TITytułPolska-Polkowice: Autobusy elektryczne
NDNr dokumentu234521-2017
PDData publikacji21/06/2017
OJDz.U. S117
TWMiejscowośćPOLKOWICE
AUNazwa instytucjiPrzedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany16/06/2017
DTTermin27/07/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV34121100 - Autobusy transportu publicznego
34121400 - Autobusy niskopodłogowe
34144910 - Autobusy elektryczne
OCPierwotny kod CPV34121100 - Autobusy transportu publicznego
34121400 - Autobusy niskopodłogowe
34144910 - Autobusy elektryczne
RCKod NUTSPL516
IAAdres internetowy (URL)www.pgmikm.polkowice.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie zamówień publicznych 2014/24/UE

21/06/2017    S117    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Polkowice: Autobusy elektryczne

2017/S 117-234521

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2014/24/UE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa i adresy
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach
ul. 3 Maja 51
Polkowice
59-100
Polska
Osoba do kontaktów: Barbara Styrnał
Tel.: +48 767469029
E-mail: b.styrnal@pgmikm.polkowice.pl
Faks: +48 767469030
Kod NUTS: PL516


Adresy internetowe:

Główny adres: www.pgmikm.polkowice.pl

Adres profilu nabywcy: www.bip.pgmikm.polkowice.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.3)Komunikacja
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: http://www.bip.pgmikm.polkowice.pl/
Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres podany powyżej
I.4)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inny rodzaj: jednostka organizacyjna gminy polkowice
I.5)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: gospodarka mieszkaniowa i komunikacja miejska

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

Dzierżawa z możliwością późniejszego odkupu (prawo opcji) dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym.

Numer referencyjny: DZPA.231.3.9.2017
II.1.2)Główny kod CPV
34144910
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Dostawy
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dzierżawa z możliwością późniejszego odkupu (prawo opcji) dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym” stanowiącego kolejny etap działań w ramach przedsięwzięcia pn.: „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego wraz z budową i przebudową infrastruktury transportu publicznego oraz systemem dynamicznej informacji pasażerskiej w gminie Polkowice”.

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu [przedmiot dostawy]:

a) dwie sztuki autobusów z napędem w stu procentach elektrycznym, fabrycznie nowych, identycznych, wyprodukowanych przez jednego producenta nie wcześniej niż w 2017 r. i nieeksploatowanych, z ładowarką zabudowaną w autobusie (falownik trakcyjny Plug-In), pozwalającą na ładowanie autobusu Plug-In z każdego standardowego gniazda 63A, wyposażonych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza dostawy prototypów.

II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
34121100
34121400
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL516
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Miasto Polkowice 59-100, ul. 3 Maja 51.

II.2.4)Opis zamówienia:

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu [przedmiot dostawy]:

a) dwie sztuki autobusów z napędem w stu procentach elektrycznym, fabrycznie nowych, identycznych, wyprodukowanych przez jednego producenta nie wcześniej niż w 2017 r. i nieeksploatowanych, z ładowarką zabudowaną w autobusie (falownik trakcyjny Plug-In), pozwalającą na ładowanie autobusu Plug-In z każdego standardowego gniazda 63A, wyposażonych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza dostawy prototypów,

b) niezbędny sprzęt i narzędzia specjalistyczne, konieczne do wykonywania napraw autobusów zgodnie z udzieloną autoryzacją,

c) niezbędny sprzęt i oprogramowanie do wykonywania diagnostyki zgodnie z udzieloną autoryzacją, wraz z licencją i aktualizacjami, ważnymi przez 3 letni okres gwarancji.

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i na ustalonych warunkach umownych. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć autobusy do siedziby Zamawiającego na własny koszt.

Zamawiający ma prawo oznakowania (np. oklejenia) powierzonych autobusów logo Gminy, umieszczania na autobusach reklam, montażu innego wyposażenia dodatkowego (np. system zliczania potoków pasażerskich, itp.) bez utraty gwarancji pojazdu, we własnym zakresie i na własny koszt. W przypadku zwrotu pojazdów po zakończeniu umowy Wykonawca nie będzie dochodził zwrotu kosztów w związku z zamontowaniem lub demontowaniem dodatkowego wyposażenia oraz za pozostałe po demontażu ślady.

