Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości zimowej na terenie miasta Olsztyna w sezonie 2011/2012. - pl-olsztyn: sól drogowa
Opis przedmiotu przetargu: przedmiotem zamówienia jest dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości zimowej w ilości 7 000 ton, w tym prawo opcji do 4 000 ton soli (możliwość rozszerzenia zakresu zamówienia). przez dostawę soli drogowej należy rozumieć zakup soli oraz jej dostarczenie na miejsce wskazane przez zamawiającego (olsztyn). zamówienie podstawowe – 3 000 ton soli. prawo opcji do 4 000 ton soli. zamawiający na pewno kupi 3 000 ton soli, zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od panujących warunków atmosferycznych, skutkujących potrzebą zwiększenia dostaw soli. podstawą realizowania prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego wyrażone na piśmie. ii.1.6)

TI | Tytuł | PL-Olsztyn: Sól drogowa |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 219661-2011 |
PD | Data publikacji | 13/07/2011 |
OJ | Dz.U. S | 132 |
TW | Miejscowość | OLSZTYN |
AU | Nazwa instytucji | Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
DS | Dokument wysłany | 11/07/2011 |
DD | Termin składania wniosków o dokumentację | 23/08/2011 |
DT | Termin | 24/08/2011 |
NC | Zamówienie | 2 - Zamówienie publiczne na dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34927100 - Sól drogowa |
OC | Pierwotny kod CPV | 34927100 - Sól drogowa |
RC | Kod NUTS | PL622 |
IA | Adres internetowy (URL) | www.mzdim.olsztyn.pl |
PL-Olsztyn: Sól drogowa
2011/S 132-219661
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Dostawy
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie
ul. Szrajbera 9/10
Kontaktowy: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie (pok. 108)
Do wiadomości: Sławomir Chmarycz
10-007 Olsztyn
POLSKA
Tel. +48 895353508
E-mail: s.chmarycz@olsztyn.mzdim.pl
Faks +48 895353501
Adresy internetowe
Ogólny adres instytucji zamawiającej www.mzdim.olsztyn.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie
ul. Szrajbera 9/10
Kontaktowy: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie (pok. 112)
Do wiadomości: Sławomir Chmarycz
10-007 Olsztyn
POLSKA
Tel. +48 895353508
E-mail: s.chmarycz@mzdim.olsztyn.pl
Faks +48 895353501
Internet: www.mzdim.olsztyn.pl
Ogólne usługi publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Kupno
Główne miejsce realizacji dostawy Olsztyn.
Kod NUTS PL622
Przez dostawę soli drogowej należy rozumieć zakup soli oraz jej dostarczenie na miejsce wskazane przez zamawiającego (Olsztyn).
Zamówienie podstawowe – 3 000 ton soli.
Prawo opcji - do 4 000 ton soli.
Zamawiający na pewno kupi 3 000 ton soli,
Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od panujących warunków atmosferycznych, skutkujących potrzebą zwiększenia dostaw soli. Podstawą realizowania prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego wyrażone na piśmie.
34927100
Zamówienie podstawowe – 3 000 ton soli.
Prawo opcji - do 4 000 ton soli.
Zamawiający na pewno kupi 3 000 ton soli,
Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od panujących warunków atmosferycznych, skutkujących potrzebą zwiększenia dostaw soli. Podstawą realizowania prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego wyrażone na piśmie.
Bez VAT 1 540 000,00 PLN
proszę podać opis takich opcji: Prawo opcji - do 4 000 ton soli.
Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od panujących warunków atmosferycznych, skutkujących potrzebą zwiększenia dostaw soli. Podstawą realizowania prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego wyrażone na piśmie.
wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji: w miesiącach: 7 (od udzielenia zamówienia)
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
2. W celu zapewnienia należytego wykonania umowy, wykonawca wnosi zabezpieczenie w wysokości 5 % ceny brutto podanej w ofercie. Zwrot zabezpieczenia nastąpi w terminie 30 dni od wykonania zamówienia i uznania go przez zamawiającego za należycie wykonane.
1) oświadczenia wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 4 do siwz),
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
4. W przypadku składania oferty wspólnej dokumenty, o których mowa w pkt 2 składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
5. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 2:
1) ppkt 2, 3, 4, 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) ppkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp.
6. Dokumenty, o których mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. a i c oraz ppkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 4 ppkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis pkt. 5 stosuje się odpowiednio.
8. Jeżeli dokumenty określone w pkt 1 będą zawierały informacje wyrażone w walucie innej niż PLN, zamawiający w celu zweryfikowania spełniania warunków, dokona przeliczenia waluty obcej na PLN według średniego kursu NBP z dnia poprzedzającego dzień składania ofert.
9. Forma dokumentów musi spełniać wymagania rozporządzenia z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę).
W tym zakresie zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 500 000 PLN,
b) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 300 000 PLN.
W przypadku oferty wspólnej warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
W celu wykazania spełniania przez wykonawcę ww. warunku, zamawiający żąda złożenia następujących dokumentów:
1) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
2) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia,
W tym zakresie zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował co najmniej 2 dostawy soli drogowej po min. 3 000 ton każda.
W celu wykazania spełniania przez wykonawcę ww warunku, zamawiający żąda złożenia następującego dokumentu:
— wykazu wykonanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie (załącznik nr 5 do siwz).
SEKCJA IV: PROCEDURA
Dokumenty odpłatne Nie
Miejsce
Miejski Zarząd Dróg i Mostów, ul. Szrajbera 9/10, 10-007 Olsztyn, pok. 212.
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
TI | Tytuł | PL-Olsztyn: Sól drogowa |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 315511-2011 |
PD | Data publikacji | 08/10/2011 |
OJ | Dz.U. S | 194 |
TW | Miejscowość | OLSZTYN |
AU | Nazwa instytucji | Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 6 - Podmiot prawa publicznego |
HA | EU Institution | - |
DS | Dokument wysłany | 06/10/2011 |
NC | Zamówienie | 2 - Dostawy |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 9 - Nie dotyczy |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 34927100 - Sól drogowa |
OC | Pierwotny kod CPV | 34927100 - Sól drogowa |
RC | Kod NUTS | PL622 |
IA | Adres internetowy (URL) | www.mzdim.olsztyn.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Olsztyn: Sól drogowa
2011/S 194-315511
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie
ul. Szrajbera 9/10
Osoba do kontaktów: Sławomir Chmarycz
10-007 Olsztyn
Polska
Tel.: +48 895353508
E-mail: s.chmarycz@mzdim.olsztyn.pl
Faks: +48 895353501
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mzdim.olsztyn.pl
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Olsztyn.
Kod NUTS PL622
Przez dostawę soli drogowej należy rozumieć zakup soli oraz jej dostarczenie na miejsce wskazane przez zamawiającego (Olsztyn).
Zamówienie podstawowe – 3 000 ton soli.
Prawo opcji - do 4 000 ton soli.
Zamawiający na pewno kupi 3 000 ton soli,
Zamawiający skorzysta z prawa opcji w zależności od panujących warunków atmosferycznych, skutkujących potrzebą zwiększenia dostaw soli. Podstawą realizowania prawa opcji będzie oświadczenie woli zamawiającego wyrażone na piśmie.
34927100
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Sekcja IV: Procedura
Ogłoszenie o zamówieniu
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 132-219661 z dnia 13.7.2011
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad - Elbląg Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
82-300 Elbląg
Polska
Wartość: 1 540 000,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 066 400,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 7
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 21966120111 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-07-13 |
Rodzaj zamówienia: | dostawy |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 7 miesięcy |
Wadium: | 30000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 1 000 000 PLN - 1 500 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.mzdim.olsztyn.pl |
Informacja dostępna pod: | Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Olsztynie ul. F. Szrajbera 9/10, 10-007 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 23/08/2011 |
Okres związania ofertą: | 60 dni |
Kody CPV
34927100-2 | Sól drogowa |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Sonda wieloparametryczna. | Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad - Elbląg Sp. z o.o. Elbląg | 2011-09-30 | 2 066 400,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-09-30 Dotyczy cześci nr: 0 Kody CPV: 34927100 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 2 066 400,00 zł Minimalna złożona oferta: 2 066 400,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 2 066 400,00 zł Maksymalna złożona oferta: 2 066 400,00 zł |