TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 244191-2015
PD Data publikacji 11/07/2015
OJ Dz.U. S 132
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Biblioteka Narodowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/07/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/07/2015
DT Termin 30/07/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument D - Konkurs na projekt
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.bn.org.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/07/2015    S132    - - Usługi - Konkurs na projekt - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego

2015/S 132-244191

Ogłoszenie o konkursie

Niniejszy konkurs jest objęty przepisami: dyrektywy 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Biblioteka Narodowa
al. Niepodległości 213
Punkt kontaktowy: jw.
Osoba do kontaktów: Biuro ds. obsługi Sądu konkursowego, pokój nr 216
02-086 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226082481
E-mail: konkursarch@bn.org.pl

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej/ podmiotu zamawiającego: http://www.bn.org.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
1.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
1.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających
Instytucja zamawiająca/podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji/podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot konkursu/opis projektu

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana konkursowi/ projektowi przez instytucję zamawiającą/ podmiot zamawiający:
KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ PN: „NOWA BIBLIOTEKA RZECZYPOSPOLITEJ – PROJEKT MODERNIZACJI CZYTELŃ I PRZESTRZENI PUBLICZNYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ” w ramach uzyskanej dotacji od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (decyzja Nr 54560/14/A1) z programu Rozwój infrastruktury, priorytet: Infrastruktura kultury.
II.1.2)Krótki opis:
Podstawowym celem konkursu jest uzyskanie koncepcji, której realizacja pozwoli stworzyć miejsce nowoczesne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania bardzo zróżnicowanych grup użytkowników, która w sposób kompleksowy i wizualnie spójny spełni założenia funkcjonalne, aranżacyjne oraz architektoniczne nowych czytelń i przestrzeni publicznych BN.
Postęp cywilizacyjny, wywołujący zmianę oczekiwań społeczeństwa, głównie młodego pokolenia, wymusza konieczność dostosowania istniejących miejsc publicznych do nowych zadań. Biorąc pod uwagę, że istniejące czytelnie BN muszą zaspokajać szeroko rozumiane potrzeby czytelnicze społeczeństwa, przyczyniać się do rozwoju kultury, umożliwiać dostęp do różnego rodzaju i typu informacji z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapewniać możliwość optymalnego upowszechniania wiedzy, niezbędne jest przeprowadzenie zmiany funkcjonalno-użytkowej czytelń oraz przestrzeni publicznych BN. Potrzeba modernizacji czytelń i przestrzeni publicznych BN wypływa ze zrewidowanych zadań i roli, jaką pełnić będzie w najbliższych dziesięcioleciach centralna biblioteka państwa. Rozwój technologiczny, rewolucja cyfrowa oraz zmiany społeczne zachodzące w świecie i Polsce wymuszają poprawienie jakości istniejących i wprowadzenie nowych funkcji bibliotecznych.
Czytelnie i przestrzenie publiczne BN powinny zostać zmodernizowane i zaaranżowane w sposób umożliwiający korzystanie ze zbiorów BN:
— w sposób tradycyjny,
— najnowocześniejszy w momencie tworzenia koncepcji (komputery, ekrany dotykowe, bazy danych, itp.),
— przyszłościowy (tj. wykraczający poza moment tworzenia koncepcji), umożliwiający w najbliższych latach wprowadzenie technologii, będących na etapie badań.
Koncepcja powinna uwzględniać funkcje konieczne do realizacji przez BN jako:
— miejsca pracy indywidualnej i zbiorowej,
— miejsca spotkań dla kadry uczelnianej, studentów, literatów, bibliotekarzy, dziennikarzy, pisarzy, polityków, działaczy społecznych, itp.,
— miejsca upowszechniania czytelnictwa dla dzieci od lat 13, młodzieży, seniorów.
Istotnym elementem koncepcji powinno być stworzenie dla różnych grup użytkowników możliwości odpoczynku i rekreacji oraz możliwości korzystania z oferty kawiarnianej i gastronomicznej.
Wymagane jest, aby cała przestrzeń publiczna tworzyła przyjazne środowisko i klimat w zakresie temperatury, wilgotności, jakości powietrza przez cały rok, co będzie związane z koniecznością instalacji nowej, energooszczędnej wentylacji i klimatyzacji.
Koncepcja musi w pełni uwzględniać wymagania ochrony przeciwpożarowej zgodne z załączoną ekspertyzą przeciwpożarową dla obiektu BN przy al. Niepodległości 213 w Warszawie (zał. nr 14 do regulaminu konkursu) przepisy BHP, sanitarno-epidemiologiczne oraz ochrony środowiska.
Zadaniem konkursu jest wyłonienie autorów projektu (zespołów projektowych) najlepszej koncepcji modernizacji i aranżacji wnętrz czytelń oraz przestrzeni publicznych, którzy zostaną zaproszeni do przeprowadzenia negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie Ustawy prawo zamówień publicznych w celu wyłonienia Wykonawcy i podpisania z nim umowy realizacji dokumentacji projektowej wielobranżowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, niezbędnej do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i ich realizacji.
Przedmiot konkursu powinien zostać przedstawiony w sposób klarowny i czytelny, z wyraźnym ukazaniem przyjętej idei kompozycji wraz z uwzględnieniem ekonomiki proponowanych rozwiązań. Opracowanie powinny cechować czytelność informacji tekstowej i rysunkowej oraz brak możliwości identyfikacji autora projektu (zespołu projektowego). Opracowanie nie powinno naruszać praw autorskich osób trzecich.
II.1.3)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000, 71320000

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Kryteria kwalifikacji uczestników:
Warunki udziału w konkursie
W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy krajowi i zagraniczni (zagraniczni w znaczeniu posiadający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP), którzy:
a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1, 3, 4 i ust. 2a Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 3 do regulaminu konkursu.
Powyższy wymóg nie podlegania wykluczeniu z konkursu dotyczy każdego z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie;
b) spełniają warunki udziału określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 4 do regulaminu konkursu, tj.:
— posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
— posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia;
— dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
— są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.
W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, wymagania o których mowa powyżej, będą spełnione, gdy spełnią je łącznie wszyscy Uczestnicy konkursu występujący wspólnie.
c) w szczególności wykażą się:
wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:
— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej** o wartości co najmniej 1.000.000,00 zł brutto*** (słownie: jeden milion złotych);
lub
— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej** o łącznej wartości usług co najmniej 1.000.000,00 zł brutto*** (słownie: jeden milion złotych),
wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:
— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej**, którego lub w którym powierzchnia użytkowa objęta ww. projektem wynosi co najmniej 2.000 m2;
lub
— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej**, których łączna powierzchnia użytkowa objęta ww. projektami wynosi co najmniej 2.000 m2;
* Za wykonaną usługę Organizator rozumie taką usługę, która została zrealizowana
w ramach danej umowy i odebrana przez Odbiorcę jako należycie wykonana. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione we wniosku.
** Przez „budynek użyteczności publicznej”, Organizator rozumie budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym lub wodnym, poczty lub telekomunikacji oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy i socjalny.
*** W przypadku gdy rozliczenie pomiędzy stronami za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, Organizator dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie na złote polskie – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień przekazania ogłoszenia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.
Oświadczenia i dokumenty wymagane od Uczestników konkursu
Uczestnik zainteresowany udziałem w konkursie zobowiązany jest złożyć na adres i w terminie wskazanym w regulaminie, Wniosek o dopuszczenie do udziału
w konkursie, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 do regulaminu, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami:
— wykaz wykonanych usług, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do regulaminu konkursu, wraz z dowodami (np. referencje) potwierdzającymi należyte wykonanie usług,
— wykaz osób, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do regulaminu konkursu,
— oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do regulaminu konkursu,
— dokument w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do reprezentowania Uczestnika konkursu, potwierdzający prawo do reprezentacji dla osoby, która składa wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie w imieniu Uczestnika konkursu lub powołuje pełnomocnika/ pełnomocników występujących w imieniu Uczestnika konkursu (np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, umowę spółki, aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub inny dokument, właściwym dla danej formy organizacyjnej Uczestnika konkursu).
— Pełnomocnictwo do podpisania wniosku, o którym mowa w pkt. 2.3 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 2 do regulaminu konkursu,
— Oświadczenie uczestnika o szacowanych kosztach prac na podstawie pracy konkursowej, o którym mowa w pkt. 7.4 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do regulaminu konkursu.
III.2)Informacje dotyczące określonego zawodu
Udział jest zastrzeżony dla przedstawicieli danego zawodu: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj konkursu
Otwarty
IV.2)Nazwy uczestników już zakwalifikowanych
IV.3)Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:
Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:
a) atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań aranżacyjno-modernizacyjnych – maksymalnie 40 punktów,
b) trafność rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych czytelń i przestrzeni publicznych – maksymalnie 25 punktów,
c) ekonomika przyjętych rozwiązań (wartości materiałowe projektowanych rozwiązań) – maksymalnie 20 punktów,
d) trafność wkomponowania modernizowanej przestrzeni w istniejący postmodernistyczny charakter budynku, z uwzględnieniem dostojności i należytej powagi miejsca – 15 punktów.
Każda z prac zostanie oceniona przez Sąd konkursowy na podstawie ww. kryteriów. Ocena będzie polegała na przyznaniu przez Sąd konkursowy każdej pracy konkursowej punktów w ramach danego kryterium.
O kolejności prac decydować będzie liczba zdobytych punktów we wszystkich kryteriach. Za najlepszą zostanie uznana praca, która otrzyma najwięcej punktów.
IV.4)Informacje administracyjne
IV.4.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą /podmiot zamawiający:
VI/264/1/15
IV.4.2)Warunki otrzymania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 30.7.2015 - 12:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.4.3)Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Data: 30.7.2015 - 12:00
IV.4.4)Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów
Data: 30.8.2015
IV.4.5)Języki, w których można sporządzać projekty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.5)Nagrody i sąd konkursowy
IV.5.1)Informacje o nagrodzie(nagrodach):
Zostanie przyznana nagroda (nagrody): tak
Ilość i wartość przyznawanych nagród: 1) Zamawiający przewiduje przyznanie następujących nagród:
— I nagroda w wysokości nie niższej niż 50 000 PLN oraz zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia,
— II nagroda w wysokości nie niższej niż 30 000 PLN oraz zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia,
— III nagroda w wysokości nie niższej niż 10 000 PLN.
2) Ewentualne wyróżnienia będą przyznane pracom, które po uszeregowaniu przez Sąd konkursowy, zajmą kolejne miejsca w konkursie lub w ocenie Sądu konkursowego, będą warte wyróżnienia za przedstawione w nich wyjątkowe rozwiązania.
3) Sąd konkursowy zastrzega sobie prawo do zmiany podziału puli nagród, jeśli w ocenie Sądu konkursowego będzie to wynikało z przeprowadzonej oceny prac.
4) Sąd konkursowy zastrzega sobie prawo do ograniczenia rodzaju lub liczby nagród lub nie przyznania pierwszej, drugiej nagrody lub trzeciej nagrody, jeśli w ocenie Sądu konkursowego złożone prace nie spełnią kryteriów oceny prac w stopniu rozwalającym na ich przyznanie.
5) W przypadku stwierdzenia, po identyfikacji prac konkursowych, że praca konkursowa została złożona przez Uczestnika nie zaproszonego do złożenia pracy konkursowej lub jeśli uczestnik konkursu występuje w więcej niż jednej pracy konkursowej, taka praca lub prace zostaną uznane za nieważne, a Sąd ma prawo ponownie wskazać rodzaj i wysokość nagrody (z uwzględnieniem przyznanych uprzednio punktów).
6) Nagrody i wyróżnienia pieniężne podlegają opodatkowaniu zgodnie ze stosownymi przepisami.
7) Propozycję przyznania określonych nagród i wyróżnień przygotowuje Sąd konkursowy, a zatwierdza Kierownik Zamawiającego.
8) Po zakończeniu konkursu i po wypłaceniu nagród pieniężnych, Organizator staje się właścicielem egzemplarzy nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych.
9) Prace konkursowe, którym nie przyznano nagród i wyróżnień, będą do odebrania po zakończeniu wystawy pokonkursowej, za zwrotem pokwitowania złożenia pracy.
IV.5.2)Szczegóły dotyczące płatności dla wszystkich uczestników
IV.5.3)Zamówienia po konkursie
Każde zamówienie na usługi następujące po konkursie zostanie udzielone zwycięzcy lub jednemu ze zwycięzców konkursu: tak
IV.5.4)Decyzja sądu konkursowego
Decyzja sądu konkursowego jest wiążąca dla instytucji zamawiającej /podmiotu zamawiającego: tak
IV.5.5)Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego
1. Arch. Wojciech Hawryłkiewicz – Przewodniczący Sadu konkursowego
2. Arch. Jakub Szczęsny – Sędzia Referent
3. Stanisław Fijałkowski – Sędzia
4. Arch. Jan Strumiłło – Sędzia
5. Bogna Świątkowska – Sędzia
6. Mikołaj Baliszewski – Sędzia
7. Ewa Potrzebnicka – Sędzia
8. Grażyna Spiechowicz-Kristensen – Sędzia
9. Agata Pietrzak – Sędzia

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Uczestnikom konkursu, których interes w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Organizatora przepisów Ustawy 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.), przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ww. Ustawy.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.7.2015
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 245597-2015
PD Data publikacji 14/07/2015
OJ Dz.U. S 133
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Biblioteka Narodowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/07/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/07/2015
DT Termin 30/07/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

14/07/2015    S133    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego

2015/S 133-245597

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, jw., Osoba do kontaktów: Biuro ds. obsługi Sądu konkursowego, pokój nr 216, Warszawa 02-086, POLSKA. Tel.: +48 226082481. E-mail: konkursarch@bn.org.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.7.2015, 2015/S 132-244191)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000, 71320000

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

II.1.2) Krótki opis:

Podstawowym celem konkursu jest uzyskanie koncepcji, której realizacja pozwoli stworzyć miejsce nowoczesne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania bardzo zróżnicowanych grup użytkowników, która w sposób kompleksowy i wizualnie spójny spełni założenia funkcjonalne, aranżacyjne oraz architektoniczne nowych czytelń i przestrzeni publicznych BN.

Postęp cywilizacyjny, wywołujący zmianę oczekiwań społeczeństwa, głównie młodego pokolenia, wymusza

konieczność dostosowania istniejących miejsc publicznych do nowych zadań. Biorąc pod uwagę, że istniejące czytelnie BN muszą zaspokajać szeroko rozumiane potrzeby czytelnicze społeczeństwa, przyczyniać się do rozwoju kultury, umożliwiać dostęp do różnego rodzaju i typu informacji z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapewniać możliwość optymalnego upowszechniania wiedzy, niezbędne jest przeprowadzenie zmiany funkcjonalno-użytkowej czytelń oraz przestrzeni publicznych BN. Potrzeba modernizacji czytelń i przestrzeni publicznych BN wypływa ze zrewidowanych zadań i roli, jaką pełnić będzie w najbliższych dziesięcioleciach centralna biblioteka państwa. Rozwój technologiczny, rewolucja cyfrowa oraz zmiany społeczne zachodzące w świecie i Polsce wymuszają poprawienie jakości istniejących i wprowadzenie nowych funkcji bibliotecznych.

Czytelnie i przestrzenie publiczne BN powinny zostać zmodernizowane i zaaranżowane w sposób umożliwiający korzystanie ze zbiorów BN:

— w sposób tradycyjny,

— najnowocześniejszy w momencie tworzenia koncepcji (komputery, ekrany dotykowe, bazy danych, itp.),

— przyszłościowy (tj. wykraczający poza moment tworzenia koncepcji), umożliwiający w najbliższych latach wprowadzenie technologii, będących na etapie badań.

Koncepcja powinna uwzględniać funkcje konieczne do realizacji przez BN jako:

— miejsca pracy indywidualnej i zbiorowej,

— miejsca spotkań dla kadry uczelnianej, studentów, literatów, bibliotekarzy, dziennikarzy, pisarzy, polityków, działaczy społecznych, itp.,

— miejsca upowszechniania czytelnictwa dla dzieci od lat 13, młodzieży, seniorów.

Istotnym elementem koncepcji powinno być stworzenie dla różnych grup użytkowników możliwości odpoczynku i rekreacji oraz możliwości korzystania z oferty kawiarnianej i gastronomicznej.

Wymagane jest, aby cała przestrzeń publiczna tworzyła przyjazne środowisko i klimat w zakresie temperatury, wilgotności, jakości powietrza przez cały rok, co będzie związane z koniecznością instalacji nowej, energooszczędnej wentylacji i klimatyzacji.

Koncepcja musi w pełni uwzględniać wymagania ochrony przeciwpożarowej zgodne z załączoną ekspertyzą przeciwpożarową dla obiektu BN przy al. Niepodległości 213 w Warszawie (zał. nr 14 do regulaminu konkursu) przepisy BHP, sanitarno-epidemiologiczne oraz ochrony środowiska.

Zadaniem konkursu jest wyłonienie autorów projektu (zespołów projektowych) najlepszej koncepcji modernizacji i aranżacji wnętrz czytelń oraz przestrzeni publicznych, którzy zostaną zaproszeni do przeprowadzenia negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie Ustawy prawo zamówień publicznych w celu wyłonienia Wykonawcy i podpisania z nim umowy realizacji dokumentacji projektowej wielobranżowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, niezbędnej do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i ich realizacji.

Przedmiot konkursu powinien zostać przedstawiony w sposób klarowny i czytelny, z wyraźnym ukazaniem przyjętej idei kompozycji wraz z uwzględnieniem ekonomiki proponowanych rozwiązań. Opracowanie powinny cechować czytelność informacji tekstowej i rysunkowej oraz brak możliwości identyfikacji autora projektu (zespołu projektowego). Opracowanie nie powinno naruszać praw autorskich osób trzecich. II.1.3).

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników:

Warunki udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy krajowi i zagraniczni (zagraniczni w znaczeniu posiadający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP), którzy:

a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1, 3, 4 i ust. 2a Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 3 do regulaminu konkursu.

Powyższy wymóg nie podlegania wykluczeniu z konkursu dotyczy każdego z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie;

b) spełniają warunki udziału określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 4 do regulaminu konkursu, tj.:

— posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

— posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia;

— dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

— są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.

W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, wymagania o których mowa powyżej, będą spełnione, gdy spełnią je łącznie wszyscy Uczestnicy konkursu występujący wspólnie.

c) w szczególności wykażą się:

# wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej** o wartości co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych);

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej** o łącznej wartości usług co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych),

# wykonaniem* w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej**, którego lub w którym powierzchnia użytkowa objęta ww. projektem wynosi co najmniej 2 000 m²;

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej**, których łączna powierzchnia użytkowa objęta ww. projektami wynosi co najmniej 2 000 m²;

* Za wykonaną usługę Organizator rozumie taką usługę, która została zrealizowana w ramach danej umowy i odebrana przez Odbiorcę jako należycie wykonana. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione we wniosku.

** Przez „budynek użyteczności publicznej”, Organizator rozumie budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, opieki zdrowotnej, opieki społecznej i socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym lub wodnym, poczty lub telekomunikacji oraz inny ogólnodostępny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy i socjalny.

*** W przypadku gdy rozliczenie pomiędzy stronami za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, Organizator dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie

na złote polskie – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień przekazania ogłoszenia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.

Oświadczenia i dokumenty wymagane od Uczestników konkursu.

Uczestnik zainteresowany udziałem w konkursie zobowiązany jest złożyć na adres i w terminie wskazanym w regulaminie, Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 do regulaminu, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami:

— wykaz wykonanych usług, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do regulaminu konkursu, wraz z dowodami (np. referencje) potwierdzającymi należyte wykonanie usług,

— wykaz osób, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do regulaminu konkursu,

— oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do regulaminu konkursu,

— dokument w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do reprezentowania Uczestnika konkursu, potwierdzający prawo do reprezentacji dla osoby, która składa wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie w imieniu Uczestnika konkursu lub powołuje pełnomocnika/ pełnomocników występujących w imieniu Uczestnika konkursu (np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, umowę spółki, aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub inny dokument, właściwym dla danej formy organizacyjnej Uczestnika konkursu).

— Pełnomocnictwo do podpisania wniosku, o którym mowa w pkt. 2.3 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 2 do regulaminu konkursu,

— Oświadczenie uczestnika o szacowanych kosztach prac na podstawie pracy konkursowej, o którym mowa w pkt. 7.4 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do regulaminu konkursu.

IV.3) Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:

Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:

a) atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań aranżacyjno-modernizacyjnych – maksymalnie 40 punktów,

b) trafność rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych czytelń i przestrzeni publicznych – maksymalnie 25 punktów,

c) ekonomika przyjętych rozwiązań (wartości materiałowe projektowanych rozwiązań) – maksymalnie 20 punktów,

d) trafność wkomponowania modernizowanej przestrzeni w istniejący postmodernistyczny charakter budynku, z uwzględnieniem dostojności i należytej powagi miejsca – 15 punktów.

Każda z prac zostanie oceniona przez Sąd konkursowy na podstawie ww. kryteriów. Ocena będzie polegała na przyznaniu przez Sąd konkursowy każdej pracy konkursowej punktów w ramach danego kryterium.

O kolejności prac decydować będzie liczba zdobytych punktów we wszystkich kryteriach. Za najlepszą zostanie uznana praca, która otrzyma najwięcej punktów.

IV.5.1) Informacje o nagrodzie(nagrodach):

— III nagroda w wysokości nie niższej niż 10 000 PLN.

IV.5.5) Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego:

3. Stanisław Fijałkowski – Sędzia.

Powinno być: 

II.1.2) Krótki opis:

Podstawowym celem konkursu jest uzyskanie koncepcji, której realizacja pozwoli stworzyć miejsce nowoczesne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania bardzo zróżnicowanych grup użytkowników, która w sposób kompleksowy i wizualnie spójny spełni założenia funkcjonalne, aranżacyjne oraz architektoniczne nowych czytelń i przestrzeni publicznych BN.

Postęp cywilizacyjny, wywołujący zmianę oczekiwań społeczeństwa, głównie młodego pokolenia, wymusza

konieczność dostosowania istniejących miejsc publicznych do nowych zadań. Biorąc pod uwagę, że istniejące czytelnie BN muszą zaspokajać szeroko rozumiane potrzeby czytelnicze społeczeństwa, umożliwiać dostęp do różnego rodzaju i typu informacji z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapewniać możliwość optymalnego upowszechniania wiedzy, niezbędne jest przeprowadzenie zmiany funkcjonalno-użytkowej czytelń oraz przestrzeni publicznych BN. Potrzeba modernizacji czytelń i przestrzeni publicznych BN wypływa ze zrewidowanych zadań i roli, jaką pełnić będzie w najbliższych dziesięcioleciach centralna biblioteka państwa. Rozwój technologiczny, rewolucja cyfrowa oraz zmiany społeczne zachodzące w świecie i Polsce wymuszają poprawienie jakości istniejących i wprowadzenie nowych funkcji bibliotecznych.

Czytelnie i przestrzenie publiczne BN powinny zostać zmodernizowane i zaaranżowane w sposób umożliwiający korzystanie ze zbiorów BN:

— w sposób tradycyjny,

— najnowocześniejszy w momencie tworzenia koncepcji (komputery, ekrany dotykowe, bazy danych, itp.),

— przyszłościowy (tj. elastyczny i wykraczający poza moment tworzenia koncepcji), umożliwiający w najbliższych latach wprowadzenie technologii, będących na etapie badań.

Koncepcja powinna uwzględniać funkcje konieczne do realizacji przez BN jako:

— miejsca pracy indywidualnej i zbiorowej,

— miejsca spotkań dla kadry uczelnianej, studentów, literatów, bibliotekarzy, dziennikarzy, pisarzy, działaczy społecznych, itp.,

— miejsca upowszechniania czytelnictwa dla dzieci od lat 13, młodzieży, seniorów.

Istotnym elementem koncepcji powinno być stworzenie dla różnych grup użytkowników możliwości odpoczynku i rekreacji oraz możliwości korzystania z oferty kawiarnianej i gastronomicznej.

Wymagane jest, aby cała przestrzeń publiczna tworzyła przyjazne środowisko i klimat w zakresie temperatury, wilgotności, jakości powietrza przez cały rok, co będzie związane z koniecznością instalacji nowej, energooszczędnej wentylacji i klimatyzacji.

Koncepcja musi w pełni uwzględniać wymagania ochrony przeciwpożarowej zgodne z załączoną ekspertyzą przeciwpożarową dla obiektu BN przy al. Niepodległości 213 w Warszawie (zał. nr 14 do regulaminu konkursu) przepisy BHP, sanitarno-epidemiologiczne oraz ochrony środowiska.

Zadaniem konkursu jest wyłonienie autorów projektu (zespołów projektowych) najlepszej koncepcji modernizacji i aranżacji wnętrz czytelń oraz przestrzeni publicznych, którzy zostaną zaproszeni do przeprowadzenia negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie Ustawy prawo zamówień publicznych w celu wyłonienia Wykonawcy i podpisania z nim umowy realizacji dokumentacji projektowej wielobranżowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, niezbędnej do wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i ich realizacji.

Przedmiot konkursu powinien zostać przedstawiony w sposób klarowny i czytelny, z wyraźnym ukazaniem przyjętej idei kompozycji wraz z uwzględnieniem ekonomiki proponowanych rozwiązań. Opracowanie powinno cechować czytelność informacji tekstowej i rysunkowej oraz brak możliwości identyfikacji autora projektu (zespołu projektowego). Opracowanie nie powinno naruszać praw autorskich osób trzecich. II.1.3).

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników:

Warunki udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy krajowi i zagraniczni (zagraniczni w znaczeniu posiadający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP), którzy:

a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1, 3, 4 i ust. 2a Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 3 do regulaminu konkursu.

Powyższy wymóg nie podlegania wykluczeniu z konkursu dotyczy każdego z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie;

b) spełniają warunki udziału określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 4 do regulaminu konkursu, tj.:

— posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

— posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia;

— dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

— są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.

W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, wymagania o których mowa powyżej, będą spełnione, gdy spełnią je łącznie wszyscy Uczestnicy konkursu występujący wspólnie.

c) w szczególności wykażą się:

# wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej** o wartości co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych);

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej** o łącznej wartości usług co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych),

# wykonaniem* w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej**, którego lub w którym powierzchnia użytkowa objęta ww. projektem wynosi co najmniej 2 000 m²;

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej**, których łączna powierzchnia użytkowa objęta ww. projektami wynosi co najmniej 2 000 m²;

# dysponowaniem co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.

* Za wykonaną usługę Organizator rozumie taką usługę, która została zrealizowana w ramach danej umowy i odebrana przez Odbiorcę jako należycie wykonana. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione we wniosku.

** Przez „budynek użyteczności publicznej” Organizator rozumie budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

*** W przypadku gdy rozliczenie pomiędzy stronami za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, Organizator dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie na złote polskie – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień przekazania ogłoszenia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.

Oświadczenia i dokumenty wymagane od Uczestników konkursu.

Uczestnik zainteresowany udziałem w konkursie zobowiązany jest złożyć na adres i w terminie wskazanym w regulaminie, Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 do regulaminu, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami:

— wykaz wykonanych usług, w formie oświadczenia, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do regulaminu konkursu, wraz z dowodami (np. referencje) potwierdzającymi należyte wykonanie usług,

— wykaz osób, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do regulaminu konkursu,

— oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do regulaminu konkursu,

— dokument w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do reprezentowania Uczestnika konkursu, potwierdzający prawo do reprezentacji dla osoby, która składa wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie w imieniu Uczestnika konkursu lub powołuje pełnomocnika/ pełnomocników występujących w imieniu Uczestnika konkursu (np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, umowę spółki, aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub inny dokument, właściwym dla danej formy organizacyjnej Uczestnika konkursu).

— Pełnomocnictwo do podpisania wniosku, o którym mowa w pkt. 2.3 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 2 do regulaminu konkursu,

— Oświadczenie uczestnika o szacowanych kosztach prac na podstawie pracy konkursowej, o którym mowa w pkt. 7.4 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do regulaminu konkursu.

IV.3) Kryteria, które będą stosowane do oceny projektów:

Prace konkursowe będą oceniane według następujących kryteriów:

a) atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań aranżacyjno-modernizacyjnych – maksymalnie 40 punktów,

b) trafność rozwiązań architektonicznych i funkcjonalnych czytelń i przestrzeni publicznych – maksymalnie 25 punktów,

c) ekonomika przyjętych rozwiązań (wartości materiałowe projektowanych rozwiązań) – maksymalnie 20 punktów,

d) trafność wkomponowania modernizowanej przestrzeni w istniejący charakter budynku, z uwzględnieniem dostojności i należytej powagi miejsca – 15 punktów.

Każda z prac zostanie oceniona przez Sąd konkursowy na podstawie ww. kryteriów. Ocena będzie polegała na przyznaniu przez Sąd konkursowy każdej pracy konkursowej punktów w ramach danego kryterium.

O kolejności prac decydować będzie liczba zdobytych punktów we wszystkich kryteriach. Za najlepszą zostanie uznana praca, która otrzyma najwięcej punktów.

IV.5.1) Informacje o nagrodzie(nagrodach):

— III nagroda w wysokości nie niższej niż 10 000 oraz ewentualne zaproszenie do negocjacji w trybie negocjacji bez ogłoszenia.

IV.5.5) Imiona i nazwiska wybranych członków sądu konkursowego:

3. Arch. Stanisław Fijałkowski – Sędzia.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 254685-2015
PD Data publikacji 21/07/2015
OJ Dz.U. S 138
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Biblioteka Narodowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/07/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 30/07/2015
DT Termin 30/07/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

21/07/2015    S138    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego

2015/S 138-254685

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, jw., Osoba do kontaktów: Biuro ds. obsługi Sądu konkursowego, pokój nr 216, Warszawa 02-086, POLSKA. Tel.: +48 226082481. E-mail: konkursarch@bn.org.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.7.2015, 2015/S 132-244191)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000, 71320000

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników:

Warunki udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy krajowi i zagraniczni (zagraniczni w znaczeniu posiadający siedzibę lubmiejsce zamieszkania poza terytorium RP), którzy:

a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1, 3, 4 i ust. 2a Ustawy, zgodnie z oświadczeniemzgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 3 do regulaminu konkursu.

Powyższy wymóg nie podlegania wykluczeniu z konkursu dotyczy każdego z Uczestników wspólnie biorących udział wkonkursie;

b) spełniają warunki udziału określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzoremstanowiącym załącznik Nr 4 do regulaminu konkursu, tj.:

— posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładająobowiązek ich posiadania;

— posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia;

— dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

— są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.

W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, wymagania o których mowa powyżej, będą spełnione,gdy spełnią je łącznie wszyscy Uczestnicy konkursu występujący wspólnie.

c) w szczególności wykażą się:

# wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału wkonkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lubprojektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej** o wartości co najmniej 1 000 000PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych);

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynkówużyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej** ołącznej wartości usług co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych),

# wykonaniem* w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału wkonkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznejlub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej**, którego lub w którympowierzchnia użytkowa objęta ww. projektem wynosi co najmniej 2 000 m2;

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynkówużyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej**,których łączna powierzchnia użytkowa objęta ww. projektami wynosi co najmniej 2 000 m2;

# dysponowaniem co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznychw budownictwie w zakresie projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i wpisaną na listę członkówwłaściwej izby samorządu zawodowego.

* Za wykonaną usługę Organizator rozumie taką usługę, która została zrealizowana w ramach danej umowy iodebrana przez Odbiorcę jako należycie wykonana. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzeniaprawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione we wniosku.

** Przez „budynek użyteczności publicznej” Organizator rozumie budynek przeznaczony na potrzeby administracjipublicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania,opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lubtelekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lubwodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użytecznościpublicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

*** W przypadku gdy rozliczenie pomiędzy stronami za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż wzłotych polskich, Organizator dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie na złote polskie –na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego BankuPolskiego na dzień przekazania ogłoszenia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.

Oświadczenia i dokumenty wymagane od Uczestników konkursu.

Uczestnik zainteresowany udziałem w konkursie zobowiązany jest złożyć na adres i w terminie wskazanym wregulaminie, Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 doregulaminu, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami:

— wykaz wykonanych usług, w formie oświadczenia, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 doregulaminu konkursu, wraz z dowodami (np. referencje) potwierdzającymi należyte wykonanie usług,

— wykaz osób, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do regulaminu konkursu,

— oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia,zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do regulaminu konkursu,

— dokument w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione doreprezentowania Uczestnika konkursu, potwierdzający prawo do reprezentacji dla osoby, która składa wniosek odopuszczenie do udziału w konkursie w imieniu Uczestnika konkursu lub powołuje pełnomocnika/ pełnomocnikówwystępujących w imieniu Uczestnika konkursu (np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, umowę spółki, aktualny odpisz właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub inny dokument, właściwym dladanej formy organizacyjnej Uczestnika konkursu).

— Pełnomocnictwo do podpisania wniosku, o którym mowa w pkt. 2.3 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzoremstanowiącym załącznik Nr 2 do regulaminu konkursu,

— Oświadczenie uczestnika o szacowanych kosztach prac na podstawie pracy konkursowej, o którym mowa w pkt. 7.4regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 9 do regulaminu konkursu.

Powinno być: 

III.1) Kryteria kwalifikacji uczestników:

Warunki udziału w konkursie.

W konkursie mogą wziąć udział Uczestnicy krajowi i zagraniczni (zagraniczni w znaczeniu posiadający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP), którzy:

a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 pkt. 1, 3, 4 i ust. 2a Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 3 do regulaminu konkursu.

Powyższy wymóg nie podlegania wykluczeniu z konkursu dotyczy każdego z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie;

b) spełniają warunki udziału określone w art. 22 ust. 1 Ustawy, zgodnie z oświadczeniem zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 4 do regulaminu konkursu, tj.:

— posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

— posiadają wiedzę i doświadczenie umożliwiające wykonanie zamówienia;

— dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

— są w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.

W przypadku Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie, wymagania o których mowa powyżej, będą spełnione,gdy spełnią je łącznie wszyscy Uczestnicy konkursu występujący wspólnie.

c) w szczególności wykażą się:

# wykonaniem* w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej** o wartości co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych);

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej** o łącznej wartości usług co najmniej 1 000 000 PLN brutto*** (słownie: jeden milion złotych),

# wykonaniem* w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, a jeśli okres działalności jest krótszy – w tym okresie:

— usługi polegającej na wykonaniu projektu budowlanego i/lub wykonawczego budynku użyteczności publicznej lub projektu aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynku użyteczności publicznej**, którego lub w którym powierzchnia użytkowa objęta ww. projektem wynosi co najmniej 2 000 m2;

lub

— maksymalnie 10 (dziesięciu) usług polegających na wykonaniu projektów budowlanych i/lub wykonawczych budynków użyteczności publicznej lub projektów aranżacji/przebudowy lub budowy/aranżacji budynków użyteczności publicznej**,których łączna powierzchnia użytkowa objęta ww. projektami wynosi co najmniej 2 000 m2;

# dysponowaniem co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i wpisaną na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.

* Za wykonaną usługę Organizator rozumie taką usługę, która została zrealizowana w ramach danej umowy i odebrana przez Odbiorcę jako należycie wykonana. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnego sprawdzenia prawdziwości przedstawianych danych, które będą wyszczególnione we wniosku.

** Przez „budynek użyteczności publicznej” Organizator rozumie budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania,opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

*** W przypadku gdy rozliczenie pomiędzy stronami za wykonane zamówienie zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, Organizator dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień w innej walucie na złote polskie –na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień przekazania ogłoszenia do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej.

Oświadczenia i dokumenty wymagane od Uczestników konkursu.

Uczestnik zainteresowany udziałem w konkursie zobowiązany jest złożyć na adres i w terminie wskazanym w regulaminie, Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 do regulaminu, wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami:

— wykaz wykonanych usług, w formie oświadczenia, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 5 do regulaminu konkursu, wraz z dowodami (np. referencje) potwierdzającymi należyte wykonanie usług,

— wykaz osób, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do regulaminu konkursu,

— oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia,zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 7 do regulaminu konkursu,

— dokument w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do reprezentowania Uczestnika konkursu, potwierdzający prawo do reprezentacji dla osoby, która składa wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie w imieniu Uczestnika konkursu lub powołuje pełnomocnika/ pełnomocników występujących w imieniu Uczestnika konkursu (np. odpis z Krajowego Rejestru Sądowego, umowę spółki, aktualny odpisz właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub inny dokument, właściwym dla danej formy organizacyjnej Uczestnika konkursu).

— Pełnomocnictwo do podpisania wniosku, o którym mowa w pkt 2.3 regulaminu konkursu, zgodne w treści ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 2 do regulaminu konkursu.

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 306667-2015
PD Data publikacji 01/09/2015
OJ Dz.U. S 168
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Biblioteka Narodowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 27/08/2015
DT Termin 16/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

01/09/2015    S168    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego

2015/S 168-306667

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, jw., Osoba do kontaktów: Biuro ds. obsługi Sądu konkursowego, pokój nr 216, Warszawa 02-086, POLSKA. Tel.: +48 226082481. E-mail: konkursarch@bn.org.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.7.2015, 2015/S 132-244191)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000, 71320000

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

30.8.2015

Powinno być: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

15.9.2015

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 326724-2015
PD Data publikacji 17/09/2015
OJ Dz.U. S 180
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Biblioteka Narodowa
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 14/09/2015
DT Termin 04/10/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Inne
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

17/09/2015    S180    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Usługi projektowania architektonicznego

2015/S 180-326724

Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, jw., Osoba do kontaktów: Biuro ds. obsługi Sądu konkursowego, pokój nr 216, Warszawa 02-086, POLSKA. Tel.: +48 226082481. E-mail: konkursarch@bn.org.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.7.2015, 2015/S 132-244191)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71220000, 71320000

Usługi projektowania architektonicznego

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

15.9.2015

Powinno być: 

IV.4.4) Data wysłania zaproszeń do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów:

22.9.2015

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


Adres: al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: przetargi@bn.org.pl, s.majcher@bn.org.pl
tel: 22 6082271
fax: 22 6082624
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-07-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 24419120151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-07-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.bn.org.pl
Informacja dostępna pod: Biblioteka Narodowa
Al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa, woj. mazowieckie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 30/07/2015
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania