Zamość: Przebudowa mostu przez rzekę Łabuńkę w ciągu drogi powiatowej nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - Białobrzegi w m. Białobrzegi w km 10+708


Numer ogłoszenia: 76069 - 2010; data zamieszczenia: 02.04.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg Powiatowych , ul. Szczebrzeska 69, 22-400 Zamość, woj. lubelskie, tel. 084 6396332, faks 0846396332.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    zdp_zamosc@pro.onet.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa mostu przez rzekę Łabuńkę w ciągu drogi powiatowej nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - Białobrzegi w m. Białobrzegi w km 10+708.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Roboty drogowe: 1.roboty przygotowawcze: - roboty rozbiórkowe 2.roboty ziemne - wykopy - nasypy 3.podbudowa - podbudowa z kruszywa łamanego - podbudowa z betonu asfaltowego 4.nawierzchnia - w-wa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm. - w-wa ścieralna z betonu asfaltowego gr.4 cm - chodnik 5.elementy ulic - krawężniki betonowe - chodnik z kostki brukowej - obrzeża betonowe Roboty mostowe: 1. korpusy podpór - przyczółki żelbetowe - naprawa powierzchni betonowych podpór zaprawami typu PCC - naprawa powierzchni betonowych podpór metodą torkretowania - likwidacja rys pęknięć podpory betonowej metodą iniekcji średniociśnieniowej - rozbiórka podpory betonowej 2. ustroje nośne - ustrój nośny z belek prefabrykowanych - chodnik betonowy - opaska - kapy betonowe z prefabrykowaną deską gzymsową - wykonanie wzmocnienia płyty pomostu - lokalne naprawy powierzchni betonu przęseł zaprawami typu PCC - rozbiórka pomostu betonowego 3. urządzenia dylatacyjne - elastyczne przykrycia dylatacyjne 4. odwodnienie - sączki dla odwodnienia izolacji - dreny dla odwodnienia izolacji 5. hydroizolacja - izolacje powłokowe - izolacja z papy zgrzewalnej - układana na powierzchniach betonowych - rozbiórka warstwy izolacji bitumicznej 6. wyposażenie mostu - balustrady na obiektach mostowych - krawężniki kamienne - rozbiórka krawężników - rozbiórka poręczy stalowych 7. roboty przyobiektowe - stożki przyczółków - płyty przejściowe - umocnienie skarp stożków przyczółkowych 8. odwodnienie korpusu drogowego - nawierzchnia chodnika z żywic syntetycznych - rozbiórka nawierzchni chodników z asfaltu.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego do 50 % wartości zamówienia podstawowego, zakres jak w zamówieniu podstawowym.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.22.11.00-3, 45.22.11.10-6, 45.22.11.11-3, 45.22.11.19-9, 45.23.32.20-7.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.09.2010.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępując do przetargu jest obowiązany wnieść wadium nie później niż do dnia 19.04.2010r. godz. 9:45 w wys. 3000,00 (trzy tysiące zł. )


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych Wykonawca składa następujące dokumenty: - aktualny odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. - aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert; Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie, składa następujące dokumenty: - wykaz co najmniej dwóch robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat (2005-2009) przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - załącznik Nr 4 do niniejszej Instrukcji . W załączonych referencjach należy potwierdzić wykonanie co najmniej dwóch zadań w żądanej technologii określonej w ofercie z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca robót. Załączone referencje muszą potwierdzać, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Referencje jako członka konsorcjum przy realizacji danego zadania będą traktowane jako własne - co do zakresu i wartości - jeżeli udowodni , że przynajmniej 50% robót wykonał we własnym zakresie. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W celu potwierdzenia, że Wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem technicznych składa następujące dokumenty: - Wykonawca ma posiadać lub mieć zapewniony dostęp (przez dzierżawę, wynajem lub w inny sposób) do niżej podanych w pełni sprawnych jednostek podstawowego sprzętu: 1.Koparka podsiębierna - 1szt.;2. Walec statyczny samojezdny 10 t - 1 szt.;3.Walec statyczny samojezdny ogumiony - 1 szt.; 4.Walec wibracyjny samojezdny - 1 szt.;5. Ubijak spalinowy - 1 szt.; 6.Samochód samowyładowczy 5 t - 1 szt.; 7.Samochód samowyładowczy 10 t ÷ 15 t - 1 szt.; 8. Rozkładarka mas bitumicznych - 1 szt; 9. Stacjonarna wytwórnia mas bitumicznych o mieszaniu cyklicznym, powinna zapewniać warunki ochrony środowiska i produkcję nie mniejszą niż 20 ton/h 1) - 1 szt.; 10. Pompa do betonowania na żurawiu - 1 szt.; 11. Spawarka elektryczna wirująca 500A - 1 szt; 11. Żuraw samochodowy do 12 t - 1 szt. Oferent może także wymienić alternatywny, porównywalny technicznie sprzęt proponowany przez siebie dla danych robót, dołączając uzasadnienie swoich propozycji. Jeżeli Wykonawca nie dysponuje wytwórnią mas bitumicznych, Zamawiający dopuszcza zakup mieszanki mineralno-asfaltowej. Wytwórnia mas bitumicznych, z której będzie dostarczana mieszanka (również zakupiona) powinna być zlokalizowana w odległości nie większej niż 45 km od miejsca wbudowania, przy czym dopuszcza się większą odległość od miejsca wbudowania pod warunkiem jednak, że czas liczony od chwili zakończenia załadunku samochodu na wytwórni do chwili rozpoczęcia wbudowywania mieszanki nie przekracza 2 (dwóch) godzin z jednoczesnym spełnieniem warunku zachowania temperatury wbudowania oraz cech jakościowych mieszanki. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W celu potwierdzenia, że Wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia składa następujące dokumenty: wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia; Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowany personel, posiadający wymagane przez Prawo Budowlane uprawnienia w danej specjalizacji do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w celu obsadzania niżej podanych stanowisk. Wykonawca poda informacje dotyczące kandydata na każde stanowisko. Pod względem doświadczenia każdy z kandydatów powinien spełniać niżej podane wymagania: 1. Kierownik robót, całkowite doświadczenie 3 lata, jako kierownik podobnych robót 2 lata 2. Majster robót, całkowite doświadczenie 2 lata - wykaz narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o sposobie dysponowania tymi zasobami; Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie złożonych przez Wykonawcę oświadczeń i dokumentów.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
    • wykaz narządzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wykonawca złoży oświadczenie, że posiada niezbędny potencjał finansowy, kadrowy, techniczny oraz doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia oraz nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 22 i art. 24 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych - załącznik Nr 1 do niniejszej Instrukcji. 2. Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. 3. Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale Podwykonawców. Jeżeli Wykonawca zamierza podzlecić roboty, to Podwykonawca musi być wskazany w ofercie - załącznik Nr 5 do SIWZ należy przedstawić jego doświadczenie. Na podstawie art.36 ust.4 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia , której wykonanie powierzy podwykonawcom. 4. Formularz oferty (na załączonym druku) 5. Kosztorys ofertowy zawierający ceny jednostkowe netto i ceny ofertowe netto elementów rozliczeniowych (wypełniony ściśle wg załączonego wzoru w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia). 6. Wykaz stawek i narzutów na załączniku B do Kosztorysu Ofertowego 7. Potwierdzenie wniesienia wadium 8. Umowa spółki cywilnej, jeżeli działalność gospodarcza przedsiębiorców jest prowadzona w formie spółki cywilnej. 9. Podpisany wzór umowy 10. Opracowany przez Wykonawcę harmonogram realizacji robót. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, zastępuje się dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.zdp.zamosc.pl; www.bip.zdp.zamosc.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Zarząd Dróg powiatowych w Zamościu ul. Szczebrzeska 69, pokój nr 7.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
19.04.2010 godzina 09:45, miejsce: Zarząd Dróg powiatowych w Zamościu ul. Szczebrzeska 69, pokój nr 1 (sekretariat).


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Katowice: Usługa Rekrutacji, selekcji i wyboru uczestników projektu pn. Kompetencje na miarę potrzeb


Numer ogłoszenia: 76093 - 2010; data zamieszczenia: 02.04.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Wojewódzki Urząd Pracy , ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice, woj. śląskie, tel. 0 32 757 33 61.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.wup-katowice.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: jednostka organizacyjna samorządu województwa nieposiadająca osobowości prawnej.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa Rekrutacji, selekcji i wyboru uczestników projektu pn. Kompetencje na miarę potrzeb.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie procesu rekrutacji, selekcji i wyboru 200 uczestników (oraz 20 osób na listę rezerwową) projektu WUP w Katowicach pt.: Kompetencje na miarę potrzeb realizowanego w ramach Poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uczestnikami projektu mają być osoby pracujące, zamieszkujące obszar województwa śląskiego, które w dniu przystąpienia do projektu mają ukończony 50 rok życia. Podstawowa rekrutacja uczestników projektu (200 osób + 20 osób na listę rezerwową) obejmuje okres do 65 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzania rekrutacji uzupełniającej w miejsce osób rezygnujących z udziału w Projekcie na każdym etapie jego realizacji - przez cały okres trwania projektu. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany jest do: 1. Przygotowania wzorów dokumentów rekrutacyjnych (ankiety rekrutacyjne, zestawienia danych osobowych, ankiety motywacyjne, oświadczenia, deklaracje uczestnictwa w projekcie itp.) w terminie do 4 dni od daty podpisania umowy i przekazania ich w wersji elektronicznej i papierowej Zamawiającemu celem zatwierdzenia; 2. Zapewnienia po minimum jednym punkcie rekrutacyjnym w trzech głównych ośrodkach miejskich Regionu (Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa). Punkty muszą być dostępne przez cały okres podstawowej rekrutacji, 5 dni w tygodniu, przez 8 godzin zegarowych: a)trzy dni w tygodniu w godzinach 10.00 - 18.00 b)dwa dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 20.00 3.Zapewnienia minimum jednego stanowiska (biurko + minimum 2 krzesła) w każdym z punktów rekrutacyjnych do przyjmowania osób zainteresowanych; 4. Zapewnienia personelu obsługowego w każdym z punktów rekrutacyjnych; 5. Zapewnienia technicznych warunków obsługi, w tym linii telefonicznych na potrzeby rekrutacji w każdym z punktów rekrutacyjnych oraz kserokopiarki niezbędnej do robienia kopii zapasowych dokumentacji (np. dokumentów tożsamości); 6. Zamieszczenia na swojej głównej stronie internetowej informacji o rekrutacji wraz z wymogami oraz danymi kontaktowymi do poszczególnych punktów rekrutacyjnych; 7. Zapoznania się z zasadami równych szans (w tym równości płci) oraz stosowania ich w całym procesie rekrutacji zgodnie z wytycznymi dla PO KL w tym zakresie; 8. Zachowania zasady otwartości i dostępności informacji. Prowadząc akcję informacyjną wśród podmiotów komercyjnych, Wykonawca jest zobligowany do dotarcia z ofertą projektową do możliwie najszerszego grona firm z danej branży i odpowiedniego udokumentowania tego faktu; 9. Podania w dniu podpisania umowy danych kontaktowych do osoby, która ze strony Wykonawcy będzie odpowiedzialna za koordynację i nadzór nad usługą rekrutacji; 10. Przetwarzania danych osobowych osób zgłaszających się do projektu oraz zachowania zasad poufności przy przetwarzaniu tych danych; 11. Osobistego, telefonicznego oraz e-mailowego informowania przez personel Wykonawcy osób zainteresowanych założeniami i zakresem projektu; 12. Opracowania metody badania motywacji do podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz nadzór nad prawidłowym jego wdrożeniem na etapie rekrutacji; 13. Przestrzegania zasad wykluczających wystąpienie pomocy publicznej dla uczestników projektu, tj.: - wszystkie podmioty biorące udział w realizacji projektu są niezależne od pracodawcy uczestnika szkolenia, - szkolenie odbywa się poza miejscem pracy uczestników, - nabór na szkolenie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, - pracownicy zatrudnieni w jednym miejscu (u jednego pracodawcy) stanowią nie więcej niż 20% uczestników jednego szkolenia i równocześnie nie więcej niż 20% uczestników całego projektu; 14. Przeprowadzenia podstawowego procesu rekrutacji i selekcji uczestników, zgodnie z regulaminem, w tym nadzór psychologa nad procesem badania motywacji; 15. Przeprowadzenia uzupełniającej rekrutacji i selekcji uczestników w miejsce osób, które zrezygnowały z udziału w projekcie. Oddelegowanie nowej osoby do projektu powinno nastąpić w okresie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od daty poinformowania o takiej konieczności przez Zamawiającego. Powyższe zalecenie obowiązuje Wykonawcę przez cały okres trwania umowy; 16. Wyboru uczestników projektu: łącznie 220 osób (132 kobiety i 88 mężczyzn), w tym 20 osób na liście rezerwowej. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu zgody Zamawiającego, podział na K/M może ulec zmianie. Lista/listy uczestników będą stanowić załącznik do raportów rekrutacyjnych; 17. Przyporządkowania uczestników do konkretnych grup szkoleniowych w zależności od ich rozmieszczenia geograficznego (region centralny, północny i południowy województwa), zadeklarowanych umiejętności językowych i komputerowych oraz preferencji czasowych. Zgodnie z założeniami projektu liczebność grupy szkoleniowej musi mieścić się w przedziale 6-7 osób w przypadku szkoleń językowych i średnio 10 osób w przypadku szkoleń komputerowych; 18. Opracowania zbiorczych raportów rekrutacyjnych, opisujących zakres działań informacyjno- promocyjnych (np. czy i do jakich podmiotów kierowana była akcja informacyjna), techniczne warunki rekrutacji, proces rekrutacji, listy kandydatów wraz ze ścieżką ich oceny w kontekście kryteriów dostępu i kryteriów strategicznych, listy uczestników, lista rezerwowa itp. Do raportów maja być załączone oryginalne dokumenty rekrutacyjne; 19. Zapewnienia stałego dostępu do dokumentacji rekrutacyjnej osobom wydelegowanym przez Zamawiającego; 20. Pisemnego oraz telefonicznego bądź e-mailowego poinformowania kandydatów o zakwalifikowaniu się do projektu; 21. Wizualizacji dokumentów oraz punktów rekrutacyjnych tj. zamieszczenia informacji o źródłach finansowania projektu oraz odpowiednich logotypów zgodnie z wytycznymi PO KL; 22. Zapewnienia przyjmowania zgłoszeń uczestników drogą telefoniczną, pocztą elektroniczną, poczta tradycyjną oraz osobiście, w tym przekazywanych z biura projektu w celu udokumentowania kolejności zgłoszeń. II. Zasady rekrutacji: Na etapie rekrutacji należy dokonać podziału kandydatów w oparciu o charakter wykonywanej pracy: umysłowa lub fizyczna. Selekcja (w oparciu o kryteria punktowe oraz kolejność zgłoszeń) powinna odbywać się niezależnie w tych dwóch grupach. Wykonawca będzie zobligowany do zrekrutowania po 100 uczestników dla każdej z dwóch przedstawionych powyżej grup oraz minimum po 10 osób na listę rezerwową dla każdej grupy. Rekrutacja powinna składać się z następujących etapów: - I etap obejmuje okres 30 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Na podstawie przeprowadzonej w tym okresie rekrutacji Wykonawca opracuje cząstkowy raport ze wskazaniem listy uczestników i przyporządkowania ich do poszczególnych grup szkoleniowych. W przypadku uzyskania mniejszej liczby osób od założonej (200 + 20 na listę rezerwową: po 10 dla każdej z dwóch grup wydzielonych pod względem wykształcenia), rekrutacja będzie kontynuowana. Pierwszy raport ma zostać przekazany do Zamawiającego celem zatwierdzenia. Wszelkie uwagi Zamawiającego do Raportu powinny być uwzględnione przez Wykonawcę w terminie nie dłuższym niż 4 dni od daty otrzymania informacji; - II etap (tylko w sytuacji zrekrutowania w I etapie mniejszej od założonej liczby osób) - obejmuje okres do 50 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Zbiorczą informację o II etapie rekrutacji będzie zawierał cząstkowy raport przekazany do Zamawiającego celem zatwierdzenia. Wszelkie uwagi Zamawiającego do raportu powinny być uwzględnione przez Wykonawcę w terminie nie dłuższym niż 4 dni od daty otrzymania informacji; - III etap (tylko w sytuacji zrekrutowania w I oraz II etapie mniejszej od założonej liczby osób) - obejmuje okres do 65 dni kalendarzowych od podpisania umowy. Zbiorczą informację o III etapie rekrutacji będzie zawierał cząstkowy raport przekazany celem zatwierdzenia. Wszelkie uwagi Zamawiającego do raportu powinny być uwzględnione przez Wykonawcę w terminie nie dłuższym niż 4 dni od daty otrzymania informacji. W przypadku zakończenia procesu wyboru uczestników projektu, do danego raportu cząstkowego Wykonawca dołącza raport końcowy, będący syntetyczną informacją o przeprowadzonych działaniach wraz z podaniem ostatecznej i całościowej listy uczestników. W przypadku zakończenia procesu rekrutacji na I etapie, raport cząstkowy będzie pełnić rolę raportu końcowego. Zamawiający dokona weryfikacji raportu końcowego w terminie do 14 dni kalendarzowych. Wszelkie uwagi Zamawiającego do raportu końcowego powinny być uwzględnione w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty otrzymania informacji. III. Wymagania dla potencjalnych uczestników projektu: 1. Osoba pracująca w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilnoprawną lub powołania; 2. Wiek 50+ (w dniu przystąpienia do projektu osoba musi mieć ukończone 50 lat); 3. Osoba zamieszkała na obszarze województwa śląskiego. IV. Kryteria rekrutacji dla potencjalnych uczestników projektu: 1. Poziom wynagrodzenia brutto (pracownika) poniżej 1 500 PLN: średnia z ostatnich 3 miesięcy (lub okresu zatrudnienia, jeżeli jest krótszy) poprzedzających zgłoszenie do projektu - dane w oparciu o zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków; +20 pkt 2. Data zakończenia edukacji formalnej przed rokiem 1978. Na potrzeby rekrutacji każdy z zainteresowanych będzie zobowiązany do chronologicznego przedstawienia dotychczasowej ścieżki edukacji, w ramach następujących poziomów wykształcenia: - podstawowy - średni - zasadniczy - zawodowy - wyższy - podyplomowy Kandydat musi oświadczyć, iż posiada formalne potwierdzenie każdego z poziomów odpowiednim dokumentem/dyplomem; tam gdzie to możliwe, należy określić specjalizację; kandydat będzie zobligowany do wskazania daty zakończenia ostatniego etapu edukacji formalnej (wraz z kserokopią dokumentu potwierdzającego/dyplomu); +15 pkt 3. Niskie lub zdezaktualizowane kwalifikacje w kontekście zdiagnozowanych potrzeb językowych i informatycznych wśród osób 50+. Stopień znajomości języka angielskiego oraz obsługi komputerów i Internetu będzie określany na podstawie ankiety rekrutacyjnej wypełnianej przez kandydatów: - brak znajomości podstawowej obsługi komputera i Internetu (tylko dla osób z wykształceniem poniżej średniego): +10 pkt - brak znajomości języka angielskiego: +10 pkt - podstawowa znajomość języka angielskiego (poziom A2): +8 pkt - średniozaawansowana znajomość języka angielskiego (poziom B1/B2): +6 pkt 4. Stopień motywacji do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Badanie w oparciu o testy zatwierdzone przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne: - wysoka motywacja: +15 pkt - średnia motywacja: +7 pkt - niska motywacja: +1 pkt 5. Poziom wykształcenia: - osoby z wykształceniem minimum średnim (tylko pracownicy umysłowi): +5 pkt - osoby z wykształceniem co najwyżej średnim (tylko pracownicy fizyczni): +5 pkt 6. W przypadku tej samej liczby punktów, o kolejności na liście będzie decydować kolejność zgłoszeń w ramach poszczególnych etapów rekrutacji..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
79.60.00.00-0.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w dniach: 65.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości: 3 180,00 zł (słownie: trzy tysiące sto osiemdziesiąt złotych 00/100) Wadium w formie pieniądza należy wpłacać na konto prowadzone w GETIN Bank S.A. II ODDZIAŁ W KATOWICACH: nr 52 1560 0013 2367 0237 0105 0001 W pozostałych formach: - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych, - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275) wadium należy złożyć w siedzibie Zamawiającego tj. ul. Kościuszki 30, III piętro, pok. 352 - KANCELARIA, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00). 1) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 14 kwietnia 2010 r. do godz. 10.00. 2) W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie będzie decydować data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego. 3) Zamawiający zwraca wadium : 3.1) wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, 3.2) niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert, 3.3) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza niezwłocznie po zawarciu umowy. 4) Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium po wyborze najkorzystniejszej oferty, a toczyło się postępowanie odwoławcze i w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. 4.1)ponowne wniesienie wadium nastąpi w terminie określonym przez Zamawiającego. 5) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 6) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca: 6.1) w odpowiedzi na wezwanie nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie, 6.2) którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, 6.3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • nie dotyczy


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje - w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej trzy usługi polegające na przeprowadzeniu jednorazowej rekrutacji min. 100 pracowników / uczestników z terenu województwa śląskiego o wartości nie mniejszej niż 50 000,00 zł każda; 2)Wykonawca jest wpisany do rejestru agencji zatrudnienia; Wykonawca na potwierdzenie spełnienia tego warunku dołączy: - Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (np. referencje). - aktualny wpis do rejestru agencji zatrudnienia; Zamawiający na podstawie załączonych dokumentów oceni spełnienie tego warunku w następujący sposób: spełnia /nie spełnia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zapewni co najmniej 3 lokale w trzech głównych ośrodkach regionu: Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa z przeznaczeniem na punkty rekrutacyjne, w bliskiej dostępności węzłów komunikacji miejskiej, zapewniając bezproblemowy dojazd osobom zainteresowanym; Wykonawca przedłoży wykaz lokali z przeznaczeniem na punkty rekrutacyjne w trzech głównych ośrodkach Regionu: Katowice, Bielsko - Biała, Częstochowa oraz określi ich dostępność do środków komunikacji miejskiej wraz z podaniem prawa do dysponowania tymi lokalami (np. oświadczenie innych podmiotów o udostępnieniu). Zamawiający na podstawie w/w dokumentu oceni spełnienie tego warunku w następujący sposób: spełnia/nie spełnia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca dysponuje: 1) co najmniej jedną osobą w każdym punkcie rekrutacyjnym, która będzie odpowiedzialna za opracowanie i przygotowanie wzorów dokumentów rekrutacyjnych (np. ankiety rekrutacyjne, zestawienia danych osobowych, ankiety motywacyjne, oświadczenia, deklaracje uczestnictwa w projekcie), opracowanie metod badania motywacji do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, opracowanie cząstkowych i zbiorczych raportów rekrutacyjnych. Osoba ta ma być z wykształcenia psychologiem i wykazać się doświadczeniem w realizacji min. 3 przedsięwzięć o podobnym charakterze; 2) koordynatorem, który odpowiedzialny będzie za nadzór nad usługą rekrutacji. Osoba ta ma posiadać wykształcenie wyższe, wykazać się doświadczeniem w kierowaniu min. 3 projektami o podobnym charakterze, posiadać zdolność analizy i planowania oraz umiejętność zarządzania i współpracy z ludźmi; 3) co najmniej trzema osobami - po jednej w każdym z punktów rekrutacyjnych, które będą odpowiedzialne za obsługę administracyjną osób zgłaszających się do projektu; Wykonawca przedłoży wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zamawiający na podstawie wyżej wymienionego wykazu oceni spełnienie tego warunku w następujący sposób: spełnia/nie spełnia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca powinien wykazać się - za ostatni zamknięty rok obrotowy - przychodem w wysokości nie mniejszej niż 250 000,00 zł Wykonawca przedłoży sprawozdanie finansowe albo jego część, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego innych dokumentów określających przychody (np. rachunek zysków i strat lub zestawienie przychodów) za ostatni zamknięty rok obrotowy. Zamawiający na podstawie wyżej wymienionego dokumentu oceni spełnienie tego warunku w następujący sposób: spełnia/nie spełnia. Nie spełnienie wyżej wymienionych warunków, skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • sprawozdanie finansowe w części, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym sprawozdaniu albo jego części, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego inny dokument określający obroty oraz zobowiązania i należności - za okres nie dłuższy niż ostatnie 1 rok obrotowy

