TI Tytuł Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów
ND Nr dokumentu 112474-2014
PD Data publikacji 03/04/2014
OJ Dz.U. S 66
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Jednostka Wojskowa 4784
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 31/03/2014
DT Termin 12/05/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
OC Pierwotny kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
RC Kod NUTS PL325
IA Adres internetowy (URL) http://www.34wog.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

03/04/2014    S66    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów

2014/S 066-112474

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Jednostka Wojskowa 4784
ul. Krakowska 11B
Punkt kontaktowy: Sekcja Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Dariusz Zajdel
35-111 Rzeszów
POLSKA
Tel.: +48 177155659
E-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl
Faks: +48 177156385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.34wog.wp.mil.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa tonerów i tuszy oraz niszczarek i papieru do drukarek (zamówienie z podziałem na 2 części).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeszów.

Kod NUTS PL325

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa tonerów i tuszy oraz niszczarek i papieru do drukarek dla 34WOG oraz innych jednostek pozostających na zaopatrzeniu;
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 następujące części:
1) część nr 1: dostawa tonerów i tuszy
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu, jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1A do SIWZ. Załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Zaoferowane materiały eksploatacyjne mogą być zarówno materiałami oryginalnymi, pochodzącymi od producenta urządzeń, jak również mogą pochodzić od innych producentów, powinny jednakże być równoważne względem materiałów oryginalnych pod względem wydajności i jakości druku.
c) Za produkty oryginalne Zamawiający uznaje produkty wyprodukowane przez producenta urządzenia, do których toner, tusz jest przeznaczony.
d) Za produkty równoważne Zamawiający uznaje takie produkty, których wydajność mierzona zgodnie z normami:
I. ISO/IEC 19752:2004 dla monochromatycznych kaset z tonerami,
II. ISO/IEC 19798:2007 dla kaset do kolorowych drukarek laserowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712,
III. ISO/IEC 24711:2007 dla nabojów do drukarek atramentowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712, jest nie mniejsza niż kaset oryginalnych producenta drukarek.
Wydajność ta musi być potwierdzona deklaracją wydajności potwierdzającą, że oferowane produkty odpowiadają wskazanym powyżej normom.
Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wydajność produktu równoważnego badana zgodnie z powyższymi normami jest nie gorsza niż oryginalnego. Zamawiający wymaga aby dokument potwierdzający wydajność – raport z testów zawierał minimum elementy takie jak: średnia ilość wydruków, odchylenie standardowe, dolna granica przedziału ufności (90 %), data testowania, liczba testowanych kaset, liczba kaset użytych do obliczeń, typ kasety, informacja czy stosowano procedurę wstrząsania, tryb drukowania, liczba kaset użytych w teście, użyty nośnik, format papieru; orientacja podawania papieru, model drukarki, model komputera, system operacyjny, oprogramowanie, wersja sterownika drukarki, wersja strony testowej, codzienne wyłączanie/włączanie zasilania, interfejs, kody testowanych wkładów, numery seryjne drukarek na których przeprowadzono testy, temperatura w °C, wilgotność, dane personalne osoby odpowiedzialnej za wykonanie testu.
Zamawiający nie uzna dokumentu, który nie zawiera powyższych elementów lub/i zawiera sformułowania w szczególności: „w oparciu o normę”, „na podstawie normy”; zamiast wymaganego badana zgodnie z normą (I, II, III).
W przypadku wątpliwości dotyczących przedstawionych raportów z testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zastosowanych stron testowych.
e) Ponadto materiały eksploatacyjne będące produktami równoważnymi (zamiennikami) muszą spełniać następujące wymagania:
— wkłady drukujące muszą być fabrycznie nowe i wykonane z elementów fabrycznie nowych ( wszystkie elementy tonerów, tuszy, głowic, bębnów muszą być nowe) odpowiadające jakością oryginalnym,
— ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów.jakość wydruków musi być nie gorsza jak przy używaniu oryginałów (rozlewanie liter, przerywanie ciągłości tekstu lub rysunku, nienaturalna kolorystyka, nieodpowiednie dokładnościowo odstępy pomiędzy punktami rysunku lub mapy są niedopuszczalne);
W przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element;
f) Oferowane materiały eksploatacyjne równoważne muszą być projektowane, produkowane i dystrybuowane pod nadzorem zintegrowanego systemu zarządzania jakością i zgodnie z wymogami norm ISO 9001:2008, 14001:2004 lub normami równoważnymi. Zamawiający wymaga spełnienia w/w. warunku przez podmiot produkujący materiały eksploatacyjne równoważne jak również przez podmiot wykonujący testy z badań dotyczących wydajności tych produktów.
g) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie usterki wynikające z zastosowania zamienników. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i używanie dostarczonych przez niego materiałów eksploatacyjnych nie spowoduje utraty praw gwarancji producenta urządzenia, do którego są przeznaczone. Wykonawca zobowiązuje się usunąć wszelkie usterki urządzeń wynikające z eksploatacji zaoferowanych materiałów równoważnych – włącznie z wymianą urządzenia – naprawa winna być wykonana przez autoryzowany zakład naprawczy. Naprawa urządzenia winna odbywać się w siedzibie Zamawiającego. W przypadku niemożności naprawy w siedzibie Zamawiającego, Wykonawca dokona na własny koszt odbioru urządzenia w celu przekazania go do serwisu. Przekazanie sprzętu Wykonawcy przez Zamawiającego i jego zwrot, każdorazowo zostanie potwierdzone odpowiednim protokołem.
h) Ciężar udowodnienia że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny w stosunku do wymagań określonych przez zamawiającego w SIWZ należy do składającego ofertę zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
i) Oferowane materiały eksploatacyjne muszą być fabrycznie nowe lub pochodzić z bieżącej produkcji, materiały i podzespoły użyte do ich produkcji nie mogą pochodzić ze skupu lub zbiórki zużytych materiałów eksploatacyjnych, muszą być jednorodne, nie będące po naprawie, regeneracji, renowacji. Materiały eksploatacyjne oryginalne muszą być oznaczone logiem producenta lub odpowiednimi banderolami lub znakami holograficznymi stwierdzającymi ich autentyczność;
j) Wszystkie materiały eksploatacyjne (oryginalne czy też równoważne) muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach z zabezpieczeniami stosowanymi przez danego producenta (np. hologramy) z naniesionymi na opakowaniu opisem identyfikującym produkt oraz lista urządzeń, do których dany artykuł jest przystosowany, oznaczone logo (znakiem firmowym producenta) i nazwą producenta oraz opisem zawartości w języku polskim.
k) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru od Zamawiającego zużytych materiałów eksploatacyjnych w terminie 3 dni, od dnia zgłoszenia potrzeby odbioru przez Zamawiającego. Odbiór materiałów do utylizacji nastąpi w 3 etapach w okresie od daty udzielenia zamówienia do 12 miesięcy licząc od dostawy ostatniej partii materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół przyjęcia zużytych materiałów eksploatacyjnych oraz protokół przekazania odpadów do utylizacji. Wszelkie koszty związane z odbiorem i utylizacją zużytych materiałów eksploatacyjnych obciążają Wykonawcę.
l) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w tygodniu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 4 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
m) Zamawiający zastrzega sobie w ramach zaoferowanej ceny ofertowej (wartości umowy), możliwość dokonywania zmian ilościowych w poszczególnych rodzajach asortymentu stosownie do rzeczywistych potrzeb, przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie po ustaleniu rodzaju asortymentu podlegającego zmianie z Wykonawcą. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezrealizowania całości zamówienia z ogółu wartości zamówienia określonej w formularzu kalkulacji cenowej. Ilości określone w tym formularzu mogą ulec zmniejszeniu do 10 %. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części zamówienia;
n) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad, dostarczy przedmiot umowy wolny od wad albo usunie stwierdzone braki lub wady.
o) Przedmiot zamówienia musi być objęty 12 miesięczną gwarancją, liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi na druku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcji na zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
2) część nr 2: dostawa niszczarek i papieru do drukarek
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu, jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1B do SIWZ. Załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Przedmiot zamówienia powinien odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu.
c) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w miesiącu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 6 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
d) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad dostarczy przedmiot zamówienia wolny od wad albo usunie stwierdzone braki lub wady.
e) Dostarczone elementy przedmiotu zamówienia będą w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu oraz opisem zawartości w języku polskim.
f) Przedmiot zamówienia musi być objęty 24 miesięczną gwarancją (dotyczy niszczarek), liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi na druku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcji na zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
3. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i załącznikach do SIWZ zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia – wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy "lub równoważne". Produkt równoważny wg zamawiającego to taki, który ma te same lub lepsze cechy jakościowe, funkcjonalne co wskazany w SIWZ konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30125110, 30191400, 30197630

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Pow 134 000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 25.5.2014. Zakończenie 14.11.2014

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Dostawa tonerów i tuszy
1)Krótki opis
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu, jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1A do SIWZ. Załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Zaoferowane materiały eksploatacyjne mogą być zarówno materiałami oryginalnymi, pochodzącymi od producenta urządzeń, jak również mogą pochodzić od innych producentów, powinny jednakże być równoważne względem materiałów oryginalnych pod względem wydajności i jakości druku.
c) Za produkty oryginalne Zamawiający uznaje produkty wyprodukowane przez producenta urządzenia, do których toner, tusz jest przeznaczony.
d) Za produkty równoważne Zamawiający uznaje takie produkty, których wydajność mierzona zgodnie z normami:
I. ISO/IEC 19752:2004 dla monochromatycznych kaset z tonerami,
II. ISO/IEC 19798:2007 dla kaset do kolorowych drukarek laserowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712,
III. ISO/IEC 24711:2007 dla nabojów do drukarek atramentowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712, jest nie mniejsza niż kaset oryginalnych producenta drukarek.
Wydajność ta musi być potwierdzona deklaracją wydajności potwierdzającą, że oferowane produkty odpowiadają wskazanym powyżej normom.
Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wydajność produktu równoważnego badana zgodnie z powyższymi normami jest nie gorsza niż oryginalnego. Zamawiający wymaga aby dokument potwierdzający wydajność – raport z testów zawierał minimum elementy takie jak: średnia ilość wydruków, odchylenie standardowe, dolna granica przedziału ufności (90 %), data testowania, liczba testowanych kaset, liczba kaset użytych do obliczeń, typ kasety, informacja czy stosowano procedurę wstrząsania, tryb drukowania, liczba kaset użytych w teście, użyty nośnik, format papieru; orientacja podawania papieru, model drukarki, model komputera, system operacyjny, oprogramowanie, wersja sterownika drukarki, wersja strony testowej, codzienne wyłączanie/włączanie zasilania, interfejs, kody testowanych wkładów, numery seryjne drukarek na których przeprowadzono testy, temperatura w °C, wilgotność, dane personalne osoby odpowiedzialnej za wykonanie testu.
Zamawiający nie uzna dokumentu, który nie zawiera powyższych elementów lub/i zawiera sformułowania w szczególności: „w oparciu o normę”, „na podstawie normy”; zamiast wymaganego badana zgodnie z normą (I, II, III).
W przypadku wątpliwości dotyczących przedstawionych raportów z testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zastosowanych stron testowych.
e) Ponadto materiały eksploatacyjne będące produktami równoważnymi (zamiennikami) muszą spełniać następujące wymagania:
— wkłady drukujące muszą być fabrycznie nowe i wykonane z elementów fabrycznie nowych ( wszystkie elementy tonerów, tuszy, głowic, bębnów muszą być nowe) odpowiadające jakością oryginalnym,
— ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów.
— jakość wydruków musi być nie gorsza jak przy używaniu oryginałów (rozlewanie liter, przerywanie ciągłości tekstu lub rysunku, nienaturalna kolorystyka, nieodpowiednie dokładnościowo odstępy pomiędzy punktami rysunku lub mapy są niedopuszczalne);
W przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element;
f) Oferowane materiały eksploatacyjne równoważne muszą być projektowane, produkowane i dystrybuowane pod nadzorem zintegrowanego systemu zarządzania jakością i zgodnie z wymogami norm ISO 9001:2008, 14001:2004 lub normami równoważnymi. Zamawiający wymaga spełnienia w/w. warunku przez podmiot produkujący materiały eksploatacyjne równoważne jak również przez podmiot wykonujący testy z badań dotyczących wydajności tych produktów.
g) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie usterki wynikające z zastosowania zamienników. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i używanie dostarczonych przez niego materiałów eksploatacyjnych nie spowoduje utraty praw gwarancji producenta urządzenia, do którego są przeznaczone. Wykonawca zobowiązuje się usunąć wszelkie usterki urządzeń wynikające z eksploatacji zaoferowanych materiałów równoważnych – włącznie z wymianą urządzenia – naprawa winna być wykonana przez autoryzowany zakład naprawczy. Naprawa urządzenia winna odbywać się w siedzibie Zamawiającego. W przypadku niemożności naprawy w siedzibie Zamawiającego, Wykonawca dokona na własny koszt odbioru urządzenia w celu przekazania go do serwisu. Przekazanie sprzętu Wykonawcy przez Zamawiającego i jego zwrot, każdorazowo zostanie potwierdzone odpowiednim protokołem.
h) Ciężar udowodnienia że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny w stosunku do wymagań określonych przez zamawiającego w SIWZ należy do składającego ofertę zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
i) Oferowane materiały eksploatacyjne muszą być fabrycznie nowe lub pochodzić z bieżącej produkcji, materiały i podzespoły użyte do ich produkcji nie mogą pochodzić ze skupu lub zbiórki zużytych materiałów eksploatacyjnych, muszą być jednorodne, nie będące po naprawie, regeneracji, renowacji. Materiały eksploatacyjne oryginalne muszą być oznaczone logiem producenta lub odpowiednimi banderolami lub znakami holograficznymi stwierdzającymi ich autentyczność;
j) Wszystkie materiały eksploatacyjne (oryginalne czy też równoważne) muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach z zabezpieczeniami stosowanymi przez danego producenta (np. hologramy) z naniesionymi na opakowaniu opisem identyfikującym produkt oraz lista urządzeń, do których dany artykuł jest przystosowany, oznaczone logo (znakiem firmowym producenta) i nazwą producenta oraz opisem zawartości w języku polskim.
k) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru od Zamawiającego zużytych materiałów eksploatacyjnych w terminie 3 dni, od dnia zgłoszenia potrzeby odbioru przez Zamawiającego. Odbiór materiałów do utylizacji nastąpi w 3 etapach w okresie od daty udzielenia zamówienia do 12 miesięcy licząc od dostawy ostatniej partii materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół przyjęcia zużytych materiałów eksploatacyjnych oraz protokół przekazania odpadów do utylizacji. Wszelkie koszty związane z odbiorem i utylizacją zużytych materiałów eksploatacyjnych obciążają Wykonawcę.
l) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w tygodniu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 4 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
m) Zamawiający zastrzega sobie w ramach zaoferowanej ceny ofertowej (wartości umowy), możliwość dokonywania zmian ilościowych w poszczególnych rodzajach asortymentu stosownie do rzeczywistych potrzeb, przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie po ustaleniu rodzaju asortymentu podlegającego zmianie z Wykonawcą. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezrealizowania całości zamówienia z ogółu wartości zamówienia określonej w formularzu kalkulacji cenowej. Ilości określone w tym formularzu mogą ulec zmniejszeniu do 10 %. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części zamówienia;
n) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad, dostarczy przedmiot umowy wolny od wad albo usunie stwierdzone braki lub wady.
o) Przedmiot zamówienia musi być objęty 12 miesięczną gwarancją, liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi na druku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcji na zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30125110, 30191400, 30197630

3)Wielkość lub zakres
Pow. 134 000 EUR.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Dostawa niszczarek i papieru do drukarek
1)Krótki opis
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu, jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1B do SIWZ. Załącznik ten stanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Przedmiot zamówienia powinien odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu.
c) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w miesiącu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 6 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
d) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad dostarczy przedmiot zamówienia wolny od wad albo usunie stwierdzone braki lub wady.
e) Dostarczone elementy przedmiotu zamówienia będą w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu oraz opisem zawartości w języku polskim.
f) Przedmiot zamówienia musi być objęty 24 miesięczną gwarancją (dotyczy niszczarek), liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi na druku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcji na zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30125110, 30191400, 30197630

3)Wielkość lub zakres
Poniżej 134 000 EUR.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium na okres związania ofertą na kwotę/wartość:
1) dla części nr 1: 14 000 PLN (słownie: czternaście tysięcy złotych 00/100);
2) dla części nr 2: 2 500 PLN(słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100).
W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na obydwie części zamówienia Wykonawca powinien wnieść wadium na kwotę/wartość: 16 500 PLN (słownie szesnaście tysięcy pięćset złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz. 275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek: bankowy Zamawiającego prowadzony: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy Rzeszów nr 98 1010 1528 0018 9213 9120 0000 – z adnotacją „wadium w przetargu nr ZP/22/2014, dot. części nr: …..).
5. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się termin wpływu pieniędzy na rachunek Zamawiającego. Przelew powinien więc być dokonany w takim terminie, aby Zamawiający mógł uzyskać potwierdzenie z banku, w którym posiada rachunek, że do upływu terminu składania ofert kwota wadium wpłynęła na rachunek bankowy Zamawiającego. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający dokonanie przelewu.
6. Potwierdzeniem wniesienia wadium w formach określonych w ust. 3 pkt 2-5 jest oryginalny dokument wystawiony przez ubezpieczyciela, bank, poręczyciela – dokument powinien zostać umieszczony w ofercie w sposób umożliwiający jego bezproblemowe wyjęcie celem dokonania zwrotu.
7. Wadium wniesione w formie gwarancji lub poręczeń muszą zawierać w swojej treści oznaczenie Wykonawcy, oznaczenie postępowania oraz zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela, w okresie związania ofertą, do nieodwołalnej, bezwarunkowej, płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego wpłaty wadium w przypadkach określonych a art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeśli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania
9. W przypadku składania oferty wspólnej, wadium wniesione przez jednego z Wykonawców uważa się za wniesione prawidłowo.
10. Pozostałe postanowienia dotyczące wadium, w tym zasad jego zatrzymania i zwrotu określa ustawa Pzp, w szczególności art. 46.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Przelew 30 dni.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są, zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, do załączenia do oferty dokumentu ustanawiającego pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (nie dotyczy osób fizycznych);
Uwaga: w przypadku spółek cywilnych w ofercie należy złożyć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego oraz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zarówno na spółkę, jak i na każdego ze wspólników.
2. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 1:
1) pkt 2, 3, 4 i 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert);
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo nie uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.),
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert);
2) pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy Pzp (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Aktualność dokumentów jw.
5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
6. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą:
1) listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.),
albo
2) informacji o tym, ze Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej
– wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Na potwierdzenie posiadanej zdolności ekonomicznej i finansowej Zamawiajacy żąda złożenia informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek w powyższym zakresie zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia wykaże, że dysponuje:
a) w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na część nr 1 zamówienia – środkami finansowymi w wysokości co najmniej 250 000 PLN (słownie dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 250 000 PLN (słownie dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych)
b) w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na część nr 2 zamówienia – Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań w zakresie udokumentowania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Na potwierdzenie dysponowania wiedzą i doświadczeniem Zamawiający żąda złożenia Wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, że zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Wzór Wykazu stanowi Załącznik nr 5 do SIWZ.
Dowodami, o których mowa powyżej są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
2) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej
W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem na rzecz którego dostawy wskazane w Wykazie, o którym mowa powyżej zostały wcześniej Wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie przedmiotowego zamówienia wykaże się należytym wykonaniem, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 dostaw:
1) w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na część nr 1 zamówienia – na wartość nie mniejszą niż 500 000 PLN brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100), obejmującą swym zakresem dostawę przedmiotu zamówienia zbieżnego z asortymentem stanowiącym przedmiot zamówienia prowadzonego postępowania (materiały eksploatacyjne – tusze, tonery, wkłady drukujące), z których każda miała charakter sukcesywny i trwała nieprzerwanie min. 3 miesiące a max 12 miesięcy;
2) w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na część nr 2 zamówienia – Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań w zakresie udokumentowania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego wiedzy i doświadczenia
Uwaga I: Nie dopuszcza się sumowania wartości dostaw zrealizowanych w ramach kilku (wielu) umów z różnymi podmiotami w celu uzyskania progów wartościowych wyznaczonych przez Zamawiającego
Uwaga II: jeżeli dostawa jest w trakcie realizacji, jej część już zrealizowana musi trwać co najmniej 3 miesiące i mieć wartość co najmniej 500 000 PLN brutto)
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP/22/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
12.5.2014 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 12.5.2014 - 11:00

