TI Tytuł PL-Katowice: Ekrany i konsole komputerowe
ND Nr dokumentu 249672-2011
PD Data publikacji 06/08/2011
OJ Dz.U. S 150
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Sąd Okręgowy w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 03/08/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 13/09/2011
DT Termin 13/09/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30231000 - Ekrany i konsole komputerowe
30231320 - Monitory dotykowe
30232700 - Centralna jednostka sterująca
OC Pierwotny kod CPV 30231000 - Ekrany i konsole komputerowe
30231320 - Monitory dotykowe
30232700 - Centralna jednostka sterująca
RC Kod NUTS PL22A
IA Adres internetowy (URL) http://www.katowice.so.gov.pl

06/08/2011    S150    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Katowice: Ekrany i konsole komputerowe

2011/S 150-249672

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Dostawy

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Sąd Okręgowy w Katowicach
ul. Francuska 38
Do wiadomości: Joanna Ryguła
40-028 Katowice
POLSKA
Tel. +48 326070169
Faks +48 326070593

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://www.katowice.so.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne sąd
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Dostawa, montaż i wdrożenie Infokiosków – infomaty, w ramach realizacji zadania SWOR w Sądzie Okręgowym w Katowicach w budynku przy ul. Francuskiej 38 – 2 sztuki.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce realizacji dostawy Sąd Okręgowy w Katowicach.
ul. Francuska 38, 40-028 Katowice, POLSKA.

Kod NUTS PL22A

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Dostawa, montaż i wdrożenie Infokiosków – infomaty, w ramach realizacji zadania SWOR w Sądzie Okręgowym w Katowicach w budynku przy ul. Francuskiej 38” – 2 sztuki.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SIWZ - „Obligatoryjne wymagania techniczne - opis wymagań minimum”. Wskazane w załączniku nr 3 parametry techniczne stanowią żądania minimum. Wykonawca może zaproponować sprzęt o lepszych parametrach. Brak wskazania w ofercie parametrów technicznych oferowanego sprzętu lub zaproponowanie sprzętu o parametrach technicznych niższych niż wskazane w załączniku nr 3 do SIWZ - „Obligatoryjne wymagania techniczne - opis wymagań minimum” (załącznik nr 3 do SIWZ) spowoduje odrzucenie oferty. Informację na temat szczegółowych warunków wykonania przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3a do SIWZ - „Szczegółowe warunki wykonania przedmiotu zamówienia”. Załącznik nr 3 oraz załącznik nr 3a stanowią integralną część SIWZ.
2. Na potwierdzenie spełnienia przez oferowane dostawy warunków określonych przez Zamawiającego, Wykonawca załączy do oferty dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt VIII SIWZ:
a) certyfikat ISO 9001:2000 dla producenta sprzętu lub inne zaświadczenia niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczeniem zgodności działań producenta z normami jakościowymi (do oferty należy załączyć potwierdzoną kopię certyfikatu),
b) zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczany sprzęt odpowiada określonym normom lub specyfikacjom technicznym – deklaracja zgodności,
c) certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu lub inne zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego się poświadczaniem zgodności działań producenta z europejskimi normami zarządzania środowiskiem,
d) oferowany sprzęt – ich jednostki centralne - sterujące (stacje robocze) - muszą posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę oferowanych produktów z wymaganym przez Zamawiającego systemem operacyjnym Windows 7 (do oferty należy załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL),
3. Zamawiający wymaga by dostarczony sprzęt posiadał dokumentację w języku polskim.
4. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany, nieużywany i pochodzić z bieżącej produkcji.
5. Przedmiot oferty musi być objęty gwarancją producenta, nie krótszą niż 36 miesięcy, liczoną od dnia podpisania przez Strony protokołu odbioru.
6. Oświadczenie o okresach, na jakie zostanie udzielona gwarancja, Wykonawca składa na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.
7. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko, na adres wskazany przez Zamawiającego: Sąd Okręgowy w Katowicach, ul. Francuska 38, 40-028 Katowice, Polska.
8. Wykonawca zobowiązany jest dokonać montażu i wdrożenia dostarczonych urządzeń.
9. Okres gwarancji na przedmiot umowy wynosi 36 miesięcy, zgodnie z oświadczeniem złożonym w ofercie, licząc od dnia protokolarnego odbioru robót. Bieg terminu gwarancji liczy się od dnia podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 14 ust. 5 umowy.
10. Wykonawca zapewnia bezpłatne usługi serwisowe na dostarczone urządzenia w okresie 3 lat obowiązywania gwarancji. Naprawa urządzeń odbywać się będzie w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca na czas naprawy zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu urządzenia zastępcze o takich samych parametrach technicznych lub wyższych.
11. Wykonawca zobowiązuje się do reakcji serwisowej na zgłoszoną awarię do końca następnego dnia roboczego od dnia zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Zgłoszenie awarii może być dokonane pisemnie, faksem lub telefonicznie do Wykonawcy i potwierdzone bezzwłocznie faksem do Zgłaszającego.
12. Czas usunięcia awarii, wady lub usterki wyniesie maksimum 14 dni kalendarzowych od przyjęcia zgłoszenia, chyba, że strony ustalą pisemnie inny termin.
13. Okres naprawy gwarancyjnej przedłuża odpowiednio czas udzielonej gwarancji.
14. Zamawiający zobowiązuje się o wszelkich awariach, wadach lub usterkach sprzętu informować Wykonawcę w ciągu 7 dni od daty wystąpienia uszkodzenia lub niewłaściwej pracy urządzenia.
15. W przypadku wystąpienia w okresie gwarancji trzech awarii, wad lub usterek pojedynczej sztuki urządzenia, objętego przedmiotem umowy, Wykonawca zobowiązuje się wymienić go na nowy – wolny od wad w terminie do 7 dni od dnia zgłoszenia trzeciej awarii, wady lub usterki.
16. W okresie gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do uznania reklamacji wad ukrytych dostarczonego przedmiotu umowy i jego wymiany na wolny od wad do 7 dni od dnia jej zgłoszenia.
17. Wszystkie koszty związane z naprawą, transportem od i do Zamawiającego sprzętu objętego zakresem umowy oraz koszty związane z wymianą sprzętu ponosi Wykonawca.
18. Strony ustalają okres rękojmi równy okresowi gwarancji.
19. Montaż i wdrożenie urządzeń stanowiących przedmiot umowy, będzie wykonywany w czynnym obiekcie Sądu. Za pracę w czynnym obiekcie Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych nakładów i fakt ten Wykonawca przyjmuje do wiadomości oraz uwzględnia przy kalkulacji ceny ofertowej.
21. Wszystkie prace wykonywane będą poza godzinami urzędowania Sądu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 - 21:00 oraz w dni wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 21:00 (za wyjątkiem niedziel i świąt).
22. Przed rozpoczęciem wykonywania prac, Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo zabezpieczyć teren, na którym odbywać się będą prace montażowe i wdrożeniowe przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub zanieczyszczeniem.
23. Przed rozpoczęciem wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, przekazać osobie określonej w § 7 ust. 1 umowy wykaz osób, które będą wykonywały prace i przebywały na terenie obiektu. W wypadku zmiany osób wcześniej zgłoszonych lub dodania nowych osób należy zaktualizować wykaz osób i przekazać go najpóźniej do godziny 12:00, na dzień przed terminem, w którym osoby te będą wykonywać prace. Wykaz powinien zawierać: nazwiska, imiona, numer dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości, numer PESEL.
24. Wykonawca - w zakresie wdrożenia - zobowiązany jest zainstalować urządzenia oraz przeprowadzić szkolenie z zakresu ich obsługi dla administratorów systemu, wskazanych przez Zamawiającego przed sporządzeniem protokołu odbioru.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30231000, 30231320, 30232700

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Dostawa, montaż i wdrożenie Infokiosków – infomaty, w ramach realizacji zadania SWOR w Sądzie Okręgowym w Katowicach w budynku przy ul. Francuskiej 38 – 2 sztuki.
Bez VAT 41 382,11 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w dniach 21 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
1. Wykonawca, pod rygorem wykluczenia z postępowania, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 800,00 złotych (słownie: osiemset złotych), przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium powinno być wniesione na podstawie art. 45 ustawy Pzp przed upływem terminu składania ofert, tj.: do dnia 13.9.2011 r. do godz. 14:00.
3. Wadium może być wniesione w jednej z następujących form:
a) w pieniądzu,
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2007 Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek Zamawiającego na konto podane w punkcie I SIWZ z adnotacją: „Wadium - nr sprawy: Prez. Adm. 042/60/07 AS – 09/11”. Zamawiający uzna, że termin wpłaty wadium został dotrzymany, jeżeli przed jego upływem zostało uznane konto bankowe Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w formie poręczeń lub (i) gwarancji należy złożyć w formie oryginału przed upływem terminu składania ofert tj.: do dnia 13.9.2011 r. do godz. 14:00 w siedzibie Zamawiającego, adres jak w pkt I SIWZ w KASIE Sądu Okręgowego. Prosimy nie załączać oryginału gwarancji ani poręczenia do oferty.
6. Wadium wniesione w formie poręczeń lub (i) gwarancji będzie akceptowane przez Zamawiającego, jeżeli będzie zawierać wszystkie określone ustawą PZP przypadki utraty wadium przez wykonawcę, którego oferta została wybrana, klauzulę o nieodwołalności oraz zapewnienie bezwarunkowej wypłaty przez Gwaranta na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego pełnej kwoty wadium w przypadkach wymienionych w art. 46 ustawy PZP tj:
a) jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
d) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
7. Zamawiający w dowolnym czasie, jednak nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadiów, wzywa Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie kieruje się jedynie do Wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
8. Zwrot lub zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z zasadami art. 46 ustawy PZP.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, Wykonawca nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Zapłata wynagrodzenia, nastąpi w walucie polskiej, przelewem w ciągu 30 dni od otrzymania przez Zamawiającego faktury wraz z protokołem odbioru podpisanym przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Cena oferty obejmuje wszystkie koszty, upusty, narzuty, niezbędne do należytego wykonania zamówienia zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (wraz z załącznikami), w tym koszty dostawy, montażu oraz wdrożenia. Podstawą do wystawienia faktury będzie podpisany przez strony protokół odbioru.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku Wykonawców polegających na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, kopie dokumentów, dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
2. Wiedza i doświadczenie.
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
3. Potencjał techniczny.
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
4. Osoby zdolne do wykonania zamówienia.
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
5. Sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
6. Wykonawca polegający na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów (w zakresie warunków wymienionych w ppkt 2-5 powyżej) niezależnie od charakteru prawnego, łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
7. Wykonawca zobowiązany będzie, zgodnie z art. 26 ust. 2a ustawy PZP, wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP oraz brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP, przez dostarczenie oświadczeń i dokumentów, wymienionych w pkt VII A oraz VII B ppkt 1-2 SIWZ.
8. Zamawiający dokona oceny spełnienia wymaganych warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych do oferty dokumentów i oświadczeń według kryterium: spełnia/ nie spełnia.
9. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (konsorcjum), warunki udziału w postępowaniu wymienione w pkt VI ppkt 1-5 mogą być spełnione łącznie.
10. Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
11. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 3 i 4 ustawy PZP wyklucza się wykonawców, którzy nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu, złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania, nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert lub wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych Wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji.
Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP.
A. W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, należy przedłożyć:
1. Oświadczenie Wykonawcy, iż spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 pkt 1- 4 ustawy PZP - wzór oświadczenia zawiera załącznik nr 4 do SIWZ.
B. W zakresie potwierdzenia niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP, należy przedłożyć:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP – wzór oświadczenia zawiera załącznik nr 5 do SIWZ.
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy PZP (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SIWZ).
3. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4 -8 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, a określonym w pkt VII B ppkt 1-6 SIWZ.
8. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum), dokumenty wymienione w pkt VII B ppkt 1-6 muszą być złożone przez każdego uczestnika konsorcjum oddzielnie. Konsorcjum musi ustanowić pełnomocnika do kontaktów z Zamawiającym. Stosowne pełnomocnictwo winno być dołączone do oferty. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
C. Dokumenty podmiotów zagranicznych.
1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt VII B SIWZ:
1.1 ppkt 2, ppkt 4, ppkt 5 i ppkt 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
1.2 ppkt 3 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 - 8 ustawy.
2. Dokumenty, o których mowa w pkt VII C ppkt 1.1 lit. a i c oraz ppkt 1.2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt VII C ppkt 1.1 lit b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt VII C ppkt 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 2 powyżej stosuje się odpowiednio.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Inne dokumenty.
1. Wykaz wskazanych części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć do realizacji Podwykonawcom (załącznik nr 7 do SIWZ).
2. Pisemne zobowiązanie podmiotów, o którym mowa w pkt VI ppkt 6 SIWZ, w przypadku gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów.
3. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile umocowanie do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.
4. Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy.
5. W przypadku składania oferty przez kilku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty wymienione w pkt IX ppkt od 3 do 4 muszą być podpisane przez wszystkich uczestników konsorcjum.
Forma potwierdzeń.
1. Dokumenty wymienione w pkt VII B, VIIC oraz VIII SIWZ winny być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Dokumenty wymienione w pkt VII A ppkt 1 oraz pkt IX ppkt 1-2 SIWZ muszą być złożone w oryginale. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii notarialnie potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
2. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku Wykonawców polegających na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, kopie dokumentów, dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Zdolność techniczna
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Prez. Adm. 042/60/07 AS-09/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 13.9.2011 - 14:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
13.9.2011 - 14:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 13.9.2011 - 14:30

Miejsce

Sąd Okręgowy w Katowicach, ul. Francuska 38, Sekcja ds. Zamówień Publicznych, pokój P.009.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
1. Postanowienia dotyczące realizacji zamówienia są zawarte w załączniku nr 2 do SIWZ – „wzór umowy”. Treść „wzoru umowy” zawiera istotne dla Zamawiającego i Wykonawcy warunki realizacji zamówienia.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnej zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (przedłużenia terminu realizacji umowy), w przypadku:
a) gdy nie będą wykonane podłączenia, których wykonanie realizowane jest odrębnie przez Zamawiającego,
b) ujawnienia w trakcie prowadzenia robót odstępstw od dokumentacji technicznej, w zakresie konstrukcji ścian i stropów, instalacji elektrycznych i strukturalnych, instalacji rurowych lub uwarunkowań organizacyjnych leżących po stronie Zamawiającego.
3. Po wyborze najkorzystniejszej oferty umowa z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta w formie pisemnej - zgodnie ze wzorem umowy - w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty faksem lub w terminie 15 dni, jeżeli zawiadomienie zostanie przesłane w inny sposób, zgodnie z zapisami art. 94 ustawy Pzp, chyba że zajdą okoliczności, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp.
4. O miejscu i dokładnym terminie zawarcia umowy Zamawiający powiadomi niezwłocznie wybranego Wykonawcę.
5. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, będzie uchylał się od zawarcia umowy lub nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może wybrać najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy Pzp.
6. W przypadku wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego przed zawarciem umowy konieczne jest przedłożenie umowy konsorcjum, która będzie regulować wzajemną współpracę wykonawców. Zgodnie z treścią art. 141 ustawy Pzp Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Zasady solidarnej odpowiedzialności zostały uregulowane art. 366 § 1 i nast. KC.
7. Zgodnie z zapisami wzoru umowy wybrany Wykonawca, najpóźniej w dniu podpisania umowy, zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie.
8. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r., Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. Dowód wpłaty powinien zawierać informację o proponowanej treści: „Zabezpieczenie należytego wykonania umowy - nr sprawy Prez. Adm. 042/60/07 AS – 09/11”. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
4. Zabezpieczenie wnoszone w formie poręczeń lub(i) gwarancji, należy złożyć w formie oryginału w Sądzie Okręgowym w Kasie, ul. Francuska 38, 40-028 Katowice, parter - hall.
5. Poręczenie lub(i) gwarancja musi zawierać: klauzulę o nieodwoływalności oraz zapewnić bezwarunkową wypłatę przez Gwaranta na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego kwoty zabezpieczenia, w wysokości wskazanej w żądaniu. Zamawiający ma prawo żądania wypłaty kwot do wysokości wartości zabezpieczenia.
6. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone Wykonawcy w trybie określonym w art. 148 ust. 5 oraz art. 151 ustawy Pzp.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587540
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W toku postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy PZP. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zmówieniu oraz treści SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp. Środek ochrony prawnej, o którym mowa w art. 198a ustawy Pzp przysługuje również Zamawiającemu.
A. Odwołanie.
1. Zgodnie z art. 180 ust. 1 ustawy Pzp, odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie (zwanej dalej: Izbą) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt 5 i 6 powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na swojej stronie internetowej, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
9. Uczestnikiem postępowania odwoławczego staje się Wykonawca, który zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazał stronę do której przystępuje oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje.
10. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy, jeżeli uprawdopodobni, że Wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił. Na postanowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji nie przysługuje skarga.
11. Czynności uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeciwu, o którym mowa w art. 186 ust. 3 ustawy Pzp, przez uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego.
12. Odwołujący oraz Wykonawca wezwany zgodnie z ppkt 8 powyżej nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności Zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3 ustawy Pzp.
13. Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie. W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden Wykonawca lub Wykonawcy, którzy przystąpili po stronie Zamawiającego nie wnieśli sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego.
14. W przypadku, o którym mowa w ppkt 13 Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
15. Wykonawcy przysługuje możliwość wniesienia sprzeciwu co do uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. W przypadku jego wniesienia Izba rozpoznaje odwołanie. Sprzeciw wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
B. Skarga do sądu.
1. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji.
2. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587540
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
3.8.2011
TI Tytuł PL-Katowice: Ekrany i konsole komputerowe
ND Nr dokumentu 366202-2011
PD Data publikacji 24/11/2011
OJ Dz.U. S 226
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Sąd Okręgowy w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/11/2011
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30231000 - Ekrany i konsole komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
30232700 - Centralna jednostka sterująca
OC Pierwotny kod CPV 30231000 - Ekrany i konsole komputerowe
30231300 - Monitory ekranowe
30232700 - Centralna jednostka sterująca
RC Kod NUTS PL22A
IA Adres internetowy (URL) http://www.katowice.so.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/11/2011    S226    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Katowice: Ekrany i konsole komputerowe

2011/S 226-366202

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Sąd Okręgowy w Katowicach
ul. Francuska 38
Punkt kontaktowy: Sąd Okręgowy w Katowicach
Osoba do kontaktów: Joanna Ryguła
40-028 Katowice
Polska
Tel.: +48 326070169
E-mail: zampub@katowice.so.gov.pl
Faks: +48 326070593

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.katowice.so.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: sąd
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: sąd
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa, montaż i wdrożenie Infokiosków – infomaty, w ramach realizacji zadania SWOR w Sądzie Okręgowym w Katowicach w budynku przy ul. Francuskiej 38” – 2 sztuki.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno

Kod NUTS PL22A

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Dostawa, montaż i wdrożenie Infokiosków – infomaty, w ramach realizacji zadania SWOR w Sądzie Okręgowymw Katowicach w budynku przy ul. Francuskiej 38” – 2 sztuki.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SIWZ - „Obligatoryjne wymaganiatechniczne - opis wymagań minimum”. Wskazane w załączniku nr 3 parametry techniczne stanowią żądaniaminimum. Wykonawca może zaproponować sprzęt o lepszych parametrach. Brak wskazania w ofercieparametrów technicznych oferowanego sprzętu lub zaproponowanie sprzętu o parametrach technicznychniższych niż wskazane w załączniku nr 3 do SIWZ - „Obligatoryjne wymagania techniczne - opis wymagańminimum” (załącznik nr 3 do SIWZ) spowoduje odrzucenie oferty. Informację na temat szczegółowychwarunków wykonania przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3a do SIWZ - „Szczegółowe warunkiwykonania przedmiotu zamówienia”. Załącznik nr 3 oraz załącznik nr 3a stanowią integralną część SIWZ.
2. Na potwierdzenie spełnienia przez oferowane dostawy warunków określonych przez Zamawiającego,Wykonawca załączy do oferty dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt VIII SIWZ:
a) certyfikat ISO 9001:2000 dla producenta sprzętu lub inne zaświadczenia niezależnego podmiotuzajmującego się poświadczeniem zgodności działań producenta z normami jakościowymi (do oferty należyzałączyć potwierdzoną kopię certyfikatu),
b) zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczany sprzęt odpowiadaokreślonym normom lub specyfikacjom technicznym – deklaracja zgodności,
c) certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu lub inne zaświadczenie niezależnego podmiotu zajmującego siępoświadczaniem zgodności działań producenta z europejskimi normami zarządzania środowiskiem,
d) oferowany sprzęt – ich jednostki centralne - sterujące (stacje robocze) - muszą posiadać certyfikat Microsoft,potwierdzający poprawną współpracę oferowanych produktów z wymaganym przez Zamawiającego systememoperacyjnym Windows 7 (do oferty należy załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL),
3. Zamawiający wymaga by dostarczony sprzęt posiadał dokumentację w języku polskim.
4. Oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany, nieużywany i pochodzić z bieżącejprodukcji.
5. Przedmiot oferty musi być objęty gwarancją producenta, nie krótszą niż 36 miesięcy, liczoną od dniapodpisania przez Strony protokołu odbioru.
6. Oświadczenie o okresach, na jakie zostanie udzielona gwarancja, Wykonawca składa na formularzuofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.
7. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko, na adres wskazanyprzez Zamawiającego: Sąd Okręgowy w Katowicach, ul. Francuska 38, 40-028 Katowice, Polska.
8. Wykonawca zobowiązany jest dokonać montażu i wdrożenia dostarczonych urządzeń.