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Pełnomocnictwo, w sytuacjach, w których uprawnienie do występowania w imieniu Wykonawcy nie wynika z przedłożonego dokumentu wyszczególnionego w punkcie W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwo musi być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://wup.katowice.ibip.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach ul. Kościuszki 30 40 - 048 Katowice piętro III, pokój 305.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.04.2010 godzina 10:00, miejsce: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30 , pok. 352 - Kancelaria Urzędu, III piętro..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Projekt konkursowy WUP w Katowicach pn. Kompetencje na miarę potrzeb realizowany w ramach Poddziałania 7.2.1 PO KL.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Zamość: Przebudowa mostu przez rzekę Łabuńkę w ciągu drogi powiatowej Nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - Białobrzegi w km 10+708


Numer ogłoszenia: 118616 - 2010; data zamieszczenia: 28.04.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 76069 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Zarząd Dróg Powiatowych, ul. Szczebrzeska 69, 22-400 Zamość, woj. lubelskie, tel. 084 6396332, faks 0846396332.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa mostu przez rzekę Łabuńkę w ciągu drogi powiatowej Nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - Białobrzegi w km 10+708.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Roboty drogowe : 1. roboty przygotowawcze : - roboty rozbiórkowe 2. roboty ziemne - wykopy - nasypy 3. podbudowa - podbudowa z kruszywa łamanego - podbudowa z betonu asfaltowego 4. nawierzchnia - w-wa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 5 cm. - w-wa ścieralna z betonu asfaltowego gr.4 cm - chodnik 5. elementy ulic - krawężniki betonowe - chodnik z kostki brukowej - obrzeża betonowe Roboty mostowe : 1. korpusy podpór - przyczółki żelbetowe - naprawa powierzchni betonowych podpór zaprawami typu PCC - naprawa powierzchni betonowych podpór metodą torkretowania - likwidacja rys pęknięć podpory betonowej metodą iniekcji średniociśnieniowej - rozbiórka podpory betonowej 2. ustroje nośne - ustrój nośny z belek prefabrykowanych - chodnik betonowy - opaska - kapy betonowe z prefabrykowaną deską gzymsową - wykonanie wzmocnienia płyty pomostu - lokalne naprawy powierzchni betonu przęseł zaprawami typu PCC - rozbiórka pomostu betonowego 3. urządzenia dylatacyjne - elastyczne przykrycia dylatacyjne 4. odwodnienie - sączki dla odwodnienia izolacji - dreny dla odwodnienia izolacji 5. hydroizolacja - izolacje powłokowe - izolacja z papy zgrzewalnej - układana na powierzchniach betonowych - rozbiórka warstwy izolacji bitumicznej 6. wyposażenie mostu - balustrady na obiektach mostowych - krawężniki kamienne - rozbiórka krawężników - rozbiórka poręczy stalowych 7. roboty przyobiektowe - stożki przyczółków - płyty przejściowe - umocnienie skarp stożków przyczółkowych 8. odwodnienie korpusu drogowego - nawierzchnia chodnika z żywic syntetycznych - rozbiórka nawierzchni chodników z asfaltu.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.22.11.00-3, 45.22.11.11-3, 45.22.11.10-6, 45.22.11.19-9, 45.23.32.20-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
27.04.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Zakład Budowy i Remontu Mostów Eugeniusz Czyż, {Dane ukryte}, 22-400 Zamość, kraj/woj. lubelskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 503501,28 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    426768,09


  • Oferta z najniższą ceną:
    426768,09
    / Oferta z najwyższą ceną:
    483137,17


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Szczebrzeska 69, 22-400 Zamość
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: zdp_zamosc@pro.onet.pl
tel: 846 396 332
fax: 846396332
Termin składania wniosków lub ofert:
2010-04-18
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 7606920100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-04-01
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 164 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: zdp_zamosc@pro.onet.pl
Informacja dostępna pod: Zarząd Dróg powiatowych w Zamościu ul. Szczebrzeska 69, pokój nr 7
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45221100-3 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
45221110-6 Roboty budowlane w zakresie mostów
45221111-3 Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
45221119-9 Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów
45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przebudowa mostu przez rzekę Łabuńkę w ciągu drogi powiatowej Nr 3145L Tarzymiechy - Stary Zamość - Białobrzegi w km 10+708 Zakład Budowy i Remontu Mostów Eugeniusz Czyż
Zamość
2010-04-28 426 768,00