Miejscowość:

Jednostka Wojskowa 4784 w Rzeszowie, ul. Krakowska 11 b, 35-111 Rzeszów, (budynek 12, pok. nr 9).

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: Członkowie Komisji Przetargowej Zamawiajacego.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego, Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą:
1) Deklaracji wydajności (lub równoważnego dokumentu np. raportu z testów) potwierdzającej, że oferowane w zakresie części nr 1 zamówienia produkty równoważne posiadają wydajność badaną zgodnie z normami:
a) ISO/IEC 19752:2004 dla monochromatycznych kaset z tonerami,
b) ISO/IEC 19798:2007 dla kaset do kolorowych drukarek laserowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712,
c) ISO/IEC 24711:2007 dla nabojów do drukarek atramentowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712,
jest nie mniejsza niż kaset oryginalnych producenta drukarek.
Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wydajność produktu równoważnego badana zgodnie z powyższymi normami jest nie gorsza niż oryginalnego. Zamawiający wymaga aby dokument potwierdzający wydajność – raport z testów zawierał minimum elementy takie jak: średnia ilość wydruków, odchylenie standardowe, dolna granica przedziału ufności (90 %), data testowania, liczba testowanych kaset, liczba kaset użytych do obliczeń, typ kasety, informacja czy stosowano procedurę wstrząsania, tryb drukowania, liczba kaset użytych w teście, użyty nośnik, format papieru; orientacja podawania papieru, model drukarki, model komputera, system operacyjny, oprogramowanie, wersja sterownika drukarki, wersja strony testowej, codzienne wyłączanie/włączanie zasilania, interfejs, kody testowanych wkładów, numery seryjne drukarek na których przeprowadzono testy, temperatura w °C, wilgotność, dane personalne osoby odpowiedzialnej za wykonanie testu.
Zamawiający nie uzna dokumentu, który nie zawiera powyższych elementów lub/i zawiera sformułowania w szczególności: „w oparciu o normę”, „na podstawie normy”; zamiast wymaganego badana zgodnie z normą (I, II, III).
W przypadku wątpliwości dotyczących przedstawionych raportów z testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zastosowanych stron testowych.
2) Dokumentów potwierdzających, że oferowane materiały eksploatacyjne równoważne są projektowane, produkowane i dystrybuowane pod nadzorem zintegrowanego systemu zarządzania jakością i zgodnie z wymogami norm ISO 9001:2008, 14001:2004 lub normami równoważnymi.
Zamawiający wymaga dołączenia dokumentów zarówno dla podmiotu produkującego materiały eksploatacyjne równoważne jak również dla podmiotu wykonującego testy z badań dotyczących wydajności tych produktów.
2. Jeżeli Wykonawca dla wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia a także, że stosunek łączący go z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów. W tym celu Zamawiający wymaga w szczególności:
1) pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, iż ww. zobowiązanie zostało podpisane przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentacji tego podmiotu (np. poprzez dołączenie do zobowiązania aktualnego dokumentu rejestrowego);
2) określenia zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
3) wskazania sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
4) określenia charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
5) podania zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
3. Termin rozpoczęcia 25.5.2014 r. należy traktować orientacyjnie. Zamówienie trwać będzie od daty zawarcia umowy do dnia 14.11.2014 r.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środkami ochrony prawnej są w niniejszym postępowaniu odwołanie i skarga do sądu, które mogą być wnoszone zgodnie z postanowieniami ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia o zamówieniu lub SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 2 i 3 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienia zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Na orzeczenie Krajowe Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
31.3.2014
TI Tytuł Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów
ND Nr dokumentu 158741-2014
PD Data publikacji 13/05/2014
OJ Dz.U. S 91
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Jednostka Wojskowa 4784
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 09/05/2014
DT Termin 05/06/2014
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
OC Pierwotny kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
RC Kod NUTS PL325

13/05/2014    S91    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów

2014/S 091-158741

Jednostka Wojskowa 4784, ul. Krakowska 11B, Sekcja Zamówień Publicznych, Osoba do kontaktów: Dariusz Zajdel, Rzeszów35-111, POLSKA. Tel.: +48 177155659. Faks: +48 177156385. E-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3.4.2014, 2014/S 66-112474)

Przedmiot zamówienia:
CPV:30125110, 30191400, 30197630

Toner do drukarek laserowych/faksów

Niszczarki

Papier do drukowania

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

12.05.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

12.05.2014 (11:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

05.06.2014 (10:30)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

05.06.2014 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów
ND Nr dokumentu 252795-2014
PD Data publikacji 25/07/2014
OJ Dz.U. S 141
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Jednostka Wojskowa 4784
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/07/2014
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
OC Pierwotny kod CPV 30125110 - Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400 - Niszczarki
30197630 - Papier do drukowania
RC Kod NUTS PL32
IA Adres internetowy (URL) http://www.34wog.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

25/07/2014    S141    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Rzeszów: Toner do drukarek laserowych/faksów

2014/S 141-252795

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Jednostka Wojskowa 4784
ul. Krakowska 11B
Osoba do kontaktów: Dariusz Zajdel
35-111 Rzeszów
POLSKA
Tel.: +48 177155659
E-mail: zamowienia_jw4784@wp.pl
Faks: +48 177156385

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.34wog.wp.mil.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Jednostka Wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa tonerów i tuszy oraz niszczarek i papieru do drukarek (zamówienie z podziałem na 2 części).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Rzeszów.

Kod NUTS PL32

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa tonerów i tuszy oraz niszczarek i papieru do drukarek dla34WOG oraz innych jednostek pozostających na zaopatrzeniu;
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 2 następujące części:
1) część nr 1: dostawa tonerów i tuszy
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu,jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1A do SIWZ. Załącznik tenstanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Zaoferowane materiały eksploatacyjne mogą być zarówno materiałami oryginalnymi, pochodzącymi od producenta urządzeń, jak również mogą pochodzić od innych producentów, powinny jednakże być równoważne względem materiałów oryginalnych pod względem wydajności i jakości druku.
c) Za produkty oryginalne Zamawiający uznaje produkty wyprodukowane przez producenta urządzenia, do których toner, tusz jest przeznaczony.
d) Za produkty równoważne Zamawiający uznaje takie produkty, których wydajność mierzona zgodnie z normami:
I. ISO/IEC 19752:2004 dla monochromatycznych kaset z tonerami,
II. ISO/IEC 19798:2007 dla kaset do kolorowych drukarek laserowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712,
III. ISO/IEC 24711:2007 dla nabojów do drukarek atramentowych, zgodnie ze stroną testową opisaną w normie ISO/IEC 24712, jest nie mniejsza niż kaset oryginalnych producenta drukarek.
Wydajność ta musi być potwierdzona deklaracją wydajności potwierdzającą, że oferowane produkty odpowiadają wskazanym powyżej normom.
Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wydajność produktu równoważnego badana zgodnie z powyższymi normami jest nie gorsza niż oryginalnego. Zamawiający wymaga aby dokument potwierdzający wydajność – raport z testów zawierał minimum elementy takie jak: średnia ilość wydruków, odchylenie standardowe, dolna granica przedziału ufności (90 %), data testowania, liczba testowanych kaset, liczba kaset użytych do obliczeń, typ kasety, informacja czy stosowano procedurę wstrząsania, tryb drukowania, liczba kaset użytych w teście, użyty nośnik, format papieru; orientacja podawania papieru, model drukarki, model komputera,system operacyjny, oprogramowanie, wersja sterownika drukarki, wersja strony testowej, codzienne wyłączanie/włączanie zasilania, interfejs, kody testowanych wkładów, numery seryjne drukarek na których przeprowadzono testy, temperatura w °C, wilgotność, dane personalne osoby odpowiedzialnej za wykonanie testu.
Zamawiający nie uzna dokumentu, który nie zawiera powyższych elementów lub/i zawiera sformułowania w szczególności: „w oparciu o normę”, „na podstawie normy”; zamiast wymaganego badana zgodnie z normą (I, II,III).
W przypadku wątpliwości dotyczących przedstawionych raportów z testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu do zastosowanych stron testowych.
e) Ponadto materiały eksploatacyjne będące produktami równoważnymi (zamiennikami) muszą spełniać następujące wymagania:
— wkłady drukujące muszą być fabrycznie nowe i wykonane z elementów fabrycznie nowych ( wszystkie elementy tonerów, tuszy, głowic, bębnów muszą być nowe) odpowiadające jakością oryginalnym,
— ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów jakość wydruków musi być nie gorsza jak przy używaniu oryginałów (rozlewanie liter, przerywanie ciągłości tekstu lub rysunku,nienaturalna kolorystyka, nieodpowiednie dokładnościowo odstępy pomiędzy punktami rysunku lub mapy są niedopuszczalne);
W przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element;
f) Oferowane materiały eksploatacyjne równoważne muszą być projektowane, produkowane i dystrybuowane pod nadzorem zintegrowanego systemu zarządzania jakością i zgodnie z wymogami norm ISO 9001:2008,14001:2004 lub normami równoważnymi. Zamawiający wymaga spełnienia w/w. warunku przez podmiot produkujący materiały eksploatacyjne równoważne jak również przez podmiot wykonujący testy z badań dotyczących wydajności tych produktów.
g) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie usterki wynikające z zastosowania zamienników. Wykonawca gwarantuje, że zamontowanie i używanie dostarczonych przez niego materiałów eksploatacyjnych nie spowoduje utraty praw gwarancji producenta urządzenia, do którego są przeznaczone. Wykonawca zobowiązuje się usunąć wszelkie usterki urządzeń wynikające z eksploatacji zaoferowanych materiałów równoważnych – włącznie z wymianą urządzenia – naprawa winna być wykonana przez autoryzowany zakład naprawczy. Naprawa urządzenia winna odbywać się w siedzibie Zamawiającego. W przypadku niemożności naprawy w siedzibie Zamawiającego, Wykonawca dokona na własny koszt odbioru urządzenia w celu przekazania go do serwisu. Przekazanie sprzętu Wykonawcy przez Zamawiającego i jego zwrot, każdorazowo zostanie potwierdzone odpowiednim protokołem.
h) Ciężar udowodnienia że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny w stosunku do wymagań określonych przez zamawiającego w SIWZ należy do składającego ofertę zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
i) Oferowane materiały eksploatacyjne muszą być fabrycznie nowe lub pochodzić z bieżącej produkcji,materiały i podzespoły użyte do ich produkcji nie mogą pochodzić ze skupu lub zbiórki zużytych materiałóweksploatacyjnych, muszą być jednorodne, nie będące po naprawie, regeneracji, renowacji. Materiałyeksploatacyjne oryginalne muszą być oznaczone logiem producenta lub odpowiednimi banderolami lub znakami holograficznymi stwierdzającymi ich autentyczność;
j) Wszystkie materiały eksploatacyjne (oryginalne czy też równoważne) muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach z zabezpieczeniami stosowanymi przez danego producenta (np. hologramy) z naniesionymi naopakowaniu opisem identyfikującym produkt oraz lista urządzeń, do których dany artykuł jest przystosowany,oznaczone logo (znakiem firmowym producenta) i nazwą producenta oraz opisem zawartości w języku polskim.
k) Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru od Zamawiającego zużytych materiałów eksploatacyjnych w terminie 3 dni, od dnia zgłoszenia potrzeby odbioru przez Zamawiającego. Odbiór materiałów do utylizacji nastąpi w 3 etapach w okresie od daty udzielenia zamówienia do 12 miesięcy licząc od dostawy ostatniej partii materiałów eksploatacyjnych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu protokół przyjęcia zużytych materiałów eksploatacyjnych oraz protokół przekazania odpadów do utylizacji. Wszelkie koszty związane z odbiorem i utylizacją zużytych materiałów eksploatacyjnych obciążają Wykonawcę.
l) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w tygodniu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 4 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
m) Zamawiający zastrzega sobie w ramach zaoferowanej ceny ofertowej (wartości umowy), możliwość dokonywania zmian ilościowych w poszczególnych rodzajach asortymentu stosownie do rzeczywistych potrzeb,przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie po ustaleniu rodzaju asortymentu podlegającego
zmianie z Wykonawcą. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niezrealizowania całości zamówienia z ogółu wartości zamówienia określonej w formularzu kalkulacji cenowej. Ilości określone w tym formularzu mogą ulec zmniejszeniu do 10 %. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego mu ztytułu wykonania części zamówienia;
n) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad, dostarczy przedmiot umowy wolny od wad albo usuniestwierdzone braki lub wady.
o) Przedmiot zamówienia musi być objęty 12 miesięczną gwarancją, liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji, wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi na druku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcji na zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
2) część nr 2: dostawa niszczarek i papieru do drukarek
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2 w zakresie wymogów co do rodzaju asortymentu,jego ilości oraz parametrów technicznych przedstawiony został w Załączniku nr 1B do SIWZ. Załącznik tenstanowi równocześnie formularz kalkulacji ceny ofertowej dla tej części zamówienia.
b) Przedmiot zamówienia powinien odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu.
c) Dostawy przedmiotu zamówienia odbywać się będą sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, z tym że nie częściej niż 1 raz w miesiącu, lub do wyczerpania limitu kwoty. Realizacja zamówienia powinna nastąpić najpóźniej do 6 dni roboczych po złożeniu zamówienia cząstkowego.
d) W przypadku stwierdzenia braków lub wad Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia lub usunięcia. Wykonawca niezwłocznie, na własny koszt odbierze uszkodzony towar oraz w ciągu 3 dni od daty otrzymania wezwania do usunięcia braków lub wad dostarczy przedmiot zamówienia wolny od wad albo usunie stwierdzone braki lub wady.
e) Dostarczone elementy przedmiotu zamówienia będą w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu oraz opisem zawartości w języku polskim.
f) Przedmiot zamówienia musi być objęty 24 miesięczną gwarancją (dotyczy niszczarek), liczoną od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, chyba, że producent udzieli dłuższego okresu gwarancji,wówczas na określoną część przedmiotu zamówienia Wykonawca udzieli gwarancji na okres równy okresowi gwarancji udzielonej przez producenta. Zgłoszenie do usunięcia usterek lub wad objętych gwarancją nastąpi nadruku zaproponowanym przez Wykonawcę na wskazany nr faksu lub adres poczty elektronicznej. Czas reakcjina zgłoszenie (podjęcie naprawy gwarancyjnej) – nie później niż w następnym dniu roboczym.
3. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i załącznikach do SIWZ zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia – wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy "lub równoważne". Produkt równoważny wg zamawiającego to taki, który ma te same lub lepsze cechy jakościowe,funkcjonalne co wskazany w SIWZ konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30125110, 30191400, 30197630

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 521 872,43 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP/22/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 66-112474 z dnia 3.4.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: ZP/22/2014 Część nr: 1 - Nazwa: Dostawa tonerów i tuszy
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.7.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

RESGRAPH Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
35-105 Rzeszów
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 428 608,91 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: ZP/22/2014 Część nr: 2 - Nazwa: Dostawa niszczarek i papieru do drukarek
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
14.7.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Hurt Papier Ryszard Cebula Spółka Jawna
{Dane ukryte}
35-082 Rzeszów
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 93 263,52 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. Środkami ochrony prawnej są w niniejszym postępowaniu odwołanie i skarga do sądu, które mogą być wnoszone zgodnie z postanowieniami ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie dotyczące treści ogłoszenia o zamówieniu lub SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
5. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 2 i 3 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienia zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł się on zapoznać z jego treścią przed upływem tego terminu.
9. Na orzeczenie Krajowe Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławcze go przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.7.2014

Adres: ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów
woj. PODKARPACKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia_jw4784@wp.pl
tel: +48 261155659
fax: +48 261156385
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-05-12
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11247420141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-04-03
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 185 dni
Wadium: 33000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 100 000 PLN  -  1 650 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.34wog.wp.mil.pl
Informacja dostępna pod: Jednostka Wojskowa 4784
ul. Krakowska 11B, 35-111 Rzeszów, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
30125110-5 Toner do drukarek laserowych/faksów
30191400-8 Niszczarki
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa tonerów i tuszy RESGRAPH Sp. z o.o.
Rzeszów
2014-07-14 428 608,00
Dostawa niszczarek i papieru do drukarek Hurt Papier Ryszard Cebula Spółka Jawna
Rzeszów
2014-07-14 93 263,00