TI Tytuł Polska-Mielec: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 121050-2016
PD Data publikacji 08/04/2016
OJ Dz.U. S 69
TW Miejscowość MIELEC
AU Nazwa instytucji Gmina Miejska Mielec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 06/04/2016
DT Termin 28/04/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
IA Adres internetowy (URL) http://mielec.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

08/04/2016    S69    - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

Polska-Mielec: Usługi projektowania architektonicznego

2016/S 069-121050

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miejska Mielec
ul. Żeromskiego 26
Osoba do kontaktów: Małgorzata Krempa
39-300 Mielec
POLSKA
Tel.: +48 177888545
E-mail: mkrempa@um.mielec.pl
Faks: +48 177888505

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: http://mielec.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Urząd Miejski w Mielcu
ul. Żeromskiego 26
Punkt kontaktowy: Pokój nr 20, sekretariat
39-300 Mielec
POLSKA
Tel.: +48 177888504
Faks: +48 177888505
Adres internetowy: www.mielec.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Środowisko
Sprawy gospodarcze i finansowe
Budownictwo i obiekty komunalne
Ochrona socjalna
Rekreacja, kultura i religia
Edukacja
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej hali sportowej w Mielcu wraz z zagospodarowaniem terenu.
II.1.2)Krótki opis:
Przedmiotem jednoetapowego konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej hali sportowej (spełniającej wymagania międzynarodowych i krajowych federacji sportowych) o pojemności min. 3 500 miejsc siedzących, basenem, parkingiem na min. 250 miejsc wraz z zagospodarowaniem terenu.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000, 71320000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
1. W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy niepodlegający wykluczeniu na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 i ust. 2a ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej Pzp).
2. W celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2a ustawy Pzp, Uczestnicy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp – zobowiązani są złożyć wraz z wnioskiem następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i ust. 2a ustawy Pzp (Formularz nr 2 Regulaminu),
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Uczestnik nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Uczestnik nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5÷8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Uczestnik składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5÷8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
9) W celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć niżej wymienione oświadczenie/dokumenty:
a) Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp albo informacja o tym, Uczestnik że nie należy do grupy kapitałowej (Formularz nr 3 Regulaminu).
3. Jeżeli Uczestnik ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) pkt 2.2 – 2.4 i 2.6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju,
w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) w pkt 2.5 i 2.7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 ÷ 8, 10 i 11 ustawy Pzp.
4. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Uczestnik ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Uczestnik ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
5. Dokumenty, o których mowa w pkt 3.1 lit. a) i c) oraz 3.2) lub zastępujący je dokument, o którym mowa w pkt 4, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 3.1 lit. b), lub zastępujący go dokument, o którym mowa w pkt 4, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Uczestnik ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
7. W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy, którzy spełniają niżej wymienione warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
7.1 Posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 6 Regulaminu.
7.2 Posiadanie wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny warunku:
Uczestnik musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w wykonaniu w okresie ostatnich
3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej:
a) 1 usługi polegającej na sporządzeniu dokumentacji projektowej budynku o kubaturze min. 40 tysięcy m³, przeznaczonego na potrzeby administracji publicznej, użyteczności publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, oświaty, szkolnictwa wyższego, sportu, nauki, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i socjalnej, obsługi finansowej lub bankowej, obsługi ruchu pasażerskiego w tym także budynku o funkcji biurowej,
lub
b) 1 usługi polegającej na sporządzeniu dokumentacji projektowej obiektu hali sportowej lub widowiskowo-sportowej o pojemności min. 2 000,00 stałych miejsc siedzących. Przez stałe miejsce siedzące rozumie się indywidualne miejsce siedzące (fotelik) na stałe zamocowane do podłoża.
7.3 Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
1) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 6 Regulaminu.
2) Potencjał kadrowy – zgodnie z informacją zawartą w sekcji III.2
7.4 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. 6 Regulaminu.
8. W celu potwierdzenia spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Pzp i których opis sposobu oceny spełniania został zamieszczony w pkt 7 i sekcji III.2 należy wraz z wnioskiem – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp – złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Pzp (Formularz nr 4),
2) Wykaz wykonanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane na formularzu zgodnym z treścią Formularza nr 5 Wykaz wykonanych głównych usług wraz z załączeniem dowodów potwierdzających, że wskazane w wykazie główne usługi zostały wykonane należycie.
Uwaga: za główne usługi należy uznać takie usługi, które potwierdzają spełnienie warunków udziału określonych w pkt 7.2.
Dowodami, o których mowa wyżej są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
2) oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Uczestnik nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1) powyżej.
a) Uczestnik ma obowiązek złożyć dowody co najmniej dla usług wskazanych w Formularzu nr 5 w celu potwierdzenia spełnienia warunku, którego opis został zamieszczony w pkt 7.2;
b) W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi, wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Uczestnik nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej;
c) W razie konieczności szczególnie, gdy wykaz lub dowody, o których mowa wyżej budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu na rzecz, którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
9. Uczestnik może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Uczestnik w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
9.1 Jeżeli Uczestnik wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający w celu oceny czy Uczestnik będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający – żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia;
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem;
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Propozycję treści dokumentu (zobowiązania) stanowi Formularz nr 9 Zobowiązanie do oddania do dyspozycji Uczestnika niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
9.2 Jeżeli Uczestnik wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający wymaga przedłożenia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów, o których mowa w pkt 2.1-2.7 z tym, że oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i ust. 2a ustawy Pzp wg Formularza 2a.
10. W przypadku Uczestników wspólnie występujących w Konkursie, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2a ustawy Pzp oraz nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, których opis sposobu dokonania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 7 i sekcji III.2, Uczestnicy wykazują łącznie.
11. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Uczestników warunków udziału w postępowaniu (za wyjątkiem oświadczeń wymienionych w pkt 2.1, 8.1, 9 oraz dokumenty, o których mowa w pkt 2.9a i 9.1 które muszą zostać złożone w formie oryginału), należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Uczestnika.
12. W przypadku Uczestników wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz kopie dokumentów dotyczących danego Uczestnika są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tego Uczestnika.
Poświadczenie za zgodność z oryginałem powinno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem).
13. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budziła wątpliwości, co do jej prawdziwości.
14. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
15. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez Uczestników wspólnie występujących w Konkursie:
1) oświadczenie wymienione w pkt 2.1. oraz dokumenty wymienione w pkt 2.2 – 2.7 albo odpowiadające im dokumenty określone w pkt 3 i 4 powinny być złożone przez każdego Uczestnika;
2) oświadczenie wymienione w pkt 8.1. powinno być złożone w imieniu wszystkich Uczestników; pozostałe dokumenty wymienione w pkt 8 i sekcji III.2 składa dowolny Uczestnik/dowolni Uczestnicy wykazujący spełnianie warunków spośród Uczestników składających wspólny wniosek.
3) dokumenty, o których mowa w pkt 9.2 składa każdy podmiot, na zasobach którego Wykonawca polega wykazując spełnienie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, a który to podmiot będzie brał udział w realizacji części zamówienia.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: tak
1. W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy, którzy spełniają niżej wymienione warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny warunku:
Uczestnik musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Uczestnik, na każdą funkcję wymienioną poniżej wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:
a) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności architektonicznej:
Kwalifikacje zawodowe:
Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
b) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności konstrukcyjno – budowlanej:
Kwalifikacje zawodowe:
Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
c) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności drogowej:
Kwalifikacje zawodowe:
Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
d) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci elektrycznych:
Kwalifikacje zawodowe:
Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci elektrycznych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
e) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i wentylacyjnych:
Kwalifikacje zawodowe:
Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i wentylacyjnych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Uwaga:
Stosownie do art. 12a Prawa budowlanego samodzielne funkcje techniczne
w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. m.in. w ustawie o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z 18.3.2008.
Przed podpisaniem umowy Zamawiający może zażądać dokumentów potwierdzających zgodnie z art. 12 lub art. 12a ustawy Prawo budowlane, iż wskazane przez Uczestnika osoby mogą w Polsce wykonywać samodzielne funkcje techniczne
w budownictwie.
2. W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku z wnioskiem – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp – złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Pzp (Formularz nr 4);
2) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług (projektantów) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresem wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, na formularzu zgodnym z treścią Formularza nr 6 Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. Wykaz musi potwierdzać spełnienie warunku, którego opis został zamieszczony w pkt 1;
3) Oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia.

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
Kryteria pierwszorzędowe:
a) atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, w tym zgodność z programem funkcjonalnym zawartym w Regulaminie oraz obowiązującym prawem – 35 punktów;
b) trafność rozwiązań funkcjonalnych i programowo-przestrzennych obiektu kubaturowego i zagospodarowania – 45 punktów.
Kryteria drugorzędowe:
c) ekonomika rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem ekonomiki kosztów budowy (maksymalny planowany koszt wykonania prac realizowanych, na podstawie pracy konkursowej), oraz eksploatacji obiektów przy uwzględnieniu rozwiązań proekologicznych – 10 punktów;
d) maksymalny koszt projektu – 10 punktów.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
ZP.271.32.2016
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 28.4.2016 - 12:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: Uczestnik konkursu, którego praca zostanie uznana przez Sąd konkursowy za najlepszą otrzyma nagrodę pieniężną i zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (I Nagroda), prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wielobranżowy projekt wykonawczy) Hali sportowej w Mielcu, zagospodarowania terenu wraz z częścią kosztorysową oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Nagrody pieniężne zostaną przyznane w następujących wysokościach:
a) I nagroda – dla Uczestnika konkursu zaproszonego do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – 30 000 PLN brutto;
b) II nagroda – 20 000 PLN brutto;
c) III nagroda – 15 000 PLN brutto.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
1. Nagrody pieniężne będą wypłacone w terminie nie krótszym niż 15 dni a nie dłuższym niż 21 dni od daty ostatecznego zatwierdzenia wyniku konkursu przez Kierownika Zamawiającego, z zastrzeżeniem warunku zawartego w pkt 5.
2. W przypadku, gdy wybrany Uczestnik konkursu (któremu zostało przyznane pierwsze miejsce) odmówi podpisania umowy z Zamawiającym lub niemożliwe będzie podpisanie ważnej umowy z winy Uczestnika, Zamawiający może przystąpić do negocjacji z następnym w kolejności spośród nagrodzonych Uczestników konkursu w przedmiocie szczegółowego opracowania pracy konkursowej Uczestnika, z którym w dalszej kolejności podjęto negocjacje.
3. Przychód z tytułu nagród, uzyskanych przez uczestników konkursu będących osobami fizycznymi podlega opodatkowaniu zgodnie z ustawą z 26.7.1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2012.361 j.t. z późn. zm.) – zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 w/w ustawy od dochodu (przychodu) z tytułu wygranych w konkursach pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10 % nagrody, który przed wydaniem nagrody pobiera od uczestnika konkursu Zamawiający jako płatnik podatku.
4. Przychód z tytułu nagród, uzyskanych przez innych niż osoby fizyczne uczestników konkursu podlega opodatkowaniu zgodnie z ustawą z 15.2.1992 o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2014.851 j.t. z późn. zm.).
5. Wypłata nagród pieniężnych nastąpi po złożeniu przez nagrodzonych uczestników oświadczenia o sposobie wypłaty nagrody oraz zasadach opodatkowania nagrody.
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. prof. dr hab. inż. arch. Piotr Gajewski
2. Tadeusz Siemek
3. Waldemar Wiącek
4. Norbert Jackowski
5. Danuta Pazdro
6. Ireneusz Kuzara
7. Magdalena Hasek
8. Andrzej Małek
9. Piotr Tabor
10. Bożena Skrzypiec

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Uczestnikowi konkursu, który ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia, oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Organizatora przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w art. 180-198 tej ustawy.
Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Organizator jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Organizatora, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania Organizatorowi przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Organizatora stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały one przesłane w sposób określony w niniejszym Regulaminie konkursu, albo w terminie 15 dni, jeśli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o konkursie wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Odwołanie wobec innych czynności wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy należytym zachowaniu staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.4.2016
TI Tytuł Polska-Mielec: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 144237-2016
PD Data publikacji 26/04/2016
OJ Dz.U. S 81
TW Miejscowość MIELEC
AU Nazwa instytucji Gmina Miejska Mielec
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/04/2016
DT Termin 29/04/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

26/04/2016    S81    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Mielec: Usługi projektowania architektonicznego

2016/S 081-144237

Gmina Miejska Mielec, ul. Żeromskiego 26, Osoba do kontaktów: Małgorzata Krempa, Mielec 39-300, POLSKA. Tel.: +48 177888545. Faks: +48 177888505. E-mail: mkrempa@um.mielec.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 8.4.2016, 2016/S 069-121050)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000, 71320000

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

III.2) Informacje dotyczące określonego zawodu:

1. W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy, którzy spełniają niżej wymienione warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

Opis sposobu dokonywania oceny warunku:

Uczestnik musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Uczestnik, na każdą funkcję wymienioną poniżej wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:

a) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności architektonicznej:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

b) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności konstrukcyjno – budowlanej:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

c) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności drogowej:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

d) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci elektrycznych:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci elektrycznych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

e) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i wentylacyjnych:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i wentylacyjnych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Uwaga:

Stosownie do art. 12a Prawa budowlanego samodzielne funkcje techniczne

w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. m.in. w ustawie o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z 18.3.2008.

Przed podpisaniem umowy Zamawiający może zażądać dokumentów potwierdzających zgodnie z art. 12 lub art. 12a ustawy Prawo budowlane, iż wskazane przez Uczestnika osoby mogą w Polsce wykonywać samodzielne funkcje techniczne

w budownictwie.

IV.4.3) Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:

28.4.2016 (12:00)

Powinno być: 

III.2) Informacje dotyczące określonego zawodu:

1. W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy, którzy spełniają niżej wymienione warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

Opis sposobu dokonywania oceny warunku:

Uczestnik musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Uczestnik, na każdą funkcję wymienioną poniżej wskaże osoby, które spełniają następujące wymagania:

a) Osoba proponowana do samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – projektant w specjalności architektonicznej:

Kwalifikacje zawodowe:

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Uwaga:

Stosownie do art. 12a Prawa budowlanego samodzielne funkcje techniczne

w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. m.in. w ustawie o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z 18.3.2008.

Przed podpisaniem umowy Zamawiający może zażądać dokumentów potwierdzających zgodnie z art. 12 lub art. 12a ustawy Prawo budowlane, iż wskazane przez Uczestnika osoby mogą w Polsce wykonywać samodzielne funkcje techniczne

w budownictwie.

IV.4.3) Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:

29.4.2016 (12:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Uwaga. Zmiany w Regulaminie: w rozdziale II pkt 4.1.1 lit. a, pkt 4.1.2 lit. a, pkt 5.3, pkt 5.4, w załączniku nr 1 do regulaminu: par. 1 ust. 6 pkt 2 lit. a tiret drugi, par. 1 ust. 8, par. 2 pkt 3, par. 3 ust. 1 pkt 3, par. 4 ust. 1, zmiana formularza nr 6 i nr 10.


Adres: ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: sekretariat@um.mielec.pl,
tel: 177 888 500,
fax: 177 888 505
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-04-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 12105020161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-04-08
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://mielec.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Miejska Mielec
ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania