TI Tytuł PL-Rzeszów: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 211002-2013
PD Data publikacji 27/06/2013
OJ Dz.U. S 123
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Archiwum Państwowe w Rzeszowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 25/06/2013
DT Termin 05/08/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
RC Kod NUTS PL32
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/06/2013    S123    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Rzeszów: Usługi projektowania architektonicznego

2013/S 123-211002

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Archiwum Państwowe w Rzeszowie
ul. Bożnicza 2
Osoba do kontaktów: Jan Basta, Paweł Dudek, Grzegorz Jastrzębski
35-064 Rzeszów
POLSKA
Tel.: +48 178532670
E-mail: sekretariat@rzeszow.ap.gov.pl
Faks: +48 178538304

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: archiwum państwowe
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie dokumentacji projektowej budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie wraz z infrastrukturą techniczną oraz późniejszym pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją zadania i przeniesieniem autorskich praw majątkowych
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych

Kod NUTS PL32

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej z infrastrukturą techniczną oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z kosztorysami i przedmiarami robót budowlanych budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie, w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę oraz projektami wykonawczymi, przedmiarami robót, informacją BIOZ tj. dokumentacją niezbędną do przeprowadzenia postępowania o zamówienie Publiczne na wyłonienie wykonawcy zaprojektowanych robót jak również późniejszym pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją zadania.
Dokumentacja projektowa musi zostać opracowana na podstawie załączonego Projektu koncepcyjnego budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11)
Teren planowanej inwestycji położony jest w Rzeszowie przy ul. Warneńczyka na działkach 834/4 i 834/5 obr. 219.
2. Dostępne materiały wyjściowe do opracowania dokumentacji:
a) Projekt koncepcyjny budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie,
b) Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego,
c) Oświadczenie o warunkach przyłączenia do sieci gazowej obiektu budowlanego,
d) Oświadczenie o zapewnieniu dostaw energii elektrycznej,
e) Warunki techniczne przyłączenia do sieci wodociągowej, kan. sanitarnej oraz kan. deszczowej.
3. Dokumentację należy opracować w następującym zakresie:
a) projekt budowlany wraz z ogrodzeniem i zagospodarowaniem terenu (architektura, konstrukcja oraz pozostałe wszystkie branże) - 4 egz.,
b) projekty wykonawcze (wszystkie branże) - 4 egz.,
c) przedmiary robót (wszystkie branże + wyposażenie) - 2 egz.,
d) szczegółowe kosztorysy inwestorskie (wszystkie branże + wyposażenie), oraz zagospodarowanie te-renu - 2 egz., wraz z obowiązkiem ich aktualizacji co najmniej przez okres 2 lat.
e) projekt wyposażenia magazynów archiwalnych - 2 egz.
f) projekt wyposażenia archiwum w sprzęt i oznaczenia p.poż, - 2 egz.
g) projekt aranżacji / architektury wnętrz (m.in. kolorystyka wnętrz) na podstawie załączonej koncepcji - 2 egz.
h) opinie, uzgodnienia, operaty, warunki i decyzje niezbędne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą w formie odrębnych opracowań (projektów), specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - dla wszystkich branż (w tym rozwiązania kolizji) - po 2 egz.,
i) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - po 4 egz. wpięte do projektu budowlane-go,
j) dokumentacja geotechniczna,
k) zbiorcze zestawienie kosztów w których będzie przewidziane wynagrodzenie za obsługę inwestycji (nadzoru w poszczególnych branżach),
l) kompletna dokumentacja w wersji elektronicznej (PDF).
4. Opracowanie projektów wykonawczych, przedmiaru robót, informacji BIOZ, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. (Dz.U.04.202.2072)
5. Opracowanie kosztorysu inwestorskiego należy sporządzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infra-struktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004r. nr 130, poz.1389)
6. Przez wykonaniu przedmiarów robót, należy rozumieć opracowania zawierające opis robót budowlanych w kolejności technologicznej ich wykonania z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub nakładów rzeczowych.
7. Dokumentacja powinna zawierać: komplet uzgodnień, opinii, umów, operatów, opracowań, projektów, raportów i decyzji wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę w tym charakterystykę energe-tyczną obiektu - zgodnie z obowiązującymi przepisami - ich koszt ponosi wykonawca.
8. Wszystkie pozostałe koszty związane ze sporządzeniem kompletnej dokumentacji ponosi wykonawca. Wykonawca uzyska niezbędne warunki techniczne i uzgodnienia.
9. Wymagania dotyczące opracowanej dokumentacji:
a) opracowaną dokumentację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersjach cyfrowej i papiero-wej,
b) całość dokumentacji projektowej winna być dostarczona w formie elektronicznej w formatach ak-ceptowalnych przez MS Word lub Adobe Acrobat Reader, natomiast wszystkie rysunki, formy gra-ficzne, itp. w plikach z rozszerzeniem jpg, tiff lub pdf, także w wersji edytowalnej w AutoCad
c) dokumentacja elektroniczna winna być odzwierciedleniem dokumentacji projektowej w formie pa-pierowej,
d) projekty budowlane i wykonawcze nie mogą zawierać znaków towarowych wyrobów budowla-nych,
e) Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie pola eksploatacji autorskich praw majątkowych do opracowania objętego zamówieniem,
f) uaktualnienie map do celów projektowych oraz warunków technicznych w zależności od potrzeb leży po stronie Wykonawcy,
g) Wykonawca ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec Zamawiającego i osób trzecich za ewentualne szkody powstałe w związku z wykonaniem zamówienia.
10. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać akceptację przez Zamawiającego do opracowywanej dokumentacji projektowej. W przypadku wniesienia zastrzeżeń przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się do uwzględnienia tych zastrzeżeń. Zastrzeżenia mogą być wnoszone w terminie 5 dni roboczych, liczonych od dnia przekazania poszczególnych części dokumentacji.
11. Po wykonaniu kompletnego przedmiotu Umowy, Wykonawca zobowiązany jest uzyskać jej akceptację przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptują dokumentację Wykonawcy w terminie 14 dni roboczych od dnia jej przedłożenia przez Wykonawcę.
12. Zamawiający będzie miał prawo wglądu, na każdym etapie i na każde żądanie, do procesu projektowania i opracowań projektowych w wersji elektronicznej i papierowej.
13. Zamawiający ma być zapraszany na wszystkie narady i koordynacje projektowe organizowane przez Wykonawcę.
14. Wykonawca ma obowiązek brać udział, poprzez kompetentną i fachową reprezentację projektantów we wszystkich koordynacjach i spotkaniach projektowych organizowanych przez Zamawiającego.
15. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, wówczas wykonawca zobowiązany jest doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.
16. Zakres prac do ujęcia w dokumentacji
a) Zakres prac projektowych dla potrzeb budowy nowej siedziby Archiwum Państwowego w Rzeszo-wie określa niniejsza Specyfikacja. Projektowany budynek powinien uzyskać jakość techniczną zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tego typu obiektów, spełniać aktualne wymagania określone w przepisach ochrony środowiska, uwzględniać rozwiązania energooszczędne oraz odpowiadać wymogom bhp, sanitarno-higienicznym, ppoż oraz bezpieczeństwa.
b) Branża budowlana (projekt budowlany w branży architektonicznej i konstrukcyjnej)
Obiekt należy przystosować do wymagań eksploatacyjnych zgodnie z jego przeznaczeniem wraz z niezbędnymi urządzeniami i wyposażeniem. Warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy określone zostały w -Decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego stanowiącej załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 12).
Układ funkcjonalny, technologię wykonania budynku oraz jego usytuowanie określa -Projekt koncepcyjny budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiący załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11)
c) Warunki ochrony środowiska i zdrowia ludzi
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w -Decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (zał. nr 12) oraz Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11).
d) Zagospodarowanie terenu i urządzeń małej architektury
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w -Decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (zał. nr 12) oraz Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11). Projekt ma obejmować m.in. dojścia, dojazdy, miejsca postojowe i ogrodzenie terenu, a także projekt odprowadzania wód deszczowych. Ponadto należy załączyć projekt zieleni.
e) Branża sanitarna
Zapewnić w projekcie skuteczną obsługę niezbędnych mediów przyłączeniowych: wodociągowe oraz kanalizacyjne (rozdział kanalizacji sanitarnej od kanalizacji deszczowej) na warunkach ustalonych w Decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego stanowiącej załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 12). oraz Warunkach technicznego przyłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej projektowanego budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie (...) (zał. nr 15)
Zaprojektować instalację wody ciepłej i zimnej.
Ponadto zaprojektować instalację centralnego odkurzacza obejmującą budynek administracyjny, oba łączniki oraz pomieszczenia na parterze przy magazynach akt.
f) Ogrzewanie budynku
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11) oraz na podstawie Oświadczenia o warunkach przyłączenia do sieci gazowej obiektu budowlanego (zał. nr 13).
Zamawiający proponuje zaprojektować układ grzewczy dodatkowo zasilany źródłem energii odnawialnej.
g) Instalacja elektryczna
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w Decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (zał. nr 12), Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie (zał. nr 11) oraz Oświadczeniu o zapewnieniu dostaw energii elektrycznej (zał. nr 14).
Projekt w branży instalacji elektrycznej ma obejmować:
- przyłącze energetyczne,
- wewnętrzne instalacje oświetlenia i gniazd wtykowych,
- instalację uziemienia,
- instalację oświetlenia awaryjnego (wewnątrz budynku),
- instalację zasilania awaryjnego w tym serwerowni,
- system oświetlenia nocnego,
- system rejestracji temperatury i wilgotności,
- zewnętrzne instalacje odgromowe,
- oświetlenie zewnętrzne budynku oraz jego otoczenia.
h) Instalacje teletechniczne (telefon, sieć komp., system informacji wizualnej, TV sat. itp.)
Zaprojektować sieć informatyczną dla budynku archiwalnego w kat. 6.
Zaprojektować sieć telefoniczną w oparciu o serwer telekomunikacyjny - centralę telefoniczną IP.
i) Instalacja AV
Zaprojektować instalację AV obejmującą sale konferencyjną oraz gabinet dyrektora. W skład instalacji AV mają wejść następujące instalacje: nagłośnieniowa oraz projekcyjna (sprzężone z instalacją informatyczną oraz oświetleniem).
j) Ochrona przeciwpożarowa
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11) (system alarmu pożarowego –SAP, oraz system detekcji gazu).
k) Bezpieczeństwo budynku
Zaprojektować instalację sygnalizacji włamania i napadu (SAWiN). Ponadto Zamawiający wymaga zaprojektowanie systemu telewizji dozorowej (na zewnątrz i wewnątrz budynku) oraz systemu umożliwiającego kontrolę dostępu do poszczególnych stref (kontrola dostępu dla pracowników oraz uczestników imprez do poszczególnych pomieszczeń wraz z rejestrowaniem dostępu), z podziałem przewidzianym w Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie, stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11).
l) Wyposażenie magazynów
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11), tj. wyposażenie magazynów archiwalnych w regały jezdne.
m) Wentylacja i klimatyzacja
Zaprojektować rozwiązania przewidziane w Projekcie koncepcyjnym budynku Archiwum Państwowego w Rzeszowie stanowiącym załącznik do niniejszej Specyfikacji (zał. nr 11).
17. Zamawiający dopuszcza by Wykonawca zamówienia w ramach jego wykonania dokonywał od-stępstw od wymagań określonych w załączonym do niniejszej Specyfikacji Projekcie koncepcyj-nym (...) (zał. nr 11) pod warunkiem jednak, że odstępstwa te zostaną prze Zamawiającego pisemnie zaakceptowane.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
powyżej 130 000 euro
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 90 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium wykonawca wnosi w formie określonej art.45 ust. 6 ustawy Pzp w wysokości: 30 000,00 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego:
NBP 06 1010 1528 0025 2513 9120 1000
Za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę uznania rachunku Zamawiającego.
3. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia oryginał dokumentu należy złożyć w siedzibie Zamawiającego - przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod wa-runkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
a) gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych,
b) okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia
5. Wadium wniesione w formie poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub poręczenia udzielonego przez podmiot, o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
a) poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych,
b) poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres zwią-zania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z treści dokumentu wa-dium, wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia winno jednoznacznie wynikać, że gwarancja lub poręczenie zostało udzielone wszystkim podmiotom składającym wspólną ofertę.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
dowolna
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania za-mówienia,
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
3. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie prowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia.
4. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu w zakresie 1.b. zostaną ocenieni wykonawcy, którzy wykażą wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert ( jeżeli ten okres jest krótszy- w tym okresie) należycie dokumentacji projektowej obiektu budowlanego zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) o powierzchni powyżej 2,5 tys. m2
5. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu w zakresie 1.c. zostaną ocenieni wykonawcy, którzy wykażą się dysponowaniem:
a) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
b) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projek-towaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
c) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
d) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w pro-jektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
e) co najmniej jednej osoby posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej, która posiada minimum 5 – letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
6. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu w zakresie 1.d. zostaną ocenieni wykonawcy, którzy wykażą, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę 200 000,00 PLN.
7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. 1. muszą zostać spełnione przez Wykonawców łącznie,
b) brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, musi zostać wykazany przez każdego z Wykonawców
8. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
9. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp.
10. Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunkówudziału w postępowaniu.
Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu dotyczących:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonaniazamówienia,
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej
11. W celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wyklu-czenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp należy załączyć następujące dokumenty:
a) oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia (wzór – zał. nr 7);
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospo-darczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem skła-dek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem ter-minu składania ofert;
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
g) aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
12. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospo-darczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
13. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 7 pp b-d, f składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
14. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 7 pp e składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11.
15. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt.7, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.- wystawione z odpowiednią datą wymaganą dla tych dokumentów.
16. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
17. W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
18. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, Wykonawcy w okolicznościach o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
19. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku in-nych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
20. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
21. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, wymagane w pkt. 2. pp. 1. winne być składane w formie oryginału.
22. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu w ww. zakresie . zostaną ocenieni wykonawcy, którzy wykażą, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę 200 000,00 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełnienia warunków:
1. Dokumenty, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu oceny spełniania przez Wykoanwcę warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy pzp.
1.1.wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
1.2..Określenie usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o usługach niewykonanych lub wykonanych nienalezycie:
a) wykaz winien wskazywać wykonanie usługi wykonania co najmniej jednej dokumentacji projekto-wej obiektu budowlanego zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo b-dowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) o powierzchni powyżej 2,5 tys. m2 w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli ten okres jest krótszy- w tym okresie;
b) złożone poświadczenia winny potwierdzać należyte wykonanie co najmniej jednej dokumentacji projektowej obiektu budowlanego zaliczonego do kategorii IX o powierzchni powyżej 2,5 tys. m2 zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli ten okres jest krótszy- w tym okresie;
1.3.wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzial-nych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
1.4.informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2. dowodem, o których mowa w 1.1., jest poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykony-wanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
2.1. W miejsce poświadczeń, o których mowa w pkt. 2 Wykonawca może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług określonew § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiajacy od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.u. Nr226, poz.1817).
3. Dokumenty, o których mowa w pkt. 1-2 winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę -poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci /za zgodność z oryginałem/.
4.Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
5. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu zostaną ocenieni Wykonawcy, którzy:
a) wykażą się wykonaniem usługi wykonania co najmniej jednej dokumentacji projektowej obiektu budowlanego zaliczonego do kategorii IX zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) o powierzchni powyżej 2,5 tys. m2 w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli ten okres jest krótszy- w tym okresie;
b)wykażą dysponowanie osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w tym:
1. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
2. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projek-towaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
3. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycz-nych, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
4. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazo-wych, wodociągowych i kanalizacyjnych, która posiada minimum 5 –letnie doświadczenie w pro-jektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
5. co najmniej jednej osoby posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej, która posiada minimum 5 – letnie doświadczenie w projektowaniu od momentu uzyskania uprawnień bez ograniczeń;
c)wykażą, że posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę 200 000,00 PLN.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
AG.26.3.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.8.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 5.8.2013 - 10:30

Miejscowość:

Archiwum Państwowe w Rzeszowie. ul. Bożnicza 2 35-064 Rzeszów

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składaniaodwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającegopodjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jestzobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzucasię niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie orazwskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznejopatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanegocertyfikatu.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącejpodstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnychwarunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym UniiEuropejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którympowzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościachstanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
25.6.2013
Adres: ul. Bożnicza 2, 35-064 Rzeszów
woj. PODKARPACKIE
Dane kontaktowe: email: sekretariat@rzeszow.ap.gov.pl
tel: +48 178532670
fax: +48 178538304
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-08-05
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 21100220131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-06-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 30000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 000 000 PLN  -  1 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod: Archiwum Państwowe w Rzeszowie
ul. Bożnicza 2, 35-064 Rzeszów, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego