Ogłoszenie nr 609177-N-2019 z dnia 2019-10-11 r.

Miasto Kalisz: Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację”” w podziale na 4 Części
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17. Dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Tak

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Podmiot
1. Miasto Kalisz, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, REGON: 250855877, Dorota Wypych-Żeśko, tel. +48 62 7654 433 (bez prawa do wyjaśniania treści SIWZ)
2. Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o., ul. Wrocławska 71A, 62-800 Kalisz, REGON: 250680024, Dorota Wypych-Żeśko, tel. +48 62 7654 433 (bez prawa do wyjaśniania treści SIWZ)


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Kalisz, krajowy numer identyfikacyjny 25085587700000, ul. Główny Rynek  20 , 62-800  Kalisz, woj. wielkopolskie, państwo Polska, tel. 48 627 654 300, e-mail zam.publ@um.kalisz.pl, faks .
Adres strony internetowej (URL): zam.publ@um.kalisz.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
Do przeprowadzenia postępowania, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie na zasadach określonych w art. 16 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych upoważnione zostało Miasto Kalisz, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, które przeprowadza je w imieniu własnym, jak i na rzecz spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o., ul. Wrocławska 71A, 62-800 Kalisz. Umowę z wykonawcą w zakresie poszczególnych Części zamówienia Miasto Kalisz zawrze w imieniu własnym, jak i w imieniu i na rzecz spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o.

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.bip.kalisz.pl, www.bip.umkalisz.pl - zakładka „Ogłoszenia” / „Zamówienia publiczne”


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bip.kalisz.pl, www.bip.umkalisz.pl - zakładka „Ogłoszenia” / „Zamówienia publiczne”


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
oferty pod rygorem nieważności należy złożyć w formie pisemnej, zgodnie z wymaganiami SIWZ.
Adres:
wyłącznie pokój nr 309 (sekretariat Wiceprezydenta Miasta Kalisza) mieszczący się na III piętrze budynku Urzędu Miasta Kalisza przy ul. T. Kościuszki 1a w Kaliszu


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację”” w podziale na 4 Części

Numer referencyjny:
WRM.271.01.45.2019

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację”” w podziale na niżej wymienione Części w zakresie poszczególnych specjalności budowlanych: Część 1 - pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; Część 2 - pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; Część 3 - pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; Część 4 - pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej. 2. Zakres prac i czynności w ramach pełnionej funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego dla każdej Części opisano w załącznikach do ogłoszenia odpowiednio do danej Części. 3. Szczegółowy zakres rzeczowy, zakres prac i sposób ich realizacji określony został w SIWZ i załącznikach do SIWZ. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17.


II.5) Główny kod CPV:
71520000-9

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2020-10-16


II.9) Informacje dodatkowe:
Uwaga: szczegółowe określenie terminu wykonania zamówienia znajdują się w pkt 5 SIWZ.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: nie dotyczy.
Informacje dodatkowe nie dotyczy.

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: nie dotyczy.
Informacje dodatkowe nie dotyczy.

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Za spełniających warunki udziału w postępowaniu Zamawiający uzna Wykonawców, którzy skierują do realizacji zamówienia: 1) w przypadku składania oferty na Część 1 – osobę do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno–budowlanej spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania: a) posiada uprawnienia budowlane do kierowania i pełnienia nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno–budowlanej; b) pełniła należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika budowy/robót w rozumieniu Prawa budowlanego w specjalności konstrukcyjno–budowlanej, co najmniej nad jedną robotą budowlaną, polegającą na zagospodarowaniu terenu w zakresie małej architektury; 2) w przypadku składania oferty na Część 2 – osobę do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania: a) posiada uprawnienia budowlane do kierowania i pełnienia nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; b) pełniła należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika budowy/robót w rozumieniu Prawa budowlanego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, co najmniej nad jedną robotą budowlaną, polegającą na budowie lub przebudowie sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej; 3) w przypadku składania oferty na Część 3 – osobę do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania: a) posiada uprawnienia budowlane do kierowania i pełnienia nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; b) pełniła należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika budowy/robót w rozumieniu Prawa budowlanego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, co najmniej nad jedną robotą budowlaną, polegającą na budowie lub przebudowie oświetlenia ulicznego lub oświetlenia terenu; 4) w przypadku składania oferty na Część 4 – osobę do pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania: a) posiada uprawnienia budowlane do kierowania i pełnienia nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej; b) pełniła należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika budowy/robót w rozumieniu Prawa budowlanego w specjalności inżynieryjnej drogowej, co najmniej nad jedną robotą budowlaną, polegającą na wykonaniu nawierzchni (w postaci kostki lub płyt) z materiału granitowego lub betonowego. Uwaga: - Zamawiający dopuszcza łączenie wskazanych powyżej funkcji przez jedną osobę. - Inspektorzy powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. - Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane, odpowiadające im uprawnienia osób, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych (m.in. ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 2272 z późn. zm.)).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: nie dotyczy.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

nie dotyczy

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1) Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, spełniających warunki o których mowa w pkt III.1.3) niniejszego ogłoszenia – wzór wykazu odpowiedni dla każdej Części, na którą składana jest oferta (wymagany zakres informacji) stanowi załącznik do SIWZ (Potencjał osobowy).

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

nie dotyczy

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

nie dotyczy

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
A) wykonawca zobowiązany jest przekazać zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z wykonawcami, którzy złożyli odrębne oferty w postępowaniu. W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje (dowody) potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą, który złożył ofertę nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu; B) w sytuacji gdy wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie (w formie pisemnej) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą dokumentu (np. zobowiązania podpisanego przez osobę upoważnioną do reprezentacji podmiotu, na zasobach którego polega wykonawca), który określa w szczególności: - zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu; - sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; - zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, a w szczególności czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą; C) w przypadku, gdy ofertę składają wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia wymagane jest załączenie dokumentu pełnomocnictwa określającego zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu, ewentualnie umowy o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo stosownie do art. 23 ust. 2 ustawy Pzp (w oryginale albo kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza); D) w przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik – pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania wykonawcy (w oryginale albo kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza).
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Dodatkowe doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego40,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian zawarte zostały w projekcie umowy 1 albo 2 stanowiącymi załącznik do SIWZ.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2019-10-22, godzina: 13:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Ofertę należy przygotować w języku polskim.

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

1. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów zawiera SIWZ. Adres poczty elektronicznej podany w pkt I.1) niniejszego ogłoszenia nie służy do porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami w postępowaniu, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie. 2. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z wykonawcami jest: Dorota Wypych-Żeśko, tel. +48 62 7654 433 (bez prawa do wyjaśniania treści SIWZ). 3. Forma dokumentów, jakie należy złożyć zamawiającemu określona została w SIWZ. 4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z postępowania z powodów, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków udziału w postępowaniu wykonawcy wykazują zgodnie z pkt III.1.3) niniejszego ogłoszenia – dopuszcza się łączne spełnienie tych warunków przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
Część 1

