TI Tytuł PL-Warszawa: Różne maszyny specjalnego zastosowania
ND Nr dokumentu 126694-2012
PD Data publikacji 20/04/2012
OJ Dz.U. S 77
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 18/04/2012
DD Termin składania wniosków o dokumentację 31/05/2012
DT Termin 31/05/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 42990000 - Różne maszyny specjalnego zastosowania
OC Pierwotny kod CPV 42990000 - Różne maszyny specjalnego zastosowania
RC Kod NUTS PL127
IA Adres internetowy (URL) www.wat.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/04/2012    S77    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Różne maszyny specjalnego zastosowania

2012/S 77-126694

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Punkt kontaktowy: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Sekcja Zamówień Publicznych, 00-908 Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, Budynek nr 22, pokój nr 6A (wejście przez biuro przepustek)
Osoba do kontaktów: Joanna Świnoga
00-908 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226837865
E-mail: szp@wat.edu.pl
Faks: +48 226839723

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wat.edu.pl

Adres profilu nabywcy: http://www.wat.edu.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://www.wat.edu.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Uczelania publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa zestawu do wytwarzania pokryć dielektrycznych i podłoży do nanotechnologii.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wojskowa Akademia Techniczna.
im. Jarosława Dąbrowskiego
00-908 Warszawa 49, skr. poczt. 50 ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2

Kod NUTS PL127

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot oraz wielkość lub zakres zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu wytwarzania pokryć dielektrycznych i podłoży do nanotechnologii, zwanego dalej „Zestawem”, do składającego się z:
I. systemu wytwarzania pokryć dielektrycznych, ochronnych i warstw dopasowujących optycznie (zwanego dalej systemem DOD), oraz z
II. systemu wytwarzania podłoży do nanotechnologii i elementów fotonicznych z warstwą ciekłokrystaliczną (zwanego dalej systemem NanoLC) ze sprzętem uzupełniającym wraz zamontowaniem, uruchomieniem i przeszkoleniem personelu we wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeniu.
I) System DOD: Kompletny system wytwarzania pokryć dielektrycznych, ochronnych i warstw dopasowujących optycznie z układem kontroli parametrów osadzanych warstw i skomputeryzowanym systemem kontroli procesu nakładania warstw oraz odpowiednim oprogramowaniem wraz z zamontowaniem w siedzibie Zamawiającego we wskazanym pomieszczeniu oraz z uruchomieniem systemu a także przeszkoleniem użytkowników w zakresie obsługi i eksploatacji.
System powinien zapewniać możliwość osadzania warstw dielektrycznych, ochronnych (SiO2, ZnO, ITO, itp.) oraz warstw dopasowujących optycznie (warstw twardych i warstw miękkich) na elementach z różnych materiałów stosowanych w technice optycznej, podczerwieni i UV m.in. na szkle, germanie (Ga), krzemie i szkle kwarcowym (Si, Suprasil®, JG3® lub równoważnym), selenku cynku (ZnSe), fluorku wapnia (CaF2), szkłach germanowych (np. Amtir®, Gasir® lub równoważnych).
System powinna charakteryzować zwarta budowa i powinien zawierać min. następujące elementy o niżej wymienionych parametrach.
1. Komora procesowa z drzwiami próżniowymi umożliwiająca jednoczesne załadowanie i naparowanie warstw na próbki o wymiarach przynajmniej 75 x75 mm, ogrzewane do kontrolowanej temperatury do 300 C, z jednorodnością pokrycia powierzchni minimum 50 x 50 mm lepszą niż 5 % w ilości jednorazowo min. 4 szt. Komora powinna zawierać przyłącza do jednoczesnego zainstalowania min. 2 naparowarek z bombardowaniem elektronowym, źródła jonów, manipulatora, wag kwarcowych, układu pomiaru grubości osadzanych warstw i innego wyposażenia niezbędnego do wykonania podłoży w procesie automatycznym i manualnym, a także min., okien obserwacyjnych z przesłonami. Komora powininna być przystosowana do zamontowania kompletnego źródła jonów, o którym mowa w punkcie 17, oraz powinna być przystosowana do zamontowania kompletnego zestawu oprzyrządowania zapewniającego optyczny pomiar grubości nanoszonych warstw in situ, o której mowa w punkcie 16, przy czym montaż powinien się odbywać bez ingerencji w konstrukcję mechaniczną komory.
2. Kompletny, bezolejowy system pompowy z pompą turbomolekularną i pompą próżni wstępnej, zestaw zaworów śluzowych, elektromagnetycznych bezpieczeństwa i zapowietrzających (w tym z możliwością zagazowania azotem), systemem komputerowym sterujący i monitorujący pracę pomp i zaworów oraz minimum dwukanałowy układ pomiaru i monitorowania próżni. System powinien umożliwiać pracę przy dozowaniu gazów reaktywnych i gazów dla źródła jonów. System powinien być wyposażony w ten sposób by był odporny na chwilowy zanik napięcia w sieci zasilającej, wyłączenie wody chłodzącej i itp. Gwarantowana próżnia bazowa < 210-7 mbara, osiągalna po maksimum 24 godz. od zapowietrzenia komory. Próżnia 10-6 mbara osiągalna po 20 minutach od zapowietrzenia komory.
3. Układ pomiaru próżni wstępnej i próżni procesowej pracujący w warunkach osadzania warstw. Pomiar próżni w zakresie od 1000 mbarów do 1,0 10-7 mbara. Dokładność pomiarów 10 % w zakresie do 1 mbara oraz 15 % w pozostałych zakresach.
4. Manipulator komory procesowej umożliwiający mocowanie i zmianę położenia do 4 podłoży o dowolnym kształcie, mieszczących się w kwadracie o boku 75 mm. Zakresy ruchu podłoży we wszystkich kierunkach dostosowane do warunków prowadzenia procesu umożliwiającego uzyskanie jednorodnego pokrycia nakładanymi warstwami na powierzchni wszystkich podłoży w kwadracie minimum 50 x 50 mm w tym moduł ruchu pionowego podłoży, umożliwiający przemieszczanie podłoży w zakresie minimum 50 mm. Uchwyty podłoży z obrotem. Manipulator przystosowany do pracy w warunkach grzania podłoży do temp. 300 C. System zawiera uchwyty podłoży z obrotem pozwalające zwiększyć jednorodność nanoszonych warstw.
5. Moduł grzania komory procesowej umożliwiający grzanie podłoży do 300 C.
6. Układ oświetlenia komory procesowej,
7. Uchwyty wszystkich podłoży, minimum 1 zestaw,
8. Kompletny układ wygrzewania komory procesowej, jednostrefowy, z izolowanym blatem, i mikroprocesorowym układem sterowania umożliwiającym automatyczny przebieg procesu. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie sytemu bez wygrzewania komory procesowej o ile brak tego układu nie wpływa na funkcjonalność ani parametry oferowanego systemu, tj. przede wszystkim nie wpłynie na czas osiągania próżni roboczej i jeżeli nie stoi to w kolizji z wymaganiem, które dotyczy wygrzewania wszystkich podłoży oraz utrzymania tych podłoży w stałej, arbitralnie regulowanej i ściśle kontrolowanej temperaturze.
9. Kompletny stelaż systemu stanowiska z kołami transportowymi, układem poziomowania, płytami osłonowymi itp.,
10. Układ chłodzenia systemu o parametrach zapewniających bezawaryjna pracę systemu. Układ powinien być dostarczony z oprzyrządowaniem i wyposażeniem oraz zamkniętym obiegiem cieczy chłodzącej, monitorowaniem poziomu i temperatury wody chłodzącej i systemem awaryjnego ostrzegania o zakłóceniach pracy układu. Układ powinien być zintegrowany z układem kontrolno-sterującym.
11. Minimum 2 naparowarki z bombardowaniem elektronowym z dodatkowym wyposażeniem, umożliwiająca naparowanie warstw o jednorodności lepszej niż 5 % na pow. obejmującej kwadrat minimum 50 x 50 mm na każdym z podłoży, moc min. 5 kW, prąd min. 750 mA, z odpowiednimi zasilaczami, sterownikami prądu katody przesłonami, tyglami (min. 4 szt.), układami chłodzenia, z cyfrowymi, programowalnymi układami odchylania wiązki elektronów i innym niezbędnym wyposażeniem. Wymagana jest możliwość jednoczesnego parowania materiałów z obu dział elektronowych. System powinien być wyposażony w 2 niezależne przysłony z możliwością jednoczesnego otwarcia (jak i otwarcia tylko jednej przysłony) oraz 2 komplety blach osłonowych. Wymagana jest możliwość pracy ciągłej w atmosferze tlenowej i gazów inertnych (przy dozowaniu gazów w trybie automatycznym i ręcznym w ilościach do 8 [cm3/s]). Wymagana jest maska zapewniająca jednorodność naparowania zamontowana poniżej systemów planetarnych. Zapasowe katody, 10 szt., Tygle z 4-ma obracanymi kieszeniami o pojemności min. 4 [cm3]. Dopuszczalny wariant: 1 tygiel 6-cio pozycyjny, z dwoma wyrzutniami elektronowymi, poj. gniazda rzędu 7 cm3. 2 działa elektronowe od 5 kW lub 10 kW.
12. Kompletny, 2 kanałowy układ pomiaru grubości i szybkości nakładania warstw na bazie wag kwarcowych, z minimum 2-ma głowicami, z przesłonami i manipulatorami, sprzężony z systemem automatyki,
— działającym przy częstotliwości od 4 do 6 MHz,
— z regulowanym czasem pomiaru od 0,1 do 2 sekund,
— ilość zapamiętanych warstw min. 60,
— podłączeniem umożliwiającym odczyt z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego,
— dodatkowo kryształy pomiarowe - nie mniej niż 30 sztuk.
13. Kompletny układ minimum 2 sterowanych regulatorów przepływu gazów z zaworami odcinającymi, umożliwiający pracę z dwoma rożnymi gazami (spośród takich gazów jak Ar, He, O2, N2) o czystości klasy 6N z odpowiedni nimi układami automatyki sterującej zapewniającymi sterowanie i monitoring przepływu gazów. Każde z doprowadzeń do regulatora przepływu gazu powinno zawierać trójnik umożliwiający podłączenie dwóch źródeł gazu, które można alternatywnie wykorzystywać w procesie nakładania warstw.
14. Kompletny komputeryzowany, automatyczny system kontroli i sterowania systemem, zapewniający programowalny, powtarzalny proces osadzania warstw i monitorowanie parametrów procesu, odporny na chwilowe wahania i zanik zewnętrznego zasilania prądem. System powinien zapewniać programowalny proces osadzania warstw, sterowany z poziomu komputera PC. Komputer wyposażony w odpowiednie systemy i układy podłączenia i komunikacji z urządzeniami, system operacyjny, oprogramowanie do obsługi aparatury, monitor lub monitory, klawiaturę i mysz, kolorową drukarkę. O ile stanowisko obsługowe systemu jest wyposażone w monitor, który nie jest zamontowany w zwartej obudowie urządzenia i stanowi jego integralnej całości, to dostawca dostarczy monitor lub monitory LCD o przekątnej minimum 24 cale, odpowiedni do tego stolik i fotel na kołach, przy czym to wyposażenie będzie przystosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej czystości, co oznacza, że takie wyposażenie nie jest źródłem zanieczyszczeń lub ich nie gromadzi. Wyklucza się wykorzystanie drewna i materiałów pokryciowych z włókna). System powinien być wyposażony w przynajmniej 1 dodatkowy dysk zewnętrzny i oprogramowanie (np. Norton Ghost lub równoważny) do archiwizacji kopii bezpieczeństwa systemu operacyjnego, sterującego, danych procesowych i pomiarowych.
15. Program do projektowanie i obliczeń właściwości transmisyjnych i odbiciowych cienkich powłok wielowarstwowych w zakresie spektralnym od 0,3 m - 3,0 m, (np. TFCalc 3.5.15, OptiLayer Pro lub ekwiwalentny) z licencją na 2 stanowiska, w tym jedno mobilne i bazą danych o typowych materiałach stosowanych do wykonywania powłok optycznych.
16. System DOD powinien być przystosowany do zainstalowania kompletnego zestawu oprzyrządowania zapewniającego optyczny pomiar grubości nanoszonych warstw in situ, w zakresie pojedynczej długości fali z zakresu 450 – 740 nm, o dokładności określenia grubości warstwy nie mniejsza niż ±5 nm np. Telemark model 820 In-Situ Spectroscopic Optical monitor lub równoważny. Instalacja tego urządzenia do systemu powinna zapewniać jego współpracę z systemem automatyki kontrolno sterującej.
17. System DOD powinien być przystosowany do zamontowania kompletnego źródła jonów (ZJ) wraz z odpowiednim zasilaczem i układem sterującym dedykowanym do nakładania warstw wspomaganego strumieniem jonów IAD (ang. Ion Assistant Deposition) oraz czyszczenia powierzchni próbki (np. Saintech Ion Beam System ST55 lub ekwiwalentny). Instalacja ZJ powinna się odbywać bez konieczności dokonywania ingerencji w konstrukcję mechaniczną systemu, oraz powinna być zapewniona możliwość włączenia tego urządzenia do systemu w sposób zapieniający jego współpracę z systemem automatyki, w tym oprogramowaniem tego systemu, bez konieczności wymiany tego oprogramowania. Wymagania dla ww. systemu IAD:
— System musi umożliwiać pracę w modach; ciągłym, pulsacyjnym, w kontrolowanej atmosferze gazu technologicznego, czyszczenia podłoży,
— Energia wiązki jonów regulowana, w zakresie do min. 230 eV,
— Moc wiązki przynajmniej 1500 W, stabilizacja mocy lepsza niż 5 %,
— Prąd anodowy do 7A lub więcej, niepewność ustawienia prądu < 5 %,
— Źródło chłodzone wodą,
— Możliwość pracy ciągłej w atmosferze tlenowej i gazów inertnych bez konieczności wymiany anody, możliwość dozowania gazów w trybie automatycznym i ręcznym do 8 [cm3/s],
— Możliwość sterowania źródła jonów z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego w procesie automatycznego przebiegu procesu,
— Graficzny interfejs użytkownika z możliwością kontroli i sterowania parametrami pracy.
18. Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce:
— Linia energetyczna: 3 fazowa,
— Napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC.
— Częstotliwość: 50Hz.
II) System NanoLC: Kompletny system wytwarzania podłoży do nanotechnologii elementów fotonicznych z warstwą ciekłokrystaliczną z układem kontroli parametrów osadzanych warstw oraz ze skomputeryzowanym systemem kontroli procesu nakładania warstw, oprogramowaniem wraz z zamontowaniem, uruchomieniem i przeszkoleniem.
System powinien zapewniać możliwość osadzania przewodzących warstw metalicznych (złoto, chrom, miedź, aluminium itp.) i warstw tlenkowych na elementach z różnych materiałów stosowanych w technice optycznej, podczerwieni i UV; m.in. na szkle, germanie (Ga), krzemie (Si, Suprasil®, JG3® lub równoważnym), selenku cynku (ZnSe), fluorku wapnia (CaF2), szkłach germanowych (np. Amtir®, Gasir® lub równoważnych). Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce: linia energetyczna: 3 fazowa, napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC, częstotliwość: 50Hz.
System powinna charakteryzować zwarta budowa i powinien zawierać min. następujące elementy o niżej wymienionych parametrach.
1. Komora procesowa z drzwiami próżniowymi umożliwiająca jednoczesne załadowanie i naparowanie warstw na próbki o wymiarach przynajmniej 75 x75 mm, ogrzewane do kontrolowanej temperatury do 300 C, z jednorodnością pokrycia powierzchni o wymiarach minimum 50 x 50 mm w ilości min. 4 szt. Komora powinna zawierać przyłącza do jednoczesnego zainstalowania min. minimum 2 źródeł magnetronowych o średnicy targetów minimum 3 cale i źródła jonów oraz manipulatorów próbek, wag kwarcowych, układu pomiaru grubości nakładanych warstw, układów naparowania termicznego, okna obserwacyjne z przesłonami, itp.
2. Kompletny, bezolejowy system pompowy z pompą turbomolekularną i pompą próżni wstępnej, zestaw zaworów śluzowych, elektromagnetycznych, bezpieczeństwa i zapowietrzających (w tym z możliwością zagazowania komory azotem), system komputerowym sterujący i monitorujący wizualizujący pracę pomp i zaworów oraz, minimum dwukanałowy, układ pomiaru i monitorowania próżni z poziomu skomputeryzowanego systemu kontrolno sterującego. System powinien być wyposażony w ten sposób by był odporny na chwilowy zanik napięcia w sieci zasilającej, wyłącznie wody chłodzącej i itp. Gwarantowana próżnia bazowa < 210-7 mbara, osiągalna po maksimum 24 godz. od zapowietrzenia komory. Próżnia rzędu 10-6 mbara osiągalna po 20 minutach od zapowietrzenia komory.
3. Układ pomiaru próżni wstępnej i próżni procesowej pracujący w warunkach osadzania warstw i układ pomiaru próżni wstępnej. Pomiar próżni w zakresie od 1000 mbarów do 1,0 10-7 mbara. Dokładność pomiarów 10 % w zakresie do 1mbara oraz 15 % w pozostałych zakresach.
4. Manipulator komory procesowej umożliwiający mocowanie i zmianę położenia minimum 4 podłoży o dowolnym kształcie, mieszczących się w kwadracie o boku 75 mm. Manipulator umożliwiający takie przemieszczenia podłoży, które pozwalają uzyskać jednorodne pokrycia na podłożach w kwadracie minimum 50 x 50 mm. System wyposażony w uchwyty umożliwiające obroty podłoży nad źródłami poprawiające jednorodność nanoszonych warstw. Wymagana jest regulacja odległości między podłożami a źródłami w zakresie przynajmniej 25 mm od położenia roboczego (standartowego). Manipulator przystosowany do pracy w warunkach grzania podłoży do temp. 300 C.
5. Moduł grzania komory procesowej umożliwiający grzanie podłoży do 300 C.
6. Diodowy układ oświetlenia komory procesowej.
7. Uchwyty wszystkich podłoży, minimum 1 zestaw.
8. Kompletny układ wygrzewania komory procesowej, jednostrefowy, z izolowanym blatem, i mikroprocesorowym układem sterowania umożliwiającym automatyczny przebieg procesu. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie sytemu bez wygrzewania komory procesowej o ile brak tego układu nie wpływa na funkcjonalność ani parametry oferowanego systemu, tj. przede wszystkim nie wpłynie na czas osiągania próżni roboczej i jeżeli nie stoi to w kolizji z wymaganiem, które dotyczy wygrzewania wszystkich podłoży oraz utrzymania tych podłoży w stałej, arbitralnie regulowanej i ściśle kontrolowanej temperaturze.
9. Kompletny stelaż systemu stanowiska z kołami transportowymi, układem poziomowania, płytami osłonowymi itp.
10. Układ chłodzenia systemu o parametrach zapewniających bezawaryjna pracę systemu. Układ powinien być dostarczony z oprzyrządowaniem i wyposażeniem oraz zamkniętym obiegiem cieczy chłodzącej, monitorowaniem poziomu i temperatury wody chłodzącej i systemem awaryjnego ostrzegania o zakłóceniach pracy układu. Układ powinien być zintegrowany z układem kontrolno-sterującym.
11. Minimum 2 źródła magnetronowe o rozmiarze minimum 3 cale z wyposażeniem, zapewniające rozpylanie warstw z materiałów niemagnetycznych z przesłonami sterowanymi także z poziomu układu kontrolno-pomiarowego, minimum 2 źródła zasilania RF (moc wyjściowa min. 300 W, f = 13,56 MHz) współpracujące z komputerowym system kontrolno-sterującym oraz minimum 2 układy dopasowania (matchbox). Moc układów musi zapewniać możliwość osadzania warstw o wysokiej temperaturze topnienia. Targety chłodzone wodą, magnetrony z kominkami zapobiegającymi wzajemnemu zanieczyszczaniu się źródeł. Całość układu umożliwia nanoszenie warstw o jednorodności lepszej niż 5 % na pow. obejmującej kwadrat minimum 50 x 50 mm na każdym z podłoży.
12. Źródło naparowania termicznego w postaci łódek z przysłonami i ekranami oraz zasilaczem źródeł termicznych o mocy nie mniejszej niż 2 kW, możliwość naparowania z jednej lub dwóch łódek jednocześnie. Zestaw minimum 10 łódek (w tym z wolframu i molibdenu). Zestaw odpowiednich osłon.
13. Kompletny, 2 kanałowy układ pomiaru grubości i szybkości nakładania warstw na bazie wag kwarcowych, z dwoma głowicami, z przesłonami i manipulatorami, przystosowany do pracy w polu RF,
— działającym przy częstotliwości od 4 do 6 MHz,
— z regulowanym czasem pomiaru od 0,1 do 2 sekund,
— ilość zapamiętanych warstw min. 60,
— podłączeniem umożliwiającym odczyt z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego,
— dodatkowo kryształy pomiarowe - nie mniej niż 30 sztuk.
14. Kompletny układ minimum 2 sterowanych regulatorów przepływu gazów z zaworami odcinającymi, umożliwiający pracę z dwoma rożnymi gazami (w tym O2) o czystości klasy 6N z odpowiednimi układami automatyki sterującej zapewniającymi sterowanie przepływu gazów z poziomu jednostki sterującej PC.
15. Kompletny skomputeryzowany, automatyczny system kontroli i sterowania systemem, zapewniający programowalny i powtarzalny proces osadzania warstw oraz monitorowanie parametrów procesu, odporny na chwilowe wahania i zanik zewnętrznego zasilania prądem. System powinien zapewniać programowalny i powtarzalny proces osadzania warstw, sterowany z poziomu komputera PC. Komputer musi być wyposażony w odpowiednie systemy i układy podłączenia i komunikacji z urządzeniami, system operacyjny, oprogramowanie do obsługi aparatury, monitor lub monitory, klawiaturę i mysz, kolorową drukarkę. O ile stanowisko obsługowe systemu wyposażone w monitor nie jest zamontowany w zwartej obudowie urządzenia i nie stanowi jego integralnej całość, to dostawca dostarczy monitor lub monitory LCD o przekątnej minimum 24 cale, odpowiedni stolik i fotel na kołach przystosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej czystości, czyli takie które nie są źródłem zanieczyszczeń lub ich nie gromadzą. Wyklucza się wykorzystanie drewna i materiałów pokryciowych z włókna). System powinien być wyposażony w przynajmniej 1 dodatkowy dysk zewnętrzny i oprogramowanie (np. Norton Ghost lub równoważny) do archiwizacji kopii bezpieczeństwa systemu operacyjnego, sterującego, danych procesowych i pomiarowych,
16. System NanoLC powinien być przystosowany do wyposażenia w opcjonalne urządzenie dedykowane do czyszczenia powierzchni próbki w postaci dodatkowego źródła jonów o regulowanej energii jonów w zakresie od 0,1 keV do przynajmniej 3 keV, zapewniające czyszczenie podłoża na powierzchni (sputter cleaning) mieszczącej kwadrat 50 x 50 mm, prąd jonowy nie mniejszy niż 4 mA (Argon), gęstość prądu jonowego nie mniejsza niż 120 mA/cm2, niepewność ustawienia prądu < 5 %, ciśnienie robocze: 10 3 – 10 6 mbar, kołnierz montażowy dostosowany do komory procesowej. Instalacja urządzenia dedykowanego do czyszczenia powierzchni próbki powinna się odbywać bez konieczności dokonywania ingerencji w konstrukcję mechaniczną systemu, oraz powinna być zapewniona możliwość włączenia tego urządzenia do systemu w sposób zapieniający jego współpracę z systemem automatyki, w tym oprogramowaniem tego systemu, bez konieczności wymiany tego oprogramowania.
17. Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce:
— Linia energetyczna: 3 fazowa,
— Napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC.
— Częstotliwość: 50Hz.
Warunki dodatkowe:
1. Osobno punktowane w procesie oceny oferty jest dostarczenie wraz z przedmiotem zamówienia zestawu następujących materiałów eksploatacyjnych:
a) Targety do źródeł magnetronowych o średnicy minimum 3 cale i grubości minimum 3 mm, max. 7 mm z następujących materiałów o wysokiej czystości (99,99 %):
SiO2 – 2szt.,
ITO – 1 szt.,
Cr – 1 szt.,
Al – 1 szt.
b) Materiały do naparowarek elektronowych:
Materiał Wymiar czystość waga.
ITO 1/8"--1/4" 99.99 % 200g.
MgF2 3-6 [mm] 99.80 % 200g.
ZnS 3-12 [mm] 99.99 % 200g.
SiO2 3-12 [mm] 99.99 % 200g.
Al2O3 3-6 [mm] 99.99 % 100g.
Ta2O5 3-6 [mm] 99.90 % 75g.
Al 1/8"--1/4" 99.99 % 100g.
Cr 1-6 [mm] 99.99 % 100g.
Au drut śr. 1 [mm] 99.98 % 20g.
Ind 1/8"śr-1/8"dł 99.99 % 100g.
2. Wymagany jest okres minimum 24 miesięczny okres objęty pełna gwarancją techniczną na wszystkie elementy oferowanego przedmiotu zamówienia.
3. Osobno punktowane w procesie oceny oferty jest zaoferowanie przedmiotu dostawy wraz z okresem objętym pełną gwarancją wynoszącym minimum 36 miesięcy.
4. Dostawa powinna obejmować minimum 1, kompletny zestaw dokumentacji techniczno ruchowej, opisów technicznych instrukcji obsługi oraz wszystkich procesów technologicznych i pomiarowych oferowanych przez system wykonywanych w języku polskim lub angielskim w tym maksymalnie dużą ich część w języku polskim w wersji drukowanej na papierze i w wersji elektronicznej np. na dysku CD.
5. Dostawca dostarczy minimum jeden zestaw zapasowy wszystkich typów wymiennych źródeł światła i bezpieczników.
6. Dostawca zapewni dostępność części zamiennych przez minimum 10 lat od daty uruchomienie systemów DOD i nanoLC, co potwierdzi oświadczeniem na piśmie. Dostawa części zamiennych do ww. systemów będzie się odbywała na warunkach określonych w odrębnej umowie.
7. Dostawca dostarczy na nośniku elektronicznym minimum 1 kopię zapasową kompletnego oprogramowania jednostki centralnej i sterującego systemami DOD i nanoLC wraz z bezterminową licencją dla Zamawiającego na nieograniczone użytkowanie tego oprogramowania przez Zamawiającego w jego siedzibie.
8. Dostawca zapewni bezpłatną aktualizację oprogramowania jednostki centralnej oprogramowania sterującego systemami DOD i nanoLC w okresie minimum 5 lat od daty podpisania protokołu odbioru systemów DOD i nanoLC, co potwierdzi oświadczeniem na piśmie.
9. Dostawca dostarczy minimum jeden zestawu kompletnych instrukcji obsługi oprogramowania.
10. Dostawca zapewni serwis pogwarancyjny systemów DOD i nanoLC w okresie minimum 10 lat od daty instalacji co potwierdzi oświadczaniem na piśmie. Serwis pogwarancyjny systemów będzie się odbywał na warunkach określonych w odrębnej umowie.
11. Dostawca zapewni nieodpłatnie wsparcie techniczne w zakresie dotyczącym eksploatacji i prowadzenia prac z wykorzystaniem systemów DOD i nanoLC w okresie 10 lat od daty podpisania protokołu odbioru co potwierdzi oświadczeniem na piśmie.
Dostawca nieodpłatnie zapewni szkolenie teoretyczne i praktyczne minimum 3 osób w zakresie obsługi systemów DOD i nanoLC w siedzibie Zamawiającego. Szkolenie obejmie, wszystkie techniki pracy zapewnione przez urządzenia a także techniki obsługi technicznej systemów DOD i nanoLC w ramach minimum 50 godzin. Szkolenie rozpocznie się w ciągu 6 tygodni i zakończy nie później niż 12 tygodni od dnia przekazania urządzenia protokołem odbioru.
2) Zamawiający nie przewiduje możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

42990000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 432 946,75 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 196 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany wnieść, na czas związania ofertą, wadium w wysokości: 35 000,00 PLN (trzydzieści pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert tj.: do 31.5.2012 r. do godz. 9:00.
W zależności od wyboru Wykonawcy, wadium może być wniesione:
a) w pieniądzu, przelewem na konto Zamawiającego PEKAO S.A. Warszawa ul. Towarowa 25 Nr 34 1240 5918 1111 0000 4910 0228 z dopiskiem „Dostawa zestawu do wytwarzania pokryć dielektrycznych i podłoży do nanotechnologii”. Skuteczne wniesienie wadium przelewem oznacza obecność wymaganej kwoty wadium na koncie Zamawiającego w wyżej wymienionym terminie, czyli datą wpłaty wadium jest data wpływu na konto, a nie data złożenia przelewu.
b) w formie dopuszczonej przez art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Prawa zamówień publicznych
— dowodem wniesienia wadium będzie załączony do oferty oryginał tego dokumentu.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
2. Zamawiający dokona zapłaty części wartości Umowy przelewem bankowym z rachunku Zamawiającego na konto Wykonawcy wskazane w fakturze VAT odpowiednio:
a. 20 % całkowitej wartości umowy po otrzymaniu Szczegółowej Dokumentacji Projektowej przedmiotu zamówienia i podpisaniu przez obie strony protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Płatność nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania faktury.
b. 30 % całkowitej wartości umowy po odbiorze przedmiotu zamówienia w Siedzibie Wykonawcy i podpisaniu przez obie strony Protokołu Odbioru Technicznego bez zastrzeżeń. Techniczny odbiór przedmiotu zamówienia w siedzibie Wykonawcy będzie się wiązał ze sprawdzeniem i uruchomieniem przedmiotu zamówienia oraz wykonaniem testów potwierdzających fakt, że przedmiot zamówienia jest kompletny, zgodny ze szczegółową dokumentacją projektową oraz spełnia wymagania zawarte w załącznikach 1 i 2 do umowy. Wszelkie koszty odbioru technicznego ponosi Wykonawca. Płatność nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania faktury.
c. 50 % całkowitej wartości umowy po dostawie kompletnego przedmiotu umowy, jego sprawdzeniu i uruchomieniu oraz podpisaniu przez obie strony protokołu końcowego w Siedzibie Zamawiającego. Wszelkie koszty związane z odbiorem końcowym, z wyłączeniem gazów technicznych, ponosi Wykonawca. Płatność nastąpi w ciągu 30 dni od daty otrzymania faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) Oświadczenie, że Wykonawca spełnia wymogi określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ. W przypadku składania oferty przez konsorcjum, powyższe oświadczenie składa lider konsorcjum oraz podpisuje każdy z podmiotów występujących wspólnie, łącznie z liderem konsorcjum.
2) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, stanowiące załącznik nr 2A do SIWZ
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru (KRS), jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust 1 ustawy, wystawione nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy, wystawiona nie wcześniej, niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu ofert. Podmioty zbiorowe wyszczególnione zostały w art. 2 ustawy z dnia 28.10.2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2002 r. Nr 197, poz. 1661 z późn. zm.). Do podmiotu zbiorowego zalicza się również osobowe spółki handlowe, w tym spółki jawne.
6) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – (jeżeli Wykonawca składający ofertę będzie korzystał z zasobów innych podmiotów) – załącznik nr 2B do SIWZ.
8) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3, 5, 6 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości; wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie; wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
9) Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3, 4, 5, 6 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) Informacja banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawiona nie wcześniej, niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2) Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 1. jeżeli Wykonawca posiada środki finansowe lub dysponuje zdolnością kredytową do wysokości 1.500.000,00 PLN brutto.
Zamawiający uzna spełnienie warunku określonego w pkt 2. jeżeli Wykonawca dysponuje opłaconą polisą, a w przypadku jej braku innym dokumentem potwierdzającym, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 1.500.000,00 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - załącznik nr 5 do SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: wykonał co najmniej trzy dostawy obejmujące swym zakresem dostawy systemów do nanoszenia cienkich warstw dielektrycznych i metalicznych, o wartości nie mniejszej niż 500.000,00 zł brutto każda oraz załączy dokumenty potwierdzające, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Materiały eksploatacyjne. Waga 2

3. Warunki gwarancji. Waga 3

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
79/IOE/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 31.5.2012 - 09:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
31.5.2012 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 31.5.2012 - 10:00

Miejscowość:

Warszawa.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do kwoty 264.891,64 zł
2. Zamawiający nie przewiduje możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych - Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się do Prezesa Izby w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych - Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.4.2012
TI Tytuł PL-Warszawa: Różne maszyny specjalnego zastosowania
ND Nr dokumentu 236648-2012
PD Data publikacji 26/07/2012
OJ Dz.U. S 142
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 25/07/2012
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 42990000 - Różne maszyny specjalnego zastosowania
OC Pierwotny kod CPV 42990000 - Różne maszyny specjalnego zastosowania
RC Kod NUTS PL127
IA Adres internetowy (URL) www.wat.edu.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/07/2012    S142    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Warszawa: Różne maszyny specjalnego zastosowania

2012/S 142-236648

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2
Punkt kontaktowy: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Sekcja Zamówień Publicznych, 00-908 Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, Budynek nr 22, pokój nr 6A (wejście przez biuro przepustek)
Osoba do kontaktów: Joanna Świnoga
00-908 Warszawa
Polska
Tel.: +48 226837865
E-mail: szp@wat.edu.pl
Faks: +48 226839723

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wat.edu.pl

Adres profilu nabywcy: http://www.wat.edu.pl

Dostęp elektroniczny do informacji: http://www.wat.edu.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: uczelnia publiczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa zestawu do wytwarzania pokryć dielektrycznych i podłoży do nanotechnologii.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, 00-908 Warszawa 49, skr. poczt. 50 ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2.

Kod NUTS PL127

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot oraz wielkość lub zakres zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu wytwarzania pokryć dielektrycznych i podłoży do nanotechnologii, zwanego dalej „Zestawem”, do składającego się z:
I. systemu wytwarzania pokryć dielektrycznych, ochronnych i warstw dopasowujących optycznie (zwanego dalej systemem DOD), oraz z
II. systemu wytwarzania podłoży do nanotechnologii i elementów fotonicznych z warstwą ciekłokrystaliczną (zwanego dalej systemem NanoLC) ze sprzętem uzupełniającym wraz zamontowaniem, uruchomieniem i przeszkoleniem personelu we wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeniu.
I) System DOD: Kompletny system wytwarzania pokryć dielektrycznych, ochronnych i warstw dopasowujących optycznie z układem kontroli parametrów osadzanych warstw i skomputeryzowanym systemem kontroli procesu nakładania warstw oraz odpowiednim oprogramowaniem wraz z zamontowaniem w siedzibie Zamawiającego we wskazanym pomieszczeniu oraz z uruchomieniem systemu a także przeszkoleniem użytkowników w zakresie obsługi i eksploatacji.
System powinien zapewniać możliwość osadzania warstw dielektrycznych, ochronnych (SiO2, ZnO, ITO, itp.) oraz warstw dopasowujących optycznie (warstw twardych i warstw miękkich) na elementach z różnych materiałów stosowanych w technice optycznej, podczerwieni i UV m.in. na szkle, germanie (Ga), krzemie i szkle kwarcowym (Si, Suprasil®, JG3® lub równoważnym), selenku cynku (ZnSe), fluorku wapnia (CaF2), szkłach germanowych (np. Amtir®, Gasir® lub równoważnych).
System powinna charakteryzować zwarta budowa i powinien zawierać min. następujące elementy o niżej wymienionych parametrach.
1. Komora procesowa z drzwiami próżniowymi umożliwiająca jednoczesne załadowanie i naparowanie warstw na próbki o wymiarach przynajmniej 75 x75 mm, ogrzewane do kontrolowanej temperatury do 300 C, z jednorodnością pokrycia powierzchni minimum 50 x 50 mm lepszą niż 5 % w ilości jednorazowo min. 4 szt. Komora powinna zawierać przyłącza do jednoczesnego zainstalowania min. 2 naparowarek z bombardowaniem elektronowym, źródła jonów, manipulatora, wag kwarcowych, układu pomiaru grubości osadzanych warstw i innego wyposażenia niezbędnego do wykonania podłoży w procesie automatycznym i manualnym, a także min., okien obserwacyjnych z przesłonami. Komora powininna być przystosowana do zamontowania kompletnego źródła jonów, o którym mowa w punkcie 17, oraz powinna być przystosowana do zamontowania kompletnego zestawu oprzyrządowania zapewniającego optyczny pomiar grubości nanoszonych warstw in situ, o której mowa w punkcie 16, przy czym montaż powinien się odbywać bez ingerencji w konstrukcję mechaniczną komory.
2. Kompletny, bezolejowy system pompowy z pompą turbomolekularną i pompą próżni wstępnej, zestaw zaworów śluzowych, elektromagnetycznych bezpieczeństwa i zapowietrzających (w tym z możliwością zagazowania azotem), systemem komputerowym sterujący i monitorujący pracę pomp i zaworów oraz minimum dwukanałowy układ pomiaru i monitorowania próżni. System powinien umożliwiać pracę przy dozowaniu gazów reaktywnych i gazów dla źródła jonów. System powinien być wyposażony w ten sposób by był odporny na chwilowy zanik napięcia w sieci zasilającej, wyłączenie wody chłodzącej i itp. Gwarantowana próżnia bazowa < 210-7 mbara, osiągalna po maksimum 24 godz. od zapowietrzenia komory. Próżnia 10-6 mbara osiągalna po 20 minutach od zapowietrzenia komory.
3. Układ pomiaru próżni wstępnej i próżni procesowej pracujący w warunkach osadzania warstw. Pomiar próżni w zakresie od 1000 mbarów do 1,0 10-7 mbara. Dokładność pomiarów 10 % w zakresie do 1 mbara oraz 15 % w pozostałych zakresach.
4. Manipulator komory procesowej umożliwiający mocowanie i zmianę położenia do 4 podłoży o dowolnym kształcie, mieszczących się w kwadracie o boku 75 mm. Zakresy ruchu podłoży we wszystkich kierunkach dostosowane do warunków prowadzenia procesu umożliwiającego uzyskanie jednorodnego pokrycia nakładanymi warstwami na powierzchni wszystkich podłoży w kwadracie minimum 50 x 50 mm w tym moduł ruchu pionowego podłoży, umożliwiający przemieszczanie podłoży w zakresie minimum 50 mm. Uchwyty podłoży z obrotem. Manipulator przystosowany do pracy w warunkach grzania podłoży do temp. 300 C. System zawiera uchwyty podłoży z obrotem pozwalające zwiększyć jednorodność nanoszonych warstw.
5. Moduł grzania komory procesowej umożliwiający grzanie podłoży do 300 C.
6. Układ oświetlenia komory procesowej,
7. Uchwyty wszystkich podłoży, minimum 1 zestaw,
8. Kompletny układ wygrzewania komory procesowej, jednostrefowy, z izolowanym blatem, i mikroprocesorowym układem sterowania umożliwiającym automatyczny przebieg procesu. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie sytemu bez wygrzewania komory procesowej o ile brak tego układu nie wpływa na funkcjonalność ani parametry oferowanego systemu, tj. przede wszystkim nie wpłynie na czas osiągania próżni roboczej i jeżeli nie stoi to w kolizji z wymaganiem, które dotyczy wygrzewania wszystkich podłoży oraz utrzymania tych podłoży w stałej, arbitralnie regulowanej i ściśle kontrolowanej temperaturze.
9. Kompletny stelaż systemu stanowiska z kołami transportowymi, układem poziomowania, płytami osłonowymi itp.,
10. Układ chłodzenia systemu o parametrach zapewniających bezawaryjna pracę systemu. Układ powinien być dostarczony z oprzyrządowaniem i wyposażeniem oraz zamkniętym obiegiem cieczy chłodzącej, monitorowaniem poziomu i temperatury wody chłodzącej i systemem awaryjnego ostrzegania o zakłóceniach pracy układu. Układ powinien być zintegrowany z układem kontrolno-sterującym.
11. Minimum 2 naparowarki z bombardowaniem elektronowym z dodatkowym wyposażeniem, umożliwiająca naparowanie warstw o jednorodności lepszej niż 5 % na pow. obejmującej kwadrat minimum 50 x 50 mm na każdym z podłoży, moc min. 5 kW, prąd min. 750 mA, z odpowiednimi zasilaczami, sterownikami prądu katody przesłonami, tyglami (min. 4 szt.), układami chłodzenia, z cyfrowymi, programowalnymi układami odchylania wiązki elektronów i innym niezbędnym wyposażeniem. Wymagana jest możliwość jednoczesnego parowania materiałów z obu dział elektronowych. System powinien być wyposażony w 2 niezależne przysłony z możliwością jednoczesnego otwarcia (jak i otwarcia tylko jednej przysłony) oraz 2 komplety blach osłonowych. Wymagana jest możliwość pracy ciągłej w atmosferze tlenowej i gazów inertnych (przy dozowaniu gazów w trybie automatycznym i ręcznym w ilościach do 8 [cm3/s]). Wymagana jest maska zapewniająca jednorodność naparowania zamontowana poniżej systemów planetarnych. Zapasowe katody, 10 szt., Tygle z 4-ma obracanymi kieszeniami o pojemności min. 4 [cm3]. Dopuszczalny wariant: 1 tygiel 6-cio pozycyjny, z dwoma wyrzutniami elektronowymi, poj. gniazda rzędu 7 cm3. 2 działa elektronowe od 5 kW lub 10 kW.
12. Kompletny, 2 kanałowy układ pomiaru grubości i szybkości nakładania warstw na bazie wag kwarcowych, z minimum 2-ma głowicami, z przesłonami i manipulatorami, sprzężony z systemem automatyki,
— działającym przy częstotliwości od 4 do 6 MHz,
— z regulowanym czasem pomiaru od 0,1 do 2 sekund,
— ilość zapamiętanych warstw min. 60,
— podłączeniem umożliwiającym odczyt z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego,
— dodatkowo kryształy pomiarowe - nie mniej niż 30 sztuk.
13. Kompletny układ minimum 2 sterowanych regulatorów przepływu gazów z zaworami odcinającymi, umożliwiający pracę z dwoma rożnymi gazami (spośród takich gazów jak Ar, He, O2, N2) o czystości klasy 6N z odpowiedni nimi układami automatyki sterującej zapewniającymi sterowanie i monitoring przepływu gazów. Każde z doprowadzeń do regulatora przepływu gazu powinno zawierać trójnik umożliwiający podłączenie dwóch źródeł gazu, które można alternatywnie wykorzystywać w procesie nakładania warstw.
14. Kompletny komputeryzowany, automatyczny system kontroli i sterowania systemem, zapewniający programowalny, powtarzalny proces osadzania warstw i monitorowanie parametrów procesu, odporny na chwilowe wahania i zanik zewnętrznego zasilania prądem. System powinien zapewniać programowalny proces osadzania warstw, sterowany z poziomu komputera PC. Komputer wyposażony w odpowiednie systemy i układy podłączenia i komunikacji z urządzeniami, system operacyjny, oprogramowanie do obsługi aparatury, monitor lub monitory, klawiaturę i mysz, kolorową drukarkę. O ile stanowisko obsługowe systemu jest wyposażone w monitor, który nie jest zamontowany w zwartej obudowie urządzenia i stanowi jego integralnej całości, to dostawca dostarczy monitor lub monitory LCD o przekątnej minimum 24 cale, odpowiedni do tego stolik i fotel na kołach, przy czym to wyposażenie będzie przystosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej czystości, co oznacza, że takie wyposażenie nie jest źródłem zanieczyszczeń lub ich nie gromadzi. Wyklucza się wykorzystanie drewna i materiałów pokryciowych z włókna). System powinien być wyposażony w przynajmniej 1 dodatkowy dysk zewnętrzny i oprogramowanie (np. Norton Ghost lub równoważny) do archiwizacji kopii bezpieczeństwa systemu operacyjnego, sterującego, danych procesowych i pomiarowych.
15. Program do projektowanie i obliczeń właściwości transmisyjnych i odbiciowych cienkich powłok wielowarstwowych w zakresie spektralnym od 0,3 m - 3,0 m, (np. TFCalc 3.5.15, OptiLayer Pro lub ekwiwalentny) z licencją na 2 stanowiska, w tym jedno mobilne i bazą danych o typowych materiałach stosowanych do wykonywania powłok optycznych.
16. System DOD powinien być przystosowany do zainstalowania kompletnego zestawu oprzyrządowania zapewniającego optyczny pomiar grubości nanoszonych warstw in situ, w zakresie pojedynczej długości fali z zakresu 450 – 740 nm, o dokładności określenia grubości warstwy nie mniejsza niż ±5 nm np. Telemark model 820 In-Situ Spectroscopic Optical monitor lub równoważny. Instalacja tego urządzenia do systemu powinna zapewniać jego współpracę z systemem automatyki kontrolno sterującej.
17. System DOD powinien być przystosowany do zamontowania kompletnego źródła jonów (ZJ) wraz z odpowiednim zasilaczem i układem sterującym dedykowanym do nakładania warstw wspomaganego strumieniem jonów IAD (ang. Ion Assistant Deposition) oraz czyszczenia powierzchni próbki (np. Saintech Ion Beam System ST55 lub ekwiwalentny). Instalacja ZJ powinna się odbywać bez konieczności dokonywania ingerencji w konstrukcję mechaniczną systemu, oraz powinna być zapewniona możliwość włączenia tego urządzenia do systemu w sposób zapieniający jego współpracę z systemem automatyki, w tym oprogramowaniem tego systemu, bez konieczności wymiany tego oprogramowania. Wymagania dla ww. systemu IAD:
— System musi umożliwiać pracę w modach; ciągłym, pulsacyjnym, w kontrolowanej atmosferze gazu technologicznego, czyszczenia podłoży,
— Energia wiązki jonów regulowana, w zakresie do min. 230 eV,
— Moc wiązki przynajmniej 1500 W, stabilizacja mocy lepsza niż 5 %,
— Prąd anodowy do 7A lub więcej, niepewność ustawienia prądu < 5 %,
— Źródło chłodzone wodą,
— Możliwość pracy ciągłej w atmosferze tlenowej i gazów inertnych bez konieczności wymiany anody, możliwość dozowania gazów w trybie automatycznym i ręcznym do 8 [cm3/s],
— Możliwość sterowania źródła jonów z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego w procesie automatycznego przebiegu procesu,
— Graficzny interfejs użytkownika z możliwością kontroli i sterowania parametrami pracy.
18. Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce:
— Linia energetyczna: 3 fazowa,
— Napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC,
— Częstotliwość: 50Hz.
II) System NanoLC: Kompletny system wytwarzania podłoży do nanotechnologii elementów fotonicznych z warstwą ciekłokrystaliczną z układem kontroli parametrów osadzanych warstw oraz ze skomputeryzowanym systemem kontroli procesu nakładania warstw, oprogramowaniem wraz z zamontowaniem, uruchomieniem i przeszkoleniem.
System powinien zapewniać możliwość osadzania przewodzących warstw metalicznych (złoto, chrom, miedź, aluminium itp.) i warstw tlenkowych na elementach z różnych materiałów stosowanych w technice optycznej, podczerwieni i UV; m.in. na szkle, germanie (Ga), krzemie (Si, Suprasil®, JG3® lub równoważnym), selenku cynku (ZnSe), fluorku wapnia (CaF2), szkłach germanowych (np. Amtir®, Gasir® lub równoważnych). Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce: linia energetyczna: 3 fazowa, napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC, częstotliwość: 50Hz.
System powinna charakteryzować zwarta budowa i powinien zawierać min. następujące elementy o niżej wymienionych parametrach.
1. Komora procesowa z drzwiami próżniowymi umożliwiająca jednoczesne załadowanie i naparowanie warstw na próbki o wymiarach przynajmniej 75 x75 mm, ogrzewane do kontrolowanej temperatury do 300 C, z jednorodnością pokrycia powierzchni o wymiarach minimum 50 x 50 mm w ilości min. 4 szt. Komora powinna zawierać przyłącza do jednoczesnego zainstalowania min. minimum 2 źródeł magnetronowych o średnicy targetów minimum 3 cale i źródła jonów oraz manipulatorów próbek, wag kwarcowych, układu pomiaru grubości nakładanych warstw, układów naparowania termicznego, okna obserwacyjne z przesłonami, itp.
2. Kompletny, bezolejowy system pompowy z pompą turbomolekularną i pompą próżni wstępnej, zestaw zaworów śluzowych, elektromagnetycznych, bezpieczeństwa i zapowietrzających (w tym z możliwością zagazowania komory azotem), system komputerowym sterujący i monitorujący wizualizujący pracę pomp i zaworów oraz, minimum dwukanałowy, układ pomiaru i monitorowania próżni z poziomu skomputeryzowanego systemu kontrolno sterującego. System powinien być wyposażony w ten sposób by był odporny na chwilowy zanik napięcia w sieci zasilającej, wyłącznie wody chłodzącej i itp. Gwarantowana próżnia bazowa < 210-7 mbara, osiągalna po maksimum 24 godz. od zapowietrzenia komory. Próżnia rzędu 10-6 mbara osiągalna po 20 minutach od zapowietrzenia komory.
3. Układ pomiaru próżni wstępnej i próżni procesowej pracujący w warunkach osadzania warstw i układ pomiaru próżni wstępnej. Pomiar próżni w zakresie od 1000 mbarów do 1,0 10-7 mbara. Dokładność pomiarów 10 % w zakresie do 1mbara oraz 15 % w pozostałych zakresach.
4. Manipulator komory procesowej umożliwiający mocowanie i zmianę położenia minimum 4 podłoży o dowolnym kształcie, mieszczących się w kwadracie o boku 75 mm. Manipulator umożliwiający takie przemieszczenia podłoży, które pozwalają uzyskać jednorodne pokrycia na podłożach w kwadracie minimum 50 x 50 mm. System wyposażony w uchwyty umożliwiające obroty podłoży nad źródłami poprawiające jednorodność nanoszonych warstw. Wymagana jest regulacja odległości między podłożami a źródłami w zakresie przynajmniej 25 mm od położenia roboczego (standartowego). Manipulator przystosowany do pracy w warunkach grzania podłoży do temp. 300 C.
5. Moduł grzania komory procesowej umożliwiający grzanie podłoży do 300 C.
6. Diodowy układ oświetlenia komory procesowej.
7. Uchwyty wszystkich podłoży, minimum 1 zestaw.
8. Kompletny układ wygrzewania komory procesowej, jednostrefowy, z izolowanym blatem, i mikroprocesorowym układem sterowania umożliwiającym automatyczny przebieg procesu. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie sytemu bez wygrzewania komory procesowej o ile brak tego układu nie wpływa na funkcjonalność ani parametry oferowanego systemu, tj. przede wszystkim nie wpłynie na czas osiągania próżni roboczej i jeżeli nie stoi to w kolizji z wymaganiem, które dotyczy wygrzewania wszystkich podłoży oraz utrzymania tych podłoży w stałej, arbitralnie regulowanej i ściśle kontrolowanej temperaturze.
9. Kompletny stelaż systemu stanowiska z kołami transportowymi, układem poziomowania, płytami osłonowymi itp.
10. Układ chłodzenia systemu o parametrach zapewniających bezawaryjna pracę systemu. Układ powinien być dostarczony z oprzyrządowaniem i wyposażeniem oraz zamkniętym obiegiem cieczy chłodzącej, monitorowaniem poziomu i temperatury wody chłodzącej i systemem awaryjnego ostrzegania o zakłóceniach pracy układu. Układ powinien być zintegrowany z układem kontrolno-sterującym.
11. Minimum 2 źródła magnetronowe o rozmiarze minimum 3 cale z wyposażeniem, zapewniające rozpylanie warstw z materiałów niemagnetycznych z przesłonami sterowanymi także z poziomu układu kontrolno-pomiarowego, minimum 2 źródła zasilania RF (moc wyjściowa min. 300 W, f = 13,56 MHz) współpracujące z komputerowym system kontrolno-sterującym oraz minimum 2 układy dopasowania (matchbox). Moc układów musi zapewniać możliwość osadzania warstw o wysokiej temperaturze topnienia. Targety chłodzone wodą, magnetrony z kominkami zapobiegającymi wzajemnemu zanieczyszczaniu się źródeł. Całość układu umożliwia nanoszenie warstw o jednorodności lepszej niż 5 % na pow. obejmującej kwadrat minimum 50 x 50 mm na każdym z podłoży.
12. Źródło naparowania termicznego w postaci łódek z przysłonami i ekranami oraz zasilaczem źródeł termicznych o mocy nie mniejszej niż 2 kW, możliwość naparowania z jednej lub dwóch łódek jednocześnie. Zestaw minimum 10 łódek (w tym z wolframu i molibdenu). Zestaw odpowiednich osłon.
13. Kompletny, 2 kanałowy układ pomiaru grubości i szybkości nakładania warstw na bazie wag kwarcowych, z dwoma głowicami, z przesłonami i manipulatorami, przystosowany do pracy w polu RF,
— działającym przy częstotliwości od 4 do 6 MHz,
— z regulowanym czasem pomiaru od 0,1 do 2 sekund,
— ilość zapamiętanych warstw min. 60,
— podłączeniem umożliwiającym odczyt z poziomu komputerowego systemu kontrolno pomiarowego,
— dodatkowo kryształy pomiarowe - nie mniej niż 30 sztuk.
14. Kompletny układ minimum 2 sterowanych regulatorów przepływu gazów z zaworami odcinającymi, umożliwiający pracę z dwoma rożnymi gazami (w tym O2) o czystości klasy 6N z odpowiednimi układami automatyki sterującej zapewniającymi sterowanie przepływu gazów z poziomu jednostki sterującej PC.
15. Kompletny skomputeryzowany, automatyczny system kontroli i sterowania systemem, zapewniający programowalny i powtarzalny proces osadzania warstw oraz monitorowanie parametrów procesu, odporny na chwilowe wahania i zanik zewnętrznego zasilania prądem. System powinien zapewniać programowalny i powtarzalny proces osadzania warstw, sterowany z poziomu komputera PC. Komputer musi być wyposażony w odpowiednie systemy i układy podłączenia i komunikacji z urządzeniami, system operacyjny, oprogramowanie do obsługi aparatury, monitor lub monitory, klawiaturę i mysz, kolorową drukarkę. O ile stanowisko obsługowe systemu wyposażone w monitor nie jest zamontowany w zwartej obudowie urządzenia i nie stanowi jego integralnej całość, to dostawca dostarczy monitor lub monitory LCD o przekątnej minimum 24 cale, odpowiedni stolik i fotel na kołach przystosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej czystości, czyli takie które nie są źródłem zanieczyszczeń lub ich nie gromadzą. Wyklucza się wykorzystanie drewna i materiałów pokryciowych z włókna). System powinien być wyposażony w przynajmniej 1 dodatkowy dysk zewnętrzny i oprogramowanie (np. Norton Ghost lub równoważny) do archiwizacji kopii bezpieczeństwa systemu operacyjnego, sterującego, danych procesowych i pomiarowych,
16. System NanoLC powinien być przystosowany do wyposażenia w opcjonalne urządzenie dedykowane do czyszczenia powierzchni próbki w postaci dodatkowego źródła jonów o regulowanej energii jonów w zakresie od 0,1 keV do przynajmniej 3 keV, zapewniające czyszczenie podłoża na powierzchni (sputter cleaning) mieszczącej kwadrat 50 x 50 mm, prąd jonowy nie mniejszy niż 4 mA (Argon), gęstość prądu jonowego nie mniejsza niż 120 mA/cm2, niepewność ustawienia prądu < 5 %, ciśnienie robocze: 10 3 – 10 6 mbar, kołnierz montażowy dostosowany do komory procesowej. Instalacja urządzenia dedykowanego do czyszczenia powierzchni próbki powinna się odbywać bez konieczności dokonywania ingerencji w konstrukcję mechaniczną systemu, oraz powinna być zapewniona możliwość włączenia tego urządzenia do systemu w sposób zapieniający jego współpracę z systemem automatyki, w tym oprogramowaniem tego systemu, bez konieczności wymiany tego oprogramowania.
17. Urządzenie powinno być przystosowane do zasilania z sieci energetycznej dostępnej w Polsce:
— Linia energetyczna: 3 fazowa,
— Napięcie: 3 x 400V+/-10 %, AC,
— Częstotliwość: 50Hz.
Warunki dodatkowe:
1. Osobno punktowane w procesie oceny oferty jest dostarczenie wraz z przedmiotem zamówienia zestawu następujących materiałów eksploatacyjnych:
a) Targety do źródeł magnetronowych o średnicy minimum 3 cale i grubości minimum 3 mm, max. 7 mm z następujących materiałów o wysokiej czystości (99,99 %):
SiO2 – 2 szt.,
ITO – 1 szt.,
Cr – 1 szt.,
Al – 1 szt.
b) Materiały do naparowarek elektronowych:
Materiał Wymiar czystość waga.
ITO 1/8"--1/4" 99.99 % 200 g.
MgF2 3-6 [mm] 99.80 % 200 g.
ZnS 3-12 [mm] 99.99 % 200 g.
SiO2 3-12 [mm] 99.99 % 200 g.
Al2O3 3-6 [mm] 99.99 % 100 g.
Ta2O5 3-6 [mm] 99.90 % 75 g.
Al 1/8"--1/4" 99.99 % 100 g.
Cr 1-6 [mm] 99.99 % 100 g.
Au drut śr. 1 [mm] 99.98 % 20 g.
Ind 1/8"śr-1/8"dł 99.99 % 100 g.
2. Wymagany jest okres minimum 24 miesięczny okres objęty pełna gwarancją techniczną na wszystkie elementy oferowanego przedmiotu zamówienia.
3. Osobno punktowane w procesie oceny oferty jest zaoferowanie przedmiotu dostawy wraz z okresem objętym pełną gwarancją wynoszącym minimum 36 miesięcy.
4. Dostawa powinna obejmować minimum 1, kompletny zestaw dokumentacji techniczno ruchowej, opisów technicznych instrukcji obsługi oraz wszystkich procesów technologicznych i pomiarowych oferowanych przez system wykonywanych w języku polskim lub angielskim w tym maksymalnie dużą ich część w języku polskim w wersji drukowanej na papierze i w wersji elektronicznej np. na dysku CD.
5. Dostawca dostarczy minimum jeden zestaw zapasowy wszystkich typów wymiennych źródeł światła i bezpieczników.
6. Dostawca zapewni dostępność części zamiennych przez minimum 10 lat od daty uruchomienie systemów DOD i nanoLC, co potwierdzi oświadczeniem na piśmie. Dostawa części zamiennych do ww. systemów będzie się odbywała na warunkach określonych w odrębnej umowie.
7. Dostawca dostarczy na nośniku elektronicznym minimum 1 kopię zapasową kompletnego oprogramowania jednostki centralnej i sterującego systemami DOD i nanoLC wraz z bezterminową licencją dla Zamawiającego na nieograniczone użytkowanie tego oprogramowania przez Zamawiającego w jego siedzibie.
8. Dostawca zapewni bezpłatną aktualizację oprogramowania jednostki centralnej oprogramowania sterującego systemami DOD i nanoLC w okresie minimum 5 lat od daty podpisania protokołu odbioru systemów DOD i nanoLC, co potwierdzi oświadczeniem na piśmie.
9. Dostawca dostarczy minimum jeden zestawu kompletnych instrukcji obsługi oprogramowania.
10. Dostawca zapewni serwis pogwarancyjny systemów DOD i nanoLC w okresie minimum 10 lat od daty instalacji co potwierdzi oświadczaniem na piśmie. Serwis pogwarancyjny systemów będzie się odbywał na warunkach określonych w odrębnej umowie.
11. Dostawca zapewni nieodpłatnie wsparcie techniczne w zakresie dotyczącym eksploatacji i prowadzenia prac z wykorzystaniem systemów DOD i nanoLC w okresie 10 lat od daty podpisania protokołu odbioru co potwierdzi oświadczeniem na piśmie.
Dostawca nieodpłatnie zapewni szkolenie teoretyczne i praktyczne minimum 3 osób w zakresie obsługi systemów DOD i nanoLC w siedzibie Zamawiającego. Szkolenie obejmie, wszystkie techniki pracy zapewnione przez urządzenia a także techniki obsługi technicznej systemów DOD i nanoLC w ramach minimum 50 godzin. Szkolenie rozpocznie się w ciągu 6 tygodni i zakończy nie później niż 12 tygodni od dnia przekazania urządzenia protokołem odbioru.
2) Zamawiający nie przewiduje możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

42990000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 770 000,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Materiały eksploatacyjne. Waga 2
3. Warunki gwarancji. Waga 3
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
79/IOE/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 077-126694 z dnia 20.4.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
12.7.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

PREVAC Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
44-362 Rogów
Polska
E-mail: prevac@prevac.pl
Tel.: +48 324592000
Adres internetowy: http://www.prevac.pl
Faks: +48 324592001

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 432 946,75 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 770 000,00 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do kwoty 264 891,64 PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje możliwości dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych - Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się do Prezesa Izby w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych - Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.7.2012

Adres: ul. Gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: dzp@wat.edu.pl
tel: +48 261839763
fax: +48 261839723
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-05-31
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 12669420121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-04-20
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 35000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 166 666 PLN  -  1 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.wat.edu.pl
Informacja dostępna pod: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
ul. Gen. S. Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa, woj. mazowieckie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 31/05/2012
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
42990000-2 Różne maszyny specjalnego zastosowania
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przyrząd do pomiaru wielkości cząstek metodą dynamicznego rozpraszania światła - 1 szt. PREVAC Sp. z o.o.
Rogów
2012-07-12 1 770 000,00