TI Tytuł PL-Szczecin: Łodzie specjalistyczne
ND Nr dokumentu 117991-2012
PD Data publikacji 12/04/2012
OJ Dz.U. S 71
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 10/04/2012
DT Termin 25/05/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34521000 - Łodzie specjalistyczne
OC Pierwotny kod CPV 34521000 - Łodzie specjalistyczne
RC Kod NUTS PL42
IA Adres internetowy (URL) www.szczecin.rzgw.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/04/2012    S71    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Szczecin: Łodzie specjalistyczne

2012/S 71-117991

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
ul. Tama Pomorzańska 13A
Punkt kontaktowy: Zespół ds. zamówień publicznych, pok. 128
Osoba do kontaktów: Jacek Jarosz
70-030 Szczecin
POLSKA
Tel.: +48 914411222
E-mail: jacek.jarosz@szczecin.rzgw.gov.pl
Faks: +48 914411313

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Adres profilu nabywcy: http://szczecin.rzgw.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa specjalistycznych jednostek pływających - w ramach projektu: „Zakup specjalistycznych jednostek pływających oraz specjalistycznego wyposażenia na potrzeby RZGW Szczecin, niezbędnych do prac przy utrzymaniu śródlądowych dróg wodnych”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wydanie jednostek pływających nastąpi na wodzie przy nabrzeżu Nadzoru Wodnego Szczecin prawy brzeg rzeki Regalica, w km 734,0.

Kod NUTS PL42

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych jednostek pływających - w ramach projektu: Zakup specjalistycznych jednostek pływających oraz specjalistycznego wyposażenia na potrzeby RZGW Szczecin, niezbędnych do prac przy utrzymaniu śródlądowych dróg wodnych.
Specjalistyczne jednostki pływające tworzą trzy zestawy, z których każdy składa się ze statku i barki pchanej.
Wszystkie załączniki do opisu przedmiotu zamówienia wytworzone przez firmę MIDCON DESIGNER Ltd., wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego należy traktować jako koncepcję Zamawiającego, tzn. projekt wstępny, na podstawie, którego Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu głównego.
Na przedmiot zamówienia składa się: zakup trzech zestawów pchanych składających się ze statku i barki pchanej, każdy.
Uwaga: Wszystkie statki i barki mają takie same parametry techniczne. Pierwszy dostarczany statek będzie wyposażony dodatkowo w autopilot oraz wielowiązkowy zestaw hydrograficzny do sondowania. Drugi i trzeci dostarczany statek nie będą posiadały na wyposażeniu autopilota, a zestaw hydrograficzny do sondowania będzie jednowiązkowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34521000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych jednostek pływających - w ramach projektu: Zakup specjalistycznych jednostek pływających oraz specjalistycznego wyposażenia na potrzeby RZGW Szczecin, niezbędnych do prac przy utrzymaniu śródlądowych dróg wodnych.
Specjalistyczne jednostki pływające tworzą trzy zestawy, z których każdy składa się ze statku i barki pchanej.
Wszystkie załączniki do opisu przedmiotu zamówienia wytworzone przez firmę „Midcon Designer Ltd., wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego” należy traktować jako koncepcję Zamawiającego, tzn. projekt wstępny, na podstawie, którego Wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu głównego.
Na przedmiot zamówienia składa się: zakup trzech zestawów pchanych składających się ze statku i barki pchanej, każdy.
UWAGA: Wszystkie statki i barki mają takie same parametry techniczne. Pierwszy dostarczany statek będzie wyposażony dodatkowo w autopilot oraz wielowiązkowy zestaw hydrograficzny do sondowania. Drugi i trzeci dostarczany statek nie będą posiadały na wyposażeniu autopilota, a zestaw hydrograficzny do sondowania będzie jednowiązkowy.
I. Charakterystyka ogólna zestawu pchanego:
1. Zestaw pchany (statek i barka) nazywane przez Zamawiającego jednostkami „Grupy A” musi spełniać wymagania przepisów polskich i unijnych w zakresie budowy i eksploatacji statków śródlądowych. Musi być zbudowany pod nadzorem instytucji klasyfikacyjnej oraz musi spełniać warunki umożliwiające mu stałe uprawianie żeglugi w rejonie 3.
