Wrocław: Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w ramach projektu NanoMat.


Numer ogłoszenia: 261007 - 2013; data zamieszczenia: 04.12.2013

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o., ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. +48 71 720 16 28, faks +48 71 720 16 29 , strona internetowa www.eitplus.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w ramach projektu NanoMat..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w projekcie NanoMat. Planowany okres realizacji usługi badawczej: Grudzień 2013 - listopad 2014 (4 kwartały) Ogólny opis usługi badawczej: Usługa badawcza będąca przedmiotem zamówienia obejmuje: opanowanie umiejętności związanych z budową wzmacniaczy i laserów światłowodowych operujących na długości fali około 2 ?m, opanowanie technik pompowania i chłodzenia światłowodów aktywnych double-clad domieszkowanych tulem, opracowanie technologii wytwarzania specjalnych elementów światłowodowych typu power combiner, adapter pola modowego itp. przeznaczonych do pracy na długości fali 2 ?m, budowę i charakteryzację wzmacniacza dużej mocy (przynajmniej 5 W), pracującego w trybie CW w obszarze 1.9-2 ?m, budowę i charakteryzację wzmacniacza małej mocy (przynajmniej 100 mW), pracującego w trybie CW dla długości fali w obszarze 2.05 ?m..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
73.00.00.00-2.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Wykonawca: Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki. Usługi badawcze w ramach zadania nr 2.3 mogą być świadczone tylko przez wskazanego powyżej wykonawcę z uwagi na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze: Realizacja zadania nr 2.3 wymaga użycia specjalistycznej aparatury, w szczególności spawarki światłowodów pozwalającej na łączenie i/lub modyfikację parametrów włókien o dużej średnicy. Z posiadanych informacji oraz na podstawie przeprowadzonego rozeznania rynku grup badawczych, można stwierdzić, że grupa na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej jest jedyną grupą na Dolnym Śląsku dysponującą takim urządzeniem: spawarką 3SAE/LDS, użyczoną przez WCB EIT+. Ze względu na realizację przez grupę na Politechnice Wrocławskiej zadania nr 2.1 urządzenie to nie może być użyczone innej grupie badawczej. Lokalizacja części prac badawczych w ramach zadania nr 2.3 poza terenem Dolnego Śląska jest wykluczona z przyczyn technicznych; zadanie to realizowane będzie przy aktywnym udziale Zespołu Spektroskopii Laserowej Departamentu Nanotechnologii WCB EIT+. Stąd do prawidłowej realizacji zadania nr 2.3 konieczne będą liczne kontakty, spotkania i konsultacje pomiędzy zewnętrznym zespołem badawczym (PWr) i Zespołem Spektroskopii Laserowej w ramach Departamentu Nanotechnologii WCB EIT+. Kontakty i spotkania w większości będą dotyczyły uzyskiwanych wyników badań i w związku z tym nie ma możliwości ich wcześniejszego zaplanowania. Współpraca z grupą badawczą spoza Dolnego Śląska a nawet miasta Wrocławia wymagałaby więc poniesienia o wiele wyższych kosztów realizacji zadania m.in. z uwagi na koszty delegacji oraz oznaczałaby utrudnioną bieżącą współpraca przy realizacji prac badawczych w zadaniu. To w konsekwencji spowodowałoby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat. Grupa badawcza na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej posiada unikalny w skali kraju know-how związany z obsługą spawarki światłowodowej 3SAE/LDS (której właścicielem jest WCB EIT+), budową elektroniki sterującej laserami dużej mocy, budową laserów i wzmacniaczy światłowodowych w bliskiej podczerwieni. Jednocześnie posiada kompetencje w zakresie spektroskopii laserowej w bliskiej i średniej podczerwieni. Przeprowadziła też pierwsze prace eksperymentalne związane z konstrukcjami laserów impulsowych pracujących w paśmie 2 ?m. Jest to unikalne w skali Polski połączenie, które umożliwi sprawną realizację zadania nr 2.3 w zadanym czasie oraz w stosunkowo niewielkim zespole badawczym. To będzie skutkować znacznym ograniczeniem kosztów realizacji planowanych prac zlecanych do grupy zewnętrznej i pozwoli zmieścić się w przewidzianym budżecie na realizację tego zadania. W przeciwnym wypadku, zaistniałaby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Politechnika Wrocławska, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.


Wrocław: Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w ramach projektu NanoMat


Numer ogłoszenia: 13859 - 2014; data zamieszczenia: 22.01.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 261007 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o., ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław, woj. dolnośląskie, tel. +48 71 720 16 28, faks +48 71 720 16 29.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w ramach projektu NanoMat.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w ramach projektu NanoMat.. II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi. II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 ?m w projekcie NanoMat. Planowany okres realizacji usługi badawczej: Grudzień 2013 -listopad 2014 (4 kwartały) Ogólny opis usługi badawczej: Usługa badawcza będąca przedmiotem zamówienia obejmuje: opanowanie umiejętności związanych z budową wzmacniaczy i laserów światłowodowych operujących na długości fali około 2 ?m, opanowanie technik pompowania i chłodzenia światłowodów aktywnych double-clad domieszkowanych tulem, opracowanie technologii wytwarzania specjalnych elementów światłowodowych typu power combiner, adapter pola modowego itp. przeznaczonych do pracy na długości fali 2 ?m, budowę i charakteryzację wzmacniacza dużej mocy (przynajmniej 5 W), pracującego w trybie CW w obszarze 1.9-2 ?m, budowę i charakteryzację wzmacniacza małej mocy.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
73.00.00.00-2.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa 1 Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.1. Wsparcie badań naukowych dla budowy gospodarki opartej na wiedzy.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18.12.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Politechnika Wrocławska, {Dane ukryte}, 50-370 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 550000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    651900,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    651900,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    651900,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki. Usługi badawcze w ramach zadania nr 2.3 mogą być świadczone tylko przez wskazanego powyżej wykonawcę z uwagi na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze: Realizacja zadania nr 2.3 wymaga użycia specjalistycznej aparatury, w szczególności spawarki światłowodów pozwalającej na łączenie i/lub modyfikację parametrów włókien o dużej średnicy. Z posiadanych informacji oraz na podstawie przeprowadzonego rozeznania rynku grup badawczych, można stwierdzić, że grupa na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej jest jedyną grupą na Dolnym Śląsku dysponującą takim urządzeniem: spawarką 3SAE/LDS, użyczoną przez WCB EIT+. Ze względu na realizację przez grupę na Politechnice Wrocławskiej zadania nr 2.1 urządzenie to nie może być użyczone innej grupie badawczej. Lokalizacja części prac badawczych w ramach zadania nr 2.3 poza terenem Dolnego Śląska jest wykluczona z przyczyn technicznych; zadanie to realizowane będzie przy aktywnym udziale Zespołu Spektroskopii Laserowej Departamentu Nanotechnologii WCB EIT+. Stąd do prawidłowej realizacji zadania nr 2.3 konieczne będą liczne kontakty, spotkania i konsultacje pomiędzy zewnętrznym zespołem badawczym (PWr) i Zespołem Spektroskopii Laserowej w ramach Departamentu Nanotechnologii WCB EIT+. Kontakty i spotkania w większości będą dotyczyły uzyskiwanych wyników badań i w związku z tym nie ma możliwości ich wcześniejszego zaplanowania. Współpraca z grupą badawczą spoza Dolnego Śląska a nawet miasta Wrocławia wymagałaby więc poniesienia o wiele wyższych kosztów realizacji zadania m.in. z uwagi na koszty delegacji oraz oznaczałaby utrudnioną bieżącą współpraca przy realizacji prac badawczych w zadaniu. To w konsekwencji spowodowałoby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat. Grupa badawcza na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej posiada unikalny w skali kraju know-how związany z obsługą spawarki światłowodowej 3SAE/LDS (której właścicielem jest WCB EIT+), budową elektroniki sterującej laserami dużej mocy, budową laserów i wzmacniaczy światłowodowych w bliskiej podczerwieni. Jednocześnie posiada kompetencje w zakresie spektroskopii laserowej w bliskiej i średniej podczerwieni. Przeprowadziła też pierwsze prace eksperymentalne związane z konstrukcjami laserów impulsowych pracujących w paśmie 2 ?m. Jest to unikalne w skali Polski połączenie, które umożliwi sprawną realizacjęzadania nr 2.3 w zadanym czasie oraz w stosunkowo niewielkim zespole badawczym. To będzie skutkować znacznym ograniczeniem kosztów realizacji planowanych prac zlecanych do grupy zewnętrznej i pozwoli zmieścić się w przewidzianym budżecie na realizację tego zadania. W przeciwnym wypadku, zaistniałaby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat.

Adres: ul. Stabłowicka 147, 54-066 Wrocław
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: agnieszka.jurgielaniec@eitplus.pl
tel: +48 71 720 16 28
fax: +48 71 720 16 29
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 26100720130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-12-03
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.eitplus.pl
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
73000000-2 (4) Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Realizacja prac badawczych w obszarze wzmacniaczy światłowodowych w ramach zadania badawczego nr 2.3 pn. Wzmacniacze i lasery światłowodowe pracujące w obszarze długości fali 2 µm w ramach projektu NanoMat Politechnika Wrocławska
Wrocław
2014-01-22 651 900,00