TI Tytuł PL-Wrocław: Usługi ochrony zdrowia
ND Nr dokumentu 267779-2011
PD Data publikacji 25/08/2011
OJ Dz.U. S 162
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji N - Agencja/Biuro krajowe lub federalne
DS Dokument wysłany 19/08/2011
DT Termin 30/08/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 85100000 - Usługi ochrony zdrowia
OC Pierwotny kod CPV 85100000 - Usługi ochrony zdrowia
RC Kod NUTS PL51
IA Adres internetowy (URL) www.dolnoslaska.policja.gov.pl

25/08/2011    S162    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Wrocław: Usługi ochrony zdrowia

2011/S 162-267779

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
ul. Podwale 31-33
Kontaktowy: Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
Do wiadomości: Adam Balicki
50-040 Wrocław
POLSKA
Tel. +48 713403973
E-mail: adam.balicki@wr.policja.gov.pl
Faks +48 717824171

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Agencja/Urząd krajowy lub federalny
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Usługi medyczne z zakresu medycyny pracy dla funkcjonariuszy policji i pracowników cywilnych na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25
Główne miejsce świadczenia usług Teren miasta Oleśnica.

Kod NUTS PL51

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wykonawcę usług medycznych z zakresu medycyny pracy dla funkcjonariuszy policji i pracowników cywilnych na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, obejmujących:
1.1. Badania lekarskie i wydawanie na ich podstawie zaświadczeń lekarskich o braku bądź istnieniu przeciwwskazań do służby/pracy na zajmowanym stanowisku, poprzez:
1.1.1. Badania profilaktyczne funkcjonariuszy Policji,
1.1.2. Badania kontrolne funkcjonariuszy Policji,
1.1.3. Badania okresowe oraz kontrolne pracowników Policji,
1.1.4. Badania wstępne osób przyjmowanych do pracy w Policji,
1.1.5. Badania osób przyjmowanych do odbycia stażu w Policji,
1.1.6. Badania specjalistyczne kierowców,
1.1.7. Badania specjalistyczne stermotorzystów,
1.1.8. Badania dla celów sanitarno - epidemiologicznych z potrójnym wymazem w kierunku salmonella, schigella oraz wydanie książeczki zdrowia,
1.1.9. Badania dla celów sanitarno - epidemiologicznych przedłużenie zaświadczenia dla celów sanitarno - epidemiologicznych,
1.1.10. Badania przy zmianie warunków służby/pracy,
1.1.11. Badania lekarskie po orzeczeniu komisji lekarskiej o zdolności funkcjonariusza do służby z ograniczeniem i wydawanie zaświadczeń lekarskich wskazujących ograniczenia w odniesieniu do opisu obecnie zajmowanego stanowiska służby,
1.1.12. Konsultację psychiatryczną w wypadkach nagłych i wyjątkowych, na wyraźne skierowanie psychologa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
1.2. Wykonywanie szczepień ochronnych funkcjonariuszy/pracowników Policji (w tym zakup szczepionek, przeprowadzenie kwalifikacyjnego badania lekarskiego, wydanie książeczek szczepień oraz informowanie funkcjonariuszy/pracowników oraz Zamawiającego o terminach kolejnych dawek szczepionki) przeciwko:
1.2.1. wirusowemu zapaleniu wątroby typu B,
1.2.2. odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych,
1.2.3. tężcowi.
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został określony przez zamawiającego w Istotnych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ), oraz w załącznikach nr 1-4 i wzorach skierowań i oświadczenia nr 1-4 do Istotnych Postanowieniach Umowy.
2.1. Dane identyfikacyjne jednostek organizacyjnych ujętych w Istotnych Postanowieniach Umowy oraz wykaz komórek organizacyjnych, z których pracownicy upoważnieni są ds. medycyny pracy (załącznik nr 1 do Istotnych Postanowień Umowy), zostaną podane wykonawcy w chwili zawierania umowy.
2.2. Opis stanowisk pracy pracowników cywilnych określono w załączniku nr 3 do SIWZ.
3. Zamawiający wymaga od wykonawcy, aby wykonał przedmiot zamówienia na warunkach określonych przez zamawiającego w Istotnych Postanowieniach Umowy, dalej IPU. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
3.1. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia udziału lekarzy medycyny pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 IPU, uprawnionych do przeprowadzania badań profilaktycznych w komisjach bezpieczeństwa i higieny pracy powoływanych przez Zamawiającego lub jednostki podległe.
3.2. Wykonawca zobowiązany jest do okresowego przeglądu stanowisk służby/pracy wykonywanej w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia.
3.3. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji medycznej funkcjonariuszy/pracowników Policji, chronienia jej i udostępniania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010 r. Nr 149, poz. 1002) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień (Dz. U. Nr 237, poz. 2018 ze zm.)
3.4. Przedmiot umowy realizowany będzie przez lekarzy uprawnionych do przeprowadzania badań, o których mowa w § 1 IPU, oraz innych lekarzy specjalistów, a także personel pomocniczy (pielęgniarki).
3.5. Osoby wykonujące zadania z zakresu służby medycyny pracy, o których mowa wyżej, będą spełniać wymagania określone odpowiednio w:
3.5.1. Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.5.1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników oraz orzeczeń lekarskich, wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz.332) - dotyczy lekarzy.
3.5.2. Art. 9 ust. 4 ustawy z dnia 27.6.1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. Nr 96, poz. 593 ze zm.) – dotyczy personelu pomocniczego.
3.6. Miejsce wykonywania usług – Wykonawca zobowiązuje się wykonywać usługi, o których mowa w § 1 IPU, na terenie miasta Oleśnicy.
3.7. Wykonawca gwarantuje, że w obiekcie przez niego wskazanym w punkcie 4 załącznika nr 4 do SIWZ (warunek określony w § 4 ust. 2 IPU), znajdują się:
3.7.1. Gabinety w ilości odpowiedniej do ilości oddelegowanych lekarzy medycyny pracy skierowanych do realizacji zadań wynikających z umowy.
3.7.2. Gabinet zabiegowy, w tym do pobierania materiału do badań laboratoryjnych.
3.7.3. Pracownia EKG spoczynkowa.
3.8. Wykonawca oświadcza, że obiekt, o którym mowa w punkcie 3.7., będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.
3.9. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia w ciągu 1 dnia badań, o których mowa w § 1 ust. 1 IPU i wydania stosownego zaświadczenia lekarskiego, z zastrzeżeniem § 6 ust. 2 IPU. Wykonawca ma obowiązek wyznaczyć dzień badania w momencie rejestracji telefonicznej na numer wskazany przez wykonawcę lub rejestracji osobistej (zgłoszenia), przy czym dzień ten winien być wyznaczony w okresie do siedmiu dni roboczych licząc od daty rejestracji telefonicznej/osobistej funkcjonariusza/pracownika Policji.
3.10. Częstotliwość i zakres lekarskiego badania profilaktycznego funkcjonariusza Policji będą wykonywane zgodnie z Decyzją Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24.9.2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP Nr 19, poz. 120 ze zm.)
3.11. O częstotliwości okresowych badań lekarskich pracowników Policji będzie decydować lekarz medycyny pracy, zgodnie ze wskazówkami metodycznymi w sprawie prowadzenia badań profilaktycznych pracowników wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.5.1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 332 ze zm.)
4. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Wymaga się złożenia oferty obejmującej całość przedmiotu zamówienia.
5. Kod Wspólnego Słownika Zamówień: 85100000-0 Usługi ochrony zdrowia.
6. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia (określonych prac bądź czynności) podwykonawcom. W takim przypadku Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie (w załączniku do oferty) części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom – załącznik numer 8 do SIWZ.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85100000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem zasad dla szacunkowej wartości postępowania przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 125 000 EUR.
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia):

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
1. Warunki realizacji zamówienia.
1.1. Warunki wykonywania (realizacji) przyszłego świadczenia umownego (zamówienia) zamawiający określił w Istotnych Postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SIWZ, oraz w załącznikach nr 1-4 i wzorach skierowań i oświadczenia nr 1-4 do Istotnych Postanowieniach Umowy.
1.2. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Istotnych Postanowień Umowy, wszystkie zawarte tam postanowienia zaakceptować i uwzględnić w cenie oferty.
1.3. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć oferowane usługi medyczne na warunkach określonych przez zamawiającego w Istotnych Postanowieniach Umowy.
1.4. Potwierdzeniem akceptacji warunków realizacji zamówienia i zobowiązania do ich przestrzegania w trakcie realizacji umowy będzie dla zamawiającego złożone oświadczenie wykonawcy, o treści określonej w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SIWZ).
2. Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania przez oferowane usługi medyczne wymagań określonych przez zamawiającego w SIWZ – składa wraz z ofertą podpisane oświadczenie wykonawcy o spełnianiu przez oferowane usługi wymagań określonych przez zamawiającego (załącznik nr 4 do SIWZ), o treści następującej:
2.1. Wykonawca oświadcza, iż przedmiot umowy realizowany będzie przez lekarzy uprawnionych do przeprowadzania badań, o których mowa w § 1 w Istotnych Postanowieniach Umowy, oraz innych lekarzy specjalistów, a także personel pomocniczy (pielęgniarki).
2.2. Wykonawca oświadcza, iż osoby wykonujące zadania z zakresu służby medycyny pracy, o których mowa wyżej, będą spełniać wymagania określone odpowiednio w:
2.2.1. Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników oraz orzeczeń lekarskich, wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz.332) - dotyczy lekarzy;
2.2.2. Art. 9 ust. 4 ustawy z dnia 27.6.1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. Nr 96, poz. 593 ze zm.) – dotyczy personelu pomocniczego.
2.3. Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi, o których mowa w § 1 Istotnych Postanowieniach Umowy, na terenie miasta Oleśnicy.
2.4. Wykonawca oświadcza i zapewnia, że w obiekcie w obiekcie zlokalizowanym w Oleśnicy przy ul. ..., nr ... tel: ..., faks: ... znajdują się:
2.4.1. Gabinety w ilości odpowiedniej do ilości oddelegowanych lekarzy medycyny pracy skierowanych do realizacji zadań wynikających z umowy.
2.4.2. Gabinet zabiegowy, w tym do pobierania materiału do badań laboratoryjnych.
2.4.3. Pracownia EKG spoczynkowa.
2.5. Wykonawca oświadcza i zapewnia, że obiekt wskazany przez niego w punkcie 2.4. będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.
2.6. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia w ciągu 1 dnia badań, o których mowa w § 1 ust. 1 IPU i wydania stosownego zaświadczenia lekarskiego, z zastrzeżeniem § 6 ust. 2 IPU. Wykonawca zobowiązuje się wyznaczyć dzień badania w momencie rejestracji telefonicznej lub rejestracji osobistej (zgłoszenia), przy czym dzień ten winien być wyznaczony w okresie do siedmiu dni roboczych licząc od daty rejestracji telefonicznej/osobistej funkcjonariusza/pracownika Policji.
2.7. W przypadku badań kontrolnych Wykonawca oświadcza i zapewnia, iż badania te i wydanie zaświadczeń odbędzie w pierwszym dniu roboczym po stawieniu się funkcjonariusza/ pracownika Policji do służby/pracy bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej/osobistej.
2.8. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia, w obiekcie wskazanym w § 4 ust. 2 IPU szczepień ochronnych, o których mowa w § 1 ust. 2 IPU, i wydania książeczki szczepień, przy czym termin pierwszego szczepienia nie może przekroczyć 7 dni roboczych licząc od daty rejestracji telefonicznej lub rejestracji osobistej (zgłoszenia) funkcjonariusza/pracownika. Terminy i ilości niezbędnych dawek są ustalane indywidualnie przez lekarza Wykonawcy przed przystąpieniem funkcjonariusza/pracownika do szczepień.
2.9. W przypadku wskazania w jednym skierowaniu badań określonych § 1 ust. 1 pkt 1-6 IPU, Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia wspólnych badań i wydania oddzielnych zaświadczeń lekarskich, z uwzględnieniem zapisów § 6 ust. 1-4 IPU.
2.10. Wykonawca oświadcza, że częstotliwość i zakres lekarskiego badania profilaktycznego funkcjonariusza Policji realizowane będą zgodnie z Decyzją Nr 449 Komendanta Głównego Policji z dnia 24 września 2004 roku w sprawie profilaktycznej opieki zdrowotnej w Policji (Dz. Urz. KGP Nr 19, poz. 120 ze zm.).
2.11. Wykonawca oświadcza, że o częstotliwości okresowych badań lekarskich pracowników Policji decydować będzie lekarz medycyny pracy, zgodnie ze wskazówkami metodycznymi w sprawie prowadzenia badań profilaktycznych pracowników wskazanych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.5.1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 332 ze zm.).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, dotyczące:
1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
— w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 5 do SIWZ.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.1. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 5 do SIWZ).
2.3. W zakresie braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający uzna, że nie ma podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania na podstawie oświadczeń i dokumentów wymaganych w Rozdziale VII punkcie 3 SIWZ.
3. Lista dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009r. Nr 226 poz. 1817), zwanego dalej rozporządzeniem, w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, a także że wykonawca spełnia warunki postawione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 1 lub 2 ustawy albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ustawy wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy – załącznik nr 5 do SIWZ.
3.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.2.1. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – załącznik numer 6 do SIWZ.
3.2.2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy– załącznik nr 7 do SIWZ.
3.2.2.1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3.2.2., składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3.2.2.2. Dokumenty potwierdzające, że nie otwarto likwidacji Wykonawcy ani nie ogłoszono jego upadłości powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.2.2.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 3.2.2.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Wyżej wymienione dokumenty na podstawie § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226 poz. 1817), są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, dotyczące:
1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
— W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 5 do SIWZ.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.1. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 5 do SIWZ).
2.3. W zakresie braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający uzna, że nie ma podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania na podstawie oświadczeń i dokumentów wymaganych w Rozdziale VII punkcie 3 SIWZ.
3. Lista dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009r. Nr 226 poz. 1817), zwanego dalej rozporządzeniem, w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, a także że wykonawca spełnia warunki postawione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 1 lub 2 ustawy albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ustawy wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy – załącznik nr 5 do SIWZ.
3.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.2.1. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – załącznik numer 6 do SIWZ.
3.2.2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy– załącznik nr 7 do SIWZ.
3.2.2.1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3.2.2., składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3.2.2.2. Dokumenty potwierdzające, że nie otwarto likwidacji Wykonawcy ani nie ogłoszono jego upadłości powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.2.2.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 3.2.2.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Wyżej wymienione dokumenty na podstawie § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226 poz. 1817), są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, dotyczące:
1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
— w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 5 do SIWZ.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.1. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 5 do SIWZ).
2.3. W zakresie braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający uzna, że nie ma podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania na podstawie oświadczeń i dokumentów wymaganych w Rozdziale VII punkcie 3 SIWZ.
3. Lista dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009r. Nr 226 poz. 1817), zwanego dalej rozporządzeniem, w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, a także że wykonawca spełnia warunki postawione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 1 lub 2 ustawy albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ustawy wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Oświadczenia wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy – załącznik nr 5 do SIWZ.
3.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.2.1. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – załącznik numer 6 do SIWZ.
3.2.2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy – załącznik nr 7 do SIWZ.
3.2.2.1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3.2.2., składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3.2.2.2. Dokumenty potwierdzające, że nie otwarto likwidacji Wykonawcy ani nie ogłoszono jego upadłości powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3.2.2.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 3.2.2.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument ten powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Wyżej wymienione dokumenty na podstawie § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226 poz. 1817), są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Tak
1) Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 roku w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników oraz orzeczeń lekarskich, wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz.332).
Ustawa z dnia 27.6.1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. Nr 96, poz. 593 ze zm.).
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29.7.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów (Dz. U. z 2010 r. Nr 149, poz. 1002) Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19.12.2002 r. w sprawie wykazu obowiązkowych szczepień ochronnych oraz zasad przeprowadzania i dokumentacji szczepień (Dz. U. Nr 237, poz. 2018 ze zm.).
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
PU-2380-249-035-176/2011/AB
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
30.8.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 30.8.2011 - 10:15

Miejsce

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, ul. Podwale 31 – 33, 50-040 Wrocław, POLSKA.

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem zasad określonych ustawą z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zmianami).
2.2.1. Przedmiotem postępowania są usługi o charakterze niepriorytetowym określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28.1.2010 r. w sprawie wykazu usług o charakterze priorytetowym i niepriorytetowym (Dz. U. z 2010 Nr 12, poz. 68). Postępowanie prowadzone jest z zachowaniem przepisów art. 5 Prawa zamówień publicznych. W niniejszym postępowaniu nie stosuje się przepisów dotyczących: terminów składania ofert, obowiązku żądania wadium, obowiązku żądania dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i zakazu ustalania kryteriów oceny ofert na podstawie właściwości wykonawcy.
2.2.2. Wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 125 000 EUR.
Pozostałe oświadczenia i dokumenty wymagane do załączenia w ofercie niezbędne do przeprowadzenia postępowania.
1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy – załącznik numer 1 do SIWZ.
2. Oświadczenia wykonawcy i dokumenty wymienione w Rozdziale VI i VII SIWZ.
3. W przypadku, gdy wykonawca przewiduje udział podwykonawców w realizacji zamówienia: oświadczenie dotyczące udziału podwykonawców, którego wzór określa załącznik numer 8 do SIWZ.
4. Pełnomocnictwo. Osoba lub osoby nie wymienione w dokumentach rejestrowych wykonawcy, a podpisujące ofertę lub oświadczenia wykonawcy, lub dokumenty składane wraz z ofertą, powinny wykazać swoje umocowanie do występowania w imieniu i na rachunek wykonawcy, w szczególności do zaciągania w jego imieniu i na jego rachunek zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej cenie oferty, składając stosowne pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo w sposób jednoznaczny winno określać do jakich czynności upoważniona jest osoba lub osoby reprezentujące wykonawcę. Pełnomocnictwo składa się w formie pisemnej (oryginał) lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
5. W przypadku wnoszenia oferty przez wspólników spółki cywilnej należy załączyć dodatkowo:
5.1. W przypadku, gdy oferta nie jest podpisana przez wszystkich wspólników – pełnomocnictwo podpisane przez wszystkich wspólników lub ich prawnie upoważnionych przedstawicieli. Pełnomocnictwo składa się w formie pisemnej (oryginał) lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
6. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum):
6.1. Na podstawie art. 23 ust. 2 ustawy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6.2. W związku z powyższym niezbędne jest przedłożenie w ofercie pełnomocnictwa ustanawiającego podmiot uprawniony (pełnomocnik, lider) do występowania w imieniu konsorcjum, wraz z określeniem zakresu umocowania lidera (pełnomocnictwo: do reprezentowania konsorcjum w prowadzonym postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy). Wymaga się, by pełnomocnictwo było podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów (konsorcjantów). Pełnomocnictwo składa się w formie pisemnej (oryginał) lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
6.3. Każdy z partnerów musi złożyć oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy – załącznik numer 6 do SIWZ.
6.4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
7. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
7.1. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
7.2. Dokumenty składane w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, na podstawie § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzaju dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226 poz. 1817), są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę, za wyjątkiem pełnomocnictw. Pełnomocnictwo składa się w formie pisemnej (oryginał) lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się w terminie określonym w art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587780
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
19.8.2011
Adres: ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: malgorzata.lenik@wr.policja.gov.pl
tel: +48 713404323
fax: +48 713402454
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-08-30
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 26777920111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Informacja dostępna pod: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
ul Podwale 31-33, 50-040 Wrocław, woj. dolnośląskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
85100000-0 Usługi ochrony zdrowia