TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne
ND Nr dokumentu 207038-2015
PD Data publikacji 16/06/2015
OJ Dz.U. S 114
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 11/06/2015
DT Termin 30/07/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.ec1lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

16/06/2015    S114    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne

2015/S 114-207038

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
ul. Targowa 1/3
Osoba do kontaktów: Joanna Zieleśkiewicz
90-022 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 422335053
E-mail: j.zieleskiewicz@ec1lodz.pl
Faks: +48 422335058

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ec1lodz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: samorządowa instytucja kultury
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: instytucja kultury
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1) Zamówienie realizowane będzie w ramach 4 zadań, przy czym Zadanie 1 będzie realizowane w ramach zamówienia podstawowego, natomiast dla Zadania 2, Zadania 3 i Zadania 4, Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania w ramach prawa opcji, którego warunki zostały opisane w § 25 ust. 19 Istotnych Postanowień Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SIWZ. Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji do końca obowiązywania umowy na wykonanie zamówienia podstawowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) znajduje się w Załączniku nr 1 do SIWZ.
3.2. ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE
Zadanie 1. Ścieżki „Przetwarzanie energii” oraz „Mikroświat-Makroświat” wraz z infrastrukturą IT i oprogramowaniem:
Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie, wykonanie dostarczenie, zamontowanie i wdrożenie następujących elementów: Strefa Wejścia, Ścieżka Przetwarzania energii, Ścieżka Mikroświat-Makroświat (z wyłączeniem strefy w Chłodni kominowej – pomieszczenia C-5.1, C-5.2, C-5.3), SEC, Serwerownia wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną, SIWE, Portal internetowy, materiały promocyjne. W zakres zadania wchodzi również dostosowanie i aranżacja pomieszczeń ekspozycyjnych, a także szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 158 godzin na szkolenia obsługi Stanowisk, 40 godzin na szkolenia dla obsługi technicznej Stanowisk.
Skrócony opis elementów ekspozycji:
Ścieżka 1. „Przetwarzanie energii”
Podstawowym założeniem ścieżki 1. „Przetwarzanie energii” jest przedstawienie procesu produkcji energii elektrycznej ze źródeł pierwotnych w otoczeniu historycznej infrastruktury elektrociepłowni EC1.
Istotą programu zwiedzania jest przeplatanie się informacji historycznej o prezentowanych obiektach zabytkowych oraz nowych treści – przekazywanych w formie prezentacji (w tym także multimedialnych), pokazów, eksperymentów i doświadczeń. Zwiedzający powinni poznać zjawiska i prawa fizyczne
oraz chemiczne towarzyszące lub wykorzystywane w wytwarzaniu i przesyle prądu elektrycznego.
Zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie 0,00 w Kotłowni i Pompowni, gdzie wyeksponowane będą zabytkowe kotły węglowe i zestawy pomp.
Na poziomie +4,50 obejrzeć można będzie następny poziom zabytkowej ekspozycji: kotły węglowe (z możliwością wejścia do ich wnętrza), kolejny zespół pomp
oraz wyposażenie dawnej Rozdzielni / Sterowni.
Na poziomie +7,50 obejrzeć będzie można kolejny poziom ekspozycji zabytkowej: kotłów węglowych, turbogenerator, wyposażenie dawnej Rozdzielni / Sterowni. W Maszynowni obejrzeć będzie można modele związane m.in. z działaniem generatora / prądnicy, drugą zasadą termodynamiki.
Zabytkowe elementy wyposażenie Sterowni obejrzeć będzie można na poziomach: +4,50, +7,50 +10,50, przy czym na poziomie +10,50 w pomieszczeniu Sterowni dodatkowo będzie można wziąć udział w grze strategicznej.
Na ścieżce 1. „Przetwarzanie energii” na poziomach: +4,50, +7,50 +10,50 przewidziane są specjalne strefy dla pokazów i eksperymentów fizycznych i chemicznych.
W ramach ścieżki 1. „Przetwarzanie energii” Zwiedzający mogą odwiedzić budynek Chłodni, w którym zamontowane jest wahadło Foucault ’a.
Scenariusz zakłada, że ścieżka 1. „Przetwarzanie energii” ma być jednym z tych elementów, które zbudują tożsamość miejsca. Ze względu na tematykę i dużą ilość wyeksponowanych zabytków związanych z historią obiektu ścieżka ta będzie unikatowa i niepowtarzalna.
Poszczególne stanowiska (zabytki, modele, makiety, stanowiska i instalacje interaktywne) powinny zostać wyposażone w materiał (komentarz) popularyzatorski, techniczny oraz naukowo-dydaktyczny – umieszczony na nośnikach fizycznych (tabliczki) oraz na nośnikach audiowizualnych (kioski multimedialne, monitory, monitory z nakładkami dotykowymi, projektory).
Materiał ten powinien składać się z części opisowej oraz z prezentacji, animacji 2d/3d, filmów, nagrań audio, gier itp.
Zakłada się, że kontent multimedialny przygotowany zostanie z wykorzystaniem materiałów archiwalnych związanych z historią miejsca. Materiały archiwalne powinny też zostać wykorzystane jako motywy scenograficzne.
Warstwa multimedialna (animacja, filmy, materiały audio) przygotowana ma zostać przez Wykonawcę ekspozycji w oparciu o wytyczne zawarte w opisie poszczególnych stanowisk.
Ścieżka 3. „Mikroświat – Makroświat”
Zasadnicza część 3. ścieżki zwiedzania „Mikroświat – Makroświat” usytuowana jest na kondygnacjach +13,96 i +16,87. Na poziomie +13,96 urządzona powinna zostać strefa związana z mikroświatem, a na poziomie +16,87 urządzona powinna zostać strefa dotycząca makroświata. Strefa „Makroświat” na poziomie +16,87 powinna być zaaranżowana w dwóch osobnych podstrefach: w Kotłowni i w Chłodni.
W ramach 3. ścieżki zwiedzania przewidziany jest także pobyt w kinie 2d-3d na poziomie +7,50 oraz wizyta w Chłodni, gdzie zamontowane jest wahadło Foucault’a.
Podstawowym założeniem scenariusza ścieżki „Mikroświat – Makroświat” jest prezentacja obiektów i zjawisk, które, ze względu na swą skalę i właściwości, nie są możliwe do naocznego poznania i przekraczają granice poznania intuicyjnego. Pokazane na niej powinny też zostać implementacje do techniki i do życia codziennego wyników badań mikroświata i eksploracji kosmosu.
Głównym odbiorcą ścieżki „Mikroświat – Makroświat” są osoby na III poziomie edukacyjnym i starsze.
Ścieżka „Mikroświat – Makroświat” powinna być z jednej strony odmienną w swoim charakterze od ścieżki pierwszej i drugiej, ale z drugiej strony powinna stanowić ich uzupełnienie. Badania mikro i makroświata są mocno osadzone w historii nauk ścisłych i przyrodniczych i z tego powodu zlokalizowanie takiej tematyki na ekspozycji obok zagadnień związanych z szeroko rozumianą energią oraz historią wiedzy i cywilizacji jest naturalne i często spotykane w centrach nauki.
Ścieżka ma mieć zindywidualizowany charakter tak pod względem treści merytorycznych, jak i form prezentacji.
Ścieżka powinna zostać zaaranżowana z wykorzystaniem modeli fizycznych, makiet, replik oraz treści multimedialnych. Makiety, modele, repliki należy wykonać z troską o detale, korzystając z ogólnodostępnej dokumentacji technicznej oraz najnowszych dostępnych technologii.
Ze Ścieżki Mikroświat- Makroświat w ramach tego zadania wyłączone są stanowiska od 3.18 do 3.23(opisane w SOPZ), oraz dostosowanie i aranżacja pomieszczeń, w których się znajdują – C-5.1, C-5.2, C-5.3.
3.3.PRAWO OPCJI:
Zadanie 2. Dokończenie Ścieżki „Mikroświat-Makroświat”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie stanowisk od 3.18 do 3.23 ze Ścieżki 3 oraz dostosowanie pomieszczeń i aranżacja strefy w Chłodni kominowej – pomieszczeń C-5.1, C-5.2, C-5.3, a także integracja tych Stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 12 godzin na szkolenia obsługi Stanowisk, 8 godzin na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Zadanie 3. Ścieżka „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie Ścieżki 2. Rozwój wiedzy i cywilizacji oraz dostosowanie i aranżacja pomieszczeń ekspozycyjnych w ramach Ścieżki 2., a także integracja tych stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 124 godziny (tj. 62 stanowiska/zespoły stanowisk po 2 godziny szkolenia każde), na szkolenia obsługi Stanowisk, 40 godzin
na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Skrócony opis elementów ekspozycji:
Ścieżka 2. „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Ścieżka zwiedzania nr 2, zatytułowana „Rozwój Wiedzy i Cywilizacji” zlokalizowana jest w budynku Rozbudowy, na poziomie 10,80 m i zawiera kilka przestronnych przestrzeni wystawienniczych. W pomieszczeniach znajduje się betonowa posadzka, wykończona farbą epoksydową.
Z założenia ścieżka ta ilustrować ma rozwój cywilizacji poprzez prezentowanie zasad przyrody, praw nauki, wynalazków powstałych dzięki nim, ich zastosowaniom i wykorzystaniu, w kontekście historycznym i współczesnym, nie pomijając ważnych postaci, które przyczyniły się do tego rozwoju.
Sposób prezentowania powyższych zagadnień umożliwiać ma Zwiedzającym samodzielne obserwowanie zjawisk, doświadczalne odkrywanie zasad i praw nimi rządzących, stawianie i weryfikowanie hipotez powstających podczas interakcji ze stanowiskami, wykorzystując naturalną ciekawość poznawczą Zwiedzających. Dlatego też stanowiska doświadczalne na tej ścieżce muszą być interaktywne i inspirujące do samodzielnego, lub we współpracy w grupie, zaangażowania się Zwiedzających w proces edukacyjny, w formie, która nie przytłacza formalnością, ale opiera się jednak na metodzie naukowej, eksponując jej wartość. Zwiedzanie nie może być pozbawione elementów zabawnych, radosnej interakcji, pełnej przyjemności z odkrywanych zasad i praw. Głównym odbiorcą edukacyjnych wartości ścieżki nr 2 są osoby od III etapu edukacyjnego wzwyż. Należy także przystosować większość stanowisk także do wykorzystania przez osoby młodsze (na II a nawet I etapie edukacyjnym) i zapewnić im możliwość radosnego doświadczania i nauki.
Bardzo ważną częścią ekspozycji są Stanowiska, które oprócz prostej interakcji
ze Zwiedzającym, oferują także bardziej zaawansowane treści edukacyjne
i aktywności eksperymentalne. Zwiedzający zakłada, że korzystać z nich będą grupy uczniowskie (klasowe, koła naukowe, itp.) pod opieką Personelu Dydaktycznego Centrum lub/i Nauczycieli. Takie wykorzystanie stanowisk wymaga wyposażenia ich w osprzęt do wykonywania różnych pomiarów, przy wykorzystaniu różnorodnych technik oraz wstępnej analizy uzyskanych danych już w Centrum a także udostępnienia tych danych pomiarowych do dalszych analiz i wniosków (np. w ramach zajęć pozalekcyjnych).
Na Stanowiskach z rejestracją wideo do późniejszych pomiarów wymagana jakość pliku wideo: min. FPS – 100, min. rozdzielczość 720p, min. jeden kanał audio, chyba, że opis stanowiska wskazuje inaczej. Wykonane nagrania mają na celu umożliwienie wykonania późniejszych (np. na zajęciach pozalekcyjnych) analiz ruchomych elementów. Dlatego konieczne jest odpowiednie doświetlenie scen oraz takie ustawienie kamer aby poruszające się elementy były dobrze widoczne (ostrość, rozmiar itd). Wszystkie nagrania i zdjęcia wykonane w CNiT opatrzyć „znakiem wodnym” z logotypem i nazwą CNiT EC1, które zostaną przekazane Wykonawcy.
Nazwy stanowisk zaproponowane w niniejszym opracowaniu są robocze. Każdorazowo, w trakcie procesu projektowego, Wykonawca ma obowiązek uzgodnić z Zamawiającym ostateczną nazwę każdego stanowiska. Wystrój ścieżki ma prowadzić Zwiedzających przez ekspozycję, dawać poczucie odrębności ścieżki
oraz wprowadzać dodatkowe wartości edukacyjne oprócz oczywistych estetycznych.
Zadanie 4. Gra strategiczna zewnętrzna
Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Gry strategicznej zewnętrznej oraz zintegrowanie Jej z Grą strategiczną wewnętrzną.
Gra strategiczna jest kluczowym elementem Ścieżki „Przetwarzanie energii”. Obecna będzie niemal w każdym miejscu, gdzie znajdują się elementy skansenowe. Podstawowym celem gry strategicznej jest zapoznanie Zwiedzającego z funkcjonowaniem elektrowni, a także zachęta do pierwszej, a także ponownych (poprzez chęć osiągania coraz lepszych wyników) wizyt w Centrum. Gra wewnętrzna na terenie Centrum rozgrywana będzie w trzech lokalizacjach i zrealizowana zostaje w ramach Zadania 1 – przy poszczególnych urządzeniach, w nastawni (pomieszczenie „Skansen sterownia”), a także przy szafach rozdzielczych. Zadaniem Wykonawcy w ramach Zadania 5 jest również integracja Gry strategicznej zewnętrznej z Grą wewnętrzną, a także aplikacją mobilną realizowanymi w ramach Zadania 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum 40 godzin.
3.4 W ramach wykonywania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1. zaprojektowania, wykonania, dostarczenia, montażu oraz uruchomienia wszystkich elementów Ekspozycji na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
2. zaprojektowania, wykonania, dostarczenia, montażu oraz uruchomienia Serwerowni wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną na zasadach
i w zakresie określonym w SOPZ
3. dostarczenia, montażu, instalacji oraz uruchomienia Sprzętu na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
4. zaprojektowania, dostarczenia, instalacji, wdrożenia oraz uruchomienia SEC na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
5. integracji SEC z posiadanym przez Zamawiającego System Zarządzania Budynkiem poprzez zapewnienie jego interoperacyjności,
6. zaprojektowania, dostarczenia, instalacji oraz uruchomienia Gry Strategicznej zewnętrznej,
7. zaprojektowania, stworzenia i dostarczenia Systemu Identyfikacji Wizualnej Ekspozycji na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
8. zaprojektowania i zagospodarowania przestrzenne Strefy Wejścia,
9. zaprojektowania, stworzenia, instalacji oraz uruchomienia Portalu internetowego na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
10. zaprojektowania, stworzenia i dostarczenia materiałów promocyjnych
na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
11. przeprowadzenie szkoleń w zakresie określonym w SOPZ,
12. świadczenie usług gwarancyjnych oraz serwisowych na warunkach i w zakresie opisanych w niniejszej Umowie oraz SOPZ;
13. wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych niezbędnych dla funkcjonowania Ekspozycji w zakresie szczegółowo opisanym w PFU, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
3.5.Ilekroć w Opisie Przedmiotu Zamówienia i innych załącznikach do SIWZ jest mowa o materiałach, wyrobach lub sprzęcie z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych lub pochodzenia, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający podkreśla, iż zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ, spoczywa na Wykonawcy składającym ofertę. Za sprzęt produkty równoważne przyjmuje się sprzęt, produkty spełniające wszystkie minimalne wymagania określone przez Zamawiającego w SIWZ.
3.6. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać prace Adaptacyjne, poprzez które rozumieć należy wszelkie roboty o charakterze remontowo adaptacyjnym, które maja na celu przystosowanie istniejących obiektów EC-1 dla potrzeb Ekspozycji. Dla prac, które stanowią Roboty budowlane w rozumieniu definicji zawartej w art. art. 2 pkt 8 ustawy Pzp. Zamawiający przedstawia Program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ.
W ramach przedstawionego PFU Wykonawca zobowiązany jest w niniejszym postępowaniu wykonać:
1. schody wejściowe i wyjściowe oraz podesty wewnątrz kotłów firmy „Zieleniewski” (stanowisko 1.12) i Stoczni Gdańskiej (stanowisko 1.13) w ramach wykonania stanowisk interaktywnych w tych kotłach;
2. podest pod stanowiska 2.13, 2.16, 2.17, 2.19 (częściowo), 2.21;
3. okablowanie dystrybucyjne EC1 Zachód i Planetarium;
4. połączenie szaf serwerowych z głównym punktem dystrybucji GPD w EC1 Wchód;
5. prace adaptacyjne w pomieszczeniu Serwerowni na terenie EC1 Wchód (N 1.16);
6. okablowanie elektryczne na potrzeby Ekspozycji;
7. zabudowa symulatora w pomieszczeniu;
8. adaptacja akustyczna pomieszczenia 3N-3.3;
9. Pozostałe roboty budowlane Budynek Kotłowni, Pompowni i Rozbudowy:
a. Cokół zabezpieczający w pomieszczeniu kas – Kotłownia
b. Wykonanie powłok ochronnych – Kotłownia i Rozbudowa
c. Zabezpieczenie luki między winda historyczną a istniejąca barierką od strony południowej na poziomie +16,87 Kotłownia
d. Zabezpieczyć prześwity wokół całej Kotłowni przed spadaniem/ zrzucaniem przedmiotów na poziom 0 z wyższych poziomów
10. Pozostałe roboty budowlane Budynek Rozdzielni:
a. Rewitalizacja istniejących szaf w pomieszczeniach Nastawni (pom. 3.9)
b. Usunięcie 3 szaf w pomieszczeniu Skansen 1.9 poz. +4,50
c. Zabezpieczenie murków w ciągach pieszych przy zejściu do kompresorowni (poz. -1,04)
d. Przebudowa pochwytów w klatkach schodowych położonych przy wschodniej ścianie budynku (osie 5-6 i 9-10/ C-D)
11. Pozostałe roboty budowlane Budynek Zmiękczalni:
a. Przebudowa lady w pomieszczeniu Z-0.3
3.7. Wykonawca dostarczy zestaw instrukcji użytkownika oraz skróconych instrukcji użytkownika dla operatorów i instrukcji serwisowych w języku polskim i angielskim, w wersji elektronicznej i drukowanej, zgodnie z Umową
3.8. Wykonawca poniesie koszty podróży przedstawicieli Wykonawcy do i z miejsca Ekspozycji, koszty transportu lokalnego, koszty diet, zakwaterowania przedstawicieli Wykonawcy, a także koszty ich pracy przez okres realizowania zamówienia. Ww. koszty muszą być uwzględnione przez Wykonawcę w zaproponowanym wynagrodzeniu ryczałtowym.
3.9. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowość i bezpieczeństwo działań montażowych w miejscu Ekspozycji, zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, przepisami BHP oraz postanowieniami Umowy.
3.10. Wykonawca oświadcza, że posiada wiedzę fachową i dysponuje wszelkimi niezbędnymi informacjami oraz pozwoleniami wymaganymi przez przepisy prawa
w dziedzinach związanych z przedmiotem Umowy, a także dysponuje odpowiednim personelem i odpowiednimi środkami gwarantującymi profesjonalną realizację Umowy.
3.11. Wykonawca oświadcza, że dostarczone przez niego systemy, sprzęt, będą fabrycznie nowe, nieregenerowane i nie powystawowe, wytworzone na potrzeby Zamawiającego i nie będą obarczone wadami.
3.12. Wykonawca oświadcza, że dostarczy w ramach wykonania Umowy wszystkie programy i aplikacje komputerowe niezbędne dla prawidłowego korzystania z systemów, zainstalowanych w ramach niniejszego zamówienia.
3.13.W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest przenieś na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej w zakresie wyposażenia oraz dokumentacji projektowej i powykonawczej w zakresie robót budowlanych, bez ograniczeń terytorialnych i dodatkowych oświadczeń stron w tym zakresie, na wszelkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 roku, Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), w zakresie szczegółowo opisanym w Umowie.
3.14. Gwarancja:
Zamawiający wymaga:
a) 3 letniej gwarancji na dostarczony SEC oraz aktualizacje i modyfikacje przedmiotowego Systemu,
b) 2 lata gwarancji na Urządzenia (w przypadku, gdy producent udzielił gwarancji na Urządzenia lub poszczególne jego części gwarancji na okres dłuższy, obowiązuje okres gwarancji producenta),
c) 2 lata gwarancji na pozostałe Wyposażenie, w szczególności Stanowiska,
d) 3 lata gwarancji na Portal Internetowy,
e) 2 lata gwarancji na Grę Strategiczną zewnętrzną,
f) 3 lata gwarancji na Serwerownię wraz z niezbędna infrastrukturą teleinformatyczną, Sprzęt, prace instalacyjne i roboty budowlane,
g) 2 lata gwarancji na urządzenia do napełniania butli z helem wraz z butlami wraz z wózkiem do ich przewożenia.
Szczegółowe warunki gwarancji są zawarte w Rozdziale VIII Istotnych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SIWZ.
3.15. Kod CPV (kod wg Wspólnego Słownika Zamówień):
79932000-6 – Usługi projektowania wnętrz
32322000-6 – Urządzenia multimedialne
92312213-7 – Usługi autorów technicznych
79632000-3 – Szkolenie pracowników
71250000-5 – Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe,
71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
30231000-7 – Ekrany i konsole komputerowe,
30144200-2 – Maszyny do wydawania biletów,
48000000-8 – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne,
72210000-0 – Usługi programowania pakietów oprogramowania,
72240000-9 – Usługi analizy systemu i programowania,
72254000-0 – Testowanie oprogramowania,
72265000-0 – Usługi konfiguracji oprogramowania,
72268000-1 – Usługi dostawy oprogramowania,
79930000-2 – Specjalne usługi projektowe
45000000-7 – Roboty budowlane
80500000-9 – Usługi szkoleniowe.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71200000, 71220000, 71240000, 71400000, 72000000, 80500000, 71210000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa do udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, do 50 % wartości zamówienia podstawowego.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 20 000 000 i 21 000 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: PRAWO OPCJI: W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić wykonanie następującego zakresu zamówienia:
Zadanie 2. Dokończenie Ścieżki „Mikroświat-Makroświat”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie stanowisk od 3.18 do 3.23 ze Ścieżki 3 oraz dostosowanie pomieszczeń i aranżacja strefy w Chłodni kominowej – pomieszczeń C-5.1, C-5.2, C-5.3, a także integracja tych Stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 12 godzin na szkolenia obsługi Stanowisk, 8 godzin na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Zadanie 3. Ścieżka „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie Ścieżki 2. Rozwój wiedzy i cywilizacji oraz dostosowanie i aranżacja pomieszczeń ekspozycyjnych w ramach Ścieżki 2., a także integracja tych stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 124 godziny (tj. 62 stanowiska/zespoły stanowisk po 2 godziny szkolenia każde), na szkolenia obsługi Stanowisk, 40 godzin
na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Skrócony opis elementów ekspozycji:
Ścieżka 2. „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Ścieżka zwiedzania nr 2, zatytułowana „Rozwój Wiedzy i Cywilizacji” zlokalizowana jest w budynku Rozbudowy, na poziomie 10,80 m i zawiera kilka przestronnych przestrzeni wystawienniczych. W pomieszczeniach znajduje się betonowa posadzka, wykończona farbą epoksydową.
Z założenia ścieżka ta ilustrować ma rozwój cywilizacji poprzez prezentowanie zasad przyrody, praw nauki, wynalazków powstałych dzięki nim, ich zastosowaniom i wykorzystaniu, w kontekście historycznym i współczesnym, nie pomijając ważnych postaci, które przyczyniły się do tego rozwoju.
Sposób prezentowania powyższych zagadnień umożliwiać ma Zwiedzającym samodzielne obserwowanie zjawisk, doświadczalne odkrywanie zasad i praw nimi rządzących, stawianie i weryfikowanie hipotez powstających podczas interakcji ze stanowiskami, wykorzystując naturalną ciekawość poznawczą Zwiedzających. Dlatego też stanowiska doświadczalne na tej ścieżce muszą być interaktywne i inspirujące do samodzielnego, lub we współpracy w grupie, zaangażowania się Zwiedzających w proces edukacyjny, w formie, która nie przytłacza formalnością, ale opiera się jednak na metodzie naukowej, eksponując jej wartość. Zwiedzanie nie może być pozbawione elementów zabawnych, radosnej interakcji, pełnej przyjemności z odkrywanych zasad i praw. Głównym odbiorcą edukacyjnych wartości ścieżki nr 2 są osoby od III etapu edukacyjnego wzwyż. Należy także przystosować większość stanowisk także do wykorzystania przez osoby młodsze (na II a nawet I etapie edukacyjnym) i zapewnić im możliwość radosnego doświadczania i nauki.
Bardzo ważną częścią ekspozycji są Stanowiska, które oprócz prostej interakcji
ze Zwiedzającym, oferują także bardziej zaawansowane treści edukacyjne
i aktywności eksperymentalne. Zwiedzający zakłada, że korzystać z nich będą grupy uczniowskie (klasowe, koła naukowe, itp.) pod opieką Personelu Dydaktycznego Centrum lub/i Nauczycieli. Takie wykorzystanie stanowisk wymaga wyposażenia ich w osprzęt do wykonywania różnych pomiarów, przy wykorzystaniu różnorodnych technik oraz wstępnej analizy uzyskanych danych już w Centrum a także udostępnienia tych danych pomiarowych do dalszych analiz i wniosków (np. w ramach zajęć pozalekcyjnych).
Na Stanowiskach z rejestracją wideo do późniejszych pomiarów wymagana jakość pliku wideo: min. FPS – 100, min. rozdzielczość 720p, min. jeden kanał audio, chyba, że opis stanowiska wskazuje inaczej. Wykonane nagrania mają na celu umożliwienie wykonania późniejszych (np. na zajęciach pozalekcyjnych) analiz ruchomych elementów. Dlatego konieczne jest odpowiednie doświetlenie scen oraz takie ustawienie kamer aby poruszające się elementy były dobrze widoczne (ostrość, rozmiar itd). Wszystkie nagrania i zdjęcia wykonane w CNiT opatrzyć „znakiem wodnym” z logotypem i nazwą CNiT EC1, które zostaną przekazane Wykonawcy.
Nazwy stanowisk zaproponowane w niniejszym opracowaniu są robocze. Każdorazowo, w trakcie procesu projektowego, Wykonawca ma obowiązek uzgodnić z Zamawiającym ostateczną nazwę każdego stanowiska. Wystrój ścieżki ma prowadzić Zwiedzających przez ekspozycję, dawać poczucie odrębności ścieżki
oraz wprowadzać dodatkowe wartości edukacyjne oprócz oczywistych estetycznych.
Zadanie 4. Gra strategiczna zewnętrzna
Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Gry strategicznej zewnętrznej oraz zintegrowanie Jej z Grą strategiczną wewnętrzną.
Gra strategiczna jest kluczowym elementem Ścieżki „Przetwarzanie energii”. Obecna będzie niemal w każdym miejscu, gdzie znajdują się elementy skansenowe. Podstawowym celem gry strategicznej jest zapoznanie Zwiedzającego z funkcjonowaniem elektrowni, a także zachęta do pierwszej, a także ponownych (poprzez chęć osiągania coraz lepszych wyników) wizyt w Centrum. Gra wewnętrzna na terenie Centrum rozgrywana będzie w trzech lokalizacjach i zrealizowana zostaje w ramach Zadania 1 – przy poszczególnych urządzeniach, w nastawni (pomieszczenie „Skansen sterownia”), a także przy szafach rozdzielczych. Zadaniem Wykonawcy w ramach Zadania 5 jest również integracja Gry strategicznej zewnętrznej z Grą wewnętrzną, a także aplikacją mobilną realizowanymi w ramach Zadania 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum 40 godzin.
Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji do końca obowiązywania umowy na wykonanie zamówienia podstawowego.
Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji:
w miesiącach: 9 (od udzielenia zamówienia)
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 9 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1 Zamawiający, zgodnie z art. 45 ustawy Pzp wymaga wniesienia wadium w wysokości 300.000.00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
2 FORMA, Termin i miejsce wniesienia wadium
1. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert,
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach, wymienionych w art. 45 ust. 6 Ustawy:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
3. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, ustaloną kwotę należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
PKO BP S.A. Oddział w Łodzi, ul. Rzgowska 34/36, 93-172 Łódź,
numer rachunku: 33 1440 1231 0000 0000 0779 2794.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w podrozdziale II, wymagane jest załączenie do oferty oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia. Oryginał gwarancji/poręczenia powinien być umieszczony w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z ustawą Pzp.
5. Wadium powinno być oznaczone w następujący sposób:
WADIUM postępowanie nr ZP/01/PN/2015.
6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, powinna ona zostać sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, być bezwarunkowa i nieodwołalna oraz zawierać następujące elementy:
1) oznaczenie dającego zlecenie, beneficjenta gwarancji – tj. Zamawiającego, gwaranta – banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, w tym w szczególności określenie podmiotu składającego ofertę (Wykonawcy) – w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazanie wszystkich tych podmiotów (wykonawców),
3) kwotę gwarancji,
4) termin ważności gwarancji (który nie może być krótszy niż termin związania Wykonawcy złożoną przez niego ofertą),
5) nieodwołalne zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, które zawierać będzie oświadczenie, że:
a) Wykonawca (którykolwiek z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie, zgodnie z art. 46 ust. 4a ustawy Pzp lub
b) Wykonawca (którykolwiek z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp lub
c) Wykonawca (wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), którego oferta została wybrana, nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp lub
d) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy (wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), którego oferta została wybrana, zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp.
6) Postanowienia ust. 6 powyżej stosuje się odpowiednio do poręczeń określonych w pkt. 2e.
7) Niewniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania ofertą), w wymaganej wysokości lub dopuszczonej formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
3. Utrata wadium
Zamawiający zatrzyma wniesione wadium (w przypadku wadium wniesionego w formie pieniężnej – wraz z odsetkami), jeżeli zaistnieją okoliczności wskazane przepisem art.46 ustawy Pzp.
II. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy: Wyłoniony w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z art. 147-151 ustawy Pzp, w wysokości 10 % ceny ofertowej brutto.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wynagrodzenie będzie miało charakter ryczałtowy. Zamawiający przewiduje płatności częściowe, nie przewiduje natomiast zaliczek.Szczegółowe warunki i zasady płatności zostały określone w Istotnych postanowieniach umowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania poszczególnych Wykonawców i w formie oryginału lub w kopii poświadczonej notarialnie musi znajdować się w ofercie wspólnej Wykonawców. Pełnomocnictwo może być udzielone w szczególności:
1) łącznie przez wszystkich Wykonawców (jeden dokument),
2) oddzielnie przez każdego z nich (tyle dokumentów ilu Wykonawców).
W każdym jednak przypadku w treści dokumentu / Pełnomocnictwa zaleca się wymienić wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i wskazać ich Pełnomocnika.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia solidarnie odpowiadają za podpisanie umowy, wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. W ofercie powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako Pełnomocnik.
4. Przed podpisaniem umowy ( w przypadku wygrania postępowania ) przez Wykonawcę składającego ofertę wspólną Zamawiający zastrzega, że może zażądać umowy regulującej współpracę zawierającej, co najmniej:
a) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
b) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
c) określenie czasu obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi,
5. W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego,
a) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Pzp.,
b) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oddzielnie musi złożyć oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej podstawie art. 24b ustawy Pzp.,
c) doświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, łącznie musi spełnić wymagania Zamawiającego określone w rozdziale 6 SIWZ.
6. Sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, zaświadczenie ZUS, US, informację z KRK, oświadczenie dotyczące okoliczności określonych w art. 24 ust. 1-2 ustawy Pzp. oraz oświadczenie i dokumenty w zakresie określonym w art. 24b ustawy Pzp – składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną w imieniu swojej firmy,
b) dokumenty wspólne takie jak np.: formularz ofertowy, wykaz wykonanych dostaw, itp. składa Pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
7. Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na „Wykonawcę”; w miejscu „np. nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
8 Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 13.11.4 niniejszego rozdziału. Spółka cywilna ubiegająca się o zamówienie musi wyznaczyć Pełnomocnika do jej reprezentowania. Ustawowe zasady reprezentacji spółki cywilnej zezwalające każdemu wspólnikowi na jej reprezentowanie w takich granicach, w jakich jest uprawniony do prowadzenia jej spraw, nie spełniają bowiem wymogu z art. 23 ustawy Pzp. Zakłada on,
że członków konsorcjum ubiegających się wspólnie o zamówienie reprezentować może nie każdy z jego uczestników, jak to ma miejsce
w przypadku spółki cywilnej, lecz tylko jeden z nich.
9. W przypadku spółki cywilnej art. 23 ust. 2 ustawy Pzp. nie będzie miał zastosowania, jeżeli oferta zostanie podpisana przez wszystkich wspólników.
10. Obligatoryjny wymóg zawierania umowy spółki cywilnej nie istnieje, jeżeli wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia są małżonkowie, którzy prowadzą przedsiębiorstwo stanowiące ich współwłasność łączną. W takim przypadku Zamawiający nie może także żądać od małżonków zawarcia przez nich umowy regulującej ich współpracę.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: 1.Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. w takim przypadku żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia (zakresu), której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom w wykonaniu zamówienia. Wskazanie niniejszego nastąpi w oświadczeniu Wykonawcy złożonym w Formularzu oferty – zgodnie z punktem 15.
9.2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku Wykonawca:
a) który samodzielnie spełnia warunki o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, a zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany jest w formularzu oferty wykazać części, które będą im powierzone;
b) który wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia w odniesieniu do tych podmiotów wykonawca zobowiązany jest w Formularzu oferty wykazać te podmioty oraz części, które będą im powierzone.
9.3.Jeżeli w trakcie realizacji umowy Wykonawca dokona zmiany albo zrezygnuje z podmiotu na którego zasoby powoływał się Wykonawca będzie zobowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podmiot lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu, w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia określone w SIWZ.
9.4.Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Pzp, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
9.5.W oświadczeniu o powierzeniu części zamówienia podwykonawcom należy podać zakres prac przewidzianych do wykonania (bez podawania danych podwykonawców). Złożenie w/w oświadczenia nie zwalnia Wykonawcy, w przypadku wybrania jego oferty od obowiązku uzyskania zgody Zamawiającego na powierzenie części zakresu prac konkretnemu podwykonawcy.
2.Zamawiający będzie wymagał posiadania przez wykonawcę przez cały okres realizacji Umowy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (odpowiedzialność kontraktowa) z sumą ubezpieczenia do pełnej wysokości wartości umowy oraz odpowiedzialności deliktowej na kwotę min. 500 000 zł na jedno zdarzenie i min 5 000 000 zł na wszystkie zdarzenia i deliktowa) obejmujące swoim zakresem co szkody powstałe w związku z wykonywaniem prac objętych przedmiotem Umowy z franszyzą redukcyjną na poziomie nie wyższym niż 10.000,00 zł, a także polisę od wszelkich ryzyk budowlanych w związku z wykonywaniem Robót Budowlanych.
3. Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający określi w umowie wyjątkowe przypadki dopuszczające zmianę sposobu i zakresu realizacji części przedmiotu zamówienia, przypadki dopuszczające zmianę sposobu realizacji w stosunku do treści Ogłoszenia o zamówieniu i SIWZ, zmiany dopuszczalne zostały opisane w § 33 Istotnych postanowień umowy.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy;
a) nie podlegają wykluczeniu z uwagi na okoliczności wskazane przepisem art. 24 ustawy Pzp; oraz
b) spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych wa art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu Nr 1 (Formularz oferty) załączonym do SIWZ.
b) dokumenty i oświadczenie wskazane w sekcji III.2.2. i sekcji III.2.3. niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
3. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty i oświadczenia:
3.1.Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ustawy Pzp – (Treść oświadczenia zawiera pkt. 4 Formularza Oferty. Złożenie podpisanego Formularza Oferty potwierdza złożenie wymaganego oświadczenia);
3.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentu., składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty te winny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentów składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkanie, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie
lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentów składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkanie, potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3.5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp oraz 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentu składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp oraz 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego
albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego
lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast ww. dokumentu składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.7.Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa
w drugim zdaniu w punktach 8.1.2 -8.1.6. (dokumentów opisanych kursywą), to zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się też osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego
lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Dokumenty te winny być wystawione nie wcześniej niż w terminach określonych dla analogicznych dokumentów w punktach 3.2 -3.6..
3.8. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 PZP, Zamawiający żąda złożenia przez Wykonawcę zgodnie z art. 26 ust. 2d listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.) lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej – zaznaczenie odpowiedniego zwrotu w pkt 5 w Formularza oferty stanowi złożenie oświadczenia.
3.9.W przypadku składania ofert przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty wskazane w punktach od 3.1.-3.8. musi złożyć każdy z nich, z zastrzeżeniem, że oświadczenia, o których mowa w całym rozdziale 8 SIWZ mogą być złożone przez Pełnomocnika, jeżeli z treści pełnomocnictwa, wynika takie upoważnienie. W takim przypadku do oferty należy załączyć dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
3.10. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
3.11. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień:
— wystawienia przez instytucję finansową dokumentu o posiadaniu środków finansowych na rachunku bankowym o zdolności kredytowej,
— zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia,
— zakończenia roku obrotowego, dla którego sporządzono sprawozdanie finansowe lub inny dokument określający obroty, zyski lub straty
oraz zobowiązania i należności.
4. Forma złożonych dokumentów:
4.1. załączone do oferty dokumenty mogą być w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę z wyłączeniem formularza ofertowego, oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, dokumentów, o których mowa w art. 26 ust. 2 d ustawy Pzp, pisemnego zobowiązania, o którym mowa w art. 26 ust 2 b ustawy Pzp, a także pełnomocnictwa, które może być złożone tylko w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza;
4.2. dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę;
4.3. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości;
4.4. w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
5.Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W/w zobowiązanie lub każdy inny dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać powyższe zobowiązanie musi być złożone w formie oryginału. Treść zobowiązania lub innego dokumentu podmiotu trzeciego musi określać:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Ponadto w przypadku powołania się na wiedzę i doświadczenie innego podmiotu (podmiotów) wyżej wymienione dokumenty powinny zawierać również wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu oceny spełnienia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć następujące dokumenty:
informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Jeżeli wykonawca, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w niniejszym punkcie, dotyczącej tych podmiotów;
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W/w zobowiązanie lub każdy inny dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać powyższe zobowiązanie musi być złożone w formie oryginału. Treść zobowiązania lub innego dokumentu podmiotu trzeciego musi określać:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Ponadto w przypadku powołania się na wiedzę i doświadczenie innego podmiotu (podmiotów) wyżej wymienione dokumenty powinny zawierać również wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: W celu oceny spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada środki finansowe na rachunku bankowym w wysokości co najmniej 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion 00/100 złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100);
* Uwaga: Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych w ogłoszeniu, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, w którym zostanie on opublikowany.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1) W celu oceny spełnienia warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć następujące dokumenty:
Wykaz wykonanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zalecane jest aby powyższy wykaz Wykonawca sporządził zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu Nr 2.
W wykazie Wykonawca winien ująć wykonane główne usługi w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie odpowiadające swoim zakresem usługom (zamówieniom) określonym w warunku posiadania wiedzy i doświadczenia (punkt 6.1.2 SIWZ).
1.1.Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców wyżej wskazanych warunków na podstawie danych i informacji zawartych w żądanych do załączenia do ofert dokumentach tj. dowodów, że przedstawione usługi zostały lub są wykonywane należycie. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia takich dowodów wraz z ofertą.
Dowodami, o których mowa powyżej, potwierdzającymi, że wskazane dostawy zostały bądź są wykonywane należycie, są:
a) Poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) Oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt. a).
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów w postaci poświadczeń. Zaleca się by Wykonawca, jeśli posiada ww. dowody, załączył je do oferty.
Dowody, o których mowa powyżej, winny dotyczyć usług głównych, określonych/opisanych w pkt. 6.1.2 SIWZ.
1.2. Zamawiający zastrzega, że w razie konieczności, szczególnie, gdy wykaz usług lub dowody, poświadczające ich należyte wykonanie, wzbudzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
2) W celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć następujące dokumenty:
1.2. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, zgodnie ze wzorem określonym w Formularzu nr 5. Wykaz dotyczy osób wykazanych dla potrzeb spełnienia warunku dotyczącego dysponowania na czas realizacji zamówienia osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
2.2. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli takie uprawnia są wymagane.
3) Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W/w zobowiązanie lub każdy inny dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać powyższe zobowiązanie musi być złożone w formie oryginału. Treść zobowiązania lub innego dokumentu podmiotu trzeciego musi określać:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Ponadto w przypadku powołania się na wiedzę i doświadczenie innego podmiotu (podmiotów) wyżej wymienione dokumenty powinny zawierać również wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1) W celu oceny spełniania warunku, dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy– w tym okresie wykonał usługi zgodne z poniższym opisem:
1.1.zaprojektował, wykonał stanowiska i zaaranżował co najmniej trzy interaktywne wystawy*, odpowiadające co do rodzaju i charakteru przedmiotowi zamówienia, z których:
1) co najmniej jedna wystawa składała się z 80 lub więcej stanowisk interaktywnych popularyzujących naukę**, a pozostałe wystawy z 25 lub więcej stanowisk interaktywnych popularyzujących naukę** i
2) powierzchnia wystawiennicza co najmniej jednej z wystaw była nie mniejsza niż 2.000 m2, a pozostałych nie mniejsza niż 300 m2 i
3) wartość brutto przynajmniej jednego z tych zamówień była nie mniejsza niż 10.000.000 zł (słownie: dziesięć milionów złotych) brutto, a pozostałych nie mniejsza niż 2 000 000 zł (słownie: dwa miliony złotych) brutto każda i
4) co najmniej jedna wystawa jest zarządzana przez centralny system zarządzania ekspozycją, tj. eksponatami, treściami, multimediami oraz sprzętem AV/IT i
5) co najmniej jedna wystawa wykorzystuje technologię personalizacji zwiedzania;
*Za interaktywną wystawę odpowiadającą co do rodzaju i charakteru przedmiotowi zamówienia Zamawiający uznaje wystawę interaktywną popularyzującą naukę, która:
a) składa się w całości lub w zdecydowanej większości ze stanowisk interaktywnych popularyzujących naukę** i
b) ma założony okres eksploatacji nie krótszy niż trzy lata.
**Za stanowisko interaktywne popularyzujące naukę uznaje się stanowisko prezentujące niespecjalistom zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, technicznych, społecznych lub humanistycznych, w którym zwiedzający inicjuje lub inicjuje i wpływa na przebieg doświadczenia lub prezentacji poprzez interfejs mechaniczny lub multimedialny.
1.2.zrealizował (zaprojektował, zainstalował i uruchomił) co najmniej jedno zamówienie, obejmujące swoim zakresem:
a) dostawę i montaż wraz z uruchomieniem systemów audio-video (AV) i
b) dostawę wraz z wdrożeniem systemu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT),
które to zamówienie miało wartość nie mniejszą niż 3 000 000 zł brutto (słownie: trzy miliony złotych brutto).
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów, jakie Wykonawca załączy do oferty metodą spełnia/nie spełnia
2) Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym –
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych warunków, których spełnienie Wykonawca jest zobowiązany wykazać w sposób szczególny. Wykonawca zobowiązany jest w tym zakresie złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
3) Dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia –
W celu oceny spełniania warunku, dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że, dysponuje
lub będzie dysponował w okresie realizacji zamówienia następującymi osobami:
3.1 KIEROWNIKIEM PROJEKTU – osoba po stronie Wykonawcy, bezpośrednio odpowiedzialna za realizację zamówienia, która musi spełniać łącznie następujące kryteria:

— w okresie ostatnich 3 lat kierowała co najmniej dwoma przedsięwzięciami, w ramach których były wykonywane oraz instalowane eksponaty wystawiennicze, z których, co najmniej jedno przedsięwzięcie obejmowało wykonanie i instalację wystawy interaktywnej o powierzchni nie mniejszej niż 2 000 m2;

3.2.KIEROWNIKIEM ZESPOŁU PROJEKTOWEGO – osoba ta będzie bezpośrednio odpowiedzialna za realizację fazy projektowej i musi spełniać łącznie następujące kryteria:
— posiadać co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów i wykonaniu interaktywnych obiektów edukacyjnych wraz z treściami multimedialnymi,
— posiadać doświadczenie w opracowywaniu i realizacji ekspozycji multimedialnych i/lub interaktywnych prezentacji multimedialnych, potwierdzone udziałem w realizacji, w co najmniej dwóch projektach, których przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie interaktywnych obiektów edukacyjnych wraz z treściami multimedialnymi.
3.3. KIEROWNIKIEM ZESPOŁU IT – osoba ta będzie bezpośrednio odpowiedzialna za realizację części IT w ramach niniejszego zamówienia, i musi posiadać co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami z zakresu IT (np. projektowanie i wykonanie infrastruktury teleinformatycznej).
3.4. KIEROWNIKIEM ZESPOŁU MULTIMEDIÓW – osoba ta będzie bezpośrednia odpowiedzialna za projektowanie i wykonanie treści multimedialnych w ramach niniejszego zamówienia i musi posiadać co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami z zakresu realizacji treści multimedialnych.

3.5. KIEROWNIKIEM ZESPOŁU WYKONAWCZEGO – osoba ta będzie bezpośrednio odpowiedzialna za fazę wykonawczą Ekspozycji w ramach niniejszego zamówienia i musi posiadać doświadczenie w kierowaniu, w okresie ostatnich 3 lat, zespołem realizującym wykonanie i instalację wystawy interaktywnej o powierzchni nie mniejszej niż 1 000 m2.

3.6.Zespołem 3 REDAKTORÓW MERYTORYCZNYCH treści dla eksponatów i stanowisk interaktywnych oraz kiosków multimedialnych, w tym:
1.FIZYKA, który spełnia łącznie następujące kryteria:
a) wykształcenie wyższe w zakresie nauk fizycznych – tytuł zawodowy magistra lub równoważy w przypadku ukończenia zagranicznej uczelni;
b) posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w opracowywaniu treści merytorycznych dla produktów multimedialnych takich jak filmy, animacje, prezentacje, pokazy slajdów, gry, itp.
2. CHEMIKA, który spełnia łącznie następujące kryteria:
a) wykształcenie wyższe w zakresie nauk chemicznych – tytuł zawodowy magistra lub równoważy w przypadku ukończenia zagranicznej uczelni;
b) posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w opracowywaniu treści merytorycznych dla produktów multimedialnych takich jak filmy, animacje, prezentacje, pokazy slajdów, gry, itp.
3. HISTORYKA, który spełnia łącznie następujące kryteria:
a) wykształcenie wyższe w zakresie nauk historycznych – tytuł zawodowy magistra lub równoważy w przypadku ukończenia zagranicznej uczelni;
b) posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w opracowywaniu treści merytorycznych dla produktów multimedialnych takich jak filmy, animacje, prezentacje, pokazy slajdów, gry, itp.
3.7.ARCHITEKTEM – osoba odpowiedzialna za zgodność projektów i ich realizacji z przepisami prawa, w szczególności prawa budowlanego, która posiada uprawnienia w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
Uwaga*
W przypadku specjalistów zagranicznych posiadających uprawnienia wydane poza terytorium Polski, wymaga się od Wykonawcy, aby osoby te spełniały odpowiednie warunki opisane w art. 12a Ustawy Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63 poz. 394), z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63 poz. 394).
3.8. KIEROWNIKIEM ZESPOŁU SZKOLENIOWEGO, osoba która posiada minimum 3-letnie doświadczenie obejmujące kierowanie zespołem trenerów i/lub prowadzeniem szkoleń.
UWAGA! ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA MOŻLIWOŚCI ŁĄCZENIA WYMIENIONYCH POWYŻEJ FUNKCJI.
Dla potrzeb oceny spełniania warunków w zakresie dysponowania przez wykonawców odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający przyjmuje następujące definicje:
*Za interaktywną wystawę odpowiadającą co do rodzaju i charakteru przedmiotowi zamówienia Zamawiający uznaje wystawę interaktywną popularyzującą naukę, która:
a) składa się w całości lub w zdecydowanej większości ze stanowisk interaktywnych popularyzujących naukę** i
b) ma założony okres eksploatacji nie krótszy niż trzy lata.
**Za stanowisko interaktywne popularyzujące naukę uznaje się stanowisko prezentujące niespecjalistom zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, technicznych, społecznych lub humanistycznych, w którym zwiedzający inicjuje lub inicjuje i wpływa na przebieg doświadczenia lub prezentacji poprzez interfejs mechaniczny lub multimedialny.
Instalacje wystawiennicze (zamiast eksponaty wystawiennicze) – elementy składowe wystawy – stanowiska prezentujące poszczególne zagadnienia w ramach danej wystawy;
Interaktywna prezentacja multimedialna – prezentacja multimedialna, na której przebieg korzystający z niej ma wpływ;
Doświadczenie i kwalifikacje należy opisać:
— przez wskazanie tytułów zawodowych;
— przez wskazanie miesięcy i lat doświadczenia (przy czym dublujące miesiące liczone będą tylko raz);
— przez wskazanie funkcji, jaką pełniła wymieniona osoba;
— przez wskazanie daty nadania i nr uprawnień – jeśli dotyczy to danej osoby;
— przez wskazanie działań/zadań/usług i ich dokładnego zakresu.
Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe zamówienie zostało wykonane przez osoby, które Wykonawca zgłosi w wykazie osób załączonym do oferty. W wypadku, gdy w trakcie realizacji zamówienia, konieczna będzie zmiana którejś z osób wymienionych w ofercie, może ona zostać zastąpiona wyłącznie przez osobę posiadającą, co najmniej równorzędne doświadczenie, wykształcenie i kwalifikacje do osoby wskazanej, po uprzednim uzyskaniu akceptacji Zamawiającego;
Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: spełnia – nie spełnia.
* Uwaga: Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych w ogłoszeniu, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UE. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE, w którym zostanie on opublikowany.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena oferty za zamówienie podstawowe. Waga 32

2. Wizja i rozwiązanie techniczne Ekspozycji. Waga 50

3. Cena za zamówienie opcjonalne (zadania 2-4) prawo opcji. Waga 18

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/01/PN/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.7.2015 - 15:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
Inny: Polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.7.2015 - 15:10

Miejscowość:

EC1 Łódź Miasto – Kultury w Łodzi, ul. Targowa 1/3 (90-022) Sala konferencyjna budynek siedziby.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1) Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
Projekty Koncepcyjne Stanowisk wskazanych jako oceniane. Projekty Koncepcyjne składane w ramach Oferty muszą składać się z następujących elementów:
— 2 rzutów (przekrój poziomy i widok z góry), widoki z boku, przekrój pionowy Stanowiska/zespołu Stanowisk/strefy/scenografii z zaznaczonymi i opisanymi najważniejszymi elementami oraz wymiarami Stanowiska/zespołu Stanowisk/ strefy/scenografii (jeżeli dotyczy);
— opisu działania Stanowiska i interakcji ze Zwiedzającym (jeżeli dotyczy);
— opisu technologii wykonania i użytych materiałów (jeżeli dotyczy);
— próbki multimediów/infografik (jeżeli dotyczy);
— wizualizacja 3D z minimum 4 stron Stanowiska/zespołu Stanowisk/strefy /scenografii wraz z najbliższym otoczeniem (jeżeli dotyczy) – na podstawie tych wizualizacji Zamawiający oceni kryterium estetyczne dla każdego Stanowiska pod kątem wytycznych estetycznych zawartych w SOPZ, a w szczególności w ogólnych opisach ścieżek, opisach kiosków multimedialnych, wytycznych wzorniczych;
Wszystkie rysunki i rzuty przedstawione w ramach oferty muszą być przedstawione w formacie i skali umożliwiającej ich jednoznaczne odczytanie.
UWAGA: Dokumenty określone powyżej nie podlegają uzupełnieniu po złożeniu oferty.
Dokumenty te posłużą do oceny ofert w kryterium „Wizja i rozwiązania techniczne ekspozycji”. Szczegółowy wykaz ocenianych stanowisk oraz kryteria oceny poszczególnych stanowisk, znajdują się w Załączniku nr 4 do SIWZ pn: „Karta merytorycznej oceny oferty”.
2. W prowadzonym postępowaniu zawiadomienia, wnioski oraz wszelkie inne informacje przekazywane przez Zamawiającego i Wykonawców podczas postępowania o udzielenie zamówienia mogą być przekazywane w formie pisemnej, drogą elektroniczną lub faksem.
Ofertą wraz z załącznikami oraz uzupełnieniami i wyjaśnieniami, dotyczącymi oświadczeń, dokumentów, składnymi w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp oraz wyjaśnieniami dotyczącymi treści oferty składanymi w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp., należy złożyć wyłącznie w formie pisemnej.
3. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Oferta winna być sporządzoną w języku polskim i w formie pisemnej – pod rygorem nieważności.
3. Oferta musi zawierać:
a) Formularz Oferty – podpisany i wypełniony zgodnie z Formularzem Nr 1 załączonym do SIWZ;
b) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy;
c) Pełnomocnictwo/Pełnomocnictwa dla osoby/osób podpisujących ofertę (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem);
d) dowód wniesienia wadium – dla formy innej niż pieniądz Zamawiający wymaga, aby kopia dokumentu (potwierdzona za zgodność z oryginałem) gwarancji lub poręczenia była trwale złączona z ofertą, a oryginał był składany jako odrębny dokument przed upływem terminu składania ofert (oryginał może znajdować się w tej samej kopercie, co oferta, ale nie może być z nią trwale złączony);
e) Dokumenty i oświadczenia określone w sekcji III.2.1, III.2.2 i III.2.3. ogłoszenia o zamówieniu.
4. Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości brutto oferty oraz do przedstawienia w terminie i na warunkach określonych w Umowie polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
5. Przewidziane zmiany postanowień umowy i warunki ich wprowadzania – zostaną określone w załączniku do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia – w Istotnych postanowieniach umowy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http:///uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2.
Odwołanie wnosi się:
1) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8;
2) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się:
1) w przypadku zamówień, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
2) w przypadku zamówień, których wartość jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:
1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę – ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem;
2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki;
3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający:
a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo
b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub termin składania wniosków.
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
1) nie zawiera braków formalnych;
2) uiszczono wpis.
2. Wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http:///uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11.6.2015
TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne
ND Nr dokumentu 254675-2015
PD Data publikacji 21/07/2015
OJ Dz.U. S 138
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/07/2015
DT Termin 31/08/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL113

21/07/2015    S138    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne

2015/S 138-254675

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, ul. Targowa 1/3, Osoba do kontaktów: Joanna Zieleśkiewicz, Łódź 90-022, POLSKA. Tel.: +48 422335053. Faks: +48 422335058. E-mail: j.zieleskiewicz@ec1lodz.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 16.6.2015, 2015/S 114-207038)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71200000, 71220000, 71240000, 71400000, 72000000, 80500000, 71210000

Usługi architektoniczne i podobne

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Usługi szkoleniowe

Doradcze usługi architektoniczne

Zamiast: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa do udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

II.2.2) Informacje o opcjach:

Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji do końca obowiązywania umowy na wykonanie zamówienia podstawowego.

Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji:

w miesiącach: 9 (od udzielenia zamówienia)

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Okres w miesiącach: 9 (od udzielenia zamówienia)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

30.7.2015 (15:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

30.7.2015 (15:10)

Powinno być: 

II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:

Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa do udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

II.2.2) Informacje o opcjach:

Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji do końca obowiązywania umowy na wykonanie zamówienia podstawowego.

Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji:

w miesiącach: 10 (od udzielenia zamówienia)

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Okres w miesiącach: 10 (od udzielenia zamówienia)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

31.8.2015 (15:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

31.8.2015 (15:10)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Zamawiający zwołuje zebranie wykonawców, 31.7.2015 o godzinie 10:00, w siedzibie EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź. Celem zebrania jest możliwość obejrzenia pomieszczeń wystawienniczych oraz wyjaśnienie wątpliwości dotyczących treści SIWZ.


TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne
ND Nr dokumentu 303018-2015
PD Data publikacji 28/08/2015
OJ Dz.U. S 166
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/08/2015
DT Termin 07/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71210000 - Doradcze usługi architektoniczne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71400000 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL113

28/08/2015    S166    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne

2015/S 166-303018

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, ul. Targowa 1/3, Osoba do kontaktów: Joanna Zieleśkiewicz, Łódź 90-022, POLSKA. Tel.: +48 422335053. Faks: +48 422335058. E-mail: j.zieleskiewicz@ec1lodz.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 16.6.2015, 2015/S 114-207038)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71200000, 71220000, 71240000, 71400000, 72000000, 80500000, 71210000

Usługi architektoniczne i podobne

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Usługi szkoleniowe

Doradcze usługi architektoniczne

Zamiast: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, powinna ona zostać sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, być bezwarunkowa i nieodwołalna oraz zawierać następujące elementy (....):

5) nieodwołalne zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, które zawierać będzie oświadczenie, że:

a) Wykonawca (którykolwiek z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie, zgodnie z art. 46 ust. 4a ustawy Pzp

3. Utrata wadium

Zamawiający zatrzyma wniesione wadium (w przypadku wadium wniesionego w formie pieniężnej – wraz z odsetkami), jeżeli zaistnieją okoliczności wskazane przepisem art.46 ustawy Pzp.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

31.8.2015 (15:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

31.8.2015 (15:10)

Powinno być: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, powinna ona zostać sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, być bezwarunkowa i nieodwołalna oraz zawierać następujące elementy (..):

5) nieodwołalne zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, które zawierać będzie oświadczenie, że: „Wykonawca (którykolwiek z wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia), w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

Zamawiający zatrzyma wniesione wadium (w przypadku wadium wniesionego w formie pieniężnej – wraz z odsetkami), jeżeli zaistnieją okoliczności wskazane przepisem art.46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

7.9.2015 (15:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

7.9.2015 (15:10)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne
ND Nr dokumentu 26267-2016
PD Data publikacji 26/01/2016
OJ Dz.U. S 17
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/01/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71250000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
OC Pierwotny kod CPV 71200000 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71250000 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
80500000 - Usługi szkoleniowe
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.ec1lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/01/2016    S17    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Łódź: Usługi architektoniczne i podobne

2016/S 017-026267

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
ul. Targowa 1/3
Osoba do kontaktów: Joanna Zieleśkiewicz
90-022 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 422335053
E-mail: j.zieleskiewicz@ec1lodz.pl
Faks: +48 422335058

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ec1lodz.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: samorządowa instytucja kultury
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: instytucja kultury
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1) Zamówienie realizowane będzie w ramach 4 zadań, przy czym Zadanie 1 będzie realizowane w ramach zamówienia podstawowego, natomiast dla Zadania 2, Zadania 3 i Zadania 4, Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania w ramach prawa opcji, którego warunki zostały opisane w § 25 ust. 19 Istotnych Postanowień Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SIWZ. Zamawiający zastrzega skorzystanie z prawa opcji do końca obowiązywania umowy na wykonanie zamówienia podstawowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) znajduje się w Załączniku nr 1 do SIWZ.
3.2. Zamówienie podstawowe
Zadanie 1. Ścieżki „Przetwarzanie energii” oraz „Mikroświat-Makroświat” wraz z infrastrukturą IT i oprogramowaniem:
Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie, wykonanie dostarczenie, zamontowanie i wdrożenie następujących elementów: Strefa Wejścia, Ścieżka Przetwarzania energii, Ścieżka Mikroświat-Makroświat (z wyłączeniem strefy w Chłodni kominowej – pomieszczenia C-5.1, C-5.2, C-5.3), SEC, Serwerownia wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną, SIWE, Portal internetowy, materiały promocyjne. W zakres zadania wchodzi również dostosowanie i aranżacja pomieszczeń ekspozycyjnych, a także szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 158 godzin na szkolenia obsługi Stanowisk, 40 godzin na szkolenia dla obsługi technicznej Stanowisk.
Skrócony opis elementów ekspozycji:
Ścieżka 1. „Przetwarzanie energii”
Podstawowym założeniem ścieżki 1. „Przetwarzanie energii” jest przedstawienie procesu produkcji energii elektrycznej ze źródeł pierwotnych w otoczeniu historycznej infrastruktury elektrociepłowni EC1.
Istotą programu zwiedzania jest przeplatanie się informacji historycznej o prezentowanych obiektach zabytkowych oraz nowych treści – przekazywanych w formie prezentacji (w tym także multimedialnych), pokazów, eksperymentów i doświadczeń. Zwiedzający powinni poznać zjawiska i prawa fizyczne
oraz chemiczne towarzyszące lub wykorzystywane w wytwarzaniu i przesyle prądu elektrycznego.
Zwiedzanie rozpoczyna się na poziomie 0,00 w Kotłowni i Pompowni, gdzie wyeksponowane będą zabytkowe kotły węglowe i zestawy pomp.
Na poziomie +4,50 obejrzeć można będzie następny poziom zabytkowej ekspozycji: kotły węglowe (z możliwością wejścia do ich wnętrza), kolejny zespół pomp
oraz wyposażenie dawnej Rozdzielni / Sterowni.
Na poziomie +7,50 obejrzeć będzie można kolejny poziom ekspozycji zabytkowej: kotłów węglowych, turbogenerator, wyposażenie dawnej Rozdzielni / Sterowni. W Maszynowni obejrzeć będzie można modele związane m.in. z działaniem generatora / prądnicy, drugą zasadą termodynamiki.
Zabytkowe elementy wyposażenie Sterowni obejrzeć będzie można na poziomach: +4,50, +7,50 +10,50, przy czym na poziomie +10,50 w pomieszczeniu Sterowni dodatkowo będzie można wziąć udział w grze strategicznej.
Na ścieżce 1. „Przetwarzanie energii” na poziomach: +4,50, +7,50 +10,50 przewidziane są specjalne strefy dla pokazów i eksperymentów fizycznych i chemicznych.
W ramach ścieżki 1. „Przetwarzanie energii” Zwiedzający mogą odwiedzić budynek Chłodni, w którym zamontowane jest wahadło Foucault ’a.
Scenariusz zakłada, że ścieżka 1. „Przetwarzanie energii” ma być jednym z tych elementów, które zbudują tożsamość miejsca. Ze względu na tematykę i dużą ilość wyeksponowanych zabytków związanych z historią obiektu ścieżka ta będzie unikatowa i niepowtarzalna.
Poszczególne stanowiska (zabytki, modele, makiety, stanowiska i instalacje interaktywne) powinny zostać wyposażone w materiał (komentarz) popularyzatorski, techniczny oraz naukowo-dydaktyczny – umieszczony na nośnikach fizycznych (tabliczki) oraz na nośnikach audiowizualnych (kioski multimedialne, monitory, monitory z nakładkami dotykowymi, projektory).
Materiał ten powinien składać się z części opisowej oraz z prezentacji, animacji 2d/3d, filmów, nagrań audio, gier itp.
Zakłada się, że kontent multimedialny przygotowany zostanie z wykorzystaniem materiałów archiwalnych związanych z historią miejsca. Materiały archiwalne powinny też zostać wykorzystane jako motywy scenograficzne.
Warstwa multimedialna (animacja, filmy, materiały audio) przygotowana ma zostać przez Wykonawcę ekspozycji w oparciu o wytyczne zawarte w opisie poszczególnych stanowisk.
Ścieżka 3. „Mikroświat – Makroświat”
Zasadnicza część 3. ścieżki zwiedzania „Mikroświat – Makroświat” usytuowana jest na kondygnacjach +13,96 i +16,87. Na poziomie +13,96 urządzona powinna zostać strefa związana z mikroświatem, a na poziomie +16,87 urządzona powinna zostać strefa dotycząca makroświata. Strefa „Makroświat” na poziomie +16,87 powinna być zaaranżowana w dwóch osobnych podstrefach: w Kotłowni i w Chłodni.
W ramach 3. ścieżki zwiedzania przewidziany jest także pobyt w kinie 2d-3d na poziomie +7,50 oraz wizyta w Chłodni, gdzie zamontowane jest wahadło Foucault’a.
Podstawowym założeniem scenariusza ścieżki „Mikroświat – Makroświat” jest prezentacja obiektów i zjawisk, które, ze względu na swą skalę i właściwości, nie są możliwe do naocznego poznania i przekraczają granice poznania intuicyjnego. Pokazane na niej powinny też zostać implementacje do techniki i do życia codziennego wyników badań mikroświata i eksploracji kosmosu.
Głównym odbiorcą ścieżki „Mikroświat – Makroświat” są osoby na III poziomie edukacyjnym i starsze.
Ścieżka „Mikroświat – Makroświat” powinna być z jednej strony odmienną w swoim charakterze od ścieżki pierwszej i drugiej, ale z drugiej strony powinna stanowić ich uzupełnienie. Badania mikro i makroświata są mocno osadzone w historii nauk ścisłych i przyrodniczych i z tego powodu zlokalizowanie takiej tematyki na ekspozycji obok zagadnień związanych z szeroko rozumianą energią oraz historią wiedzy i cywilizacji jest naturalne i często spotykane w centrach nauki.
Ścieżka ma mieć zindywidualizowany charakter tak pod względem treści merytorycznych, jak i form prezentacji.
Ścieżka powinna zostać zaaranżowana z wykorzystaniem modeli fizycznych, makiet, replik oraz treści multimedialnych. Makiety, modele, repliki należy wykonać z troską o detale, korzystając z ogólnodostępnej dokumentacji technicznej oraz najnowszych dostępnych technologii.
Ze Ścieżki Mikroświat- Makroświat w ramach tego zadania wyłączone są stanowiska od 3.18 do 3.23(opisane w SOPZ), oraz dostosowanie i aranżacja pomieszczeń, w których się znajdują – C-5.1, C-5.2, C-5.3.
3.3.PRAWO OPCJI:
Zadanie 2. Dokończenie Ścieżki „Mikroświat-Makroświat”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie stanowisk od 3.18 do 3.23 ze Ścieżki 3 oraz dostosowanie pomieszczeń i aranżacja strefy w Chłodni kominowej – pomieszczeń C-5.1, C-5.2, C-5.3, a także integracja tych Stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 12 godzin na szkolenia obsługi Stanowisk, 8 godzin na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Zadanie 3. Ścieżka „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Zakres zadania obejmuje dokończenie ekspozycji – zaprojektowanie, wykonanie, zainstalowanie i wdrożenie Ścieżki 2. Rozwój wiedzy i cywilizacji oraz dostosowanie i aranżacja pomieszczeń ekspozycyjnych w ramach Ścieżki 2., a także integracja tych stanowisk z systemami i oprogramowaniem CNiT wykonywanymi w Zadaniu 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum: 124 godziny (tj. 62 stanowiska/zespoły stanowisk po 2 godziny szkolenia każde), na szkolenia obsługi Stanowisk, 40 godzin
na szkolenia dla obsługi technicznej stanowisk.
Skrócony opis elementów ekspozycji:
Ścieżka 2. „Rozwój wiedzy i cywilizacji”
Ścieżka zwiedzania nr 2, zatytułowana „Rozwój Wiedzy i Cywilizacji” zlokalizowana jest w budynku Rozbudowy, na poziomie 10,80 m i zawiera kilka przestronnych przestrzeni wystawienniczych. W pomieszczeniach znajduje się betonowa posadzka, wykończona farbą epoksydową.
Z założenia ścieżka ta ilustrować ma rozwój cywilizacji poprzez prezentowanie zasad przyrody, praw nauki, wynalazków powstałych dzięki nim, ich zastosowaniom i wykorzystaniu, w kontekście historycznym i współczesnym, nie pomijając ważnych postaci, które przyczyniły się do tego rozwoju.
Sposób prezentowania powyższych zagadnień umożliwiać ma Zwiedzającym samodzielne obserwowanie zjawisk, doświadczalne odkrywanie zasad i praw nimi rządzących, stawianie i weryfikowanie hipotez powstających podczas interakcji ze stanowiskami, wykorzystując naturalną ciekawość poznawczą Zwiedzających. Dlatego też stanowiska doświadczalne na tej ścieżce muszą być interaktywne i inspirujące do samodzielnego, lub we współpracy w grupie, zaangażowania się Zwiedzających w proces edukacyjny, w formie, która nie przytłacza formalnością, ale opiera się jednak na metodzie naukowej, eksponując jej wartość. Zwiedzanie nie może być pozbawione elementów zabawnych, radosnej interakcji, pełnej przyjemności z odkrywanych zasad i praw. Głównym odbiorcą edukacyjnych wartości ścieżki nr 2 są osoby od III etapu edukacyjnego wzwyż. Należy także przystosować większość stanowisk także do wykorzystania przez osoby młodsze (na II a nawet I etapie edukacyjnym) i zapewnić im możliwość radosnego doświadczania i nauki.
Bardzo ważną częścią ekspozycji są Stanowiska, które oprócz prostej interakcji
ze Zwiedzającym, oferują także bardziej zaawansowane treści edukacyjne
i aktywności eksperymentalne. Zwiedzający zakłada, że korzystać z nich będą grupy uczniowskie (klasowe, koła naukowe, itp.) pod opieką Personelu Dydaktycznego Centrum lub/i Nauczycieli. Takie wykorzystanie stanowisk wymaga wyposażenia ich w osprzęt do wykonywania różnych pomiarów, przy wykorzystaniu różnorodnych technik oraz wstępnej analizy uzyskanych danych już w Centrum a także udostępnienia tych danych pomiarowych do dalszych analiz i wniosków (np. w ramach zajęć pozalekcyjnych).
Na Stanowiskach z rejestracją wideo do późniejszych pomiarów wymagana jakość pliku wideo: min. FPS – 100, min. rozdzielczość 720p, min. jeden kanał audio, chyba, że opis stanowiska wskazuje inaczej. Wykonane nagrania mają na celu umożliwienie wykonania późniejszych (np. na zajęciach pozalekcyjnych) analiz ruchomych elementów. Dlatego konieczne jest odpowiednie doświetlenie scen oraz takie ustawienie kamer aby poruszające się elementy były dobrze widoczne (ostrość, rozmiar itd). Wszystkie nagrania i zdjęcia wykonane w CNiT opatrzyć „znakiem wodnym” z logotypem i nazwą CNiT EC1, które zostaną przekazane Wykonawcy.
Nazwy stanowisk zaproponowane w niniejszym opracowaniu są robocze. Każdorazowo, w trakcie procesu projektowego, Wykonawca ma obowiązek uzgodnić z Zamawiającym ostateczną nazwę każdego stanowiska. Wystrój ścieżki ma prowadzić Zwiedzających przez ekspozycję, dawać poczucie odrębności ścieżki
oraz wprowadzać dodatkowe wartości edukacyjne oprócz oczywistych estetycznych.
Zadanie 4. Gra strategiczna zewnętrzna
Zakres zadania obejmuje zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Gry strategicznej zewnętrznej oraz zintegrowanie Jej z Grą strategiczną wewnętrzną.
Gra strategiczna jest kluczowym elementem Ścieżki „Przetwarzanie energii”. Obecna będzie niemal w każdym miejscu, gdzie znajdują się elementy skansenowe. Podstawowym celem gry strategicznej jest zapoznanie Zwiedzającego z funkcjonowaniem elektrowni, a także zachęta do pierwszej, a także ponownych (poprzez chęć osiągania coraz lepszych wyników) wizyt w Centrum. Gra wewnętrzna na terenie Centrum rozgrywana będzie w trzech lokalizacjach i zrealizowana zostaje w ramach Zadania 1 – przy poszczególnych urządzeniach, w nastawni (pomieszczenie „Skansen sterownia”), a także przy szafach rozdzielczych. Zadaniem Wykonawcy w ramach Zadania 5 jest również integracja Gry strategicznej zewnętrznej z Grą wewnętrzną, a także aplikacją mobilną realizowanymi w ramach Zadania 1. W zakresie jest również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów w wymiarze minimum 40 godzin.
3.4 W ramach wykonywania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1. zaprojektowania, wykonania, dostarczenia, montażu oraz uruchomienia wszystkich elementów Ekspozycji na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
2. zaprojektowania, wykonania, dostarczenia, montażu oraz uruchomienia Serwerowni wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną na zasadach
i w zakresie określonym w SOPZ
3. dostarczenia, montażu, instalacji oraz uruchomienia Sprzętu na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
4. zaprojektowania, dostarczenia, instalacji, wdrożenia oraz uruchomienia SEC na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
5. integracji SEC z posiadanym przez Zamawiającego System Zarządzania Budynkiem poprzez zapewnienie jego interoperacyjności,
6. zaprojektowania, dostarczenia, instalacji oraz uruchomienia Gry Strategicznej zewnętrznej,
7. zaprojektowania, stworzenia i dostarczenia Systemu Identyfikacji Wizualnej Ekspozycji na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
8. zaprojektowania i zagospodarowania przestrzenne Strefy Wejścia,
9. zaprojektowania, stworzenia, instalacji oraz uruchomienia Portalu internetowego na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
10. zaprojektowania, stworzenia i dostarczenia materiałów promocyjnych
na zasadach i w zakresie określonym w SOPZ,
11. przeprowadzenie szkoleń w zakresie określonym w SOPZ,
12. świadczenie usług gwarancyjnych oraz serwisowych na warunkach i w zakresie opisanych w niniejszej Umowie oraz SOPZ;
13. wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych niezbędnych dla funkcjonowania Ekspozycji w zakresie szczegółowo opisanym w PFU, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
3.5.Ilekroć w Opisie Przedmiotu Zamówienia i innych załącznikach do SIWZ jest mowa o materiałach, wyrobach lub sprzęcie z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych lub pochodzenia, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które powinny spełniać te produkty. Zamawiający podkreśla, iż zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ, spoczywa na Wykonawcy składającym ofertę. Za sprzęt produkty równoważne przyjmuje się sprzęt, produkty spełniające wszystkie minimalne wymagania określone przez Zamawiającego w SIWZ.
3.6. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać prace Adaptacyjne, poprzez które rozumieć należy wszelkie roboty o charakterze remontowo adaptacyjnym, które maja na celu przystosowanie istniejących obiektów EC-1 dla potrzeb Ekspozycji. Dla prac, które stanowią Roboty budowlane w rozumieniu definicji zawartej w art. art. 2 pkt 8 ustawy Pzp. Zamawiający przedstawia Program funkcjonalno-użytkowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ.
W ramach przedstawionego PFU Wykonawca zobowiązany jest w niniejszym postępowaniu wykonać:
1. schody wejściowe i wyjściowe oraz podesty wewnątrz kotłów firmy „Zieleniewski” (stanowisko 1.12) i Stoczni Gdańskiej (stanowisko 1.13) w ramach wykonania stanowisk interaktywnych w tych kotłach;
2. podest pod stanowiska 2.13, 2.16, 2.17, 2.19 (częściowo), 2.21;
3. okablowanie dystrybucyjne EC1 Zachód i Planetarium;
4. połączenie szaf serwerowych z głównym punktem dystrybucji GPD w EC1 Wchód;
5. prace adaptacyjne w pomieszczeniu Serwerowni na terenie EC1 Wchód (N 1.16);
6. okablowanie elektryczne na potrzeby Ekspozycji;
7. zabudowa symulatora w pomieszczeniu;
8. adaptacja akustyczna pomieszczenia 3N-3.3;
9. Pozostałe roboty budowlane Budynek Kotłowni, Pompowni i Rozbudowy:
a. Cokół zabezpieczający w pomieszczeniu kas – Kotłownia
b. Wykonanie powłok ochronnych – Kotłownia i Rozbudowa
c. Zabezpieczenie luki między winda historyczną a istniejąca barierką od strony południowej na poziomie +16,87 Kotłownia
d. Zabezpieczyć prześwity wokół całej Kotłowni przed spadaniem/ zrzucaniem przedmiotów na poziom 0 z wyższych poziomów
10. Pozostałe roboty budowlane Budynek Rozdzielni:
a. Rewitalizacja istniejących szaf w pomieszczeniach Nastawni (pom. 3.9)
b. Usunięcie 3 szaf w pomieszczeniu Skansen 1.9 poz. +4,50
c. Zabezpieczenie murków w ciągach pieszych przy zejściu do kompresorowni (poz. -1,04)
d. Przebudowa pochwytów w klatkach schodowych położonych przy wschodniej ścianie budynku (osie 5-6 i 9-10/ C-D)
11. Pozostałe roboty budowlane Budynek Zmiękczalni:
a. Przebudowa lady w pomieszczeniu Z-0.3
3.7. Wykonawca dostarczy zestaw instrukcji użytkownika oraz skróconych instrukcji użytkownika dla operatorów i instrukcji serwisowych w języku polskim i angielskim, w wersji elektronicznej i drukowanej, zgodnie z Umową
3.8. Wykonawca poniesie koszty podróży przedstawicieli Wykonawcy do i z miejsca Ekspozycji, koszty transportu lokalnego, koszty diet, zakwaterowania przedstawicieli Wykonawcy, a także koszty ich pracy przez okres realizowania zamówienia. Ww. koszty muszą być uwzględnione przez Wykonawcę w zaproponowanym wynagrodzeniu ryczałtowym.
3.9. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowość i bezpieczeństwo działań montażowych w miejscu Ekspozycji, zgodnie z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa, przepisami BHP oraz postanowieniami Umowy.
3.10. Wykonawca oświadcza, że posiada wiedzę fachową i dysponuje wszelkimi niezbędnymi informacjami oraz pozwoleniami wymaganymi przez przepisy prawa
w dziedzinach związanych z przedmiotem Umowy, a także dysponuje odpowiednim personelem i odpowiednimi środkami gwarantującymi profesjonalną realizację Umowy.
3.11. Wykonawca oświadcza, że dostarczone przez niego systemy, sprzęt, będą fabrycznie nowe, nieregenerowane i nie powystawowe, wytworzone na potrzeby Zamawiającego i nie będą obarczone wadami.
3.12. Wykonawca oświadcza, że dostarczy w ramach wykonania Umowy wszystkie programy i aplikacje komputerowe niezbędne dla prawidłowego korzystania z systemów, zainstalowanych w ramach niniejszego zamówienia.
3.13.W ramach przedmiotu zamówienia oraz w ramach zaoferowanego wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawca zobowiązany jest przenieś na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do dokumentacji projektowej w zakresie wyposażenia oraz dokumentacji projektowej i powykonawczej w zakresie robót budowlanych, bez ograniczeń terytorialnych i dodatkowych oświadczeń stron w tym zakresie, na wszelkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy z 4.2.1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. Dz. U. z 2006 roku, Nr 90, poz. 631 z późn. zm.), w zakresie szczegółowo opisanym w Umowie.
3.14. Gwarancja:
Zamawiający wymaga:
a) 3 letniej gwarancji na dostarczony SEC oraz aktualizacje i modyfikacje przedmiotowego Systemu,
b) 2 lata gwarancji na Urządzenia (w przypadku, gdy producent udzielił gwarancji na Urządzenia lub poszczególne jego części gwarancji na okres dłuższy, obowiązuje okres gwarancji producenta),
c) 2 lata gwarancji na pozostałe Wyposażenie, w szczególności Stanowiska,
d) 3 lata gwarancji na Portal Internetowy,
e) 2 lata gwarancji na Grę Strategiczną zewnętrzną,
f) 3 lata gwarancji na Serwerownię wraz z niezbędna infrastrukturą teleinformatyczną, Sprzęt, prace instalacyjne i roboty budowlane,
g) 2 lata gwarancji na urządzenia do napełniania butli z helem wraz z butlami wraz z wózkiem do ich przewożenia.
Szczegółowe warunki gwarancji są zawarte w Rozdziale VIII Istotnych Postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik nr 4 do SIWZ.
3.15. Kod CPV (kod wg Wspólnego Słownika Zamówień):
79932000-6 – Usługi projektowania wnętrz
32322000-6 – Urządzenia multimedialne
92312213-7 – Usługi autorów technicznych
79632000-3 – Szkolenie pracowników
71250000-5 – Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe,
71320000-7 – Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
30231000-7 – Ekrany i konsole komputerowe,
30144200-2 – Maszyny do wydawania biletów,
48000000-8 – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne,
72210000-0 – Usługi programowania pakietów oprogramowania,
72240000-9 – Usługi analizy systemu i programowania,
72254000-0 – Testowanie oprogramowania,
72265000-0 – Usługi konfiguracji oprogramowania,
72268000-1 – Usługi dostawy oprogramowania,
79930000-2 – Specjalne usługi projektowe
45000000-7 – Roboty budowlane
80500000-9 – Usługi szkoleniowe.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71200000, 71220000, 71240000, 71250000, 72000000, 80500000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 40 572 874,75 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena za zamówienie podstawowe. Waga 32
2. Wizja i rozwiązanie techniczne Ekspozycji. Waga 50
3. Cena za zamówienie opcjonalne (zadania 2-4) prawo opcji. Waga 18
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/01/PN/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 114-207038 z dnia 16.6.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.1.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Qumak S.A
{Dane ukryte}
02-305 Warszawa
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 40 572 874,75 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.1.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

MAE Multimedia Art and Education Sp. z o.o
{Dane ukryte}
80-251 Gdańsk
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 40 572 874,75 EUR
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.1.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

MUSEKO OÜ z siedzibą w Tallinie
{Dane ukryte}
10117 Harju, Tallin
ESTONIA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 40 572 874,75 EUR
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.1.2016

Adres: ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
woj. ŁÓDZKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@ec1lodz.pl
tel: +48 422335053
fax: +48 422335058
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-07-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 20703820151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-06-16
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 9 miesięcy
Wadium: 300000 ZŁ
Szacowana wartość* 10 000 000 PLN  -  15 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.ec1lodz.pl
Informacja dostępna pod: „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
ul. Targowa 1/3, łódź, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71200000-0 Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód. Qumak S.A
Warszawa
2016-01-14 40 572 874,00
Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód. MAE Multimedia Art and Education Sp. z o.o
Gdańsk
2016-01-14 171 416 335,00
Aranżację i wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi, które powstaje w ramach realizacji projektu pn. „Rewitalizacja EC-1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” – Zadanie 2 EC-1 Zachód. MUSEKO OÜ z siedzibą w Tallinie
Harju, Tallin
2016-01-14 171 416 335,00