TI Tytuł PL-Tarnowskie Góry: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
ND Nr dokumentu 194907-2012
PD Data publikacji 22/06/2012
OJ Dz.U. S 118
TW Miejscowość TARNOWSKIE GÓRY
AU Nazwa instytucji Gmina Tarnowskie Góry
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 18/06/2012
DT Termin 30/07/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45231300 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 45231300 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL22
IA Adres internetowy (URL) http://bip.tarnowskiegory.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/06/2012    S118    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Tarnowskie Góry: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

2012/S 118-194907

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Tarnowskie Góry
Rynek 4
Osoba do kontaktów: Andrzej Ściebura
42-600 Tarnowskie Góry
POLSKA
Tel.: +48 323933855
E-mail: a.sciebura@um.tgory.pl
Faks: +48 323933855

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.tarnowskiegory.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Projekt, dostawa i zabudowa rozdrabniacza zabezpieczającego pompownię P5 przy ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach w ramach Projektu Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach I Faza Kontrakt 1a.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie

Kod NUTS PL22

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych stanowiących dostawę i montaż zespołu urządzeń rozdrabniających części stałe, zawarte w ściekach ogólnospławnych, dopływających do Pompowni P5, zlokalizowanej na terenie dotychczas istniejącej Oczyszczalni Ścieków Śródmieście przy ul. Częstochowskiej w dzielnicy Lasowice, w Tarnowskich Górach. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez Wykonawcę, drugie wydanie angielsko-polskie 2004 (tłumaczenie pierwszego wydania w języku angielskim 1999 opublikowanego przez Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów (Fédération Internationale des Ingénieurs-Conseils – FIDIC)), nazywane dalej FIDIC– żółta książka, zwane dalej Warunkami Kontraktowymi) oraz polskim Prawem Budowlanym.
Wykonawca Kontraktu nr 1a zrealizował obiekty / urządzenia stanowiące pompownię P5 zgodnie z decyzją pozwolenia na budowę wydaną w 2006 r. na podstawie projektu budowlanego i wykonawczego, opracowanych w latach 2004 – 2005. Uzyskane doświadczenia z rozruchu pompowni wykazały, że istniejąca, zabudowana w ramach Kontraktu nr 1a, krata rzadka nie spełna swego zadania, zbyt często ulega całkowitemu zapełnieniu, co w konsekwencji prowadzi do przedostawania się zanieczyszczeń do komory czerpnej pomp, a w konsekwencji jest przyczyna bardzo częstych ich awarii (zatkanie kolektora wlotowego pompy wymaga jej demontażu, oczyszczenia i powtórnego montażu.
W trakcie wizji lokalnej stwierdzono ponadprzeciętny dopływ zanieczyszczeń oraz ich nietypowy charakter, co było niemożliwe do wcześniejszego przewidzenia.
Konieczność wprowadzenia powyższych zmian projektowych jest przedstawiona w Karcie Nadzoru Autorskiego nr 2/11/11.
Wprowadzone zmiany projektowe stanowiące dodatkowe zamówienie obejmują: opracowanie dokumentacji projektowej, wielobranżowej, dokonanie i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, wykonanie niezbędnych robót budowlanych i elektrycznych związanych z zabudową zespołu rozdrabniającego.
Wymagana przepustowość hydrauliczna: 60 - 1100 m3/h - tj. 318,3 l/s;
Przepływ średniodobowy (okres bezdeszczowy): 4 512 m3/d;
Zgodnie z powyższym, wymienione wyżej roboty stanowią zamówienie dodatkowe, niemożliwe do przewidzenia, a zarazem niezbędne do wykonania celem umożliwienia bezawaryjnej pracy pompowni P5, ujętej podstawową dokumentacją projektową, będącą integralną częścią kontraktu, określonego jako Kontrakt nr 1a – Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w zlewni Centralnej Oczyszczalni Ścieków, realizowanej zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia dla podstawowego kontraktu, określonego jako Kontrakt nr 1a.
Wykonawca Zamówienia Dodatkowego nr 2 jest obowiązany dokonać wizji lokalnej oraz wykonać niezbędne pomiary sytuacyjno – wysokościowe i inwentaryzacyjne we własnym zakresie.
Warunkiem odbioru końcowego zabudowanego rozdrabniacza przez Zamawiającego jest uzyskanie przez Wykonawcę w trakcie rozruchu technologicznego rozdrabniacza parametrów ścieków zapewniających bezawaryjną pracę pomp przez okres co najmniej 28 dni nieprzerwanie.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III niniejszej SIWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45231300, 71320000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość zamówienia bez VAT: 500 000,00 PLN.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 120 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 15 000,00 PLN Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Termin wniesienia wadium upływa dnia 30.7.2012 r. o godz. 10:00, Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Z 2000 r. nr 109, poz. 1158 oraz z 2002 r. nr 25, poz. 253, nr 66, poz. 596 i nr 216, poz. 1824 ze zm.).
UWAGA! Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia musi spełniać następujące wymagania: nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi/ wierzycielowi (Zamawiającemu) należności w przypadkach określonych w art. 46 ustawy Pzp, zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego). gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach.
Spełnienie powyższych warunków musi wynikać z treści dokumentu gwarancji lub poręczenia. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem – na rachunek Zamawiającego - BRE Bank S.A. Oddział Korporacyjny w Katowicach 35 1140 1078 0000 4045 2100 2003 z dopiskiem Wadium – Rozdrabniacz. Kserokopię dowodu wpłaty można dołączyć do oferty.
Oryginały dokumentów wadialnych dotyczących wadium wnoszonego w formie nie pieniężnej należy złożyć w siedzibie Zamawiającego pok. nr 2 (kasa - czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 do 10:00 i od godz. 11:00 15:00). Kserokopię tych dokumentów można dołączyć do oferty. uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek Zamawiającego. Wykonawca, który nie wniesie wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy Pzp, albo nie zgodzi się na przedłużenie okresu związania ofertą, zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający zatrzyma wadium wraz odsetkami w sytuacji określonej w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz wówczas, gdy:
a) wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z warunkami określonymi w art 46 ustawy Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, Wykonawcy tworzący konsorcjum zobowiązani będą, najpóźniej przed podpisaniem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy konsorcjum. Wszyscy członkowie konsorcjum ponoszą solidarnie odpowiedzialność prawną za realizację zamówienia. Ocena spełnienia przez konsorcjum warunków i wymogów określonych w siwz w pkt 9 będzie polegała na łącznej ocenie złożonych dokumentów. Oferta konsorcjum musi być podpisana i oznaczona w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkie podmiotów wchodzących w skład konsorcjum.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawcy ubiegający się o zamówienie nie mogą podlegać wykluczeniu z postępownia na mocy art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień Publicznych. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wraz z ofertą należy dołączyć: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w oparciu o art. 24 ust 1 ustawy Pzp (wzór załącznik nr 3 do Formularza oferty), Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp), lub oświadczenie (wzór załącznik nr 4) dotyczące braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawcą jest osoba fizyczna. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie bądź rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji naczelnika urzędu skarbowego – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie bądź rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniem w całości wykonanie decyzji oddziału Ubezpieczeń Społecznych - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Oświadczenia i dokumenty, jakie wykonawcy mają dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu (wymogi dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej).
Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokumenty wymienione w pkt. 11 z zastrzeżeniem, że zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 11.3., 11.4., 11.5., 11.12., 11.13. – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono jego upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo ze uzyskał przewidywane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności bądź wstrzymano w całości wykonanie decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
Odnośnie do terminu ważności dokumentów, o których mowa w pkt 13.1. lit. a) i c) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument o którym mowa w pkt. 13.1 lit. b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 13.1. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapis zamieszczony w punkcie 13.2. dotyczący terminów ważności dokumentów stosuje się odpowiednio.
Dokumenty, o których mowa w pkt 11, sporządzone w języku obcym, są składane wraz tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 450.000,00 PLN.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentów zawierających dane w innych walutach niż określone powyżej Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty, w której przedstawiono dokument potwierdzający spełnienie warunku udziału w przedmiotowym postępowaniu przyjmie śrtedni kurs NBP z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu dot. przedmiotowego postepowania.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia:
Zamawiający wymaga wykazania się przez Wykonawcę posiadaniem wiedzy i doświadczenia w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia polegającym na wykonaniu co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na zaprojektowaniu i wykonaniu roboty budowlanej której przedmiotem była budowa, przebudowa, rozbudowa lub modernizacja elementu/ów układu mechanicznego głównego ciągu technologicznego oczyszczalni ścieków o przepływie co najmniej 300 m3 / godzinę i o wartości robót co najmniej 200 000,00 PLN (z podatkiem Vat).
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej IDW oraz dokument potwierdzający (np. referencja), że dana robota budowlana została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Warunek dysponowania odpowiednimi potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający wymaga, by Wykonawca dysponował osobami posiadającymi następujące kwalifikacje, doświadczenie i uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w następujących specjalnościach:
a) Ekspert nr 1 (jedna osoba) – Kierownik robót sanitarnych;
— posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych zgodnie z polskimi przepisami Prawa Budowlanego, legitymujący się co najmniej 5 - letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika robót sanitarnych lub na stanowisku kierownika budowy, przy realizacji co najmniej dwóch zamówień w zakresie wykonania budowy, przebudowy, rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków.
b) Ekspert nr 2 (jedna osoba) – Kierownik robót elektroenergetycznych;
— posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z polskimi przepisami Prawa budowlanego, legitymujący się co najmniej 5 - letnim doświadczeniem zawodowym w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami branży elektrycznej.
c) Ekspert nr 3 (jedna osoba) – Główny Projektant;
— posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń i co najmniej 5 - letnie doświadczenie w projektowaniu z zakresu inżynierii sanitarnej.
d) Ekspert nr 4 (jedna osoba) – Projektant w branży elektroenergetycznej;
— posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń oraz co najmniej 5 - letnie doświadczenie w projektowaniu w branży elektroenergetycznej.
e) Ekspert nr 5 (jedna osoba) – Projektant w branży budowlanej;
— posiadający uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz co najmniej 5 - letnie doświadczenie w tym przynajmniej jednego projektu budowy, przebudowy, rozbudowy lub modernizacji przepompowni lub oczyszczalni ścieków.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do niniejszej IDW.
UWAGA! Informacje podane w wykazie (załącznik nr 5) winny być na tyle dokładne i precyzyjne aby w oparciu o nie Zamawiający mógł ustalić czy dana osoba spełnia określone wymagania. Sporządzony przez Wykonawcę wykaz musi zawierać w szczególności: imię i nazwisko osoby, informację na temat kwalifikacji zawodowych i doświadczenia zawodowego wykazanych osób, numer uprawnień wraz z ich szczegółowym zakresem i nazwą organu, który je wydał.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.7.2012 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.7.2012 - 10:15

Miejscowość:

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, ul. Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry, Biuro Zamówień Publicznych pok. 26.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zgodnie z art. 26ust. 2bPzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował niezbędnymi do realizacji zamówienia tj w szczególności załączyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia. Podmioty zobowiązujące się do oddania swych zasobów wykonawcy na zasadach art. 26 ust 2b Pzp, które będą brały udział w realizacji części zamówienia winny złożyć dokumenty wymienione w/w pkt 11. 2, 11.3, 11.4., 11.5.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Zasady, termin oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy - Środki ochrony prawnej (art. 179-198 ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz siwz przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych downoszenia srodków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa UZP.
4. Terminy wnoszenia odwołań:
4.1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącejpodstawęjegowniesienia – jeżeli zostały przesłane faxem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżelizostały przesłane w inny sposób.
4.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZnastronie internetowej.
4.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 4.1. i 4.2. wnosi się: w terminie 10 dni oddnia,wktórym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościachstanowiących podstawę jego wniesienia.
5. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej wpostępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany napodstawie ustawy.
5.1. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzucasię niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie orazwskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5.2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznympodpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5.3. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
a) nie zawiera braków formalnych;
b) uiszczono wpis (wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jegouiszczenia dołącza się do odwołania).
5.4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołaniaw taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeliprzesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu lub drogąelektroniczną.
6. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
6.1. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy zdnia17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy ustawy pzp nie stanowią inaczej.
6.2. Skargę wnosi się do sądu właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkaniazamawiającegozapośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby,przesyłające jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatorapublicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
6.3. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. PrezesUrzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez PrezesaUrzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego oprokuraturze.
6.4. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawieraćoznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów,atakże wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.
6.5. W postępowaniu toczącym się na skutek wniesienia skargi nie można rozszerzyć żądania odwołania aniwystępować z nowymi żądaniami.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
18.6.2012
TI Tytuł PL-Tarnowskie Góry: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
ND Nr dokumentu 281998-2012
PD Data publikacji 06/09/2012
OJ Dz.U. S 171
TW Miejscowość TARNOWSKIE GÓRY
AU Nazwa instytucji Gmina Tarnowskie Góry
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 05/09/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45231300 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 45231300 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL
PL229
IA Adres internetowy (URL) http://bip.tarnowskiegory.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

06/09/2012    S171    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Tarnowskie Góry: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

2012/S 171-281998

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Tarnowskie Góry
Rynek 4
Osoba do kontaktów: Andrzej Ściebura
42-600 Tarnowskie Góry
Polska
Tel.: +48 323933855
E-mail: a.sciebura@um.tgory.pl
Faks: +48 323933855

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.tarnowskiegory.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Projekt, dostawa i zabudowa rozdrabniacza zabezpieczającego pompownię P5 przy ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach w ramach Projektu Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach I Faza Kontrakt 1a.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie

Kod NUTS PL,PL229

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych stanowiących dostawę i montaż zespołu urządzeń rozdrabniających części stałe, zawarte w ściekach ogólnospławnych, dopływających do Pompowni P5, zlokalizowanej na terenie dotychczas istniejącej Oczyszczalni Ścieków Śródmieście przy ul. Częstochowskiej w dzielnicy Lasowice, w Tarnowskich Górach. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez Wykonawcę, drugie wydanie angielsko-polskie 2004 (tłumaczenie pierwszego wydania w języku angielskim 1999 opublikowanego przez Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów (Fédération Internationale des Ingénieurs-Conseils – FIDIC)), nazywane dalej FIDIC – żółta książka, zwane dalej Warunkami Kontraktowymi) oraz polskim Prawem Budowlanym.
Wykonawca Kontraktu nr 1a zrealizował obiekty / urządzenia stanowiące pompownię P5 zgodnie z decyzją pozwolenia na budowę wydaną w 2006 r. na podstawie projektu budowlanego i wykonawczego, opracowanych w latach 2004-2005. Uzyskane doświadczenia z rozruchu pompowni wykazały, że istniejąca, zabudowana w ramach Kontraktu nr 1a, krata rzadka nie spełna swego zadania, zbyt często ulega całkowitemu zapełnieniu, co w konsekwencji prowadzi do przedostawania się zanieczyszczeń do komory czerpnej pomp, a w konsekwencji jest przyczyna bardzo częstych ich awarii (zatkanie kolektora wlotowego pompy wymaga jej demontażu, oczyszczenia i powtórnego montażu.
W trakcie wizji lokalnej stwierdzono ponadprzeciętny dopływ zanieczyszczeń oraz ich nietypowy charakter, co było niemożliwe do wcześniejszego przewidzenia.
Konieczność wprowadzenia powyższych zmian projektowych jest przedstawiona w Karcie Nadzoru Autorskiego nr 2/11/11.
Wprowadzone zmiany projektowe stanowiące dodatkowe zamówienie obejmują: opracowanie dokumentacji projektowej, wielobranżowej, dokonanie i uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, wykonanie niezbędnych robót budowlanych i elektrycznych związanych z zabudową zespołu rozdrabniającego.
Wymagana przepustowość hydrauliczna: 60-1 100 m3/h - tj. 318,3 l/s;
Przepływ średniodobowy (okres bezdeszczowy): 4 512 m3/d;
Zgodnie z powyższym, wymienione wyżej roboty stanowią zamówienie dodatkowe, niemożliwe do przewidzenia, a zarazem niezbędne do wykonania celem umożliwienia bezawaryjnej pracy pompowni P5, ujętej podstawową dokumentacją projektową, będącą integralną częścią kontraktu, określonego jako Kontrakt nr 1a – Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej i deszczowej w zlewni Centralnej Oczyszczalni Ścieków, realizowanej zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia dla podstawowego kontraktu, określonego jako Kontrakt nr 1a.
Wykonawca Zamówienia Dodatkowego nr 2 jest obowiązany dokonać wizji lokalnej oraz wykonać niezbędne pomiary sytuacyjno – wysokościowe i inwentaryzacyjne we własnym zakresie.
Warunkiem odbioru końcowego zabudowanego rozdrabniacza przez Zamawiającego jest uzyskanie przez Wykonawcę w trakcie rozruchu technologicznego rozdrabniacza parametrów ścieków zapewniających bezawaryjną pracę pomp przez okres co najmniej 28 dni nieprzerwanie.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III niniejszej SIWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45231300, 71320000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 347 900,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 118-194907 z dnia 22.6.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
20.8.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: Reddo Piotr Trybała - Lider oraz Stalbudom Sp. z o.o.
{Dane ukryte}, 44-152 Gliwice; 2) ul. Zgoda 4/7, 00-018 Warszawa
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 500 000,00 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie zostało zakwalifikowane do realizacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - "Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oczyszczalni ścieków komunalnych w Tarnowskich Górach - I Faza".
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Owoławczej
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: : 1. Zasady, termin oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy - Środki ochrony prawnej (art. 179-198 ustawy Pzp.
2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz siwz przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa UZP.
4. Terminy wnoszenia odwołań:
4.1. Odwołanie wnosi się: w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faxem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
4.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 4.1. i 4.2. wnosi się: w terminie 10 dni od dnia,w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
5.1. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5.2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5.3. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:
a) nie zawiera braków formalnych;
b) uiszczono wpis (wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania).
5.4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu lub drogą elektroniczną.
6. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
6.1. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy zdnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy ustawy pzp nie stanowią inaczej.
6.2. Skargę wnosi się do sądu właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby,przesyłające jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
6.3. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuraturze.
6.4. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.
6.5. W postępowaniu toczącym się na skutek wniesienia skargi nie można rozszerzyć żądania odwołania ani występować z nowymi żądaniami.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http:// www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.9.2012

Adres: Rynek 4, 42-600 Tarnowskie Góry
woj. ŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: bzp@um.tgory.pl
tel: +48 323933856
fax: +48 323933855
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-07-30
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 19490720121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-06-22
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.tarnowskiegory.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Tarnowskie Góry
Rynek 4, 42-600 tarnowskie góry, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Budowa zbiornika wodnego małej retencji w Leśnictwie Trzmiel, oddz. 254. Konsorcjum: Reddo Piotr Trybała - Lider oraz Stalbudom Sp. z o.o.
2012-08-20 0,00