Polańczyk: Budowa oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Myczków - Polańczyk


Numer ogłoszenia: 35749 - 2014; data zamieszczenia: 21.02.2014

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku , ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.esolina.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Myczków - Polańczyk.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zasilanie projektowanego obwodu oświetlenia ciągu pieszego. Projektowany odcinek oświetlenia ciągu pieszego w miejscowościach Myczków - Polańczyk należy zasilić zgodnie z technicznymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej znak: RE4⁄RP⁄Wz⁄159⁄885⁄2013 wydanymi przez RE Sanok. Miejscem dostarczenia energii elektrycznej są zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w kierunku instalacji odbiorcy.
Opis wykonania oświetlenia. Projektowane oświetlenie ciągu pieszego należy zasilić z istn. linii kablowej typu YAKY 4x120mm2 relacji STR MYCZKÓW 4 SZKOŁA - ZK-3 na dz. nr ew. 334. Przyłączenie wykonać zgodnie z warunkami technicznymi tj. przy użyciu jednej mufy kablowej przelotowej typu ZRM-4. Nowy oraz odkopany odcinek kabla wprowadzić do proj. złącza kablowego ZK-3e. Zastosować obudowę aluminiową, montowaną do fundamentu betonowego. Fundament przed zamontowaniem zabezpieczyć. Projektowany kabel YAKY 4x35 mm2 wyprowadzić z podstaw złącza ZK-3e oraz wprowadzić do projektowanej szafy oświetleniowej SO nr 1⁄WO. Zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez RDW w Ustrzykach Dolnych z⁄s w Ustjanowej Górnej słupy oświetleniowe zlokalizowano w odległości większej niż 0,5 mb od obrzeży chodnika oraz zastosowano rurę ochronną na całej długości linii kablowej.
Punkt sterowania oświetleniem ciągu pieszego: Przy granicy działki nr ew. 835 zaprojektowano szafę oświetleniową SO nr 1⁄WO. Zastosować obudowę aluminiową montowaną do fundamentu betonowego -prefabrykowanego. Fundament przed zamontowaniem zabezpieczyć. Wykonać uziemienie z bednarki ocynkowanej o wartości nie większej niż 10 Ω. W szafie przewidziano usytuowanie trójfazowego licznika energii czynnej. Zastosować zabezpieczenie przedlicznikowe S303 C16A, zgodnie z warunkami przyłączeniowymi, usytuowane w obudowie przystosowanej do plombowania, umożliwiającej dostęp do napędu wyłącznika. Połączenia pomiędzy listwą zasilającą, zabezpieczeniem przedlicznikowym oraz licznikiem energii wykonać przewodem LY 10mm2 przy zastosowaniu kolorystyki zgodnej z normą. Przewody prowadzić za płytą montażową, uniemożliwiając dostęp po oplombowaniu. Z zacisków licznika wyprowadzić obwody robocze przy zastosowaniu przewodu LY 10mm2. Obwody pomocnicze wykonać przewodem LY 2,5mm2. W układzie sterowania przewidziano zamontowanie poszczególnych elementów:
- Stycznik powietrzny CI 32, 32A (AC-3), - Zegar sterujący, - Przełącznik rodzaju sterowania, - Zabezpieczenie obwodów pomocniczych, - Zabezpieczenie obwodów głównych: - rozłącznik RBK00 + 3xWTS 10A, - rozłącznik RBK00 + 3xWTS 16A,
Słupy oświetleniowe: Założeniem przyjętym podczas projektowania oświetlenia było równomierne usytuowanie opraw oświetleniowych względem płaszczyzny chodnika. W związku z faktem, iż punkty posadowienia słupów oświetleniowych względem poziomu chodnika znajdują się na różnej wysokości wynikającej z ukształtowania terenu, zachodzi konieczność zastosowania zróżnicowanych długości słupów oświetleniowych. Projektuje się zastosowanie słupów. Do posadowienia słupów projektuje się betonowe fundamenty prefabrykowane. Po wykonaniu wykopów a przed zamontowaniem fundamentów należy ułożyć na dnie wykopów warstwę betonu klasy B-100 o grubości 10cm i o wymiarach w poziomie większych od wymiaru fundamentów. Fundamenty należy zabezpieczyć przed wilgocią przez dwukrotne pomalowanie ich zewnętrznych powierzchni. Po zamontowaniu słupów zakonserwować śruby mocujące. W słupach zamontować złącza IZK. Przewód neutralny w każdym ze słupów połączyć z metalową obudową.
Charakterystyka oświetlenia ciągu pieszego: Obliczeń parametrów oświetlenia ciągu pieszego dokonano na podstawie normy PKN-CEN⁄TR PN-EN-13201-2. Charakterystyka drogi: droga nr 894 jest drogą wojewódzką, na której w rozpatrywanym obszarze odbywa się ruch motorowy o prędkościach <60km⁄h oraz ruch pieszych, rowerowy i pojazdów o małych prędkościach. Dodatkowo ze względu na otoczenie drogi i klimat, nawierzchnia jezdni jest przez większość część doby sucha. Dla tych założeń wybrano sytuację oświetleniową B1. Cechy drogi: jezdnie nierozdzielone, poniżej 3 skrzyżowań na 1 km drogi, dzienna liczba pojazdów w obu kierunkach poniżej 4000, liczba rowerzystów i pieszych normalna, złożoność obrazu w polu widzenia- normalna, poziom luminancji drogi charakterystyczny dla środowiska wiejskiego, potrzeba rozpoznawania twarzy w ruchu pieszych. Dla tych założeń wybrano klasę oświetlenia ME5.
Oprawy oświetleniowe Słupy oświetleniowe należy wyposażyć w oprawy zawieszone na wysięgnikach. Jako źródło światła zastosować lampę sodową. Oprawy zasilić jednofazowo napięciem 230V, 50Hz poprzez indywidualne zabezpieczenie BI-Wts 6A w złączu IZK. Połączenie od IZK do oprawy wykonać przewodem: YDY 3x2,5mm2 o izolacji 450⁄750V. Oznaczenie oświetlenia Projektowane oświetlenie uliczne oznaczyć żółtymi tabliczkami aluminiowymi z czarnym napisem WO na każdym słupie oświetleniowym. Szafę oświetleniową oznaczyć tabliczką aluminiową z napisem SO nr 1⁄WO.
Układanie kabli nn Z uwagi na przebieg trasy proj. oświetlenia w pobliżu chodników oraz na stromych skarpach, zaleca się prowadzenie prac odcinkami, celem uniknięcia ryzyka uszkodzenia terenu w wyniku niekorzystnych czynników atmosferycznych. Podczas zasypywania rowu kablowego należy zastosować warstwowe zagęszczenie gruntu. Z uwagi na charakter terenu, wykopy pod kable od dz. nr ew. 855⁄2 do końca linii kablowej oświetlenia w kier. Polańczyka w całości wykonywać ręcznie. Kabel w ziemi układać w wykopie na głębokości 0,8m i szerokości 0,4m. Po ułożeniu przysypać warstwą rozdrobnionej ziemi o gr. 20 cm, zagęścić i ułożyć folię kablową PCV w kolorze niebieskim. Po ułożeniu folii zasypać wykop pozostałą częścią ziemi i zagęścić warstwami. Wloty kabla do rur ochronnych uszczelnić przy pomocy przeznaczonych do tego celu dławików. Kable należy oznakować za pomocą trwałych opasek identyfikacyjnych OKI co 10m na trasie oraz w miejscach charakterystycznych. Przy wejściach do słupów zastosować zapasy kabli min. 2m.
Zabezpieczenia mechaniczne urządzeń: Na skrzyżowaniach z uzbrojeniem podziemnym prace wykonywać ręcznie. Głębokość górnej powierzchni rury ochronnej z umieszczonym wewnątrz niej kablem od powierzchni skrzyżowań z drogami powinna wynosić co najmniej 100 cm. Podczas skrzyżowań z infrastrukturą podziemną zachować odległości pionowe. Kabel osłonić przy pomocy następujących rur ochronnych: - DVR Φ 75 na całej długości, - Dodatkowo SRS Φ 110 przy skrzyżowaniach z drogami oraz wjazdami na posesje, - DVK Φ 50 przy podejściach do szafy sterowania oraz słupów oświetleniowych.
Ochrona przeciwporażeniowa Przy zasilaniu oświetlenia zastosować układ sieciowy TN-C. Uziom wykonać przy użyciu bednarki ocynkowanej w następujących miejscach: szafa sterowania, na obydwu końcach obwodów oświetlenia, oraz w miejscu posadowienia słupa nr 12⁄1⁄WO. Rezystancja uziomu nie powinna przekraczać 10 Ω. Ochronę przeciwporażeniową projektuje się poprzez szybkie wyłączenie przy zastosowaniu wkładek bezpiecznikowych 10 A i 16 A w szafie sterowania oświetleniem ulicznym oraz 6 A w złączach IZK wewnątrz słupów.
Uwagi końcowe Przedmiotowa inwestycja przebiega w terenie zabudowanym. Roboty wykonać zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i wymogami BHP. Wszelkie prace na urządzeniach czynnych należy wykonywać po uprzednim wyłączeniu napięcia, wykonaniu widocznej przerwy w zasilaniu oraz upewnieniu się o nieobecności napięcia. Prace w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej wykonywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, spełniających wymagania właściciela drogi. Po wykonaniu robót montażowych przeprowadzić pomiary ciągłości żył kabli, rezystancji izolacji, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej oraz rezystancji uziemienia. Wytyczenie trasy linii oświetlenia ciągu pieszego w terenie, a po jego wykonaniu inwentaryzację, zlecić uprawnionemu geodecie.
- przekazanie Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w umowie nr PZDW-RDW-VIII-514⁄1⁄13 - Dr 894 z dnia 15.10.2013 r. zawartej pomiędzy Gminą Solina a Wojewódzki Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, - przekazania Zamawiającemu najpóźniej w momencie przystąpienia do odbioru końcowego inwentaryzacji powykonawczej, - pokrycie kosztów związanych z sporządzeniem inwentaryzacji powykonawczej, z zajęciem pasa drogowego, w tym również kosztów kar z tytułu zajęcia pasa drogowego bez zgody zarządcy drogi, przekroczenia terminu zajęcia drogi, zwiększenia powierzchni zajęcia pasa drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.43.00-4, 45.31.61.00-6, 45.23.22.00-4.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 25.06.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 4 000,00 (słownie złotych: cztery tysiące złotych).
Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6):
- Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

- formularz ofertowy,
- oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,
- szczegółowy kosztorys ofertowy,
- dokumenty, z których wynika prawo do reprezentowania wykonawcy (pełnomocnictwo), o ile prawo to nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) niesprzyjających warunków atmosferycznych, warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych z uwagi na złe warunki atmosferyczne,
- jednoczesny braku możliwości realizacji innych robót, niezależnych od warunków atmosferycznych,
b) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej: warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru lub kierownika budowy o konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
- dokonanie zmian w dokumentacji lub usunięcie błędów przez projektanta,
2) wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w przypadku:
a) zmniejszenia zakresu robót lub pominięcia robót, o wartość niewykonanych robót warunki zmiany:
- jeżeli Zamawiający uzna, że zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót nie wpłynie na prawidłową realizację przedmiotu umowy,
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o możliwości (zasadności) rezygnacji z robót lub pominięcia robót,
- zgodność proponowanych zmian w zakresie robót do wykonania lub pominięcia z uzyskanymi pozwoleniami uzgodnieniami i opiniami jeżeli były wymagane przez odrębne przepisy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.przetargi.esolina.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
10.03.2014 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Nie przewiduje się dofinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Polańczyk: Budowa oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Myczków - Polańczyk


Numer ogłoszenia: 124972 - 2014; data zamieszczenia: 11.04.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 35749 - 2014r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118, faks.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Myczków - Polańczyk.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zasilanie projektowanego obwodu oświetlenia ciągu pieszego. Projektowany odcinek oświetlenia ciągu pieszego w miejscowościach Myczków - Polańczyk należy zasilić zgodnie z technicznymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej znak: RE4⁄RP⁄Wz⁄159⁄885⁄2013 wydanymi przez RE Sanok. Miejscem dostarczenia energii elektrycznej są zaciski prądowe na wyjściu przewodów od zabezpieczenia w kierunku instalacji odbiorcy.
Opis wykonania oświetlenia. Projektowane oświetlenie ciągu pieszego należy zasilić z istn. linii kablowej typu YAKY 4x120mm2 relacji STR MYCZKÓW 4 SZKOŁA - ZK-3 na dz. nr ew. 334. Przyłączenie wykonać zgodnie z warunkami technicznymi tj. przy użyciu jednej mufy kablowej przelotowej typu ZRM-4. Nowy oraz odkopany odcinek kabla wprowadzić do proj. złącza kablowego ZK-3e. Zastosować obudowę aluminiową, montowaną do fundamentu betonowego. Fundament przed zamontowaniem zabezpieczyć. Projektowany kabel YAKY 4x35 mm2 wyprowadzić z podstaw złącza ZK-3e oraz wprowadzić do projektowanej szafy oświetleniowej SO nr 1⁄WO. Zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez RDW w Ustrzykach Dolnych z⁄s w Ustjanowej Górnej słupy oświetleniowe zlokalizowano w odległości większej niż 0,5 mb od obrzeży chodnika oraz zastosowano rurę ochronną na całej długości linii kablowej.
Punkt sterowania oświetleniem ciągu pieszego: Przy granicy działki nr ew. 835 zaprojektowano szafę oświetleniową SO nr 1⁄WO. Zastosować obudowę aluminiową montowaną do fundamentu betonowego -prefabrykowanego. Fundament przed zamontowaniem zabezpieczyć. Wykonać uziemienie z bednarki ocynkowanej o wartości nie większej niż 10 Ω. W szafie przewidziano usytuowanie trójfazowego licznika energii czynnej. Zastosować zabezpieczenie przedlicznikowe S303 C16A, zgodnie z warunkami przyłączeniowymi, usytuowane w obudowie przystosowanej do plombowania, umożliwiającej dostęp do napędu wyłącznika. Połączenia pomiędzy listwą zasilającą, zabezpieczeniem przedlicznikowym oraz licznikiem energii wykonać przewodem LY 10mm2 przy zastosowaniu kolorystyki zgodnej z normą. Przewody prowadzić za płytą montażową, uniemożliwiając dostęp po oplombowaniu. Z zacisków licznika wyprowadzić obwody robocze przy zastosowaniu przewodu LY 10mm2. Obwody pomocnicze wykonać przewodem LY 2,5mm2. W układzie sterowania przewidziano zamontowanie poszczególnych elementów:
- Stycznik powietrzny CI 32, 32A (AC-3), - Zegar sterujący, - Przełącznik rodzaju sterowania, - Zabezpieczenie obwodów pomocniczych, - Zabezpieczenie obwodów głównych: - rozłącznik RBK00 + 3xWTS 10A, - rozłącznik RBK00 + 3xWTS 16A,
Słupy oświetleniowe: Założeniem przyjętym podczas projektowania oświetlenia było równomierne usytuowanie opraw oświetleniowych względem płaszczyzny chodnika. W związku z faktem, iż punkty posadowienia słupów oświetleniowych względem poziomu chodnika znajdują się na różnej wysokości wynikającej z ukształtowania terenu, zachodzi konieczność zastosowania zróżnicowanych długości słupów oświetleniowych. Projektuje się zastosowanie słupów. Do posadowienia słupów projektuje się betonowe fundamenty prefabrykowane. Po wykonaniu wykopów a przed zamontowaniem fundamentów należy ułożyć na dnie wykopów warstwę betonu klasy B-100 o grubości 10cm i o wymiarach w poziomie większych od wymiaru fundamentów. Fundamenty należy zabezpieczyć przed wilgocią przez dwukrotne pomalowanie ich zewnętrznych powierzchni. Po zamontowaniu słupów zakonserwować śruby mocujące. W słupach zamontować złącza IZK. Przewód neutralny w każdym ze słupów połączyć z metalową obudową.
Charakterystyka oświetlenia ciągu pieszego: Obliczeń parametrów oświetlenia ciągu pieszego dokonano na podstawie normy PKN-CEN⁄TR PN-EN-13201-2. Charakterystyka drogi: droga nr 894 jest drogą wojewódzką, na której w rozpatrywanym obszarze odbywa się ruch motorowy o prędkościach <60km⁄h oraz ruch pieszych, rowerowy i pojazdów o małych prędkościach. Dodatkowo ze względu na otoczenie drogi i klimat, nawierzchnia jezdni jest przez większość część doby sucha. Dla tych założeń wybrano sytuację oświetleniową B1. Cechy drogi: jezdnie nierozdzielone, poniżej 3 skrzyżowań na 1 km drogi, dzienna liczba pojazdów w obu kierunkach poniżej 4000, liczba rowerzystów i pieszych normalna, złożoność obrazu w polu widzenia- normalna, poziom luminancji drogi charakterystyczny dla środowiska wiejskiego, potrzeba rozpoznawania twarzy w ruchu pieszych. Dla tych założeń wybrano klasę oświetlenia ME5.
Oprawy oświetleniowe Słupy oświetleniowe należy wyposażyć w oprawy zawieszone na wysięgnikach. Jako źródło światła zastosować lampę sodową. Oprawy zasilić jednofazowo napięciem 230V, 50Hz poprzez indywidualne zabezpieczenie BI-Wts 6A w złączu IZK. Połączenie od IZK do oprawy wykonać przewodem: YDY 3x2,5mm2 o izolacji 450⁄750V. Oznaczenie oświetlenia Projektowane oświetlenie uliczne oznaczyć żółtymi tabliczkami aluminiowymi z czarnym napisem WO na każdym słupie oświetleniowym. Szafę oświetleniową oznaczyć tabliczką aluminiową z napisem SO nr 1⁄WO.
Układanie kabli nn Z uwagi na przebieg trasy proj. oświetlenia w pobliżu chodników oraz na stromych skarpach, zaleca się prowadzenie prac odcinkami, celem uniknięcia ryzyka uszkodzenia terenu w wyniku niekorzystnych czynników atmosferycznych. Podczas zasypywania rowu kablowego należy zastosować warstwowe zagęszczenie gruntu. Z uwagi na charakter terenu, wykopy pod kable od dz. nr ew. 855⁄2 do końca linii kablowej oświetlenia w kier. Polańczyka w całości wykonywać ręcznie. Kabel w ziemi układać w wykopie na głębokości 0,8m i szerokości 0,4m. Po ułożeniu przysypać warstwą rozdrobnionej ziemi o gr. 20 cm, zagęścić i ułożyć folię kablową PCV w kolorze niebieskim. Po ułożeniu folii zasypać wykop pozostałą częścią ziemi i zagęścić warstwami. Wloty kabla do rur ochronnych uszczelnić przy pomocy przeznaczonych do tego celu dławików. Kable należy oznakować za pomocą trwałych opasek identyfikacyjnych OKI co 10m na trasie oraz w miejscach charakterystycznych. Przy wejściach do słupów zastosować zapasy kabli min. 2m.
Zabezpieczenia mechaniczne urządzeń: Na skrzyżowaniach z uzbrojeniem podziemnym prace wykonywać ręcznie. Głębokość górnej powierzchni rury ochronnej z umieszczonym wewnątrz niej kablem od powierzchni skrzyżowań z drogami powinna wynosić co najmniej 100 cm. Podczas skrzyżowań z infrastrukturą podziemną zachować odległości pionowe. Kabel osłonić przy pomocy następujących rur ochronnych: - DVR Φ 75 na całej długości, - Dodatkowo SRS Φ 110 przy skrzyżowaniach z drogami oraz wjazdami na posesje, - DVK Φ 50 przy podejściach do szafy sterowania oraz słupów oświetleniowych.
Ochrona przeciwporażeniowa Przy zasilaniu oświetlenia zastosować układ sieciowy TN-C. Uziom wykonać przy użyciu bednarki ocynkowanej w następujących miejscach: szafa sterowania, na obydwu końcach obwodów oświetlenia, oraz w miejscu posadowienia słupa nr 12⁄1⁄WO. Rezystancja uziomu nie powinna przekraczać 10 Ω. Ochronę przeciwporażeniową projektuje się poprzez szybkie wyłączenie przy zastosowaniu wkładek bezpiecznikowych 10 A i 16 A w szafie sterowania oświetleniem ulicznym oraz 6 A w złączach IZK wewnątrz słupów.
Uwagi końcowe Przedmiotowa inwestycja przebiega w terenie zabudowanym. Roboty wykonać zgodnie z obowiązującymi normami, przepisami i wymogami BHP. Wszelkie prace na urządzeniach czynnych należy wykonywać po uprzednim wyłączeniu napięcia, wykonaniu widocznej przerwy w zasilaniu oraz upewnieniu się o nieobecności napięcia. Prace w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej wykonywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, spełniających wymagania właściciela drogi. Po wykonaniu robót montażowych przeprowadzić pomiary ciągłości żył kabli, rezystancji izolacji, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej oraz rezystancji uziemienia. Wytyczenie trasy linii oświetlenia ciągu pieszego w terenie, a po jego wykonaniu inwentaryzację, zlecić uprawnionemu geodecie.
- przekazanie Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w umowie nr PZDW-RDW-VIII-514⁄1⁄13 - Dr 894 z dnia 15.10.2013 r. zawartej pomiędzy Gminą Solina a Wojewódzki Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, - przekazania Zamawiającemu najpóźniej w momencie przystąpienia do odbioru końcowego inwentaryzacji powykonawczej, - pokrycie kosztów związanych z sporządzeniem inwentaryzacji powykonawczej, z zajęciem pasa drogowego, w tym również kosztów kar z tytułu zajęcia pasa drogowego bez zgody zarządcy drogi, przekroczenia terminu zajęcia drogi, zwiększenia powierzchni zajęcia pasa drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.43.00-4, 45.31.61.00-6, 45.23.22.00-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
31.03.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
6.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Firma Wielobranżowa Elektromontaż Stanisław Studnicki, {Dane ukryte}, 23-400 Biłgoraj, kraj/woj. lubelskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 182703,18 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    113069,32


  • Oferta z najniższą ceną:
    113069,32
    / Oferta z najwyższą ceną:
    174002,84


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: urzad@esolina.pl
tel: 134 692 118
fax: 13 4692321
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-03-09
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 3574920140
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-02-20
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 107 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.esolina.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45232200-4 Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45314300-4 Instalowanie infrastruktury okablowania
45316100-6 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Budowa oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Myczków - Polańczyk Firma Wielobranżowa Elektromontaż Stanisław Studnicki
Biłgoraj
2014-04-11 113 069,00