TI Tytuł PL-Końskie: Usługi udzielania kredytu
ND Nr dokumentu 254689-2011
PD Data publikacji 11/08/2011
OJ Dz.U. S 153
TW Miejscowość KOŃSKIE
AU Nazwa instytucji Gmina Końskie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 09/08/2011
DT Termin 21/09/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 66113000 - Usługi udzielania kredytu
OC Pierwotny kod CPV 66113000 - Usługi udzielania kredytu
RC Kod NUTS PL331
IA Adres internetowy (URL) http://www.umkonskie.pl

11/08/2011    S153    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Końskie: Usługi udzielania kredytu

2011/S 153-254689

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Gmina Końskie
ul. Partyzantów 1
Do wiadomości: Ewa Prasał
26-200 Końskie
POLSKA
Tel. +48 413723249
E-mail: przetargi@umkonskie.pl
Faks +48 413722955

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.umkonskie.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Ogólne usługi publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie do 10 500 000,00 PLN.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 6
Główne miejsce świadczenia usług Gmina Końskie.

Kod NUTS PL331

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Gminy Końskie w wysokości do 10 500 000,00 PLN (słownie: dziesięć milionów pięćset tysięcy złotych 00/100).
Kredyt jest przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Końskie oraz wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Uruchomienie kredytu nastąpi w transzach na wniosek Gminy Końskie, przy czym ostateczny termin uruchomienia kredytu przypada na dzień 31.12.2011 r.
Przed uruchomieniem transzy Gmina Końskie złoży dyspozycję - przynajmniej na 2 dni robocze przed uruchomieniem transzy. W przypadku nie uruchomienia kredytu w całości do dnia 31.12.2011 r. Gmina Końskie zastrzega sobie prawo nie pobierania przez bank prowizji od niewykorzystanej części kredytu.
Spłaty rat kredytu / kapitału/ dokonywane będą w ratach miesięcznych w terminie do ostatniego dnia każdego miesiąca poczynając od 31.1.2012 r. Ostatnia rata kredytu do 31.12.2017 r.
Spłata odsetek dokonywana będzie do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym dokonano wpłat rat kapitałowych za wyjątkiem pierwszej raty odsetkowej, która będzie płatna do dnia 31.12.2011 r.
Oprocentowanie kredytu liczone według zmiennej stawki- WIBOR 1M średniomiesięczny, obowiązującej na pierwszy dzień okresu odsetkowego + prowizja banku.
Celem przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu Wykonawca winien przyjąć wysokość stawki WIBOR-1M na dzień 5.8.2011 tj. 4,62 %.
O wysokości oprocentowania w danym miesiącu Wykonawca (bank) powiadomi Zamawiającego na piśmie w terminie 7 dni roboczych od daty ustalenia oprocentowania dla danego okresu odsetkowego. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni, ilość dni w roku przestępnym 366. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 1 M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia.
Stawka oprocentowania kredytu za dany miesiąc kalendarzowy będzie liczona według stawki WIBOR 1M, stosowana w banku wykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej wykonawcę.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia spłat rat kredytu (kapitału) w okresie spłaty kredytu. Zawieszenie nie będzie wymagało zmiany umowy a jedynie harmonogramu spłat.
Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco z deklaracją wekslową z wystawienia kredytobiorcy. Koszty związane z ustanowieniem prawnego zabezpieczenia kredytu ponosi Zamawiający. Zamawiający nie dopuszcza podpisania oświadczenia o poddaniu się egzekucji w oparciu o art. 97 ustawy Prawo Bankowe z dnia 29.8.1997 r.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

66113000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Tak
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 1.10.2011. Zakończenie 31.12.2017

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 22 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia dwa tysiące 00/100 PLN) na zasadach określonych w niniejszym rozdziale SIWZ przed upływem terminu składania ofert tj. do 21 września 2011 r. do godz. 10:00.
Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu
Wadium wniesione w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank PEKAO S.A. o/Końskie, 26-200 Końskie.
Nr 40 12 40 4416 11110000 49536333, a za termin wniesienia przyjmuje się rzeczywisty czas uznania rachunku bankowego Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do dołączenia do oferty kserokopię wpłaty wadium z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Na poleceniu przelewu należy wpisać „Wadium - Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie do 10 500 000,00 PLN".
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż w pieniądzu, Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do oferty oryginału dokumentu wystawionego na rzecz Zamawiającego. Dokumenty, o których mowa w punkcie 8.2 ppkt. 2) - 5) muszą zachować ważność przez cały okres związania ofertą.
Wykonawca którego oferta, nie będzie zabezpieczona wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z art. 46 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.:
Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania (w szczególności wynikające z ustawy Prawo bankowe);
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże się zezwoleniem lub innym dokumentem uprawniającym do wykonywania czynności bankowych zgodnie z ustawą z dnia 29.8.1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 z późn. zm.),
Posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia;
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług polegających na udzieleniu kredytu w wysokości nie mniejszej od wielkości kredytu w kwocie 5 000 000,00 PLN; (każda).
Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z warunków określonych w pkt 5.2. - 5.5. winien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie.
Warunek określony w pkt 5.2 powinien spełniać każdy z wykonawców samodzielnie. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Wykonawca powołujący się na potencjał innych podmiotów w zakresie doświadczenia zobowiązany jest do wykazania spełniania warunku poprzez wskazanie części zamówienia, jaką powierzy podwykonawcom.
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, do oferty należy załączyć:
Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, z wykorzystaniem wzoru wg Załącznika nr 2 do SIWZ;
Zezwolenie lub inny dokument uprawniający do wykonywania czynności bankowych zgodnie z ustawą z dnia 29.8.1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 z późn. zm.);
Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług polegających na udzieleniu kredytu w wysokości nie mniejszej od wielkości kredytu w kwocie 5 000 000,00 PLN; (każda).
W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu każdego z warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie.
W celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, z wykorzystaniem wzoru wg Załącznika 3 do SIWZ;
Aktualny odpis z właściwego rejestru jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art.
24 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp, z wykorzystaniem wzoru wg Załącznika 4 do SIWZ;
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
— wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.24 ust.l pkt 9 ustawy wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w części 6 SIWZ ust. B pkt. 6.2.2 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. poprzedzającym, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z wykonawców oddzielnie.
Dodatkowo Wykonawcy w ramach składanej oferty składają:
Wypełniony formularz ofertowy stanowiący Załącznik Nr 1 do niniejszej specyfikacji,
Dowód wniesienia wadium - kserokopia dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem,
Pełnomocnictwa do podpisania oferty (w przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej przez notariusza).
Wypełniony harmonogram spłaty kredytu w kwocie do 10.500.000,00 PLN (Załącznik Nr 5 do niniejszej specyfikacji),
Zaparafowany projekt umowy kredytowej w zakresie objętym niniejszą SIWZ i na warunkach określonych w niniejszej SIWZ sporządzony przez Wykonawcę.
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) dokumentów wymienionych w części 6 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, na zasadzie „spełnia"/„nie spełnia".
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia;
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług polegających na udzieleniu kredytu w wysokości nie mniejszej od wielkości kredytu w kwocie 5 000 000,00 PLN; (każda).
Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług polegających na udzieleniu kredytu w wysokości nie mniejszej od wielkości kredytu w kwocie 5 000 000,00 PLN; (każda).
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższych warunków na podstawie złożonych (przez wykonawcę, podmioty występujące wspólnie) dokumentów wymienionych w części 6 Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, na zasadzie „spełnia"/„nie spełnia".
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-271/20/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
21.9.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 21.9.2011 - 11:00

Miejsce

Urząd Miasta i Gminy w Końskich, 26-200 Końskie ul. Partyzantów 1, POLSKA, sala konferencyjna (pok.18).

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Podana w ogłoszeniu (pkt II.3 czas trwania zamówienia lub termin realizacji) data rozpoczęcia 1.10.2011) jest datą planowaną.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
9.8.2011
TI Tytuł PL-Końskie: Usługi udzielania kredytu
ND Nr dokumentu 341854-2011
PD Data publikacji 02/11/2011
OJ Dz.U. S 210
TW Miejscowość KOŃSKIE
AU Nazwa instytucji Gmina Końskie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 28/10/2011
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 66113000 - Usługi udzielania kredytu
OC Pierwotny kod CPV 66113000 - Usługi udzielania kredytu
IA Adres internetowy (URL) http://www.umkonskie.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

02/11/2011    S210    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Końskie: Usługi udzielania kredytu

2011/S 210-341854

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Końskie
ul. Partyzantów 1
Osoba do kontaktów: Ewa Prasał
26-200 Końskie
Polska
Tel.: +48 413723249
E-mail: przetargi@umkonskie.pl
Faks: +48 413722955

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.umkonskie.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego w kwocie do 10 500 000,00 PLN.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Gminy Końskie w wysokości do 10 500 000,00 PLN (słownie: dziesięć milionów pięćset tysięcy złotych 00/100). Kredyt jest przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Końskie oraz wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Uruchomienie kredytu nastąpi w transzach na wniosek Gminy Końskie, przy czym ostateczny termin uruchomienia kredytu przypada na dzień 31.12.2011 r.
Przed uruchomieniem transzy Gmina Końskie złoży dyspozycję - przynajmniej na 2 dni robocze przed uruchomieniem transzy. W przypadku nie uruchomienia kredytu w całości do dnia 31.12.2011 r. Gmina Końskie zastrzega sobie prawo nie pobierania przez bank prowizji od niewykorzystanej części kredytu. Spłaty rat kredytu / kapitału/ dokonywane będą w ratach miesięcznych w terminie do ostatniego dnia każdego miesiąca poczynając od 31.1.2012 r. Ostatnia rata kredytu do 31.12.2017 r.
Spłata odsetek dokonywana będzie do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym dokonano wpłat rat kapitałowych za wyjątkiem pierwszej raty odsetkowej, która będzie płatna do dnia 31.12.2011 r.
Oprocentowanie kredytu liczone według zmiennej stawki- WIBOR 1M średniomiesięczny, obowiązującej na pierwszy dzień okresu odsetkowego + prowizja banku.
Celem przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu Wykonawca winien przyjąć wysokość stawki WIBOR-1M na dzień 5.8.2011 tj. 4,62 %.
O wysokości oprocentowania w danym miesiącu Wykonawca (bank) powiadomi Zamawiającego na piśmie w terminie 7 dni roboczych od daty ustalenia oprocentowania dla danego okresu odsetkowego. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni, ilość dni w roku przestępnym 366. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 1 M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia.
Stawka oprocentowania kredytu za dany miesiąc kalendarzowy będzie liczona według stawki WIBOR 1M, stosowana w banku wykonawcy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej wykonawcę. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia spłat rat kredytu (kapitału) w okresie spłaty kredytu. Zawieszenie nie będzie wymagało zmiany umowy a jedynie harmonogramu spłat.
Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco z deklaracją wekslową z wystawienia kredytobiorcy. Koszty związane z ustanowieniem prawnego zabezpieczenia kredytu ponosi Zamawiający. Zamawiający nie dopuszcza podpisania oświadczenia o poddaniu się egzekucji w oparciu o art. 97 ustawy Prawo Bankowe z dnia 29.8.1997 r.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

66113000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 153-254689 z dnia 11.8.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 6
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

BRE Bank S.A. oddział Korporacyjny Kielce
{Dane ukryte}
Kielce
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 1 674 097,98 i najwyższa oferta 1 783 276,90 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
28.10.2011

Adres: ul. Partyzantów 1, 26-200 Końskie
woj. świętokrzyskie
Dane kontaktowe: email: przetargi@umkonskie.pl
tel: 041 3723249, 3723720
fax: 413 722 955
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-09-21
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25468920111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 2292 dni
Wadium: 10522100 ZŁ
Szacowana wartość* 350 736 666 PLN  -  526 105 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.umkonskie.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Końskie
ul. Partyzantów 1/24, 26-200 Końskie, woj. świętokrzyskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
66113000-5 (3) Usługi udzielania kredytu
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przeprowadzenie kursu z podstaw obsługi komputera. BRE Bank S.A. oddział Korporacyjny Kielce
Kielce
1970-01-01 0,00