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację””. 2. Zakres prac i czynności w ramach pełnionej funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego w szczególności obejmuje: 1) pełny zakres czynności określonych w przepisach ustawy Prawo budowlane, ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; 2) zapoznanie się z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR); 3) współudział w przekazaniu placu budowy; 4) zapewnienie realizacji nadzorowanych robót zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 5) uzyskiwanie od wykonawcy robót certyfikatów materiałowych i innych niezbędnych dokumentów dla wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych przed ich wbudowaniem; 6) nadzór i kontrola nad terminową realizacją inwestycji; 7) udział w cyklicznych naradach koordynacyjnych raz na dwa tygodnie z udziałem Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o., a w razie potrzeby lub na wniosek Zamawiającego częściej; 8) egzekwowanie od wykonawcy robót postanowień umowy na roboty budowlane oraz zgodności stosowanych wyrobów budowlanych z ofertą wykonawcy oraz dokumentacją projektową; 9) sprawdzanie, zatwierdzanie i odbiór wykonywanych robót budowlanych wraz z robotami zanikającymi i ulegającymi zakryciu, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, udział w czynnościach odbiorowych (odbiory częściowe, odbiór końcowy), nadzór nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do prawidłowego przebiegu ww. odbioru; 10) potwierdzanie protokołów z przeprowadzonych rozbiórek; 11) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność wykonywanych przez wykonawcę robót; 12) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich rozbieżnościach między dokumentacją, a stanem faktycznym na terenie budowy; 13) współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski i zgłaszanie zastrzeżeń do dokumentacji projektowej i dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień lub wyjaśnień; 14) rozwiązywanie, w porozumieniu z Zamawiającym, bieżących problemów technicznych powstałych w trakcie realizacji robót; 15) wnioskowanie o wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskanie zgód projektantów na te zmiany z zachowaniem zasady niewykraczania poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ; 16) zlecanie wykonawcy robót wykonywania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości na koszt Wykonawcy; 17) weryfikacja i zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej; 18) doradztwo i współpraca z Zamawiającym oraz OUiD Sp. z o.o. w sprawach związanych z roszczeniami lub sporami dotyczącymi realizacji umowy na roboty budowlane oraz z problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji robót; 19) tworzenie dokumentacji fotograficznej w zakresie prowadzenia inwestycji dokumentującej postęp robót (w tym roboty zanikające) wraz z przekazaniem nieodpłatnie na podstawie zawartej umowy na rzecz Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. autorskich praw majątkowych na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z prawami zależnymi, z dniem przekazania dokumentacji fotograficznej, do ww. dokumentacji; 20) sporządzanie i dostarczenie do Zamawiającego raz na miesiąc raportu zawierającego opis postępu robót, określenie poziomu jakości robót, powstałe problemy i propozycje ich rozwiązania, oświadczenie o uzyskaniu od wykonawcy dokumentów dotyczących zastosowanych materiałów przed ich wbudowaniem, fotografie dokumentujące postęp robót; 21) wsparcie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. podczas prowadzonych przez instytucje zewnętrzne kontroli związanych z realizacją nadzorowanych robót, na wniosek Zamawiającego i/lub OUiD Sp. z o.o. udział w ww. czynnościach kontrolnych; 22) sprawdzanie wykonywanych robót i powiadomienie wykonawcy robót, o wykrytych wadach oraz określenie zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych; 23) poświadczenie usunięcia przez wykonawcę robót stwierdzonych wad; 24) uczestnictwo w kontrolach robót przeprowadzonych przez organy nadzoru budowlanego; 25) sprawdzanie ilości i wartości wykonywanych robót w oparciu o kosztorysy; 26) poświadczenie terminu zakończenia robót; 27) rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku ich wypowiedzenia; 28) dopuszczanie materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów oraz urządzeń przewidzianych do wbudowania i/lub wykorzystania przy realizacji robót zgodnie z projektami; 29) wspieranie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów; 30) wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z umową o wykonawstwo, wymaganiami dokumentacji projektowej, bezwzględnie obowiązującymi przepisami w tym BHP oraz sztuką budowlaną; 31) dokonanie szczegółowego rozliczenia w zakresie prowadzonego przez siebie nadzoru; 32) uczestnictwo w przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz nadzorowanie usuwania stwierdzonych protokolarnie wad i usterek dotyczących wykonanych robót z tytułu udzielonej przez wykonawcę robót gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady; 33) wszystkie inne czynności i zadania nie wymienione wyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji nadzorowanych robót oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. zgodnie z wymogami umowy o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia określone zostały w SIWZ i załącznikach do SIWZ. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71520000-9,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-10-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Dodatkowe doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2Nazwa:
Część 2

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację””. 2. Zakres prac i czynności w ramach pełnionej funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego w szczególności obejmuje: 1) pełny zakres czynności określonych w przepisach ustawy Prawo budowlane, ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; 2) zapoznanie się z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR); 3) współudział w przekazaniu placu budowy; 4) zapewnienie realizacji nadzorowanych robót zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 5) uzyskiwanie od wykonawcy robót certyfikatów materiałowych i innych niezbędnych dokumentów dla wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych przed ich wbudowaniem; 6) nadzór i kontrola nad terminową realizacją inwestycji; 7) udział w cyklicznych naradach koordynacyjnych raz na dwa tygodnie z udziałem Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o., a w razie potrzeby lub na wniosek Zamawiającego częściej; 8) egzekwowanie od wykonawcy robót postanowień umowy na roboty budowlane oraz zgodności stosowanych wyrobów budowlanych z ofertą wykonawcy oraz dokumentacją projektową; 9) sprawdzanie, zatwierdzanie i odbiór wykonywanych robót budowlanych wraz z robotami zanikającymi i ulegającymi zakryciu, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, udział w czynnościach odbiorowych (odbiory częściowe, odbiór końcowy), nadzór nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do prawidłowego przebiegu ww. odbioru; 10) potwierdzanie protokołów z przeprowadzonych rozbiórek; 11) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność wykonywanych przez wykonawcę robót; 12) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich rozbieżnościach między dokumentacją, a stanem faktycznym na terenie budowy; 13) współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski i zgłaszanie zastrzeżeń do dokumentacji projektowej i dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień lub wyjaśnień; 14) rozwiązywanie, w porozumieniu z Zamawiającym, bieżących problemów technicznych powstałych w trakcie realizacji robót; 15) wnioskowanie o wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskanie zgód projektantów na te zmiany z zachowaniem zasady niewykraczania poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ; 16) zlecanie wykonawcy robót wykonywania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości na koszt Wykonawcy; 17) weryfikacja i zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej; 18) doradztwo i współpraca z Zamawiającym oraz OUiD Sp. z o.o. w sprawach związanych z roszczeniami lub sporami dotyczącymi realizacji umowy na roboty budowlane oraz z problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji robót; 19) tworzenie dokumentacji fotograficznej w zakresie prowadzenia inwestycji dokumentującej postęp robót (w tym roboty zanikające) wraz z przekazaniem nieodpłatnie na podstawie zawartej umowy na rzecz Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. autorskich praw majątkowych na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z prawami zależnymi, z dniem przekazania dokumentacji fotograficznej, do ww. dokumentacji; 20) sporządzanie i dostarczenie do Zamawiającego raz na miesiąc raportu zawierającego opis postępu robót, określenie poziomu jakości robót, powstałe problemy i propozycje ich rozwiązania, oświadczenie o uzyskaniu od wykonawcy dokumentów dotyczących zastosowanych materiałów przed ich wbudowaniem, fotografie dokumentujące postęp robót; 21) wsparcie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. podczas prowadzonych przez instytucje zewnętrzne kontroli związanych z realizacją nadzorowanych robót, na wniosek Zamawiającego i/lub OUiD Sp. z o.o. udział w ww. czynnościach kontrolnych; 22) sprawdzanie wykonywanych robót i powiadomienie wykonawcy robót, o wykrytych wadach oraz określenie zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych; 23) poświadczenie usunięcia przez wykonawcę robót stwierdzonych wad; 24) uczestnictwo w kontrolach robót przeprowadzonych przez organy nadzoru budowlanego; 25) sprawdzanie ilości i wartości wykonywanych robót w oparciu o kosztorysy; 26) poświadczenie terminu zakończenia robót; 27) rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku ich wypowiedzenia; 28) dopuszczanie materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów oraz urządzeń przewidzianych do wbudowania i/lub wykorzystania przy realizacji robót zgodnie z projektami; 29) wspieranie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów; 30) wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z umową o wykonawstwo, wymaganiami dokumentacji projektowej, bezwzględnie obowiązującymi przepisami w tym BHP oraz sztuką budowlaną; 31) dokonanie szczegółowego rozliczenia w zakresie prowadzonego przez siebie nadzoru; 32) uczestnictwo w przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz nadzorowanie usuwania stwierdzonych protokolarnie wad i usterek dotyczących wykonanych robót z tytułu udzielonej przez wykonawcę robót gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady; 33) wszystkie inne czynności i zadania nie wymienione wyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji nadzorowanych robót oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. zgodnie z wymogami umowy o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia określone zostały w SIWZ i załącznikach do SIWZ. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71520000-9,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-10-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Dodatkowe doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
3Nazwa:
Część 3

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację””. 2. Zakres prac i czynności w ramach pełnionej funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego w szczególności obejmuje: 1) pełny zakres czynności określonych w przepisach ustawy Prawo budowlane, ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; 2) zapoznanie się z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR); 3) współudział w przekazaniu placu budowy; 4) zapewnienie realizacji nadzorowanych robót zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 5) uzyskiwanie od wykonawcy robót certyfikatów materiałowych i innych niezbędnych dokumentów dla wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych przed ich wbudowaniem; 6) nadzór i kontrola nad terminową realizacją inwestycji; 7) udział w cyklicznych naradach koordynacyjnych raz na dwa tygodnie z udziałem Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o., a w razie potrzeby lub na wniosek Zamawiającego częściej; 8) egzekwowanie od wykonawcy robót postanowień umowy na roboty budowlane oraz zgodności stosowanych wyrobów budowlanych z ofertą wykonawcy oraz dokumentacją projektową; 9) sprawdzanie, zatwierdzanie i odbiór wykonywanych robót budowlanych wraz z robotami zanikającymi i ulegającymi zakryciu, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, udział w czynnościach odbiorowych (odbiory częściowe, odbiór końcowy), nadzór nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do prawidłowego przebiegu ww. odbioru; 10) potwierdzanie protokołów z przeprowadzonych rozbiórek; 11) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność wykonywanych przez wykonawcę robót; 12) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich rozbieżnościach między dokumentacją, a stanem faktycznym na terenie budowy; 13) współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski i zgłaszanie zastrzeżeń do dokumentacji projektowej i dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień lub wyjaśnień; 14) rozwiązywanie, w porozumieniu z Zamawiającym, bieżących problemów technicznych powstałych w trakcie realizacji robót; 15) wnioskowanie o wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskanie zgód projektantów na te zmiany z zachowaniem zasady niewykraczania poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ; 16) zlecanie wykonawcy robót wykonywania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości na koszt Wykonawcy; 17) weryfikacja i zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej; 18) doradztwo i współpraca z Zamawiającym oraz OUiD Sp. z o.o. w sprawach związanych z roszczeniami lub sporami dotyczącymi realizacji umowy na roboty budowlane oraz z problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji robót; 19) tworzenie dokumentacji fotograficznej w zakresie prowadzenia inwestycji dokumentującej postęp robót (w tym roboty zanikające) wraz z przekazaniem nieodpłatnie na podstawie zawartej umowy na rzecz Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. autorskich praw majątkowych na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z prawami zależnymi, z dniem przekazania dokumentacji fotograficznej, do ww. dokumentacji; 20) sporządzanie i dostarczenie do Zamawiającego raz na miesiąc raportu zawierającego opis postępu robót, określenie poziomu jakości robót, powstałe problemy i propozycje ich rozwiązania, oświadczenie o uzyskaniu od wykonawcy dokumentów dotyczących zastosowanych materiałów przed ich wbudowaniem, fotografie dokumentujące postęp robót; 21) wsparcie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. podczas prowadzonych przez instytucje zewnętrzne kontroli związanych z realizacją nadzorowanych robót, na wniosek Zamawiającego i/lub OUiD Sp. z o.o. udział w ww. czynnościach kontrolnych; 22) sprawdzanie wykonywanych robót i powiadomienie wykonawcy robót, o wykrytych wadach oraz określenie zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych; 23) poświadczenie usunięcia przez wykonawcę robót stwierdzonych wad; 24) uczestnictwo w kontrolach robót przeprowadzonych przez organy nadzoru budowlanego; 25) sprawdzanie ilości i wartości wykonywanych robót w oparciu o kosztorysy; 26) poświadczenie terminu zakończenia robót; 27) rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku ich wypowiedzenia; 28) dopuszczanie materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów oraz urządzeń przewidzianych do wbudowania i/lub wykorzystania przy realizacji robót zgodnie z projektami; 29) wspieranie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów; 30) wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z umową o wykonawstwo, wymaganiami dokumentacji projektowej, bezwzględnie obowiązującymi przepisami w tym BHP oraz sztuką budowlaną; 31) dokonanie szczegółowego rozliczenia w zakresie prowadzonego przez siebie nadzoru; 32) uczestnictwo w przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz nadzorowanie usuwania stwierdzonych protokolarnie wad i usterek dotyczących wykonanych robót z tytułu udzielonej przez wykonawcę robót gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady; 33) wszystkie inne czynności i zadania nie wymienione wyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji nadzorowanych robót oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. zgodnie z wymogami umowy o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia określone zostały w SIWZ i załącznikach do SIWZ. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71520000-9,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-10-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Dodatkowe doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
4Nazwa:
Część 4

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej drogowej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.) nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w ramach zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ulic w centrum miasta (ul. Śródmiejska, ul. Zamkowa, ul. Piskorzewska) w ramach projektu pn. „Kalisz – kurs na rewitalizację””. 2. Zakres prac i czynności w ramach pełnionej funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego w szczególności obejmuje: 1) pełny zakres czynności określonych w przepisach ustawy Prawo budowlane, ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; 2) zapoznanie się z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR); 3) współudział w przekazaniu placu budowy; 4) zapewnienie realizacji nadzorowanych robót zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 5) uzyskiwanie od wykonawcy robót certyfikatów materiałowych i innych niezbędnych dokumentów dla wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych przed ich wbudowaniem; 6) nadzór i kontrola nad terminową realizacją inwestycji; 7) organizowanie i prowadzenie cyklicznych narad koordynacyjnych raz na dwa tygodnie z udziałem Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o., a w razie potrzeby lub na wniosek Zamawiającego częściej wraz ze sporządzeniem w terminie 3 dni protokołów ze spotkań i dostarczeniem ich uczestnikom spotkań; 8) egzekwowanie od wykonawcy robót postanowień umowy na roboty budowlane oraz zgodności stosowanych wyrobów budowlanych z ofertą wykonawcy oraz dokumentacją projektową; 9) sprawdzanie, zatwierdzanie i odbiór wykonywanych robót budowlanych wraz z robotami zanikającymi i ulegającymi zakryciu, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, udział w czynnościach odbiorowych (odbiory częściowe, odbiór końcowy), nadzór nad przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do prawidłowego przebiegu ww. odbioru; 10) potwierdzanie protokołów z przeprowadzonych rozbiórek; 11) informowanie Zamawiającego o wszelkich okolicznościach mogących mieć wpływ na terminowość oraz poprawność wykonywanych przez wykonawcę robót; 12) powiadamianie Zamawiającego o wszelkich rozbieżnościach między dokumentacją, a stanem faktycznym na terenie budowy; 13) współpraca z projektantami pełniącymi nadzór autorski i zgłaszanie zastrzeżeń do dokumentacji projektowej i dokonywanie z projektantami stosownych uzgodnień lub wyjaśnień; 14) rozwiązywanie, w porozumieniu z Zamawiającym, bieżących problemów technicznych powstałych w trakcie realizacji robót; 15) wnioskowanie o wprowadzenie niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskanie zgód projektantów na te zmiany z zachowaniem zasady niewykraczania poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ; 16) zlecanie wykonawcy robót wykonywania dodatkowych badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości na koszt Wykonawcy; 17) weryfikacja i zatwierdzenie dokumentacji powykonawczej; 18) doradztwo i współpraca z Zamawiającym oraz OUiD Sp. z o.o. w sprawach związanych z roszczeniami lub sporami dotyczącymi realizacji umowy na roboty budowlane oraz z problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji robót; 19) tworzenie dokumentacji fotograficznej w zakresie prowadzenia inwestycji dokumentującej postęp robót (w tym roboty zanikające) wraz z przekazaniem nieodpłatnie na podstawie zawartej umowy na rzecz Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. autorskich