Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń, Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, w zakresie którego Wykonawca : a) Wykona mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych w skali 1:500 b) Opracuje koncepcję wykonania ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 4.0 m, w oparciu o Koncepcję zabudowy i ochrony przeciwpowodziowej dla Potoku Wątok na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do kładki w ciągu ulicy Kossaka. Dodatkowe ubezpieczenie wynikające z wykonania ciągu pieszo-rowerowego, należy przewidzieć jako analogiczne do poprzednich przebudowanych dotychczas odcinków. W Programie Funkcjonalno -Użytkowym należy przewidzieć: - wykonanie ciągu pieszo-rowerowego szerokości 4.0m na północnej skarpie potoku. W miejscach, gdzie dostępność terenu jest nazbyt ograniczona dopuszcza się zawężenie ciągu do 3.0m. - wykonanie barierki ochronnej wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego (od strony potoku), - założenie zieleni i wykonanie małej architektury - w tym posadzenie drzewek i krzewów ozdobnych, zamontowanie ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych - oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego, - wykonanie pięciu pawilonów o powierzchni ok. 170 m2 każdy - Centrum prezentacji ginących zawodów i rzemiosła - (kuźnia, papiernia, farbiarnia, kaflarnia, filcownia,). c) Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej PFU) opracowany zostanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129). d) Przygotuje na podstawie PFU zbiorcze zestawie kosztów planowanej inwestycji zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. e) Zapewni stały kontakt i współdziałanie z pracownikami Zamawiającego w zakresie przygotowywania PFU. f) Zapewni współpracę z wykonawcą projektu budowlanego i wykonawcą robót budowlanych po sporządzeniu i oddaniu PFU Zamawiającemu (wsparcie techniczne Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji w zakresie jej zgodności z PFU). Opracowany Program Funkcjonalno - Użytkowy będzie służył do przeprowadzenia postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj.

Tarnów: Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
Numer ogłoszenia: 173700 - 2015; data zamieszczenia: 10.07.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V | zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej | |
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Wydział Infrastruktury Miejskiej , ul. Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów, woj. małopolskie, tel. 14 6882869, faks 14 6882876.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń, Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, w zakresie którego Wykonawca : a) Wykona mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych w skali 1:500 b) Opracuje koncepcję wykonania ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 4.0 m, w oparciu o Koncepcję zabudowy i ochrony przeciwpowodziowej dla Potoku Wątok na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do kładki w ciągu ulicy Kossaka. Dodatkowe ubezpieczenie wynikające z wykonania ciągu pieszo-rowerowego, należy przewidzieć jako analogiczne do poprzednich przebudowanych dotychczas odcinków. W Programie Funkcjonalno -Użytkowym należy przewidzieć: - wykonanie ciągu pieszo-rowerowego szerokości 4.0m na północnej skarpie potoku. W miejscach, gdzie dostępność terenu jest nazbyt ograniczona dopuszcza się zawężenie ciągu do 3.0m. - wykonanie barierki ochronnej wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego (od strony potoku), - założenie zieleni i wykonanie małej architektury - w tym posadzenie drzewek i krzewów ozdobnych, zamontowanie ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych - oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego, - wykonanie pięciu pawilonów o powierzchni ok. 170 m2 każdy - Centrum prezentacji ginących zawodów i rzemiosła - (kuźnia, papiernia, farbiarnia, kaflarnia, filcownia,). c) Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej PFU) opracowany zostanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129). d) Przygotuje na podstawie PFU zbiorcze zestawie kosztów planowanej inwestycji zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. e) Zapewni stały kontakt i współdziałanie z pracownikami Zamawiającego w zakresie przygotowywania PFU. f) Zapewni współpracę z wykonawcą projektu budowlanego i wykonawcą robót budowlanych po sporządzeniu i oddaniu PFU Zamawiającemu (wsparcie techniczne Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji w zakresie jej zgodności z PFU). Opracowany Program Funkcjonalno - Użytkowy będzie służył do przeprowadzenia postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj..
II.1.5)
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.32.00.00-7, 71.22.00.00-6.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.09.2015.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 300,00 zł (słownie: trzysta złotych 00/100).
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie analizy treści oświadczenia - pkt.III.4.1.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zrealizowali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie minimum jedną usługę polegającą na opracowaniu Programu Funkcjonalno - Użytkowego lub Projektu chodnika, drogi, placu, ciągu rowerowego lub pieszo-rowerowego o powierzchni min 500m2. Wykonawca może wykazać usługę/i wykonaną/e stanowiąca/e część większego zamówienia jeżeli wykaże, że usługa polegająca na wykonaniu zakresu o którym mowa wyżej, została wykonana należycie. Zamawiający wymaga załączenia dowodu określającego, że usługa została wykonana należycie. Jeżeli Wykonawca w przetargu polega na zasobach innego podmiotu - wiedzy i doświadczeniu (niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków): a) podmiot ten musi uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, ponadto z dokumentu musi wynikać, że usługi zrealizowane przez ten podmiot zostały wykonane należycie b) zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia - w szczególności przedstawia w tym celu w oryginale pisemne zobowiązanie tego/tych podmiotu/ów do oddania mu do dyspozycji wiedzy i doświadczenia jak wskazano wyżej, na potrzeby wykonania zamówienia. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie analizy treści oświadczenia i dokumentów pkt.III.4.1, z zastrzeżeniem pkt III.6.1.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie analizy treści oświadczenia - pkt.III.4.1.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie analizy treści oświadczenia - pkt.III.4.1
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie stawia szczegółowego warunku. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie analizy treści oświadczenia - pkt. III.4.1.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając w tym celu (w oryginale) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia (art. 26 ust 2b ustawy Pzp). 2. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.3.1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub przed notariuszem (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert). 3. Wykonawca, który składa ofertę przez pełnomocnika dołącza do oferty pełnomocnictwo - w przypadku, gdy uprawnienie to nie wynika z dokumentu, o którym mowa w pkt III.4.2. 4. Pełnomocnictwo złożone do przetargu mają być podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań cywilno-prawnych w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo należy przedstawić w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo w sposób jednoznaczny ma określać do jakich czynności upoważniona jest osoba (zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 31.01.2007 r., sygn. Akt V Ca 85/07). 5. Dowodami, o których mowa pkt.III.4.1 są: 1) poświadczenie, 2) w przypadku zamówień na usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt 1.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 95
- 2 - Rozszerzenie okresu rękojmi PFU wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót bud. określonych w PFU - 5
IV.2.2)
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy: 1) Terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadkach: a) wystąpienia zamówień dodatkowych warunkujących wykonanie projektu, b) wystąpienia zdarzeń losowych, takich jak: choroba lub śmierć Wykonawcy, c) opóźnienia w uzyskaniu decyzji, uzgodnień niezależnych od Wykonawcy, a także w przypadku zamiany uzgodnienia, bądź wniesienia po wydaniu decyzji lub uzgodnień dodatkowych wymogów skutkujących koniecznością dokonania zmian lub uzupełnień w dokumentacji, d) zmiany przepisów powodujących konieczność uzyskania dokumentów, które te przepisy narzucają, e) w przypadku konieczności dokonania korekt w zatwierdzonym przez Zamawiającego Programie Funkcjonalno - Użytkowym, wynikających ze stanowiska instytucji uzgadniających (opiniujących), f) konieczności wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz. 2) Sposobu i zakresu wykonania prac w przypadkach: a) zmiany przepisów powodujących konieczność przyjęcia innych rozwiązań technicznych lub uzyskania dodatkowych decyzji, b) ograniczenia zakresu rzeczowego wynikłego z zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, 3) Innych postanowień umowy w przypadkach: a) zmiany stawek podatku od towarów i usług, b) zmiany nazwy zadania c) przekształceń Wykonawcy lub zbycia przedsiębiorstwa, d) zmiany sposobu rozliczania umowy. 2. W przypadku wystąpienia zdarzeń określonych w ust. 1 pkt 1 termin wykonania przedmiotu umowy przedłuża się o czas niezbędny do dokonania czynności warunkujących zmianę terminu lub do dokonania czynności wynikających z tych zdarzeń. 3. W przypadku zmiany stawek podatku od towarów i usług wynagrodzenie brutto ulega odpowiednio zmniejszeniu lub zwiększeniu do kwot wynikających ze zmiany stawek. Zmiana wynagrodzenia obejmuje wyłącznie tę część wynagrodzenia, która nie została objęta fakturami wystawionymi przed dniem wejścia w życie przepisów zmieniających stawki podatku. 4. Zmiana sposobu rozliczania umowy jest dopuszczalna wyłącznie w przypadku wystąpienia zmiany terminu wykonania umowy i może polegać na dopuszczeniu fakturowania częściowego lub zmniejszeniu kwoty faktury końcowej. 5. Wykonawca nie może przenieść na osobę trzecią praw lub obowiązków wynikających z umowy w całości lub części, z zastrzeżeniem ust.1 pkt. 3 lit. c. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadku rozpoczęcia postępowania upadłościowego lub likwidacji firmy Wykonawcy. 7. W przypadku zaistnienia okoliczności określonych w ust. 6 Wykonawca niezwłocznie zobowiązany jest do powiadamia Zamawiającego, w formie pisemnej. 8. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu stron na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.bip.malopolska.pl/umtarnow
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Wydział Infrastruktury Miejskiej, 33-100 Tarnów, ul. Mickiewicza 6 (Budynek Poczty), pok. 212, tel. 14/688-25-71..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
20.07.2015 godzina 10:15, miejsce: Urząd Miasta Tarnowa, 33-100 Tarnów, ul. Nowa 4, parter sala 1 - Kancelaria Główna w Wydziale Organizacyjnym..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
1. Zadanie będzie realizowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 9.3 Przygotowanie inwestycji strategicznych - zgodnie z umową nr MRPO.09.03.00-12-019/14-00-XVI/9/FE/15 pt. Przygotowanie dokumentacji dla projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń. 2. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej oraz ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 3. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy oraz nie podlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy. Wykonawcy należący do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów składając odrębne oferty w przetargu zobowiązani są wykazać, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy tymi wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Pozostali Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację o tym, że nie należą do grupy kapitałowej..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Tarnów: Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym
Numer ogłoszenia: 153737 - 2015; data zamieszczenia: 21.10.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 173700 - 2015r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Wydział Infrastruktury Miejskiej, ul. Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów, woj. małopolskie, tel. 14 6882869, faks 14 6882876.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń, Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, w zakresie którego Wykonawca : a) Wykona mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych w skali 1:500 b) Opracuje koncepcję wykonania ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 4.0 m, w oparciu o Koncepcję zabudowy i ochrony przeciwpowodziowej dla Potoku Wątok na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do kładki w ciągu ulicy Kossaka. Dodatkowe ubezpieczenie wynikające z wykonania ciągu pieszo-rowerowego, należy przewidzieć jako analogiczne do poprzednich przebudowanych dotychczas odcinków. W Programie Funkcjonalno -Użytkowym należy przewidzieć: - wykonanie ciągu pieszo-rowerowego szerokości 4.0m na północnej skarpie potoku. W miejscach, gdzie dostępność terenu jest nazbyt ograniczona dopuszcza się zawężenie ciągu do 3.0m. - wykonanie barierki ochronnej wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego (od strony potoku), - założenie zieleni i wykonanie małej architektury - w tym posadzenie drzewek i krzewów ozdobnych, zamontowanie ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych - oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego, - wykonanie pięciu pawilonów o powierzchni ok. 170 m2 każdy - Centrum prezentacji ginących zawodów i rzemiosła - (kuźnia, papiernia, farbiarnia, kaflarnia, filcownia,). c) Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej PFU) opracowany zostanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129). d) Przygotuje na podstawie PFU zbiorcze zestawie kosztów planowanej inwestycji zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. e) Zapewni stały kontakt i współdziałanie z pracownikami Zamawiającego w zakresie przygotowywania PFU. f) Zapewni współpracę z wykonawcą projektu budowlanego i wykonawcą robót budowlanych po sporządzeniu i oddaniu PFU Zamawiającemu (wsparcie techniczne Zamawiającego na etapie realizacji inwestycji w zakresie jej zgodności z PFU). Opracowany Program Funkcjonalno - Użytkowy będzie służył do przeprowadzenia postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.32.00.00-7, 71.22.00.00-6.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013, Działanie 9.3 Przygotowanie inwestycji strategicznych - zgodnie z umową nr MRPO.09.03.00-12-019/14-00-XVI/9/FE/15 pt. Przygotowanie dokumentacji dla projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
30.07.2015.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Kompleksowa Obsługa Budownictwa KOBUD Janusz Kozioł, {Dane ukryte}, 33-101 Tarnów, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 12195,12 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
18679,91
Oferta z najniższą ceną:
18679,91
/ Oferta z najwyższą ceną:
18679,91
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 17370020150 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2015-07-09 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 57 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 95% |
WWW ogłoszenia: | http://www.bip.malopolska.pl/umtarnow |
Informacja dostępna pod: | Wydział Infrastruktury Miejskiej, 33-100 Tarnów, ul. Mickiewicza 6 (Budynek Poczty), pok. 212, tel. 14/688-25-71. |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
71220000-6 | Usługi projektowania architektonicznego | |
71320000-7 | Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. Bulwary rzemiosła dawnego, w ramach projektu Nowe Przestrzenie Zdarzeń na odcinku od mostu w ciągu ulicy Dąbrowskiego do mostu w ciągu ulicy Mostowej wraz z obliczaniem planowanych kosztó | Kompleksowa Obsługa Budownictwa KOBUD Janusz Kozioł Tarnów | 2015-10-21 | 18 679,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2015-10-21 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 713200007 712200006 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 18 680,00 zł Minimalna złożona oferta: 18 680,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 18 680,00 zł Maksymalna złożona oferta: 18 680,00 zł |