TI Tytuł PL-Szczecin: Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
ND Nr dokumentu 118114-2011
PD Data publikacji 13/04/2011
OJ Dz.U. S 72
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Izba Celna w Szczecinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 08/04/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 19/05/2011
DT Termin 19/05/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
OC Pierwotny kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) http://ic-szczecin.pl

13/04/2011    S72    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Szczecin: Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych

2011/S 72-118114

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Izba Celna w Szczecinie
ul. Energetyków 55
Kontaktowy: Szczecin, ul. Energetyków 55
Do wiadomości: Aneta Kościuczyk
70-952 Szczecin
POLSKA
Tel. +48 914805621
E-mail: aneta.kosciuczyk@szc.mofnet.gov.pl
Faks +48 914805807

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://ic-szczecin.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
Sprawy gospodarcze i finansowe
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Usługa opracowania wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27

Kod NUTS PL

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Przedmiotem zamówienia jest:
a) opracowanie wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej dla składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych, zwanej w treści specyfikacji „dokumentacją”,
b) wykonanie wzorcowych składników umundurowania, określonych w załączniku nr 5 do siwz;
W przypadku gdy dany sort występuje w różnych wersjach kolorystycznych, Wykonawca wykona go w kolorze szarozielonym. Koszule służbowe wykonawca wykona w kolorze miętowym.
c) wykonanie, zatwierdzonej przez Zamawiającego, dokumentacji w formie papierowej - 3 egzemplarze oraz w wersji elektronicznej - 3 egzemplarze na płytach CD.
Wszystkie części dokumentacji winny zostać połączone w jeden spójny dokument.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79421200

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
1. Przedmiotem zamówienia jest:
a) opracowanie wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej dla składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych, zwanej w treści specyfikacji „dokumentacją”,
b) wykonanie wzorcowych składników umundurowania, określonych w załączniku nr 5 do siwz;
W przypadku gdy dany sort występuje w różnych wersjach kolorystycznych, Wykonawca wykona go w kolorze szarozielonym. Koszule służbowe wykonawca wykona w kolorze miętowym.
c) wykonanie, zatwierdzonej przez Zamawiającego, dokumentacji w formie papierowej - 3 egzemplarze oraz w wersji elektronicznej - 3 egzemplarze na płytach CD.
Wszystkie części dokumentacji winny zostać połączone w jeden spójny dokument.
2. Wzorcowa dokumentacja dla poszczególnych składników umundurowania powinna być opracowana w taki sposób, aby każdy z potencjalnych producentów otrzymał dokument zawierający zbiór informacji o ich konstrukcji, składzie surowcowym, kolorystyce, wymaganych parametrach i metodyce ich oceny oraz sposobach użytkowania, pakowania, przechowywania i transportu.
3. Wykaz minimalnych zagadnień, które winna zawierać dokumentacja został zawarty w załączniku nr 4 do siwz.
4. Dokumentacja zostanie opracowana dla każdego ze składników umundurowania wymienionych w załączniku nr 5 do siwz.
5. Ogólne opisy poszczególnych składników umundurowania wraz z określeniem kolorów tkanin zasadniczych zawarte są w załączniku nr 6 do siwz.
Zamawiający przewiduje wprowadzenie drobnych zmian w wyglądzie niektórych składników umundurowania. Zmiany te związane będą z doprecyzowaniem opisów materiałów a także zmian związanych z poprawą cech użytkowych poszczególnych składników umundurowania.
6. Zamawiający w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy na wykonanie dokumentacji, zwoła w swojej siedzibie spotkanie z przedstawicielem Wykonawcy. Na spotkaniu zostaną przekazane Wykonawcy informacje dotyczące m.in. warunków użytkowania każdego ze składników umundurowania, rozmiaru dla którego zostaną wykonane wzorcowe składniki umundurowania.
7. Wykonawca w terminach od 30 – 60 dni od dnia zebrania o którym mowa w ust. 6, zależnie od stopnia złożoności danego składnika umundurowania, sukcesywnie będzie przedstawiał Zamawiającemu do akceptacji, wzory poszczególnych składników mundurowych wykonane z materiałów spełniających wymagania postawione przez Zamawiającego.
8. Wykonawca wraz ze wzorami poszczególnych składników mundurowych, celu potwierdzenia, że materiały, z których zostały one wykonane, spełniają wymagania postawione przez Zamawiającego, przedstawi wykaz norm oraz certyfikatów określających parametry użytkowe dla każdego materiału.
9. W przypadku gdy dany składnik umundurowania występuje w różnych wersjach kolorystycznych, Wykonawca może wykonać do akceptacji wzór składnika tylko w kolorze szarozielonym, przedkładając jednocześnie do akceptacji próbki tkanin zasadniczych w pozostałych kolorach. Wzory koszul służbowych wykonawca wykona w kolorze miętowym.
10. Zamawiający w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania wzorów, o których mowa w ust. 7, przedstawi Wykonawcy ewentualne uwagi co do sposobu ich wykonania albo zaakceptuje bez zastrzeżeń ich wykonanie. Podany termin dotyczy także akceptacji wzorów poprawionych.
11. Wykonawca w terminie 14 dni od przekazania uwag, o których mowa w ust. 10, przedstawi do akceptacji poprawione wzory składników umundurowania.
12. Wykonawca, w terminie 21 dni od dnia zatwierdzenia bez uwag wzorów poszczególnych składników umundurowania, przedstawi Zamawiającemu dokumentację dla tych składników umundurowania.
13. Zamawiający w terminie 5 dni roboczych od dnia przedstawienia przez Wykonawcę dokumentacji, przekaże Wykonawcy ewentualne uwagi co do zapisów dokumentacji albo zaakceptuje bez zastrzeżeń jej wykonanie, co zostanie potwierdzone protokołem „bez zastrzeżeń”. Podany termin dotyczy także akceptacji poprawek w dokumentacji.
14. W przypadku zastrzeżeń Zamawiającego co do wykonania dokumentacji, Wykonawca w terminie 5 dni roboczych dostarczy do Zamawiającego poprawioną dokumentację.
15. Zamawiający przewiduje częściowe płatności za każdą przyjętą bez zastrzeżeń część dokumentacji opracowanej dla poszczególnego składnika umundurowania. Płatności będą dokonywane zgodnie z cenami zaproponowanymi przez Wykonawcę w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.
Bez VAT 165 185,29 EUR
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 6 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
1. Zgodnie z art. 45 ust. 1 p.z.p. Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Zamawiający określa kwotę wadium w wysokości 15 000,00 PLN brutto.
4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U z 2007r. nr 42, poz. 275)
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego – NBP Oddział Regionalny Szczecin nr 49101015990029031391200000.
6. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu, Wykonawca do oferty załączy dokument potwierdzający jego wpłatę na konto Zamawiającego.
7. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, Wykonawca załączy do oferty oryginalny dokument potwierdzający jego wniesienie, w sposób umożliwiający Zamawiającemu zwrócenie go Wykonawcy, bez naruszania oferty.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej w dokumencie gwarancji należy wskazać:
a) nazwę gwaranta oraz beneficjenta gwarancji (Zamawiającego),
b) obowiązek zapłaty sumy gwarancyjnej odpowiadającej wysokością kwocie wymaganego wadium; suma gwarancyjna winna być wyrażona w złotych polskich,
c) stan rzeczy, którego zaistnienie jest powodem żądania zapłaty przez beneficjenta (Zamawiającego). Okoliczności te muszą zawierać sytuacje określone:
a. w art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy p.z.p. nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy p.z.p., lub pełnomocnictw;
b. w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Gwarancja winna mieć charakter terminowy, bezwarunkowy, nie może być odwoływalna i winna być płatna na „pierwsze żądanie” beneficjenta gwarancji.
9. Wadium wniesione w innej formie niż pieniądz, powinno obejmować cały okres związania z ofertą, poczynając od daty składania ofert.
10. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
11. Zamawiający zwraca wadium zgodnie z art. 46 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Jeżeli przedłużenie terminu związania ofertą dokonywane jest po wyborze oferty najkorzystniejszej, obowiązek wniesienia nowego wadium lub jego przedłużenia dotyczy jedynie wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
13. W postępowaniu odwoławczym Zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wzywa wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy, jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie kieruje się jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Konsorcjum, spółka cywilna.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Działalność nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania Zamawiający żąda złożenia niżej wymienionych dokumentów i oświadczeń:
a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach określonych w art.24 ust.1 p.z.p. – zawarte na druku "Formularz ofertowy" – załącznik nr 2 do siwz;
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia powyższe oświadczenie składa każdy z wykonawców.
b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w lit. b-f składane są w stosunku do każdego z wykonawców.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 6:
1) lit. b - d i lit. f – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) lit. e – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Dokumenty, o których mowa w pkt 1 lit. a i c oraz pkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Dokument, o którym mowa w pkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów o których mowa w ust. 7, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający w tym zakresie nie stawia dodatkowych wymagań.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, opracował co najmniej jedną dokumentacją techniczno-technologiczną na elementy składników ubioru, na wartość co najmniej 100 000,00 PLN brutto.
Dopuszcza się posługiwanie, w celu wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, referencjami podmiotu trzeciego, pod warunkiem, iż podmiot ten będzie brał udziału w wykonaniu zamówienia, co musi zostać udowodnione zgodnie z art. 26 ust. 2b p.z.p.;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
Wykaz wykonanych usług, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców – wzór wykazu stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
Dokumenty potwierdzające, że usługi wymienione w wykazie o którym mowa w lit. b), zostały wykonane należycie.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
420000-ILGW-253-9/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 19.5.2011 - 12:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.5.2011 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 19.5.2011 - 12:15

Miejsce

Izba Celna w Szczecinie, Szczecin ul. Energetyków 55, pokój nr 22.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Tak
Każdy.

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587840
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskim lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień siwz zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
9. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszaniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
10. W przypadku wniesienia odwołania zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
11. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień siwz, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której zamieszczone jest ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
12. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
13. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
14. Odwołujący oraz wykonawca wezwany do postępowania odwoławczego, nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3.
15. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli nie zawiera braków formalnych oraz jeżeli uiszczono wpis, który uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania.
16. Izba rozpoznaje odwołanie w terminie 15 dni od dnia jego doręczenia Prezesowi Izby.
17. Strony i uczestnicy postępowania odwoławczego są obowiązaniu wskazywać dowody dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą się skutki prawne.
18. O oddaleniu odwołania lub jego uwzględnieniu Izba orzeka w wyroku.
19. Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia.
20. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu, którą wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego.
21. Szczegółowy tryb postępowania w sprawach skargi do sądu regulują przepisy Rozdziału 3 Działu VI p.z.p.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587702

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
8.4.2011
TI Tytuł PL-Szczecin: Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
ND Nr dokumentu 210445-2011
PD Data publikacji 06/07/2011
OJ Dz.U. S 127
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Izba Celna w Szczecinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 04/07/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
OC Pierwotny kod CPV 79421200 - Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych
RC Kod NUTS PL
IA Adres internetowy (URL) http://ic-szczecin.pl

06/07/2011    S127    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Szczecin: Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych

2011/S 127-210445

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I OSOBY KONTAKTOWE

Izba Celna w Szczecinie
ul. Energetyków 55
Kontaktowy: Izba Celna w Szczecinie, ul. Energetyków 55, 70-952 Szczecin
Do wiadomości: Aneta Kościuczyk
70-952 Szczecin
POLSKA
Tel. +48 914805621
E-mail: aneta.kosciuczyk@szc.mofnet.gov.pl
Faks +48 914805807

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej http://ic-szczecin.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
Sprawy gospodarcze i finansowe
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Opracowanie wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27

Kod NUTS PL

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest:
a) opracowanie wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej dla składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych, zwanej w treści specyfikacji dokumentacją,
b) wykonanie wzorcowych składników umundurowania, określonych w załączniku nr 5 do SIWZ; w przypadku gdy dany sort występuje w różnych wersjach kolorystycznych, Wykonawca wykona go w kolorze szarozielonym. Koszule służbowe wykonawca wykona w kolorze miętowym,
c) wykonanie zatwierdzonej przez zamawiającego dokumentacji w formie papierowej - 3 egzemplarze oraz w wersjii elektronicznej - 3 egzemplarze na płytach CD. Wszystkie części dokumentacji winny zostać połączone w jeden spójny dokument.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

79421200

II.1.6)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.2)CAŁKOWITA KOŃCOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia
Najniższa oferta 600 240,01 oraz najwyższa oferta 777 360,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
420000-ILGW-253-9/11/AK
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotycz?ce tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 072-118114 z dnia 13.4.2011

SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

NAZWA Opracowanie wzorcowej dokumentacji techniczno-technologicznej składników umundurowania służbowego, polowego oraz specjalnego funkcjonariuszy celnych.
V.1)DATA DECYZJI O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA:
1.7.2011
V.2)LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2
V.3)NAZWA I ADRES WYKONAWCY, NA RZECZ KTÓREGO ZOSTAŁA WYDANA DECYZJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Centrala Zaopatrzenia Mundurowego Intermag Ryszard Czykun Spółka Jawna
ul. Braniewska 10
85-708 Bydgoszcz
POLSKA

V.4)INFORMACJE NA TEMAT WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia
Wartość 634 146,34 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia
Najniższa oferta 600 240,01 oraz najwyższa oferta 777 360,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)PRZEWIDYWANE JEST ZLECENIE PODWYKONAWSTWA W RAMACH ZAMÓWIENIA
Tak wartość lub część zamówienia, która będzie zlecona stronom trzecim
Nieznana

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań 1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłanie informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, wktórym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podtsawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
4.7.2011

Adres: ul. Energetyków, 70-952 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: monika.frankow@szc.mofnet.gov.pl
tel: 914 805 500
fax: 914 805 801
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-05-19
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11811420111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-04-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 6 miesięcy
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://ic-szczecin.pl
Informacja dostępna pod: Izba Celna w Szczecinie
ul. Energetyków 55, 70-952 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 19/05/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
79421200-3 Usługi projektowe inne niż w zakresie robót budowlanych