TI Tytuł PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
ND Nr dokumentu 277031-2012
PD Data publikacji 31/08/2012
OJ Dz.U. S 167
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 27/08/2012
DT Termin 09/10/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
OC Pierwotny kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) http://www.asp.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

31/08/2012    S167    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

2012/S 167-277031

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
ul. Wojska Polskiego 121
Osoba do kontaktów: w sprawach proceduralnych - Agata Janik-Kosmynka, w sprawach merytorycznych - Marek Skurnóg
91-726 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 422547481 / 422547444
E-mail: biuro.projektu@asp.lodz.pl
Faks: +48 422547482

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.asp.lodz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa wraz z montażem krzeseł audytoryjnych do Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem jednakowych foteli audytoryjnych w ilości 440 szt. w sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym w części amfiteatralnej – foteli wyposażonych w pulpity.
Fotel audytoryjny ma posiadać kształt i wymiary jak na rys nr 1, 2 i 3 w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wymiary podane na rysunkach 2 i 3 mogą ulec zmianie w zakresie ± 2 cm, wymiar wysokości siedziska (44 cm) ± 1 cm. Wymiary foteli i przejść ewakuacyjnych muszą spełniać wymagania przepisów p.poż w zakresie ewakuacji.
Główne parametry fotela.
Otwieranie i zamykanie części siedziskowo-oparciowej ma być zsynchronizowane i ciche, za sprawą systemu amortyzacji gazowej lub olejowej.
Synchroniczny mechanizm zamykania (i otwierania) ma gwarantować to, że po zamknięciu fotela oparcie i siedzisko, a także boki fotela, ułożone będą precyzyjnie w jednej linii, tworząc jednolitą bryłę.
Obicie.
Obicie siedziska, oparcia i boku należy wykonać ze skóry ekologicznej, o składzie: bawełna 35-40 %, poliuretan 60-65 %, gramatura min. 489 (gr/m2) +/- 2 %, odporność na ścieranie: min. 150 000 cykli Martindale’a, trudnozapalność „tlący papieros” EN 1021-2.
Ponadto obicie ma być wyposażone w system eliminacji bakterii oraz pleśni. Kolor skóry ekologicznej – do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji.
Oparcie.
Szkielet oparcia ma być wykonany ze stalowych rurek. Wypełnienie oparcia ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej na zimno, samogasnącej, o gęstości min. 65 kg/m3, bez użycia CFC. Obicie nie może być przyklejone do wypełnienia.
Tył oparcia ma być wykonany ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytej lakierem kolorze białym.
Grubość oparcia - 110 mm +/- 2 %.
Siedzisko.
Szkielet siedziska ma być wykonany ze stalowych rurek i wyposażony w elastyczne pasy wspierające.
Wypełnienie siedziska ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej na zimno, samogasnącej, o gęstości min. 65 kg/m3, bez użycia CFC. Obicie nie może być przyklejone do wypełnienia.
Grubość siedziska od 15 cm w środkowej części do 17 cm przy krawędziach bocznych (± 1 cm).
Spód siedziska pokryty profilowanymi (giętymi) elementami wykonanymi ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytymi lakierem w kolorze białym, nadającymi fotelowi kształt jak na rys. nr 1. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.
Siedzisko ma być wyposażone w uchwyt wykonany z chromowanego aluminium pozwalający na otwieranie fotela (rys. nr 1).
BOK.
Boczna część fotela ma być wykonana ze szkieletu z blachy tłoczonej. Każda boczna część ma ponadto posiadać naziemny element mocujący z aluminium polerowanego odlewanego ciśnieniowo i wyposażonego w system mocowania do podłoża za pomocą śrub.
Mocowanie nóg do podłoża ma odbywać się w taki sposób, aby śruby ani żadne ich części nie były widoczne po zamontowaniu fotela. Nie dopuszcza się stosowania zaślepek ani innych elementów maskujących śruby mocujące. Nogi muszą być wyposażone w regulację pozwalającą na poziomowanie.
Obicie boku nie może być przyklejone do wypełnienia. Przednia i tylna część boku pokryta profilowanym (giętym) elementem wykonanym ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytym lakierem w kolorze białym, idealnie przystającym do elementów sklejkowych lakierowanych na spodzie siedziska. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.
Składany pulpit typu anty-panic chowany w bok fotela.
Fotele w części amfiteatralnej wyposażone w składane pulpity typu anty-panic chowane w bok fotela (rys. nr 3).
Pulpity grubości 10 mm mają być wykonane z HPL w kolorze do ustalenia z Zamawiającym. Krawędzie pulpitów muszą być zaoblone. Wymiary pulpitów: 23 cm x 23 cm ± 2 cm.
Działanie mechanizmu chowania pulpitu ma wykluczać jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia części (elementów) fotela. Ponadto mechanizm pulpitów ma zapewniać ich proste składanie poprzez pchnięcie, co umożliwiać ma sprawne przejście użytkowników między rzędami.
Pulpit po złożeniu nie może w żaden sposób zachodzić na fotel stojący obok.
Struktura wspornikowa pulpitu ma być wykonana z aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali chromowanej. Miejsce chowania pulpitu w boku fotela ma być otoczone ozdobną ramką wykonaną z chromowanego aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali nierdzewnej.
Elementy wykończeniowe fotela muszą całkowicie ukrywać strukturę stalową, wszystkie mechanizmy fotela, punkty mocowania i kotwiczenia.
Materiały drewniane, z których ma składać się fotel muszą być zgodne z międzynarodowym standardem FSC®.
Wymaga się dołączenia do oferty certyfikatu ISO 14001 lub równoważnego, potwierdzającego, że procesy produkcyjne oferowanych foteli odbywają się w zgodzie z zasadami ochrony środowiska naturalnego.
2. Zamawiający szczególnie zaleca, by oferent dokonał inwentaryzacji z natury widowni na sali wielofunkcyjnej.
3. W ramach montażu foteli dopuszcza się zmianę usytuowania lub ilości ciągów komunikacyjnych na widowni w celu zapewnienia montażu przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów p.poż.
Zamawiający załącza do SIWZ rysunek sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody jako dokument pomocniczy do sporządzenia oferty.
4.Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści wszelkiej dokumentacji oraz specyfikacjach, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane Polskie Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza normy, metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SIWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w dokumentacji oraz w specyfikacji za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia.
5. W czasie realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:
1). wykonania wszelkich prac wynikających z konieczności usunięcia pojawiających się w trakcie realizacji przedmiotu umowy kolizji robót z istniejącą infrastrukturą,
2). naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z prowadzonymi pracami,
3). wykonywania projektów, rysunków i innych dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia prac, w przypadku zaistnienia takiej konieczności w toku realizacji przedmiotu umowy,
4). zabezpieczenia przed kradzieżą, zalaniem oraz zniszczeniem mienia własnego oraz Zamawiającego znajdującego się na terenie prowadzonych prac,
5). podejmowania wszelkie uzasadnionych kroków mających na celu wyeliminowanie nadmiernego hałasu, kurzu, wibracji oraz uciążliwości dla otoczenia i bezpieczeństwa obiektów Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
6). prowadzenia prac w taki sposób, aby nie uszkodzić, zakłócić pracy czy działalności jakichkolwiek instalacji budynków Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym elektrycznej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej etc. oraz elementów wykończenia wnętrz. W przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego naprawienia/odtworzenia/wymienienia.
6. Po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:
1. usunięcia wszelkich zbędnych materiałów, urządzeń i odpadów oraz pozostawienia całego terenu robót czystego, uporządkowanego i nadającego się do użytkowania. W przeciwnym razie Zamawiający uporządkuje teren na własny koszt, zaś kosztami obciąży Wykonawcę;
2. naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.
3. W wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń w czasie realizacji umowy Wykonawca jest on zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.
4. W czasie wykonywania robót Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody wynikłe z: zaniechania, niedbalstwa, działania niezgodnego ze sztuką budowlaną, przepisami bhp i ppoż. a także nieprawidłowego zabezpieczenia narzędzi i materiałów do momentu dokonania odbioru robót.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

39110000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 98 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
I. Wadium
1.Wysokość wadium ustala się na kwotę: 50 000 PLN. (pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Okres ważności wadium wynosi 60 dni. Bieg ważności Wadium rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji bankowej/ubezpieczeniowej winna ona zawierać następujące elementy:
a) wskazanie Wykonawcy, wskazanie Zamawiającego czyli beneficjenta gwarancji/ubezpieczenia, wskazanie Gwaranta (banku lub towarzystwa ubezpieczeniowego udzielającego gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) dokładną nazwę postępowania stanowiącego przyczynę wystawienia gwarancji,
c) wskazanie sumy gwarancyjnej,
d) określenie terminu ważności gwarancji,
e) z treści gwarancji lub poręczenia powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłacenia Zamawiającemu na pierwsze pisemne żądanie pełnej sumy wadium w przypadku gdy zajdą ku temu ustawowe okoliczności, określone w przepisie art. 46 ust. 4a oraz 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, szczegółowo opisane w punktach 9.13. oraz 9.14.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Citi handlowy, nr: 15 1030 1508 0000 0008 1552 4195.
Tytułem: „Wadium na:
Dostawa wraz z montażem krzeseł audytoryjnych do Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Nr sprawy 14/2012.
Zamawiający uzna, że wadium zostało wniesione, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium wnoszone w postaci poręczeń i gwarancji bankowych, poręczeń kasy oszczędnościowo-kredytowej lub gwarancji ubezpieczeniowej należy załączyć do oferty w formie kopii dokumentu, a oryginał złożyć w oddzielnej kopercie oznaczonej ”oryginał wadium”, która będzie załączona do oferty (wewnątrz opakowania oferty).
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 8.14.
9. Zamawiający zwraca wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 8.8., jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Jeżeli Wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje Wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
II. Wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy
1. Zamawiający żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zwanego dalej "zabezpieczeniem". Zabezpieczenie musi zostać wniesione przed podpisaniem umowy o wykonanie przedmiotu zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
4. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy na w zakresie każdej części postępowania 10 % ceny ofertowej brutto podanej w ofercie.
5. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku
6. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
7. Zabezpieczenie wniesione w pieniądzu, Zamawiający przechowa na rachunku bankowym.
8. Zamawiający informuje, iż w przypadku zabezpieczeń innych niż w pieniądzu:
1) Może z tytułu poręczenia lub gwarancji żądać płatności wszelkich kwot, za jakie poręczyciel lub gwarant odpowiada w ramach poręczenia lub gwarancji, z powodu uchybień Wykonawcy w realizacji kontraktu, zgodnie z warunkami poręczenia lub gwarancji, oraz do jej wysokości. Poręczyciel lub gwarant winien bezzwłocznie wypłacić te kwoty na żądanie Zamawiającego i nie może wnieść jakiegokolwiek sprzeciwu niezależnie od powodu. Przed wniesieniem jakiegokolwiek roszczenia z tytułu zabezpieczenia, Zamawiający zawiadomi Wykonawcę podając rodzaj uchybienia, w stosunku, do którego roszczenie ma zostać wniesione.
2) Poręczenie lub gwarancja wchodzi w życie i obowiązuje od daty podpisania Umowy i będzie w mocy w wysokości 100 % wysokości zabezpieczenia do dnia 30 po dacie wystawienia raportu końcowego i zatwierdzenia przez Zamawiającego zgodnie z § 8 wzoru umowy.
9. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone Wykonawcy w następujących terminach i wysokościach:
— 70 % kwoty zabezpieczenia w terminie 30 dni kalendarzowych od daty podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy przez Akademię bez zastrzeżeń,
— 30 % kwoty zabezpieczenia terminie 15 dni kalendarzowych od daty upływu okresu rękojmi za wady i gwarancji jakości, potwierdzonego przez Akademię.
III. Minimalne warunki długości gwarancji i rękojmi
1) Minimalny okres gwarancji i rękojmi na dostarczone i zamontowane przez Wykonawcę krzesła audytoryjne wynosi 5 lat.
2) Oferta nie może wskazywać terminu krótszego niż 5 lat. Jeśli oferent zaznaczy w ofercie termin krótszy, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp.
3) Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie termin gwarancji w formie liczby pełnych lat liczony od dnia odbioru przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń.
4) Szczegółowe zasady warunków gwarancji zostały określone w umowie – załącznik do siwz – tom II.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Wynagrodzenie płatne będzie jednorazowo po wykonaniu przez Wykonawcę przedmiotu umowy i podpisaniu protokołu odbioru bez zastrzeżeń.
2. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić w kwocie wynagrodzenia ewentualne zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT). Zamawiający nie przewiduje możliwości zmiany wynagrodzenia w przypadku podwyższenia stawki podatku od towarów i usług (VAT) w całym okresie obowiązywania i realizacji Umowy.
3. Wykonawca w terminie 7 dni od daty podpisania protokołu odbioru, wystawi fakturę VAT obejmujące należne wynagrodzenie z tytułu wykonania przedmiotu Umowy.
4. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty faktur wystawionych przez Wykonawcę w terminie do 30 dni od daty otrzymania poprawnie wystawionej pod względem rachunkowym i formalnym faktury VAT z kserokopią zatwierdzonych protokołów odpowiednio dla dostaw.
5. Zastrzeżony w zdaniu poprzednim termin płatności może ulec wydłużeniu o 60 dni w przypadku, gdy Zamawiający na dzień płatności faktury nie otrzymał środków finansowych z budżetu UE. W takim przypadku Zamawiający zobowiązany jest do dokonania zapłaty wynagrodzenia w terminie 60 dni od daty przyjęcia faktury,a Wykonawca nie naliczy Zamawiającemu za ten okres odsetek ustawowych z tytułu opóźnienia w dokonaniu zapłaty należnego wynagrodzenia.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy,
1.2. spełniają opisane poniżej, warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
— Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia — opisane w pkt. III. 2.3),
3) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia — Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie,
4) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym — Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie,
5) sytuacji ekonomicznej i finansowej — opisane w pkt. III.2.2)
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu oraz osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. Wykonawca nie później niż na dzień składania ofert zobowiązany jest wykazać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. 1. oraz brak podstaw do wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego warunki określone w pkt. 1. muszą spełniać wykonawcy łącznie natomiast każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zobowiązany wykazać brak podstaw do wykluczenia go z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.
5. Ocena spełniania przez wykonawców wymaganych warunków będzie oparta na zasadzie spełnia / nie spełnia na podstawie informacji zawartych w załączonych do oferty dokumentach lub oświadczeniach, zgodnie z wymaganiami zamawiającego, określonymi w SIWZ. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że Wykonawca spełnił wymagane warunki.
6. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty:
6.1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
6.2. dokumenty wymienione w pkt. III.2.2) oraz pkt. III.2.3).
7. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty:
7.1. oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
7.2 aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
7.3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
7.4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonanie decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
7.5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
7.6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy,wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
7.7. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 Ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób,
7.8. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,zamiast dokumentów, o których mowa w punktach:
1) 7.2. – 7.4. i 7.6. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) 7.5. – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy.
7.9. Dokumenty i oświadczenia wymienione w punkcie 7.8. winny być wystawione w terminach analogicznych,jak terminy określone dla odpowiadających im dokumentów wymienionych w pkt 7.2 – 7.6.
7.10. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7.8., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Wymogi pkt. 7.9. stosuje się odpowiednio.
8. W celu potwierdzenia spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenie wymienione w pkt. 7.1. oraz dokumenty wymienione w pkt. 7.2. – 7.6. albo odpowiadające im określone w pkt. 7.7. - 7.10. powinny być złożone przez każdego Wykonawcę,
b) oświadczenie wymienione w pkt. 6.1. powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców,
c) dokumenty wymienione w pkt. 6.2. powinien złożyć dowolny / dowolni Wykonawca/y spośród Wykonawców składających wspólną ofertę.
9. Jeżeli Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
9.1. pisemne zobowiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia, w dowolnej, dozwolonej przez prawo postaci (np. jako podwykonawca, doradca; itd.) – w przypadku gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów,
9.2. pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, zawierające także wysokość środków finansowych, które mogą zostać przez ten podmiot udostępnione – w przypadku gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunków polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów.
9.3. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanych przez Zamawiającego warunków.
10. Forma złożonych dokumentów.
10.1. Załączone do oferty dokumenty mogą być w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę z wyłączeniem oświadczeń i dokumentów, o których mowa w pkt. 6.1. 7.1,9.,które należy złożyć w formie oryginału. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, oddających do dyspozycji Wykonawcy swoje zasoby na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
11. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą wypełniony Opis oferowanego wyposażenia dotyczący wymaganych parametrów technicznych, zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.
12.W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
a) ulotki producenta lub katalogi lub opisy oferowanych krzeseł audytoryjnych,
b) zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym tj m.in ścieralność wg cykli Martindala – min 150.000 cykli, niepalność tkanin obiciowych (tlący papieros)-EN 1021-2, certyfikat zgodności z międzynarodowym standardem FSC, certyfikat ISO 14001 lub równoważny.
c) próbkę w postaci: 1 szt. boku oferowanego fotela wyposażonego w chowany w nim składany pulpit typu anty-panic oraz mechanizm cichego zamykania fotela. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość złożenia 1 sztuki pełnego fotela.
W/w badania muszą być przeprowadzone przez niezależne odpowiednie organy i Instytucje Państwowe uprawnione do ich wykonania.
Wykonawca może zamiast zaświadczeń, o których mowa w ppkt b) złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Jeśli dokumentacja jest w innym języku niż polski to Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski.
Wykonawca ma obowiązek tak przedstawić dane ogólne i techniczne oraz informacje w ofercie aby zamawiający mógł jednoznacznie ocenić spełnienie przez oferenta żądanych wymogów a w szczególności danych dotyczących koniecznych wymagań technicznych. Jednocześnie zamawiający oświadcza, iż przedstawienie przez oferenta danych oraz informacji w sposób utrudniający (nieprecyzyjnie) lub uniemożliwiający zamawiającemu w sposób jednoznaczny ocenę zgodności co do wymagań, zamawiający będzie uznawał za brak takich danych co będzie skutkowało odrzuceniem oferty.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty.
1. informację banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanych przez Zamawiającego warunków.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: W szczególności Wykonawca musi wykazać, że: posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1.500.000 PLN (jeden milion pięćset tysięcy złotych).
Dla potrzeb oceny spełniania warunku określonego powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym zostanie on opublikowany.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca obowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2. wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania;
3. dokument lub dokumenty potwierdzające, że dostawy wskazane w wykazie, o którym mowa powyżej zostały wykonane należycie
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej 1 (jedną) dostawę wraz z montażem foteli do sali audytoryjnej na minimum 350 miejsc lub co najmniej 1 (jedną) dostawę wraz z montażem foteli do sali audytoryjnej o wartości co najmniej 1 500 000 PLN. (jeden milion pięćset tysięcy złotych) brutto - w ramach jednej umowy dostawy.
Dla potrzeb oceny spełnienia warunku określonego powyżej, jeżeli wartość zostanie podana w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym zostanie on opublikowany.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 60

2. Termin realizacji zamówienia. Waga 30

3. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
14/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
9.10.2012 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 9.10.2012 - 11:00

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego, ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź, pok. nr 3.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie to jest realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pod tytułem „Centrum Promocji Mody – Klaster branży tekstylno – odzieżowej - infrastruktura”, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013, Oś Priorytetowa V – Infrastruktura Społeczna V.4 Infrastruktura Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
VI.3)Informacje dodatkowe
1 Zamówienia uzupełniające.
Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa do udzielania z wolnej ręki zamówienia uzupełniającego.
3. Zamawiający zaleca dokonanie wizji pomieszczeń, w których mają zostać zainstalowane meble.
4. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie,której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz określiła warunki takiej zmiany. Strony ustalają, iż przez zmiany istotne Umowy przyznające prawo do jej zmiany rozumieją:
a. zmiana terminów realizacji dostaw nie powodująca zmiany zakresu przedmiotu zamówienia, a spowodowana okolicznościami leżącymi po stronie Akademii lub okolicznościami niezależnymi od Akademii jak i od Wykonawcy;
b. regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania Umowy, wywołujących potrzebę zmiany umowy wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany. Prawo zmiany nie obejmuje zmiany Umowy w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług.
5. Zmiany, o których mowa w pkt. 4 muszą zostać udokumentowane. Pismo (wniosek) dotyczące ww. zmian wraz z uzasadnieniem, strona występująca z wnioskiem zobowiązana jest złożyć drugiej stronie w terminie 7 dni od daty powzięcia wiadomości o takiej okoliczności.
6. Zawartość oferty
Oferta musi zawierać:
6.1. Stronę Tytułową – zgodnie z Formularzem Nr 1.
6.2. Formularz Oferty – wypełniony zgodnie z Formularzem Nr 2.
6.3. Dowód wniesienia wadium – dla formy innej niż pieniądz kopię dokumentu należy załączyć do oferty natomiast oryginał gwarancji lub poręczenia należy złożyć w oddzielnej kopercie oznaczonej „oryginał wadium”, która będzie załączona do oferty (wewnątrz opakowania oferty).
6.4. Dokument potwierdzający uprawnienia osoby/osób podpisujących ofertę do reprezentacji oraz Pełnomocnictwo / Pełnomocnictwa dla osoby / osób podpisujących ofertę (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem), jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika.
6.5. Dokumenty i oświadczenia określone w pkt 6 SIWZ.
6.6. Wypełniona tabela - opis parametrów oferowanego wyposażenia dotyczący części postępowania, na którą oferent składa ofertę, zgodnie z załącznikami nr 1-6 do SIWZ.
6.7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy załączyć Pełnomocnictwo Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem) – np. wypełniony Formularz Nr 6.
6.8. W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje wykonanie zamówienia z udziałem podwykonawców należy załączyć wypełniony – Formularz Nr 7 z wykazem zakresu dostaw zlecanych Podwykonawcom.
7. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze ofert, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert. 7.1.
1) Oceny ofert będzie dokonywała komisja przetargowa.
2) Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które:
— zostaną złożone przez wykonawców niewykluczonych z postępowania,
— nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.
3) Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium i jego znaczeniem:
1. cena – 60 %
2. termin realizacji zamówienia – 30 %
3. okres gwarancji na przedmiot zamówienia – 10 %
7.2. Sposób oceny ofert.
Ocena ofert w zakresie przedstawionego kryterium zostanie dokonana według następujących zasad:
1) Cena – 60 %
a. Zamawiający przy obliczaniu tego kryterium będzie brał pod uwagę całkowitą cenę brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia.
b. W zakresie kryterium oferta może uzyskać 60 punktów.
c. Oferta z ceną najniższą otrzyma 60 pkt.
d. Punktacja ceny kolejnych ofert odbędzie się zgodnie z formułą:
PC = Cmin/C x 60 gdzie:
PC - ocena punktowa danej oferty za cenę.
Cmin - minimalna zaoferowana przez wykonawców cena.
C - cena z danej oferty.
e. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrz wspólnotowego nabycia towarów, zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2) Termin realizacji zamówienia - 30 %.
Zamawiający określa iż zamówienie wykonane musi być w terminie do 14 tygodni od dnia zawarcia umowy. Oferta nie może wskazywać terminu dłuższego niż 14 tygodni od dnia zawarcia umowy. Jeśli oferent zaznaczy w ofercie termin dłuższy, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp. Wykonawca zobowiązany jest wskazać termin wykonania zamówienia w postaci ilości pełnych tygodni od dnia zawarcia umowy. Wskazanie niepełnego tygodnia terminu wykonania zamówienia będzie skutkowało przyznaniem punktów jak za pełny kolejny tydzień, np. zaoferowanie terminu wynoszącego 8,5 tygodnia skutkować będzie przyznaniem 5 punktów – jak za 9-tygodniowy termin.
Za każdy tydzień krótszego terminu od 14 tygodni oferent otrzyma 1 pkt.
A zatem jeśli oferent zaoferuje wykonanie zamówienia w terminie:
— 14 tygodni – nie uzyska punktu,
— 13 tygodni – uzyska 1 punkt,
— 12 tygodni – uzyska 2 punkty,
— 11 tygodni – uzyska 3 punkty,
— 10 tygodni – uzyska 4 punkty,
— 9 tygodni – uzyska 5 punktów,
— 8 tygodni – uzyska 6 punktów.
Maksymalnie wykonawca uzyskać może 6 pkt.
Zamawiający wskazuje, iż realny najkrótszy termin wykonania zamówienia wynosi 8 tygodni. Jeśli wykonawca zaznaczy w ofercie termin krótszy od 8 tygodni uzyska maksymalną liczbę punktów, tj. 6 punktów.
Punktacja ofert odbędzie się zgodnie z formułą:
Pt = T oferty/T max x 30 gdzie:
Pt - ocena punktowa danej oferty za termin realizacji zamówienia.
Tmax - maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów, tj. 6 punktów.
T oferty - punkty uzyskane za zaoferowany termin realizacji zamówienia.
Po przeliczeniu, w zakresie kryterium „termin realizacji zamówienia” oferta może uzyskać maksymalnie 30 punktów oceny punktowej.
3)Okres gwarancji - 10 %.
Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji na zamontowane krzesła audytoryjne wynosił minimum 5 lat od dnia odbioru przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń.
Oferta nie może wskazywać terminu krótszego niż 5 lat. Jeśli oferent zaznaczy w ofercie termin krótszy, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp.
Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie termin gwarancji w formie liczby pełnych lat liczony od dnia odbioru przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń. Zamawiający dopuszcza więc, aby okres gwarancji wynosił:
— 5 lat,
— 6 lat,
— 7 lat i więcej.
Za każdy jeden pełny rok dłuższego terminu niż 5 lat oferent otrzyma 1 pkt. Jeśli wykonawca określi termin wykonania zamówienia w postaci niepełnego roku otrzyma punkty za zaoferowany roczny okres, np. zaoferowanie okresu gwarancji wynoszącego 6,5 roku skutkować będzie przyznaniem 1 punktu – jak za 6 lat.
A zatem, jeśli oferent zaoferuje termin gwarancji wynoszący:
— 5 lat – nie uzyska punktu,
— 6 lat – uzyska 1 punkt,
— 7 lat i dłużej– uzyska 2 punkty.
Maksymalnie wykonawca uzyskać może 2 punkty.
Jeśli w ofercie wskazany będzie termin dłuższy niż 7 lat oferent uzyska 2 punkty.
Punktacja ofert odbędzie się zgodnie z formułą:
Pg = G oferty/G max x 10 gdzie:
Pg - ocena punktowa danej oferty za okres gwarancji.
Gmax - maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania, tj. 2 punkty.
G oferty - liczba punktów za zaoferowany termin gwarancji.
Po przeliczeniu, w zakresie kryterium „okres gwarancji” oferta może uzyskać maksymalnie 10 punktów oceny punktowej.
Pozostałym wykonawcom spełniającym wymagania przypisana zostanie odpowiednio mniejsza liczba punktów. 7.3.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru. Punkty uzyskane w poszczególnych kryteriach podlegają zsumowaniu. Punkty zostaną obliczone w zaokrągleniu do drugiego miejsca po przecinku. Oferta, która uzyska najwyższą sumę punktów (P) stanowić będzie ofertę najkorzystniejszą.
Ostateczną liczbę punktów (P) każdej z ocenianych ofert stanowić będzie suma punktów przyznanych we wszystkich kryteriach: „Cena”, „termin realizacji zamówienia” oraz „okres gwarancji” zgodnie ze wzorem:
P = PC + Pt + Pg gdzie:
P - łączna ocena punktowa.
PC – Ocena punktowa za kryterium cena.
Pt – ocena punktowa za kryterium „termin realizacji zamówienia”.
Pg – ocena punktowa za kryterium „okres gwarancji”.
8.Przed podpisaniem umowy wykonawca zobowiązany jest dostarczyć zamawiającemu: dokument dotyczący nadania podmiotowi numeru NIP dokument dotyczący nadania podmiotowi numeru REGON wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (jeżeli dotyczy) lub odpis z KRS jeżeli dane w nim zawarte uległy zmianie od daty składania ofert. rysunek ustawienia przez Wykonawcę foteli na sali. Zamawiający musi zaakceptować zaproponowane rozmieszczenie foteli na sali. Brak akceptacji jest równoznaczne z odrzuceniem propozycji Wykonawcy i nakłada na Wykonawcę obowiązek dokonania korekty w ciągu 3 dni i przedstawienia nowej propozycji do akceptacji Zamawiającego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
Warszawa
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1 Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
2 Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
4 Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądania oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
7 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust 2 ustawy, albo w terminie
15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
8 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
9 Odwołanie wobec czynności innej niż określonej w pkt. 25.7. i 25.8. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10 Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
11 Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania zamawiającego.
12 Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
Warszawa
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.8.2012
TI Tytuł PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
ND Nr dokumentu 323962-2012
PD Data publikacji 13/10/2012
OJ Dz.U. S 198
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 08/10/2012
DT Termin 29/10/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
OC Pierwotny kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
RC Kod NUTS PL113

13/10/2012    S198    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

2012/S 198-323962

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, ul. Wojska Polskiego 121, attn: w sprawach proceduralnych - Agata Janik-Kosmynka, w sprawach merytorycznych - Marek Skurnóg, POLSKA-91-726Łódź. Tel. +48 422547481 / 422547444. E-mail: biuro.projektu@asp.lodz.pl. Fax +48 422547482.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.8.2012, 2012/S 167-277031)

Przedmiot zamówienia:
CPV:39110000

Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części.

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 9.10.2012 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 9.10.2012 (11:00).

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 29.10.2012 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 29.10.2012 (11:00).

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
ND Nr dokumentu 334657-2012
PD Data publikacji 23/10/2012
OJ Dz.U. S 204
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 18/10/2012
DT Termin 12/11/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
OC Pierwotny kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
RC Kod NUTS PL113

23/10/2012    S204    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

2012/S 204-334657

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, ul. Wojska Polskiego 121, attn: w sprawach proceduralnych - Agata Janik-Kosmynka, w sprawach merytorycznych - Marek Skurnóg, POLSKA-91-726Łódź. Tel. +48 422547481 / 422547444. E-mail: biuro.projektu@asp.lodz.pl. Fax +48 422547482.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.8.2012, 2012/S 167-277031)

Przedmiot zamówienia:
CPV:39110000

Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem jednakowych foteli audytoryjnych w ilości 440 szt. w sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym w części amfiteatralnej – foteli wyposażonych w pulpity.

Fotel audytoryjny ma posiadać kształt i wymiary jak na rys nr 1, 2 i 3 w Specyfikacji Istotnych Warunków.

Zamówienia. Wymiary podane na rysunkach 2 i 3 mogą ulec zmianie w zakresie ± 2 cm, wymiar wysokości siedziska (44 cm) ± 1 cm. Wymiary foteli i przejść ewakuacyjnych muszą spełniać wymagania przepisów p.poż w zakresie ewakuacji.

Główne parametry fotela.

Otwieranie i zamykanie części siedziskowo-oparciowej ma być zsynchronizowane i ciche, za sprawą systemu amortyzacji gazowej lub olejowej.

Synchroniczny mechanizm zamykania (i otwierania) ma gwarantować to, że po zamknięciu fotela oparcie i siedzisko, a także boki fotela, ułożone będą precyzyjnie w jednej linii, tworząc jednolitą bryłę.

Obicie.

Obicie siedziska, oparcia i boku należy wykonać ze skóry ekologicznej, o składzie: bawełna 35-40 %, poliuretan 60-65 %, gramatura min. 489 (gr/m2) +/- 2 %, odporność na ścieranie: min. 150.000 cykli

Martindale’a, trudnozapalność „tlący papieros” EN 1021-2.

Ponadto obicie ma być wyposażone w system eliminacji bakterii oraz pleśni. Kolor skóry ekologicznej – do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji.

Oparcie.

Szkielet oparcia ma być wykonany ze stalowych rurek. Wypełnienie oparcia ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej na zimno, samogasnącej, o gęstości min. 65 kg/m3, bez użycia CFC. Obicie nie może być przyklejone do wypełnienia.

Tył oparcia ma być wykonany ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytej lakierem kolorze białym.

Grubość oparcia - 110 mm +/- 2 %.

Siedzisko.

Szkielet siedziska ma być wykonany ze stalowych rurek i wyposażony w elastyczne pasy wspierające.

Wypełnienie siedziska ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej na zimno, samogasnącej, o gęstości min. 65 kg/m3, bez użycia CFC. Obicie nie może być przyklejone do wypełnienia.

Grubość siedziska od 15 cm w środkowej części do 17 cm przy krawędziach bocznych (± 1 cm).

Spód siedziska pokryty profilowanymi (giętymi) elementami wykonanymi ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytymi lakierem w kolorze białym, nadającymi fotelowi kształt jak na rys. nr 1. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.

Siedzisko ma być wyposażone w uchwyt wykonany z chromowanego aluminium pozwalający na otwieranie fotela (rys. nr 1).

Bok.

Boczna część fotela ma być wykonana ze szkieletu z blachy tłoczonej. Każda boczna część ma ponadto posiadać naziemny element mocujący z aluminium polerowanego odlewanego ciśnieniowo i wyposażonego w system mocowania do podłoża za pomocą śrub.

Mocowanie nóg do podłoża ma odbywać się w taki sposób, aby śruby ani żadne ich części nie były widoczne po zamontowaniu fotela. Nie dopuszcza się stosowania zaślepek ani innych elementów maskujących śruby mocujące. Nogi muszą być wyposażone w regulację pozwalającą na poziomowanie.

Obicie boku nie może być przyklejone do wypełnienia. Przednia i tylna część boku pokryta profilowanym.

(giętym) elementem wykonanym ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytym lakierem w kolorze białym, idealnie przystającym do elementów sklejkowych lakierowanych na spodzie siedziska. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.

SKŁADANY PULPIT TYPU ANTY-PANIC CHOWANY W BOK FOTELA.

Fotele w części amfiteatralnej wyposażone w składane pulpity typu anty-panic chowane w bok fotela (rys. nr 3).

Pulpity grubości 10 mm mają być wykonane z HPL w kolorze do ustalenia z Zamawiającym. Krawędzie pulpitów muszą być zaoblone. Wymiary pulpitów: 23 cm x 23 cm ± 2 cm.

Działanie mechanizmu chowania pulpitu ma wykluczać jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia części.

(elementów) fotela. Ponadto mechanizm pulpitów ma zapewniać ich proste składanie poprzez pchnięcie, co umożliwiać ma sprawne przejście użytkowników między rzędami.

Pulpit po złożeniu nie może w żaden sposób zachodzić na fotel stojący obok.

Struktura wspornikowa pulpitu ma być wykonana z aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali chromowanej.

Miejsce chowania pulpitu w boku fotela ma być otoczone ozdobną ramką wykonaną z chromowanego aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali nierdzewnej.

Elementy wykończeniowe fotela muszą całkowicie ukrywać strukturę stalową, wszystkie mechanizmy fotela, punkty mocowania i kotwiczenia.

Materiały drewniane, z których ma składać się fotel muszą być zgodne z międzynarodowym standardem FSC®.

Wymaga się dołączenia do oferty certyfikatu ISO 14001 lub równoważnego, potwierdzającego, że procesy produkcyjne oferowanych foteli odbywają się w zgodzie z zasadami ochrony środowiska naturalnego.

2. Zamawiający szczególnie zaleca, by oferent dokonał inwentaryzacji z natury widowni na sali wielofunkcyjnej.

3. W ramach montażu foteli dopuszcza się zmianę usytuowania lub ilości ciągów komunikacyjnych na widowni w celu zapewnienia montażu przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów p.poż.

Zamawiający załącza do SIWZ rysunek sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody jako dokument pomocniczy do sporządzenia oferty.

4.Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści wszelkiej dokumentacji oraz specyfikacjach, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane Polskie Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza normy, metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia.

Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SIWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w dokumentacji oraz w specyfikacji za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia.

5. W czasie realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1). wykonania wszelkich prac wynikających z konieczności usunięcia pojawiających się w trakcie realizacji przedmiotu umowy kolizji robót z istniejącą infrastrukturą,

2). naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z prowadzonymi pracami,

3). wykonywania projektów, rysunków i innych dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia prac, w przypadku zaistnienia takiej konieczności w toku realizacji przedmiotu umowy,

4). zabezpieczenia przed kradzieżą, zalaniem oraz zniszczeniem mienia własnego oraz Zamawiającego znajdującego się na terenie prowadzonych prac,

5). podejmowania wszelkie uzasadnionych kroków mających na celu wyeliminowanie nadmiernego hałasu, kurzu, wibracji oraz uciążliwości dla otoczenia i bezpieczeństwa obiektów Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

6). prowadzenia prac w taki sposób, aby nie uszkodzić, zakłócić pracy czy działalności jakichkolwiek instalacji budynków Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym elektrycznej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej etc. oraz elementów wykończenia wnętrz. W przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego naprawienia/odtworzenia/wymienienia.

6. Po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1. usunięcia wszelkich zbędnych materiałów, urządzeń i odpadów oraz pozostawienia całego terenu robót czystego, uporządkowanego i nadającego się do użytkowania. W przeciwnym razie Zamawiający uporządkuje teren na własny koszt, zaś kosztami obciąży Wykonawcę;

2. naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.

3. W wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń w czasie realizacji umowy Wykonawca jest on zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.

4. W czasie wykonywania robót Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody wynikłe z: zaniechania, niedbalstwa, działania niezgodnego ze sztuką budowlaną, przepisami bhp i ppoż. a także nieprawidłowego zabezpieczenia narzędzi i materiałów do momentu dokonania odbioru robót.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego

12. W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

a) ulotki producenta lub katalogi lub opisy oferowanych krzeseł audytoryjnych,

b) zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym tj m.in ścieralność wg cykli Martindala

— min 150.000 cykli, niepalność tkanin obiciowych (tlący papieros)-EN 1021-2, certyfikat zgodności z międzynarodowym standardem FSC, certyfikat ISO 14001 lub równoważny.

c) próbkę w postaci: 1 szt. boku oferowanego fotela wyposażonego w chowany w nim składany pulpit typu antypanic oraz mechanizm cichego zamykania fotela. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość złożenia 1 sztuki pełnego fotela.

W/w badania muszą być przeprowadzone przez niezależne odpowiednie organy i Instytucje Państwowe uprawnione do ich wykonania.

Wykonawca może zamiast zaświadczeń, o których mowa w ppkt b) złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jeśli dokumentacja jest w innym języku niż polski to Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 29.10.2012 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 29.10.2012 (11:00).

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem jednakowych foteli audytoryjnych w ilości 440 szt. w sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym w części amfiteatralnej – foteli wyposażonych w pulpity.

Fotel audytoryjny ma posiadać wymiary jak na rys nr 1, 2 i 3 w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wymiary podane na rysunkach 2 i 3 mogą ulec zmianie w zakresie ± 5 cm, wymiar wysokości siedziska (44 cm) ± 1 cm. Wymiary foteli i przejść ewakuacyjnych muszą spełniać wymagania przepisów p.poż w zakresie ewakuacji.

Główne parametry fotela.

Otwieranie i zamykanie części siedziskowo-oparciowej ma być zsynchronizowane i ciche, za sprawą systemu amortyzacji gazowej, olejowej lub mechanicznej.

Synchroniczny mechanizm zamykania (i otwierania) ma gwarantować to, że po zamknięciu fotela oparcie i siedzisko, a także boki fotela, ułożone będą precyzyjnie w jednej linii, tworząc jednolitą zamkniętą bryłę.

Obicie.

Obicie siedziska, oparcia i boku należy wykonać ze skóry ekologicznej, o składzie: bawełna 35-40 %, poliuretan 60-65 %, gramatura min. 489 (gr/m2) +/- 2 %, odporność na ścieranie: min. 150.000 cykli Martindale’a, trudnozapalność „tlący papieros”. Fotele muszą posiadać integralną tapicerkę, nie dopuszcza się stosowania pokrowców z zamkiem błyskawicznym itp.

Ponadto obicie ma być wyposażone w system eliminacji bakterii oraz pleśni. Kolor skóry ekologicznej – do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji.

Oparcie.

Wypełnienie oparcia ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min. 50 kg/m3, bez użycia CFC. Tył oparcia ma być wykonany ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytej lakierem w kolorze białym.

Siedzisko.

Wypełnienie siedziska ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min. 50 kg/m3, bez użycia CFC. Grubość siedziska od 15 cm do 17 cm. Spód siedziska ma być pokryty profilowanymi (giętymi) elementami wykonanymi ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytymi lakierem w kolorze białym. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.

Siedzisko ma być wyposażone w uchwyt wykonany z chromowanego aluminium pozwalający na otwieranie fotela (rys. nr 1).

BOK.

Boczna część fotela ma być wykonana ze szkieletu z blachy tłoczonej lub lakierowanej sklejki. Mocowanie nóg do podłoża ma odbywać się w taki sposób, aby śruby ani żadne ich części nie były widoczne po zamontowaniu fotela.

Składany pulpit typu anty-panic chowany w bok fotela.

Fotele w części amfiteatralnej wyposażone w składane pulpity typu anty-panic chowane w bok fotela (rys. nr 3).

Pulpity grubości 10 mm mają być wykonane z HPL w kolorze do ustalenia z Zamawiającym. Krawędzie pulpitów muszą być zaoblone. Wymiary pulpitów: 23 cm x 23 cm ± 2 cm.

Działanie mechanizmu chowania pulpitu ma wykluczać jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia części (elementów) fotela. Ponadto mechanizm pulpitów ma zapewniać ich proste składanie poprzez pchnięcie, co umożliwiać ma sprawne przejście użytkowników między rzędami.

Pulpit po złożeniu nie może w żaden sposób zachodzić na fotel stojący obok.

Struktura wspornikowa pulpitu ma być wykonana z aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali chromowanej. Miejsce chowania pulpitu w boku fotela ma być otoczone ozdobną ramką wykonaną z chromowanego aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali nierdzewnej.

Elementy wykończeniowe fotela muszą całkowicie ukrywać strukturę stalową, wszystkie mechanizmy fotela, punkty mocowania i kotwiczenia.

2. Zamawiający szczególnie zaleca, by oferent dokonał inwentaryzacji z natury widowni na sali wielofunkcyjnej.

3. W ramach montażu foteli dopuszcza się zmianę usytuowania lub ilości ciągów komunikacyjnych na widowni w celu zapewnienia montażu przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów p.poż.

Zamawiający załącza do SIWZ rysunek sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody jako dokument pomocniczy do sporządzenia oferty.

4. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści wszelkiej dokumentacji oraz specyfikacjach, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane Polskie Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza normy, metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia.

Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SIWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamienników w stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w dokumentacji oraz w specyfikacji za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia.

5. W czasie realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1). wykonania wszelkich prac wynikających z konieczności usunięcia pojawiających się w trakcie realizacji przedmiotu umowy kolizji robót z istniejącą infrastrukturą,

2). naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z prowadzonymi pracami,

3). wykonywania projektów, rysunków i innych dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia prac, w przypadku zaistnienia takiej konieczności w toku realizacji przedmiotu umowy,

4). zabezpieczenia przed kradzieżą, zalaniem oraz zniszczeniem mienia własnego oraz Zamawiającego znajdującego się na terenie prowadzonych prac,

5). podejmowania wszelkie uzasadnionych kroków mających na celu wyeliminowanie nadmiernego hałasu, kurzu, wibracji oraz uciążliwości dla otoczenia i bezpieczeństwa obiektów Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

6). prowadzenia prac w taki sposób, aby nie uszkodzić, zakłócić pracy czy działalności jakichkolwiek instalacji budynków Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym elektrycznej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej etc. oraz elementów wykończenia wnętrz. W przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego naprawienia/odtworzenia/wymienienia.

6. Po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1. usunięcia wszelkich zbędnych materiałów, urządzeń i odpadów oraz pozostawienia całego terenu robót czystego, uporządkowanego i nadającego się do użytkowania. W przeciwnym razie Zamawiający uporządkuje teren na własny koszt, zaś kosztami obciąży Wykonawcę;

2. naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.

3. W wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń w czasie realizacji umowy Wykonawca jest on zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.

4. W czasie wykonywania robót Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody wynikłe z: zaniechania, niedbalstwa, działania niezgodnego ze sztuką budowlaną, przepisami bhp i ppoż. a także nieprawidłowego zabezpieczenia narzędzi i materiałów do momentu dokonania odbioru robót.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego

12. W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

a) ulotki producenta lub katalogi lub opisy oferowanych krzeseł audytoryjnych,

b) zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym tj m.in ścieralność wg cykli Martindala

— min 150.000 cykli, niepalność tkanin obiciowych (tlący papieros).

c) próbkę w postaci: 1 szt. boku oferowanego fotela wyposażonego w chowany w nim składany pulpit typu antypanic oraz mechanizm cichego zamykania fotela. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość złożenia 1 sztuki pełnego fotela.

W/w badania muszą być przeprowadzone przez niezależne odpowiednie organy i Instytucje Państwowe uprawnione do ich wykonania.

Wykonawca może zamiast zaświadczeń, o których mowa w ppkt b) złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru.

Gospodarczego.

Jeśli dokumentacja jest w innym języku niż polski to Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.11.2012 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.11.2012 (11:00).

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
ND Nr dokumentu 359789-2012
PD Data publikacji 14/11/2012
OJ Dz.U. S 219
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 09/11/2012
DT Termin 03/12/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
OC Pierwotny kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
RC Kod NUTS PL113

14/11/2012    S219    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

2012/S 219-359789

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, ul. Wojska Polskiego 121, attn: w sprawach proceduralnych - Agata Janik-Kosmynka, w sprawach merytorycznych - Marek Skurnóg, POLSKA-91-726Łódź. Tel. +48 422547481 / 422547444. E-mail: biuro.projektu@asp.lodz.pl. Fax +48 422547482.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.8.2012, 2012/S 167-277031)

Przedmiot zamówienia:
CPV:39110000

Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem jednakowych foteli audytoryjnych w ilości 440 szt. w sali wielofunkcyjnej.

Centrum Promocji Mody Akademii.

Sztuk Pięknych im. Władysława.

Strzemińskiego w Łodzi, w tym w części amfiteatralnej – foteli wyposażonych w pulpity.

Fotel audytoryjny ma posiadać wymiary jak na rys nr 1, 2 i 3 w.

Specyfikacji Istotnych Warunków.

Zamówienia. Wymiary podane na rysunkach 2 i 3 mogą ulec zmianie w zakresie ± 5 cm, wymiar wysokości siedziska (44 cm) ± 1 cm. Wymiary foteli i przejść ewakuacyjnych muszą spełniać wymagania przepisów p.poż w zakresie ewakuacji.

GŁÓWNE PARAMETRY FOTELA.

Otwieranie i zamykanie części siedziskowo-oparciowej ma być zsynchronizowane i ciche, za sprawą systemu amortyzacji gazowej, olejowej lub mechanicznej.

Synchroniczny mechanizm zamykania (i otwierania) ma gwarantować to, że po zamknięciu fotela oparcie i siedzisko, a także boki fotela, ułożone będą precyzyjnie w jednej linii, tworząc jednolitą zamkniętą bryłę.

OBICIE.

Obicie siedziska, oparcia i boku należy wykonać ze skóry ekologicznej, o składzie: bawełna.

35-40 %, poliuretan 60-65 %, gramatura min. 489 (gr/m2) +/-

2 %, odporność na ścieranie: min. 150.000 cykli Martindale’a, trudnozapalność „tlący papieros”.

Fotele muszą posiadać integralną tapicerkę, nie dopuszcza się stosowania pokrowców z zamkiem błyskawicznym itp.

Ponadto obicie ma być wyposażone w system eliminacji bakterii oraz pleśni. Kolor skóry ekologicznej – do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji.

OPARCIE.

Wypełnienie oparcia ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min.

50 kg/m3, bez użycia CFC. Tył oparcia ma być wykonany ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytej lakierem w kolorze białym.

SIEDZISKO.

Wypełnienie siedziska ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min. 50 kg/m3, bez użycia CFC. Grubość siedziska od 15 cm do 17 cm.

Spód siedziska ma być pokryty profilowanymi (giętymi) elementami wykonanymi ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytymi lakierem w kolorze białym. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.

Siedzisko ma być wyposażone w uchwyt wykonany z chromowanego aluminium pozwalający na otwieranie fotela (rys. nr 1).

BOK.

Boczna część fotela ma być wykonana ze szkieletu z blachytłoczonej lub lakierowanej sklejki.

Mocowanie nóg do podłoża ma odbywać się w taki sposób, aby śruby ani żadne ich części nie były widoczne po zamontowaniu fotela.

SKŁADANY PULPIT TYPU ANTYPANIC CHOWANY W BOK FOTELA.

Fotele w części amfiteatralnej wyposażone w składane pulpity typu anty-panic chowane w bok fotela.

(rys. nr 3).

Pulpity grubości 10 mm mają być wykonane z HPL w kolorze do ustalenia z Zamawiającym.

Krawędzie pulpitów muszą być zaoblone. Wymiary pulpitów: 23 cm x 23 cm ± 2 cm.

Działanie mechanizmu chowania pulpitu ma wykluczać jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia części.

(elementów) fotela. Ponadto mechanizm pulpitów ma zapewniać ich proste składanie poprzez pchnięcie, co umożliwiać ma sprawne przejście użytkowników między rzędami.

Pulpit po złożeniu nie może w żaden sposób zachodzić na fotel stojący obok.

Struktura wspornikowa pulpitu ma być wykonana z aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali chromowanej. Miejsce chowania pulpitu w boku fotela ma być otoczone ozdobną ramką wykonaną z chromowanego aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali nierdzewnej.

Elementy wykończeniowe fotela muszą całkowicie ukrywać strukturę stalową, wszystkie mechanizmy fotela, punkty mocowania i kotwiczenia.

2. Zamawiający szczególnie zaleca, by oferent dokonał inwentaryzacji z natury widowni na sali wielofunkcyjnej.

3. W ramach montażu foteli dopuszcza się zmianę usytuowania lub ilości ciągów komunikacyjnych na widowni w celu zapewnienia montażu przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów p.poż.Zamawiający załącza do SIWZ rysunek sali wielofunkcyjnej Centrum

Promocji Mody jako dokument pomocniczy do sporządzenia oferty.

4.Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści wszelkiej dokumentacji oraz specyfikacjach, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane Polskie

Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza normy, metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia.

Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez.

Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia.

Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SIWZ. Dodatkowo

Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamiennikóww stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w dokumentacji oraz w specyfikacji za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia.

5. W czasie realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1). wykonania wszelkich prac wynikających z konieczności usunięcia pojawiających się w trakcie realizacji przedmiotu umowy kolizji robót z istniejącą infrastrukturą,

2). naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z prowadzonymi pracami,

3). wykonywania projektów, rysunków i innych dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia prac, w przypadku zaistnienia takiej konieczności w toku realizacji przedmiotu umowy,

4). zabezpieczenia przed kradzieżą, zalaniem oraz zniszczeniem mienia własnego oraz Zamawiającego znajdującego się na terenie prowadzonych prac,

5). podejmowania wszelkie uzasadnionych kroków mających na celu wyeliminowanie nadmiernego hałasu, kurzu, wibracji oraz uciążliwości dla otoczenia i bezpieczeństwa obiektów

Centrum Promocji Mody, Centrum.

Nauki i Sztuki i Budynku Głównego.

Akademii Sztuk Pięknych im.

Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

6). prowadzenia prac w taki sposób, aby nie uszkodzić, zakłócić pracy czy działalności jakichkolwiek instalacji budynków Centrum Promocji Mody,

Centrum Nauki i Sztuki i Budynku.

Głównego Akademii Sztuk Pięknych.

im.

Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym elektrycznej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej etc. oraz elementówwykończenia wnętrz. W przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego naprawienia/ odtworzenia/wymienienia.

6. Po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1. usunięcia wszelkich zbędnych materiałów, urządzeń i odpadów oraz pozostawienia całego terenu robót czystego, uporządkowanego i nadającego się do użytkowania.

W przeciwnym razie Zamawiający uporządkuje teren na własny koszt, zaś kosztami obciąży Wykonawcę;

2. naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.

3. W wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń w czasie realizacji umowy Wykonawca jest on zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.

4. W czasie wykonywania robót

Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody wynikłe z: zaniechania, niedbalstwa, działania niezgodnego ze sztuką budowlaną, przepisami bhp i ppoż. a także nieprawidłowego zabezpieczenia narzędzi i materiałów do momentu dokonania odbioru robót.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

12.W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

a) ulotki producenta lub katalogi lub opisy oferowanych krzeseł audytoryjnych,

b) zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym tj m.in ścieralność wg cykli Martindala

— min 150.000 cykli, niepalność tkanin obiciowych (tlący papieros)-EN 1021-2, certyfikat zgodności z międzynarodowym standardem FSC, certyfikat ISO 14001 lub równoważny.

c) próbkę w postaci: 1 szt. boku oferowanego fotela wyposażonego w chowany w nim składany pulpit typu antypanic oraz mechanizm cichego zamykania fotela. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość złożenia 1 sztuki pełnego fotela.

W/w badania muszą być przeprowadzone przez niezależne odpowiednie organy i Instytucje Państwowe uprawnione do ich wykonania.

Wykonawca może zamiast zaświadczeń, o których mowa w ppkt b) złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru.

Gospodarczego.

Jeśli dokumentacja jest w innym języku niż polski to Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.11.2012 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.11.2012 (11:00)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem jednakowych foteli audytoryjnych w ilości 440 szt. w sali wielofunkcyjnej Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym w części amfiteatralnej – foteli wyposażonych w pulpity.

Zaoferowane przez Wykonawcę fotele muszą być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, trudno zapalne oraz niewydzielające produktów rozkładu i spalania, określonych jako bardzo toksyczne, zgodnie z Polską Normą dotyczącą badań wydzielania produktów toksycznych; określenie trudno zapalny przypisuje się fotelom i innym siedzeniom, które nie ulegają postępującemu tleniu i spalaniu płomieniowemu w warunkach określonych Polską Normą dotyczącą badania zapalności mebli tapicerowanych.

Szerokość przejść pomiędzy rzędami siedzeń nie może być mniejsza niż 0,45 m, przy czym odległość tę należy ustalać, biorąc pod uwagę odstęp między stałymi elementami siedzeń.

Liczba siedzeń w rzędzie nie może być większa niż 16 pomiędzy przejściami oraz 8 w rzędzie przyściennym, przy czym dopuszcza się zwiększenie liczby miejsc w rzędach odpowiednio do 40 i 20 pod warunkiem zwiększenia odstępu między rzędami siedzeń o 1 cm na każde dodatkowe siedzenie odpowiednio powyżej 16 lub 8.

Szerokość przejść komunikacyjnych nie może być mniejsza niż 1,2 m przy liczbie osób do 150, a przy większej ich liczbie szerokość tę należy zwiększyć proporcjonalnie o 0,6 m na 100 osób,

Rzędy siedzeń lub ławek muszą być trwale umocowane do podłogi albo siedzenia sztywno łączone ze sobą w rzędy oraz między rzędami.

Fotel audytoryjny ma posiadać wymiary jak na rys nr 1, 2 i 3 w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wymiary podane na rysunkach 2 i 3 mogą ulec zmianie w zakresie ± 5 cm, wymiar wysokości siedziska (44 cm) ± 1 cm.

GŁÓWNE PARAMETRY FOTELA.

Otwieranie i zamykanie części siedziskowo-oparciowej ma być zsynchronizowane i ciche, za sprawą systemu amortyzacji gazowej, olejowej lub mechanicznej.

Synchroniczny mechanizm zamykania (i otwierania) ma gwarantować to, że po zamknięciu fotela oparcie i siedzisko, a także boki fotela, ułożone będą precyzyjnie w jednej linii, tworząc jednolitą, zamkniętą bryłę.

OBICIE.

Obicie siedziska, oparcia i boku należy wykonać ze skóry ekologicznej, o składzie: bawełna 35-40 %, poliuretan 60-65 %, gramatura min. 489 (gr/m2) +/- 2 %, odporność na ścieranie: min. 150.000 cykli Martindale’a. Fotele muszą posiadać integralną tapicerkę, nie dopuszcza się stosowania pokrowców z zamkiem błyskawicznym itp.

Ponadto obicie ma być wyposażone w system eliminacji bakterii oraz pleśni. Kolor skóry ekologicznej – do ustalenia z Zamawiającym na etapie realizacji.

OPARCIE.

Wypełnienie oparcia ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min. 50 kg/m3, bez użycia CFC. Tył oparcia ma być wykonany ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytej lakierem w kolorze białym.

SIEDZISKO.

Wypełnienie siedziska ma być wykonane z pianki poliuretanowej formowanej podciśnieniowo, samogasnącej, o gęstości min. 50 kg/m3, bez użycia CFC. Grubość siedziska od 15 cm do 17 cm. Spód siedziska ma być pokryty profilowanymi (giętymi) elementami wykonanymi ze sklejki o grubości min. 13mm, pokrytymi lakierem w kolorze białym. Nie dopuszcza się zastosowania prostych elementów wykonanych ze sklejki.

Siedzisko ma być wyposażone w uchwyt wykonany z chromowanego aluminium pozwalający na otwieranie fotela (rys. nr 1).

BOK.

Boczna część fotela ma być wykonana ze szkieletu z blachy tłoczonej lub lakierowanej sklejki. Mocowanie nóg do podłoża ma odbywać się w taki sposób, aby śruby ani żadne ich części nie były widoczne po zamontowaniu fotela.

SKŁADANY PULPIT TYPU ANTY-PANIC CHOWANY W BOK FOTELA.

Fotele w części amfiteatralnej wyposażone w składane pulpity typu anty-panic chowane w bok fotela (rys. nr 3 w SIWZ).

Pulpity grubości 10 mm mają być wykonane z HPL w kolorze do ustalenia z Zamawiającym. Krawędzie pulpitów muszą być zaoblone. Wymiary pulpitów: 23 cm x 23 cm ± 2 cm.

Działanie mechanizmu chowania pulpitu ma wykluczać jakiekolwiek uderzenia i uszkodzenia części (elementów) fotela. Ponadto mechanizm pulpitów ma zapewniać ich proste składanie poprzez pchnięcie, co umożliwiać ma sprawne przejście użytkowników między rzędami.

Pulpit po złożeniu nie może w żaden sposób zachodzić na fotel stojący obok.

Struktura wspornikowa pulpitu ma być wykonana z aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali chromowanej. Miejsce chowania pulpitu w boku fotela ma być otoczone ozdobną ramką wykonaną z chromowanego aluminium odlewanego ciśnieniowo lub stali nierdzewnej.

Elementy wykończeniowe fotela muszą całkowicie ukrywać strukturę stalową, wszystkie mechanizmy fotela, punkty mocowania i kotwiczenia.

2. Zamawiający szczególnie zaleca, by oferent dokonał inwentaryzacji z natury widowni na sali wielofunkcyjnej.

3. W ramach montażu foteli dopuszcza się zmianę usytuowania lub ilości ciągów komunikacyjnych na widowni w celu zapewnienia montażu przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów p.poż.Zamawiający załącza do SIWZ rysunek sali wielofunkcyjnej Centrum

Promocji Mody jako dokument pomocniczy do sporządzenia oferty.

4. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści wszelkiej dokumentacji oraz specyfikacjach, stanowiących opis przedmiotu zamówienia, zostały w opisie tego przedmiotu wskazane Polskie

Normy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza normy, metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia.

Dopuszcza się więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia.

Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SIWZ. Dodatkowo Zamawiający podkreśla, iż równoważne metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. nie mogą stanowić zamiennikóww stosunku do metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. opisanych w dokumentacji oraz w specyfikacji za pomocą znaków towarowych, patentów, pochodzenia.

5. W czasie realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1). wykonania wszelkich prac wynikających z konieczności usunięcia pojawiających się w trakcie realizacji przedmiotu umowy kolizji robót z istniejącą infrastrukturą,

2). naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z prowadzonymi pracami,

3). wykonywania projektów, rysunków i innych dokumentów, które są niezbędne do prawidłowego prowadzenia prac, w przypadku zaistnienia takiej konieczności w toku realizacji przedmiotu umowy,

4). zabezpieczenia przed kradzieżą, zalaniem oraz zniszczeniem mienia własnego oraz Zamawiającego znajdującego się na terenie prowadzonych prac,

5). podejmowania wszelkie uzasadnionych kroków mających na celu wyeliminowanie nadmiernego hałasu, kurzu, wibracji oraz uciążliwości dla otoczenia i bezpieczeństwa obiektów

Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

6). prowadzenia prac w taki sposób, aby nie uszkodzić, zakłócić pracy czy działalności jakichkolwiek instalacji budynków Centrum Promocji Mody, Centrum Nauki i Sztuki i Budynku Głównego Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w tym elektrycznej, przeciwpożarowej, wentylacyjnej etc. oraz elementówwykończenia wnętrz. W przypadku uszkodzenia jakiegokolwiek elementu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego naprawienia/ odtworzenia/wymienienia.

6. Po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy Wykonawca na własny koszt zobowiązany jest do:

1. usunięcia wszelkich zbędnych materiałów, urządzeń i odpadów oraz pozostawienia całego terenu robót czystego, uporządkowanego i nadającego się do użytkowania.

W przeciwnym razie Zamawiający uporządkuje teren na własny koszt, zaś kosztami obciąży Wykonawcę;

2. naprawienia wszelkich szkód w mieniu Zamawiającego lub osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy.

3. W wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń w czasie realizacji umowy Wykonawca jest on zobowiązany do ich naprawienia i doprowadzenia do stanu poprzedniego, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.

4. W czasie wykonywania robót

Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody wynikłe z: zaniechania, niedbalstwa, działania niezgodnego ze sztuką budowlaną, przepisami bhp i ppoż. a także nieprawidłowego zabezpieczenia narzędzi i materiałów do momentu dokonania odbioru robót.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:

12. W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:

a) ulotki producenta lub katalogi lub opisy oferowanych krzeseł audytoryjnych,

b) zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczane produkty odpowiadają normom:

— PN-EN 1021-2:2007 (Meble - Ocena zapalności mebli tapicerowanych - Część 2: Źródło zapłonu: równoważnik płomienia zapałki),

— PN-EN 1021-1:2007 (Meble - Ocena zapalności mebli tapicerowanych - Część 1: Źródło zapłonu: tlący się papieros),

— PN-B-02855:1988 (Ochrona przeciwpożarowa budynków - Metoda badania wydzielania toksycznych produktów rozkładu i spalania materiałów) oraz dokument potwierdzający odporność obicia foteli na ścieranie wg cykli Martindala – min 150 000 cykli.

c) próbkę w postaci: 1 szt. boku oferowanego fotela wyposażonego w chowany w nim składany pulpit typu anty-panic oraz mechanizm cichego zamykania fotela. Zamawiający dopuszcza w tym zakresie możliwość złożenia 1 sztuki pełnego fotela.

W/w badania muszą być przeprowadzone przez niezależne odpowiednie organy i Instytucje Państwowe uprawnione do ich wykonania.

Wykonawca może zamiast zaświadczeń, o których mowa w ppkt b) złożyć równoważne zaświadczenia wystawione przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jeśli dokumentacja jest w innym języku niż polski to Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski.

Wykonawca ma obowiązek tak przedstawić dane ogólne i techniczne oraz informacje w ofercie aby zamawiający mógł jednoznacznie ocenić spełnienie przez oferenta żądanych wymogów a w szczególności danych dotyczących koniecznych wymagań technicznych. Jednocześnie zamawiający oświadcza, iż przedstawienie przez oferenta danych oraz informacji w sposób utrudniający (nieprecyzyjnie) lub uniemożliwiający zamawiającemu w sposób jednoznaczny ocenę zgodności co do wymagań, zamawiający będzie uznawał za brak takich danych co będzie skutkowało odrzuceniem oferty.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 3.12.2012 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 3.12.2012 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
ND Nr dokumentu 11328-2013
PD Data publikacji 15/01/2013
OJ Dz.U. S 10
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 10/01/2013
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
OC Pierwotny kod CPV 39110000 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
RC Kod NUTS PL113

15/01/2013    S10    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

2013/S 010-011328

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, ul. Wojska Polskiego 121, Osoba do kontaktów: w sprawach proceduralnych - Agata Janik-Kosmynka, w sprawach merytorycznych - Marek Skurnóg, Łódź91-726, POLSKA. Tel.: +48 422547481 / 422547444. Faks: +48 422547482. E-mail: biuro.projektu@asp.lodz.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 31.8.2012, 2012/S 167-277031)

Przedmiot zamówienia:
CPV:39110000

Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części

Procedury niepełnej
Zamówienia nie udzielono

Inne dodatkowe informacje

Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 93 ust. 1 pkt 4) ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiajacy zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.


Adres: ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź
woj. ŁÓDZKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@asp.lodz.pl
tel: +48 422547444/30
fax: +48 422547418
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-10-09
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 27703120121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-08-31
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 50000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 666 666 PLN  -  2 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.asp.lodz.pl
Informacja dostępna pod: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź, woj. łódzkie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
39110000-6 Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części