Prawo opcji – w przypadku podjęcia decyzji przez Zamawiającego o odkupie autobusów (jest to uprawnienie zamawiającego, z którego nie musi on skorzystać) – odkup dwóch autobusów, tj. odkup całego przedmiotu dostawy, nastąpi po upływie okresu dzierżawy, w cenie ustalonej jako: wartość autobusów pomniejszona o faktycznie poniesione koszty ich dzierżawy.

Okres dzierżawy dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym wynosi 12 miesięcy, licząc od dnia ich wydania. Okres ten może ulec wydłużeniu do dwóch lat, tj. o kolejne 12 miesięcy. Po tym czasie nastąpi odkup autobusów lub umowa wygasa. Okres dzierżawy może ulec skróceniu wyłącznie przy wcześniejszej decyzji Zamawiającego o odkupie autobusów. Decyzja o przedłużeniu okresu dzierżawy autobusów przez Zamawiającego i pisemne powiadomienie o tym Wykonawcy nastąpi nie później niż do końca roku dzierżawy pojazdów.

Decyzja o odkupie autobusów przez Zamawiającego nastąpi nie później niż do końca drugiego roku dzierżawy pojazdów, i uzależniona jest przede wszystkim od otrzymania środków zewnętrznych (dofinansowania) na ten cel.

Wykonawca udziela gwarancję całopojazdową na autobusy na okres 3 lat od daty dostawy (dostarczenia – w oparciu o protokół odbioru końcowego), bez limitu kilometrów.

Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rozpoczynają swój bieg w dniu podpisania protokołu odbioru końcowego i wygasają po upływie pięciu lat.

Wykonawca zapewni przez okres co najmniej 10 lat od daty odbioru końcowego dostarczonych autobusów dostępność części zamiennych do napraw gwarancyjnych, a w przypadku napraw pogwarancyjnych oraz nie objętych gwarancją możliwość zakupu części zamiennych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji któregokolwiek z dostarczonych autobusów oraz dostawę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze licząc od daty złożenia zamówienia.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca wskaże Zamawiającemu co najmniej jedną stacją serwisową, w odległości do 100 km od siedziby Zamawiającego, zapewniającą obsługę oferowanych pojazdów.

W przypadku braku wykazania takiej stacji wszystkie naprawy wykonywane będą w serwisie Wykonawcy lub w innym autoryzowanym serwisie wskazanym przez Wykonawcę. Transport autobusów do Serwisu Wykonawcy oraz zwrot autobusów Zamawiającemu odbywać się będzie bez względu na odległość na koszt Wykonawcy, zgodnie z § 7 ust. 1 wzoru umowy.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryteria określone poniżej
Kryterium jakości - Nazwa: Zużycie energii / Waga: 17
Kryterium jakości - Nazwa: Parametry techniczne / Waga: 16
Kryterium jakości - Nazwa: Skrócenie terminu wykonania zamówienia (terminu dostawy) / Waga: 5
Kryterium jakości - Nazwa: Okres udzielonej gwarancji na baterie liniowe / Waga: 2
Cena - Waga: 60
II.2.6)Szacunkowa wartość
II.2.7)Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Okres w dniach: 631
Niniejsze zamówienie podlega wznowieniu: nie
II.2.10)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Opis opcji:

Prawo opcji – w przypadku podjęcia decyzji przez Zamawiającego o odkupie autobusów (jest to uprawnienie zamawiającego, z którego nie musi on skorzystać) – odkup dwóch autobusów, tj. odkup całego przedmiotu dostawy, nastąpi po upływie okresu dzierżawy, w cenie ustalonej jako: wartość autobusów pomniejszona o faktycznie poniesione koszty ich dzierżawy.

II.2.12)Informacje na temat katalogów elektronicznych
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki udziału
III.1.1)Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Wykaz i krótki opis warunków:

1. Zamawiający określa takie same warunki udziału w postępowaniu dla wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia samodzielnie, jak i dla wykonawców występujących wspólnie, na podstawie

art. 23 ust. 1 ustawy Pzp.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy:

a) nie podlegają wykluczeniu;

b) spełniają warunki udziału w postępowaniu, w zakresie określonym przez Zamawiającego – Zamawiający nie precyzuje warunku udziału w postępowaniu w zakresie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, którego spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

3.Podstawy wykluczenia wykonawcy z postępowania:

3.1.Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy;

3.2.Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawców na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1, 2 i 4-8 ustawy.

4.Wykluczenie wykonawcy następuje zgodnie z art. 24 ust. 7 ustawy.

5.Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz pkt 16-20 ustawy, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Regulacji, o której mowa w zdaniu pierwszym nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

6.Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 5.

7.Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

8.Zgodnie z art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający może, w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, o ile taka możliwość została przewidziana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w ogłoszeniu o zamówieniu.

9. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć niżej wymienione oświadczenia i dokumenty:

Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w art. 25a ust. 2 ustawy, który będzie stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

JEDZ winien byś sporządzony i wypełniony zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi załącznik do SIWZ. JEDZ należy złożyć w oryginale.

Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu, zamieszcza informacje o podwykonawcach w JEDZ, o którym mowa w pkt 9 oraz składa wraz z ofertą JEDZ dotyczący tych podwykonawców. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ składa każdy z nich.

III.1.2)Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

III.1.3)Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, zapewniającej wykonanie zamówienia.

2. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże:

- należytą realizację w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie, co najmniej dwóch dostaw w ramach odrębnych zamówień, każda na min. 1 autobus ze stuprocentowym napędem elektrycznym zasilanym bateriami liniowymi.

Zamawiający nie uwzględni w wymaganych dostawach autobusów z napędem hybrydowym.

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Warunki udziału w postępowaniu zostaną spełnione wyłącznie wtedy, jeżeli warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej zostanie spełniony co najmniej przez jednego z wykonawców występujących wspólnie.

3. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę powyżej wymienionych warunków udziału w postępowaniu, wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć niżej wymienione oświadczenia i dokumenty:

3.1. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w art. 25a ust. 2 ustawy, który będzie stanowić wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

JEDZ winien byś sporządzony i wypełniony zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. W załączniku Nr 1 do tego Rozporządzenia zawarta jest Instrukcja wypełniania JEDZ.

Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, zamieszcza informacje o tych podmiotach w JEDZ, o którym mowa w pkt 3.1 składa wraz z ofertą JEDZ dotyczący każdego z tych podmiotów.

4.Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy, tj. wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2015 r., poz. 184, 1618 i 1634), złożyli odrębne oferty w przedmiotowym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia (sporządzone wg wzoru Zamawiającego: Informacja o przynależeniu do grupy kapitałowej). W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, wykonawca wraz ze złożeniem oświadczenia może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 ustawy, oddzielnie składa ww. dokument.

5.Na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności wskazane w JEDZ:

1) spełnianie warunków udziału w postępowaniu, określonych w rozdziale III SIWZ w pkt. 8,

2) spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego w załączniku nr 1 do SIWZ,

3) brak podstaw wykluczenia, określonych w rozdziale III SIWZ w pkt. 3.

Ww. dokumenty Wykonawca składa dla podwykonawców lub innych podmiotów, na zdolnościach których polega przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu, wskazanych w JEDZ, w odniesieniu do każdego z tych podmiotów. Podobnie dokumenty składa każdy z wykonawców występujących wspólnie.

III.1.5)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.2)Warunki dotyczące zamówienia
III.2.2)Warunki realizacji umowy:

Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określone zostały we wzorze Umowy, stanowiącym rozdział D – SIWZ.

III.2.3)Informacje na temat pracowników odpowiedzialnych za wykonanie zamówienia

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
IV.1.4)Zmniejszenie liczby rozwiązań lub ofert podczas negocjacji lub dialogu
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: nie
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
IV.2.2)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału
Data: 27/07/2017
Czas lokalny: 12:00
IV.2.3)Szacunkowa data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału wybranym kandydatom
IV.2.4)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału:
Polski
IV.2.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w miesiącach: 2 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.2.7)Warunki otwarcia ofert
Data: 27/07/2017
Czas lokalny: 12:30
Miejsce:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, ul. 3 Maja 51, 59-100 Polkowice – sala konferencyjna na I piętrze, pok. nr 17.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje na temat procesów elektronicznych
VI.3)Informacje dodatkowe:

Wymogi formalne: 1.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym integralną część niniejszej SIWZ.

2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7.

6. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych.

7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału Wykonawców w postępowaniu.

9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

10. Zamawiający nie przewiduje zebrania wykonawców.

11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją, w ramach zamówienia na dostawy, zgodnie z art. 36a ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.

Termin wykonania zamówienia – maksymalnie do 38 tygodni od dnia podpisania umowy (*zgodnie z ofertą Wykonawcy, Zamawiający przyjął Skrócenie terminu realizacji zamówienia jako jedno z kryteriów oceny ofert w przedmiotowym postępowaniu).

Zgodnie z art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający może, w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, o ile taka możliwość została przewidziana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w ogłoszeniu o zamówieniu.

Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia przed terminem składania ofert wadium w wysokości: 80 000 PLN (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych i 00/100). Informacje na temat wadium zostały szczegółowo określone w SIWZ.

Na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności wskazane w JEDZ:

1) spełnianie warunków udziału w postępowaniu, określonych w rozdziale III SIWZ w pkt. 8 (wykaz dostaw)

2) spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ (zał. nr 1 do SIWZ – Szczegółowy opis oferowanego autobusu komunikacji miejskiej i jego wyposażenia, Protokół z badań wykonanych według metodyki testu SORT 2, dla oferowanego typu autobusów – na potwierdzenie wielkości zużycia paliwa – energii elektrycznej w cyklu jezdnym SORT 2, Świadectwo homologacji typu pojazdu )

3) brak podstaw wykluczenia, określonych w rozdziale III SIWZ w pkt. 3.

Zgodnie z Rozdz. IV SIWZ, pkt. III.6.Dokumenty podmiotów zagranicznych: Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o którym mowa w rozdziale IV SIWZ w pkt. III. 5: 1) pkt 1) – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy,

2) pkt 2)-4) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;

b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587840
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
VI.4.3)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:

1. Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej.

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 Pzp.

3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

5. Zgodnie z art. 180 ust. 4 pzp Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby (adres: Urząd Zamówień Publicznych,

ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa, Polska, strona internetowa: www.uzp.gov.pl) w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

6. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy zdanie drugie, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.

9. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 7 i 8 SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

10. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,

2) 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, jeżeli Zamawiający, nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

11. Zasady postępowania po wniesieniu odwołania, zostały określone w Dziale VI ustawy Pzp.

12. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

13. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.

14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. Prawo pocztowe, jest równoznaczne z jej wniesieniem.

15. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części.

16. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna.

VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587840
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16/06/2017
TITytułPolska-Polkowice: Autobusy elektryczne
NDNr dokumentu323703-2017
PDData publikacji17/08/2017
OJDz.U. S156
TWMiejscowośćPOLKOWICE
AUNazwa instytucjiPrzedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany16/08/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
PCKod CPV34121100 - Autobusy transportu publicznego
34121400 - Autobusy niskopodłogowe
34144910 - Autobusy elektryczne
OCPierwotny kod CPV34121100 - Autobusy transportu publicznego
34121400 - Autobusy niskopodłogowe
34144910 - Autobusy elektryczne
RCKod NUTSPL516
IAAdres internetowy (URL)www.pgmikm.polkowice.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie zamówień publicznych 2014/24/UE

17/08/2017    S156    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Polkowice: Autobusy elektryczne

2017/S 156-323703

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Wyniki postępowania

Dostawy

Dyrektywa 2014/24/UE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa i adresy
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach
ul. 3 Maja 51
Polkowice
59-100
Polska
Osoba do kontaktów: Barbara Styrnał
Tel.: +48 767469029
E-mail: b.styrnal@pgmikm.polkowice.pl
Faks: +48 767469030
Kod NUTS: PL516


Adresy internetowe:

Główny adres: www.pgmikm.polkowice.pl

Adres profilu nabywcy: www.bip.pgmikm.polkowice.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.4)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inny rodzaj: jednostka organizacyjna gminy polkowice
I.5)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: gospodarka mieszkaniowa i komunikacja miejska

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

„Dzierżawa z możliwością późniejszego odkupu(prawo opcji) dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym”.

Numer referencyjny: DZPA.231.3.9.2017
II.1.2)Główny kod CPV
34144910
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Dostawy
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dzierżawa z możliwością późniejszego odkupu(prawo opcji) dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym” stanowiącego kolejny etap działań w ramach przedsięwzięcia pn.: „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego wraz z budową i przebudową infrastruktury transportu publicznego oraz systemem dynamicznej informacji pasażerskiej w gminie Polkowice”.

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu [przedmiot dostawy]:

a) dwie sztuki autobusów z napędem w stu procentach elektrycznym, fabrycznie nowych, identycznych,wyprodukowanych przez jednego producenta nie wcześniej niż w 2017 r. i nieeksploatowanych, z ładowarką zabudowaną w autobusie (falownik trakcyjny Plug-In), pozwalającą na ładowanie autobusu Plug-In z każdego standardowego gniazda 63A, wyposażonych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza dostawy prototypów.

II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.7)Całkowita wartość zamówienia (bez VAT)
Najtańsza oferta: 3 399 000.00 PLN / Najdroższa oferta: 3 399 000.00 PLN brana pod uwagę
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
34121100
34121400
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL516
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Miasto Polkowice 59-100, ul. 3 Maja 51.

II.2.4)Opis zamówienia:

Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu [przedmiot dostawy]:

a) dwie sztuki autobusów z napędem w stu procentach elektrycznym, fabrycznie nowych, identycznych,wyprodukowanych przez jednego producenta nie wcześniej niż w 2017 r. i nieeksploatowanych, z ładowarką zabudowaną w autobusie (falownik trakcyjny Plug-In), pozwalającą na ładowanie autobusu Plug-In z każdego standardowego gniazda 63A, wyposażonych zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Zamawiający nie dopuszcza dostawy prototypów,

b) niezbędny sprzęt i narzędzia specjalistyczne, konieczne do wykonywania napraw autobusów zgodnie z udzieloną autoryzacją,

c) niezbędny sprzęt i oprogramowanie do wykonywania diagnostyki zgodnie z udzieloną autoryzacją, wraz z licencją i aktualizacjami, ważnymi przez 3 letni okres gwarancji.

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SIWZ,zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i na ustalonych warunkach umownych. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć autobusy do siedziby Zamawiającego na własny koszt.

Zamawiający ma prawo oznakowania (np. oklejenia) powierzonych autobusów logo Gminy, umieszczania na autobusach reklam, montażu innego wyposażenia dodatkowego (np. system zliczania potoków pasażerskich,itp.) bez utraty gwarancji pojazdu, we własnym zakresie i na własny koszt. W przypadku zwrotu pojazdów po zakończeniu umowy Wykonawca nie będzie dochodził zwrotu kosztów w związku z zamontowaniem lub demontowaniem dodatkowego wyposażenia oraz za pozostałe po demontażu ślady. Prawo opcji – w przypadku podjęcia decyzji przez Zamawiającego o odkupie autobusów (jest to uprawnienie zamawiającego, z którego nie musi on skorzystać) – odkup dwóch autobusów, tj. odkup całego przedmiotu dostawy, nastąpi po upływie okresu dzierżawy, w cenie ustalonej jako: wartość autobusów pomniejszona o faktycznie poniesione koszty ich dzierżawy.

Okres dzierżawy dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym wynosi 12 miesięcy,licząc od dnia ich wydania. Okres ten może ulec wydłużeniu do dwóch lat, tj. o kolejne 12 miesięcy. Po tym czasie nastąpi odkup autobusów lub umowa wygasa. Okres dzierżawy może ulec skróceniu wyłącznie przy wcześniejszej decyzji Zamawiającego o odkupie autobusów. Decyzja o przedłużeniu okresu dzierżawy autobusów przez Zamawiającego i pisemne powiadomienie o tym Wykonawcy nastąpi nie później niż do końca roku dzierżawy pojazdów.

Decyzja o odkupie autobusów przez Zamawiającego nastąpi nie później niż do końca drugiego roku dzierżawy pojazdów, i uzależniona jest przede wszystkim od otrzymania środków zewnętrznych (dofinansowania) na ten cel.

Wykonawca udziela gwarancję całopojazdową na autobusy na okres 3 lat od daty dostawy (dostarczenia – w oparciu o protokół odbioru końcowego), bez limitu kilometrów.

Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rozpoczynają swój bieg w dniu podpisania protokołu odbioru końcowego i wygasają po upływie pięciu lat.

Wykonawca zapewni przez okres co najmniej 10 lat od daty odbioru końcowego dostarczonych autobusów dostępność części zamiennych do napraw gwarancyjnych, a w przypadku napraw pogwarancyjnych oraz nie objętych gwarancją możliwość zakupu części zamiennych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji któregokolwiek z dostarczonych autobusów oraz dostawę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze licząc od daty złożenia zamówienia.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca wskaże Zamawiającemu co najmniej jedną stacją serwisową, w odległości do 100 km od siedziby Zamawiającego, zapewniającą obsługę oferowanych pojazdów.

W przypadku braku wykazania takiej stacji wszystkie naprawy wykonywane będą w serwisie Wykonawcy lub winnym autoryzowanym serwisie wskazanym przez Wykonawcę. Transport autobusów do Serwisu Wykonawcyoraz zwrot autobusów Zamawiającemu odbywać się będzie bez względu na odległość na koszt Wykonawcy,zgodnie z § 7 ust. 1 wzoru umowy.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Zużycie energii / Waga: 17
Kryterium jakości - Nazwa: Parametry techniczne / Waga: 16
Kryterium jakości - Nazwa: Skrócenie terminu wykonania zamówienia (terminu dostawy) / Waga: 5
Kryterium jakości - Nazwa: Okres udzielonej gwarancji na baterie liniowe / Waga: 2
Cena - Waga: 60
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Opis opcji:

Prawo opcji – w przypadku podjęcia decyzji przez Zamawiającego o odkupie autobusów (jest to uprawnienie zamawiającego, z którego nie musi on skorzystać) – odkup dwóch autobusów, tj. odkup całego przedmiotu dostawy, nastąpi po upływie okresu dzierżawy, w cenie ustalonej jako: wartość autobusów pomniejszona o faktycznie poniesione koszty ich dzierżawy.

II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: nie
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 117-234521
IV.2.8)Informacje o zakończeniu dynamicznego systemu zakupów
IV.2.9)Informacje o zakończeniu zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w postaci wstępnego ogłoszenia informacyjnego

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
11/08/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 1
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
SOR Libchavy spol. s r.o.
{Dane ukryte}
Libchavy
561 16
Czechy
Tel.: +42 0739531487
E-mail: jan.cerny@sor.cz
Faks: +42 0465519471
Kod NUTS: CZ053
Wykonawcą jest MŚP: nie
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 3 333 333.33 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 3 399 000.00 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.3)Informacje dodatkowe:
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587840
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
VI.4.3)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:

1. Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej.

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 Pzp.

3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

5. Zgodnie z art. 180 ust. 4 Pzp Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby (adres: Urząd Zamówień Publicznych, ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa, Polska, strona internetowa: www.uzp.gov.pl) w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

6. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołaniaw taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

7. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy zdanie drugie,albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.

9. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 7 i 8 SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia, wktórym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościachstanowiących podstawę jego wniesienia.

10. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,

2) 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, jeżeli Zamawiający, nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

11. Zasady postępowania po wniesieniu odwołania, zostały określone w Dziale VI ustawy Pzp.

12. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

13. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.

14. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. Prawo pocztowe, jest równoznaczne z jej wniesieniem.

15. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub o zmianę orzeczenia w całości lub w części.

16. Od wyroku sądu lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie nie przysługuje skarga kasacyjna.

VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587840
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16/08/2017

Adres: ul. 3 Maja 51, 59-100 Polkowice
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: b.styrnal@pgmikm.polkowice.pl
tel: +48 767469029
fax: +48 767469030
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-07-27
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 23452120171
ID postępowania Zamawiającego: DZPA.231.3.9.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-06-21
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 80000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 666 666 PLN  -  4 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.pgmikm.polkowice.pl
Informacja dostępna pod: Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej w Polkowicach
ul. 3 Maja 51, 59-100 Polkowice, woj. DOLNOŚLĄSKIE
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
34121100-2 Autobusy transportu publicznego
34121400-5 Autobusy niskopodłogowe
34144910-0 Autobusy elektryczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dzierżawa z możliwością późniejszego odkupu (prawo opcji) dwóch autobusów miejskich z napędem w stu procentach elektrycznym. SOR Libchavy spol. s r.o.
Libchavy
2017-08-11 3 399 000,00