TI Tytuł PL-Stalowa Wola: Meble
ND Nr dokumentu 262403-2012
PD Data publikacji 17/08/2012
OJ Dz.U. S 157
TW Miejscowość STALOWA WOLA
AU Nazwa instytucji Gmina Stalowa Wola (181801 1)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 13/08/2012
DT Termin 24/09/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 39100000 - Meble
39150000 - Różne meble i wyposażenie
39153000 - Meble konferencyjne
39155000 - Meble biblioteczne
39155100 - Wyposażenie bibliotek
OC Pierwotny kod CPV 39100000 - Meble
39150000 - Różne meble i wyposażenie
39153000 - Meble konferencyjne
39155000 - Meble biblioteczne
39155100 - Wyposażenie bibliotek
RC Kod NUTS PL326
IA Adres internetowy (URL) http://www.bip.stalowawola.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/08/2012    S157    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Stalowa Wola: Meble

2012/S 157-262403

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Stalowa Wola
181801 1
ul. Wolności 7
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta Stalowej Woli, ul. Wolności 7, pok. nr 9.
Osoba do kontaktów: Maziarz Marcin / Dariusz Hofman
37-450 Stalowa Wola
POLSKA
Tel.: +48 156433562
E-mail: mmaziarz@stalowawola.pl
Faks: +48 156433432

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.bip.stalowawola.pl/

Adres profilu nabywcy: http://bip.stalowawola.pl/?c=mdPrzetargi-cmPokaz-1203http://

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Zakup wyposażenia budynków – umeblowanie oraz elementy wystroju” dla potrzeb Biblioteki Międzyuczelnianej (Uniwersyteckiej) w Stalowej Woli.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Nowo budowana Biblioteka Międzyuczelniana (Uniwersytecka) przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Stalowej Woli.

Kod NUTS PL326

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa i montaż (instalacja) wyposażenia budynku – umeblowania wraz elementami wystroju dla potrzeb budowanego obiektu Biblioteki Międzyuczelnianej (Uniwersyteckiej) w Stalowej Woli.
2. Oferowane wyposażenie, meble wraz elementami wystroju muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania Zamawiającego określone w Specyfikacji Technicznej - Załącznik Nr 7.
3. Dostarczone wyposażenie, meble oraz elementy wystroju muszą posiadać w widocznym miejscu oznaczenie w postaci trwale przymocowanej naklejki lub tabliczki, następującej treści:
„Zakup współfinansowany w ramach.
Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”.
W dokumentacji projektowej - Załączniku Nr 8 znajduje się plik, który można wykorzystać do wydruku naklejek i tabliczek.
4. W sytuacji, gdy Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, parametrów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia cechy szczegółowe wyposażenia, mebli oraz elementów wystroju są wymogami minimalnymi w zakresie parametrów techniczno – jakościowych, cech użytkowych i funkcjonalnych.
5. Wszystkie zaprezentowane w Specyfikacji Technicznej – Załącznik Nr 7 elementy wyposażenia, umeblowania oraz wystroju przedstawione na rysunkach i zdjęciach należy jedynie traktować poglądowo, jako przykładowe, wskazujące na ogólną intencję Zamawiającego.
6. W celu potwierdzenia parametrów oferowanego przedmiotu zamówienia, należy do oferty dołączyć opisy w formie papierowej tj. osobne karty katalogowe na każdy z elementów proponowanego wyposażenia, umeblowania oraz elementy wystroju. Karty katalogowe powinny być sporządzone minimum w formacie A4 i w sposób jednoznaczny pozwalający stwierdzić, że parametry techniczno – użytkowe są zgodne z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w Specyfikacji Technicznej tj. muszą zawierać nazwę np. mebla lub nazwę użytego systemu meblowego, nazwę producenta, rysunek lub zdjęcie proponowanego mebla (rozdzielczość zdjęcia pozwalająca dostrzec szczegóły), wymiary oraz szczegóły techniczne wyposażenia pozwalające zweryfikować, czy proponowane wyposażenie, umeblowanie oraz elementy wystroju spełniają wymagania Zamawiającego.
7. Ciężar wykazania, iż oferowane przedmioty posiadają parametry techniczno-jakościowe, cechy użytkowe i funkcjonalne nie gorsze niż wskazane w Specyfikacji Technicznej – Załącznik Nr 7, spoczywa na Wykonawcy. Spełnienie warunków „równoważności” oferowanych urządzeń Wykonawca wykazuje na sporządzonym w tym celu przez siebie dokumencie, w którym dokonuje analizy porównawczej parametrów techniczno – jakościowych, cech użytkowych i funkcjonalnych oferowanego wyposażenia i elementów wystroju z parametrami wskazanymi w Specyfikacji Technicznej – Załącznik Nr 7.
8. Oferowane wyposażenie i elementy wystroju winny spełniać odpowiednie wymagania wynikające z obowiązujących przepisów:
1) muszą być zgodne z polskimi normami i europejskimi, tam gdzie jest to wymagane, muszą posiadać atesty i świadectwo dopuszczenia do stosowania w Polsce;
2) Wykonawca powinien dołączyć stosowne świadectwa i certyfikaty;
3) Atesty, świadectwa i certyfikaty powinny być wydane przez odpowiednie jednostki uprawnione do wydania tych dokumentów;
4) Nie dopuszcza się składania oświadczeń producenta.
9. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji umowy będzie miał możliwość dokonania oględzin budynku Biblioteki Międzyuczelnianej (Uniwersyteckiej) w Stalowej Woli, do którego będzie dostarczane, i w którym będzie zainstalowane wyposażenie i elementy wystroju.
10. Okres pełnej gwarancji na całość wyposażenia i wszystkie elementy wystroju oraz na ich części składowe musi wynosić minimum 60 miesięcy od daty odbioru końcowego.
11. Warunki gwarancji:
1) wady i uszkodzenia muszą być usunięte w okresie ważności gwarancji najpóźniej w terminie 7 dni od dnia ich zgłoszenia;
2) transport sprzętu podlegającego naprawie Wykonawca ponosi na własny koszt;
3) Zamawiającemu przysługuje prawo żądania wymiany wyrobu w wypadku gdy:
a) stwierdzono wadę fabryczną, której nie można usunąć,
b) dokonano dwóch napraw tego samego elementu i zgłoszono trzecią wadę;
4) Wykonawca zapewni przedłużenie okresu gwarancji o czas trwania naprawy gwarancyjnej;
5) naprawa lub wymiana poszczególnych elementów wyposażenia i wystroju obiektu na nowe będą potwierdzane protokołem odbioru.
12. Dostawa, montaż (instalacja) całości wyposażenia i elementów wystroju oraz wszystkich części składowych musi nastąpić w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
13. Koszt transportu, montażu (instalacji) całości wyposażenia i elementów wystroju oraz wszystkich części składowych ponosi Wykonawca.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

39100000, 39150000, 39153000, 39155000, 39155100

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 65 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie przez Wykonawcę wadium w wysokości 25 000 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) do dnia 24 września 2012 r., do godziny 12:00 w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późń. zm.), tj.:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
2. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Nr 47 9430 0006 0000 1111 2000 0007 w Nadsańskim Banku Spółdzielczym w Stalowej Woli z dopiskiem "Wadium – Zakup wyposażenia budynków – umeblowania oraz elementy wystroju dla potrzeb Biblioteki Międzyuczelnianej (Uniwersyteckiej) w Stalowej Woli". Dowód wniesienia wadium winien być załączony do oferty.
3. Zamawiający dokonuje zwrotu wniesionego przez wykonawców wadium w trybach i na zasadach określonych w art. 46 ustawy – Prawo Zamówień Publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania przez kilku wykonawców, działających w trybie art. 23 ustawy – Prawo zamówień publicznych, warunki udziału formalne, tj. warunek posiadania uprawnienia do występowania w obrocie prawnym i warunek, aby nie być wykluczonym z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych muszą być spełnione oddzielnie przez każdego z tych wykonawców, natomiast określone powyżej przez Zamawiającego warunki udziału merytoryczne, tj. posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia, dysponowanie potencjałem technicznym, dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania mogą być spełnione łącznie przez wszystkich tych wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy potwierdzający spełnienie następujących warunków dotyczących:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca złoży oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, iż wykonuje – w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie (dostawa wraz z instalacją – montażem, mebli biurowych w podobnym zakresie), odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia i wartością nie mniejszą niż 1 800 000 zł brutto, co winien potwierdzić dokumentem/ dokumentami, że ta dostawa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca złoży oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj: posiada własne środki finansowe lub zdolność kredytową zapewniającą realizację zamówienia w wysokości minimum 1 500 000 zł.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
3. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają w/w warunki udziału w postępowaniu, oraz wykażą, iż brak jest podstaw do wykluczenia ich z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania przez kilku wykonawców, działających w trybie art. 23 ustawy – Prawo zamówień publicznych, warunki udziału formalne, tj. warunek posiadania uprawnienia do występowania w obrocie prawnym i warunek, aby nie być wykluczonym z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust.1 ustawy - Prawo zamówień publicznych muszą być spełnione oddzielnie przez każdego z tych wykonawców, natomiast określone powyżej przez Zamawiającego warunki udziału merytoryczne, tj. posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia, dysponowanie potencjałem technicznym, dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania mogą być spełnione łącznie przez wszystkich tych wykonawców.
5. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego – spełnia / nie spełnia. Aby wziąć udział w postępowaniu konieczne jest przedstawienie wszystkich dokumentów, wymienionych w SIWZ, potwierdzających spełnienie w/w warunków formalnych oraz merytorycznych (podmiotowych).
6. Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki:
1) Formularz ofertowy – wypełniony i podpisany przez wykonawcę;
2) Formularz cenowy – wypełniony i podpisany przez wykonawcę – załącznik nr 1;
3) Oświadczenie, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych – załącznik nr 2;
4) Parafowany wzór umowy – załącznik nr 5,
5) Wykaz zamówienia powierzony podwykonawcom – załącznik nr 6;
7. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych;
2) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu ofert;
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia – załącznik nr 3.
8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
4) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
9. W celu potwierdzenia wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – załącznik nr 4 wykaz wykonanych dostaw;
2) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
3) wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
10. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego należy załączyć:
1) opisy w formie papierowej, tj. tj. osobne karty katalogowe na każdy z elementów proponowanego wyposażenia, umeblowania oraz elementy wystroju. Karty katalogowe powinny być sporządzone minimum w formacie A4 i w sposób jednoznaczny pozwalający stwierdzić, że parametry techniczno – użytkowe są zgodne z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w Specyfikacji Technicznej tj. muszą zawierać nazwę np. mebla lub nazwę użytego systemu meblowego, nazwę producenta, rysunek lub zdjęcie proponowanego mebla (rozdzielczość zdjęcia pozwalająca dostrzec szczegóły), wymiary oraz szczegóły techniczne wyposażenia pozwalające zweryfikować, czy proponowane wyposażenie, umeblowanie oraz elementy wystroju spełniają wymagania Zamawiającego;
2) atesty, świadectwa i certyfikaty dla elementów wyposażenia, gdy Zamawiający dla danego produktu opisanego w specyfikacji technicznej – załącznik nr 7, wymaga spełniania przez produkt określonych norm jak też dopuszczenia do stosowania w Polsce.
11. Postanowienia dotyczące składanych dokumentów
1) Wyżej wymienione dokumenty mogą być złożone w formie oryginałów lub kserokopii potwierdzonych za zgodność przez Wykonawcę lub osobę/osoby uprawnione do podpisania oferty z dopiskiem za zgodność z oryginałem;
2) W przypadku wątpliwości co do autentyczności dokumentów, zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii odpowiedniego dokumentu;
3) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu wykazania spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2B ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Sytuacji ekonomicznej i finansowej:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj.: posiada własne środki finansowe lub zdolność kredytową zapewniającą realizację zamówienia w wysokości minimum 1 500 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1.W celu potwierdzenia wykazania spełnienia przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – załącznik nr 4 doświadczenie zawodowe
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
— warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, iż wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych, iż wykonuje – w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie (dostawa wraz z instalacją – montażem, mebli biurowych w podobnym zakresie), odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia i wartością nie mniejszą niż 1 800 000 zł brutto, co winien potwierdzić dokumentem/ dokumentami, że ta dostawa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Or - VI.271.60.2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
24.9.2012 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 24.9.2012 - 12:15

Miejscowość:

Urząd Miasta Stalowej Woli, ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola, POLSKA, pok. Nr 17.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): „Stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dydaktycznej i socjalnej dla uczelni wyższych w Stalowej Woli jako ośrodka intensyfikacji rozwoju gospodarczego i społecznego Polski Wschodniej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Oś priorytetowa I: Nowoczesna gospodarka, Działanie: I.1 Infrastruktura uczelni.
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych tj. /Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz 759 z późń. zm./, do 20 % wartości zamówienia podstawowego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800 / 224587803

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Uczestnikom niniejszego postępowania przysługują środki ochrony prawnej wymienione w dziale VI ustawy z dnia 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni.
— jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu a także postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
Odwołanie wobec innych czynności zamawiającego niż określone wcześniej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?F;239
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.8.2012
TI Tytuł PL-Stalowa Wola: Meble
ND Nr dokumentu 326400-2012
PD Data publikacji 16/10/2012
OJ Dz.U. S 199
TW Miejscowość STALOWA WOLA
AU Nazwa instytucji Gmina Stalowa Wola
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 11/10/2012
DT Termin 24/09/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 39100000 - Meble
39150000 - Różne meble i wyposażenie
39153000 - Meble konferencyjne
39155000 - Meble biblioteczne
39155100 - Wyposażenie bibliotek
OC Pierwotny kod CPV 39100000 - Meble
39150000 - Różne meble i wyposażenie
39153000 - Meble konferencyjne
39155000 - Meble biblioteczne
39155100 - Wyposażenie bibliotek
RC Kod NUTS PL326

16/10/2012    S199    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Stalowa Wola: Meble

2012/S 199-326400

Gmina Stalowa Wola, ul. Wolności 7, Urząd Miasta Stalowej Woli, ul. Wolności 7, pok. nr 9., attn: Maziarz Marcin / Dariusz Hofman, POLSKA-37-450Stalowa Wola. Tel. +48 156433562. E-mail: mmaziarz@stalowawola.pl. Fax +48 156433432.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.8.2012, 2012/S 157-262403)

Przedmiot zamówienia:
CPV:39100000, 39150000, 39153000, 39155000, 39155100

Meble.

Różne meble i wyposażenie.

Meble konferencyjne.

Procedura niepełna
Postępowanie o udzielenie zamówienia zostało przerwane.
Zamówienie może być przedmiotem ponownej publikacji.

Inne dodatkowe informacje

Zamawiający - Gmina Stalowa Wola, informuje, iż niniejsze postępowanie przetargowe, zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych tj. (Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), ze względu na wadę postępowania która uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Zamawiający opisując przedmiot zamówienia w specyfikacji technicznej (załącznik nr 7 do SIWZ), zażądał od wykonawców dostarczenia próbek w postaci regału (R15) oraz próbek tkanin materiałów z których będzie wykonana tapicerka krzeseł, nie zamieszczając stosownej informacji w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, pomimo tego, iż Zamawiający ma prawny obowiązek umieszczenia takowej informacji, właśnie w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wypełniając w ten sposób dyrektywę art. 36 ustawy Pzp.

Ponadto brak stosownej informacji w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu, mogło wpłynąć na niezachowanie zasady uczciwej konkurencji.


Adres: ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola
woj. podkarpackie
Dane kontaktowe: email: dhofman@stalowawola.pl, rkozlowski@stalowawola.pl
tel: 156 433 456
fax: 156 433 412
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-09-24
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 26240320121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-08-17
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 25000 ZŁ
Szacowana wartość* 833 333 PLN  -  1 250 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.bip.stalowawola.pl/
Informacja dostępna pod: Gmina Stalowa Wola
ul. Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola, woj. podkarpackie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
39100000-3 Meble
39150000-8 Różne meble i wyposażenie