Rozbudowa centralnej płaszczyzny postoju samolotów wraz z wykonaniem oznakowania pionowego lotniska w Powidzu. - pl-gdańsk: roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
Opis przedmiotu przetargu: przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową centralnej płaszczyzny postoju samolotów oraz z wykonaniem oznakowania pionowego lotniska w powidzu. ii.1.6)

TI | Tytuł | PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 196856-2012 |
PD | Data publikacji | 23/06/2012 |
OJ | Dz.U. S | 119 |
TW | Miejscowość | GDAŃSK |
AU | Nazwa instytucji | 17 Terenowy Oddział Lotniskowy |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 20/06/2012 |
DT | Termin | 23/07/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 2 - Procedura ograniczona |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
RC | Kod NUTS | PL41 |
IA | Adres internetowy (URL) | www.17tol-gdansk.com |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
2012/S 119-196856
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
17 Terenowy Oddział Lotniskowy
ul. M. Konopnickiej 13
Osoba do kontaktów: Paweł Krzyżosiak
80-240 Gdańsk
POLSKA
Tel.: +48 583483403
E-mail: 17tol@17tol-gdansk.com
Faks: +48 583483404
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.17tol-gdansk.com
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Powidz.
Kod NUTS PL41
45235000, 45235111, 45316000, 45110000, 45111200
Branża drogowa i konstrukcyjna.
Roboty rozbiórkowe istniejących obiektów w których nie stwierdzono uszkodzeń głównych elementów konstrukcji nośnych, ani objawów niewłaściwej pracy poszczególnych ustrojów budowlanych. Teren wokół większości obiektów zagospodarowany, a do większości możliwy jest dojazd ciężkim sprzętem. Utrudniony dostęp stanowią obiekty bunkrowe zlokalizowane w terenie zadrzewionym.
Zasadnicze obiekty podlegające rozbiórce:
— schron samolotowy – jednokondygnacyjny niepodpiwniczony wykonany głównie z żelbetowych elementów prefabrykowanych na całości pokryty warstwą nasypu ziemnego z humusem. Powierzchnia zabudowy 825,0 m2, wysokość w świetle hali + 6,7 m,
— zbiornik żelbetowy wód deszczowych – wykonany w technologii monolitycznej, przekryty żelbetowymi elementami prefabrykowanymi o powierzchni zabudowy 124,6 m2 z kanalizacją deszczową (przyłącza),
— komora żelbetowa – zamknięty żelbetowy zbiornik, wykonana w technologii monolitycznej o powierzchni zabudowy 10,4 m2 z instalacjami,
— komory 2, 3, 4 – zamknięte żelbetowe zbiorniki, monolityczne o powierzchni zabudowy do 18 m2 z instalacjami i przyłączami,
— osłona przeciwwydmuchowa – układ stalowych konstrukcji wsporczych, mocowanych do płaszczyzny lotniskowej – łączna długość osłony 30,5 m,
— kontener socjalny – powiązane cztery kontenery posadowione na prefabrykatach o powierzchni zabudowy 59,5 m2 z przyłączami,
— wał osłonowy – nasyp ziemny umocniony płytami jomb i kostką trylinką, korona pokryta płytami typu MON – powierzchnia zabudowy 4998 m2, wysokość zewnętrzna w koronie 2 m,
— bunkry 1,2,3 – obiekty fortyfikacyjne typu zakrytego o konstrukcji żelbetowej, mieszanej murowo- żelbetowej oraz z prefabrykowanych elementów żelbetowych w całości pokryte nasypem i humusem,
— ogrodzenia 1 i 2 – w postaci słupków żelbetowych z wypełnieniem siatką lub bez. Rozstaw słupków co 3,5m.
Ponadto do rozbiórki przewidziano inne obiekty, nawierzchnie, urządzenia i sieci uzbrojenia kolidujące z projektowaną zabudową.
Droga dojazdowa (serwisowa) dla sprzętu obsługi z punktami fod i parkingiem.
Projektowana droga znajdować się będzie w terenie niezagospodarowanym, terenie płaskim o umiarkowanych spadkach. Szerokość nawierzchni drogi 8,0 m z trzema płaszczyznami postoju pojazdów obsługi oraz parkingiem dla samochodów osobowych. Nawierzchnie zaprojektowano ze spadkami podłużnymi i poprzecznymi.
Konstrukcja drogi:
— warstwa ścieralna z betonu asfaltowego – 5 cm,
— warstwa wiążąca z betonu asfaltowego -5 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa górna z kruszywa łamanego – 8 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa dolna z tłucznia - 18 cm,
— wzmocnienie podłoża stabilizacją cementem – 20 cm.
Konstrukcja płaszczyzn postojowych:
— warstwa ścieralna z kostki betonowo brukowej – 8 cm,
— podsypka cementowo-piaskowa -4 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa górna z kruszywa łamanego- 8 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa dolna z tłucznia – 16 cm,
— wzmocnienie podłoża stabilizacją cementem -20 cm.
Konstrukcja parkingu:
— warstwa ścieralna z kostki betonowej brukowej- 8 cm,
— podsypka cementowo-piaskowa -4 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa górna z kruszywa łamanego- 8 cm,
— podbudowa zasadnicza, warstwa dolna z tłucznia – 16 cm.
Należy również wykonać chodniki z kostki gr. 8 cm, na podsypce i nasypie z gruntu oraz stanowiska FOD z kratami otrząsającymi.
Podstawowe parametry geometryczne:
— długość drogi z odcinkami łączącymi- 954 m,
— szerokość – 8 m,
— szerokość dodatkowych pasów dla FOD – 3,5 m,
— 3 płaszczyzny postoju – 20 x 30 m, 20 x 36 m, 20 x 50 m,
— parking dla samochodów osobowych -26 x 35 m.
Droga serwisowa do urządzeń kanalizacji deszczowej.
Konstrukcja drogi dwuwarstwowa z kamienia łamanego stabilizowanego mechanicznie.
Podstawowe parametry geometryczne:
— długość -226 m,
— szerokość 3,5 m.
Centralna płaszczyzna postoju samolotów (CPPS/APRON 2).
Rozbudowa istniejącej płaszczyzny postoju samolotów polega na jej wydłużeniu i poszerzeniu oraz dostosowaniu parametrów wytrzymałościowych do nowych wymogów eksploatacyjnych.
Konstrukcja nawierzchni:
Wzmocnienie istniejącej nawierzchni płaszczyzny poprzez pogrubienie warstwą z betonu cementowego o gr. 22 cm, płyty na szczelinach swobodnych na warstwie poślizgowej i wyrównawczej z betonu asfaltowego;
Nowa nawierzchnia na części dobudowanej z betonu cementowego gr. 25, płyty o szczelinach swobodnych na warstwie poślizgowej gr.2 cm i dwuwarstwowej podbudowie z betonu cementowego o łącznej grubości 42 cm ułożonej na 15cm warstwie odsączającej z pospółki. Odwodnienie sączkami, podłoże szczelne uszczelnione geokompozytem separacyjno-drenażowym.
Pobocza z betonu asfaltowego na podbudowie.
Podstawowe parametry nawierzchni:
— nośność wyliczona – PCN-63/R/B/W/U,
— całkowita długość płaszczyzny – 602,39 m,
— szerokość płaszczyzny – 183,85 m,
— szerokość wjazdów dróg kołowania – 22,5 m,
— szerokość nawierzchni umocnionych poboczy – 2 x 8,5 m,
— powierzchnia części jezdnych betonowych -127 409,0 m2,
— powierzchnia umocnionych poboczy asfaltobetonowych 15 115,0 m2,
— powierzchnia ukształtowania poboczy gruntowych – około 1,98 ha.
Oznakowanie pionowe lotniska.
Oznakowanie generalnie należy wykonać na:
— drogach startowych 1 i 2,
— drogach kołowania 1, 2, 3, 4, 5,
— płaszczyznach postoju 1,2,3,4,
— drogach łączących i drodze alarmowej LSP w postaci podświetlonych znaków pionowych.
Łącznie należy wykonać 201 znaków pionowych na 462 podporach umieścić i zamontować w różnych odległościach od krawędzi nawierzchni lotniskowych.
Zasadniczo znaki zaprojektowano o wysokości całkowitej 1,05 mierzonej od poziomu terenu do górnej części znaku. Wyjątek stanowią znaki stałej odległości, których wysokość wynosi 1,44 m. Długość poszczególnych paneli zawiera się w przedziale 0,75 do 5,30 m. Znaki montuje się na żelbetowych blokach fundamentowych. Wokół znaku należy wykonać nawierzchnie z betonowej kostki brukowej.
Tablice znaków i podpór należy wykonać z aluminium odpornego na korozję, malowanego proszkowo. Panele przednie akrylowe lub z PCV z przeźroczystą folią od wewnątrz.
Wszystkie łączniki przewidziane do mocowanie elementów powinny być odporne na rdzę i zmienne warunki atmosferyczne.
Konstrukcje wsporcze muszą spełniać wymogi ICO aneks 14 w sprawie zachowania stabilności, łamliwości oraz prawidłowego ustawienia w poboczu nawierzchni lotniskowych.
Sieci zewnętrzne:
— wykonanie zasilania znaków pionowych związanych z DS-1;DS.-2;DK-1,
— rozbudowa systemu krawędziowego oświetlenia krawędziowego,
— oświetlenie masztowe płaszczyzny,
— oświetlenie słupowe drogi serwisowej, parkingów oraz chodników,
— studnie energetyczne oraz kanalizacja kablowa wbudowanych w nawierzchnię płaszczyzny,
— zasilanie w energię elektryczną punktów FOD,
— zasilanie zasuw kanalizacji deszczowej,
— przebudowa kabli elektroenergetycznych przebudowa kabli teletechnicznych.
Instalacje elektryczne:
— montaż i kalibracja zasilaczy CCR,
— wymiana rozdzielnicy nn-0,4 kV w stacji transformatorowej ST-19.
Branża sanitarna:
1. demontaże:
— wodociąg ø80-252 m,
— kanalizacja deszczowa ø200- ø 1 000 m- 210 m + 6 szt. studni + wpust,
— rurociąg paliwowy ø200- 721 m,
— wypełnienie masą iniekcyjną nieczynnych rurociągów kanalizacji deszczowej ø 200 -371 m + kanalizacji deszczowej ø 300-425 m, paliwowy ø200-412 m.
2. montaż kanalizacji sanitarnej:
— sieć kanalizacji ø200 - ø 1 200 - 4 600 m,
— 60 studni,
— 70 wpustów,
— zbiornik bezodpływowy 80 m3 do ścieków z odsalania powierzchni,
— zbiornik retencyjny wód opadowych V=2100 m3,
— osadnik prefabrykowany ø3x15m do usuwania części stałych,
— komora rozdzielacza 2,5 x 2,7 x 6,3 m.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
b) zabezpieczenie należytego wykonania umowy - Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny ofertowej. Wniesione zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy dokonać przed podpisaniem umowy.Szczegółowe informacje na temat wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostaną określone w SIWZ zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. 2010 nr 113 poz 759 z poźniejszymi zmianami).
2. Rozliczenie za przedmiot umowy będzie odbywało się fakturami częściowymi za wyodrębnione grupy robót zgodnie z opracowanym harmonogramem rzeczowo- finansowym w oparciu o ksiązkę obmiaru i ceny jednostkowe przyjete w ofercie, których wykonanie zostanie potwierdzone przez inspektora nadzoru inwestorskiego w stosownym protokóle.Łączna wartość zafakturowanych robót do dnia odbioru końcowego nie może przekroczyć 90 % wynagrodzenia umownego.
3. Rozliczenie końcowe nastąpi fakturą końcową, którą Wykonawca przedłoży w terminie najpóźniej 30 dni po bezusterkowym odbiorze końcowym.
W ofercie należy wskazać lidera – jako reprezentanta Wykonawców – z którym zostanie zawarta umowa (jeżeli wskazano lidera w uprzednio złożonych wnioskach o dopuszczenie udziału w postepowaniu przetargowym, wówczas Zamawiający nie wymaga wskazania lidera w ofercie). Reprezentant konsorcjum (podmiotów występujących wspólnie) winien być również upoważniony do zaciągania zobowiązań w imieniu i za rzecz każdego z partnerów oraz do wyłącznego występowania w realizacji kontraktu. Dotyczy to również płatności za wykonanie zamówienia. Obowiązkiem lidera (lub członka konsorcjum) będzie również wniesienie zabezpieczenia nalezytego wykonania umowy.
Uwaga: reprezentant Wykonawców powinien dołączyć do składanej oferty pisemne pełnomocnictwo (upoważnienie) do występowania w imieniu konsorcjum. Pełnomocnictwo (upoważnienie) to powinno obejmować wszelkie czynności związane z prowadzonym postępowaniem i być podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów konsorcjum. Jeżeli ww. pełnomocnictwo (upowaznienie) zostało dołaczone do uprzednio zlożonych wniosków, Zamawiający nie wymaga zlożenia go wraz z ofertą. Wszelkie opłaty związane z ustanowieniem pełnomocnictwa (upoważnienia) ponosi Wykonawca.
W przypadku złożenia oferty wspólnej, upoważniony reprezentant konsorcjum zobowiązany jest do wniesienia wadium na zasadach określonych w SIWZ.
1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
2. posiadania wiedzy i doświadczenia,
3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. sytuacji ekonomicznej i finansowej oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy PZP.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Ponadto, w postępowaniu o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. złożą wymagane dokumenty określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy – Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817).
2. spełniają wymogi Ustawy z dn. 5.8.2010 r. o ochronie informacji niejawnych - Dz. U.2010 nr 182, poz.1228.
3. wykonali co najmniej 1 robotę budowlaną polegajaca na budowie płaszczyzny lotniskowej lub drogowej o powierzchni min. 50 000 m2 o nawierzchni z betonu cementowego wykonanej metodą ślizgową w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postepowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem jej rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załaczeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidlowo ukończone.
4. są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej.
II. W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2, Ustawy Prawo zamówien publicznych (tekst jednolity Dz. U. 2010 r. nr 113 poz. 759 Z późn. zm.) Zamawiający wykluczy Wykonawcę biorącego udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a złożony przez niego wniosek uzna za odrzucony. Zamawiający zawiadomi równocześnie Wykonawców, którzy zostaną wykluczeni z postępowania, podając uzasadnienie faktyczne i prawne, z zastrzeżeniem art. 92 ust. 1, pkt. 3ustawy Pzp.
III. Na podstawie art. 36 ust. 4 Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę we wniosku o dopuszczenie do wzięcia udziału w postępowaniu części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
IV. Zamawiający żąda, żeby w składanym wniosku o dopuszczenie do wzięcia udziału w postepowaniu Wykonawca przedstawił następujące oświadczenia i dokumenty:
1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia firmy z postępowania.
2. oświadczenie Wykonawcy wynikające z treści art. 22 ust. 1 Ustawy PZP (wg wzoru załącznika do formularza oferty), że:
a. posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b. posiada wiedzę i doświadczenie,
c. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d. znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 Ustawy Prawo zamówienń publicznych, Zamawiajacy żąda przedstawienia w składanym wniosku o dopuszczenie do wzięcia udziału w postępowaniu, nastepujących dokumentów:
1. aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
2. aktualnej informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
3. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
4. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Uwaga: jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków o których mowa w art.22 ust.1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający może żądać od wykonawcy ptrzedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt. IV ppkt. 1 -5.
W przypadku konsorcjum Zamawiający żąda aby dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt.IV zostały złozone przez każdego konsorcjanta osobno.
V.
1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) pkt IV ppkt. 1,3,4 i 5 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
2. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
3. nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) pkt. IV ppkt.2 składa zaświadczenie włąsciwego organu sadowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt. 4-8 ust.
2. Dokumenty o których mowa w pkt V pkt.1 ppkt.1) a) i c) oraz ppkt. 2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument o którym mowa w pkt V pkt.1 ppkt.1) b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. V pkt 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. przepis pkt. 2 stosuje się odpowiednio
VI.
1. Wszystkie osoby wskazane do wykonania zamówienia winny posługiwać się językiem polskim lub Wykonawca zapewni w godzinach pracy odpowiednią liczbę kompetentnych tłumaczy języka polskiego.
2. Dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów o których mowa w pkt. IV kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodnośc z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
4. Zamawiający zażąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny być składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
— kopii opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Do oferty należy załączyć kopie dowo-dów wpłaty aktualne na dzień otwarcia ofert.
Uwaga: w przypadku konsorcjum polisę OC składa każdy z członków konsorcjum.
W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda przedstawienia w składanym wniosku o dopuszczenie do wzięcia udziału w postepowaniu:
1. dokumentów potwierdzających,że Wykonawca ubiegający się o realizację zamówienia spełnia wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia we wniosku o dopuszczenie do wzięcia udziału w postępowaniu następujących dokumentów:
a. zarządzenie kierownika jednostki organizacyjnej o powołaniu " pionu ochrony",
b. wykaz osób i ich stanowisk dopuszczonych do informacji niejawnych przewidzianych bezpośrednio do realizacji zadania (z podaniem klauzul tajności, numerów poświadczeń bezpieczeństwa osobowego lub upoważnień i zaświadczeń zgodnie z art.21 ust 4 ustawy terminów ich ważności), a w szczególności:
— kierownika jednostki organizacyjnej,
— pełnomocnika ochrony,
— kierownika budowy,
— kierowników robót,
— geodety.
c. geodeta wykonujący działalność gospodarczą jednoosobowo i osobiście winien załączyć kopię poświadczenia wydana przez odpowiednie służby zgodnie z art. 54 ust.3 Ustawy z dnia 05.08 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2010 r. Nr 182, poz. 1228) oraz dokument potwierdzający posiadanie systemu teleinformatycznego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE, firma geodezyjna musi załączyć kopie poświadczen lub upoważnień do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE pracowników realizujących zadanie oraz dokument potwierdzający posiadanie systemu teleinformatycznego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone.
d. oświadczenie o znajomości i stosowaniu przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych Dz. U. z 2010 r,. Nr 182, poz. 1228,
e. oświadczenie, że Wykonawca posiada pracowników i zaplecze pozwalające prowadzić prace na materiałach zawierających informacje niejawne.o klauzuli zastrzeżone.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania lustracji systemu ochrony informacji niejawnych u Wykonawcy przed zakończeniem procedury sprawdzenia wniosków o dopuszczenie do wzięcia udziału w postępowaniu.Warunek określony w sekcji III. 2.3) pkt.1 winien byc spelniony przez lidera konsorcjum.
2. wykazu robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia dzialalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Pod pojęciem robót Zamawiający rozumie wykonanie co najmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie płaszczyzny lotniskowej lub drogowej o powierzchni min. 50 000 m2 o nawierzchni z betonu cementowego wykonanej metodą ślizgową. W przypadku określonym w art. 51 ust. 2 zamawiający oceni spełnienie tego warunku w postępowaniu w następujący sposób: za wykazanie co najmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie płaszczyzny lotniskowej lub drogowej o powierzchni min. 50 000m2 o nawierzchni z betonu cementowego wykonanej metodą ślizgową -1 pkt. za każdą następną robotę o podanej powyżej wartości -1 pkt. W przypadku złożenia wniosku przez konsorcjum ilość robót sumuje się. Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz otrzymają najwyższą punktację zostaną zaproszeni do składania ofert.
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
4. oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień:
a) kierownik budowy posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczen w specjalności drogowej,
b. kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urzadzeń elektrycznych i elektroenergetyczntch
c. kierownik robót posiadający uprawnienia budowlane bez ograniczen w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych gazowych, wodociądowych, kanalizacyjnych.
Osoby wymienione w pkt. 4 a-c winny być członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz posiadać aktualne, na czas składania i otwarcia wniosków o dopuszczenie do wzięcia udziału w postepowaniu, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz poswiadczenia bezpieczeństwa osobowego o klauzuli ZASTRZEŻONE lub wyzszej wydane na podstawie art.21 ust. 4 ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5.8.2010 r.
5. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić sposób ochrony, zabezpieczenia i korzystania z niejawnej dokumentacji projektowej zadania na terenie budowy w czasie jej realizacji w formie załącznika. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej wykonawców (konsorcjum) warunki okreslone w sekcji III. 2.3) pkt. 2-5 mogą być spełnione łącznie (co najmniej przez jeden podmiot konsorcjum).
Sekcja IV: Procedura
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zamawiający sprawdzi spełnienie warunków udziału w postępowaniiu na podstawie złożonych wniosków, dokona podziału zgodnie z kryteriami wymienionymi w części III.2 ogłoszenia i na podstawie sumy tych punktów dokona klasyfikacji Wykonawców i zaprosi do składania ofert określoną w ogłoszeniu liczbę wykonawców wg. ilości otrzymanych punktów.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Ustawą z dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane – (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623, z późn. zm.);
2. Ustawą z dnia 16.4.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. nr 92, poz. 881, z późn. zm.);
3. Ustawą z dnia 5.8.2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 182, poz. 1228)
4. Ustawą z dnia 27.4.2001 r. prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 25, poz. 150);
5. Ustawą z dnia 27.4.2001 r. o odpadach (Dz. U. z 2010 nr 185, poz. 1243, z późn. zm.);
6. Ustawą z dnia 13.4.2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz. U. z 2007 nr 75, poz. 493, z późn. zm.);
7. Ustawą z dnia 18.7.2001 r. prawo wodne (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. nr 239, poz. 2019);
8. Ustawą z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2008 nr 199 poz. 1227);
9. Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2.12.2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2010 nr 238 poz.1579;
10. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 nr 202, poz.2072);
11. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130, poz. 1389);
12. Rozporządzeniem Ministra Polityki Socjalnej z dnia 26.9.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2003 nr 169, poz. 1650 z późn. zm.);
13. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.4.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009 nr 56 poz. 461 z późn. zm.);
14. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3.7.2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 nr 120, poz. 1133, z późn. zm.);
15. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16.6.2003 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2003 nr 121,poz. 1137, z późn. zm.);
16. Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24.7.2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. z 2006 nr 137, poz. 984, z późn. zm.);
17. Decyzją nr 7/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14.1.2008 r. w sprawie zasad opracowywania i realizacji centralnych planów rzeczowych”;
18. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6.2.2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 nr 47, poz. 401);
19. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23.6.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 nr 120, poz. 1126);
II. Na etapie składania ofert Wykonawcy będą zobowiązani do złożenia niżej wymienionych oświadczeń;
1. Oświadczenie, że Wykonawca zapoznał się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami, a w szczególności z projektem umowy załączonym do ww. specyfikacji i przyjmuje zawarte w niej warunki bez zastrzeżeń oraz, że zapoznał się i uzyskał na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje o warunkach, w których będzie realizowany przedmiot zamówienia i uwzględnił je w kalkulacji ceny oferty.
2. Oświadczenie, że Wykonawca złożył ofertę na warunkach określonych przez Zamawiającego na realizację przedmiotu zamówienia i w przypadku wyboru jego oferty jako najko-rzystniejszej zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z SIWZ, STW i OR i złożoną ofertą.
3. Oświadczenie, że złożył ofertę równoważną na realizację przedmiotu zamówienia i w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej zobowiązuje się na własny koszt i własnym staraniem uzyskać niezbędne uzgodnienia, opinie, pozwolenia mogące mieć wpływ na realizację zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami (dotyczy ofert równoważnych).
4. Oświadczenie Wykonawcy, że w przypadku wyboru oferty przez Zamawiającego, Wykonawca zastosuje materiały spełniające wymagania ustawy z dnia 16.4.2004 r. O wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 881z późniejszymi zmianami) i innymi obowiązującymi przepisami prawa.
(wybór punktu 2 lub 3 w zależności od składanej oferty).
Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamowienia przysługują również organizacjom wpisanym na liste, o której mowa w art. 154 pkt.5.
Urząd zamówien Publicznych
ul. Postępu 17a
00-582 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
TI | Tytuł | PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 212996-2012 |
PD | Data publikacji | 07/07/2012 |
OJ | Dz.U. S | 129 |
TW | Miejscowość | GDAŃSK |
AU | Nazwa instytucji | 17 Terenowy Oddział Lotniskowy |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 03/07/2012 |
DT | Termin | 23/07/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 2 - Procedura ograniczona |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
RC | Kod NUTS | PL41 |
PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
2012/S 129-212996
17 Terenowy Oddział Lotniskowy, ul. M. Konopnickiej 13, attn: Paweł Krzyżosiak, POLSKA-80-240Gdańsk. Tel. +48 583483403. E-mail: 17tol@17tol-gdansk.com. Fax +48 583483404.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 23.6.2012, 2012/S 119-196856)
CPV:45235000, 45235111, 45316000, 45110000, 45111200
Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych.
Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk.
Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych.
Zamiast:
III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:
Pkt. IV, ppkt. 2.
2. oświadczenie Wykonawcy wynikające z treści art.22 ust.1 Ustawy PZP (wg wzoru załącznika do formularza oferty), że:
a. posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b. posiada wiedzę i doświadczenie,
c. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d. znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Powinno być:III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:
Pkt. IV, ppkt. 2.
2. oświadczenie Wykonawcy wynikające z treści art.22 ust.1 Ustawy PZP, że:
a. posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b. posiada wiedzę i doświadczenie,
c. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d. znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
TI | Tytuł | PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 223784-2012 |
PD | Data publikacji | 17/07/2012 |
OJ | Dz.U. S | 135 |
TW | Miejscowość | GDAŃSK |
AU | Nazwa instytucji | 17 Terenowy Oddział Lotniskowy |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 12/07/2012 |
DT | Termin | 30/07/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 2 - Procedura ograniczona |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45110000 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45235000 - Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych 45235111 - Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk 45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych |
RC | Kod NUTS | PL41 |
PL-Gdańsk: Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych
2012/S 135-223784
17 Terenowy Oddział Lotniskowy, ul. M. Konopnickiej 13, attn: Paweł Krzyżosiak, POLSKA-80-240Gdańsk. Tel. +48 583483403. E-mail: 17tol@17tol-gdansk.com. Fax +48 583483404.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 23.6.2012, 2012/S 119-196856)
CPV:45235000, 45235111, 45316000, 45110000, 45111200
Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych.
Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk.
Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych.
Zamiast:
II.3) Czas trwania zamowienia lub termin realizacji.
Rozpoczęcie 30.10.2012. Zakończenie 30.9.2014.
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 23.7.2012 (10:30).
Powinno być:II.3) Czas trwania zamowienia lub termin realizacji.
Rozpoczęcie 30.10.2012. Zakończenie 30.9.2015.
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 30.7.2012 (10:30).
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 19685620121 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-06-23 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PO]: | Przetarg Ograniczony |
Czas na realizację: | 798 dni |
Wadium: | 2000000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 66 666 666 PLN - 100 000 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.17tol-gdansk.com |
Informacja dostępna pod: | 17 Terenowy Oddział Lotniskowy ul. Konopnickiej 13, 80-240 Gdańsk, woj. pomorskie |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
45235000-3 | Roboty budowlane w zakresie lotnisk, pasów startowych i placów manewrowych | |
45235111-4 | Roboty budowlane w zakresie nawierzchni lotnisk |