokatę otrzyma Wykonawca, który zrealizował i przedstawił w Wykazie wykonanych usług zamówienia na największą łączną kwotę, a Wykonawcy którzy zrealizowali i przedstawili w wykazie zamówienia na niższe łącznie kwoty, odpowiednio kolejne, niższe lokaty. Wykonawcę niezaproszonego do dialogu konkurencyjnego traktuje się jak wykluczonego z postępowania.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert Nie
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 60
2. Funkcjonalność i jakość usługi. Waga 40
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DZP-WPP-AW-243-082/GP/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.7.2011 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Składanie wniosku i dokumentów:
1. Pisemny Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z załączonym pisemnym Oświadczeniem o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 50 Ustawy oraz wszystkimi wymaganymi dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz warunków dotyczących nie podlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy, należy złożyć w opakowaniu uniemożliwiającym zapoznanie się z jego treścią przed upływem terminu na składanie wniosków. Opakowanie powinno być opatrzone pieczątką lub adnotacją zawierającą nazwę i adres siedziby wykonawcy oraz posiadać następujące oznaczenie:„Dialog konkurencyjny prowadzony przez NBP- pn. „Zapewnienie usług hotelarskich dla NBP ” - WNIOSEK”. Wniosek należy złożyć osobiście w Kancelarii Narodowego Banku Polskiego w miejscu wskazanym w Sekcji I w ust. I.1) Ogłoszenia. Kancelaria NBP będzie przyjmować wnioski złożone bezpośrednio w Biurze Podawczym Kancelarii NBP (hol główny; wejście do obiektu od strony ul. Świętokrzyskiej). Czas urzędowania Biura Podawczego Kancelarii NBP w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach: 8:15 – 16:15 lub za pomocą poczty.

2. Wniosek, oświadczenia i dokumenty należy złożyć w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski. Przykładowe wzory wniosku oraz oswiadczeń znajdują się w wersji elektronicznej (plik pdf) na stronie internetowej Zamawiającego www.nbp.pl w zakładce: Biuletyn Informacji

Publicznej/Ogłoszenia/Zamówienia Publiczne/Dialog konkurencyjny.
3. Dokumenty mogą być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez
Wykonawcę. W przypadku składania oświadczeń lub dokumentów przez inne podmioty, o których mowa w art. 26 ust. 2b, kopie tych dokumentów poświadcza za zgodność z oryginałem, wykonawca lub ten podmiot.
4. W przypadku podpisania wniosku i innych dokumentów (oraz poświadczania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów) przez osobę nie wskazaną w dokumencie rejestrowym do reprezentowania wykonawcy, należy do wniosku dołączyć stosowne pełnomocnictwo.
5. W przypadku danych ekonomicznych wyrażonych w walucie obcej, dla potwierdzenia spełnienia warunków określonych w sekcji III w ust. III.2.2), Wykonawca jest zobowiązany dokonać przeliczenia podanych kwot z waluty obcej na ich równowartość w PLN po średnim kursie NBP z dnia publikacji niniejszego ogłoszenia w Dzienniku
Urzędowym Wspólnot Europejskich - wykazując wartość w PLN.
6. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udział w dialogu konkurencyjnym załączają do wniosku pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców trakcie postępowania lub pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy.
7. Pełnomocnictwo powinno być złożone w formie pisemnej (oryginał) lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę udzielającą pełnomocnictwa.
8. Odnośnie wymagań dotyczących rodzaju, formy i języka, w jakich złożone powinny być dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzających brak podstaw do wykluczenia z powodu nie spełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy, stosuje się przepisy Ustawy oraz przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
9. Zamawiający będzie porozumiewał się z wykonawcami pisemnie oraz za pośrednictwem faksu.
10. Na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie przewiduje się udzielania wyjaśnień dotyczących ogłoszenia o zamówieniu.
11. Zamawiający nie przewiduje nagród dla Wykonawców, którzy podczas dialogu przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert.
12. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010, Nr 113, poz. 759 ze zm.) z uwzględnieniem art 5 ust. 1 tejże ustawy.
13. Zgodnie z art. 60e ust. 2 Prawa zamówień publicznych Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert dokonać zmiany wymagań będących przedmiotem dialogu.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w toku postępowania o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej:
a) na treść ogłoszenia w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,
b) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
c) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia wobec czynności innych niż określone w ppkt „a” i w ppkt „b”.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby Zamawiający mógł zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego za pośrednictwem Prezesa
KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
14.6.2011
TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi miejsc noclegowych
ND Nr dokumentu 92751-2012
PD Data publikacji 22/03/2012
OJ Dz.U. S 57
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Narodowy Bank Polski
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/03/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura C - Dialog konkurencyjny
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 98341000 - Usługi miejsc noclegowych
OC Pierwotny kod CPV 98341000 - Usługi miejsc noclegowych
RC Kod NUTS PL
PL127
IA Adres internetowy (URL) http://www.nbp.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/03/2012    S57    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Dialog konkurencyjny 

PL-Warszawa: Usługi miejsc noclegowych

2012/S 57-092751

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21
Osoba do kontaktów: Artur Wysiałkowski
00-919 Warszawa
Polska
Tel.: +48 225959240
E-mail: DZPprzetargi@nbp.pl
Faks: +48 226532538

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.nbp.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Polityka pieniężna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zapewnienie usług hotelarskich dla Narodowego Banku Polskiego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 17: Usługi hotelarskie i restauracyjne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, Warszawa.

Kod NUTS PL,PL127

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje:
Zapewnienie usług hotelarskich dla Narodowego Banku Polskiego przez co najmniej cztery hotele pięciogwiazdkowe i co najmniej trzy hotele czterogwiazdkowe w szczególności: zapewnienie miejsc noclegowych i powierzchni hotelowej niezbędnej do organizacji konferencji, zlokalizowane w hotelach (miasto, dzielnica): m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście lub Dzielnica Wola.
Zapewnienie usług hotelarskich dla Narodowego Banku Polskiego przez co najmniej jeden hotel pięciogwiazdkowy lub co najmniej jeden hotel czterogwiazdkowy w szczególności: zapewnienie miejsc noclegowych i powierzchni hotelowej niezbędnej do organizacji konferencji w miastach Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław, Zakopane.
Zapewnienie usług hotelarskich przez co najmniej dwa hotele trzygwiazdkowe oraz co najmniej dwa hotele dwugwiazdkowe w m.st. Warszawa, przy czym co najmniej jeden hotel trzygwiazdkowy powinien być zlokalizowany na terenie Dzielnicy Śródmieście.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

98341000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 021 000,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 60
2. Funkcjonalność i jakość usługi. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
DZP-WPP-AW-243-082/GP/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 114-188965 z dnia 16.6.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
20.3.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Bankowe Biuro Podróży Travelbank Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
00-851 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 021 000,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 021 000,00 EUR
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 36
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w toku postępowania o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej:
a) na treść ogłoszenia w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,
b) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane faxem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15, jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
c) w terminie 10 dni od dnia w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia wobec czynności innych niż określone w ppkt a i w ppkt b.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby zamawiający mógł zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.3.2012

Adres: Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: dkrzprzetargi@nbp.pl
tel: +48221852820
fax: +48221851211
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-07-05
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 18896520111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-06-15
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [DK]: Dialog Konkurencyjny
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: http://www.nbp.pl
Informacja dostępna pod: Narodowy Bank Polski
ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
98341000-5 Usługi miejsc noclegowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zadanie nr 1 PLH220005 BytowskieJeziora Lobeliowe. Bankowe Biuro Podróży Travelbank Sp. z o.o.
Warszawa
2012-03-20 3 919 619,00