praw majątkowych na wszystkich polach eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z prawami zależnymi, z dniem przekazania dokumentacji fotograficznej, do ww. dokumentacji; 20) sporządzanie i dostarczenie do Zamawiającego raz na miesiąc raportu zawierającego opis postępu robót, określenie poziomu jakości robót, powstałe problemy i propozycje ich rozwiązania, oświadczenie o uzyskaniu od wykonawcy dokumentów dotyczących zastosowanych materiałów przed ich wbudowaniem, fotografie dokumentujące postęp robót; 21) wsparcie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. podczas prowadzonych przez instytucje zewnętrzne kontroli związanych z realizacją nadzorowanych robót, na wniosek Zamawiającego i/lub OUiD Sp. z o.o. udział w ww. czynnościach kontrolnych; 22) sprawdzanie wykonywanych robót i powiadomienie wykonawcy robót, o wykrytych wadach oraz określenie zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych; 23) poświadczenie usunięcia przez wykonawcę robót stwierdzonych wad; 24) uczestnictwo w kontrolach robót przeprowadzonych przez organy nadzoru budowlanego; 25) sprawdzanie ilości i wartości wykonywanych robót w oparciu o kosztorysy; 26) poświadczenie terminu zakończenia robót; 27) rozliczenie umowy o roboty budowlane w przypadku ich wypowiedzenia; 28) dopuszczanie materiałów, prefabrykatów i wszystkich elementów oraz urządzeń przewidzianych do wbudowania i/lub wykorzystania przy realizacji robót zgodnie z projektami; 29) wspieranie Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów; 30) wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z umową o wykonawstwo, wymaganiami dokumentacji projektowej, bezwzględnie obowiązującymi przepisami w tym BHP oraz sztuką budowlaną; 31) dokonanie szczegółowego rozliczenia w zakresie prowadzonego przez siebie nadzoru; 32) uczestnictwo w przeglądach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz nadzorowanie usuwania stwierdzonych protokolarnie wad i usterek dotyczących wykonanych robót z tytułu udzielonej przez wykonawcę robót gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady; 33) wszystkie inne czynności i zadania nie wymienione wyżej, które okażą się konieczne dla prawidłowej realizacji nadzorowanych robót oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego oraz OUiD Sp. z o.o. zgodnie z wymogami umowy o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17. 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia określone zostały w SIWZ i załącznikach do SIWZ. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. ,,Kalisz – kurs na rewitalizację” nr projektu RPWP.09.02.02-30-0016/17.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71520000-9,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2020-10-16

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Dodatkowe doświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Adres: Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: zam.publ@um.kalisz.pl
tel: 48 627 654 300
fax: +48 627654446
Termin składania wniosków lub ofert:
2019-10-21
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 609177-N-2019
ID postępowania Zamawiającego: WRM.271.01.45.2019
Data publikacji zamówienia: 2019-10-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: zam.publ@um.kalisz.pl
Informacja dostępna pod: www.bip.kalisz.pl, www.bip.umkalisz.pl - zakładka „Ogłoszenia” / „Zamówienia publiczne”
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego