TI Tytuł PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 188351-2013
PD Data publikacji 08/06/2013
OJ Dz.U. S 110
TW Miejscowość TORUŃ
AU Nazwa instytucji Gmina Miasta Toruń
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 05/06/2013
DT Termin 16/07/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL613
IA Adres internetowy (URL) www.um.torun.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

08/06/2013    S110    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 110-188351

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miasta Toruń
Wały gen. Sikorskiego 8
Osoba do kontaktów: Joanna Nosewicz-Lewandowska
87-100 Toruń
POLSKA
Tel.: +48 566118742
E-mail: wp@um.torun.pl
Faks: +48 566118636

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.torun.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Gmina Miasta Toruń
Wały gen. Sikorskiego 8
Osoba do kontaktów: Joanna Nosewicz-Lewandowska
87-100 Toruń
POLSKA
Tel.: +48 566118742
E-mail: wp@um.torun.pl
Faks: +48 566118636
Adres internetowy: www.um.torun.pl

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Urząd Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
Punkt kontaktowy: Wydział Ochrony Ludności
Osoba do kontaktów: Tadeusz Wierzba
87-100 Toruń
POLSKA
Tel.: +48 566119301
E-mail: wol@um.torun.pl
Faks: +48 566119317
Adres internetowy: www.um.torun.pl

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Urząd Miasta Torunia
ul. Legionów 70/76
Punkt kontaktowy: Wydział Ochrony Ludności
Osoba do kontaktów: Tadeusz Wierzba
87-100 Toruń
POLSKA
Tel.: +48 566119301
E-mail: wol@um.torun.pl
Faks: +48 566119317
Adres internetowy: www.um.torun.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie dokumentacji projektowej zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej” realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Miasta Toruń.

Kod NUTS PL613

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City” dla wszystkich branż, obejmującej w szczególności następujący zakres:
1) plany, rysunki lub inne dokumenty umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania;
2) projekt budowlany, w tym projekt aranżacji pomieszczeń i wyposażenia TCZK;
3) projekt techniczny organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego CCTV IP w komunikacji zbiorowej zawierający:
a) założenia i wytyczne techniczne, funkcjonalne i użytkowe;
b) wariantową koncepcję organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego;
c) wybór technologii oraz platform sprzętowych i teleinformatycznych;
d) specyfikację techniczną proponowanych urządzeń CCTV IP oraz IT;
4) projekt wykonawczy;
5) przedmiary robót;
6) kosztorys inwestorski;
7) pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane przepisami;
8) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotem opracowywanej dokumentacji projektowej będzie zaprojektowanie dedykowanego, w pełni cyfrowego systemu monitoringu wizyjnego opartego na technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) w celu zapewnienia możliwości nieprzerwanej obserwacji przystanków i ich sąsiedztwa wraz z ciągłą i automatyczną rejestracją obrazów ze wszystkich kamer.
Organizacja i budowa cyfrowego monitoringu wizyjnego CCTV IP będzie oparta o następujące, główne elementy organizacyjno funkcjonalne:
1) punkty kamerowe całodobowo monitorujące 45 zespołów przystankowych oraz rejony zlokalizowane wokół nich na terenie miasta Torunia.
Zakłada się budowę 94 takich punktów zbudowanych w oparciu o kamery rejestrujące obraz z minimalną rozdzielczością HDTV 1080p i wykorzystujących protokół komunikacyjny TCP/IP w zakresie sterowania tymi urządzeniami;
2) sieć telekomunikacyjna – sieć szerokopasmowa oparta na infrastrukturze światłowodowej, umożliwiająca przesył wszystkich danych generowanych przez budowany system monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz zapewniająca podłączenie i dostęp do głównych elementów projektowanego systemu.
Zakłada się wybudowanie niezbędnych łączników światłowodowych, punktów dystrybucyjnych pasywnych i aktywnych z budowaną siecią szerokopasmową w ramach projektu pn. „Nowoczesna sieć szerokopasmowa współdziałająca ze szkieletową siecią regionalną jako podstawa systemu informacyjnego miasta Torunia” oraz z sieciami będącymi w zasobach Gminy Miasta Toruń;
3) centrum nadzoru systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej – miejsce całodobowego nadzoru operatorskiego oraz administracyjnego budowanego systemu monitoringu wizyjnego zorganizowane na bazie Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76.
Planuje się wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych związanych z uruchomieniem dwóch stanowisk operatorskich i organizacją niezbędnego zaplecza socjalno-bytowego;
4) punkt rejestracji i archiwizacji systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w transporcie zbiorowym – system rejestracji i archiwizacji oparty o dedykowane rozwiązania software'owe i hardware'owe zlokalizowany w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76.
Zakłada się implementację systemu informatycznego do zarządzania systemem monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz budowę niezbędnej platformy serwerowej opartej na systemie serwerów BLADE lub RACK z macierzą pamięci masowych o pojemności ok. 140 TB netto. Planowana do realizacji powyższa infrastruktura będzie również częścią komplementarną dla realizowanych w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego niskopodłogowego w Toruniu -BiT-City” zadań związanych z rewitalizacją Dworca Toruń Główny oraz Dworca Toruń Miasto. Zadania te w swoim zakresie obejmują powstanie lokalnych systemów monitoringu wizyjnych CCTV IP.
2. Dokumentacja zostanie opracowana zgodnie z uwarunkowaniami, wskazaniami funkcjonalno-użytkowymi oraz wymaganiami technicznymi zawartymi w opracowanym przez Zamawiającego dokumencie pt. Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, a także ewentualnymi dodatkowymi i udokumentowanymi uzgodnieniami w zakresie tych wymagań, dokonywanymi z Zamawiającym w okresie jej tworzenia. Przedmiotowa dokumentacja stanowi załącznik nr 1 do SIWZ-u.
3. Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym. W przyjętych rozwiązaniach projektowych, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe oraz wymagania funkcjonalne i użytkowe danego rozwiązania projektowego. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Do obowiązków wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie do potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych, w szczególności:
— wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gestorów mediów, uzgodnienie „ZUDP”, uzyskanie pozwolenia i/lub uzgodnienia od Miejskiego/Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i inne. Koszty uzyskania ww. dokumentów ponosi Wykonawca. Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie do wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dokumentację projektową należy opracować w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej. Wszystkie projekty opracowane w wersji papierowej należy spiąć i oprawić w teczki, a kompletną dokumentację należy umieścić w sztywnej oprawie. Zamawiający wymaga wykonania 5 kompletnych egzemplarzy dokumentacji projektowej oraz 2 egzemplarzy w wersji elektronicznej na nośniku cyfrowym CD lub DVD. Zamawiający wymaga wersję elektroniczną wszystkich opracowań w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe w formacie *.pdf z możliwością wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath,.pdf. i .xls . Wersja elektroniczna musi być zgodna z wersją papierową dokumentacji projektowej.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego;
3) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w planowanym przez Zamawiającego postępowaniu przetargowym na wykonawstwo przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający wymaga 24 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady prac projektowych przedmiotu zamówienia.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City” dla wszystkich branż, obejmującej w szczególności następujący zakres:
1) plany, rysunki lub inne dokumenty umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania;
2) projekt budowlany, w tym projekt aranżacji pomieszczeń i wyposażenia TCZK;
3) projekt techniczny organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego CCTV IP w komunikacji zbiorowej zawierający:
a) założenia i wytyczne techniczne, funkcjonalne i użytkowe;
b) wariantową koncepcję organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego;
c) wybór technologii oraz platform sprzętowych i teleinformatycznych;
d) specyfikację techniczną proponowanych urządzeń CCTV IP oraz IT;
4) projekt wykonawczy;
5) przedmiary robót;
6) kosztorys inwestorski;
7) pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane przepisami;
8) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotem opracowywanej dokumentacji projektowej będzie zaprojektowanie dedykowanego, w pełni cyfrowego systemu monitoringu wizyjnego opartego na technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) w celu zapewnienia możliwości nieprzerwanej obserwacji przystanków i ich sąsiedztwa wraz z ciągłą i automatyczną rejestracją obrazów ze wszystkich kamer.
Organizacja i budowa cyfrowego monitoringu wizyjnego CCTV IP będzie oparta o następujące, główne elementy organizacyjno funkcjonalne:
1) punkty kamerowe całodobowo monitorujące 45 zespołów przystankowych oraz rejony zlokalizowane wokół nich na terenie miasta Torunia.
Zakłada się budowę 94 takich punktów zbudowanych w oparciu o kamery rejestrujące obraz z minimalną rozdzielczością HDTV 1080p i wykorzystujących protokół komunikacyjny TCP/IP w zakresie sterowania tymi urządzeniami;
2) sieć telekomunikacyjna – sieć szerokopasmowa oparta na infrastrukturze światłowodowej, umożliwiająca przesył wszystkich danych generowanych przez budowany system monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz zapewniająca podłączenie i dostęp do głównych elementów projektowanego systemu.
Zakłada się wybudowanie niezbędnych łączników światłowodowych, punktów dystrybucyjnych pasywnych i aktywnych z budowaną siecią szerokopasmową w ramach projektu pn. „Nowoczesna sieć szerokopasmowa współdziałająca ze szkieletową siecią regionalną jako podstawa systemu informacyjnego miasta Torunia” oraz z sieciami będącymi w zasobach Gminy Miasta Toruń;
3) centrum nadzoru systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej – miejsce całodobowego nadzoru operatorskiego oraz administracyjnego budowanego systemu monitoringu wizyjnego zorganizowane na bazie Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76.
Planuje się wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych związanych z uruchomieniem dwóch stanowisk operatorskich i organizacją niezbędnego zaplecza socjalno-bytowego;
4) punkt rejestracji i archiwizacji systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w transporcie zbiorowym – system rejestracji i archiwizacji oparty o dedykowane rozwiązania software'owe i hardware'owe zlokalizowany w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76.
Zakłada się implementację systemu informatycznego do zarządzania systemem monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz budowę niezbędnej platformy serwerowej opartej na systemie serwerów BLADE lub RACK z macierzą pamięci masowych o pojemności ok. 140 TB netto. Planowana do realizacji powyższa infrastruktura będzie również częścią komplementarną dla realizowanych w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu - BiT-City” zadań związanych z rewitalizacją Dworca Toruń Główny oraz Dworca Toruń Miasto. Zadania te w swoim zakresie obejmują powstanie lokalnych systemów monitoringu wizyjnych CCTV IP.
2. Dokumentacja zostanie opracowana zgodnie z uwarunkowaniami, wskazaniami funkcjonalno-użytkowymi oraz wymaganiami technicznymi zawartymi w opracowanym przez Zamawiającego dokumencie pt. Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, a także ewentualnymi dodatkowymi i udokumentowanymi uzgodnieniami w zakresie tych wymagań, dokonywanymi z Zamawiającym w okresie jej tworzenia. Przedmiotowa dokumentacja stanowi załącznik nr 1 do SIWZ-u.
3. Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym. W przyjętych rozwiązaniach projektowych, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe oraz wymagania funkcjonalne i użytkowe danego rozwiązania projektowego. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Do obowiązków wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie do potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych, w szczególności: wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gestorów mediów, uzgodnienie „ZUDP”, uzyskanie pozwolenia i/lub uzgodnienia od Miejskiego/Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i inne. Koszty uzyskania w/w dokumentów ponosi Wykonawca. Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie do wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
4.. Dokumentację projektową należy opracować w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej. Wszystkie projekty opracowane w wersji papierowej należy spiąć i oprawić w teczki, a kompletną dokumentację należy umieścić w sztywnej oprawie. Zamawiający wymaga wykonania 5 kompletnych egzemplarzy dokumentacji projektowej oraz 2 egzemplarzy w wersji elektronicznej na nośniku cyfrowym CD lub DVD. Zamawiający wymaga wersję elektroniczną wszystkich opracowań w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe w formacie *.pdf z możliwością wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath,.pdf. i .xls . Wersja elektroniczna musi być zgodna z wersją papierową dokumentacji projektowej.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego;
3) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w planowanym przez Zamawiającego postępowaniu przetargowym na wykonawstwo przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający wymaga 24 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady prac projektowych przedmiotu zamówienia.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 6 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium – 2 000 PLN (słownie: dwa tysiące złotych 00/100) powinno być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Okres ważności wadium powinien być zgodny z terminem związania ofertą.
2. Wadium może być wniesione w następujących formach;
a) pieniądzu - na konto UMT nr 67 1160 2202 0000 0000 6171 9146 z adnotacją „Wadium – System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej” realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City”. Za datę wniesienia wadium przyjmuję się datę jego wpływu na konto zamawiającego;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Zwrot wadium.
3.1. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium:
— po wyborze oferty najkorzystniejszej,
— po unieważnieniu postępowania.
3.2. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza po zawarciu umowy oraz wniesieniu przez niego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
3.4. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
3.5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Nie dotyczy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, wykonawcy muszą złożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy;
b) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy;
c) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informacja o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
d) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
g) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskie, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuję się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożonego przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem;
h) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Jeżeli, wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w
pkt. 1 lit. d) , e) i f) i h) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
— nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) pkt 1 lit. g) - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania,nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt a) lub b), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie , w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio w kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem, wystawione nie wcześniej niż odpowiednio 3 lub 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
3. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
4. W przypadku wnoszenia oferty przez wykonawców występujących wspólnie, wykonawcy muszą złożyć oświadczenia i dokumenty, o których mowa wyżej z tym, że dokumenty wymienione w pkt 1 lit. d-h) (i odpowiednio pkt 2) należy złożyć odrębnie dla każdego wykonawcy. Oświadczenia, o których mowa w pkt 1lit. a i b) mogą być złożone odrębnie przez każdego wykonawcę lub w imieniu wszystkich wykonawców przez pełnomocnika, ewentualnie wszyscy wykonawcy mogą złożyć niniejsze oświadczenia na jednym dokumencie.
5. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 lit. a-c) należy złożyć w formie oryginału, zaś pozostałe dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Każdy z wykonawców celem wykazania spełniania warunku ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną;
2. wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane.
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składający ofertę wspólna składają jeden wspólny ww. wykaz;
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia (z podaniem dokładnych okresów pełnienia funkcji – dzień/miesiąc/rok) i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz;
4. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną;
5. dowody dotyczące głównych usług, określające czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
6. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależenie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
7.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w niniejszej sekcji polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
1) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu;
2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia;
3) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem;
4) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
8. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w niniejszej sekcji polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentu wymienionego w pkt 4.4 siwz oraz pkt 4 Oświadczenia lit. b) siwz - oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający uzna warunek za spełnione jeśli Wykonawca wykaże, że:
1. zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), w sposób należyty prace odpowiadające swoim rodzajem pracom projektowym stanowiącym przedmiot zamówienia, tj.:
a) minimum 2 projekty w zakresie budowy, modernizacji, rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego terenu zurbanizowanego w technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) dla minimum 20 punktów kamerowych każdy, i
b) minimum 2 projekty sieci szerokopasmowej na terenie zurbanizowanym o łącznej długości minimum 15 km;
2. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
a) jedną osobą, która będzie pełnić funkcje kierownika projektu posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej;
b) jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
c) jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.
Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623, z późn. zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., nr 63, poz. 394).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
63/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.7.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.7.2013

Miejscowość:

Toruń

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Regionalny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 – działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitalnych.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz podniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zmawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno: wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby, w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Wobec czynności Zamawiającego, jeżeli informacje o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę wniesienia odwołania zostały przekazane faksem, odwołanie wnosi w terminie 10 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób 15 dni.
Odwołanie na treść ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia jego publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia jej zamieszczenia na stronie internetowej. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni dnia otrzymania od Zamawiającego kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.6.2013
TI Tytuł PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 194721-2013
PD Data publikacji 14/06/2013
OJ Dz.U. S 114
TW Miejscowość TORUŃ
AU Nazwa instytucji Gmina Miasta Toruń
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 12/06/2013
DT Termin 16/07/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL613

14/06/2013    S114    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 114-194721

Gmina Miasta Toruń, Wały gen. Sikorskiego 8, Osoba do kontaktów: Joanna Nosewicz-Lewandowska, Toruń87-100, POLSKA. Tel.: +48 566118742. Faks: +48 566118636. E-mail: wp@um.torun.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 8.6.2013, 2013/S 110-188351)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71320000

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne – Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Zamawiający uzna warunek za spełnione jeśli Wykonawca wykaże, że:

1. zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzeniadziałalności jest krótszy – w tym okresie), w sposób należyty prace odpowiadające swoim rodzajem pracomprojektowym stanowiącym przedmiot zamówienia, tj.:

a) minimum 2 projekty w zakresie budowy, modernizacji, rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego terenuzurbanizowanego w technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) dla minimum 20 punktówkamerowych każdy, i

b) minimum 2 projekty sieci szerokopasmowej na terenie zurbanizowanym o łącznej długości minimum 15km;

Powinno być: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne – Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Zamawiający uzna warunek za spełnione jeśli Wykonawca wykaże, że:

1. zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), w sposób należyty prace odpowiadające swoim rodzajem pracom projektowym stanowiącym przedmiot zamówienia, tj.:

a) minimum 1 projekt w zakresie budowy, modernizacji, rozbudowy systemu monitoringu wizyjnego w technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) dla minimum 20 punktów kamerowych każdy, i

b) minimum 1 projekt sieci szerokopasmowej na terenie zurbanizowanym o łącznej długości minimum 10 km;


TI Tytuł PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 207368-2013
PD Data publikacji 25/06/2013
OJ Dz.U. S 121
TW Miejscowość TORUŃ
AU Nazwa instytucji Gmina Miasta Toruń
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 21/06/2013
DT Termin 16/07/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL613

25/06/2013    S121    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 121-207368

Gmina Miasta Toruń, Wały gen. Sikorskiego 8, Osoba do kontaktów: Joanna Nosewicz-Lewandowska, Toruń87-100, POLSKA. Tel.: +48 566118742. Faks: +48 566118636. E-mail: wp@um.torun.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 8.6.2013, 2013/S 110-188351)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71320000

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

IV.3.8)Warunki otwarcia ofert:

—.

—.

Powinno być: 

IV.3.8)Warunki otwarcia ofert:

16.7.2013 godzina: 10:30

miejscowość: Toruń, Wydział Ochrony Ludności, ul Legionów 70/76, pokój nr 22.


TI Tytuł Polska-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 309461-2013
PD Data publikacji 14/09/2013
OJ Dz.U. S 179
TW Miejscowość TORUŃ
AU Nazwa instytucji Gmina Miasta Toruń
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 12/09/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL613
IA Adres internetowy (URL) www.um.torun.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/09/2013    S179    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Toruń: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 179-309461

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Miasta Toruń
Wały gen. Sikorskiego 8
Osoba do kontaktów: Joanna Nosewicz-Lewandowska
87-100 Toruń
POLSKA
Tel.: +48 566118742
E-mail: wp@um.torun.pl
Faks: +48 566118636

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.torun.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wykonanie dokumentacji projektowej zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej” realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Miasta Toruń.

Kod NUTS PL613

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, realizowanego w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu – BiT-City” dla wszystkich branż, obejmującej w szczególności następujący zakres:
1) plany, rysunki lub inne dokumenty umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania;
2) projekt budowlany, w tym projekt aranżacji pomieszczeń i wyposażenia TCZK;
3) projekt techniczny organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego CCTV IP w komunikacji zbiorowej zawierający:
a) założenia i wytyczne techniczne, funkcjonalne i użytkowe;
b) wariantową koncepcję organizacji i funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego;
c) wybór technologii oraz platform sprzętowych i teleinformatycznych;
d) specyfikację techniczną proponowanych urządzeń CCTV IP oraz IT;
4) projekt wykonawczy;
5) przedmiary robót;
6) kosztorys inwestorski;
7) pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane przepisami;
8) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotem opracowywanej dokumentacji projektowej będzie zaprojektowanie dedykowanego, w pełni cyfrowego systemu monitoringu wizyjnego opartego na technologii sieciowej transmisji danych Ethernet (CCTV IP) w celu zapewnienia możliwości nieprzerwanej obserwacji przystanków i ich sąsiedztwa wraz z ciągłą i automatyczną rejestracją obrazów ze wszystkich kamer.
Organizacja i budowa cyfrowego monitoringu wizyjnego CCTV IP będzie oparta o następujące, główne elementy organizacyjno funkcjonalne:
1) punkty kamerowe całodobowo monitorujące 45 zespołów przystankowych oraz rejony zlokalizowane wokół nich na terenie miasta Torunia;
Zakłada się budowę 94 takich punktów zbudowanych w oparciu o kamery rejestrujące obraz z minimalną rozdzielczością HDTV 1 080 p i wykorzystujących protokół komunikacyjny TCP/IP w zakresie sterowania tymi urządzeniami.
2) sieć telekomunikacyjna – sieć szerokopasmowa oparta na infrastrukturze światłowodowej, umożliwiająca przesył wszystkich danych generowanych przez budowany system monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz zapewniająca podłączenie i dostęp do głównych elementów projektowanego systemu;
Zakłada się wybudowanie niezbędnych łączników światłowodowych, punktów dystrybucyjnych pasywnych i aktywnych z budowaną siecią szerokopasmową w ramach projektu pn. „Nowoczesna sieć szerokopasmowa współdziałająca ze szkieletową siecią regionalną jako podstawa systemu informacyjnego miasta Torunia” oraz z sieciami będącymi w zasobach Gminy Miasta Toruń.
3) centrum nadzoru systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej – miejsce całodobowego nadzoru operatorskiego oraz administracyjnego budowanego systemu monitoringu wizyjnego zorganizowane na bazie Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76.
Planuje się wykonanie niezbędnych prac modernizacyjnych związanych z uruchomieniem dwóch stanowisk operatorskich i organizacją niezbędnego zaplecza socjalno-bytowego.
4) punkt rejestracji i archiwizacji systemu monitoringu bezpieczeństwa pasażerów w transporcie zbiorowym – system rejestracji i archiwizacji oparty o dedykowane rozwiązania software'owe i hardware'owe zlokalizowany w Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Legionów 70/76;
Zakłada się implementację systemu informatycznego do zarządzania systemem monitoringu wizyjnego CCTV IP oraz budowę niezbędnej platformy serwerowej opartej na systemie serwerów Blade lub Rack z macierzą pamięci masowych o pojemności ok. 140 TB netto. Planowana do realizacji powyższa infrastruktura będzie również częścią komplementarną dla realizowanych w ramach projektu pn. „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego niskopodłogowego w Toruniu – BiT-City” zadań związanych z rewitalizacją Dworca Toruń Główny oraz Dworca Toruń Miasto. Zadania te w swoim zakresie obejmują powstanie lokalnych systemów monitoringu wizyjnych CCTV IP.
2. Dokumentacja zostanie opracowana zgodnie z uwarunkowaniami, wskazaniami funkcjonalno-użytkowymi oraz wymaganiami technicznymi zawartymi w opracowanym przez Zamawiającego dokumencie pt. Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania pn. „System monitorowania bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji zbiorowej”, a także ewentualnymi dodatkowymi i udokumentowanymi uzgodnieniami w zakresie tych wymagań, dokonywanymi z Zamawiającym w okresie jej tworzenia. Przedmiotowa dokumentacja stanowi załącznik nr 1 do SIWZ-u.
3. Wykonawca opracuje komplet dokumentacji z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami wiedzy technicznej, w oparciu o niezbędne uzgodnienia, zezwolenia i warunki wydane przez stosowne instytucje, wizję lokalną oraz bieżące konsultacje z Zamawiającym. W przyjętych rozwiązaniach projektowych, wykonawca ma obowiązek określić konkretne parametry techniczne i jakościowe oraz wymagania funkcjonalne i użytkowe danego rozwiązania projektowego. Wykonana dokumentacja musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Do obowiązków wykonawcy należy zlecenie wykonania stosownie do potrzeb: map do celów projektowych oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, zgód, decyzji, zezwoleń i sprawdzeń zastosowanych rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych, w szczególności:
— wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gestorów mediów, uzgodnienie „ZUDP”, uzyskanie pozwolenia i/lub uzgodnienia od Miejskiego/Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i inne. Koszty uzyskania ww. dokumentów ponosi Wykonawca. Opracowana dokumentacja musi być przygotowana w sposób umożliwiający uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub stosownie do wymagań dokonanie skutecznego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę, oraz przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dokumentację projektową należy opracować w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej. Wszystkie projekty opracowane w wersji papierowej należy spiąć i oprawić w teczki, a kompletną dokumentację należy umieścić w sztywnej oprawie. Zamawiający wymaga wykonania 5 kompletnych egzemplarzy dokumentacji projektowej oraz 2 egzemplarzy w wersji elektronicznej na nośniku cyfrowym CD lub DVD. Zamawiający wymaga wersję elektroniczną wszystkich opracowań w formacie ogólnodostępnym – opracowania tekstowe w formacie *.pdf z możliwością wyszukiwania, opracowania graficzne w formacie *.jpg wysokiej rozdzielczości, dodatkowo kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót w formacie *.ath,.pdf. i .xls . Wersja elektroniczna musi być zgodna z wersją papierową dokumentacji projektowej.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) przeniesienie autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej i zawartych w niej rozwiązań na Zamawiającego;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego;
3) udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne zapytania skierowane przez oferentów w planowanym przez Zamawiającego postępowaniu przetargowym na wykonawstwo przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający wymaga 24 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady prac projektowych przedmiotu zamówienia.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
63/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 110-188351 z dnia 8.6.2013

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 121-207368 z dnia 25.6.2013

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 114-194721 z dnia 14.6.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
10.9.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Agencja Ochrony Osób i Mienia Tiger Security Norbert Zimny, cena oferty: 165 000 PLN
pl. Festiwalu Muz. Rokowej 1
63-200 Jarocin

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 165 127,90 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 165 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Regionalny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2007–2013 – działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitalnych.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz podniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zmawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno: wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby, w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Wobec czynności Zamawiającego, jeżeli informacje o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę wniesienia odwołania zostały przekazane faksem, odwołanie wnosi w terminie 10 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób 15 dni.
Odwołanie na treść ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia jego publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia jej zamieszczenia na stronie internetowej. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni dnia otrzymania od Zamawiającego kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.9.2013

Adres: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
woj. KUJAWSKO-POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: jamaj@um.torun.pl
tel: +48 566118721
fax: +48 566118636
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-07-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 18835120131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-06-08
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 6 miesięcy
Wadium: 2000 ZŁ
Szacowana wartość* 66 666 PLN  -  100 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.um.torun.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Miasta Toruń
Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 toruń, woj. kujawsko-pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania