TI Tytuł PL-Gdynia: Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
ND Nr dokumentu 175305-2013
PD Data publikacji 30/05/2013
OJ Dz.U. S 103
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 28/05/2013
DT Termin 16/07/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100 - Roboty w zakresie burzenia
45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45241500 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
OC Pierwotny kod CPV 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100 - Roboty w zakresie burzenia
45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45241500 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
RC Kod NUTS PL634
IA Adres internetowy (URL) www.umgdy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

30/05/2013    S103    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Gdynia: Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

2013/S 103-175305

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Punkt kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych, pokój nr 44
Osoba do kontaktów: Jolanta Gurska, Anna Chudzik
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586206743

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umgdy.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Punkt kontaktowy: Kancelaria Ogólna, pok nr 8
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586206743
Adres internetowy: www.umgdy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Przebudowa nabrzeża nr XIV rzeki Motławy w Gdańsku w ramach projektu Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gdańsk.

Kod NUTS PL634

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana: odbudowa nabrzeża wyspy Ołowianka na Motławie, oznaczonego numerem XIV, w ramach projektu „ Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II - przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie”, położonego w obrębie granic portu Gdańsk na prawym brzegu rzeki Motławy wraz z robotami branżowymi – drogowymi, elektrycznymi, wodociągowo – kanalizacyjnymi i rozbiórkowymi.
Teren, na którym zlokalizowane jest nabrzeże objęte przedmiotem zamówienia, znajduje się na obszarze uznanym za zabytek i wpisanym do rejestru zabytków województwa pomorskiego Decyzją nr 8 Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku z dnia
11 października 1947 roku obejmującym śródmieście miasta Gdańska (obecnie pod numerem 15), a ponadto zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia
8 września 1994 roku uznanym za pomnik historii. Na obszarze tym obowiązuje, więc zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ścisła ochrona konserwatorska, w tym archeologiczna.
Przedmiot zamówienia obejmuje - wykonanie nowej obudowy nabrzeża wyspy Ołowianka oznaczonego numerem XIV o długości całkowitej 240,20 m, rzędnej korony oczepu +1,80 m n.p.m.(Kr), rzędnej spodu oczepu -0,20 m n.p.m.(Kr), o różnej konstrukcji uzależnionej od warunków gruntowych oraz występowania w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża istniejącej infrastruktury przepompowni „Ołowianka”, a także występowania czynnych sieci kanalizacji i sieci energetycznych przecinających nabrzeże. Konstrukcję nabrzeża stanowi ścianka szczelna stalowa, pionowo wbita w dno rzeki na głębokość do rzędnej: -13,20 ÷ -15,20 m n.p.m., kotwiona na odcinku nabrzeża sąsiadującym z terenem przepompowni „Ołowianka” za pomocą stalowych ściągów do tylnej ścianki szczelnej wbitej na tą samą głębokość oraz na pozostałym odcinku za pomocą kotew mikropalowych. Ścianka szczelna zwieńczona jest oczepem żelbetowym z pochyłą ścianą odwodną oraz z płytą odciążającą od strony lądu. Ściana zewnętrzna (odwodna) oczepu o nachyleniu 60, w celu nawiązania do historycznych nabrzeży na rzece Motławie, wykończona jest okładziną z cegły klinkierowej. Wzdłuż nabrzeża wykonać należy deptak spacerowy o szerokości 4,00 m z kostki granitowej. Wyposażenie nabrzeża stanowią: pachoły cumownicze, drabinki ratownicze, drewniane (dębowe) belki odbojowe, krawężniki ochronne, sprzęt ratunkowy ustawiony na stojakach, światło ostrzegawcze (solarne), barierka ochronna, znaki zakazu kotwiczenia, a techniczne uzbrojenie terenu obejmuje wykonanie studni instalacyjnych (dla przyszłych sieci wodociągowych i elektrycznych) wraz z zainstalowaniem rur osłonowych dla instalacji elektrycznej i wodociągowej z punktami przyłączenia do instalacji elektrycznej i wodociągowej (bez rozprowadzenia instalacji elektrycznej i wodociągowej).
Wykonawca obowiązany jest również do przedłużenia istniejącego wylotu sieci kanalizacji sanitarnej ø600 poprzez jego przedłużenie i przeprowadzenie przez nową ściankę szczelną oraz do przecięcia i zabetonowania rurociągu sanitarnego ks580 przebiegającego pod dnem Motławy (na rzędnej poniżej -2,0 m n.p.m.).
Ze względu na kolizję z elementami nowej konstrukcji nabrzeża przedmiot zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe elementów konstrukcji istniejącego nabrzeża i elementów przyległych oraz roboty podczyszczeniowe wzdłuż istniejącego nabrzeża w pasie szerokości około 1 m w linii bicia nowej ścianki a także usunięcie wszystkich elementów wystających poza linię nowego nabrzeża. Zakres robót rozbiórkowych i sposób ich wykonania opisany jest w Projekcie Budowlanym nr TI.2.BO/11/69/12 (maj 2012) oraz Specyfikacji Technicznej ST 01.01 i ST 01.02.
Przedmiot zamówienia obejmuje również przestawienie stałego ogrodzenia Przepompowni „Ołowianka” w granice działki GIWK określone na mapie granic działki GIWK (załączonej do materiałów przetargowych). Zakres tych prac obejmuje rozbiórkę istniejącego ogrodzenia, wykonanie cokołu betonowego i ponowny montaż rozebranych przęseł stalowych.
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie budowy pomieszczeń dla Inżyniera: 2 kontenerów biurowych, 1 kontenera sanitarno – socjalnego (bez umeblowania, sprzętu, dostępu do Internetu) oraz do wykonania i montażu tablic: informacyjnej oraz pamiątkowej, wykonanych zgodnie z wymaganiami UE i w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego, a po zakończeniu Robót do przywrócenia do należytego stanu i porządku dróg dojazdowych, terenu budowy i terenu wykorzystywanego pod zaplecze budowy, wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wykonania atestu czystości dna (z usunięciem ewentualnych przeszkód), wykonania atestu szczelności ścianki (z usunięciem ewentualnych nieszczelności ścianki), wykonania urzędowego sondażu dna, wykonania dokumentacji powykonawczej z naniesionymi wszystkimi zmianami i rysunkami szczegółowymi sposobu wykonania wszystkich przejść instalacji przez ściankę szczelną, zainstalowania na oczepie trwałych znaków informujących o faktycznym usytuowaniu kotew mikropalowych, osadzenia na oczepie nabrzeża w odległości około 1 m od dylatacji po dwa geodezyjne punkty kontrolno - pomiarowe na każdą sekcję oraz do wykonania pomiaru zerowego tych punktów z nawiązaniem do państwowego układu geodezyjnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
Opisie przedmiotu zamówienia,
Dokumentacji Projektowej – Projektach Budowlanym i Wykonawczym p.t. „Przebudowa nabrzeża nr XIV rzeki Motławy w Gdańsku” nr projektów TI.2.BO/11/69/12 (maj 2012), których autorem jest Biuro Projektów „Wuprohyd”
Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (ul. Kopernika 78, 81-456 Gdynia),
a szczegółowe wymagania w odniesieniu do sposobu wykonania, rozliczenia i odbioru Robót zawarte są w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót w powiązaniu z Warunkami Kontraktu oraz w Przedmiarach robót i Opisie przedmiotu zamówienia.
Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca roboty budowlanej w celu uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
W trakcie realizacji Robót Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania uwarunkowań zawartych w:
- Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie” wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.11.5.2011.AT z dnia 10.5.2011 roku, Postanowieniu RDOŚ w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.11.9.2011.AT.KP z dnia 08.06.2011 roku oraz w Postanowieniu RDOŚ w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.1113.2011.AT z dnia 02.04.2012 roku w szczególności w zakresie warunków wykorzystania terenu podczas realizacji przedsięwzięcia określonych w punkcie I.2.1 ÷ 20, 32, 37 i w punkcie I.3.1, 3, 4, 5, 9, 11. Zgodnie z zapisem zawartym w punkcie I.2.32 Decyzji prace związane z czyszczeniem dna i rozbiórkami nabrzeży Wykonawca może prowadzić poza okresem od 15 sierpnia do 30 września;
- Porozumieniu zawartym przez Zamawiającego z GIWK z dnia 15.10.2012 roku zgodnie z którym Wykonawca może realizować sekcję nr 1, nr 2 oraz część sekcji nr 3 (łącznie odcinek nabrzeża o długości około 45,0 metrów) po zakończeniu wykonania przez GIWK robót w części konstrukcyjnej pompowni ścieków PM-1, a więc nie wcześniej niż od marca 2014 roku, a także prowadzić wszelkie prace związane z przedmiotem zamówienia od strony nabrzeża XIV, bez korzystania z terenu zajętego przez OŚ „Ołowianka”.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania uwarunkowań zawartych w:
1) Pozwoleniu na budowę wydanym przez Wojewodę Pomorskiego – Decyzji nr WI-II.7840.1.589.12.2012.GB z dnia 10 stycznia 2013 roku obejmującej przebudowę Nabrzeża Motławy nr XIV w Gdańsku.
2) Decyzji Nr 122/53/10 z dnia 23.9.2010 roku wydanej przez Ministra Infrastruktury obejmującej pozwolenie na wznoszenie i wykorzystanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich w szczególności w zakresie warunków realizacji przedsięwzięcia określonych w punkcie IV Decyzji.
3) Decyzji Marszałka Województwa Pomorskiego udzielającej pozwolenia wodno prawnego na wykonanie urządzeń wodnych w ramach zadania „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie” - Decyzja znak DROŚ-A.7322.167.2011/JS z dnia 16.11.2011 roku zmienionej Decyzją Marszałka Województwa Pomorskiego znak DROŚ-A.7322.77.2012/JS z dnia 17.09.2012 w zakresie sposobu kotwienia ścianki szczelnej i projektowanego ciągu komunikacyjnego wzdłuż nabrzeża Motławy nr XIV.
4) Decyzji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku
nr ZN.4151/3249/2012 z dnia 16.11.2012 udzielającej pozwolenia Urzędowi Morskiemu w Gdyni na prowadzenie prac w układzie urbanistycznym miasta Gdańska wpisanego do rejestru zabytków w zakresie remontu nabrzeża rzeki Motławy na Wyspie Ołowianka - odcinek XIV.
5) Opinii archeologiczno – konserwatorskiej wydanej przez Dyrektora Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – Opinia znak IOG-4241-61/12 z dnia 22.5.2012 roku zgodnie, z którą wszelkie prace ziemne związane z budową i przebudową odcinka XIV nabrzeża Motławy oraz z rozbiórką istniejących elementów nabrzeża należy prowadzić pod ścisłym nadzorem archeologicznym.
6) Uzgodnieniu projektu przez „Gdańskie Melioracje” Sp. z o.o. – Uzgodnienie Nr 7385/Z/2012 stanowiące uzupełnienie do uzgodnienia Nr 7385/2010 z dnia 17.08.2010 roku.
7) Zgodzie Prezydenta Miasta Gdańska pismem znak WS-II-7224/711/09/NS z dnia 15.10.2009 roku na czasowe zajęcie gruntu stanowiącego własność Gminy Miasta Gdańska – działka nr 10.
8) Uzgodnieniu projektu przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku – Uzgodnienie nr 6330-33(2)-2011-BB-517 z dnia 23.2.2011 roku wraz z Uzgodnieniem zmieniającym uzgodnienie nr 6330-33(5)-2011-BB/ARL-1733 z dnia 23.5.2012.
9) Uzgodnieniu projektu przez Pomorską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. - Uzgodnienie nr 0725/1295/EG/2012 z dnia 23.5.2012 r.
10) Uzgodnieniu wydanemu przez Energę – Operator SA – Uzgodnienie Nr 428/2012 z dnia 24.05.2012 roku.
11) Uzgodnieniu wydanym przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zawartym w piśmie znak 1143/05/2011 z dnia 23.05.2011 roku.
12) Uzgodnieniu dokumentacji przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku – Opinia znak NR WG-IV.6630.491/2012/GB.
13) Uzgodnieniu dokumentacji przez Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. nr 69/12 z dnia 14.5.2012.
14) Uzgodnieniu dokumentacji przez Telekomunikację Polską dnia 16.05.2012 roku.
15) Uzgodnieniu dokumentacji przez Węzeł Teleinformatyczny Gdynia w zakresie łączności przewodowej nr 517/2012 z dnia 9.5.2012 roku.
16) Uzgodnieniu dokumentacji przez NETIA S.A. nr DUU-U/192/2012 z dnia 14.5.2012.
17) Uzgodnieniu dokumentacji przez GIWK Sp. z o.o. nr UD-341/2012 z dnia 8.6.2012.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze szczegółowym Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym część III SIWZ oraz na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym część II SIWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki (zaliczek) na poczet wykonania niniejszego zamówienia do wysokości 20% Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej brutto. Zasady udzielenia, zabezpieczenia oraz zwrotu udzielnej zaliczki określone zostały w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie i na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym część II SIWZ (klauzula 13 wzoru umowy).
Niniejsze zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Tytuł projektu: Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego
(w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie – Działanie 7.2 – Rozwój transportu morskiego – POIŚ 7.2.8-1.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45241500, 45111100, 45200000, 45223000, 45100000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 9 484 317,65 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 14 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1) Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 250.000,00 PLN (słownie złotych: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2) Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu podpisania umowy przed jej podpisaniem.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Sposób zapłaty i rozliczenia za realizację niniejszego zamówienia, określone zostały w części II niniejszej SIWZ tj. wzorze umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki (zaliczek) na poczet wykonania niniejszego zamówienia do wysokości 20 % Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej brutto. Zasady udzielenia, zabezpieczenia oraz zwrotu udzielnej zaliczki określone zostały w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego, są zobowiązani dostarczyć do Zamawiającego umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
Jeżeli jako Wykonawca występuje utworzone zgodnie z odpowiednim prawem konsorcjum (wykonawcy występujący wspólnie) to:
(a) członkowie konsorcjum odpowiadają solidarnie wobec Zamawiającego za realizację Kontraktu; oraz
(b) członkowie konsorcjum powiadomią Zamawiającego o osobie Lidera konsorcjum, który będzie miał prawo podejmowania decyzji wiążących Wykonawcę oraz każdego z członków konsorcjum, wraz z prawem do podpisywania Zmian do Kontraktu; oraz
(c) Wykonawca nie zmieni swojego składu do wystawienia Świadectwa Wykonania; oraz
(d) wszelkie rozliczenia finansowe i komunikację Zamawiający będzie prowadził wyłącznie z Liderem, ze skutkiem dla Wykonawcy oraz każdego z członków konsorcjum; oraz
(e) umowa konsorcjum będzie załączona do Kontraktu.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawców, którzy nie wykażą istnienia braku podstaw do wykluczenia ich z postępowania. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną brak podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania musi wykazać każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
Ocena istnienia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu.
3. Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz na potwierdzenie braku istnienia przesłanek jego wykluczenia, zobowiązany jest przedłożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do IDW. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oświadczenie składa pełnomocnik ustanowiony do reprezentowania tych Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i art. 24b ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:
h) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do IDW;
i) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
j) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
k) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
l) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
m) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
n) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
o) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 ze zm.) lub informację, o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej wg Załącznika nr 4 do IDW.
Uwaga. Dokumenty wskazane w lit. h)-o) składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
I. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w lit. i) – k) oraz m) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) o których mowa w lit. l) oraz n) – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy Pzp;
II. Dokumenty, o których mowa w pkt. I ppkt. 1) lit. (a.) i (c.) oraz w pkt. I ppkt. 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzieleni zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. I ppkt. 1) lit. (b.), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
III. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. I, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis pkt. II stosuje się odpowiednio.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty, o których mowa w pkt. 3 lit. (h) – (n) również w stosunku do tych podmiotów.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące
w szczególności:
- sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia (w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną spełnianie powyższego warunku będzie oceniane łącznie), tj.: Wykonawca musi wykazać, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 10.000.000,00 zł (dziesięć milion złotych).
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: W celu potwierdzenia przez Wykonawcę, że znajduje się on w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa):
e) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
f) pisemne zobowiązanie tych podmiotów (w oryginale) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp.
Kwoty w dokumentach podane w walutach innych niż złoty będą przeliczane na potrzeby oceny ofert na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do w/w przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące w szczególności:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia (w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną spełnianie powyższego warunku będzie oceniane łącznie), tj.:
a) wykonania w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie), co najmniej 2 (dwóch) robót budowlanych, których przedmiotem było wykonanie morskich budowli hydrotechnicznych polegających na budowie lub przebudowie nabrzeży, pirsów, pomostów, falochronów (z wyłączeniem falochronów o konstrukcji narzutowej) o wartości robót hydrotechnicznych nie mniejszej niż 6 000 000 PLN brutto każda (słownie: sześć milionów złotych brutto każda).
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia – (w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną spełnianie powyższego warunku będzie oceniane łącznie), tj.:
A. 1 (jedną) osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika Budowy, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane, uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub specjalizacji budowle hydrotechniczne w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2010 Nr 243 poz. 1623 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu
i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r., w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2006 Nr 83 poz. 578 ze zm.) i co najmniej
5 (pięć) lat doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy (lub robót), w tym doświadczenie zdobyte przy kierowaniu, jako kierownik budowy (lub robót), co najmniej 2 (dwiema) robotami hydrotechnicznymi polegającymi na budowie lub przebudowie nabrzeży, pirsów, pomostów, falochronów (z wyłączeniem falochronów o konstrukcji narzutowej) o wartości (wynagrodzenie wykonawcy robót budowlanych) nie mniejszej niż 5.000.000,00 PLN brutto (pięć milionów złotych brutto) każda. Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowli hydrotechnicznych oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
B. 1 (jedną) osobą, która będzie pełniła funkcję Przedstawiciela Wykonawcy, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane i co najmniej 5 (pięć) lat doświadczenia zawodowego na stanowisku Przedstawiciela Wykonawcy, Kierownika Budowy lub Kierownika Robót oraz doświadczenie w pełnieniu funkcji Przedstawiciela Wykonawcy lub Kierownika Budowy, na co najmniej 1 (jednej) budowie prowadzonej w oparciu o warunki kontraktowe dla budowy FIDIC. Zamawiający akceptuje kwalifikacje odpowiadające kwalifikacjom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz zagraniczne kwalifikacje uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
C. 1 (jedną) osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika Robót, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane, uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub specjalizacji budowle hydrotechniczne w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 2010 Nr 243 poz. 1623 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r., w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2006 Nr 83 poz. 578 ze zm.) i co najmniej 3 (trzy) lata doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy (lub robót), w tym doświadczenie zdobyte przy kierowaniu jako kierownik budowy (lub robót) co najmniej 1 (jedną) robotą hydrotechniczną polegającą na budowie lub przebudowie nabrzeży, pirsów, pomostów, falochronów (z wyłączeniem falochronów o konstrukcji narzutowej) o wartości (wynagrodzenie wykonawcy robót budowlanych) nie mniejszej niż 4.000.000,00 PLN (cztery miliony złotych brutto). Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowli hydrotechnicznych oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Uwaga:
- Przez minimalne doświadczenie zawodowe dla stanowisk, dla których wymagane są uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie pełne lata czynne zawodowo od daty uzyskania uprawnień budowlanych;
- Zamawiający dopuszcza, aby funkcję Przedstawiciela Wykonawcy pełnił także Kierownik Budowy, jednakże konieczne jest, aby spełniał on wymagania określone w IDW zarówno dla Kierownika Budowy jak i dla Przedstawiciela Wykonawcy;
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o złożone w ofercie dokumenty i oświadczenia wg formuły: spełnia – nie spełnia. Z treści złożonych dokumentów lub oświadczeń musi wynikać, że Wykonawca odpowiednie warunki udziału w postępowaniu spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
W celu potwierdzenia posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie ich doświadczenie oraz dysponowanie potencjałem technicznym łącznie):
b) wykaz robót budowlanych wykonywanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składnia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, zgodnie z załącznikiem nr 5 do IDW oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie,
c) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia,
w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, zgodnie z załącznikiem nr 6 do IDW oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami,
d) oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
f) pisemne zobowiązanie tych podmiotów (w oryginale) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia – zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp.
W celu potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć:
g) kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o dokumentację projektową i przedmiar robót.
Kwoty w dokumentach podane w walutach innych niż złoty będą przeliczane na potrzeby oceny ofert na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do w/w przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-JG-3800-33/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 1 143,40 PLN

Warunki i sposób płatności: Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Morski w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, pok.44, fax. +48 586206911 po uprzednim uzgodnieniu lub za zaliczeniem pocztowym po przesłaniu zgłoszenia na adres e-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl Cena SIWZ 1143,40 zł plus koszty wysyłki.

IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.7.2013 - 09:50
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 90 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.7.2013 - 10:00

Miejscowość:

Urząd Morski w Gdyni, ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, pok. 39.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Niniejsze zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Tytuł projektu: Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie – Działanie 7.2 – Rozwój transportu morskiego – POIŚ 7.2.8-1.
VI.3)Informacje dodatkowe
Ad Sekcja II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji: Termin wykonania zamówienia - 14 miesiące licząc od dnia podpisania umowy. Zamawiający przewiduje udzielenie, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 10 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej „Izbą” w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3) Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4) Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób,
2) wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej,
3) wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia,
4) jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
- 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
- 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180 -198 ustawy Pzp.
3. Skarga do sądu.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198a - 198g ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
28.5.2013
TI Tytuł Polska-Gdynia: Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
ND Nr dokumentu 373362-2013
PD Data publikacji 06/11/2013
OJ Dz.U. S 215
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 05/11/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100 - Roboty w zakresie burzenia
45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45241500 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
OC Pierwotny kod CPV 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100 - Roboty w zakresie burzenia
45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45241500 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży
RC Kod NUTS PL634
IA Adres internetowy (URL) www.umgdy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/11/2013    S215    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

2013/S 215-373362

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10
Osoba do kontaktów: Jolanta Gurska, Anna Chudzik
81-338 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 583553333
E-mail: zam_pub@umgdy.gov.pl
Faks: +48 586206743

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.umgdy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Przebudowa nabrzeża nr XIV rzeki Motławy w Gdańsku w ramach projektu Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gdańsk.

Kod NUTS PL634

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana: odbudowa nabrzeża wyspy Ołowianka na Motławie, oznaczonego numerem XIV, w ramach projektu „ Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie”, położonego w obrębie granic portu Gdańsk na prawym brzegu rzeki Motławy wraz z robotami branżowymi – drogowymi, elektrycznymi, wodociągowo-kanalizacyjnymi i rozbiórkowymi. Teren, na którym zlokalizowane jest nabrzeże objęte przedmiotem zamówienia, znajduje się na obszarze uznanym za zabytek i wpisanym do rejestru zabytków województwa pomorskiego Decyzją nr 8 Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku z dnia 11 października 1947 roku obejmującym śródmieście miasta Gdańska (obecnie pod numerem 15), a ponadto zarządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 września 1994 roku uznanym za pomnik historii. Na obszarze tym obowiązuje, więc zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ścisła ochrona konserwatorska, w tym archeologiczna. Przedmiot zamówienia obejmuje – wykonanie nowej obudowy nabrzeża wyspy Ołowianka oznaczonego numerem XIV o długości całkowitej 240,20 m, rzędnej korony oczepu +1,80 m n.p.m.(Kr), rzędnej spodu oczepu – 0,20 m n.p.m.(Kr), o różnej konstrukcji uzależnionej od warunków gruntowych oraz występowania w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża istniejącej infrastruktury przepompowni „Ołowianka”, a także występowania czynnych sieci kanalizacji i sieci energetycznych przecinających nabrzeże. Konstrukcję nabrzeża stanowi ścianka szczelna stalowa, pionowo wbita w dno rzeki na głębokość do rzędnej: – 13,20 ÷ -15,20 m n.p.m., kotwiona na odcinku nabrzeża sąsiadującym z terenem przepompowni „Ołowianka” za pomocą stalowych ściągów do tylnej ścianki szczelnej wbitej na tą samą głębokość oraz na pozostałym odcinku za pomocą kotew mikropalowych. Ścianka szczelna zwieńczona jest oczepem żelbetowym z pochyłą ścianą odwodną oraz z płytą odciążającą od strony lądu. Ściana zewnętrzna (odwodna) oczepu o nachyleniu 60, w celu nawiązania do historycznych nabrzeży na rzece Motławie, wykończona jest okładziną z cegły klinkierowej. Wzdłuż nabrzeża wykonać należy deptak spacerowy o szerokości 4,00 m z kostki granitowej. Wyposażenie nabrzeża stanowią: pachoły cumownicze, drabinki ratownicze, drewniane (dębowe) belki odbojowe, krawężniki ochronne, sprzęt ratunkowy ustawiony na stojakach, światło ostrzegawcze (solarne), barierka ochronna, znaki zakazu kotwiczenia, a techniczne uzbrojenie terenu obejmuje wykonanie studni instalacyjnych (dla przyszłych sieci wodociągowych i elektrycznych) wraz z zainstalowaniem rur osłonowych dla instalacji elektrycznej i wodociągowej z punktami przyłączenia do instalacji elektrycznej i wodociągowej (bez rozprowadzenia instalacji elektrycznej i wodociągowej). Wykonawca obowiązany jest również do przedłużenia istniejącego wylotu sieci kanalizacji sanitarnej ø600 poprzez jego przedłużenie i przeprowadzenie przez nową ściankę szczelną oraz do przecięcia i zabetonowania rurociągu sanitarnego ks580 przebiegającego pod dnem Motławy (na rzędnej poniżej -2,0 m n.p.m.). Ze względu na kolizję z elementami nowej konstrukcji nabrzeża przedmiot zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe elementów konstrukcji istniejącego nabrzeża i elementów przyległych oraz roboty podczyszczeniowe wzdłuż istniejącego nabrzeża w pasie szerokości około 1 m w linii bicia nowej ścianki a także usunięcie wszystkich elementów wystających poza linię nowego nabrzeża. Zakres robót rozbiórkowych i sposób ich wykonania opisany jest w Projekcie Budowlanym nr TI.2.BO/11/69/12 (maj 2012) oraz Specyfikacji Technicznej ST 01.01 i ST 01.02.
Przedmiot zamówienia obejmuje również przestawienie stałego ogrodzenia Przepompowni „Ołowianka” w granice działki GIWK określone na mapie granic działki GIWK (załączonej do materiałów przetargowych). Zakres tych prac obejmuje rozbiórkę istniejącego ogrodzenia, wykonanie cokołu betonowego i ponowny montaż rozebranych przęseł stalowych.
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie budowy pomieszczeń dla Inżyniera: 2 kontenerów biurowych, 1 kontenera sanitarno – socjalnego (bez umeblowania, sprzętu, dostępu do Internetu) oraz do wykonania i montażu tablic: informacyjnej oraz pamiątkowej, wykonanych zgodnie z wymaganiami UE i w terminach wyznaczonych przez Zamawiającego, a po zakończeniu Robót do przywrócenia do należytego stanu i porządku dróg dojazdowych, terenu budowy i terenu wykorzystywanego pod zaplecze budowy,
wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wykonania atestu czystości dna (z usunięciem ewentualnych przeszkód), wykonania atestu szczelności ścianki (z usunięciem ewentualnych nieszczelności ścianki), wykonania urzędowego sondażu dna, wykonania dokumentacji powykonawczej z naniesionymi wszystkimi zmianami i rysunkami szczegółowymi sposobu wykonania wszystkich przejść instalacji przez ściankę szczelną, zainstalowania na oczepie trwałych znaków informujących o faktycznym usytuowaniu kotew mikropalowych, osadzenia na oczepie nabrzeża w odległości około 1 m od dylatacji po 2 geodezyjne punkty kontrolno-pomiarowe na każdą sekcję oraz do wykonania pomiaru zerowego tych punktów z nawiązaniem do państwowego układu geodezyjnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
— Opisie przedmiotu zamówienia.
— Dokumentacji Projektowej – Projektach Budowlanym i Wykonawczym p.t. „Przebudowa nabrzeża nr XIV rzeki Motławy w Gdańsku” nr projektów TI.2.BO/11/69/12 (maj 2012), których autorem jest Biuro Projektów „Wuprohyd” Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (ul. Kopernika 78, 81-456 Gdynia), a szczegółowe wymagania w odniesieniu do sposobu wykonania, rozliczenia i odbioru Robót zawarte są w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót w powiązaniu z Warunkami Kontraktu oraz w Przedmiarach robót i Opisie przedmiotu zamówienia.
Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca roboty budowlanej w celu uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
W trakcie realizacji Robót Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania uwarunkowań zawartych w:
— Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie” wydanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.11.5.2011.AT z dnia 10.5.2011 roku, Postanowieniu RDOŚ w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.11.9.2011.AT.KP z dnia 08.06.2011 roku oraz w Postanowieniu RDOŚ w Gdańsku pod numerem RDOŚ-Gd-WOO.4211.1113.2011.AT z dnia 02.04.2012 roku w szczególności w zakresie warunków wykorzystania terenu podczas realizacji przedsięwzięcia określonych w punkcie I.2.1 ÷ 20, 32, 37 i w punkcie I.3.1, 3, 4, 5, 9, 11. Zgodnie z zapisem zawartym w punkcie I.2.32 Decyzji prace związane z czyszczeniem dna i rozbiórkami nabrzeży Wykonawca może prowadzić poza okresem od 15 sierpnia do 30 września.
— Porozumieniu zawartym przez Zamawiającego z GIWK z dnia 15.10.2012 roku zgodnie z którym Wykonawca może realizować sekcję nr 1, nr 2 oraz część sekcji nr 3 (łącznie odcinek nabrzeża o długości około 45,0 metrów) po zakończeniu wykonania przez GIWK robót w części konstrukcyjnej pompowni ścieków PM-1, a więc nie wcześniej niż od marca 2014 roku, a także prowadzić wszelkie prace związane z przedmiotem zamówienia od strony nabrzeża XIV, bez korzystania z terenu zajętego przez OŚ „Ołowianka”.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania uwarunkowań zawartych w:
1) Pozwoleniu na budowę wydanym przez Wojewodę Pomorskiego – Decyzji nr WI-II.7840.1.589.12.2012.GB z dnia 10 stycznia 2013 roku obejmującej przebudowę Nabrzeża Motławy nr XIV w Gdańsku.
2) Decyzji Nr 122/53/10 z dnia 23.9.2010 roku wydanej przez Ministra Infrastruktury obejmującej pozwolenie na wznoszenie i wykorzystanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich w szczególności w zakresie warunków realizacji przedsięwzięcia określonych w punkcie IV Decyzji.
3) Decyzji Marszałka Województwa Pomorskiego udzielającej pozwolenia wodno prawnego na wykonanie urządzeń wodnych w ramach zadania „Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie” - Decyzja znak DROŚ-A.7322.167.2011/JS z dnia 16.11.2011 roku zmienionej Decyzją Marszałka Województwa Pomorskiego znak DROŚ-A.7322.77.2012/JS z dnia 17.09.2012 w zakresie sposobu kotwienia ścianki szczelnej i projektowanego ciągu komunikacyjnego wzdłuż nabrzeża Motławy nr XIV.
4) Decyzji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku nr ZN.4151/3249/2012 z dnia 16.11.2012 udzielającej pozwolenia Urzędowi Morskiemu w Gdyni na prowadzenie prac w układzie urbanistycznym miasta Gdańska wpisanego do rejestru zabytków w zakresie remontu nabrzeża rzeki Motławy na Wyspie Ołowianka – odcinek XIV.
5) Opinii archeologiczno-konserwatorskiej wydanej przez Dyrektora Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – Opinia znak IOG-4241-61/12 z dnia 22.5.2012 roku zgodnie, z którą wszelkie prace ziemne związane z budową i przebudową odcinka XIV nabrzeża Motławy oraz z rozbiórką istniejących elementów nabrzeża należy prowadzić pod ścisłym nadzorem archeologicznym.
6) Uzgodnieniu projektu przez „Gdańskie Melioracje” Sp. z o.o. – Uzgodnienie nr 7385/Z/2012 stanowiące uzupełnienie do uzgodnienia nr 7385/2010 z dnia 17.8.2010 roku.
7) Zgodzie Prezydenta Miasta Gdańska pismem znak WS-II-7224/711/09/NS z dnia 15.10.2009 roku na czasowe zajęcie gruntu stanowiącego własność Gminy Miasta Gdańska – działka nr 10.
8) Uzgodnieniu projektu przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku – Uzgodnienie nr 6330-33(2)-2011-BB-517 z dnia 23.2.2011 roku wraz z Uzgodnieniem zmieniającym uzgodnienie nr 6330-33(5)-2011-BB/ARL-1733 z dnia 23.5.2012.
9) Uzgodnieniu projektu przez Pomorską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. - Uzgodnienie nr 0725/1295/EG/2012 z dnia 23.5.2012 r.
10) Uzgodnieniu wydanemu przez Energę – Operator SA – Uzgodnienie nr 428/2012 z dnia 24.5.2012 roku.
11) Uzgodnieniu wydanym przez Polską Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zawartym w piśmie znak 1143/05/2011 z dnia 23.5.2011 roku.
12) Uzgodnieniu dokumentacji przez Zespół Uzgadniania Dokumentacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku – Opinia znak NR WG-IV.6630.491/2012/GB.
13) Uzgodnieniu dokumentacji przez Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. nr 69/12 z dnia 14.5.2012.
14) Uzgodnieniu dokumentacji przez Telekomunikację Polską dnia 16.5.2012 roku.
15) Uzgodnieniu dokumentacji przez Węzeł Teleinformatyczny Gdynia w zakresie łączności przewodowej nr 517/2012 z dnia 9.5.2012 roku.
16) Uzgodnieniu dokumentacji przez NETIA S.A. nr DUU-U/192/2012 z dnia 14.5.2012.
17) Uzgodnieniu dokumentacji przez GIWK Sp. z o.o. nr UD-341/2012 z dnia 8.6.2012.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie ze szczegółowym Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym część III SIWZ oraz na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym część II SIWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zaliczki (zaliczek) na poczet wykonania niniejszego zamówienia do wysokości 20 % Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej brutto. Zasady udzielenia, zabezpieczenia oraz zwrotu udzielnej zaliczki określone zostały w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie i na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym część II SIWZ (klauzula 13 wzoru umowy).
Niniejsze zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007–2013. Tytuł projektu: Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie – Działanie 7.2 – Rozwój transportu morskiego – POIŚ 7.2.8-1.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45241500, 45111100, 45200000, 45223000, 45100000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 9 484 317,65 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-JG-3800-33/13
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 103-175305 z dnia 30.5.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
5.11.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 7
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Navimor-Invest S.A.
ul. Grunwaldzka 212
80-266 Gdańsk
POLSKA
E-mail: sekretariat@navimorinvest.eu
Tel.: +48 585001800
Faks: +48 585001818

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 9 484 317,65 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 6 115 378,34 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Niniejsze zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007–2013. Tytuł projektu: Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap II – Przebudowa szlaku wodnego na Martwej Wiśle i Motławie – Działanie 7.2 – Rozwój transportu morskiego – POIŚ 7.2.8-1.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2) Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej „Izbą” w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3) Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4) Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp.
5) Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
2) wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej;
3) wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
4) jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180–198 ustawy Pzp.
3. Skarga do sądu.
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198a–198g ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.11.2013

Adres: ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: zam_pub@umgdy.gov.pl
tel: (58) 355 33 33
fax: (58) 620 67 43
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-07-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 17530520131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-05-29
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 14 miesięcy
Wadium: 250000 ZŁ
Szacowana wartość* 8 333 333 PLN  -  12 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.umgdy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 90 dni
Kody CPV
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45241500-3 Roboty budowlane w zakresie nabrzeży