Mszczonów: Wykonanie dokumentacji dla terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Mszczonowie


Numer ogłoszenia: 166223 - 2012; data zamieszczenia: 31.07.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Mszczonów , pl. Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów, woj. mazowieckie, tel. 046 8582840, faks 046 8582843.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    http://bip.mszczonow.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji dla terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w Mszczonowie.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

1.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu następujących opracowań dla terenu inwestycyjnego:

ETAP I:

a) Opracowanie dotyczące środowiskowych uwarunkowań terenu (inwentaryzacja przyrodnicza).

b) Opracowanie dotyczące kompleksowych badań geologicznych.

c) Opracowanie dotyczące oceny stanu i potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej.

d) Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu inwestycyjnego.

ETAP II:

a) Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu inwestycyjnego.

b) Program funkcjonalno-użytkowy (zwanym dalej pfu) wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w pfu.

c) Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla robót wskazanych w pfu.

Szczegółowy opis przedstawiony jest w dalszej części opisu przedmiotu zamówienia.

1.2. ETAP I:

a) Opracowanie dotyczące środowiskowych uwarunkowań terenu (inwentaryzacja przyrodnicza).

Opracowanie ma przyspieszyć proces projektowania i inwestowania na tym terenie, zarówno dla właściciela w zakresie wyposażenia w infrastrukturę, jak i dla potencjalnych przedsiębiorców.

Opracowanie to - inwentaryzacja przyrodnicza musi zawierać co najmniej inwentaryzację oraz opis elementów przyrodniczych środowiska objętych zakresem projektu, w tym elementów środowiska objętych ochroną na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

b) Opracowanie dotyczące kompleksowych badań geologicznych.

W zakresie powyższego opracowania wykonawca wykona dokumentację geologiczno-inżynierską zgodnie z Ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2011r., Nr 163, poz. 981) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz. U. 2011r. Nr 291, poz. 1714).

Dokumentacja geologiczno-inżynierska sporządzona będzie w celu określenia warunków geologiczno-inżynierskich na potrzeby zagospodarowania przestrzennego oraz posadawiania obiektów budowlanych dla terenu objętego projektem.

W ramach opracowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej wykonawca wykona 40 szt. wierceń geologicznych, na głębokość 10 m każde. Szczegółowe rozmieszczenie odwiertów wymagać będzie uzgodnienia z zamawiającym.

Przed przystąpieniem do opracowania ww. dokumentacji wykonawca dokona wstępnego rozpoznania warunków hydro-geologicznych na podstawie ogólnodostępnych prac i opracowań naukowobadawczych dla wskazanego terenu.

Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia uzyska zatwierdzenie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, w drodze decyzji wydanej przez właściwy organ administracji geologicznej.

c) Opracowanie dotyczące oceny stanu i potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej (uzbrojenie terenu).

Opracowanie to powinno w swym zakresie obejmować w szczególności inwentaryzację i opisy istniejących obiektów budowlanych oraz inwentaryzację istniejącej infrastruktury technicznej (drogi, sieć energetyczna, gazowa, wodociągowa, kanalizacyjna, teletechniczna oraz oświetlenie drogowe) oraz zakładane potrzeby w zakresie infrastruktury technicznej związane z kierunkami zagospodarowania terenu.

Zaproponowane rozwiązania w zakresie proponowanych potrzeb będą konsultowane z zamawiającym i wymagana będzie ich akceptacja przez zamawiającego.

d) Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu.

Koncepcja ta powinna zawierać min. 3 wariantowe rozwiązania zagospodarowania. Zakres przedmiotowy opracowania będzie obejmował wykonanie części tekstowej opisującej proponowane kierunki zagospodarowania terenu wraz z lokalizacją infrastruktury technicznej oraz wykonanie części graficznej przedstawiającej zaproponowane rozwiązania.

Wykonanie wstępnej koncepcji musi być poprzedzone analizą w zakresie potencjału funkcjonalno-przestrzennego terenu w aspekcie zapotrzebowania na określone usługi o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Wstępna koncepcja będzie wymagała akceptacji zamawiającego, przy czym zamawiający dokona akceptacji w terminie nie dłuższym niż 14 dni od momentu przedstawienia przez wykonawcę kompletnej wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu i pod warunkiem, że będzie ona wolna od wad.

1.3. ETAP II:

a) Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu. Wykonawca wykona szczegółową koncepcję zagospodarowania terenu po wykonaniu opracowań, o których mowa w Etapie I oraz uzyskaniu akceptacji wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu.

Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi zawierać co najmniej (układ ramowy):

- koncepcję programowo przestrzenną (urbanistyczną) - podział obszarów na funkcje użytkowe,

- koncepcję infrastruktury drogowej (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),

- koncepcję sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej,

- koncepcję sieci energetycznej, gazowej i teletechnicznej,

- koncepcję ukształtowania zieleni oraz ewentualną niwelację terenu.

Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi zawierać ponadto odpowiednie obliczenia, wykresy i rysunki.

Szczegółowa koncepcja zagospodarowania terenu musi być opracowana również w formie graficznej w skali nie większej niż 1:500.

b) Program funkcjonalno-użytkowy (pfu) wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.

Program funkcjonalno-użytkowy należy opracować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2004r., poz. 202, nr 2072 z późn. zm.).

Program funkcjonalno-użytkowy będzie opracowany dla następujących robót budowlanych:

- infrastruktura drogowa (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),

- sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna sanitarna i deszczowa.

Wykonawca wykona program-funkcjonalno użytkowy w oparciu o istniejące dokumenty i przepisy prawne oraz w oparciu o wykonane i zatwierdzone przez zamawiającego opracowania, o których mowa powyżej.

Obliczenie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w ww. programie funkcjonalno-użytkowym należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004r., poz. 130, nr 1389).

c) Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko opracowany będzie dla robót wskazanych w pfu, tj. następujących robót budowlanych:

- infrastruktura drogowa (drogi dojazdowe, wewnętrzne wraz z oświetleniem),

- sieć wodociągowa oraz kanalizacyjna sanitarna i deszczowa.

Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko powinien zawierać informacje zgodne z art. 66 Ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) oraz powinien być opracowany zgodnie z ww. ustawą.

Ponadto w raporcie musi być zawarta analiza możliwych konfliktów społecznych związanych z planowanym przedsięwzięciem

2. Opis terenu inwestycyjnego stanowiącego przedmiot opracowań:

2.1. Teren zlokalizowany jest w granicach administracyjnych miasta Mszczonowa w północnym kierunku od skrzyżowania drogi krajowej nr 50 (obwodnica Mszczonowa) z drogą krajową nr 8 (modernizowaną obecnie do standardu drogi ekspresowej S8).

2.2. Teren inwestycyjny składa się z kilkunastu działek, graniczących ze sobą, tworzących zwarty teren, przedzielony jedynie pasami dróg.

Działki objęte projektem to:

obręb arkusz nr działki powierzchnia ha]

obręb 1 2 92 1,0410

obręb 1 2 95 2,0304

obręb 1 2 89/1 0,8263

obręb 1 2 89/2 0,4037

obręb 1 2 90/1 1,1203

obręb 1 2 90/2 6,0460

obręb 1 2 100 2,3616

obręb 1 2 99 1,6800

obręb 1 2 2154/1 0,6667

obręb 1 2 2154/2 0,1816

obręb 1 2 128/2 0,9327

obręb 1 2 129/2 1,2666

suma 18,5569

2.3. Szczegółowe położenie ww. działek przedstawione jest na załączniku graficznym stanowiącym załącznik nr 8 do siwz.

2.4. W miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego powyższe działki przeznaczone są pod tereny zabudowy usługowo-produkcyjnej oraz pod utylizację odpadów.

2.5. Dla części terenów inwestycyjnych zamawiający przystąpił do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

2.6. Zamawiający udostępnia w formie załączników do siwz następujące dokumenty:

a) Uchwała Nr XXV/262/01 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 26 lutego 2001r. w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego miasta Mszczonowa (treść planu wraz z załącznikiem graficznym) - zał. nr 9 do siwz.

b) Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Mszczonów - Uchwała nr XIX/152/04 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 28 maja 2004r. (treść planu wraz z załącznikiem graficznym) - zał. nr 10 do siwz.

c) Uchwała Nr XVIII/138/12 Rady Miejskiej w Mszczonowie z dnia 25 stycznia 2012r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Mszczonowa (uchwała wraz z załącznikiem graficznych) - zał. nr 11 do siwz.

d) Pismo Mazowieckiej Spółki Gazowniczej z dnia 22.05.2012r. ws. możliwości przyłączenia do sieci gazowniczej dla terenu inwestycyjnego - zał. nr 12 do siwz.

e) Pismo PGE Dystrybucja S.A. z dnia 28.05.2012r. ws. możliwości zaopatrzenia w energię elektryczną terenu inwestycyjnego - zał. nr 13 do siwz.

f) Pismo Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie ws. istniejących sieci wodociągowych i kanalizacyjnych - zał. nr 14 do siwz.

3. Pozostałe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:

3.1. Zalecane jest, aby wykonawca przed złożeniem oferty dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, w celu ustalenia pełnego zakresu prac związanych z realizacją zamówienia.

3.2. Wszelkie opracowania stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej.

3.3. Wszelkie opracowania stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia muszą być wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz wymagane uprawnienia oraz kwalifikacje.

3.4. Prace składające się na przedmiot zamówienia należy wykonywać z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji tych prac.


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.20.00-0, 71.24.20.00-6, 71.32.20.00-1, 71.31.34.00-9, 71.33.20.00-4.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.06.2013.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:

1. Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 10000 zł, słownie: dziesięć tysięcy złotych.

2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach przewidzianych w ustawie Pzp.

3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek zamawiającego:

Bank Spółdzielczy Biała Rawska, Nr rachunku: 91 9291 0001 0043 3882 2000 0060

Do oferty należy dołączyć oryginał lub kopię przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem.

4. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężnej należy dołączyć do oferty w postaci oryginału.

5. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy zamawiający otrzyma taki przelew przed upływem terminu składania ofert. W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez wykonawcę jest warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez wykonawcę.

6. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • a) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha, w tym wykonania co najmniej 10 szt. odwiertów o głębokości min. 10m.

      b) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia koncepcji lub projektu zagospodarowania terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha.

      c) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia programu funkcjonalno-użytkowego dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb.

      d) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wskazać do realizacji niniejszego zamówienia następujące osoby:

      a) Osoba opracowująca dokumentację geologiczno-inżynierską - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje: kwalifikacje w zakresie wykonywania, dozorowania i kierowania pracami geologicznymi - kategoria V - lub ważne kwalifikacje w zakresie prac, które są przedmiotem zamówienia i za które będzie odpowiedzialna, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

      b) Kierownik zespołu opracowującego koncepcję zagospodarowania terenu inwestycyjnego.

      Ww. osoba musi mieć doświadczenie w wykonaniu min. 1 koncepcji lub projektu zagospodarowania terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10 ha.

      c) Wykonawca pfu w zakresie dróg - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej lub ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie prac, które są przedmiotem zamówienia i za które będzie odpowiedzialna, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

      d) Wykonawca pfu w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub ważne uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie prac, które są przedmiotem zamówienia i za które będzie odpowiedzialna, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca musi:

      a) Posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej: 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych).

      b) Posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości nie mniejszej niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych).


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
    • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
  • Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

2. Upoważnienie dla osoby lub osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów załączonych do oferty. W przypadku gdy ofertę podpisuje osoba lub osoby, których upoważnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów załączonych do oferty, wymaga się, aby wykonawca dołączył do oferty stosowne pełnomocnictwo.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:

a) W przypadku ustaleń dotyczących podwykonawstwa, o którym mowa w § 10 umowy.

b) W przypadku zmiany terminów realizacji umowy, o których mowa w § 4 umowy, jeżeli konieczność ich zmiany będzie spowodowana przyczynami niezależnymi od Zamawiającego oraz od Wykonawcy oraz każda ze stron w terminie 7 dni od zaistnienia tych przyczyn powiadomi drugą stronę o ich zaistnieniu.

c) W przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na współfinansowanie zamówienia.

d) W przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, a w tym zmiany wysokości stawki podatku VAT.

Szczegółowo informacje dotyczące zmian umowy zawarte są w siwz oraz we wzorze umowy stanowiącej załącznik do siwz.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://bip.mszczonow.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
20.08.2012 godzina 11:45, miejsce: Pok. nr 1 (punkt podawczy) Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Przedmiot niniejszego zamówienia jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, 6 Oś Priorytetowa: Polska Gospodarka na rynku Międzynarodowym, poddziałanie 6.2.2: Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych, tytuł Projektu: Inwestycje w Gminie Mszczonów poprzez opracowanie dokumentacji koncepcyjnej terenów inwestycyjnych.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Numer ogłoszenia: 174459 - 2012; data zamieszczenia: 13.08.2012


OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA


Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.


Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
166223 - 2012 data 31.07.2012 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Gmina Mszczonów, pl. Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów, woj. mazowieckie, tel. 046 8582840, fax. 046 8582843.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU


II.1) Tekst, który należy zmienić:


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    III.3.2).

  • W ogłoszeniu jest:

    a) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha, w tym wykonania co najmniej 10 szt. odwiertów o głębokości min. 10m.

    b) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia koncepcji lub projektu zagospodarowania terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha.

    c) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia programu funkcjonalno-użytkowego dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb.

    d) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb..


  • W ogłoszeniu powinno być:

    a) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej lub dokumentacji geotechnicznej dla terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha, w tym wykonania co najmniej 10 szt. odwiertów o głębokości min. 5m.

    b) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia koncepcji lub projektu zagospodarowania terenu inwestycyjnego o powierzchni nie mniejszej niż 10ha.

    c) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia programu funkcjonalno-użytkowego dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb.

    d) Wykonawca musi posiadać doświadczenie w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, tj. zamówienia dotyczącego sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla robót budowlanych dotyczących budowy infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem, wodociągowej oraz kanalizacyjnej, przy czym minimalna długość każdej z ww. infrastruktury musi wynosić 1000mb..


  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
    IV.4.4).

  • W ogłoszeniu jest:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 20.08.2012 godzina 11:45, miejsce: Pok. nr 1 (punkt podawczy) Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1..

  • W ogłoszeniu powinno być:
    Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 22.08.2012 godzina 11:45, miejsce: Pok. nr 1 (punkt podawczy) Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1..
Adres: pl. Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@mszczonow.pl,
tel: 468 582 840,
fax: 468 582 843
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-08-19
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16622320120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-07-30
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 314 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.mszczonow.pl
Informacja dostępna pod: Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71222000-0 Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71313400-9 Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71332000-4 Geotechniczne usługi inżynieryjne