Warszawa: Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów


Numer ogłoszenia: 201312 - 2011; data zamieszczenia: 15.07.2011

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów , al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5457100, faks 022 5457291.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.ursynow.waw.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
dostawy.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów. Zakres robót obejmuje: - dostawę poszczególnych elementów płotka do zieleńców - wg opisu technicznego oraz opisu załączonego na rysunku określonego w załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia; - wyznaczenie z udziałem przedstawicieli Wykonawcy oraz Zamawiającego miejsc w terenie, na których będą montowane wygrodzenia; - przygotowanie terenów do montażu słupków (tj. usunięcie wszystkich odpadów kolidujących z wykonaniem prac m.in. kamienie, szkło, metal, gruz i inne odpady pobudowane); - montaż i fundamentowanie słupków; - montaż poprzeczek. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia do dnia 15.11.2011 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Ogłoszenia zamieszczony na stronie www.ursynow.waw.pl..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
34.92.83.10-4.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.11.2011.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Wykonawcy zaproszeni do udziału w licytacji zobowiązani będą do wniesienia wadium w wysokości 4 000,00 zł (słownie: cztery tysiące złotych 00/100) najpóźniej w terminie wskazanym w Zaproszeniu do wzięcia udziału w licytacji elektronicznej. Termin otwarcia licytacji elektronicznej zostanie podany Wykonawcom w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej. Wadium nie jest wymagane na etapie składania wniosków.


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Nie dotyczy


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie) wykonał co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie i montażu metalowych wygrodzeń terenów zieleni (w szczególności np. trawników) o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 zł brutto. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w systemie 1 lub 0, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach wyszczególnionych w pkt III.4.1) Ogłoszenia. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Nie dotyczy


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Nie dotyczy


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Nie dotyczy


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:


  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Zgodnie z art. 26 ust. 2b Zamawiający informuje, że Wykonawca może polegać m.in. na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. W przypadku gdy wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wskazać należy, iż w myśl bieżącej linii orzeczniczej (np. wyrok KIO z dnia 18.05.2010 r., sygn. akt. 786/10, wyrok KIO z 14.07.2010 r., sygn. akt 1333/10, wyrok KIO z dnia 03.09.2010 r., sygn. akt. 1801/10, wyrok KIO z dnia 18.11.2010 r., sygn. akt. 2407/10): Udowodnienie dysponowania wymienionymi w art. 22 ust. 1 pkt 2) - 4) ustawy Prawo zamówień publicznych zasobami może mieć różną postać oraz treść - stosownie do rodzaju tego zasobu a także stosunku prawnego łączącego wykonawcę z podmiotem udzielającym zasobu jak i charakteru i zakresu porozumienia pomiędzy tymi podmiotami. Udowodnienie to powinno obejmować nie tylko wykazanie faktu udostępnienia niniejszemu wykonawcy zasobów przez uprawnionego ich dysponenta (podmiot trzeci udzielający odpowiednich zasobów), ale także winno wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia wykonawcy ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu - wskazywać jego rodzaj, czas udzielenia a także inne istotne okoliczności, w tym, wynikające ze specyfiki tego zasobu. Jeżeli zatem przedmiotem udostępnienia na podstawie art. 26 ust. 2 b ustawy Prawo zamówień publicznych są zasoby takie jak wiedza i doświadczenie wymagane dla realizacji zamówienia, to wskazane zobowiązanie powinno uwzględniać taki właśnie charakter tego zasobu, w tym okoliczność, że nie jest możliwe przeniesienie czy udostępnienie wiedzy lub doświadczenia bez osobistego uczestnictwa podmiotu w realizacji przyszłego zamówienia. Powyższe uczestnictwo, w dowolnej, dozwolonej przez prawo postaci (jako podwykonawca, doradca, czy na innej podstawie) musi jednak zostać wykazane przez wykonawcę, bowiem nie można przekazać, ani zobowiązać się do udzielenia wiedzy i doświadczenia bez osobistego udziału udzielającego tych zasobów w realizacji zamówienia. W przeciwnym bowiem wypadku zamawiający będzie uprawniony do uznania, że wykonawca polegający na zasobach innego podmiotu, przedkładający samo tylko zobowiązanie do udostępnienia wiedzy i doświadczenia innego podmiotu bez wskazania uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia, nie udowodnił dysponowania odpowiednim zasobem.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
licytacja elektroniczna.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

W odniesieniu do art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji w zakresie: - wynagrodzenia umownego - pod warunkiem, że zmiany te są korzystne dla Zamawiającego; - terminu realizacji zamówienia pod warunkiem, ze zaszły okoliczności których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności: - zaistnienia nadzwyczajnych i niesprzyjających warunków lub czynników atmosferycznych, z zastrzeżeniem, iż w niniejszym przypadku termin wykonania zamówienia przesuwa się o czas ich trwania - siły wyższej, w szczególności takiej jak klęski żywiołowe - działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron - osób odpowiedzialnych za nadzór nad realizacją umowy w szczególności zdarzeń losowych takich jak. np. choroba, śmierć, ustanie stosunku pracy - wykonania prac zamiennych - pod warunkiem że nie powodują wykroczenia poza przedmiot umowy.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.6) Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl


IV.4.7) Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.ursynow.waw.pl


IV.4.8) Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Wykonawca, pobiera ze wskazanej w ogłoszeniu o przedmiotowej licytacji strony internetowej wzór wniosku wraz z załącznikami. Następnie, w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Złożenie wniosku jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i postanowień umowy. Zamawiający, po weryfikacji nadesłanych wniosków, informuje Wykonawców o wyniku kwalifikacji oraz zaprasza do składania ofert (postąpień) wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej (data, godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji). Następnie za pośrednictwem operatora platformy aukcyjnej do zakwalifikowanych do udziału w licytacji Wykonawców (na adres e-mail osoby wskazanej we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) zostanie wysłana wiadomość wraz z instrukcją obsługi platformy aukcyjnej. W dalszej kolejności, w terminie wyznaczonym w treści wiadomości, dla Wykonawców zaproszonych do udziału w licytacji elektronicznej zostanie zdefiniowana licytacja testowa. W trakcie licytacji testowej, dla zainteresowanych Wykonawców, operator platformy przeprowadzi telefoniczne szkolenie dotyczące zasad korzystania z platformy aukcyjnej, w czasie którego zostaną omówione zasady postępowania w trakcie licytacji elektronicznej. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: być wyposażony w procesor 733 MHz lub wyższy i posiadać co najmniej 512 pamięci RAM, posiadać zainstalowany system operacyjny MS Windows XP lub wyższy, posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową Microsoft Internet Explorer 6.0. albo Mozilla, posiadać połączenie z siecią Internet o szybkości transmisji nie mniejszej niż 128 kb/s..


IV.4.9) Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1.W trakcie licytacji Wykonawca podaje maksymalną cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. tj. cenę za którą podejmuje się zrealizowania przedmiotu niniejszego zamówienia polegającego na dostawie i montażu 1855 mb płotków (wygrodzeń trawników). 2.Podstawą obliczenia maksymalnej ceny brutto będzie przedmiot zamówienia opisany szczegółowo w załączniku nr 1 do Ogłoszenia oraz wzorze umowy określonym w pkt IV.4.15) Ogłoszenia. 3.Po zamknięciu licytacji elektronicznej w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu formularz cenowy sporządzony przez Wykonawcę zgodnie z załącznikiem nr 2 do Ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego- www.ursynow.waw.pl, z uwzględnieniem szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do Ogłoszenia zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego- www.ursynow.waw.pl, z tym, że łączna maksymalna całkowita cena zamówienia brutto musi być co najwyżej równa cenie realizacji oferty, która wygrała licytację elektroniczną. 4.Łączna maksymalna cena zrealizowania przedmiotu niniejszego zamówienia wynikać będzie z określonej przez Wykonawcę w formularzu cenowym ceny jednostkowej za montaż i wykonanie 1mb słupków (wygrodzeń trawników) pomnożoną przez 1855 mb tj. planowaną do wykonania ilość słupków. Tak obliczona cena, obejmuje wykonanie całego przedmiotu zamówienia oraz wszystkie inne wydatki nie uwzględnione przez Zamawiającego, a niezbędne do zrealizowania przedmiotu umowy. 5.Cena jednostkowa wyszczególniona przez Wykonawcę w formularzu cenowym ustalona jest na cały okres realizacji umowy i nie podlega podwyższeniu, służyć będzie do rozliczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą za faktyczną ilość wykonanych prac tj. rzeczywiste obmiary prac sporządzone przez Wykonawcę oraz zaakceptowane przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. 6.W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, a także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 7.Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto za realizację całego zamówienia. 8.Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy - wzór umowy zamieszczony został w pkt IV.4.15) Ogłoszenia. 9.Zamawiający dopuszcza prowadzenie rozliczeń z Wykonawcą jedynie w walucie polskiej. Dodatkowo nadmienia się, iż składanie ofert (postąpień) w licytacji elektronicznej musi być także wyrażone w walucie polskiej. Ryzykiem konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzykiem związanym z ze zmianą stawki podatku VAT, zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża się Wykonawcę a Wykonawca winien je uwzględnić w składanej w trakcie licytacji ofercie (postąpieniu). 10.Minimalna wysokość postąpień - 1.000,00 zł 11.Cena wywoławcza: 200.032,26 zł.


IV.4.10) Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:


  • Licytacja jednoetapowa

    czas trwania:
    15 minut


IV.4.11) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
25.07.2011 godzina 09:00, miejsce: SIEDZIBA ZAMAWIAJACEGO PRZY AL. KEN 61, WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISKA, POK. 530 (V PIĘTRO)..


IV.4.12) Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 02/08/2011 r. o godz. 12:00. Ostateczny termin licytacji zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej..


IV.4.13) Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej
(jeżeli dotyczy):

02/08/2011godz.12:15.Zam.zamyka licyt.gdy w podst.czasie nie zostanie złoż. żadna of.(postąp.)lub, gdy w ciągu 3min. od złoż. of. przez jednego z Wyk. nie zostanie złożona inna of. (postąp.), jednakże nie wcześniej niż po upł. 15 min.od otwarcia lic.


IV.4.14 Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
(dotyczy licytacji elektronicznej):

Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej oferty. 1. Przed zawarciem umowy, tzn. najpóźniej w dniu wyznaczonym do jej podpisania - wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Wysokość zabezpieczenia i termin na jaki ma być wniesione, wynika ze wzoru umowy. 2. Za dzień wniesienia zabezpieczenia uznaje się dzień wpłynięcia zabezpieczenia na rachunek banku Zamawiającego lub dzień złożenia zabezpieczenia w siedzibie Zamawiającego, w przypadku wniesienia go w formie określonej odpowiednio w pkt IV.4.14)3. ppkt b)-e) 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub kilku z następujących form: a) w pieniądzu, b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, c) w gwarancjach bankowych, d) w gwarancjach ubezpieczeniowych, e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. W przypadku wnoszenia należytego zabezpieczenia umowy: a) w pieniądzu, odpowiednią kwotę należy wpłacić na konto podane przez Zamawiającego - Bank Handlowy w Warszawie S.A., 82 1030 1508 0000 0005 5001 3037, przy czym zabezpieczenie musi być do dyspozycji Zamawiającego najpóźniej w dniu podpisania umowy; b)w pozostałych dopuszczanych formach określonych od pkt. IV.4.14) 3. ppkt b)-e) muszą być one bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na każde żądanie. 5. Sposób zwrotu zabezpieczenia określony jest we wzorze umowy zamieszczonej w pkt. IV.4.15) Ogłoszenia.


IV.4.15 Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego
(dotyczy licytacji elektronicznej):

Wzór umowy UMOWA NR URN-XII-OŚ-B/III/3/2/ /2011 w dniu 2011 r. w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawą Dzielnicą Ursynów z siedzibą w Warszawie (kod 02-777) przy Alei Komisji Edukacji Narodowej nr 61, NIP 525-22-48-481, REGON 015259640-00138, zwanym dalej Zamawiającym reprezentowanym przez:działającego na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia nr oraz działającego na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia nr a z siedzibą KRS:NIP, REGONreprezentowaną/-nym przez: zwaną/-nym dalej Wykonawcą, wyłonionym w wyniku przeprowadzonego zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz.U.z 2010 r., Nr 113, poz.759 z póź.zm.) postępowania o udzielenie zamówienia publicznego - w trybie licytacji elektronicznej, które to zamówienie zostało wpisane do Księgi Zamówień Publicznych w dniu pod numerem została zawarta umowa o następującej treści: § 1 Przedmiot umowy Przedmiotem umowy jest dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów, zwane dalej pracami. 1. Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu umowy określa - załącznik nr 1 do umowy. 2.Cenę jednostkową prac określa - załącznik nr 2 do umowy tj. formularz cenowy . § 2 Okres obowiązywania umowy Umowa obowiązuje przez okres:od dnia podpisania do dnia 15 listopada 2011 r. § 3 Obowiązki Wykonawcy 1.Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności: 1)zrealizowanie Przedmiotu umowy określonego w § 1 zgodnie z: a.standardami technicznymi określonymi w zał. nr 1 i zakresem określonym w zał. nr 2 do niniejszej umowy oraz na terenach wskazanych przez pracownika WOŚ, wyznaczonego do nadzoru nad pracami ze strony Zamawiającego, b.zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i należytą starannością, c. zaleceniami pracownika WOŚ, wyznaczonego do nadzoru nad pracami ze strony Zamawiającego; 2)zabezpieczenie terenu prac, materiałów, sprzętu i narzędzi przez cały okres realizacji Przedmiotu umowy; 3)zapewnienie odpowiednich warunków socjalnych dla pracowników zatrudnionych przy wykonaniu Przedmiotu umowy; 4)zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbioru Przedmiotu umowy. 2.Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zapewnienie i przestrzeganie warunków bezpieczeństwa w czasie montażu płotków. 3.Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren prac oraz przekazać go Zamawiającemu. 4.Przez cały okres obowiązywania umowy Wykonawca musi posiadać ważną polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. 5.Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kopię zawartej polisy ubezpieczeniowej, potwierdzoną za zgodność z oryginałem, najpóźniej w dniu podpisania protokołu wprowadzenia na realizację prac. 6.Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe podczas wykonywania prac, jak również za roszczenia cywilnoprawne osób trzecich spowodowane działalnością Wykonawcy w trakcie realizacji Przedmiotu umowy. 7.Zamawiający w każdym momencie ma prawo do dokonywania kontroli w trakcie wykonywania prac. Na życzenie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego skierowania swojego przedstawiciela do udziału w kontroli. 8.Pracownicy wykonujący prace muszą być czytelnie oznakowani poprzez umieszczenie logo Wykonawcy w widocznym miejscu na ubraniach pracowników. 9.Naruszenie obowiązków wymienionych w ust. 1 do ust. 5 może być podstawą do odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy oraz do naliczenia kar umownych na zasadach określonych w § 8 ust.1 pkt 3. § 4 Obowiązki Zamawiającego 1.Wprowadzenie Wykonawcy na realizację prac będących przedmiotem zamówienia, nastąpi na podstawie protokołu wprowadzenia, w ciągu 1 dnia od daty podpisania umowy. 2.Zamawiający przystąpi do odbioru prac nie później niż w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru prac. Zamawiający odbierze prawidłowo wykonany Przedmiot umowy na podstawie comiesięcznych protokołów odbioru prac, sporządzonych komisyjnie przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. Zamawiający jest zobowiązany do terminowej wypłaty wynagrodzenia, ustalonego na podstawie comiesięcznych kosztorysów powykonawczych. § 5 Nadzór 1.Zamawiający wyznacza do nadzoru nad pracami inspektora w W.O.Ś. - 2.Ze strony Wykonawcy za realizację Przedmiotu umowy odpowiedzialny/-na będzie § 6 Wynagrodzenie 1. Zamawiający określa, że za prawidłowe wykonanie prac w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie nie wyższe niż: zł brutto (słownie: złotych brutto). Wskazana wyżej wartość nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego w zakresie różnicy pomiędzy powyżej określonym maksymalnym wynagrodzeniem a wynagrodzeniem wynikającym z kosztorysu powykonawczego. 2.Zapłata wynagrodzenia za prawidłowo wykonane prace nastąpi na podstawie faktur częściowych. 3.Strony uzgadniają, że za prawidłowo wykonane prace, Wykonawca będzie wystawiał jeden raz w miesiącu fakturę VAT za prace wykonane w poprzednim miesiącu. 4. Podstawą do wystawienia faktur częściowych będą kosztorysy powykonawcze obejmujące rzeczywiste obmiary prac i ceny jednostkowe prac wynikające z załącznika nr 2 do niniejszej umowy, sporządzone przez Wykonawcę oraz zaakceptowane przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zapłaty wynagrodzenia tylko za prace faktycznie wykonane przez Wykonawcę, odebrane bez zastrzeżeń przez Zamawiającego. 6. W przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru, że prace zostały wykonane wadliwie, Zamawiający odmówi odbioru prac do czasu usunięcia wad, wyznaczając jednocześnie termin uzasadniony na ich usunięcie. 7.Dla celów wystawienia faktur Strony ustalają co następuje: 1)Zamawiający oświadcza, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, NIP 525-22-48-481 i jest uprawniony do otrzymywania faktur VAT, 2)Wykonawca oświadcza, że jest podatnikiem podatku od towarów i usług VAT, NIP i jest uprawniony do wystawiania faktur VAT 8. Za termin zapłaty faktur uznaje się dzień, w którym Zamawiający polecił swojemu bankowi przelać na wskazany w fakturze rachunek bankowy określoną kwotę. 9. Za nieterminowe realizowanie faktur, Wykonawcy przysługują odsetki ustawowe, z zastrzeżeniem postanowień ust. 5 niniejszego paragrafu. 10. Wykonawca wystawi faktury na miasto stołeczne Warszawa Plac Bankowy 3/5 00-950 Warszawa, NIP 525-22-48-481. 11. Jako płatnika należy w fakturze wskazać Dzielnicę Ursynów, al. KEN 61, 02-777 Warszawa. Fakturę należy złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców Dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61 w Warszawie. 12. Należności z tytułu realizacji umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze w ciągu 21 dni od dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT do siedziby Zamawiającego. § 7 Odbiór prac i przedmiotu umowy 1.Wykonawca powiadamia Zamawiającego o osiągnięciu gotowości do odbioru prac. 2.Zamawiający wyznaczy termin i rozpocznie czynności odbioru prac, nie później niż w siódmym dniu po otrzymaniu zgłoszenia o osiągnięciu gotowości do odbioru prac. 3.Jeżeli w toku czynności odbioru prac zostaną stwierdzone wady dające się usunąć, to Zamawiający może odmówić odbioru do czasu ich usunięcia i wyznaczy termin na ich usunięcie. W przypadku zaistnienia wad nie dających się usunąć, Wykonawca zobowiązany jest do całkowitej wymiany każdego uszkodzonego elementu wygrodzenia tj. słupka lub poprzeczki. 4.Z czynności odbioru prac sporządza się protokół podpisany przez strony. 5.Wykonawca zobowiązany jest być przy odbiorze prac osobiście lub wyznaczyć w tym celu upoważnionego pisemnie pełnomocnika. Nieobecność Wykonawcy lub pełnomocnika nie wstrzymuje czynności odbioru prac, Wykonawca traci jednak w tym wypadku prawo do zgłoszenia swoich zastrzeżeń i zarzutów w stosunku do wyniku odbioru. 6.Data dokonania odbioru prac po usunięciu wad i usterek jest datą, od której biegną terminy gwarancji oraz zwrotu części zabezpieczenia należytego wykonania umowy. § 8 Kary umowne 1.Zamawiający zastrzega sobie od Wykonawcy kary umowne: 1)za zwłokę w wykonaniu Przedmiotu umowy w terminie określonym w § 2 umowy w wysokości 0,5% wartości wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 6 ust. 1 za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, ale nie więcej niż 20% wartości wynagrodzenia umownego brutto, 2)za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze prac lub w okresie gwarancji , w wysokości 0,5% wartości wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 6 ust. 1 za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad, ale nie więcej niż 20% wartości wynagrodzenia umownego brutto. 3)za odstąpienie przez którąkolwiek ze Stron od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 20% wartości wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1. 2.W przypadku gdy zwłoka, o której mowa w ust. 1 pkt 1 przekroczy 14 dni kalendarzowych, a zaawansowanie prac wskazuje, iż prawidłowe wykonanie Przedmiotu umowy wymagałoby okresu dłuższego niż 30 dni, Zamawiający może odstąpić w trybie natychmiastowym od umowy, w terminie 7-miu dni od stwierdzenia ww. przesłanki. W takim przypadku Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1. 3.W razie, gdy kary umowne nie pokryją poniesionej szkody Zamawiający zachowuje możliwość dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach przewidzianych w Kodeksie cywilnym. 4.W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. 5.W przypadku, o którym mowa w ust. 4, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy. 6.Zamawiający zastrzega sobie prawo potrącenia kary umownej z wynagrodzenia należnego Wykonawcy, bez wcześniejszego wezwania Wykonawcy do zapłaty tej kary. 7.W przypadku odstąpienia od umowy postanowienia niniejszego paragrafu i paragrafu 10 pozostają wiążące dla Stron. § 9 Odstąpienie od umowy 1. Zamawiający jest uprawniony do odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy, jeśli Wykonawca: 1)nie podjął wykonania obowiązków wynikających z niniejszej umowy w terminie 7 dni od daty wprowadzenia, 2)przerwał wykonanie prac z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego - za wyjątkiem przyczyn spowodowanych siłą wyższą- zaś przerwa trwa dłużej niż 7 dni , 3)realizuje prace niezgodnie z opisem oraz standardami technicznymi wykonania przedmiotu zamówienia i nie dokona ich naprawy w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, 4)realizuje prace niezgodnie z opisem oraz standardami technicznymi wykonania przedmiotu zamówienia bez akceptacji przedstawiciela Zamawiającego i nie przystępuje do właściwego wykonania prac w ciągu 7 dni od daty powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego. 2.Odstąpienie od umowy winno być poprzedzone pisemnym wyznaczeniem terminu 10 dni na podjęcie działań zgodnych z warunkami określonymi w umowie i nastąpić w terminie 7-miu dni od upływu terminów, o których mowa w ust.1. 3.W przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z tytułów wymienionych w ust. 1: 1)Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty Zamawiającemu kar umownych, 2)Wykonawca sporządzi przy udziale Zamawiającego protokół inwentaryzacji prac w toku na dzień odstąpienia od umowy. Wykonawca zabezpieczy na swój koszt przerwane prace w zakresie uzgodnionym przez Strony, a następnie protokolarnie przekaże Zamawiającemu teren prac, 3)Zamawiający ustali należne Wykonawcy wynagrodzenie za prace faktycznie wykonane i odebrane na podstawie protokołu odbioru. § 10 Gwarancja 1.Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym. 2.Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na zamontowane elementy wygrodzeń tj. słupki i poprzeczki oraz fundamentowanie słupków. 3.Okres udzielonej gwarancji na zamontowane elementy wygrodzeń i fundamentowanie wynosi 24 miesiące, licząc od daty odbioru prac. 4.Strony zgodnie ustalają, że rozszerza się okres rękojmi odpowiednio do okresu gwarancyjnego. 5.Bieg terminu rękojmi i gwarancji rozpoczyna się od dnia następnego od daty protokolarnego odbioru prac. 6.W okresie gwarancyjnym Wykonawca jest obowiązany do nieodpłatnego usuwania wad i usterek ujawnionych w okresie gwarancyjnym. 7.O wykryciu wad i usterek w okresie gwarancyjnym Zamawiający jest obowiązany zawiadomić Wykonawcę na piśmie w terminie 14 dni od daty ich ujawnienia. 8.Istnienie wad i usterek powinno być stwierdzone protokolarnie z wyznaczeniem przez Zamawiającego terminu na ich usunięcie. 9.Usunięcie wad i usterek będzie każdorazowo stwierdzone protokółem podpisanym przez przedstawicieli stron. 10. Gwarancja nie obejmuje naprawy fundamentowania oraz zamontowanych elementów wygrodzeń, które uległy zniszczeniu wskutek aktów wandalizmu. 11. Niniejsza umowa w zakresie ustalonym w § 10 stanowi dokument gwarancyjny. § 11 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1.Przed podpisaniem umowy Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy zwane dalej Zabezpieczeniem, stanowiące 5 % wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1, w łącznej wysokości złotych w formie 2.W przypadku nie zakończenia realizacji Przedmiotu Umowy w terminie umownym oraz upływu terminu ważności Zabezpieczenia, (gdy nie zostanie wniesione nowe Zabezpieczenie), Zamawiający w celu zabezpieczenia roszczeń wynikających z niniejszej umowy zatrzyma należną kwotę zabezpieczenia z tego tytułu poprzez potrącenie jej z faktury (dotyczy Zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu). 3.W ramach Zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1, ustala się, że 100% wniesionej kwoty będzie stanowiło Zabezpieczenie w okresie realizacji Przedmiotu Umowy. 70% wniesionego zabezpieczenia zostanie zwolnione w ciągu 30 dni od dnia przekazania przez Wykonawcę Przedmiotu Umowy i przyjęcia go przez Zamawiającego jako należycie wykonanego tj. odebranego, w formie protokołu odbioru końcowego. 30% wniesionego Zabezpieczenia przeznaczone będzie na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń w okresie rękojmi za wady i zostanie zwolnione nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady, na podstawie protokółu z przeglądu gwarancyjnego, sprawdzającego stan techniczny Przedmiotu Umowy. 4.Kwota Zabezpieczenia wniesiona w pieniądzu będzie podlegała zwrotowi - z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku, prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy, po należytym wykonaniu zobowiązań umownych, wynikających z niniejszej umowy. § 12 Postanowienia końcowe 1.Do spraw nie uregulowanych w umowie mają zastosowanie przepisy powszechnie obowiązujące, w szczególności ustawy Prawo zamówień publicznych i Kodeksu Cywilnego. 2.Wykonawca zobowiązuje się do informowania o każdej zmianie adresu siedziby pod rygorem uznania za doręczoną korespondencji przesłanej na adres wskazany w umowie. Obowiązek trwa przez cały okres trwania gwarancji na wykonane prace. 3.Prawa i obowiązki wynikające z niniejszej umowy nie mogą być przenoszone na osoby trzecie, bez pisemnej zgody obu stron. 4.Spory wynikające z umowy rozpatrywać będzie właściwy rzeczowo sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 5.Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 6.Umowę sporządzono w 4 egzemplarzach, w tym 2 dla Wykonawcy i 2 dla Zamawiającego. 7.Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych, dla których Administratorem Danych jest Prezydent m. st. Warszawy, a co za tym idzie nie wiąże się z dostępem do zasobów systemów informatycznych Urzędu m. st. Warszawy. ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA Załączniki: Załącznik Nr 1 - Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia Załącznik Nr 2 - Formularz cenowy Środki zabezpieczono w załączniku dzielnicowym na rok w kwocie pod poz.


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
1.Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami porozumiewania się z Wykonawcami. 1.1. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wnioski oraz informacje przekazywane są w formie faksu, z zastrzeżeniem a) postanowień pkt IV.4.16) 1.3. Ogłoszenia oraz b) sytuacji, w której faks podany przez Wykonawcę we wniosku, albo faks podany przez Zamawiającego w pkt IV.4.16) 1.5. Ogłoszenia nie działa oświadczenia, zawiadomienia, wnioski oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej, tj. drogą e-mailową - przy czym zawsze dopuszczalna jest forma pisemna. 1.2. Jeżeli informacje, o których mowa powyżej przekazywane są faksem, z zastrzeżeniem postanowień pkt IV.4.16) 1.3., każda ze stron na żądanie drugiej zgodnie z art.27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. 1.3. Forma pisemna wymagana jest dla: złożenia oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art.25 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, na zasadach określonych w art.26 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych; Zgodnie z brzmieniem § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane - dokumenty winny być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem z zastrzeżeniem pkt IV.4. 16) 1.4 Ogłoszenia. 1.4.Adres do korespondencji: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów, Al. KEN 61, pok. nr 530, 02-777 Warszawa. 1.5 Osobami ze strony Zamawiającego uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są: - w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia: Elżbieta Kowalczyk- inspektor, tel. 022/ 545-72-58 fax 022/ 545-72-51, e-mail: elko@ursynow.waw.pl - w zakresie dotyczącym zagadnień formalno-prawnych: Iwona Glinka-Kuczyńska - główny specjalista, tel. 022/ 545-73-33 fax 022/ 545-73-32, e-mail: iglinka@ursynow.waw.pl - w zakresie dotyczącym licytacji elektronicznej Ewelina Sokołowska tel. 022/443-14-08 fax: 022 443-14-02 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 2.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt III. 4.1) Ogłoszenia w zakresie: art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wspólnie (podpisane przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego tj. uprawnionych ich przedstawicieli lub przez umocowanego Pełnomocnika) potwierdzając, iż opisane przez Zamawiającego warunki spełniają razem. 2.2. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia wymienione w pkt. III. 4.2) Ogłoszenia winien przedłożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z osobna, tak aby samodzielnie potwierdzić brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający dopuszcza, aby niniejszy dokument został złożony wspólnie przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, lecz w takiej sytuacji na niniejszym dokumencie wymagany jest podpis każdego uprawnionego przedstawiciela Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia. 2.3. Dokument wymieniony w pkt III. 4.2) Ogłoszenia winien przedłożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z osobna, tak aby samodzielnie potwierdzić brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia. 3. Opis sposobu przygotowywania wniosku 3.1. Wniosek musi zawierać: 3.1.1. Wypełniony formularz wniosku, zgodny z treścią załącznika nr 3 do Ogłoszenia, zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego - www.ursynow.waw.pl 3.1.2. Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami pkt. III. 4.1), III. 4.2), oraz odpowiednio wymagane postanowieniami pkt. III.6), potwierdzające spełnienie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, oraz potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania. Uwaga: Odnosząc się do dokumentu, wyszczególnionego w pkt. III. 4.2) Ogłoszenia - w stosunku do osób fizycznych, zamiast oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP - za wystarczające uzna się złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt. III. 4.2), który w swej treści odnosi się do art.24 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp. 3.1.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niniejsze pełnomocnictwo musi określać: temat postępowania, którego dotyczy pełnomocnictwo, wykonawców (nazwy (firmy)) ubiegających się o udzielenie zamówienia, wskazanie - pełnomocnika, zakres umocowania. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez wszystkich uprawnionych Wykonawców występujących wspólnie, przy czym nie jest wymagany podpis Pełnomocnika oraz załączone do wniosku w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza jako element składowy wniosku. UWAGA! W przypadku spółki cywilnej, której wspólnicy traktowani są jako Wykonawcy ubiegający się wspólnie o zamówienie - jeżeli forma reprezentacji nie wynika z innych dokumentów załączonych do wniosku - zobligowani są załączyć powyżej wyszczególnione pełnomocnictwo. 3.1.4. W pkt. 7 wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej należy wpisać osobę uprawnioną do składania ofert w imieniu wykonawcy w trakcie licytacji elektronicznej. W przypadku gdy będzie to inna osoba niż (np. pracownik albo tylko jeden członek zarządu w przypadku wieloosobowej reprezentacji) niż podpisująca wniosek, do wniosku należy załączyć pełnomocnictwo dla tej osoby podpisane przez osobę/osoby uprawnioną/-e do reprezentacji Wykonawcy, z którego wynikać będzie prawo do reprezentacji Wykonawcy w licytacji elektronicznej i składania w jej trakcie ofert. 3.1.5. Jeżeli wniosek, w tym wszelkie oświadczenia i dokumenty - zostaną podpisane przez osobę albo osoby działające na podstawie pełnomocnictwa, należy dołączyć jako element składowy wniosku właściwe pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 3.2.Wniosek musi być sporządzony w języku polskim. Każdy dokument składający się na wniosek i sporządzony w języku obcym musi być złożony wraz z jego tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. 3.3. Wniosek oraz wszystkie załączniki, oświadczenia i dokumenty, wymagające podpisu Wykonawcy, muszą być podpisane, przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym i wymaganiami ustawowymi. 3.4. Wszelkie poprawki w treści wniosku muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej wniosek. 3.5.Dokumenty (z wyłączeniem pełnomocnictw oraz oświadczeń, o których mowa poniżej) składane są w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę z zastrzeżeniem pkt 3.5.1. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. 3.5.1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane - kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. 3.6. Oświadczenie, w zakresie art. 22 ust. 1 pkt. 1 - 4 ustawy PZP oraz zobowiązanie podmiotów trzecich do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - o którym mowa w pkt. III)6 - składane jest w formie oryginału. 3.7.Zamawiający zaleca, aby strony wniosku były trwale ze sobą połączone i kolejno ponumerowane, z zastrzeżeniem sytuacji opisanej w pkt. 3.8 Ogłoszenia. 3.8. W przypadku gdyby we wniosku zawarte były informacje, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art.11 ust.4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz.1503 z póź.zm.), Wykonawca winien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W związku z niniejszym, informacje te winny być załączone odrębnie do wniosku - w opakowaniu oznaczonym klauzulą Nie udostępniać, informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art.11 ust.4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - lecz w tym samym opakowaniu co wniosek, strony zaś winny być trwale ze sobą połączone i ponumerowane. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje, o których mowa w art. 86 ust.4 ustawy Prawo zamówień publicznych. Uwaga! Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za skutki niezastrzeżenia przez Wykonawcę we wniosku informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa. 4. Miejsce i termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej 4.1.Wniosek należy złożyć w siedzibie Zamawiającego przy Al. KEN 61 w Wydziale Ochrony Środowiska pok. nr 530, do dnia 25.07.2011 r. do godz. 09:00. 4.2.Koperta ma być zaadresowana następująco: URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY URZĄD DZIELNICY URSYNÓW WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISKA Al. KEN 61, 02-777 WARSZAWA Wniosek w trybie licytacji elektronicznej na: Dostawę i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów UWAGA!!! Wejście interesantów do wydziałów Urzędu Dzielnicy Ursynów odbywa się na podstawie JEDNORAZOWEJ PRZEPUSTKI GOŚĆ wydawanej w informacji Wydziału Obsługi Mieszkańców w holu głównym na parterze Urzędu w godz. 8:00 - 16:00. Do uzyskania przepustki niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem. Niniejsze należy uwzględnić w celu dochowania terminu, o którym mowa w pkt IV.4.11) i IV.4.16) 4.1. Ogłoszenia. 4.3.W przypadku błędnego oznakowania przez Wykonawcę koperty, Zamawiający nie poniesie z tego tytułu żadnych sankcji. 5. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca/y, którego/ych oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, zobowiązany/i będzie/ą złożyć Zamawiającemu: - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem umowy regulującej zasady ich współpracy, współdziałania, odpowiedzialności; - wypełniony Formularz Cenowy o którym mowa w pkt IV.4.9) 3. Ogłoszenia sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do Ogłoszenia. Nie dopełnienie powyższych formalności przez wybranego Wykonawcę będzie potraktowane przez Zamawiającego jako niemożność zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i zgodnie z art. 46 ust. 5 pkt 3 ustawy będzie skutkowało zatrzymaniem przez Zamawiającego wadium wraz z odsetkami. 6. Zamawiający żąda od Wykonawcy wskazania we wniosku części zamówienia, którą zamierza powierzyć Podwykonawcom. 7. Wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest w formacie PDF na stronie www.ursynow.waw.pl.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Warszawa: Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów.


Numer ogłoszenia: 246214 - 2011; data zamieszczenia: 17.08.2011

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 201312 - 2011r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5457100, faks 022 5457291.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów. Zakres robót obejmuje: - dostawę poszczególnych elementów płotka do zieleńców - wg opisu technicznego oraz opisu załączonego na rysunku określonego w załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia; - wyznaczenie z udziałem przedstawicieli Wykonawcy oraz Zamawiającego miejsc w terenie, na których będą montowane wygrodzenia; - przygotowanie terenów do montażu słupków (tj. usunięcie wszystkich odpadów kolidujących z wykonaniem prac m.in. kamienie, szkło, metal, gruz i inne odpady pobudowane); - montaż i fundamentowanie słupków; - montaż poprzeczek. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia do dnia 15.11.2011 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Ogłoszenia zamieszczony na stronie www.ursynow.waw.pl..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
34.92.83.10-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Licytacja elektroniczna


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
09.08.2011.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
59.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • P.H.U. WALTER Przemysław Sabat, {Dane ukryte}, 42-202 Częstochowa, kraj/woj. śląskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 162627,85 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    138000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    138000,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    199032,26


  • Waluta:
    PLN.

Adres: Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: mkaras@um.warszawa.pl
tel: +48 22 4431400
fax: +48 22 4431402
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-01-26
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 20131220110
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-07-14
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [LE]: Licytacja Elektroczniczna
Czas na realizację: 15293 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.ursynow.waw.pl
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
34928310-4 Ogrodzenia ochronne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa i montaż płotków (wygrodzeń trawników ) na terenach zieleni Dzielnicy Ursynów. P.H.U. WALTER Przemysław Sabat
Częstochowa
2011-08-17 138 000,00