TI Tytuł Polska-Kamienna Góra: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
ND Nr dokumentu 129661-2016
PD Data publikacji 15/04/2016
OJ Dz.U. S 74
TW Miejscowość KAMIENNA GÓRA
AU Nazwa instytucji Gmina Miejska Kamienna Góra
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 13/04/2016
DT Termin 31/05/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513200 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
OC Pierwotny kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513200 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
RC Kod NUTS PL515
IA Adres internetowy (URL) www.kamiennagora.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

15/04/2016    S74    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Kamienna Góra: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

2016/S 074-129661

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miejska Kamienna Góra
pl. Grunwaldzki 1
Osoba do kontaktów: Katarzyna Kwiatkowska
58-400 Kamienna Góra
POLSKA
Tel.: +48 756455110
E-mail: katarzyna.kwiatkowska@kamiennagora.pl
Faks: +48 756455150

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.kamiennagora.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór odpadów komunalnych z terenu miasta Kamienna Góra.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Miasto Kamienna Góra.

Kod NUTS PL515

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych, w tym selektywne odbieranie odpadów z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra w każdej ilości w latach 2017-2020 zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kamienna Góra.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90513100, 90511000, 90512000, 90513200, 34928480

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2017. Zakończenie 31.12.2020

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wadium w wysokości 100 000 PLN (słownie: sto tysięcy złotych).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; Wykonawca winien wykazać, że:
a) posiada uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na transporcie odpadów o kodach jak w opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z ustawą o odpadach;
b) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej stosownie do wymogów art. 9b ustawy z 13.9.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
a) Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności gospodarczej jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje usługi odbioru odpadów komunalnych o masie łącznej co najmniej 3 000 Mg w ciągu następujących po sobie 12 miesięcy.
b) Wykonawca winien dysponować co najmniej:

— 3 pojazdami specjalistycznymi „śmieciarka” o pojemności skrzyni załadunkowej od 12 m3 do 22 m3 każdy, wyposażonymi w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie danych o położeniu pojazdu, miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów,

— 1 pojazdem specjalistycznym „śmieciarka” o pojemności skrzyni załadunkowej do 9 m3, maks. DMC 10 ton, o gabarytach przystosowanych do wąskich wjazdów, wyposażonym w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie danych o położeniu pojazdu, miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów,

— 2 pojazdami do odbioru kontenerów KP-7 do KP-10 o DMC maks. 20 ton każdy,
— 1 pojazdem z urządzeniem HDS do odbioru odpadów wielkogabarytowych o DMC maks. 26 ton lub 1 pojazdem ciężarowym do odbioru odpadów wielkogabarytowych o DMC maks. 26 ton i 1 ładowarką.
3. Znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Wykonawca winien wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 500 000 PLN.
Zamawiający, na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów, dokona oceny spełniania warunków podmiotowych według formuły „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Oświadczenia i dokumenty oceniane będą pod względem ich aktualności i treści odnoszącej się do warunków udziału w postępowaniu. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy do oferty należy dołączyć:
1. Podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków art. 22 ust. 1 ustawy;
2. Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
3. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartość, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane;
4. Dowody, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Dowodami są: poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia. W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt. 3 zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
5. Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami;
6. Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy od oferty należy dołączyć:
1. Podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy prze upływem terminu składania ofert.
6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7. Aktualną Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku Wykonawców należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, Wykonawca wraz z ofertą winien jest złożyć listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca winien wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 500 000 PLN.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Ubezpieczenie OC na kwotę min. 500 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca winien przedłożyć wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca winien dysponować co najmniej:

— 3 pojazdami specjalistycznymi „śmieciarka” o pojemności skrzyni załadunkowej od 12 m3 do 22 m3 każdy, wyposażonymi w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie danych o położeniu pojazdu, miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów,

— 1 pojazdem specjalistycznym „śmieciarka” o pojemności skrzyni załadunkowej do 9 m3, maks. DMC 10 ton, o gabarytach przystosowanych do wąskich wjazdów, wyposażonym w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego umożliwiający trwałe zapisywanie danych o położeniu pojazdu, miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów,

— 2 pojazdami do odbioru kontenerów KP-7 do KP-10 o DMC maks. 20 ton każdy,
— 1 pojazdem z urządzeniem HDS do odbioru odpadów wielkogabarytowych o DMC maks. 26 ton lub 1 pojazdem ciężarowym do odbioru odpadów wielkogabarytowych o DMC maks. 26 ton i 1 ładowarką.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZIF.271.5.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
31.5.2016 - 11:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 31.5.2016 - 12:00

Miejscowość:

Kamienna Góra, Plac Grunwaldzki 1

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: 2020.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.4.2016
TI Tytuł Polska-Kamienna Góra: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
ND Nr dokumentu 172458-2016
PD Data publikacji 20/05/2016
OJ Dz.U. S 96
TW Miejscowość KAMIENNA GÓRA
AU Nazwa instytucji Gmina Miejska Kamienna Góra
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 18/05/2016
DT Termin 14/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513200 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
OC Pierwotny kod CPV 34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90513200 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
RC Kod NUTS PL515

20/05/2016    S96    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Kamienna Góra: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

2016/S 096-172458

Gmina Miejska Kamienna Góra, pl. Grunwaldzki 1, Osoba do kontaktów: Katarzyna Kwiatkowska, Kamienna Góra 58-400, Polska. Tel.: +48 756455110. Faks: +48 756455150. E-mail: katarzyna.kwiatkowska@kamiennagora.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 15.4.2016, 2016/S 074-129661)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90513100, 90511000, 90512000, 90513200, 34928480

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Usługi wywozu odpadów

Usługi transportu odpadów

Usługi wywozu stałych odpadów miejskich

Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

31.5.2016 (11:45)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

31.5.2016 (12:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

14.6.2016 (11:45)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

14.6.2016 (12:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


Adres: pl. Grunwaldzki 1, 58-400 Kamienna Góra
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: katarzyna.kwiatkowska@kamiennagora.pl
tel: +48 756455110
fax: +48 756455150
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-05-31
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 12966120161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-04-15
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1674 dni
Wadium: 100000 ZŁ
Szacowana wartość* 3 333 333 PLN  -  5 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.kamiennagora.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Miejska Kamienna Góra
Plac Grunwaldzki 1, 58-400 Kamienna Góra, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych