Projek oraz wykonawstwo stanowiska badawczego do ststycznych i dynamicznych (pulsacyjnych) badań przewodów hydraulicznych.
Opis przedmiotu przetargu: W zakres zadania wchodzą prace projektowe, montażowe, konstrukcyjne. Specyfikacja techniczna: I. Badanie przewodów hydraulicznych przy hydraulicznym ciśnieniu pulsującym bez zginania, zgodnie z normą PN-EN ISO 6803:2008. - długość przewodów od 600 do 1000 mm (wyłączając końcówki), - średnice nominalne DN przewodów: 6, 10, 12, 19, 25, 31, 38, 51 mm, z końcówkami wtykowymi typu STECKO, zgodnie z normą DIN 20043:2003-09, - maksymalne ciśnienie oleju 700 bar. II. Badanie przewodów hydraulicznych na ciśnienie rozrywające, zgodnie z pkt. 7.3 normy PN-EN ISO 1402:2001 - długość przewodów od 600 do 1000 mm (wyłączając końcówki), - średnice nominalne DN przewodów: 6, 10, 12, 19, 25, 31, 38, 51 mm, z końcówkami wtykowymi typu STECKO, zgodnie z normą DIN 20043:2003-09, - maksymalne ciśnienie oleju 2000 bar. Stanowisko powinno być wyposażone w komputer umieszczony w pulpicie lub szafie komputerowej, dostosowanych do warunków przemysłowych. Komputer powinien być wyposażony w aplikację umożliwiającą sterowanie cyklem badań oraz wizualizację, i rejestrację wyników badań. Układ hydrauliczny powinien być wyposażony w 2 źródła chłodzenia: - chłodnicę powietrzną oleju (główny układ chłodzący), - chłodnicę wodną oleju (pomocniczy układ chłodzący). Układ hydrauliczny powinien być wyposażony ponadto w elektroniczne przetworniki ciśnienia, temperatury i przepływu z wyjściem od4 do 20 mA. Stanowisko powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe przyłącza (np. gwintowe o konstrukcji odpornej na luzowanie spowodowane pulsacjami ciśnienia) do montażu badanych przewodów hydraulicznych. Wyposażenie stanowiska nie obejmuje gniazd typu STECKO, będących elementami pośrednimi pomiędzy przyłączami wysokociśnieniowymi, a badanymi przewodami z końcówkami wtykowymi typu STECKO. Powyższe badania przedstawione w zakresie I i II mogą być wykonywane w jednym stanowisku. Napięcie zasilania 400V 50Hz. Przyłącze elektryczne: hala 8. Maksymalna moc przyłączeniowa dla naszego urządzenia wynosi 55 kW. Zastosowane silniki elektryczne o mocy powyżej 10 kW powinny być wyposażone w układ łagodnego rozruchu. Montaż przyłącza oraz agregatu przez pracowników GIG wg instrukcji Producenta. Zadanie wykonane ma być na podstawie powyższego opisu oraz na podstawie samodzielnie opracowanego projektu. Urządzenie i każda z jego części powinna być fabrycznie nowa i wolna od wad. Po zmontowaniu i uruchomieniu a przed dokonaniem płatności Wykonawca winien wykazać poprawność jej działania, osiąganie założonych przez Zamawiającego parametrów. Na podstawie tego będzie spisany dopiero protokół zdawczo odbiorczy dostawy umożliwiający uwolnienie płatności dla Wykonawcy.

Katowice: Projek oraz wykonawstwo stanowiska badawczego do ststycznych i dynamicznych (pulsacyjnych) badań przewodów hydraulicznych.
Numer ogłoszenia: 194815 - 2010; data zamieszczenia: 21.07.2010
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Główny Instytut Górnictwa , pl. Gwarków 1, 40-166 Katowice, woj. śląskie, tel. 032 2581631-9, faks 0322596533.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.gig.katowice.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Instytut naukowy.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Projek oraz wykonawstwo stanowiska badawczego do ststycznych i dynamicznych (pulsacyjnych) badań przewodów hydraulicznych..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
W zakres zadania wchodzą prace projektowe, montażowe, konstrukcyjne. Specyfikacja techniczna: I. Badanie przewodów hydraulicznych przy hydraulicznym ciśnieniu pulsującym bez zginania, zgodnie z normą PN-EN ISO 6803:2008. - długość przewodów od 600 do 1000 mm (wyłączając końcówki), - średnice nominalne DN przewodów: 6, 10, 12, 19, 25, 31, 38, 51 mm, z końcówkami wtykowymi typu STECKO, zgodnie z normą DIN 20043:2003-09, - maksymalne ciśnienie oleju 700 bar. II. Badanie przewodów hydraulicznych na ciśnienie rozrywające, zgodnie z pkt. 7.3 normy PN-EN ISO 1402:2001 - długość przewodów od 600 do 1000 mm (wyłączając końcówki), - średnice nominalne DN przewodów: 6, 10, 12, 19, 25, 31, 38, 51 mm, z końcówkami wtykowymi typu STECKO, zgodnie z normą DIN 20043:2003-09, - maksymalne ciśnienie oleju 2000 bar. Stanowisko powinno być wyposażone w komputer umieszczony w pulpicie lub szafie komputerowej, dostosowanych do warunków przemysłowych. Komputer powinien być wyposażony w aplikację umożliwiającą sterowanie cyklem badań oraz wizualizację, i rejestrację wyników badań. Układ hydrauliczny powinien być wyposażony w 2 źródła chłodzenia: - chłodnicę powietrzną oleju (główny układ chłodzący), - chłodnicę wodną oleju (pomocniczy układ chłodzący). Układ hydrauliczny powinien być wyposażony ponadto w elektroniczne przetworniki ciśnienia, temperatury i przepływu z wyjściem od4 do 20 mA. Stanowisko powinno być wyposażone w wysokociśnieniowe przyłącza (np. gwintowe o konstrukcji odpornej na luzowanie spowodowane pulsacjami ciśnienia) do montażu badanych przewodów hydraulicznych. Wyposażenie stanowiska nie obejmuje gniazd typu STECKO, będących elementami pośrednimi pomiędzy przyłączami wysokociśnieniowymi, a badanymi przewodami z końcówkami wtykowymi typu STECKO. Powyższe badania przedstawione w zakresie I i II mogą być wykonywane w jednym stanowisku. Napięcie zasilania 400V 50Hz. Przyłącze elektryczne: hala 8. Maksymalna moc przyłączeniowa dla naszego urządzenia wynosi 55 kW. Zastosowane silniki elektryczne o mocy powyżej 10 kW powinny być wyposażone w układ łagodnego rozruchu. Montaż przyłącza oraz agregatu przez pracowników GIG wg instrukcji Producenta. Zadanie wykonane ma być na podstawie powyższego opisu oraz na podstawie samodzielnie opracowanego projektu. Urządzenie i każda z jego części powinna być fabrycznie nowa i wolna od wad. Po zmontowaniu i uruchomieniu a przed dokonaniem płatności Wykonawca winien wykazać poprawność jej działania, osiąganie założonych przez Zamawiającego parametrów. Na podstawie tego będzie spisany dopiero protokół zdawczo odbiorczy dostawy umożliwiający uwolnienie płatności dla Wykonawcy..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.30.00.00-1, 71.32.00.00-7, 43.32.81.00-9.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.12.2010.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
nie dotyczy
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykaz prac podobnych do przedmiotu zamówienia wykonywanych w okresie ostatnich 3 lat, w tym min 1 potwierdzona przynależnymi referencjami. Ocena wg zasady spełnia/nie spełnia
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
- W przypadku spółek z o.o., do oferty, której wartość przekracza wartość, o której mowa w art. 230 Kodeksu Spółek Handlowych, należy dołączyć uchwałę Zgromadzenia Wspólników w sprawie zaciągnięcia zobowiązania.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1 - Cena - 80
- 2 - Gwarancja - 20
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający na podstawie art. 144 dopuści zmianę umowy dotyczącą przedmiotu lub umówionego terminu wykonania zamówienia w następujących przypadkach: - z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, - z powodu wystąpienia dodatkowych, a niemożliwych do przewidzenia przed zawarciem umowy przez doświadczonego wykonawcę, robót, - z powodu okoliczności siły wyższej, - z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.gig.eu
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Główny Instytut Górnictwa, 40-166 Katowice, Pl. Gwarków 1, budynek B, pokój 9a.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
30.07.2010 godzina 12:00, miejsce: Główny Instytut Górnictwa, 40-166 Katowice, Pl. Gwarków 1, budynek B, pokój 9a.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
nie dotyczy.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 19481520100 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2010-07-20 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 154 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 80% |
WWW ogłoszenia: | www.gig.katowice.pl |
Informacja dostępna pod: | Główny Instytut Górnictwa, 40-166 Katowice, Pl. Gwarków 1, budynek B, pokój 9a |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
43328100-9 | Urządzenia hydrauliczne | |
71300000-1 | Usługi inżynieryjne | |
71320000-7 | Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |