Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):

http://bip.parp.gov.pl/bip-przetargi-ogloszone-2016-2

Ogłoszenie nr 40569 - 2017 z dnia 2017-03-09 r.
Warszawa: Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak


Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój,

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, krajowy numer identyfikacyjny 1718109500000, ul. Pańska  81, 00834   Warszawa, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. (022) 432 80 80, e-mail biuro@parp.gov.pl, faks (022) 432 86 20.
Adres strony internetowej (URL): www.parp.gov.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Agencja Rządowa działająca na podstawie ustawy

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
tak
http://bip.parp.gov.pl/bip-przetargi-ogloszone-2016-2


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
tak
http://bip.parp.gov.pl/bip-przetargi-ogloszone-2016-2


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
Wymagane jest przygotowanie oferty w formie pisemnej-zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w formie elektronicznej
Adres:
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.

Numer referencyjny:
p/275/DKW/2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi „Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.”.Po każdym z kwartałów: I, II, III, IV kw. 2017 r. Wykonawca przeprowadzi maksymalnie 15 audytów, z których każdy polegał będzie na weryfikacji finansowego sprawozdania kwartalnego z kosztów operacyjnych RIF oraz spełniania przez RIF niektórych zobowiązań określonych w umowie ramowej i umowie wsparcia. Zakres badania audytowego obejmuje weryfikację: a)zgodności sprawozdania ze wzorem określonym w umowie wsparcia; b)poprawności formalnej, rachunkowej i merytorycznej sporządzonego sprawozdania; c)rzeczywistego poniesienia wykazanych wydatków; d)kwalifikowalności poniesionych wydatków, tj.: zgodności wydatków z przepisami prawa, zapisami odpowiednich wytycznych oraz umowy ramowej i umowy wsparcia, poprawności rozliczania podatku VAT w sprawozdaniach, w tym zgodności z przepisami prawa (z uwzględnieniem wpływu działalności Instytucji spoza obszaru RIF na poprawność kwalifikowania wydatków w ramach sprawozdań finansowych RIF) poprzez wypełnienie załącznika F do Zakresu Zadań Wykonawcy: Lista sprawdzająca kwalifikowalność podatku VAT), ponoszenia wydatków z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, jawności i przejrzystości, w tym poprawności dokonywania wyboru kontrahentów poprzez porównanie ofert lub stosowanie przepisów uPzp (poprzez wypełnienie załącznika E do Zakresu Zadań Wykonawcy: Lista sprawdzająca dotycząca zamówień publicznych) w przypadku, gdy RIF zobowiązana była do wykonania tych czynności, zgodnie z zapisami umowy ramowej, umowy wsparcia oraz przedmiotowej ustawy, e)poprawności dokumentowania i ewidencjonowania wydatków, tj.: prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dotyczącej działalności RIF zgodnie z zasadą przejrzystości wynikającą z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2016 r. poz. 1047 ze zm.) tak, aby możliwa była identyfikacja poszczególnych operacji księgowych, czy wydatki zostały wykazane w dokumentacji księgowej lub podatkowej RIF w sposób pozwalający na ich identyfikację i weryfikację, czy wydatki są poparte oryginałami bądź kopiami poświadczonymi za zgodność z oryginałem stosownych dokumentów, zgodnie z umową wsparcia, czy numery księgowe nadane dokumentom księgowym są zgodne z danymi w systemie finansowo-księgowym RIF; f)istnienia zakupionych towarów (w szczególności środków trwałych) oraz wykonania usług związanych z poniesionymi wydatkami, w tym sprawdzenie, czy RIF posiada niezbędne zgody na zakup towarów lub usług wymagane umową wsparcia (jeśli dotyczy); g)prawidłowości oznakowania siedziby RIF i podawania na dokumentach informacji wymaganych zapisami umowy ramowej i umowy wsparcia.


II.5) Główny kod CPV:
79212000-3


II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 243902.44
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 28/02/2018


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: W zakresie „zdolności technicznej lub zawodowej” Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że: 1.w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych część wykonana obejmuje, 2 usługi i każda z nich miała wartość co najmniej 80 000 złotych brutto (w przypadku, gdy wartość usługi została określona w walucie innej niż złoty, przeliczenie nastąpi wg średniego kursu złotego ogłoszonego przez Prezesa NBP i obowiązującego w dniu zawarcia umowy na realizację usługi) oraz każda usługa polegała na przeprowadzeniu co najmniej 4 audytów/kontroli, przy czym w każdej z tych 2 usług: - minimum jeden/jedna audyt/kontrola dotyczyła projektu/projektów współfinansowanych ze środków publicznych lub środków Unii Europejskiej lub innych źródeł, - minimum jeden/jedna audyt/kontrola obejmowała weryfikację co najmniej zgodności realizacji projektu z postanowieniami umowy w zakresie finansowym, tj. kwalifikowalności wydatków poniesionych w ramach realizacji umowy oraz terminowości i prawidłowości rozliczenia umowy, - każdy audyt/kontrola był/była wykonana z zachowaniem zasady bezstronności, tj. Wykonawca był podmiotem zewnętrznym w stosunku do podmiotu audytowanego/kontrolowanego oraz zlecającego realizację usługi i niezwiązanym przez nich poleceniami co do treści opinii , - każdy audyt/kontrola kończyła się wydaniem opinii w weryfikowanym zakresie. 2. dysponuje lub będzie dysponować osobami o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnych do prawidłowej realizacji zamówienia, tj. co najmniej 19 osobami w tym: a) co najmniej 16 osobami tworzącymi co najmniej 8 zespołów audytorskich. Przy tym każda ze wskazanych osób może być członkiem tylko jednego zespołu audytorskiego i każdy zespół składał się będzie z co najmniej dwóch osób, z których: - każda posiada wyższe wykształcenie, oraz - każda posługuje się biegle językiem polskim w mowie i piśmie, oraz - każda przeprowadziła audyt/kontrolę lub audyty/kontrole co najmniej 3 projektów lub projektów współfinansowanych ze środków publicznych, lub środków Unii Europejskiej lub innych źródeł, i każda kontrola/audyt: i. był wykonany z zachowaniem zasady bezstronności, tj. wykonawca był podmiotem zewnętrznym w stosunku do podmiotu audytowanego/kontrolowanego oraz zlecającego realizację usługi i niezwiązanym przez nich poleceniami co do treści opinii, oraz ii. zakończył się wydaniem opinii w weryfikowanym zakresie, oraz iii. obejmował weryfikację co najmniej zgodności realizacji projektu z postanowieniami umowy w zakresie finansowym, tj. kwalifikowalności wydatków poniesionych w ramach realizacji umowy co najmniej w związku z zatrudnieniem personelu oraz zakupem usług i towarów (w tym weryfikacja dotyczyła również poprawności rozliczania podatku od towarów i usług w ramach projektu) oraz terminowości i prawidłowości rozliczenia umowy; b)osobą mającą pełnić funkcję eksperta ds. kontroli zamówień publicznych, która nie będzie wchodzić w skład żadnego z zespołów audytorskich, o których mowa w lit. a). Ekspert ds. kontroli zamówień publicznych musi: -posiadać wyższe wykształcenie, -posługiwać się biegle językiem polskim w mowie i piśmie, oraz -posiadać doświadczenie, tj. przeprowadził co najmniej 5 kontroli postępowań o udzielenie zamówień publicznych realizowanych w ramach projektu/projektów lub projektu/projektów współfinansowanych ze środków publicznych, lub środków Unii Europejskiej lub innych źródeł, oraz -posiadać doświadczenie w przeprowadzaniu zamówień publicznych, tj. przeprowadził minimum 5 postępowań o udzielenie zamówień publicznych (zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych). c)osobą mającą pełnić funkcję eksperta ds. kontroli VAT, która nie będzie wchodzić w skład żadnego z zespołów audytorskich, o których mowa w lit. a). Ekspert ds. kontroli VAT musi: -posiadać wykształcenie wyższe, -posługiwać się biegle językiem polskim w mowie i piśmie, -posiadać doświadczenie, tj. przeprowadził co najmniej 5 kontroli projektów współfinansowanych ze środków publicznych, lub środków Unii Europejskiej lub innych źródeł, których zakres obejmował weryfikację kwalifikowalności VAT. d)osobą mającą pełnić funkcję Zarządzającego usługą, która nie będzie wchodzić w skład żadnego z zespołów audytorskich, o których mowa w lit. a). Zarządzający usługą musi posługiwać się biegle językiem polskim w mowie i piśmie oraz posiadać doświadczenie w zarządzaniu (koordynowaniu) co najmniej jedną usługą audytu/kontroli, która: - była wykonana z zachowaniem zasady bezstronności, tj. wykonujący usługę był podmiotem zewnętrznym w stosunku do podmiotu audytowanego/kontrolowanego oraz zlecającego realizację usługi i niezwiązanym przez nich poleceniami co do treści opinii, oraz - zakończyła się wydaniem opinii w weryfikowanym zakresie, oraz - obejmowała weryfikację co najmniej zgodności realizacji projektu współfinansowanego ze środków publicznych, lub środków Unii Europejskiej lub innych źródeł z postanowieniami umowy w zakresie finansowym tj. kwalifikowalności wydatków poniesionych w ramach realizacji umowy, oraz terminowości i prawidłowości rozliczenia umowy, oraz - w ramach której działania audytu/kontroli prowadzone były w tym samym przedziale czasowym przez co najmniej 2 dwuosobowe zespoły audytorskie/kontrolerskie.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 uPzp

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

dowody określające czy usługi, o których mowa w § 5 ust. 2 pkt 1) SIWZ, zostały wykonane należycie (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych - są wykonywane należycie), przy czym dowodami są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji o Wykonawcach, którzy złożyli oferty w postępowaniu, zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej co inni Wykonawcy, którzy złożyli oferty w postępowaniu. W stosownej sytuacji, wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą, który złożył ofertę w tym samym postępowaniu, nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku konsorcjum, oświadczenie składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wzór oświadczenia Zamawiający udostępni wraz informacją o wykonawcach, którzy złożyli oferty w postępowaniu.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
tak,
Informacja na temat wadium
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60
Termin realizacji audytów po I kwartale 2017 r. 8
Termin realizacji audytów po II kwartale 2017 r. 8
Termin realizacji audytów po III kwartale 2017 r.8
Termin realizacji audytów po IV kwartale 2017 r.16


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiany umowy możliwe są w sytuacji i na zasadach określonych art. 144 ust. 1 uPzp. W zakresie art. 144 ust. 1 pkt 1 uPzp Zamawiający dopuszcza możliwość zmian treści umowy w następujących okolicznościach: 1)zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy; 2)zmiany umów zawartych pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym RIF, w szczególności zmian postanowień umów wsparcia, o których mowa w pkt. 4 słowniczka pojęć do ZZW lub zmian w umowach z instytucjami nadzorującymi działalność RIF, zmian wytycznych dotyczących PO IG / PO IR lub wytycznych i zaleceń Instytucji Zarządzającej PO IG / PO IR lub Instytucji Pośredniczącej I stopnia w zakresie mającym wyłącznie bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu umowy. Zmiany mogą dotyczyć w szczególności zasad kwalifikowalności wydatków, katalogu wydatków kwalifikowalnych, wzorów sprawozdań, terminów realizacji audytów RIF (wydłużenie, zmiana terminu), dokumentowania wydatków; 3)zmniejszenie liczby podlegających audytowi sprawozdań RIF, o których mowa w pkt. 5 słowniczka pojęć do ZZW, co będzie skutkować zmniejszeniem liczby realizowanych audytów; 4)zmniejszenie liczby RIF, która wynikać może z niezawarcia umów wsparcia, o których mowa w pkt 4 słowniczka pojęć do ZZW lub wypowiedzenia tychże umów - zmiana polegać może na wyłączeniu danej RIF z audytu; 5)zmiany podmiotu pełniącego funkcję RIF na terenie danego województwa - zmiana może polegać na modyfikacji listy podmiotów przedstawionych w Załączniku A do ZZW oraz odpowiednich zapisów umowy; 6)zmiany danych adresowych RIF, w szczególności podanych w Załączniku A do ZZW; 7)wystąpienia, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wynikających z uzasadnionych powodów zgłoszonych przez RIF, okoliczności powodujących konieczność wydłużenia terminu realizacji audytów RIF po danym kwartale, określonym w §2 ust. 2 umowy – jedynie w przypadkach uznanych przez Zamawiającego za uzasadnione, przy czym zmiana nie może prowadzić do wydłużenia terminu obowiązywania umowy; 8)w którym postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostanie zakończone w terminie uniemożliwiającym dochowanie terminów określonych w umowie lub ZZW, wówczas możliwa jest zmiana tych terminów lub zmiana terminu końcowego realizacji umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 30.06.2018 r.; 9)w przypadku, w którym niniejsza umowa zostanie podpisana po dniu 15.06.2017 r. możliwa jest: - zmiana terminu końcowego realizacji umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 30.06.2018 r. lub - zmiana terminów realizacji wszystkich audytów za dany kwartał, lub - rezygnacja ze zlecenia wykonania wszystkich audytów za dany kwartał. W przypadku rezygnacji ze zlecenia wykonania wszystkich audytów za dany kwartał, Wykonawcy nie przysługuje kwota wynagrodzenia za ten kwartał; 10)wynikną rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie i załącznikach, których nie można usunąć w inny sposób a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy i załączników w celu jednoznacznej interpretacji ich zapisów przez Strony.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 29/03/2017, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Zaleca się sporządzenie Oferty na Formularzu ofertowym, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ lub należy zawrzeć wszystkie informacje określone we wzorze Formularza ofertowego. Do Formularza ofertowego Wykonawca załączy: a)oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust. 1 uPzp zawierające informacje w zakresie wskazanym w § 7 ust. 1 oraz formularzem stanowiącym Załącznik nr 2 do SIWZ; b)pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy (wykonawców występujących wspólnie), o ile ofertę składa pełnomocnik. Pełnomocnictwo należy przedstawić w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie; c)zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w § 7 ust. 2 – jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach innego podmiotu na zasadach określonych w art. 22a uPzp; d)oświadczenie innego podmiotu o tym, że nie podlega on wykluczeniu z powodów wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 13-22 uPzp oraz ust. 5 pkt 1-2 uPzp (w przypadku jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach tego podmiotu na zasadach określonych w art. 22a uPzp), którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SIWZ; W Ofercie, w pkt III.2 Formularza ofertowego (Załącznik nr 3 do SIWZ) Wykonawca poda termin (liczbę dni roboczych) przeprowadzenia wszystkich audytów (we wszystkich RIF) po każdym z kwartałów 2017 r., przy czym należy uwzględnić przedział liczby dni roboczych wskazany w § 4 SIWZ (dla I – III kwartału 2017 r.: 2 – 10 dni roboczych, dla IV kwartału 2017 r.: 2 – 5 dni roboczych).
Ogłoszenie nr 95395 - 2017 z dnia 2017-06-09 r.
Warszawa: Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak

Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 40569 - 2017


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, krajowy numer identyfikacyjny 1718109500000, ul. Pańska  81, 00834   Warszawa, państwo Polska, woj. mazowieckie, tel. (022) 432 80 80, faks (022) 432 86 20, e-mail biuro@parp.gov.pl
Adres strony internetowej (URL): www.parp.gov.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Agencja Rządowa działająca na podstawie ustawy

