Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):

http://bip.spnysa.nv.pl

Ogłoszenie nr 67990 - 2017 z dnia 2017-04-18 r.
Nysa: Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach ”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak


Nazwa projektu lub programu

Dokument dot. realizacji projektu pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” (nr decyzji o dofinansowaniu RPOP.10.04.00-16-0001/16-00), dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Starostwo Powiatowe w Nysie, krajowy numer identyfikacyjny 53141222000000, ul. Piastowska  33, 48-300   Nysa, woj. opolskie, państwo Polska, tel. 774 085 065, e-mail zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl, faks 774 085 065.
Adres strony internetowej (URL): http://bip.spnysa.nv.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
tak
http://bip.spnysa.nv.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
tak
http://bip.spnysa.nv.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
pisemnie
Adres:
Starostwo Powiatowe w Nysie, ul. Piastowska 33, 48-300 Nysa - Biuro Obsługi Klienta


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach ”

Numer referencyjny:
IP.272.2.14.2017.KM

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
dostawy

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:

2



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:



II.5) Główny kod CPV:



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 20/09/2017


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: DLA CZĘŚCI I: 1. W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie dostawy polegające na dostawie stanowisk dydaktycznych OZE zarządzanych zdalnie z systemem typu SCADA, za kwotę nie mniejszą niż 140 000,00 zł brutto każda, przy czym dostawa musi zawierać co najmniej następujące elementy: a) stanowisko dydaktyczne z instalacją fotowoltaiczną i turbiną wiatrową b) stanowisko dydaktyczne z instalacją ciepłej wody użytkowej z kolektorami słonecznymi i pompą ciepłao podobnym zakresie do przedmiotu zamówienia, DLA CZĘŚCI II: 1. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. z 2015 r. poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz.U. z 2015 r. poz. 233, 978, 1166, 1259 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615) – art. 24 ust. 5 pkt 1) ustawy Pzp;

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

DLA CZĘŚCI I: 1. W okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej dwie dostawy polegające na dostawie stanowisk dydaktycznych OZE zarządzanych zdalnie z systemem typu SCADA, za kwotę nie mniejszą niż 140 000,00 zł brutto każda, przy czym dostawa musi zawierać co najmniej następujące elementy: a) stanowisko dydaktyczne z instalacją fotowoltaiczną i turbiną wiatrową b) stanowisko dydaktyczne z instalacją ciepłej wody użytkowej z kolektorami słonecznymi i pompą ciepłao podobnym zakresie do przedmiotu zamówienia, DLA CZĘŚCI II: 1. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o załączone oświadczenie.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1.Zobowiązanie innego podmiotu, na zasobach którego polega Wykonawca, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 2. Pełnomocnictwo złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. a) W przypadku podpisywania oferty przez osoby nie wymienione w odpisie z właściwego rejestru – pełnomocnictwo do podpisania oferty lub podpisania oferty i zawarcia umowy. b) W przypadku podmiotów występujących wspólnie pełnomocnictwo podpisane przez upoważnionych przedstawicieli każdego z podmiotów występujących wspólnie, do reprezentowania w postępowaniu (zgodnie z art. 23 ustawy Pzp).
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
nie


