TI Tytuł Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków
ND Nr dokumentu 100303-2014
PD Data publikacji 26/03/2014
OJ Dz.U. S 60
TW Miejscowość PRUSZKÓW
AU Nazwa instytucji Gmina Miasto Pruszków
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 21/03/2014
DT Termin 23/04/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
OC Pierwotny kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
RC Kod NUTS PL12A
IA Adres internetowy (URL) www.pruszkow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/03/2014    S60    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków

2014/S 060-100303

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miasto Pruszków
ul. Kraszewskiego 14/16
Osoba do kontaktów: Jolanta Kotlarek
05-800 Pruszków
POLSKA
Tel.: +48 227358710
E-mail: bzp@miasto.pruszkow.pl
Faks: +48 227587244

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pruszkow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Pruszków u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy i Alej Jerozolimskich, na działkach o numerach ewidencyjnych nr 474, 476/1 i 476/2 z obrębu 23, będących własnością Zamawiającego.

Kod NUTS PL12A

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia publicznego:
„Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie”.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa w skład której wchodzą: Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót. Na realizację tego zakresu rzeczowego robót, Zamawiający posiada pozwolenie na budowę Starosty Pruszkowskiego, decyzja nr 415/PR/12 z 18 grudnia 2012 roku (decyzja jest ostateczna) oraz pozwolenie na rozbiórkę budynku administracyjno – socjalnego małej hali „Znicz” , decyzja Starosty Pruszkowskiego nr 11/2013 z 7 stycznia 2013 roku.(decyzja jest ostateczna)
Kategoria obiektu: IX i XXII.
2. Zakres prac;
Ogólny opis inwestycji:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku użyteczności publicznej, tj.: Budynku kulturalno – oświatowego Centrum Dziedzictwa Kulturowego z podziemnym garażem (1 poziom) ,naziemnym (1 poziom), zlokalizowanego w Pruszkowie u zbiegu ulicy Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich wraz z robotami rozbiórkowymi, zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą. Roboty będą realizowane na działkach nr 474, 476/1 i 476/2 z obrębu 23, należących do Gminy Miasto Pruszków.
Lokalizacja inwestycji – stan istniejący: Teren Inwestycji od strony północnej graniczy z Al. Jerozolimskimi a od strony wschodniej z budynkiem Hali Sportowej „Znicz”. Po stronie południowej inwestycja graniczy z trybunami stadionu, stadionem oraz hotelem. Zachodnią granicę działki stanowi ul. Bohaterów Warszawy.
Na terenie pod budowę znajduje się jednokondygnacyjny budynek zaplecza obiektów sportowych „Znicz” przeznaczony do rozbiórki ( decyzja nr 11/2013 z dnia 07.01.2013r.)oraz infrastruktura podziemna – do rozbiórki i przebudowy.
Na terenie inwestycji w centralnej części działki, istnieje parking o utwardzonej nawierzchni dla samochodów osobowych – parking przeznaczony do rozbiórki. Działkę przeznaczoną pod inwestycję porasta duży drzewostan, który jest częściowo do przesadzenia lub do wycięcia (decyzja nr 705/2012 z dnia 19.11.2012r). Przewidziane są również nowe nasadzenia drzew i krzewów.
Przeznaczenie i program użytkowy budynku: Projektowany obiekt Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma stanowić siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Pruszkowiacy” oraz zaplecze Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych W budynku są zaprojektowane: sala audytoryjna na 210 miejsc, sala widowiskowa na 392 osoby z zapleczem scenicznym, pomieszczenia administracyjne, sale sportowo – treningowe, sale pracy twórczej, punkt gastronomiczny, pokoje hotelowe i podziemny parking.
Układ funkcjonalno – przestrzenny budynku: Projektowany budynek to kompozycja powiązanych ze sobą brył prostopadłościanów oraz dominanty bryły mieszczącej sale widowiskowe. Budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne (ostatnia kondygnacja to pomieszczenia operatora) i jedna kondygnacja podziemną o nieregularnym rzucie, którego maksymalne wymiary wynoszą: 91,49m oraz 55,26m. Na kondygnacji podziemnej zlokalizowano garaż podziemny zamknięty, dla 179 samochodów. Na poziomie kondygnacji parteru, na placu wzdłuż wschodniej granicy pierzei budynku, zlokalizowano parking otwarty dla 182 samochodów. W poziomie piwnicy znajduje się także: zaplecze kuchenne dla części gastronomicznej, reżyserka i studio nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury, węzły sanitarne oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe. Wejście główne do budynku do którego dojazd znajduje się od ul. Bohaterów Warszawy zlokalizowane jest od strony południowej obiektu i przeznaczone dla M.O.K, od strony północnej zaprojektowano wejście do M.Z.O.S. zaś od wschodu dla potrzeb Zespołu Pieśni i Tańca „Pruszkowiacy”
Komunikację pionową zapewnia dwanaście klatek schodowych oraz siedem wind osobowych i jedna towarowa. Siedem klatek schodowych jednocześnie jest klatkami ewakuacyjnymi.
Na terenie przy budynku zaprojektowano np. : teren dla nordic walking, ścieżkę zdrowia, outdoor fitness, plac rekreacji, trasy rowerowe, strumyk oraz ściankę wspinaczkową. Ponadto, w ramach zagospodarowania terenu przewidziano wycinkę drzew i krzewów, nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz wykonanie trawników. Teren inwestycji jest skomunikowany drogami wewnętrznymi i chodnikami z układem ulic publicznych : Aleje Jerozolimskie i Bohaterów Warszawy.
Elewacje budynku: Elewacje budynku, zostały zaprojektowane jako fasady strukturalne aluminiowo – szklane w systemie bez widocznych spoin. Część elewacji należy wykonać jako wykończone tynkiem elewacyjnym w kolorze ciemnym, szarym, na który należy zamocować pręty stalowe korodowane. Fragmenty ścian zewnętrznych zaprojektowano jako płyty elewacyjne cementowo – włóknowe w kolorze grafitowym. W ścianach zewnętrznych budynku zaprojektowano pasy międzyokienne o wysokości co najmniej 0,8m o odporności pożarowej EI60. Na elewacji południowo – wschodniej przewidziano montaż paneli fotowoltaicznych zatopionych w szybach o różnym stopniu przezierności: 30%, 60% i nieprzezierne. Cokoły pokryte tynkiem mozaikowym na siatce w kolorze grafitowym.
Konstrukcja budynku: Konstrukcja budynku żelbetowa, monolityczna o układzie konstrukcyjnym płytowo - słupowo – tarczowym z trzonami żelbetowymi monolitycznymi klatek schodowych i szybów windowych. Stateczność budynku zapewnia układ podłużnych i poprzecznych ścian żelbetowych, słupów oraz trzonów, jak również płyt stropowych i wieńców żelbetowych. Konstrukcję stropu Sali widowiskowej stanowią płyty strunobetonowe HC-400 sprężane cięgnami 13Ф12,5 oparte na krótkich wspornikach ścian. Nad patiem, zaprojektowano kratownice stalowe stanowiące podparcie dla podkonstrukcji pod szklany świetlik. Przekrycie budynku stanowi stropodach odwrócony z częścią tarasową jako stropodach zielony. Ściany budynku z pustaków ceramicznych drążonych. Ścianki działowe z płyt GK i pustaków ceramicznych. Posadzki na stropach między kondygnacyjnych jako pływające akustyczne.
Wyposażenie wewnętrzne, stałe budynku m.in.: -wyposażenie: sali do ricochetta, saun (Infrared, Sanarium, fińska), -wyposażenie stałe kuchni i zaplecza kuchni oraz baru, -meble wbudowane recepcyjne na parterze budynku, -wyposażenie w meble sali widowiskowej i audytoryjnej, -wyposażenie Sali widowiskowej w mechaniczną scenę: sztankiety, kurtyna, wciągarki punktowe, most oświetleniowy, horyzont tylny, zakrycia boczne, galerie techniczne, obrotnice z podłogą sceniczną itp., zasilanie instalacji z systemem sterowania – rozruch mechanizmów,
-ślusarka wewnętrzna i zewnętrzna aluminiowa, systemowa, -bramy stalowe przesuwne i rolowane z pełną automatyką z systemem kontroli dostępu, -stolarka wewnętrzna drewniana pełna i przeszklona o podwyższonej akustyczności, -drzwi wewnętrzne ppoż. drewniane i stalowe – część drzwi przeszklona, -rolety w pomieszczeniach: 0.46, 0.47 i 0.48, -dwie kurtyny dymowe oraz ściana kurtynowa dymowa – rolowana, -wyposażenie budynku w sprzęt gaśniczy (koce, gaśnice) – oznakowanie w tym zakresie.
Akustyka pomieszczeń: - sala widowiskowa wielofunkcyjna (koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, konferencje): wytyczne związane z adaptacją akustyczną (dobór i rozmieszczenie materiałów dźwiękochłonnych), wymagany czas pogłosu 1,5 sekundy, - sala audytoryjna i sale konferencyjne, sale śpiewu: wymagany czas pogłosu winien wynosić 0,85 sekundy.
Instalacje wewnętrzne budynku: Budynek jest wyposażony w standardowe instalacje wewnętrzne, jak: - instalacje sanitarne: instalacja wodociągowa przeciwpożarowa, wentylacji i klimatyzacji wraz z instalacjami grzewczą i chłodniczą, wod-kan, c.o., c.w.u., - instalacje elektroenergetyczne i elektryczne: rozdzielnice główne, wlz, tablice rozdzielcze, oświetlenie podstawowe, oświetlenie ewakuacyjne i kierunkowe, instalacja gniazd wtykowych i komputerowych, zasilanie urządzeń siłowych, instalacje sterownicze, instalacje ochronne: ochrona od porażeń prądem, ochrona odgromowa, połączenia wyrównawcze, uziemienia, ochrona przed przepięciami, - instalacje teletechniczne: okablowanie strukturalne, system SAP, SWiN, telewizja wewnętrzna RTV, CCTV, KD, BMS. Budynek jest wyposażony w modułowy system fotowoltaiczny o mocy 110 kWp. System fotowoltaiczny swoim zakresem obejmuje montaż i konfigurację urządzeń systemu: - panele fotowoltaiczne oraz grzewczo – fotowoltaiczne montowane na elewacji budynku, - infrastrukturę pozwalającą na oddanie wytworzonej energii do sieci energetycznej oraz na bieżące potrzeby obiektu,
- automatyczny monitoring i diagnostyka całości instalacji, - infrastrukturę systemu grzewczo – fotowoltaicznego włączoną do systemu energetyki zawodowej.
Przyłącza budynku: Budynek posiada podstawowe przyłącza instalacji do sieci miejskich: wody użytkowej, zrzut ścieków sanitarnych i wody deszczowej, energetyczne wraz ze stacją transformatorową, telefoniczne oraz ciepłownicze wraz z węzłem cieplnym.
Szczegółowe opisy powyżej opisanych instalacji, zawarte są w dokumentacji projektowej w tym w szczegółowych specyfikacjach technicznych.
Kwalifikacja budynku z uwagi na zagrożenie pożarowe: Budynek został zaliczony jako średniowysoki do klasy „B” odporności pożarowej. Kategorie zagrożenia ludzi ZL I (pomieszczenia dla ponad 50 osób), ZL II i ZL III oraz ZL V (część hotelowa).
Roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe: Jednokondygnacyjny budynek zaplecza obiektów sportowych „Znicz” oraz infrastruktura podziemna do rozbiórki i przebudowy. Ponadto, na terenie inwestycji w centralnej części działki, istnieje parking o utwardzonej nawierzchni dla samochodów osobowych, który jest przeznaczony do rozbiórki.
Planowana inwestycja nie wymaga utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania.

Parametry techniczne budynku CDK: - Powierzchnia działek w zakresie inwestycji: 18 193,1 m2

— Powierzchnia zabudowy budynkiem CDK – 2 951,5 m2 - Powierzchnia zabudowy podziemnej – 5 664,3 m2

— Liczba kondygnacji nadziemnych – 4 - Liczba kondygnacji podziemnych – 1 (179 miejsc parkingowych)

— Kubatura budynku - 77 513,46 m3 - Kubatura patia: 2 574,40 m3 - Kubatura całkowita obiektu – 80 087,9 m3

— Powierzchnia użytkowa budynku – 13 040,67 m2 - Powierzchnia całkowita budynku – 17 118,3 m2

— Powierzchnia dachów: 4 076,35 m2 - Powierzchnia dachu zielonego: 265,8 m2

—- Wysokości budynku: 21,32 m oraz 14,33 i 9,90 m.
Posadowienie budynku: Kategoria posadowienia geotechnicznego budynku, druga - wysoki poziom wód gruntowych. Stwierdzone warunki gruntowo – wodne tworzą niekorzystne warunki wykonania i eksploatacji planowanej inwestycji.
Proponowane przez Projektanta rozwiązania realizacji w posadowieniu budynku i wykopu:
żelbetowa płyta fundamentowa budynku posadowiona jest na poziomie 4,5 i 5,4m poniżej poziomu terenu. Poziom wody gruntowej 0,5 do 1,0m poniżej poziomu terenu. Poziom kotwienia pionowej ściany wodoszczelnej wykopu – 11,25m poniżej poziomu terenu.
Przy posadowieniu budynku przewidywana jest technologia tzw. „suchego wykopu”: przesłona przeciwwodna pionowa w postaci zbrojonej palisady z kolumn DSM oraz przepona pozioma 6m poniżej posadowienia płyty fundamentowej. Pozioma przesłona o grubości ok. 1m z dwoma pośrednimi przesłonami pionowymi z lamet w technologii iniekcji strumieniowej Soilcrete. Podłoże gruntowe pomiędzy poziomą przeponą wodoszczelną a płytą fundamentową, podlega wzmocnieniu poprzez zagęszczenie gruntu palami gruntowymi DSM o długości 6,0m i średnicy 1,0m. Część tych pali jest zbrojona i kotwiona w płycie fundamentowej.
Zamawiający dopuszcza inne rozwiązania posadowienia obiektu spełniającego wymogi bezpieczeństwa konstrukcji i przyszłe warunki eksploatacji.
Charakterystyka energetyczna budynku: - zapotrzebowanie na energię pierwotną EP - 61,5 kWh/m2, - powierzchnia ogrzewana Af - 9 340,9 m2, - kubatura ogrzewana Ve - 9 576,3 m3, - pojemność cieplna Cm - 5 466 292 kJ/K, - współczynnik strat ciepła na wentylację Hve - 4 549,83 W/K, - zapotrzebowanie na energię do podgrzania ciepłej wody Qw, Nd - 13 764,2 kWh, - sumaryczne straty cieplne budynku - 350 139 W, - obciążenie cieplne/ogrzew. pow. budynku - 43,2 W/m2, - obciążenie cieplne/ogrzew. kubaturę budynku - 10,4 W/m2, - powierzchnia oddająca ciepło A - 27 411 m2.
Inne informacje o wykonaniu przedmiotu zamówienia:
1) Zamawiający dopuszcza stosowanie urządzeń lub materiałów innych niż użyte w dokumentacji projektowej ale o parametrach identycznych bądź lepszych.
2) Powyżej opisaną technologię wykonania wykopu, przewiduje dokumentacja projektowa Zamawiającego. Do obowiązków Wykonawcy należy, opracowanie projektu technologicznego zabezpieczenia wykopu przed napływem wody gruntowej tj. pionowej oraz poziomej przesłony wodoszczelnej wraz z odwodnieniem wykopu. Opracowaniem tym należy również objąć technologię wzmocnienia gruntu pod płytą fundamentową, poprzez jego zagęszczenie. Projekt technologiczny powinien uszczegóławiać projekt wykonawczy w zakresie technologii jaką dysponuje Wykonawca oraz uwzględniać istniejące warunki gruntowo – wodne. Projekt technologiczny podlega akceptacji autora Projektu Budowlanego branży konstrukcja i nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzeniu przez Inwestora.
Uwaga: Wykonawca, może zaproponować inne równorzędne technicznie i technologicznie rozwiązanie projektowe zamienne wykonania posadowienia budynku metodą „suchego wykopu”. W tym przypadku, Wykonawca w swojej ofercie powinien przedstawić dokładny opis wraz ze szkicami proponowanej technologii wykonania tych robót zamiennych oraz opisać zastosowane główne urządzenia i sprzęt do ich wykonania. Przedstawiona w ofercie propozycja wykonania robót zamiennych, powinna uwzględniać specjalistyczną technologię jaką dysponuje Wykonawca. Koszt realizacji tego zakresu robót według proponowanej technologii, powinien zostać ujęty w ofercie. Do oferty Wykonawca musi załączyć uproszczony projekt technologiczny, który stanowi podstawę jego wyceny robót fundamentowych alternatywny do załączonego w przedmiarze robót. Wtedy, Wykonawca będzie miał obowiązek opracowania projektu wykonawczego i technologicznego zabezpieczenia wykopu przed napływem wody gruntowej tj. pionowej oraz poziomej przesłony wodoszczelnej wraz z odwodnieniem wykopu i wzmocnieniem gruntu pod płytą fundamentową poprzez jego zagęszczenie. Wymienione powyżej opracowania projektowe, zostaną wykonane przez Wykonawcę po podpisaniu umowy z Zamawiającym. Podlegają one akceptacji autora Projektu budowlanego branży Konstrukcja, nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Jeżeli, przedstawione przez Wykonawcę zamienne rozwiązanie projektowe, nie będzie spełniać warunków technicznych i technologicznych wymaganych w Projekcie Budowlanym oraz nie będzie zapewniać bezpiecznej realizacji części podziemnej budynku, to wtedy Zamawiający odmówi zatwierdzenia tego rozwiązania projektowego do realizacji. Wobec takiej sytuacji, Wykonawca będzie zobowiązany wykonać ten zakres robót wg dokumentacji projektowej Zamawiającego. 3)Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pisemnej gwarancji na okres zgłaszania wad dla całego obiektu wraz z urządzeniami 3 lata, a w zakresie zabezpieczenia budynku przed napływem wody gruntowej na okres 5 lat od dnia dokonania odbioru końcowego robót będących przedmiotem zamówienia publicznego, dla którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz informuje, że przewiduje korzystanie z rękojmi przez okres 3 lat od wzmiankowanego dnia. 4)Realizacja przedmiotu zamówienia, będzie się odbywać przy czynnych obiektach znajdujących się na terenie MZOS tj. dużej hali sportowej „ZNICZ”, boisk treningowych i boiska głównego z trybunami. 5)Zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie w celu ustalenia wszelkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. 6)Zamawiający wymaga, aby odpady powstałe w wyniku realizacji robót były przetransportowane oraz zmagazynowane w miejscu unieszkodliwienia odpadów. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia stosownych dokumentów na tę okoliczność.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45210000 - DA43 - DA27 - CA48 - EA12

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku użyteczności publiczne, tj. budynku kulturalno – oświatowy Centrum Dziedzictwa kulturowego wraz z podziemnym garażem (1 poziom) oraz naziemnym (1 poziom), zlokalizowanego w Pruszkowie u zbiegu ulicy Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich. Zakres robót obejmuje działki nr 474, 476/1 i 476/2 z obrębu 23, należące do Gminy Miasto Pruszków.
Parametry techniczne budynku CDK:

— Powierzchnia działek w zakresie inwestycji: 18 193,1 m2

— Powierzchnia zabudowy budynkiem CDK – 2 951,5 m2 - Powierzchnia zabudowy podziemnej – 5 664,3 m2

— Liczba kondygnacji nadziemnych – 4 - Liczba kondygnacji podziemnych – 1 (179 miejsc parkingowych)

— Kubatura budynku - 77 513,46 m3 - Kubatura patia: 2 574,40 m3 - Kubatura całkowita obiektu – 80 087,9 m3

— Powierzchnia użytkowa budynku – 13 040,67 m2 - Powierzchnia całkowita budynku – 17 118,3 m2

— Powierzchnia dachów: 4 076,35 m2 - Powierzchnia dachu zielonego: 265,8 m2

— Wysokości budynku: 21,32 m oraz 14,33 i 9,90 m.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 5 186 000 i 20 000 000 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 36 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości:
1 000 000 PLN (słownie: jeden milion złotych).
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 ustawy PZP tj.:
— w pieniądzu,
— w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
— w gwarancjach bankowych,
— w gwarancjach ubezpieczeniowych,
— w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Urzędu Miejskiego:
BPH S.A O/Pruszków Nr 21 1060 0076 0000 3310 0017 1837
W przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniądz, wymagane jest złożenie
w oryginale jednego lub kilku dokumentów wskazanych w art. 45 ust. 6 pkt. 2) – 5) ustawy PZP. Oryginał dokumentu (lub oryginały dokumentów) należy załączyć do oferty w osobnej kopercie. Do każdego dokumentu wadium sporządzonego w języku innym niż język polski należy załączyć tłumaczenie na język polski.
Z dokumentu wadium wniesionego w formie wskazanej w art. 45 ust. 6 pkt. 2)-5) ustawy PZP, powinno wynikać jednoznacznie i w sposób nie budzący wątpliwości, gwarantowanie nieodwołalnie oraz bezwarunkowo wypłaty należności z tytułu wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od otrzymania pierwszego żądania.
Wadium winno obejmować cały okres związania ofertą poczynając od daty upływu terminu składania ofert.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1) Zapłata za wykonane roboty odbywać się będzie na podstawie faktur przejściowych i faktury końcowej, zgodnie z rzeczywistym postępem robót oraz na podstawie Harmonogramu rzeczowo - finansowego stanowiącego Załącznik Nr 4 do Umowy.
2) Okresem rozliczeniowym przyjętym w Harmonogramie rzeczowo - finansowym będzie miesiąc kalendarzowy, przy czym ustala się, że w każdym roku kalendarzowym ostatnia faktura będzie wystawiana do 30 listopada każdego roku.
3) Podstawą do wystawienia faktury przejściowej będzie sporządzony przez Wykonawcę a zatwierdzony przez Inwestora Zastępczego działającego w imieniu Zamawiającego, protokół odbioru części robót w którym, określony zostanie zakres rzeczowo – finansowy robót jaki został zrealizowany w okresie rozliczeniowym.
4) Wartość pierwszej faktury przejściowej nie może przekraczać 5 % wartości oferty Wykonawcy.
5) Suma faktur przejściowych wystawionych na podstawie Protokółów odbioru części robót, nie może przekraczać 90% wartości oferty Wykonawcy.
6) Zakres rzeczowo-finansowy robót, o którym mowa w ust. 3, będzie określony na podstawie wartości robót (elementów rozliczeniowych) zawartych w Tabeli Elementów Robót wraz z załącznikami w postaci kosztorysów ofertowych, dołączonych do Oferty Wykonawcy w stopniu ich zaawansowania określonym na podstawie harmonogramu finansowo-rzeczowego sporządzonego w oparciu o kosztorys ofertowy.
7) Rozliczenie końcowe nastąpi na podstawie Protokołu Odbioru Końcowego Robót po jego zatwierdzeniu przez Inwestora Zastępczego i Zamawiającego.
8) Podstawą do wystawienia faktury końcowej będzie zatwierdzony przez Inwestora Zastępczego i Zamawiającego Protokół odbioru końcowego robót, pod warunkiem, że Wykonawca usunie wszystkie wady i usterki zwarte w Protokole Odbioru Końcowego Robót.
9) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
10) Szczegółowe zapisy dotyczące płatności znajdą się we wzorze umowy stanowiącej załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.). W przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawca przed podpisaniem umowy na wezwanie Zamawiającego powinien przedłożyć umowę regulującą współpracę Wykonawców, w której Wykonawcy wskażą pełnomocnika uprawnionego do kontaktów z Zamawiającym oraz wystawiania dokumentów związanych z płatnościami.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: 1) Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia której wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy oraz podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu .
2) Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. , poz. 1409 – z późn. zm.) oraz ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16 poz. 93 ze zm.), a także ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.).
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP i którzy wykażą ich spełnianie na poziomie wymaganym przez Zamawiającego zgodnie z opisem zamieszczonym w Sekcji III.2.1) III.2.2) III.2.3) niniejszego Ogłoszenia o zamówieniu (dalej: Ogłoszenia) oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy PZP.
1.1. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia zamawiający wymaga przedłożenia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w sekcji III.2) 6.1 do 6.7.
1.2. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia zamawiający wymaga przedłożenia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w sekcji III.2) 6.1 do 6.2.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunku w tym zakresie.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 44 ust.1 ustawy PZP.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodów, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust.1 ustawy PZP i których opis sposobu dokonania oceny spełniania został zamieszczony w Sekcji III.2.2) i Sekcji III.2.3) Ogłoszenia, Wykonawcy wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów, o których mowa w niniejszym Ogłoszeniu, na zasadzie spełnia – nie spełnia.
5. Na potwierdzenie spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy PZP, i których opis sposobu dokonania oceny spełniania został zamieszczony w Sekcji III.2.2) oraz w Sekcji III.2.3) Ogłoszenia należy - pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP - złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
5.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
5.2. Pozostałe dokumenty i oświadczenia wskazane w Sekcji III.2.2) oraz Sekcji III.2.3) Ogłoszenia.
6. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy PZP, należy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP - złożyć następujące dokumenty:
6.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania,
6.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
6.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
6.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
6.5. Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
6.5.a. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy PZP mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
6.6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy PZP, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
6.7. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy PZP, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
7. Informacja dla Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
7.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) zamiast dokumentów, o których mowa w Sekcji III 2.1) pkt 6.2. – 6.4. i 6.6. Ogłoszenia - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) zamiast dokumentów, o których mowa w Sekcji III 2.1) pkt 6.5. i 6.7. Ogłoszenia - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz 10-11 ustawy PZP.
7.2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Sekcji III 2.1) pkt 7.1. powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
7.3. Dokumenty, o których mowa w Sekcji III 2.1) pkt 7.1.1) lit a) i c) oraz Sekcji III 2.1) pkt 7.1.2), lub zastępujący je dokument, o którym mowa w pkt 7.2. powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w Sekcji III 2.1) pkt 7.1.1) lit b), lub zastępujący go dokument, o którym mowa w pkt 7.2. powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
7.4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
8. Wymagania formalne dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów:
8.1. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu (za wyjątkiem oświadczenia wymienionego w Sekcji III 2.1) pkt 5.1. Ogłoszenia, oraz zobowiązania, o którym mowa w sekcji III.2.2. oraz III.2.3. „Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów” w pkt 2, które musi zostać złożone w formie pisemnej), należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
8.2 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w Sekcji III.2.2) i III.2.3) „Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów” pkt 2 Ogłoszenia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. Poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem).
8.3 Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budziła wątpliwości, co do jej prawdziwości.
8.4. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
9. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenie wymienione w Sekcji III 2.1) pkt 5.1. powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców;
b) dokumenty wymienione w Sekcji III.2.2) i III 2.3) składa dowolny/dowolni Wykonawca/y wykazujący spełnianie warunków, spośród Wykonawców składających wspólną ofertę.
c) oświadczenie wymienione w Sekcji III 2.1) pkt 6.1. oraz dokumenty wymienione w Sekcji III 2.1 pkt 6.2. – 6.7. albo odpowiadające im określone w pkt 7.1. i 7.2. powyżej powinny być złożone przez każdego Wykonawcę.
10. Inne dokumenty: Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych albo informacja o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie listę lub informację składa każdy z tych wykonawców.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) Sprawozdanie finansowe w części, tj. „Bilans oraz Rachunek zysków i strat”, a jeżeli ta część podlega badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią dla tej części sprawozdania finansowego, a w przypadku wykonawców nie zobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego inne dokumenty określające) obroty oraz zobowiązania i należności – za okres ostatnich trzech lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres.
Uwagi:
a) Wyżej wymienione dokumenty Wykonawcy składają za ostatnie 3 lata obrotowe, za które Wykonawcy mają sporządzone sprawozdanie finansowe i które byli zobligowani wykonać.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie warunku. Dotyczy to innych podmiotów na których zdolnościach finansowych Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy.
c) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego warunku.
d) Zamawiający nie wymaga załączania do oferty części dodatkowej, obejmującej wprowadzenie do sprawozdania finansowego oraz dodatkowych informacji i objaśnień, a także zestawienia, o którym mowa w art. 45 ust. 3 ustawy o rachunkowości.
e) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunku którym mowa w art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy PZP, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający wymaga przedłożenia powyższych informacji dotyczących tych podmiotów.
2) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
Dotyczy to też innych podmiotów, na których zdolnościach finansowych wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy.
3) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający wymaga, aby ww. polisa była ważna na dzień otwarcia ofert. Jednocześnie Wykonawca zobowiązany jest do oferty załączyć zobowiązanie do przedłużenia ważności polisy na okres trwania realizacji zamówienia.
Dotyczy to też innych podmiotów, na których zdolnościach finansowych wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy.
Forma dokumentów:
Dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Sposób oceny spełnienia warunków wymaganych od wykonawców:
Sposób oceny spełnienia powyższych warunków wymaganych od wykonawców będzie dokonywany na podstawie przedłożonych w ofercie dokumentów oraz będzie zgodny z formułą spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się
Wykonawcy, którzy spełniają warunki:
1) Średni roczny przychód netto ze sprzedaży za ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy, za ten okres (na podstawie Rachunku zysków i strat pozycja Przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów lub „Przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi”) w wysokości nie mniejszej niż 80 000 000 zł (słownie: osiemdziesiąt milionów złotych);
2) Posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 20 000 000 zł (słownie: dwadzieścia milionów złotych);
3) Jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na równowartość co najmniej 20 000 000 zł (słownie: dwadzieścia milionów złotych).
4) Osiągnięcie co najmniej w dwóch z trzech ostatnich lat obrotowych a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie tj. 2011, 2012 i 2013, wskaźnika płynności gotówkowej, będący stosunkiem posiadanych środków pieniężnych do sumy bieżących zobowiązań, bieżących rezerw oraz krótkoterminowych rozliczeń międzyokresowych biernych – na poziomie nie mniejszym niż 0,20.
Uwagi:
1) Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż PLN, wykonawca przeliczy:
a) dla przychodu: wg średniego kursu NBP (Tabela A), na dzień zakończenia każdego roku obrotowego,
b) dla posiadanych środków finansowych/zdolności kredytowej: wg średniego kursu NBP (Tabela A), na dzień wystawienia dokumentu,
c) dla kwoty ubezpieczenia określonej w polisie: wg średniego kursu NBP (Tabela A), na dzień wystawienia dokumentu.
2) Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Jeżeli wykonawca polega na zdolności finansowej innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że w zakresie zdolności finansowej, będzie dysponował zasobami innych podmiotów przedstawiając w tym celu w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, wymagania określone powyżej, muszą spełniać łącznie.
4) Na potwierdzenie uzyskania przez wykonawcę, wymaganego powyżej w pkt.4), wartości wskaźnika ekonomicznego – wykonawca, przedstawi wyliczenia własne oraz udokumentuje je stosownymi dokumentami. Dla wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, wskaźnik ten powinny być osiągnięty przez przynajmniej jednego uczestnika konsorcjum.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Wykazu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Uwagi do wykazu robót:
a) w wykazie należy wymienić co najmniej roboty budowlane potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę wymogu w zakresie doświadczenia określonego w niniejszym ogłoszeniu,
b) w przedmiocie wykazywanej roboty budowlanej należy wskazać rodzaj obiektu, jego adres i charakterystykę techniczną, wartość zrealizowanych robót netto oraz nazwę i adres Inwestora obiektu,
c) dla robót wymienionych w wykazie należy załączyć dokumenty potwierdzające, że te roboty zostały wykonane należycie.
d) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie przedmiotowego warunku.
Dowodami, o których mowa powyżej są:
— poświadczenia,
2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Uwagi do wykazu osób:
a) na potwierdzenie spełniania wymogu w wykazie osób należy wymienić osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami o podstawie dysponowania tymi osobami;
b) z informacji zawartych w wykazie osób musi jednoznacznie wynikać spełnianie wymogu, zatem w przypadku doświadczenia należy podać dokładne daty początkowe i końcowe dla poszczególnych okresów zdobywania doświadczenia (o ile jest to niezbędne dla jednoznacznego wykazania spełniania wymogu) oraz sposób i miejsce zdobywania doświadczenia. Dla osób wymienionych w pkt 1) do 9) wymagane jest doświadczenie w pełnieniu samodzielnej funkcji technicznej na budowie zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo budowlane. Dla osób tych należy wskazać obiekty na których osoby te zdobywały doświadczenie, podać adres obiektu, nazwę i adres Inwestora, parametry techniczno – ekonomiczne obiektu, okres sprawowania samodzielnej funkcji technicznej na budowie – zgodny ze złożonym oświadczeniem danej osoby do państwowego nadzoru budowlanego.
3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. Posiadania wiedzy i doświadczenia:
W okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia wykonali w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli:

a) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obiektu kubaturowego – budynku średniowysokiego lub wysokiego, podpiwniczonego, o konstrukcji żelbetowej monolitycznej, o kubaturze co najmniej 60 000 m3 - sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1220 wraz z parkingiem w jego części podziemnej o wartości robót netto minimum 60 000 000 zł (słownie: sześćdziesiąt milionów zł );

b) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące budowę budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1220, o powierzchni użytkowej minimum 7 000 m2 oraz o wartości robót minimum 30 000 000 zł netto (słownie: trzydzieści milionów zł netto).

c) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie palisady z kolumn DSM lub żelbetowych ścianek szczelinowych, o głębokości od poziomu terenu więcej niż 10,0m oraz w ilości powyżej 3 000 m2.

W rozumieniu niniejszego ogłoszenia, za „budowę” należy uznać wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego;
W rozumieniu niniejszego ogłoszenia, za spełnienie warunków określenia „budynek średniowysoki” lub „budynek wysoki” należy uznać budynek posiadający co najmniej cztery kondygnacje nadziemne.
Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 1 spełniają łącznie.
2. Dysponowania następującym potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
1) kierownik budowy; Minimalne wymagania:
— wykształcenie wyższe techniczne;
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
— posiada minimum 6 lat doświadczenia jako kierownik budowy przy realizacji obiektów kubaturowych;

— posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji co najmniej 1 zadania obejmującego wybudowanie oraz oddanie do użytkowania budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1220, o powierzchni użytkowej co najmniej 14 000 m2 lub kubaturze powyżej 60 000 m3.

2) kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych;
Minimalne wymagania:
— wykształcenie wyższe techniczne;
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;
— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego realizację konstrukcji budynku średniowysokiego lub wysokiego o konstrukcji żelbetowej monolitycznej z parkingami w jego części podziemnej oraz kubaturze budynku powyżej 60 000 m3.
3) kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych;
Minimalne wymagania:
— wykształcenie wyższe techniczne;
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;
- doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego realizację żelbetowych ścianek szczelinowych lub palisad z kolumn w technologii DSM o, głębokości większej niż 10m oraz w ilości powyżej 3000 m2.
4) kierownik robót geotechnicznych:
Minimalne wymagania:
— wykształcenie wyższe techniczne;
— uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności konstrukcyjno – budowlanej w zakresie geotechniki bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót geotechnicznych lub inspektor nadzoru robót geotechnicznych przy realizacji obiektów kubaturowych;
— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót geotechnicznych lub inspektora nadzoru dla co najmniej jednego zadania obejmującego budowę budynku średniowysokiego lub wysokiego z parkingami w jego części podziemnej oraz obejmującego realizację żelbetowych ścianek szczelinowych lub palisad z kolumn w technologii DSM.
5) kierownik robót budowlanych - wykończeniowych;
Minimalne wymagania:
— wykształcenie wyższe techniczne;
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury budynku lub kierownik budowy dla obiektów biurowych;

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury obiektu lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynku średniowysokim lub wysokim o kubaturze powyżej 40 000 m3.

6) kierownik robót elektrycznych;
Minimalne wymagania:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót elektrycznych lub kierownik budowy,
— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót elektrycznych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmujących roboty budowlane w budynkach z garażami podziemnymi wielopoziomowymi, w tym co najmniej jednego budynku średniowysokiego lub wysokiego budynku wysokiego o kubaturze powyżej 60 000 m3.
7) kierownik robót sanitarnych;
Minimalne wymagania:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
— minimum 5 lata doświadczenia jako kierownik robót sanitarnych lub kierownik budowy przy realizacji instalacji wewnętrznych w obiektach kubaturowych,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót sanitarnych (kierownika budowy) dla co najmniej dwóch zadań obejmujących roboty budowlane w budynkach wysokich, w tym co najmniej jednego budynku biurowego lub hotelowego z garażem wielopoziomowym w jego części podziemnej oraz o kubaturze powyżej 60 000 m3,

8) kierownik robót teletechnicznych;
Minimalne wymagania:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót teletechnicznych lub kierownik budowy przy realizacji wysokich budynków biurowych lub hotelowych,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót teletechnicznych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmujących roboty budowlane w budynku wysokim biurowym lub hotelowym o kubaturze powyżej 60 000 m3,

9) kierownik robót drogowych;
Minimalne wymagania:
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń;
— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
— minimum 4 lata doświadczenia jako kierownik robót drogowych lub kierownik budowy.
10) kierownik robót geodezyjnych;
Minimalne wymagania:
— uprawnienia geodezyjne w zakresie:
* geodezyjne pomiary sytuacyjno- wysokościowe, realizacyjnie i inwentaryzacyjne;
* rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;
* geodezyjne pomiary podstawowe;
* geodezyjna obsługa inwestycji;
— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik prac geodezyjnych przy realizacji obiektów kubaturowych,

— doświadczenie w obsłudze geodezyjnej co najmniej jednego zadania obejmującego prace geodezyjne przy realizacji budynku z garażem podziemnym wielopoziomowym, o konstrukcji żelbetowej monolitycznej i kubaturze powyżej 30 000 m3.

— doświadczenie w obsłudze geodezyjnej co najmniej jednego zadania obejmującego prace geodezyjne przy realizacji żelbetowych ścianek szczelinowych o powierzchni powyżej 3000 m2.
11) specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej:
— uprawnienia do nadzorowania i kontroli robót obejmujących ochronę pożarową obiektów,
— minimum 4 letnie doświadczenie jako kierownik robót instalacji i urządzeń przeciwpożarowych lub jako inspektor ds. ochrony ppoż. w wysokich budynkach hotelowych lub biurowych,
— udokumentowane i zawarte w Projektach Budowlanych co najmniej dwie opinie dotyczące ochrony pożarowej budynków średniowysokich lub wysokich, dla których zostały wydane pozwolenia na budowę.
Uwagi;
Za wyjątkiem stanowisk (osób) wymienionych w ppkt 2) i ppkt 3), zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia poszczególnych funkcji technicznych na budowie. Jeżeli Wykonawca wskazuje jedną osobę na stanowiska o których mowa w ppkt 2) i ppkt 3), musi wykazać, że dana osoba spełnia warunki opisane dla obu tych stanowisk.
W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11), Zamawiający dopuszcza posiadanie przez taką osobę uprawnień wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, o ile ich zakres odpowiada zakresowi wymaganych uprawnień lub jest szerszy.
W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11), Zamawiający dopuszcza posiadanie przez wskazane osoby:
— uprawnień równoważnych względem wymaganych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
lub:
— uprawnień równoważnych względem wymaganych, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394)
lub:
- kwalifikacji zawodowych równoważnych względem wymaganych, ważnych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym wraz z tymczasowym wpisem na listę właściwej izby samorządu zawodowego umożliwiającym świadczenie usług transgranicznych w rozumieniu art. 20a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 z późn. zm.).
Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów w zakresie: wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego oraz osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, zdolnych do wykonania zamówienia, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W przypadku polegania na zasobach podmiotu trzeciego w zakresie wiedzy i doświadczenia, konieczny jest udział tego podmiotu w realizacji przedmiotu zamówienia. Udział ów nie musi polegać na pełnieniu roli podwykonawcy. Pisemne zobowiązanie do oddania do dyspozycji zasobów w postaci wiedzy i doświadczenia winno obejmować także udział w realizacji zamówienia.
Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 3 spełniają łącznie.
Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
Średnie kursy walut dostępne są pod następującym adresem:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/Kursy/kursy.htm

III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zaproszeni do składania ofert zostaną wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia, nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz otrzymali największą liczbę punktów według następujących zasad: a) 15 pkt. za każde należycie wykonane zadanie spełniające wymogi dotyczące doświadczenia w odniesieniu do tablicy nr III.2.3) Kwalifikacje techniczne, kol.2, pkt 1, ppkt a).b) 10 pkt. za każde należycie wykonane zadanie spełniające wymogi dotyczące doświadczenia w odniesieniu do tablicy nr III.2.3) Kwalifikacje techniczne, kol.2, pkt 1, ppkt b).c) 4 pkt. za każde należycie wykonane zadanie spełniające wymogi dotyczące doświadczenia w odniesieniu do tablicy nr III.2.3) Kwalifikacje techniczne. kol.2, pkt 1, ppkt. c) – ścianki szczelinowe. Zastrzeżenie: maksymalna liczba punktów otrzymanych z tego tytułu może wynieść: 12pkt. Kwalifikacja wykonawców do kolejnego etapu postępowania przetargowego wg liczby otrzymanych punktów na liście kwalifikacyjnej począwszy, od największej liczby otrzymanych punktów. W przypadku uzyskania przez Wykonawców równej liczby punktów w zakresie oceny powyższych warunków, o kolejności Wykonawców, którzy zdobyli identyczną ilość punktów, decyduje wyższa łączna wartość netto podlegających punktacji robót budowlanych (tj. wartości netto odpowiednio dla sekcji III.2.3), kol.2, pkt 1 ppkta) i ppktb). Zamawiający będzie oceniał wykazane roboty budowlane poczynając od umów z najwyższą wartością robót oraz dla których Wykonawca przedstawił dowody, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BZP.271.17.2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.4.2014 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej zamawiającego:

http: www.pruszkow.pl

2. Wniosek musi być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Każdy dokument składający się na wniosek powinien być czytelny.
3. Wraz z wnioskiem, w terminie określonym w sekcji IV.3.4, należy złożyć:
1) Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami sekcji III.2.1, III.2.2 i III.2.3;
2) Pełnomocnictwa – w przypadku ustanowienia pełnomocników.
4. Wniosek powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy;
5. Wniosek oraz oświadczenia i dokumenty, dla których zostały określone wzory zawarte w załącznikach do ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego, należy wypełnić według wymagań w nich zawartych, bez dokonywania zmian w ich treści.
6. Wniosek oraz oświadczenia powinny być złożone w oryginale.
7. Pełnomocnictwa powinny być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
8. Pozostałe dokumenty mogą być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, a jeżeli dotyczą innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy – przez te podmioty.
9. Każdy dokument składany wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony w innym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski;
10. Wniosek powinien być sporządzony w 2 egzemplarzach (1 oryginał i 1 kopia; kopia powinna być kserokopią oryginału) mieć formę pisemną i format nie większy niż A4. Na wnioskach powinien być odpowiedni napis: „Oryginał”, „Kopia”.
11. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie powinno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy i zaadresowane następująco: Urząd Miejski w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków
— Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego pn.: "Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie”
12. Wniosek należy złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków, pok. 25.
13. Na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie przewiduje się udzielania żadnych wyjaśnień i odpowiedzi na zapytania.
14. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia nie będzie udostępniana na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. SIWZ zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.

15. W prowadzonym postępowaniu oświadczenia, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie na adres wskazany w Ogłoszeniu dla punktu kontaktowego lub drogą elektroniczną na adres: bzp@miasto.pruszkow.pl

z zastrzeżeniem zdania drugiego. Forma pisemna zastrzeżona jest dla złożenia Wniosku wraz z załącznikami, w tym oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, a także zmiany lub wycofania oferty.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587803

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone w art. 182 ust. 1 i 2 ustawy wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-675 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.3.2014
TI Tytuł Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków
ND Nr dokumentu 148719-2014
PD Data publikacji 03/05/2014
OJ Dz.U. S 86
TW Miejscowość PRUSZKÓW
AU Nazwa instytucji Gmina Miasto Pruszków
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 28/04/2014
DT Termin 29/05/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
OC Pierwotny kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
RC Kod NUTS PL12A

03/05/2014    S86    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona 

Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków

2014/S 086-148719

Gmina Miasto Pruszków, ul. Kraszewskiego 14/16, Osoba do kontaktów: Jolanta Kotlarek, Pruszków05-800, POLSKA. Tel.: +48 227358710. Faks: +48 227587244. E-mail: bzp@miasto.pruszkow.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.3.2014, 2014/S 60-100303)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45210000 - DA43 - DA27 - CA48 - EA12

Roboty budowlane w zakresie budynków

Wielofunkcyjne

Administracyjne

Dla wielu użytkowników

Dla/Przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Zamiast: 

II.1.9)

Dopuszcza się składanie ofert wariantowych : nie

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp,

Zamawiający żąda następujących dokumentów:

1. Wykazu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz

wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Uwagi do wykazu robót:

a) w wykazie należy wymienić co najmniej roboty budowlane potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę wymogu w zakresie doświadczenia określonego w niniejszym ogłoszeniu,

b) w przedmiocie wykazywanej roboty budowlanej należy wskazać rodzaj obiektu, jego adres i charakterystykę techniczną, wartość zrealizowanych robót netto oraz nazwę i adres Inwestora obiektu,

c) dla robót wymienionych w wykazie należy załączyć dokumenty potwierdzające, że te roboty zostały wykonane należycie.

d) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie przedmiotowego warunku.

Dowodami, o których mowa powyżej są:

— poświadczenia,

2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Uwagi do wykazu osób:

a) na potwierdzenie spełniania wymogu w wykazie osób należy wymienić osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami o podstawie dysponowania tymi osobami;

b) z informacji zawartych w wykazie osób musi jednoznacznie wynikać spełnianie wymogu, zatem w przypadku doświadczenia należy podać dokładne daty początkowe i końcowe dla poszczególnych okresów zdobywania doświadczenia (o ile jest to niezbędne dla jednoznacznego wykazania spełniania wymogu) oraz sposób i miejsce zdobywania doświadczenia. Dla osób wymienionych w pkt 1) do 9) wymagane jest doświadczenie

w pełnieniu samodzielnej funkcji technicznej na budowie zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo budowlane.

Dla osób tych należy wskazać obiekty na których osoby te zdobywały doświadczenie, podać adres obiektu, nazwę i adres Inwestora, parametry techniczno – ekonomiczne obiektu, okres sprawowania samodzielnej funkcji technicznej na budowie – zgodny ze złożonym oświadczeniem danej osoby do państwowego nadzoru budowlanego.

3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1. Posiadania wiedzy i doświadczenia:

W okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia wykonali w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli:

a) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obiektu kubaturowego – budynku średniowysokiego lub wysokiego, podpiwniczonego, o konstrukcji żelbetowej monolitycznej, o kubaturze co najmniej 60 000 m3 - sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady

Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1220 wraz z parkingiem w jego części podziemnej o wartości robót netto minimum 60 000 000 zł (słownie: sześćdziesiąt milionów zł );

b) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące budowę budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych

(PKOB) pod numerem 1220, o powierzchni użytkowej minimum 7 000 m2

oraz o wartości robót minimum 30 000000 zł netto (słownie: trzydzieści milionów zł netto).

c) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie palisady z kolumn DSM lub żelbetowych ścianek szczelinowych, o głębokości od poziomu terenu więcej niż 10,0m oraz w ilości powyżej 3 000 m2.

W rozumieniu niniejszego ogłoszenia, za „budowę” należy uznać wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego;

W rozumieniu niniejszego ogłoszenia, za spełnienie warunków określenia „budynek średniowysoki” lub „budynek wysoki” należy uznać budynek posiadający co najmniej cztery kondygnacje nadziemne.

Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 1 spełniają łącznie.

2. Dysponowania następującym potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

1) kierownik budowy; Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— posiada minimum 6 lat doświadczenia jako kierownik budowy przy realizacji obiektów kubaturowych;

— posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji co najmniej 1 zadania obejmującego wybudowanie oraz oddanie do użytkowania budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1220, o powierzchni użytkowej co najmniej 14 000 m2 lub kubaturze powyżej 60 000m3

.

2) kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego realizację konstrukcji budynku średniowysokiego lub wysokiego o konstrukcji żelbetowej monolitycznej z parkingami w jego części podziemnej oraz kubaturze budynku powyżej60 000 m3.

3) kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;

- doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego realizację żelbetowych ścianek szczelinowych lub palisad z kolumn w technologii DSM o, głębokości większej niż 10m oraz w ilości powyżej 3000 m2.

4) kierownik robót geotechnicznych:

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w specjalności konstrukcyjno – budowlanej w zakresie geotechniki bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót geotechnicznych lub inspektor nadzoru robót geotechnicznych przy realizacji obiektów kubaturowych;

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót geotechnicznych lub inspektora nadzoru dla co najmniej jednego zadania obejmującego budowę budynku średniowysokiego lub wysokiego z parkingami w jego części podziemnej oraz obejmującego realizację żelbetowych ścianek szczelinowych lub palisad z kolumn w technologii DSM.

5) kierownik robót budowlanych - wykończeniowych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury budynku lub kierownik budowy dla obiektów biurowych;

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury obiektu lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynku średniowysokim lub wysokim o kubaturze powyżej

40 000 m3.

6) kierownik robót elektrycznych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót elektrycznych lub kierownik budowy,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót elektrycznych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmujących roboty budowlane w budynkach z garażami podziemnymi wielopoziomowymi, w tym co najmniej jednego budynku średniowysokiego lub wysokiego budynku wysokiego o kubaturze powyżej 60000 m3.

7) kierownik robót sanitarnych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lata doświadczenia jako kierownik robót sanitarnych lub kierownik budowy przy realizacji instalacji wewnętrznych w obiektach kubaturowych,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót sanitarnych (kierownika budowy) dla co najmniej dwóch zadań obejmujących roboty budowlane w budynkach wysokich, w tym co najmniej jednego budynku biurowego lub hotelowego z garażem wielopoziomowym w jego części podziemnej oraz o kubaturze powyżej 60 000m3,

8) kierownik robót teletechnicznych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót teletechnicznych lub kierownik budowy przy realizacji wysokich budynków biurowych lub hotelowych,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót teletechnicznych lub kierownika budowy dla co najmniej

jednego zadania obejmujących roboty budowlane w budynku wysokim biurowym lub hotelowym o kubaturze powyżej 60 000 m3,

9) kierownik robót drogowych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 4 lata doświadczenia jako kierownik robót drogowych lub kierownik budowy.

10) kierownik robót geodezyjnych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia geodezyjne w zakresie:

* geodezyjne pomiary sytuacyjno- wysokościowe, realizacyjnie i inwentaryzacyjne;

* rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;

* geodezyjne pomiary podstawowe;

* geodezyjna obsługa inwestycji;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik prac geodezyjnych przy realizacji obiektów kubaturowych,

— doświadczenie w obsłudze geodezyjnej co najmniej jednego zadania obejmującego prace geodezyjne przy realizacji budynku z garażem podziemnym wielopoziomowym, o konstrukcji żelbetowej monolitycznej i kubaturze powyżej 30 000 m3.

— doświadczenie w obsłudze geodezyjnej co najmniej jednego zadania obejmującego prace geodezyjne przy

realizacji żelbetowych ścianek szczelinowych o powierzchni powyżej 3000 m2.

11) specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej:

— uprawnienia do nadzorowania i kontroli robót obejmujących ochronę pożarową obiektów,

— minimum 4 letnie doświadczenie jako kierownik robót instalacji i urządzeń przeciwpożarowych lub jako inspektor ds. ochrony ppoż. w wysokich budynkach hotelowych lub biurowych,

— udokumentowane i zawarte w Projektach Budowlanych co najmniej dwie opinie dotyczące ochrony pożarowej budynków średniowysokich lub wysokich, dla których zostały wydane pozwolenia na budowę.

Uwagi;

Za wyjątkiem stanowisk (osób) wymienionych w ppkt 2) i ppkt 3), zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia poszczególnych funkcji technicznych na budowie. Jeżeli Wykonawca wskazuje jedną osobę na stanowiska o których mowa w ppkt 2) i ppkt 3), musi wykazać, że dana osoba spełnia warunki opisane dla obu tych stanowisk.

W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11),

Zamawiający dopuszcza posiadanie przez taką osobę uprawnień wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, o ile ich zakres odpowiada zakresowi wymaganych uprawnień lub jest szerszy.

W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11),

Zamawiający dopuszcza

posiadanie przez wskazane osoby:

— uprawnień równoważnych względem wymaganych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

lub:

— uprawnień równoważnych względem wymaganych, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394)

lub:

- kwalifikacji zawodowych równoważnych względem wymaganych, ważnych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym wraz z tymczasowym wpisem na listę właściwej izby samorządu zawodowego umożliwiającym świadczenie usług transgranicznych w rozumieniu art. 20a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych

architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 z późn. zm.).

Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów w zakresie: wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego oraz osób zdolnych do wykonania zamówienia.

Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, zdolnych do wykonania zamówienia, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres

korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W przypadku polegania na zasobach podmiotu trzeciego w zakresie wiedzy i doświadczenia, konieczny jest udział tego podmiotu w realizacji przedmiotu zamówienia.

Udział ów nie musi polegać na pełnieniu roli podwykonawcy. Pisemne zobowiązanie do oddania do dyspozycji zasobów w postaci wiedzy i doświadczenia winno obejmować także udział w realizacji zamówienia.

Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 3 spełniają łącznie.

Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;

Średnie kursy walut dostępne są pod następującym adresem:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/Kursy/kursy.htm

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

Najniższa cena

VI.3) Informacje dodatkowe:

1. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie

zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia zamieszczonego na

stronie internetowej zamawiającego:

http: www.pruszkow.pl

2. Wniosek musi być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Każdy dokument składający się na wniosek powinien być czytelny.

3. Wraz z wnioskiem, w terminie określonym w sekcji IV.3.4, należy złożyć:

1) Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami sekcji III.2.1, III.2.2 i III.2.3;

2) Pełnomocnictwa – w przypadku ustanowienia pełnomocników.

4. Wniosek powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z

formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy

organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy;

5. Wniosek oraz oświadczenia i dokumenty, dla których zostały określone wzory zawarte w załącznikach do

ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego, należy wypełnić według wymagań w nich

zawartych, bez dokonywania zmian w ich treści.

6. Wniosek oraz oświadczenia powinny być złożone w oryginale.

7. Pełnomocnictwa powinny być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez

notariusza.

8. Pozostałe dokumenty mogą być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem

przez Wykonawcę, a jeżeli dotyczą innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy – przez te

podmioty.

9. Każdy dokument składany wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony w

innym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski;

10. Wniosek powinien być sporządzony w 2 egzemplarzach (1 oryginał i 1 kopia; kopia powinna być kserokopią

oryginału) mieć formę pisemną i format nie większy niż A4. Na wnioskach powinien być odpowiedni napis:

„Oryginał”, „Kopia”.

11. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z

załącznikami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez

uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie powinno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy i

zaadresowane następująco: Urząd Miejski w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków

— Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego pn.:

"Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy

Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie”

12. Wniosek należy złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800

Pruszków, pok. 25.

13. Na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie

przewiduje się udzielania żadnych wyjaśnień i odpowiedzi na zapytania.

14. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia nie będzie udostępniana na stronie internetowej Urzędu

Miejskiego w Pruszkowie. SIWZ zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.

15. W prowadzonym postępowaniu oświadczenia, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy

przekazują pisemnie na adres wskazany w Ogłoszeniu dla punktu kontaktowego lub drogą elektroniczną na

adres:

bzp@miasto.pruszkow.pl

z zastrzeżeniem zdania drugiego. Forma pisemna zastrzeżona jest dla złożenia Wniosku wraz z załącznikami,

w tym oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, a także

zmiany lub wycofania oferty.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

23.04.2014 (12:00)

Powinno być: 

II.1.9)

Dopuszcza się składanie ofert wariantowych : tak

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

W celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp,

Zamawiający żąda następujących dokumentów:

1. Wykazu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Uwagi do wykazu robót:

a) w wykazie należy wymienić co najmniej roboty budowlane potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę wymogu w zakresie doświadczenia określonego w niniejszym ogłoszeniu,

b) w przedmiocie wykazywanej roboty budowlanej należy wskazać rodzaj obiektu, jego adres i charakterystykę techniczną, wartość zrealizowanych robót netto oraz nazwę i adres Inwestora obiektu,

c) dla robót wymienionych w wykazie należy załączyć dowody, określające czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

d) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty składa ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie przedmiotowego warunku.

Dowodami, o których mowa powyżej są:

— poświadczenia,

— inne dokumenty – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.

2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Uwagi do wykazu osób:

a) na potwierdzenie spełniania wymogu w wykazie osób należy wymienić osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami o podstawie dysponowania tymi osobami;

b) z informacji zawartych w wykazie osób musi jednoznacznie wynikać spełnianie wymogu, zatem w przypadku doświadczenia należy podać dokładne daty początkowe i końcowe dla poszczególnych okresów zdobywania doświadczenia (o ile jest to niezbędne dla jednoznacznego wykazania spełniania wymogu) oraz sposób i miejsce zdobywania doświadczenia. Dla osób wymienionych w pkt 1) do 9) wymagane jest doświadczenie w pełnieniu samodzielnej funkcji technicznej na budowie zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo budowlane.

Dla osób tych należy wskazać obiekty na których osoby te zdobywały doświadczenie, podać adres obiektu, nazwę i adres Inwestora, parametry techniczno – ekonomiczne obiektu, okres sprawowania samodzielnej funkcji technicznej na budowie – zgodny ze złożonym oświadczeniem danej osoby do państwowego nadzoru budowlanego.

3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1. Posiadania wiedzy i doświadczenia:

W okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonali w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli:

a) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obiektu kubaturowego – budynku średniowysokiego lub wysokiego, podpiwniczonego, o konstrukcji żelbetowej monolitycznej, o kubaturze co najmniej 40 000 m3 - sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1261 lub 1220 wraz z parkingiem w jego części podziemnej o wartości robót brutto minimum 60 000 000 PLN (słownie: sześćdziesiąt milionów zł );

b) co najmniej 1 zadanie inwestycyjne obejmujące budowę budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1261 lub 1220, o powierzchni użytkowej minimum 7 000 m2 oraz o wartości robót minimum 30 000 000 PLN brutto (słownie: trzydzieści milionów zł brutto).

c) co najmniej jedno zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót budowlanych polegających na budowie palisady z kolumn DSM lub żelbetowych ścianek szczelinowych, o głębokości od poziomu terenu więcej niż 10,0 m oraz długości powyżej 100 mb”.

W rozumieniu niniejszego ogłoszenia, za „budowę” należy uznać wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego;

W rozumieniu nn. ogłoszenia za spełnienie warunków określenia „budynek średniowysoki lub budynek wysoki” należy uznać budynek zgodnie z § 8 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki określone w pkt 1 spełniają łącznie.

2. Dysponowania następującym potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

1) kierownik budowy; Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— posiada minimum 6 lat doświadczenia jako kierownik budowy przy realizacji obiektów kubaturowych;

— posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji

co najmniej jednego zadania obejmującego wybudowanie oraz oddanie do użytkowania budynku sklasyfikowanego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) pod numerem 1261 lub 1220, o powierzchni użytkowej co najmniej 14 000 m2 lub kubaturze powyżej 40 000 m3

2) kierownik robót konstrukcyjno-budowlanych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynkach sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 PKOB dla budynku o kubaturze powyżej 40 000 m3

3) kierownik robót konstrukcyjno-budowlanych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót konstrukcyjno – budowlanych lub kierownik budowy obiektów kubaturowych;

- doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego realizację żelbetowych ścianek szczelinowych lub palisad z kolumn w technologii DSM, o głębokości większej niż 10 m oraz długości powyżej 100 mb.

4) kierownik robót geotechnicznych:

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz świadectwo geologiczne co najmniej w kategorii VII lub certyfikat Polskiego Komitetu Geotechniki

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— posiada minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót geotechnicznych lub inspektor nadzoru robót geotechnicznych przy realizacji obiektów kubaturowych;

5) kierownik robót budowlanych-wykończeniowych;

Minimalne wymagania:

— wykształcenie wyższe techniczne;

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury budynku lub kierownik budowy dla budynków sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 według Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB);

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót wykończeniowych w odniesieniu do architektury obiektu lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynkach sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 PKOB dla budynku o kubaturze powyżej 40 000 m3

6) kierownik robót elektrycznych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót elektrycznych lub kierownik budowy,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót elektrycznych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynkach sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 PKOB dla budynku o kubaturze powyżej 40 000 m3

7) kierownik robót sanitarnych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lata doświadczenia jako kierownik robót sanitarnych lub kierownik budowy przy realizacji instalacji wewnętrznych w obiektach kubaturowych,

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót sanitarnych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynkach sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych PKOB dla budynku o kubaturze powyżej 40 000 m3

8) kierownik robót teletechnicznych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń w zakresie telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik robót telekomunikacyjnych lub kierownik budowy przy realizacji budynków sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 według Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB)

— doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót telekomunikacyjnych lub kierownika budowy dla co najmniej jednego zadania obejmującego roboty budowlane w budynku sklasyfikowanym pod nr 1261 lub 1220 według Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) o kubaturze powyżej 40 000 m3

9) kierownik robót drogowych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń;

— przynależność do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;

— minimum 4 lata doświadczenia jako kierownik robót drogowych lub kierownik budowy.

10) kierownik robót geodezyjnych;

Minimalne wymagania:

— uprawnienia geodezyjne w zakresie:

* geodezyjne pomiary sytuacyjno- wysokościowe, realizacyjnie i inwentaryzacyjne;

* rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych;

* geodezyjna obsługa inwestycji;

— minimum 5 lat doświadczenia jako kierownik prac geodezyjnych przy realizacji obiektów kubaturowych,

— doświadczenie w obsłudze geodezyjnej co najmniej jednego zadania obejmującego prace geodezyjne przy realizacji budynku sklasyfikowanego pod nr 1261 lub 1220 Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych PKOB o kubaturze powyżej 20 000 m3

11) specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej:

Minimalne wymagania:

— posiadanie wykształcenia zawodowego w zakresie ochrony przeciwpożarowej

— minimum 4 letnie doświadczenie jako kierownik robót instalacji i urządzeń przeciwpożarowych lub jako inspektor ds. ochrony ppoż. w budynkach sklasyfikowanych pod nr 1261 lub 1220 Polskiej Kwalifikacji Obiektów Budowlanych PKOB

Uwagi;

Za wyjątkiem stanowisk (osób) wymienionych w ppkt 2), ppkt 3) i ppkt. 5), zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia poszczególnych funkcji technicznych na budowie.

Jeżeli Wykonawca wskazuje jedną osobę na stanowiska o których mowa w ppkt 2), ppkt 3) i ppkt. 5), musi wykazać, że dana osoba spełnia warunki opisane dla tych stanowisk.

W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11),

Zamawiający dopuszcza posiadanie przez taką osobę uprawnień wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, o ile ich zakres odpowiada zakresowi wymaganych uprawnień lub jest szerszy.

W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych przez osobę wskazywaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej w ppkt. od 1) do 11),

Zamawiający dopuszcza posiadanie przez wskazane osoby:

— uprawnień równoważnych względem wymaganych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

lub:

— uprawnień równoważnych względem wymaganych, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394)

lub:

— kwalifikacji zawodowych równoważnych względem wymaganych, ważnych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym wraz z tymczasowym wpisem na listę właściwej izby samorządu zawodowego umożliwiającym świadczenie usług transgranicznych w rozumieniu art. 20a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 z późn. zm.).

Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów w zakresie: wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego oraz osób zdolnych do wykonania zamówienia.

Jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W przypadku polegania na zasobach podmiotu trzeciego w zakresie wiedzy i doświadczenia, konieczny jest udział tego podmiotu w realizacji przedmiotu zamówienia.

Udziałów nie musi polegać na pełnieniu roli podwykonawcy. Pisemne zobowiązanie do oddania do dyspozycji zasobów w postaci wiedzy i doświadczenia winno obejmować także udział w realizacji zamówienia.

Wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia, muszą wykazać, że warunki spełniają łącznie.

Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o wszczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;

Średnie kursy walut dostępne są pod następującym adresem:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/Kursy/kursy.htm

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

Cena – 90 %

Okres gwarancji w zakresie zabezpieczenia budynku przed napływem wody gruntowej – 10 %

VI.3) Informacje dodatkowe:

1. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej zamawiającego:

http: www.pruszkow.pl

2. Wniosek musi być sporządzony w języku polskim, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Każdy dokument składający się na wniosek powinien być czytelny.

3. Wraz z wnioskiem, w terminie określonym w sekcji IV.3.4, należy złożyć:

1) Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami sekcji III.2.1, III.2.2 i III.2.3;

2) Pełnomocnictwa – w przypadku ustanowienia pełnomocników.

4. Wniosek powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy;

5. Wniosek oraz oświadczenia i dokumenty, dla których zostały określone wzory zawarte w załącznikach do ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego, należy wypełnić według wymagań w nich zawartych, bez dokonywania zmian w ich treści.

6. Wniosek oraz oświadczenia powinny być złożone w oryginale.

7. Pełnomocnictwa powinny być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.

8. Pozostałe dokumenty mogą być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, a jeżeli dotyczą innych podmiotów, o których mowa w art. 26 ust. 2b ustawy – przez te podmioty.

9. Każdy dokument składany wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu sporządzony w

innym języku niż język polski powinien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski;

10. Wniosek powinien być sporządzony w 2 egzemplarzach (1 oryginał i 1 kopia; kopia powinna być kserokopią oryginału) mieć formę pisemną i format nie większy niż A4. Na wnioskach powinien być odpowiedni napis:

„Oryginał”, „Kopia”.

11. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wraz z załącznikami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie powinno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy i zaadresowane następująco: Urząd Miejski w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków

— Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego pn.:

"Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie”

12. Wniosek należy złożyć w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków, pok. 25.

13. Na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie przewiduje się udzielania żadnych wyjaśnień i odpowiedzi na zapytania.

14. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia nie będzie udostępniana na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. SIWZ zostanie przekazana Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.

15. W prowadzonym postępowaniu oświadczenia, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie na adres wskazany w Ogłoszeniu dla punktu kontaktowego lub drogą elektroniczną na adres:

bzp@miasto.pruszkow.pl

z zastrzeżeniem zdania drugiego. Forma pisemna zastrzeżona jest dla złożenia Wniosku wraz z załącznikami, w tym oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, a także zmiany lub wycofania oferty.

16. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6. ustawy w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego wybranemu wykonawcy, które stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i będą polegały na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

29.05.2014 (12:00)


TI Tytuł Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków
ND Nr dokumentu 371307-2014
PD Data publikacji 31/10/2014
OJ Dz.U. S 210
TW Miejscowość PRUSZKÓW
AU Nazwa instytucji Gmina Miasto Pruszków
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 29/10/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
OC Pierwotny kod CPV 45210000 - Roboty budowlane w zakresie budynków
IA Adres internetowy (URL) www.pruszkow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/10/2014    S210    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona 

Polska-Pruszków: Roboty budowlane w zakresie budynków

2014/S 210-371307

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miasto Pruszków
ul. Kraszewskiego 14/16
Osoba do kontaktów: Jolanta Kotlarek
05-800 Pruszków
Polska
Tel.: +48 227358710
E-mail: bzp@miasto.pruszkow.pl
Faks: +48 227587244