Statek musi posiadać dwa układy napędowe z dwoma śrubami i dwa sprzężone stery muszą zapewnić dużą manewrowość. Wyposażenie ratunkowe musi być odpowiednie dla 12 osób. Kadłub statku musi mieć odpowiednie wzmocnienia lodowe dla pracy na szlaku żeglownym w warunkach wykształcania się pierwszych zjawisk lodowych w postaci śryżu, w tym jego zaawansowanego stadium w postaci krążków śryżowych, oraz pozwalające na pozostawanie w lodzie na okres zimy, bez konieczności wyciągania statku na nabrzeże. Kadłub musi być konstrukcji stalowej natomiast pokładówka i sterówka musi być wykonana ze stopów aluminium. Statek jest przeznaczony do wykonywania objazdów inspekcyjno-kontrolnych i pomiarowych torów wodnych oraz do podejmowania pracy na szlaku żeglownym w pojedynkę lub w zestawie z barką pchaną. Statek musi być wyposażony w nowoczesne specjalistyczne urządzenia hydrograficzne do zbierania i obróbki danych pomiarowych. Wyposażenie nawigacyjne musi umożliwiać całodobową pracę. Rejon dziobu musi być odpowiednio zaaranżowany i wyposażony dla potrzeb sprzęgania statków z barkami.
Barka musi być konstrukcji stalowej, pełno-pokładowa, płaskodenna bez napędu własnego. Energii elektrycznej dla zasilania urządzeń pokładowych musi dostarczać zainstalowany w pomieszczeniach pod pokładem agregat prądotwórczy wraz z możliwością zasilania z brzegu przy postoju barki przy nabrzeżu wyposażonym w źródło energii. Kadłub barki w rejonie dziobu i rufy musi być przystosowany do współpracy z pchaczem. Elementy współpracy barki z pchaczem muszą być dostosowane do aranżacji tych elementów na statku. Przewidziane muszą być odpowiednie wzmocnienia lodowe, tak aby barka mogła zimować w wodzie bez potrzeby wyciągania jej z wody oraz aby mogła być użytkowana w okresie kształtowania się zjawisk lodowych w postaci śryżu. Kadłub musi mieć trzy grodzie wodoszczelne: skrajników rufowych, skrajników dziobowych oraz grodzie oddzielające pomieszczenia maszynowe od ładowni magazynowych. W pomieszczeniu maszynowym zainstalowany musi być agregat prądotwórczy, agregat hydrauliczny napędu żurawia pokładowego, zbiorniki paliwa, zbiorniki oleju hydraulicznego, akumulatory, osprzęt elektryczny. Dostęp do poszczególnych przestrzeni tj. pomieszczeń maszynowych, ładowni magazynowych i części dziobowych musi być zapewniony poprzez luki wodoszczelne. Pokład barki w rejonie roboczym musi mieć kształt prostokąta, dziób i rufa muszą mieć lekko zwężone burty i podniesione płaskie dno. Rejon ładunkowy musi być wygrodzony belkami z drewna twardego mocowany w demontowanych prowadnicach do wysokości 0,80 m. Dopuszczalne obciążenie pokładu rejonu ładunkowego musi wynosić min. 1,5t/m2. Dla prac przeładunkowych zainstalowany musi być elektro-hydrauliczny dźwig pokładowy z wysięgnikiem teleskopowym. Burty między dziobowym i rufowym nadburciem stałym muszą być zabezpieczone demontowanymi barierkami w postaci stójek i łańcuchów wykonanych ze stali nierdzewnej. W rejonie dziobu w płaszczyźnie symetrii musi być zainstalowane urządzenie kotwiczne z kotwicą, łańcuchem, windą kotwiczną i skrzynią łańcuchową pod pokładem. Na dziobie i rufie musi być zainstalowana wciągarka z liną stalową do łączenia barki z pchaczem lub z drugą barką.
2. Statek musi być dwuśrubowy płaskodenny z pokładówką i sterówką w rejonie środkowo-dziobowym. W części rufowej należy zaaranżować pokład roboczy z dostępem do pomieszczenia siłowni. Sterówka musi być podnoszona i opuszczana przy pomocy mechanizmu napędzanego hydraulicznie. Pokładówka usytuowana bezpośrednio za sterówką musi zawierać stanowisko operatora urządzeń pomiarowych oraz stanowisko socjalne i stanowisko bytowe dla załogi oraz dla pracowników technicznych i biurowych. Pomieszczenie sanitarne musi być usytuowane bezpośrednio za pokładówką częściowo wpuszczone w kadłub z wejściem z pokładu. Maksymalna wysokość konstrukcji stałej nie może przekraczać 4,40 m nad płaszczyzną podstawową. Wszystkie elementy wystające ponad tą wysokość muszą być odkładane. Maszt radarowy musi być odkładany hydraulicznie. Mechanizm napędowy musi być sterowany ze sterówki. Pokład roboczy musi być gładki z wpuszczonymi w pokład, otwieranymi pokrywami nad siłownią.
3. Na pokładzie barki musi być wydzielony rejon ładunkowy o wymiarach 9,0x3,5 m.
Na poszyciu burtowym musi być zamontowana odbojnica z profilu gumowego.
4. Wymiary główne statku:
1) Długość całkowita 16,50 m,
2) Szerokość na wrędze 4,10 m,
3) Szerokość całkowita 4,30 m,
4) Wysokość do pokładu głównego na rufie 1,40 m,
5) Wysokość do pokładu dziobówki 1,90 m,
6) Wysokość nierozbieralna (od P.P.) 4,40 m,
7) Zanurzenie maksymalne 0,75 m,
5. Wymiary główne barki pchanej:
1) Długość całkowita 16,50 m,
2) Szerokość na wrędze 5,10 m,
3) Szerokość całkowita 5,30 m,
4) Wysokość do pokładu głównego 1,30 m,
5) Wysokość nierozbieralna (od P.P.) 4,00 m,
6) Zanurzenie bez ładunku 0,50 m,
7) Zanurzenie maksymalne z ładunkiem 1,00 m,
6. Specjalistyczne wyposażenie statku:
1) zestaw radarowy: (w tym kompletne urządzenia: radar, kompas satelitarny);
2) na pierwszym dostarczanym statku:
— zestaw hydrograficzny wielowiązkowy do sondowania (w tym kompletne urządzenia i oprogramowanie: echosonda wielowiązkowa, sonda SVP pomiaru profilu dźwięku, altimetr cyfrowy, czujnik ruchu, odbiornik GPS/RTK, komputer, 2 monitory, specjalistyczne oprogramowanie wraz z wybranymi modułami dedykowanymi dla echosondy wielowiązkowej); na drugim i trzecim dostarczanym statku:
— zestaw hydrograficzny jednowiązkowy do sondowania (w tym kompletne urządzenia i oprogramowanie: echosonda jednowiązkowa, odbiornik GPS/RTK komputer, 2 monitory, przetwornik 200 kHz, oprogramowanie echosondy).
3) zestaw do współpracy z systemem RIS (w tym kompletne urządzenie: AIS);
4) autopilot, tylko na pierwszym statku z trzech dostarczanych;
5) bęben z windą na trał;
6) kompletna echosonda nawigacyjna, tylko na pierwszym statku z trzech dostarczanych.
7. Specjalistyczne wyposażenie barki pchanej tworzy kompletny żuraw typu „HDS”, wyposażony w bębnową wciągarkę linową i panel zdalnego sterowania radiowego z wymaganymi chwytakami.
8. Szczegółową charakterystykę statku zawierają następujące załączniki:
1) Załącznik 1 - „Opis techniczny - MD342-PO-0050-01 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”,
2) Załącznik 2 - „Wykaz urządzeń i mechanizmów - MD342-PO-0061-01 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”,
3) Załącznik 3 - „Plan ogólny – MD342- PO/0110-1 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”,
9. Szczegółową charakterystykę barki pchanej zawierają następujące załączniki:
1) Załącznik 4 - „Opis techniczny - MD345-PO-0050-01 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”,
2) Załącznik 5 - „Wykaz urządzeń i mechanizmów - MD345-PO-0061-01 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”,
3) Załącznik 6 - „Plan ogólny - MD345-PO-0110-1-1 wraz ze zmianami wprowadzonymi przez Zamawiającego”.
II. Współdziałanie z Zamawiającym:
Przyjęte przez Wykonawcę szczegółowe ustalenia co do właściwości jednostek pływających oraz sposobu ich budowy będą wymagały uprzedniego zaopiniowania przez Zamawiającego. Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość bieżącego sprawdzania procesu budowy jednostek pływających w tym jakości materiałów, które zostaną użyte do ich budowy. Zamawiający będzie zawiadamiał Wykonawcę o stwierdzonych uchybieniach w procesie budowy jednostek pływających. Zamawiający Informuje, że wyznaczony zostanie Inżynier Kontraktu, reprezentujący Zamawiającego na wszystkich etapach realizacji zamówienia.
Uwaga: Wykonawca zobowiązany jest w terminie 21 dni od dnia podpisania umowy z Zamawiającym przedstawić mu szczegółowy harmonogram budowy jednostek pływających, wykonany zgodnie z zaleceniami Zamawiającego.
III. Wydanie jednostek pływających:
1. Jednostki pływające zostaną wydane nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.
2. Wydanie jednostek pływających nastąpi na wodzie przy nabrzeżu Nadzoru Wodnego Szczecin – prawy brzeg rzeki Regalica, w km 734,0.
3. Wydanie jednostek pływających Zamawiającemu nastąpi poprzez:
1) dostarczenie jednostek pływających do miejsca wydania,
2) zapoznanie pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających.
4. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o konkretnym terminie dostarczenia jednostek pływających do miejsca ich wydania, na piśmie lub za pomocą faksu, z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.
5. Wykonawca przed wydaniem jednostek pływających dokona wszelkich czynności związanych z nadaniem im numerów rejestracyjnych oraz nadaniem europejskich numerów ewidencyjnych, przy czym ich portem macierzystym będzie Szczecin.
6. Zamawiający wskaże Wykonawcy nazwy jednostek pływających w terminie nie późniejszym niż jeden miesiąc przed planowanym terminem ich wydania.
7. Wydanie jednostek pływających będzie skuteczne z chwilą ich odbioru przez Zamawiającego.
8. Statki i barki z chwilą wydania muszą przy być zaopatrzone we wszelkie materiały eksploatacyjne umożliwiające rozpoczęcia właściwej eksploatacji jednostek (tzn. smary, oleje, wodę w instalacjach, środek chłodniczy w klimatyzacji) oraz paliwo do silników i agregatów prądotwórczych wystarczające na pierwsze trzydzieści godzin pracy jednostek.
9. Koszty wydania i odbioru jednostek pływających ponosi Wykonawca.
Uwaga: Termin dostawy jednostek wchodzących w skład zestawu pchanego musi być powiązany. Odbiór każdej jednostki wchodzącej w skład zestawu pchanego odbyć się musi w tym samym czasie, co oznacza, że odbiorowi podlegać będzie każdorazowo sam pchacz, sama barka oraz praca jednostek w ramach zestawu pchanego.
IV. Zapoznanie i szkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi jednostek pływających:
1. Zapoznanie pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających rozpocznie się niezwłocznie po ich dostarczeniu do miejsca wydania, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
2. Zapoznanie pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających będzie obejmowało maksymalnie dwunastu pracowników Zamawiającego.
3. Zapoznanie i szkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi jednostek pływających będzie dotyczyło:
1) obsługi ogólnej jednostek pływających i wszystkich ich mechanizmów niezbędnych do prowadzenia rejsu;
2) obsługi urządzeń nawigacyjnych, pomiarowych i pomocniczych;
3) obsługi urządzeń dźwigowych;
4) szkolenia BHP;
5) przeszkolenie stanowiskowe z obsługi urządzeń wymagane przepisami.
4. Zapoznanie pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających zostanie przeprowadzone w języku polskim, na jednostkach pływających w trakcie postoju przy nabrzeżu oraz w ruchu na wodzie.
5. Zapoznanie pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających będzie obejmowało co najmniej 32 godziny, w blokach nie przekraczających każdego dnia 8 godzin, w godzinach urzędowania Zamawiającego (tj. w godzinach 7 15 od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt). Część teoretyczna nie może zajmować więcej niż 8 godzin
V. Dokumenty odbiorowe (Certyfikaty):
Wykonawca przy wydawaniu jednostek pływających przekaże Zamawiającemu wszystkie dokumenty odbiorowe i dokumentacje wymagane przepisami (zgodnie z przepisami o żegludze na wodach śródlądowych oraz przepisami towarzystwa klasyfikacyjnego).
VI. Odbiór jednostek pływających:
1. Odbiór jednostek pływających, stwierdzony zostanie protokołem podpisanym przez przedstawicieli stron umowy.
2. Odbiór jednostek pływających przez Zamawiającego i podpisanie protokołu stwierdzającego ten odbiór przez Zamawiającego, nastąpi w terminie czternastu dni licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu, z zastrzeżeniem ust. 3-5.
3. W przypadku stwierdzenia przy dokonywaniu odbioru:
1) istotnych wadliwości jednostek pływających,
2) istotnych nieprawidłowości w zapoznaniu pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających,
3) istotnych braków dokumentów, o których mowa w części V,
— odbiór wydanych jednostek pływających oraz podpisanie protokołu stwierdzającego ten odbiór przez Zamawiającego, nastąpi dopiero po usunięciu przez Wykonawcę wadliwości lub nieprawidłowości bądź braków dokumentów, o których mowa w części V.
4. W przypadku stwierdzenia przy dokonywaniu odbioru,
1) nieistotnych wadliwości jednostek pływających,
2) nieistotnych nieprawidłowości w zapoznaniu pracowników Zamawiającego z obsługą jednostek pływających,
3) nieistotnych braków dokumentów, o których mowa w części V,
— Zamawiający może odebrać wydane jednostki pływające oraz podpisać protokół stwierdzający ten odbiór, co nie zwolni Wykonawcy od usunięciu wadliwości lub nieprawidłowości, bądź braków dokumentów, o których mowa w części V.
5. Wykonawca usunie wadliwości lub nieprawidłowości, bądź braki dokumentów, o których mowa w części V, w terminie siedmiu dni od dnia ich stwierdzenia.
VII. Gwarancja i serwisowanie:
Wykonawca udzieli Zamawiającemu co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na jednostki pływające.
Czas reakcji Wykonawcy i podjęcie przez niego czynności dotyczącej usunięcia zgłoszonej awarii nie będzie dłuższy niż 5 dni, a w przypadku przekroczenia tego terminu Zamawiający może zlecić usunięcie awarii wybranemu przez siebie podmiotowi na koszt Wykonawcy. Realizacja naprawy odbywać się będzie w języku polskim (korespondencja i działania naprawcze). Zgłoszenie awarii w ramach gwarancji odbywać się będzie w języku polskim.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 135 000,00 PLN w terminie do dnia 25.5.2012 r. do godziny 8:30.
Decyduje data wpływu środków do Zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu – przelewem na konto Zamawiającego – NBP O/O Szczecin - 58 1010 1599 0518 5513 9120 0000.
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej
(z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości - w kasie Zamawiającego tj. pok. nr 317, w godz. 8:00 – 13:00.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach.
4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie Zamawiającego (beneficjenta gwarancji) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w pkt 7 bez potwierdzania tych okoliczności,
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą,
3) miejsce i termin zwrotu gwarancji.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowa na rachunku bankowym.
6. Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczony a jego oferta odrzucona.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w sytuacji, gdy:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) spowodował, że zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po jego stronie,
2) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w Rozdziale V pkt 5 niniejszej SIWZ, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw.
Zamawiający zwróci wadium jeśli wykonawca udowodni, że nastąpiło to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 7 ppkt 2).
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 8, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Na wniosek Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą Zamawiający zaliczy wadium wpłacone w pieniądzu na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
13. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.
14. W ofercie należy wpisać nr konta, na które zamawiający ma zwrócić wadium lub dołączyć do oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Forma płatności – przelew na wskazany przez Wykonawcę rachunek bankowy, po dokonaniu odbioru jednostek pływających przez Zamawiającego.
2. Termin płatności – 30 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
3. Fakturowanie: na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę po odbiorze każdej jednostki pływającej przez Zamawiającego
Faktury VAT będą zawierać wyspecyfikowane odrębnie kwoty należne za daną jednostkę pływającą bez specjalistycznego wyposażenia oraz za dane specjalistyczne wyposażenie przy przyjęciu następującego nazewnictwa:
1) „zakup jednostki pływającej;
2) „zakup jednostki pływającej (barki)”;
3) „zestaw radarowy”;
4) „zestaw hydrograficzny wielowiązkowy do sondowania” - dla pierwszego dostarczanego statku;
5) „zestaw hydrograficzny jednowiązkowy do sondowania” - dla drugiego i trzeciego dostarczanego statku;
6) „zestaw do RIS;
7) „pozostałe elementy wyposażenia - autopilot” – dla pierwszego dostarczanego statku;
8) „pozostałe elementy wyposażenia - bęben z windą na trał”;
9) „pozostałe elementy wyposażenia - żuraw typu „HDS””.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o zamówienie są zobowiązani do przedłozenia zamawiajacemu po wygraniu postepowania umowę regulującą współpracę tych Wykonawców przy realizacji zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy mają obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4) – 8) ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
6) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9) ustawy - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
2. Każdy z wykonawców ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postepowaniu:
1) Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składają jeden wspólny wykaz osób którymi dysponują lub będą dysponować.
2) Wykaz wykonanych dostaw podając ponadto, datę i miejsca realizacji oraz podmiot zlecający wraz z dokumentem potwierdzającym ze dostawy zostały lub są wykonywane należycie.
Wykaz należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4a lub 4b do SIWZ.
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz. Warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
3) Informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4. Ponadto wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1) Ofertę cenową zgodnie z rozdziałem I pkt 3 Zamawiający żąda wskazania w ofercie części zamówienia których wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli przewiduje udział podwykonawców)
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument;
2) Odpowiednie pełnomocnictwa;
Tylko w sytuacjach określonych w rozdziale I pkt 6 zdanie drugie SIWZ lub w przypadku składania oferty wspólnej.
3) Dowód wniesienia wadium - kserokopię wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dołączyć do oferty. W przypadku złożenia wadium w formie określonej w Rozdziale VII pkt. 2 ppkt. 2 SIWZ do oferty należy załączyć kserokopię pokwitowania świadczącego o zdeponowaniu oryginałów dokumentów w kasie RZGW.
4) Odpowiednie „Instrukcje Technologiczne Spawania” tzw. WPS uznane przez towarzystwo klasyfikacyjne lub w przypadku gdy ich nie posiada na dzień składania ofert inny dokument potwierdzający że będzie je posiadał na etapie realizacji zamówienia. Instrukcje te powinny odpowiadać wymogom określonym w dokumentacji konstrukcyjnej budowanej jednostki.
5) Harmonogram rzeczowo-finansowo-terminowy dostaw
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca powinien wykazać się posiadaniem środków finansowych i/lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 2 000 000.00 PLN. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca do oferty załączy informację z banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzającą wielkość posiadanych środków finansowych i/lub zdolność kredytową wykonawcy na kwotę co najmniej.
2 000 000.00 PLN. Z informacji tej musi jednoznacznie wynikać, iż na koncie Wykonawcy znajduje się wymagana kwota bądź jej równowartość w walucie obcej lub też jednoznaczne zobowiązanie banku, że w przypadku wyboru oferty Wykonawcy bank udzieli mu kredytu do w/w wysokości.W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż w PLN Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs średni opublikowany przez Narodowy Bank Polski na dzień, w którym ogłoszenie o niniejszym przetargu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie powyższego warunku, będzie polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz dołączenia informacji z banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, wystawionej na rzecz tych podmiotów, nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający będzie uwzględniał łącznie wielkość środków finansowych poszczególnych podmiotów.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie "spełnia/nie spełnia" na podstawie potwierdzających go dokumentów.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże że w okresie ostatnich 3 lat przed dniem otwarcia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował dostawę co najmniej 1 statku o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 PLN lub 1 barki o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 PLN.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie powyższego warunku, będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie "spełnia/nie spełnia" na podstawie potwierdzających go dokumentów.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IE-063/48/2012/tt
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
25.5.2012 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 25.5.2012 - 10:00

Miejscowość:

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, pok. nr 106.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Tytuł projektu: „Zakup specjalistycznych jednostek pływających oraz specjalistycznego wyposażenia na potrzeby RZGW Szczecin, niezbędnego do prac przy utrzymaniu śródlądowych dróg wodnych”. Umowa nr UDA-RPZP.
02.01.05-32-001/10-00 z dnia 2.12.2010 roku.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnejz przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. 2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej Izbą 3. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywaćokoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. 4. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołaniaw taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeliprzesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobówokreślonych w art. 27 ust. 2 ustawy. 5. Odwołanie wnosi się: a. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jegowniesienia jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni jeżelizostały przesłane w inny sposób; b. wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej; c. wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przyzachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawęjego wniesienia; d. jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie: — 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, — 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym UniiEuropejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180 -198 ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.4.2012
Adres: ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin
woj. ZACHODNIOPOMORSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@szczecin.rzgw.gov.pl
tel: +48 914411222
fax: +48 914411313
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-05-25
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11799120121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-04-12
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 135000 ZŁ
Szacowana wartość* 4 500 000 PLN  -  6 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.szczecin.rzgw.gov.pl
Informacja dostępna pod: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
34521000-5 Łodzie specjalistyczne