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena 60
Termin wykonania 40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Istotne postanowienia umowne określa wzór umowy, stanowiący załącznik do SIWZ. 2. Zamawiający oświadcza, iż przewiduje możliwość istotnych zmian Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie określonych poniżej warunków: a) wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, w tym na skutek działania siły wyższej, b) zmiany regulacji prawnych obowiązujących w dniu zawarcia umowy , a mających istotny wpływ na realizację umowy, a w szczególności zmiany stawki podatku od towarów i usług, c) zmiany danych teleadresowych Stron umowy określonych w umowie, d) w przypadku zmian korzystnych dla zamawiającego. 3. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia – art. 36ba ust. 2 ustawy Pzp. 4. Jeżeli powierzenie podwykonawcy wykonania części zamówienia na usługi następuje w trakcie jego realizacji, wykonawca na żądanie zamawiającego przedstawia oświadczenie, o którym mowa w art. 25a ust. 1, lub oświadczenia lub dokumenty potwierdzające brak podstaw wykluczenia wobec tego podwykonawcy – art. 36ba ust. 1 ustawy Pzp.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 27/04/2017, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr:
1   
Nazwa:
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Opis przedmiotu zamówienia. „Przedmiotem zamówienia jest zakup dostawa i montaż wyposażenia do pracowni dydaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie” Zamówienie obejmuje równocześnie uruchomienie wraz z instalacją poniżej wskazanych urządzeń i wyposażenia. Symbol grupy lub kategorii CPV: 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny Część 1 (zadanie nr 1) -Wyposażenie pracowni odnawialnych źródeł energii Ogólne założenia 1. Wymagania w zakresie doświadczenia Wykonawcy: co najmniej dwie dostawy polegającą na dostawie stanowisk dydaktycznych OZE zarządzanych zdalnie z systemem typu SCADA, za kwotę nie mniejszą niż 140 000,00 zł brutto każda, przy czym dostawa musi zawierać co najmniej następujące elementy: a) stanowisko dydaktyczne z instalacją fotowoltaiczną i turbiną wiatrową b) stanowisko dydaktyczne z instalacją ciepłej wody użytkowej z kolektorami słonecznymi i pompą ciepła 2. Termin realizacji: (termin podany przez Wykonawce w ofercie ). 3. Szkolenie dotyczące całej pracowni: Prowadzone u Zamawiającego w miejscu dostarczenia przedmiotu umowy w 2 etapach. Tematyka szkoleń zaawansowanych, związanych z dostarczonymi stanowiskami ustalona zostanie w porozumieniu z Zamawiającym. Etap 1 – jedno szkolenie podstawowe obejmujące 16h lekcyjnych dla max. 5 osób, po dokonaniu montażu i próbnego uruchomienia stanowisk, w terminie wyznaczonym przez Wykonawcę w ofercie, przeprowadzone przez pracowników Wykonawcy. Etap 2 – jedno szkolenie zaawansowane obejmujące 16h lekcyjnych dla max. 5 osób po dokonaniu montażu i próbnego uruchomienia stanowisk , w terminie wyznaczonym przez Wykonawcę w ofercie , przeprowadzone przez pracowników Wykonawcy 4. Gwarancja: min 24 m-ce 5. Termin płatności: 30 dni od dostawy i wystawienia faktury 6. Dostawa, montaż, uruchomienie stanowisk w pracowni nastąpi na koszt Wykonawcy i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 7. Stanowiska mają służyć jako wyposażenie dydaktyczne dla kwalifikacji: - B.21. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, - B.22. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 8. Stanowiska muszą być wyposażone we wszystkie niezbędne elementy przyłączeniowe, montażowe i konstrukcyjne wymagane do pracy. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. OPIS Przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie wymagań minimalnych: 1. Stanowisko nr 1: Stanowisko do badania hybrydowego systemu solarno –wiatrowego 1 kpl. Opis: Stanowisko dydaktyczne powinno utworzyć hybrydowy system solarno-wiatrowy współpracujący z oświetleniem LED. System powinien składać się co najmniej z panelu fotowoltaicznego, turbiny wiatrowej, oświetlenia LED, stacji meteorologicznej oraz dedykowanej instalacji elektrycznej. Instalacja elektryczna może zostać wykonana w wersji 12 V DC lub 24 V DC. Stanowisko dydaktyczne musi mieć możliwość zarządzania zdalnego za pośrednictwem systemu SCADA dostępnego w pracowni oraz przez sieć Internet. Minimalne wyposażenie stanowiska: Elementy montowane poza pracownią: - Panel fotowoltaiczny monokrystaliczny lub polikrystaliczny dachowy (min. 1 szt) o mocy znamionowej min. 80 W/12V ze stelażem, zamontowany na dachu płaskim – 1 kpl. - Turbina wiatrowa z poziomą lub pionową osią obrotu, min. 100W/12V – 1 kpl. - Zewnętrzne elementy montażowe elektrowni wiatrowej: maszt, linki do stabilizacji, przewody elektryczne – 1 kpl. - Stacja meteorologiczna na dachu budynku współpracująca ze sterownikiem PLC (min. czujnik kierunku i prędkości wiatru, czujnik nasłonecznienia) – 1 kpl. Stanowisko w pracowni: - Konstrukcja nośna stanowiska dydaktycznego wykonana z profili aluminiowych o wymiarach min. 700 mm x 7000 mm x 1700 mm– 1 kpl. - Hybrydowy kontroler ładownia (solarno-wiatrowy) współpracujący ze sterownikiem PLC, dopasowany do parametrów turbiny wiatrowej i panelu fotowoltaicznego – 1 kpl. - Akumulator dostosowany do pracy cyklicznej min. 80 Ah/12V (min. 1 szt) umieszczony na mobilnym stojaku/wózku wykonanym z profili aluminiowych oraz materiału zabezpieczającego przed przypadkowym dostępem do akumulatora – 1 kpl. - Inwerter 12 V DC/230 V AC (lub 24 V DC/230 V AC ), typ: czysty sinus, moc dostosowana do wielkości instalacji – 1 kpl. - Szafka sterownicza ze sterownikiem PLC zarządzającym stanowiskiem dydaktycznym (sterownik PLC min. 24 wejścia, 16 wyjść, zasilanie 24 V DC, komunikacja: z systemem SCADA przez Ethernet; z innymi komponentami stanowisk – w dowolnej formie) – 1 kpl. - Oświetlenie elewacyjne LED 12V (lub 24 V) zamontowane w pracowni lub na zewnątrz budynku – min.2 szt. - Stół laboratoryjny do stanowiska SCADA –1 szt. ( minimalne wymagania): konstrukcja stołu wykonana z profili aluminiowych o przekroju kwadratowym, blat: płyta meblowa w kolorze srebrnoszarym, wymiary 1600 mm x 800 mm, wymiary całkowite stołu: 1600 mm x 800 mm x 700 mm,4 stopki, - Elementy montażowe i konstrukcyjne niezbędne wytworzenia instalacji i do prawidłowego funkcjonowania stanowiska w pracowni – 1 kpl. - Wymagana współpraca z systemem SCADA przewidzianym w pracowni, - Plansza dydaktyczna ze schematem stanowiska, - Instrukcja użytkownika w języku polskim. - Dostęp do uzupełniających materiałów dydaktycznych z zakresu OZE na platformie e-learningowej. - Stanowisko powinno przewidywać możliwość współpracy z kolektorem hybrydowym (część fotowoltaiczna) na stanowisku nr 4. - Dostawa, uruchomienie i przygotowanie układu do pracy w pracowni w uzgodnieniu z Zamawiającym. 2. Stanowisko nr 2: Stanowisko do badania systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC)- 1 kpl. Opis: Stanowisko dydaktyczne powinna tworzyć centrala wentylacyjna (rekuperator z pompą ciepła), instalacja wentylacyjna w pracowni oraz gruntowy wymiennik ciepła (GWC) oraz kontroler stanowiska zrealizowany na przemysłowym sterowniku PLC. Stanowisko dydaktyczne musi mieć możliwość zarządzania zdalnego za pośrednictwem systemu SCADA dostępnego w pracowni oraz przez sieć Internet. Minimalne wyposażenie stanowiska: Elementy montowane poza pracownią: - Gruntowy wymiennik ciepła GWC: płytowy bezprzeponowy min. 12 płytowy (min. 5,2m x 6,4 m), zamontowany w ziemi na głębokości ok. 0,7-1,5 m, odizolowany warstwą ok. 100 mm styropianu od góry i po bokach; wyznaczenie miejsca montażu po stronie Zamawiającego. Po stronie Wykonawcy przygotowanie terenu i prace ziemne, przejścia przez przegrody , montaż i izolacja GWC wraz z osprzętem pomiarowym – 1 kpl. - Czerpnia powietrza – na zewnątrz budynku, połączona z GWC przewodem o średnicy min.150 mm – 1 kpl. - Wyrzutnia dachowa lub boczna – przewody o średnicy 200 mm – 1 kpl. Stanowisko w pracowni: - Rekuperator z pompą ciepła (centrala wentylacyjna) – wentylatory z silnikami EC lub 230 V AC, możliwość obsługi protokołu Modbus lub innego obsługiwanego przez zastosowany sterownik PLC, umożliwiający wentylację powierzchni min. 250 m2, strumień wymieniany w zakresie. 