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.pruszkow.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Pruszków u zbiegu ulic Bohaterów Warszawy i Alej Jerozolimskich, na działkach o numerach ewidencyjnych nr 474, 476/1 i 476/2 z obrębu 23, będących własnością Zamawiającego.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia publicznego:
„Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego wraz z parkingami, drogami wewnętrznymi i chodnikami, przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie”
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa w skład której wchodzą: Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz przedmiarami robót. Na realizację tego zakresu rzeczowego robót, Zamawiający posiada pozwolenie na
budowę Starosty Pruszkowskiego, decyzja nr 415/PR/12 z 18 grudnia 2012 roku (decyzja jest ostateczna) oraz pozwolenie na rozbiórkę budynku administracyjno – socjalnego małej hali „Znicz” , decyzja Starosty Pruszkowskiego nr 11/2013 z 7 stycznia 2013 roku (decyzja jest ostateczna).
Kategoria obiektu: IX i XXII.
2. ZAKRES PRAC;
Ogólny opis inwestycji:
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku użyteczności publicznej, tj.: Budynku kulturalno–oświatowego Centrum Dziedzictwa Kulturowego z podziemnym garażem (1 poziom), naziemnym (1 poziom), zlokalizowanego w Pruszkowie u zbiegu ulicy Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich wraz z robotami
rozbiórkowymi, zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą. Roboty będą realizowane na działkach nr 474, 476/1 i 476/2 z obrębu 23, należących do Gminy Miasto Pruszków.
Lokalizacja inwestycji – stan istniejący: Teren Inwestycji od strony północnej graniczy z Al. Jerozolimskimi a od strony wschodniej z budynkiem Hali Sportowej „Znicz”. Po stronie południowej inwestycja graniczy z trybunami stadionu, stadionem oraz hotelem. Zachodnią granicę działki stanowi ul. Bohaterów Warszawy.
Na terenie pod budowę znajduje się jednokondygnacyjny budynek zaplecza obiektów sportowych „Znicz” przeznaczony do rozbiórki (decyzja nr 11/2013 z dnia 7.1.2013 r.) oraz infrastruktura podziemna – do rozbiórki i przebudowy.
Na terenie inwestycji w centralnej części działki, istnieje parking o utwardzonej nawierzchni dla samochodów osobowych – parking przeznaczony do rozbiórki. Działkę przeznaczoną pod inwestycję porasta duży drzewostan, który jest częściowo do przesadzenia lub do wycięcia (decyzja nr 705/2012 z dnia 19.11.2012 r.).
Przewidziane są również nowe nasadzenia drzew i krzewów.
Przeznaczenie i program użytkowy budynku: Projektowany obiekt Centrum Dziedzictwa Kulturowego ma stanowić siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Pruszkowiacy” oraz zaplecze Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych W budynku są zaprojektowane: sala audytoryjna na 210 miejsc,
sala widowiskowa na 392 osoby z zapleczem scenicznym, pomieszczenia administracyjne, sale sportowo – treningowe, sale pracy twórczej, punkt gastronomiczny, pokoje hotelowe i podziemny parking.
Układ funkcjonalno – przestrzenny budynku: Projektowany budynek to kompozycja powiązanych ze sobą brył prostopadłościanów oraz dominanty bryły mieszczącej sale widowiskowe. Budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne (ostatnia kondygnacja to pomieszczenia operatora) i jedna kondygnacja podziemną o nieregularnym
rzucie, którego maksymalne wymiary wynoszą: 91,49 m oraz 55,26 m. Na kondygnacji podziemnej zlokalizowano garaż podziemny zamknięty, dla 179 samochodów. Na poziomie kondygnacji parteru, na placu wzdłuż wschodniej granicy pierzei budynku, zlokalizowano parking otwarty dla 182 samochodów. W poziomie piwnicy
znajduje się także: zaplecze kuchenne dla części gastronomicznej, reżyserka i studio nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury, węzły sanitarne oraz pomieszczenia techniczne i magazynowe. Wejście główne do budynku do którego dojazd znajduje się od ul. Bohaterów Warszawy zlokalizowane jest od strony południowej obiektu i
przeznaczone dla M.O.K, od strony północnej zaprojektowano wejście do M.Z.O.S. zaś od wschodu dla potrzeb Zespołu Pieśni i Tańca „Pruszkowiacy”
Komunikację pionową zapewnia dwanaście klatek schodowych oraz siedem wind osobowych i jedna towarowa.
Siedem klatek schodowych jednocześnie jest klatkami ewakuacyjnymi.
Na terenie przy budynku zaprojektowano np. : teren dla nordic walking, ścieżkę zdrowia, outdoor fitness, plac rekreacji, trasy rowerowe, strumyk oraz ściankę wspinaczkową. Ponadto, w ramach zagospodarowania terenu przewidziano wycinkę drzew i krzewów, nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz wykonanie trawników.
Teren inwestycji jest skomunikowany drogami wewnętrznymi i chodnikami z układem ulic publicznych : Aleje Jerozolimskie i Bohaterów Warszawy.
Elewacje budynku: Elewacje budynku, zostały zaprojektowane jako fasady strukturalne aluminiowo – szklane w systemie bez widocznych spoin. Część elewacji należy wykonać jako wykończone tynkiem elewacyjnym w kolorze ciemnym, szarym, na który należy zamocować pręty stalowe korodowane. Fragmenty ścian
zewnętrznych zaprojektowano jako płyty elewacyjne cementowo – włóknowe w kolorze grafitowym. W ścianach zewnętrznych budynku zaprojektowano pasy międzyokienne o wysokości co najmniej 0,8m o odporności pożarowej EI60. Na elewacji południowo – wschodniej przewidziano montaż paneli fotowoltaicznych
zatopionych w szybach o różnym stopniu przezierności: 30 %, 60 % i nieprzezierne. Cokoły pokryte tynkiem mozaikowym na siatce w kolorze grafitowym.
Konstrukcja budynku: Konstrukcja budynku żelbetowa, monolityczna o układzie konstrukcyjnym płytowo – słupowo – tarczowym z trzonami żelbetowymi monolitycznymi klatek schodowych i szybów windowych.
Stateczność budynku zapewnia układ podłużnych i poprzecznych ścian żelbetowych, słupów oraz trzonów, jak również płyt stropowych i wieńców żelbetowych. Konstrukcję stropu Sali widowiskowej stanowią płyty strunobetonowe HC-400 sprężane cięgnami 13Ф12,5 oparte na krótkich wspornikach ścian. Nad patiem,
zaprojektowano kratownice stalowe stanowiące podparcie dla podkonstrukcji pod szklany świetlik. Przekrycie budynku stanowi stropodach odwrócony z częścią tarasową jako stropodach zielony. Ściany budynku z pustaków ceramicznych drążonych. Ścianki działowe z płyt GK i pustaków ceramicznych. Posadzki na stropach między kondygnacyjnych jako pływające akustyczne.
Wyposażenie wewnętrzne, stałe budynku m.in.: -wyposażenie: sali do ricochetta, saun (Infrared, Sanarium, fińska), -wyposażenie stałe kuchni i zaplecza kuchni oraz baru, -meble wbudowane recepcyjne na parterze budynku, -wyposażenie w meble sali widowiskowej i audytoryjnej, -wyposażenie Sali widowiskowej w
mechaniczną scenę: sztankiety, kurtyna, wciągarki punktowe, most oświetleniowy, horyzont tylny, zakrycia boczne, galerie techniczne, obrotnice z podłogą sceniczną itp., zasilanie instalacji z systemem sterowania – rozruch mechanizmów,
-ślusarka wewnętrzna i zewnętrzna aluminiowa, systemowa, -bramy stalowe przesuwne i rolowane z pełną automatyką z systemem kontroli dostępu, -stolarka wewnętrzna drewniana pełna i przeszklona o podwyższonej akustyczności, -drzwi wewnętrzne ppoż. drewniane i stalowe – część drzwi przeszklona, -rolety
w pomieszczeniach: 0.46, 0.47 i 0.48, -dwie kurtyny dymowe oraz ściana kurtynowa dymowa – rolowana, - wyposażenie budynku w sprzęt gaśniczy (koce, gaśnice) – oznakowanie w tym zakresie.
Akustyka pomieszczeń: - sala widowiskowa wielofunkcyjna (koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, konferencje): wytyczne związane z adaptacją akustyczną (dobór i rozmieszczenie materiałów dźwiękochłonnych), wymagany czas pogłosu 1,5 sekundy, - sala audytoryjna i sale konferencyjne, sale śpiewu:
wymagany czas pogłosu winien wynosić 0,85 sekundy.
Instalacje wewnętrzne budynku: Budynek jest wyposażony w standardowe instalacje wewnętrzne, jak: - instalacje sanitarne: instalacja wodociągowa przeciwpożarowa, wentylacji i klimatyzacji wraz z instalacjami grzewczą i chłodniczą, wod-kan, c.o., c.w.u., - instalacje elektroenergetyczne i elektryczne: rozdzielnice główne, wlz, tablice rozdzielcze, oświetlenie podstawowe, oświetlenie ewakuacyjne i kierunkowe, instalacja gniazd
wtykowych i komputerowych, zasilanie urządzeń siłowych, instalacje sterownicze, instalacje ochronne: ochrona od porażeń prądem, ochrona odgromowa, połączenia wyrównawcze, uziemienia, ochrona przed przepięciami, - instalacje teletechniczne: okablowanie strukturalne, system SAP, SWiN, telewizja wewnętrzna RTV, CCTV, KD,
BMS. Budynek jest wyposażony w modułowy system fotowoltaiczny o mocy 110 kWp. System fotowoltaiczny swoim zakresem obejmuje montaż i konfigurację urządzeń systemu: - panele fotowoltaiczne oraz grzewczo – fotowoltaiczne montowane na elewacji budynku, - infrastrukturę pozwalającą na oddanie wytworzonej energii do sieci energetycznej oraz na bieżące potrzeby obiektu,
- automatyczny monitoring i diagnostyka całości instalacji, - infrastrukturę systemu grzewczo – fotowoltaicznego włączoną do systemu energetyki zawodowej.
Przyłącza budynku: Budynek posiada podstawowe przyłącza instalacji do sieci miejskich: wody użytkowej, zrzut ścieków sanitarnych i wody deszczowej, energetyczne wraz ze stacją transformatorową, telefoniczne oraz ciepłownicze wraz z węzłem cieplnym.
Szczegółowe opisy powyżej opisanych instalacji, zawarte są w dokumentacji projektowej w tym w szczegółowych specyfikacjach technicznych
Kwalifikacja budynku z uwagi na zagrożenie pożarowe: Budynek został zaliczony jako średniowysoki do klasy „B” odporności pożarowej. Kategorie zagrożenia ludzi ZL I (pomieszczenia dla ponad 50 osób), ZL II i ZL III oraz ZL V (część hotelowa).
Roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe: Jednokondygnacyjny budynek zaplecza obiektów sportowych „Znicz” oraz infrastruktura podziemna do rozbiórki i przebudowy. Ponadto, na terenie inwestycji w centralnej części działki, istnieje parking o utwardzonej nawierzchni dla samochodów osobowych, który jest przeznaczony do rozbiórki.
Planowana inwestycja nie wymaga utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania.
Parametry techniczne budynku CDK:
— Powierzchnia działek w zakresie inwestycji: 18 193,1 m2
— Powierzchnia zabudowy budynkiem CDK – 2 951,5 m2 - Powierzchnia zabudowy podziemnej – 5 664,3 m2
— Liczba kondygnacji nadziemnych – 4 - Liczba kondygnacji podziemnych – 1 (179 miejsc parkingowych)
— Kubatura budynku - 77 513,46 m3 - Kubatura patia: 2 574,40 m3 - Kubatura całkowita obiektu – 80 087,9 m3
— Powierzchnia użytkowa budynku – 13 040,67 m2 - Powierzchnia całkowita budynku – 17 118,3 m2
— Powierzchnia dachów: 4 076,35 m2 - Powierzchnia dachu zielonego: 265,8 m2
— Wysokości budynku: 21,32 m oraz 14,33 i 9,90 m.
Posadowienie budynku: Kategoria posadowienia geotechnicznego budynku, druga - wysoki poziom wód
gruntowych. Stwierdzone warunki gruntowo – wodne tworzą niekorzystne warunki wykonania i eksploatacji planowanej inwestycji.
Proponowane przez Projektanta rozwiązania realizacji w posadowieniu budynku i wykopu:
żelbetowa płyta fundamentowa budynku posadowiona jest na poziomie 4,5 i 5,4 m poniżej poziomu terenu.
Poziom wody gruntowej 0,5 do 1,0 m poniżej poziomu terenu. Poziom kotwienia pionowej ściany wodoszczelnej wykopu – 11,25 m poniżej poziomu terenu.
Przy posadowieniu budynku przewidywana jest technologia tzw. „suchego wykopu”: przesłona przeciwwodna pionowa w postaci zbrojonej palisady z kolumn DSM oraz przepona pozioma 6 m poniżej posadowienia płyty fundamentowej. Pozioma przesłona o grubości ok. 1 m z dwoma pośrednimi przesłonami pionowymi z lamet w
technologii iniekcji strumieniowej Soilcrete. Podłoże gruntowe pomiędzy poziomą przeponą wodoszczelną a płytą fundamentową, podlega wzmocnieniu poprzez zagęszczenie gruntu palami gruntowymi DSM o długości 6,0 m i średnicy 1,0 m. Część tych pali jest zbrojona i kotwiona w płycie fundamentowej.
Zamawiający dopuszcza inne rozwiązania posadowienia obiektu spełniającego wymogi bezpieczeństwa konstrukcji i przyszłe warunki eksploatacji.
Charakterystyka energetyczna budynku: - zapotrzebowanie na energię pierwotną EP - 61,5 kWh/m2, - powierzchnia ogrzewana Af - 9 340,9 m2, - kubatura ogrzewana Ve - 9 576,3 m3, - pojemność cieplna Cm - 5 466 292 kJ/K, - współczynnik strat ciepła na wentylację Hve - 4 549,83 W/K, - zapotrzebowanie na energię
do podgrzania ciepłej wody Qw, Nd - 13 764,2 kWh, - sumaryczne straty cieplne budynku - 350 139 W, - obciążenie cieplne/ogrzew. pow. budynku - 43,2 W/m2, - obciążenie cieplne/ogrzew. kubaturę budynku - 10,4 W/m2, - powierzchnia oddająca ciepło A - 27 411 m2.
Inne informacje o wykonaniu przedmiotu zamówienia:
1)Zamawiający dopuszcza stosowanie urządzeń lub materiałów innych niż użyte w dokumentacji projektowej
ale o parametrach identycznych bądź lepszych.
2)Powyżej opisaną technologię wykonania wykopu, przewiduje dokumentacja projektowa Zamawiającego.
Do obowiązków Wykonawcy należy, opracowanie projektu technologicznego zabezpieczenia wykopu przed napływem wody gruntowej tj. pionowej oraz poziomej przesłony wodoszczelnej wraz z odwodnieniem wykopu. Opracowaniem tym należy również objąć technologię wzmocnienia gruntu pod płytą fundamentową,
poprzez jego zagęszczenie. Projekt technologiczny powinien uszczegóławiać projekt wykonawczy w zakresie technologii jaką dysponuje Wykonawca oraz uwzględniać istniejące warunki gruntowo – wodne. Projekt technologiczny podlega akceptacji autora Projektu Budowlanego branży konstrukcja i nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzeniu przez Inwestora.
UWAGA: Wykonawca, może zaproponować inne równorzędne technicznie i technologicznie rozwiązanie projektowe zamienne wykonania posadowienia budynku metodą „suchego wykopu”. W tym przypadku, Wykonawca w swojej ofercie powinien przedstawić dokładny opis wraz ze szkicami proponowanej technologii
wykonania tych robót zamiennych oraz opisać zastosowane główne urządzenia i sprzęt do ich wykonania.
Przedstawiona w ofercie propozycja wykonania robót zamiennych, powinna uwzględniać specjalistyczną technologię jaką dysponuje Wykonawca. Koszt realizacji tego zakresu robót według proponowanej technologii, powinien zostać ujęty w ofercie. Do oferty Wykonawca musi załączyć uproszczony projekt technologiczny,
który stanowi podstawę jego wyceny robót fundamentowych alternatywny do załączonego w przedmiarze robót. Wtedy, Wykonawca będzie miał obowiązek opracowania projektu wykonawczego i technologicznego zabezpieczenia wykopu przed napływem wody gruntowej tj. pionowej oraz poziomej przesłony wodoszczelnej wraz z odwodnieniem wykopu i wzmocnieniem gruntu pod płytą fundamentową poprzez jego zagęszczenie.
Wymienione powyżej opracowania projektowe, zostaną wykonane przez Wykonawcę po podpisaniu umowy z Zamawiającym. Podlegają one akceptacji autora Projektu budowlanego branży Konstrukcja, nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Jeżeli, przedstawione przez Wykonawcę zamienne
rozwiązanie projektowe, nie będzie spełniać warunków technicznych i technologicznych wymaganych w Projekcie Budowlanym oraz nie będzie zapewniać bezpiecznej realizacji części podziemnej budynku, to wtedy Zamawiający odmówi zatwierdzenia tego rozwiązania projektowego do realizacji. Wobec takiej sytuacji,
Wykonawca będzie zobowiązany wykonać ten zakres robót wg dokumentacji projektowej Zamawiającego.
3)Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pisemnej gwarancji na okres zgłaszania wad dla całego obiektu wraz z urządzeniami 3 lata, a w zakresie zabezpieczenia budynku przed napływem wody gruntowej na okres 5 lat od dnia dokonania odbioru końcowego robót będących przedmiotem zamówienia publicznego, dla którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz informuje, że przewiduje korzystanie z rękojmi przez
okres 3 lat od wzmiankowanego dnia.
4)Realizacja przedmiotu zamówienia, będzie się odbywać przy czynnych obiektach znajdujących się na terenie MZOS tj. dużej hali sportowej „ZNICZ”, boisk treningowych i boiska głównego z trybunami.
5)Zaleca się, aby Wykonawca przeprowadził wizję lokalną w terenie w celu ustalenia wszelkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
6)Zamawiający wymaga, aby odpady powstałe w wyniku realizacji robót były przetransportowane oraz zmagazynowane w miejscu unieszkodliwienia odpadów.
Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia stosownych dokumentów na tę okoliczność.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45210000 - DA43 - DA27 - CA48 - EA12

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 71 333 694,98 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. cena. Waga 90
2. Okres gwarancji w zakresie zabezpieczenia budynku przed napływem wody gruntowej. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
BZP.271.17.2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 60-100303 z dnia 26.3.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.10.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Lider – Strabag Sp. z o.o.; Partner – Strabag AG; Partner – Ed. Zueblin AG
{Dane ukryte}
05-800 Pruszków
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 71 333 694,98 i najwyższa oferta 87 848 516,44 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.10.2014

Adres: ul. Kraszewskiego , 05800 Pruszków
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: bzp@miasto.pruszkow.pl
tel: 227 587 244
fax: +48 227587244
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-23
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 10030320141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-03-26
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 36 miesięcy
Wadium: 1000000 ZŁ
Szacowana wartość* 33 333 333 PLN  -  50 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.pruszkow.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Miasto Pruszków
ul. Kraszewskiego 14/16, 05-800 Pruszków, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Remont nawierzchni jezdni i chodników ul. Krasińskiego – boczna Lider – Strabag Sp. z o.o.; Partner – Strabag AG; Partner – Ed. Zueblin AG
Pruszków
2014-10-28 0,00