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):

p/275/DKW/2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi „Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r.” Po każdym z kwartałów: I, II, III, IV kw. 2017 r. Wykonawca przeprowadzi maksymalnie 15 audytów, z których każdy polegał będzie na weryfikacji finansowego sprawozdania kwartalnego z kosztów operacyjnych RIF oraz spełniania przez RIF niektórych zobowiązań określonych w umowie ramowej i umowie wsparcia. Zakres badania audytowego obejmuje weryfikację: a)zgodności sprawozdania ze wzorem określonym w umowie wsparcia; b)poprawności formalnej, rachunkowej i merytorycznej sporządzonego sprawozdania; c)rzeczywistego poniesienia wykazanych wydatków; d)kwalifikowalności poniesionych wydatków, tj.: zgodności wydatków z przepisami prawa, zapisami odpowiednich wytycznych oraz umowy ramowej i umowy wsparcia, poprawności rozliczania podatku VAT w sprawozdaniach, w tym zgodności z przepisami prawa (z uwzględnieniem wpływu działalności Instytucji spoza obszaru RIF na poprawność kwalifikowania wydatków w ramach sprawozdań finansowych RIF) poprzez wypełnienie załącznika F do Zakresu Zadań Wykonawcy: Lista sprawdzająca kwalifikowalność podatku VAT), ponoszenia wydatków z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, jawności i przejrzystości, w tym poprawności dokonywania wyboru kontrahentów poprzez porównanie ofert lub stosowanie przepisów uPzp(poprzez wypełnienie załącznika E do Zakresu Zadań Wykonawcy: Lista sprawdzająca dotycząca zamówień publicznych) w przypadku, gdy RIF zobowiązana była do wykonania tych czynności, zgodnie z zapisami umowy ramowej, umowy wsparcia oraz przedmiotowej ustawy, e)poprawności dokumentowania i ewidencjonowania wydatków, tj.: prowadzenia wyodrębnionej ewidencji księgowej dotyczącej działalności RIF zgodnie z zasadą przejrzystości wynikającą z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2016 r. poz. 1047 ze zm.) tak, aby możliwa była identyfikacja poszczególnych operacji księgowych, czy wydatki zostały wykazane w dokumentacji księgowej lub podatkowej RIF w sposób pozwalający na ich identyfikację i weryfikację, czy wydatki są poparte oryginałami bądź kopiami poświadczonymi za zgodność z oryginałem stosownych dokumentów, zgodnie z umową wsparcia, czy numery księgowe nadane dokumentom księgowym są zgodne z danymi w systemie finansowo-księgowym RIF; f)istnienia zakupionych towarów (w szczególności środków trwałych) oraz wykonania usług związanych z poniesionymi wydatkami, w tym sprawdzenie, czy RIF posiada niezbędne zgody na zakup towarów lub usług wymagane umową wsparcia (jeśli dotyczy); g)prawidłowości oznakowania siedziby RIF i podawania na dokumentach informacji wymaganych zapisami umowy ramowej i umowy wsparcia.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Nie

II.5) Główny Kod CPV: 79212000-3
Dodatkowe kody CPV:
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
29/05/2017

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
243902.44

Waluta
PLN


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
2
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:
2

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:
0

Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:
0

liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:
0


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:


IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
Grupa Gumułka - Euroedukacja Sp. z o.o.,  ,  {Dane ukryte},  40-077,  Katowice,  kraj/woj.
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
285606.00

Oferta z najniższą ceną/kosztem
265680.00
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
285606.00

Waluta:
PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
Tak

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: Pańska 81, 00-834 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: biuro@parp.gov.pl
tel: (022) 432 80 80
fax: (022) 432 86 20
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-03-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 4056920170
ID postępowania Zamawiającego: p/275/DKW/2017
Data publikacji zamówienia: 2017-03-08
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.parp.gov.pl
Informacja dostępna pod: http://bip.parp.gov.pl/bip-przetargi-ogloszone-2016-2
Okres związania ofertą: 31 dni
Kody CPV
79212000-3 Usługi audytu
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Audyt Regionalnych Instytucji Finansujących za I-IV kwartał 2017 r. Grupa Gumułka - Euroedukacja Sp. z o.o.
Katowice
2017-06-09 285 606,00