9. Okres gwarancji na przedmiot umowy wynosi 36 miesięcy, zgodnie z oświadczeniem złożonym w ofercie,licząc od dnia protokolarnego odbioru robót. Bieg terminu gwarancji liczy się od dnia podpisania protokołuodbioru, o którym mowa w § 14 ust. 5 umowy.
10. Wykonawca zapewnia bezpłatne usługi serwisowe na dostarczone urządzenia w okresie 3 latobowiązywania gwarancji. Naprawa urządzeń odbywać się będzie w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca naczas naprawy zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu urządzenia zastępcze o takich samych parametrachtechnicznych lub wyższych.
11. Wykonawca zobowiązuje się do reakcji serwisowej na zgłoszoną awarię do końca następnego dniaroboczego od dnia zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Zgłoszenie awarii może być dokonane pisemnie,faksem lub telefonicznie do Wykonawcy i potwierdzone bezzwłocznie faksem do Zgłaszającego.
12. Czas usunięcia awarii, wady lub usterki wyniesie maksimum 14 dni kalendarzowych od przyjęciazgłoszenia, chyba, że strony ustalą pisemnie inny termin.
13. Okres naprawy gwarancyjnej przedłuża odpowiednio czas udzielonej gwarancji.
14. Zamawiający zobowiązuje się o wszelkich awariach, wadach lub usterkach sprzętu informować Wykonawcęw ciągu 7 dni od daty wystąpienia uszkodzenia lub niewłaściwej pracy urządzenia.
15. W przypadku wystąpienia w okresie gwarancji trzech awarii, wad lub usterek pojedynczej sztuki urządzenia,objętego przedmiotem umowy, Wykonawca zobowiązuje się wymienić go na nowy – wolny od wad w terminiedo 7 dni od dnia zgłoszenia trzeciej awarii, wady lub usterki.
16. W okresie gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do uznania reklamacji wad ukrytych dostarczonegoprzedmiotu umowy i jego wymiany na wolny od wad do 7 dni od dnia jej zgłoszenia.
17. Wszystkie koszty związane z naprawą, transportem od i do Zamawiającego sprzętu objętego zakresemumowy oraz koszty związane z wymianą sprzętu ponosi Wykonawca.
18. Strony ustalają okres rękojmi równy okresowi gwarancji.
19. Montaż i wdrożenie urządzeń stanowiących przedmiot umowy, będzie wykonywany w czynnym obiekcieSądu. Za pracę w czynnym obiekcie Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych nakładów i fakt tenWykonawca przyjmuje do wiadomości oraz uwzględnia przy kalkulacji ceny ofertowej.
21. Wszystkie prace wykonywane będą poza godzinami urzędowania Sądu tj. od poniedziałku do piątku wgodzinach 15:30 - 21:00 oraz w dni wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 21:00 (za wyjątkiem niedziel iświąt).
22. Przed rozpoczęciem wykonywania prac, Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo zabezpieczyćteren, na którym odbywać się będą prace montażowe i wdrożeniowe przed zniszczeniem, uszkodzeniem lubzanieczyszczeniem.
23. Przed rozpoczęciem wykonywania przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest, z co najmniejjednodniowym wyprzedzeniem, przekazać osobie określonej w § 7 ust. 1 umowy wykaz osób, które będąwykonywały prace i przebywały na terenie obiektu. W wypadku zmiany osób wcześniej zgłoszonych lub dodanianowych osób należy zaktualizować wykaz osób i przekazać go najpóźniej do godziny 12:00, na dzień przedterminem, w którym osoby te będą wykonywać prace. Wykaz powinien zawierać: nazwiska, imiona, numerdowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości, numer PESEL.
24. Wykonawca - w zakresie wdrożenia - zobowiązany jest zainstalować urządzenia oraz przeprowadzićszkolenie z zakresu ich obsługi dla administratorów systemu, wskazanych przez Zamawiającego przedsporządzeniem protokołu odbioru.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30231000, 30231300, 30232700

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 41 082,00 i najwyższa oferta 47 970,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Prez. Adm. 042/60/07 AS-09/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 150-249672 z dnia 6.8.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
18.10.2011
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Infobox Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
43-400 Cieszyn
Polska
Tel.: +48 338510603
Faks: +48 338510603

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 41 382,11 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 41 082,00 i najwyższa oferta 47 970,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587540
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W toku postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zmówieniu oraz treści SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp. Środek ochrony prawnej, o którym mowa w art. 198a ustawy Pzp przysługuje również Zamawiającemu.
A. Odwołanie.
1. Zgodnie z art. 180 ust. 1 ustawy Pzp, odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności,do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie (zwanej dalej: Izbą) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej Zamawiającego.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt 5 i 6 powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na swojej stronie internetowej, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
9. Uczestnikiem postępowania odwoławczego staje się Wykonawca, który zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazał stronę do której przystępuje oraz interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje.
10. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy, jeżeli uprawdopodobni, że Wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił. Na postanowienie o uwzględnieniu albo oddaleniu opozycji nie przysługuje skarga.
11. Czynności uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościamii oświadczeniami strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeciwu, o którym mowa w art. 186 ust. 3 ustawy Pzp, przez uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego.
12. Odwołujący oraz Wykonawca wezwany zgodnie z ppkt 8 powyżej nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności Zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3 ustawy Pzp.
13. Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie. W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie pod warunkiem, że wpostępowaniu odwoławczym po stronie zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden Wykonawca lub Wykonawcy, którzy przystąpili po stronie Zamawiającego nie wnieśli sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego.
14. W przypadku, o którym mowa w ppkt 13 Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności wpostępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
15. Wykonawcy przysługuje możliwość wniesienia sprzeciwu co do uwzględnienia przez Zamawiającego wcałości zarzutów przedstawionych w odwołaniu. W przypadku jego wniesienia Izba rozpoznaje odwołanie. Sprzeciw wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
B. Skarga do sądu.
1. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji.
2. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jejodpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587540
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.11.2011

Adres: ul. Francuska 38, 40-028 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zampub@katowice.so.gov.pl
tel: 326 070 169
fax: 326 070 593
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-09-13
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 24967220111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-06
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 21 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.katowice.so.gov.pl
Informacja dostępna pod: Sąd Okręgowy w Katowicach
ul. Francuska 38, 40-028 Katowice, woj. śląskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 13/09/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
30231000-7 Ekrany i konsole komputerowe
30231320-6 Monitory dotykowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Pakiet Nr 4. Infobox Sp. z o.o.
Cieszyn
2011-10-18 0,00