300-400 m3/h – 1 kpl. - Konstrukcja nośna stanowiska z profili aluminiowych, wymiary stanowiska umożliwiające swobodny montaż centrali oraz dostęp podczas zajęć dydaktycznych – 1 kpl. - Pomiar temperatury – czujniki temperatury np. Pt 100 lub Pt1000 zamontowane w różnych punktach instalacji dydaktycznej – 8 szt. - Pomiar przepływu powietrza na wylocie z rekuperatora – 1 kpl. - Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna: zamontowana pod sufitem w formie rurociągów podwieszanych (średnica min. 150 mm), zawierająca anemostaty nawiewne i wyciągowe, wykonana w sposób estetyczny i zgodny z zasadami wykonywania tego typu instalacji – 1 zestaw - Szafka sterownicza ze sterownikiem PLC zarządzającym stanowiskiem dydaktycznym (sterownik PLC min. 24 wejścia, 16 wyjść, zasilanie 24 V DC, komunikacja: z systemem SCADA przez Ethernet; z innymi komponentami stanowisk – w dowolnej formie) – 1 kpl. - Stół laboratoryjny do stanowiska SCADA –1 szt. ( minimalne wymagania): konstrukcja stołu wykonana z profili aluminiowych o przekroju kwadratowym, blat: płyta meblowa w kolorze srebrnoszarym, wymiary 1600 mm x 800 mm, wymiary całkowite stołu: 1600 mm x 800 mm x 700 mm,4 stopki, -Elementy montażowe i konstrukcyjne niezbędne wytworzenia instalacji i do prawidłowego funkcjonowania stanowiska w pracowni – 1 kpl. - Wymagana współpraca z systemem SCADA przewidzianym w pracowni, - Plansza dydaktyczna ze schematem stanowiska, - Dostęp do uzupełniających materiałów dydaktycznych z zakresu OZE na platformie e-learningowej. - Instrukcja użytkownika w języku polskim. - Dostawa, uruchomienie i przygotowanie układu do pracy w pracowni w uzgodnieniu z Zamawiającym 3. Stanowisko nr 3: Stanowisko do badania instalacja ciepłej wody użytkowej z kolektorem próżniowym i pompą ciepła powietrze-woda – 1 kpl. Opis: Stanowisko dydaktyczne powinien tworzyć system solarny składający się z kolektora próżniowo-rurowego zamontowanego na dachu płaskim (min. 10 rur próżniowych) , zbiornika ciepłej wody użytkowej o pojemności min 200 l zintegrowanego z pompą ciepła, zespołu solarno-pompowego, sterownika solarnego oraz kontrolera stanowiska zrealizowanego na przemysłowym sterowniku PLC. Stanowisko dydaktyczne powinno być wyposażone w następującą aparaturę pomiarową: - ciepłomierze, które umożliwiają uzyskanie informacji takich jak przepływ i temperatury cieczy, moc oraz przekazana energia w określonym punkcie instalacji. - licznik energii elektrycznej pozwalający na pomiar zużycia energii elektrycznej przez sprężarkę pompy ciepła oraz grzałkę elektryczną w zbiorniku. - czujniki temperatury (zbiornik c.w.u. oraz kolektor próżniowo-rurowy), Stanowisko dydaktyczne musi mieć możliwość zarządzania zdalnego za pośrednictwem systemu SCADA dostępnego w pracowni oraz przez sieć Internet. Minimalne wyposażenie stanowiska: Elementy montowane poza pracownią: - Kolektor słoneczny próżniowo- rurowy (min. 10 rur próżniowych) – 1 kpl. -Stelaż montażowy kolektora na dach płaski, kąt nachylenia ok. 45° – 1 kpl. Stanowisko w pracowni: - Konstrukcja nośna stanowiska dydaktycznego wykonana z profili aluminiowych o wymiarach min.700 mm x 1100 mm x 1700 mm – 1 kpl. - Szafka sterownicza ze sterownikiem PLC zarządzającym stanowiskiem dydaktycznym (sterownik PLC min. 24 wejścia, 16 wyjść, zasilanie 24 V DC, komunikacja: z systemem SCADA przez Ethernet; z innymi komponentami stanowisk – w dowolnej formie) – 1 kpl. - Zbiornik c.w.u z pompą ciepła o pojemności min. 200 l z pojedynczą lub podwójną wężownicą i grzałką elektryczną o mocy min. 1 kW – 1 kpl. - Naczynie wyrównawcze zbiornika c.w.u. – 1 kpl. - Grupa solarno-pompowa dopasowana do parametrów instalacji – 1 kpl. - Regulator/sterownik solarny – 1 kpl. - Solarne naczynie przeponowe o pojemności i ciśnieniu pracy dopasowanym do parametrów instalacji – 1 kpl. - Układ pompy recyrkulacyjnej c.w.u. – 1 kpl. - Układ odbioru nadmiaru ciepła w instalacji w okresie bez zajęć dydaktycznych – 1 kpl. - Elementy systemu połączeniowego dla kolektora, pompy ciepła, grupy solarno-pompowej, zbiornika itd. – 1 kpl. - Płyn solarny (np. glikol propylenowy) – 1 kpl. - Aparatura pomiarowa współpracująca z systemem SCADA: - ciepłomierze z czujnikami temperatury np. Pt100, Pt500, lub Pt1000 lub inny – 2 kpl. - licznik energii elektrycznej – 1 szt. - Czujniki temperatury np. Pt100, Pt500, Pt1000 lub inny w instalacji solarnej (zbiornik cwu (1 szt.) ; kolektor płaski (1 szt.) – 2 kpl. - Stół laboratoryjny do stanowiska SCADA –1 szt. ( minimalne wymagania): konstrukcja stołu wykonana z profili aluminiowych o przekroju kwadratowym, blat: płyta meblowa w kolorze srebrnoszarym, wymiary 1600 mm x 800 mm, wymiary całkowite stołu: 1600 mm x 800 mm x 700 mm,4 stopki, - Elementy montażowe i konstrukcyjne niezbędne wytworzenia instalacji i do prawidłowego funkcjonowania stanowiska w pracowni – 1 kpl. - Wymagana współpraca z systemem SCADA przewidzianym w pracowni, - Plansza dydaktyczna ze schematem stanowiska, - Instrukcja użytkownika w języku polskim. - Dostęp do uzupełniających materiałów dydaktycznych z zakresu OZE na platformie e-learningowej. - Dostawa, uruchomienie i przygotowanie układu do pracy w pracowni w uzgodnieniu z Zamawiającym. 4. Stanowisko nr 4: Stanowisko do badania kolektora płaskiego hybrydowego PVT zasilającego instalację CWU – 1 kpl. Opis: Stanowisko dydaktyczne powinien tworzyć system solarny składający się z kolektora płaskiego zamontowanego na dachu płaskim/skośnym, zbiornika ciepłej wody użytkowej, zespołu solarno-pompowego, sterownika solarnego oraz kontrolera stanowiska zrealizowanego na przemysłowym sterowniku PLC. Stanowisko dydaktyczne powinno być wyposażone w następującą aparaturę pomiarową: - ciepłomierze, które umożliwiają uzyskanie informacji takich jak przepływ i temperatury cieczy, moc oraz przekazana energia w określonym punkcie instalacji, - licznik energii elektrycznej pozwalający na pomiar zużycia energii elektrycznej przez grzałkę elektryczną w zbiorniku, - czujniki temperatury (zbiornik c.w.u. oraz kolektor płaski), Stanowisko dydaktyczne musi mieć możliwość zarządzania zdalnego za pośrednictwem systemu SCADA dostępnego w pracowni oraz przez sieć Internet. Minimalne wyposażenie stanowiska: Elementy montowane poza pracownią: - Kolektor słoneczny płaski hybrydowy PVT: parametry termiczne powierzchnia całkowita min. 1,3m2, moc szczytowa kolektora min. 600 W, parametry elektryczne: moc szczytowa min. 150 W – 1 kpl. - Stelaż montażowy na dach płaski, kąt nachylenia kolektora płaskiego wynosi 45° – 1 kpl. Stanowisko w pracowni: - Konstrukcja nośna stanowiska dydaktycznego wykonana z profili aluminiowych o wymiarach min.700 mm x 1100 mm x 1700 mm – 1 kpl. - Szafka sterownicza ze sterownikiem PLC zarządzającym stanowiskiem dydaktycznym (sterownik PLC min. 24 wejścia, 16 wyjść, zasilanie 24 V DC, komunikacja: z systemem SCADA przez Ethernet; z innymi komponentami stanowisk – w dowolnej formie) – 1 kpl. - Zbiornik c.w.u o pojemności min. 200 l z pojedynczą lub podwójną wężownicą i grzałką elektryczną o mocy min. 1 kW – 1 kpl. - Naczynie wyrównawcze zbiornika c.w.u. – 1 kpl. - Grupa solarno-pompowa dopasowana do parametrów instalacji – 1 kpl. - Regulator/sterownik solarny – 1 kpl. - Solarne naczynie przeponowe o pojemności i ciśnieniu pracy dopasowanym do parametrów instalacji – 1 kpl. - Układ pompy recyrkulacyjnej c.w.u. – 1 kpl. - Układ odbioru nadmiaru ciepła w instalacji w okresie bez zajęć dydaktycznych – 1 kpl. - Elementy systemu połączeniowego dla kolektora, pompy ciepła, grupy solarno-pompowej, zbiornika itd. – 1 kpl. - Płyn solarny (np. glikol propylenowy) – 1 kpl. - Aparatura pomiarowa współpracująca z systemem SCADA: - Ciepłomierze z czujnikami temperatury np. Pt100, Pt500, Pt1000 lub inny – 2 kpl. - Licznik energii elektrycznej – 1szt. - Czujniki temperatury np. Pt100, Pt500, Pt1000 lub inny w instalacji solarnej (zbiornik cwu (1 szt.) ; kolektor płaski (1 szt.) – 2 kpl. - Elementy montażowe i konstrukcyjne niezbędne wytworzenia instalacji i do prawidłowego funkcjonowania stanowiska w pracowni – 1 kpl. - Kolektor hybrydowy (część fotowoltaiczna) powinien współpracować ze stanowiskiem nr 1 - Stół laboratoryjny do stanowiska SCADA –1 szt. ( minimalne wymagania): konstrukcja stołu wykonana z profili aluminiowych o przekroju kwadratowym, blat: płyta meblowa w kolorze srebrnoszarym, wymiary 1600 mm x 800 mm, wymiary całkowite stołu: 1600 mm x 800 mm x 700 mm,4 stopki, - Wymagana współpraca z systemem SCADA przewidzianym w pracowni, - Plansza dydaktyczna ze schematem stanowiska, - Instrukcja użytkownika w języku polskim. - Dostęp do uzupełniających materiałów dydaktycznych z zakresu OZE na platformie e-learningowej. - Dostawa, uruchomienie i przygotowanie układu do pracy w pracowni w uzgodnieniu z Zamawiającym 5. Stanowisko nr 5: System SCADA do centralnego sterowania i nadzoru stanowisk dydaktycznych w pracowni OZE – 1 kpl. Opis: SCADA w pracowni OZE – wymagania dotyczące realizacji systemu informatycznego w pracowni: - Praca ciągła systemu 24/7, - Praca podstawowych urządzeń sterujących i wykonawczych jest niezależna od systemu nadzorującego (SCADA), - Obsługa stanowisk dydaktycznych z poz. 1-4 - Akwizycja danych pomiarowych: - Komunikacja ethernetowa ze sterownikami PLC i aparaturą pomiarową, - Interfejs użytkownika, umożliwiający prezentację pracy systemu wraz z danymi archiwalnymi oraz umożliwiający kontrolę jego pracy, - Interfejs użytkownika (administracyjny oraz kliencki) dostępny przez przeglądarkę internetową, - Możliwość integracji w przyszłości dodatkowych stanowisk, - Licencja oprogramowania SCADA nie może ograniczać możliwości rozbudowy systemu, czynności administracyjnych oraz liczby równoczesnego dostępu wielu użytkowników. Minimalne wyposażenie stanowiska: - Serwer danych: klasy PC, minimum dwa dyski twarde o pojemności umożliwiającej prawidłową pracę systemu z archiwizacją danych pomiarowych przez minimum 5 lat i pracujące w układzie z kontrolą parzystości; pamięć ram ECC lub ECC-R – 1 szt. - Zasilacz UPS: zapewniający minimum 30 minut podtrzymania bateryjnego i automatyczne zamknięcie systemu w przypadku rozładowania akumulatorów – 1 szt. - Szafa rack: zamykana, uniemożliwiająca dostęp do serwera danych osobom nieuprawnionym – 1 szt. - Stół laboratoryjny do stanowiska SCADA –1 szt. ( minimalne wymagania): konstrukcja stołu wykonana z profili aluminiowych o przekroju kwadratowym, blat: płyta meblowa w kolorze srebrnoszarym, wymiary 1600 mm x 800 mm, wymiary całkowite stołu: 1600 mm x 800 mm x 700 mm,4 stopki, - Oprogramowanie SCADA z licencją umożliwiającą swobodną rozbudowę systemu w przyszłości – 1 szt. - Infrastruktura sieciowa łącząca stanowiska dydaktyczne – 1 kpl. - Instrukcja użytkownika w języku polskim – 1 kpl. 6. Zestawy komputerowe do stanowisk SCADA – 5 kpl. Wymagania minimalne: - Procesor — wydajność minimum 2000 wg passmark - Płyta główna — dopasowana do zestawu, obsługa SATA3, obsługa USB3 - Pamięć ram — minimum 8GB - Dysk — typu SSD, minimum 120GB, SATA3 - Karta graficzna — zintegrowana, wyjścia minimum 1 szt. VGA oraz 1 szt. HDMI - Karta sieciowa — zintegrowana, zgodna z 1000BASE-T - Karta dźwiękowa — zintegrowana - Napęd optyczny — możliwość odczytu płyt CD i DVD - Obudowa — dopasowana do zestawu - Zasilacz — moc minimum 300W, certyfikat sprawności min. 80+bronze - System operacyjny - 64-bitowy, j. polski, Windows 7 home premium lub Windows 8.1 home lub Windows 10 home, licencja OEM - Klawiatura i mysz — pasująca do zestawu - Monitor — FullHD, przekątna minimum 21 cali, wbudowane głośniki, złącza: min 1 szt. VGA, min. 1 szt, HDMI.

2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
39162110-9

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 20/09/2017

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena60
Termin wykonania 40

6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2   
Nazwa:
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Część 2 (zadanie nr 2 )Wyposażenie pracowni budowlanych „Przedmiotem zamówienia jest zakup dostawa i montaż wyposażenia do pracowni dydaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie” Zamawiający w niniejszym postępowaniu składania ofert częściowych, w związku z powyższym Zamawiający podzielił zamówienie na 2 (dwie) części ( zadania) określone szczegółowo poniżej w niniejszej SIWZ. CPV 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny, 43830000-0 – Narzędzia ręczne z napędem mechanicznym, 43300000-6 – Maszyny i sprzęt budowlany. Ogólne założenia 1. Termin realizacji: (termin podany przez Wykonawce w ofercie ). 2. Gwarancja: min 24 m-ce 3. Termin płatności: 30 dni od dostawy i wystawienia faktury 4. Dostawa, urządzeń, sprzętu do pracowni budowlanych nastąpi na koszt Wykonawcy i w uzgodnieniu z Zamawiającym. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. OPIS Przedmiot zamówienia został opisany poprzez wskazanie wymagań minimalnych: 1. Stoły warsztatowe – 32 szt. Opis/ wymagania minimalne : konstrukcja stołu ze stalowych profili 60 x 60 mm śrubowane metalowe nóżki do wyrównywania nierówności roboczy blat stołu grubości 40 mm ze szczególnie trwałym pokryciem w kolorze czarnym np. ze sklejki antypoślizgowej wodoodpornej (gładką powierzchnią do góry) ,maksymalne obciążenie blatu roboczego 1000 kg długość stołu 2100 mm, głębokość stołu 750 mm, wysokość 800 mm 2. Taborety warsztatowe 64 szt. Opis/ wymagania minimalne : Stalowa podstawa na stopkach. (Konstrukcja stalowa) Regulacja wysokości pneumatyczna Wysokość siedziska regulowana za pomocą siłownika pneumatycznego (Stopki) Siedzisko drewniane z oparciem profilowane obrotowe wokół własnej osi Oparcie Nośność krzesła 110 kg 3. Szafka ubraniowa 4 szt. Opis/ wymagania minimalne : konstrukcja stalowa , cokół o wysokości 100mm, drzwi z profilem wzmacniającym, osadzone na ukrytych zawiasach, na drzwiach otwory wentylacyjne oraz ramka na etykietę, Wnętrze produktu: w każdej komorze półka i drążek z przesuwanymi wieszakami Zamknięcie: drzwi zamykane zamkiem cylindrycznym , do każdego zamka dwa klucze w komplecie, zamek w systemie klucza master Wymiary: wysokość 1800mm, szerokość 610mm, głębokość 480mm 4. Biurko warsztatowe 4 szt. Opis/ wymagania minimalne: konstrukcja wykonana z wysokiej jakości profili zamkniętych o przekroju kwadratowym, łatwość poziomowania dzięki stópkom regulacyjnym, blat - płyta laminowana o podwyższonej odporności na ścieranie o grubości 25mm zabezpieczony listwa zabezpieczającą Wymiary: wysokość 750mm, szerokość 2005mm, głębokość 750mm Wyposażenie dwie szafki pod blatem 5. Regał warsztatowy 8 szt. Opis/ wymagania minimalne: Wysokość regału mini 1800 mm Szerokość min 900 mm Głębokość min 500 mm Ilość półek 5 szt – z płyty meblowej laminowana o podwyższonej twardości i odporności na ścieranie o grubości min 22 mm Obciążalność (nośność) półki – 250 kg Rama stalowa malowana/ocynkowana. Regał zaczepowy (montaż bez śrub) 6. Rusztowanie aluminiowe – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: Rodzaj rusztowania ; aluminiowe rurowe jezdne - koła z antypoślizgową gumową powłoką Wymiar rusztowania: 1,35 x 1,85m Wys. rusztowania 2,00m Wys. robocza 3,00m Maksymalne obciążenie na pomost min. 250 kg 7. Drabina rozkładana aluminiowa – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: Drabina wielofunkcyjna 3 elementowa. Maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Długość drabiny złożonej 3,10 m Długość robocza drabiny rozłożonej – 7,65 m Długość robocza w podparciu 4,8 m Przekrój profilu bocznego min 77x25 mm 8. Wiertarka udarowa ręczna – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: Typ uchwytu – sds ( z możliwością wymiany na samozaciskowy) Średnica wiercenia min 13 mm 3 rodzaje pracy – wiercenie, wiercenie z udarem , kucie Regulacja obrotów Zmiana kierunków obrotów Moc min -750 W uchwyt samozaciskowy typ sds 9. Mieszadło warsztatowe do kleju – 6 szt. (Mieszarka elektryczna) Opis/ wymagania minimalne: Do mieszania materiałów budowlanych o średniej i wysokiej lepkości (m in. kleju) Moc:  min 1500 W Max masa mieszanej substancji: 75 kg Ilość biegów: min  2 - wolnoobrotowe z miękkim startem 10. Waga elektroniczna do 30 kg – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: typ wieszakowy - wyświetlacz cyfrowy - Szala wagi ze stali szlachetnej 11. Szlifierka kątowa – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: Moc min 750 W , średnica tarczy min125 mm, regulowane obroty, bez narzędziowy system mocowania tarczy 12. Wiertarko -wkrętarka akumulatorowa z oprzyrządowaniem – 6 szt. Opis/ wymagania minimalne: Napięcie akumulatora (V) min 14 Rodzaj akumulatora – litowo- jonowy Pojemność akumulatora (ah) min -2 Ilość akumulatorów w zestawie - 2 Ilość prędkości obrotowych 2 Ładowarka 2 Rodzaj uchwytu – samozaciskowy Wbudowana dioda podświetlająca miejsce pracy Walizka z kompletem bitów

2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
39162110-9, 43830000-0, 43300000-6

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:
data zakończenia: 20/09/2017

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena60
Termin wykonania 40

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Ogłoszenie nr 96276 - 2017 z dnia 2017-06-13 r.
Nysa: Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach ”
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

tak

Nazwa projektu lub programu

Dokument dot. realizacji projektu pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” (nr decyzji o dofinansowaniu RPOP.10.04.00-16-0001/16-00), dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 67990-2017


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Starostwo Powiatowe w Nysie, krajowy numer identyfikacyjny 53141222000000, ul. Piastowska  33, 48-300   Nysa, państwo Polska, woj. opolskie, tel. 774 085 065, faks 774 085 065, e-mail zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl
Adres strony internetowej (URL): http://bip.spnysa.nv.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Zakup, dostawa i montaż wyposażenia do Rozbudowy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie przy ul. Orkana 6 w ramach zadania: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach ”

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):

IP.272.2.14.2017.KM

II.2) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:


II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Tak

II.5) Główny Kod CPV: 39162110-9
Dodatkowe kody CPV: 43830000-0, 43300000-6,
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR:
1  
NAZWA:
1. Opis przedmiotu zamówienia. „Przedmiotem zamówienia jest zakup dostawa i montaż wyposażenia do pracowni dydaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie” Zamówienie obejmuje równocześnie uruchomienie wraz z instalacją poniżej wskazanych urządzeń i wyposażenia. Symbol grupy lub kategorii CPV: 39162110-9 - Sprzęt dydaktyczny Część 1 (zadanie nr 1) -Wyposażenie pracowni odnawialnych źródeł energii
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25/05/2017

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT


Waluta


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
1
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:


liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe MICRO - Marek Kowalski,  micro@micro.pl,  {Dane ukryte},  48-385,  Otmuchów,  kraj/woj. opolskie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
344277,00

Oferta z najniższą ceną/kosztem
344277,00
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
344277,00

Waluta:
PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:

CZĘŚĆ NR:
2  
NAZWA:
Wyposażenie pracowni budowlanych 1. Stoły warsztatowe – 32 szt. 2. Taborety warsztatowe 64 szt. 3. Szafka ubraniowa 4 szt.  4. Biurko warsztatowe 4 szt. 5. Regał warsztatowy 8 szt. 6. Rusztowanie aluminiowe – 6 szt. 7. Drabina rozkładana aluminiowa – 6 szt. 8. Wiertarka udarowa ręczna – 6 szt. 9. Mieszadło warsztatowe do kleju – 6 szt. 10. Waga elektroniczna do 30 kg – 6 szt. 11. Szlifierka kątowa – 6 szt. 12. Wiertarko -wkrętarka akumulatorowa z oprzyrządowaniem – 6 szt.
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25/05/2017

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT


Waluta


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
5
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:


liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
WUTECH - Małgorzata Agnieszka Duma,  hubert@wutech.pl,  {Dane ukryte},  71-066,  Szczecin,  kraj/woj. zachodniopomorskie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
109962,00

Oferta z najniższą ceną/kosztem
109962,00
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
168847,02

Waluta:
PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: Piastowska 33, 48-300 Nysa
woj. opolskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl
tel: 774 085 065
fax: 774 085 065
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-04-26
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 6799020170
ID postępowania Zamawiającego: IP.272.2.14.2017.KM
Data publikacji zamówienia: 2017-04-17
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: http://bip.spnysa.nv.pl
Informacja dostępna pod: http://bip.spnysa.nv.pl
Okres związania ofertą: 31 dni
Kody CPV
39162110-9 Sprzęt dydaktyczny
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
1. Opis przedmiotu zamówienia. „Przedmiotem zamówienia jest zakup dostawa i montaż wyposażenia do pracowni dydaktycznych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie” Zamówienie obejmuje równocześnie uruchomienie wraz z instalacją poniżej wskaza Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe MICRO - Marek Kowalski
Otmuchów
2017-06-13 344 277,00
Wyposażenie pracowni budowlanych 1. Stoły warsztatowe – 32 szt. 2. Taborety warsztatowe 64 szt. 3. Szafka ubraniowa 4 szt.  4. Biurko warsztatowe 4 szt. 5. Regał warsztatowy 8 szt. 6. Rusztowanie aluminiowe – 6 szt. 7. Drabina rozkładana aluminiowa – 6 WUTECH - Małgorzata Agnieszka Duma
Szczecin
2017-06-13 109 962,00