TI Tytuł Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 309355-2013
PD Data publikacji 14/09/2013
OJ Dz.U. S 179
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 12/09/2013
DT Termin 23/10/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL5
PL52
IA Adres internetowy (URL) http://wzmiuw.opole.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/09/2013    S179    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 179-309355

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
ul. Katowicka 55
Punkt kontaktowy: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Osoba do kontaktów: Robert Mazurkiewicz-Biczuk
45-061 Opole
POLSKA
E-mail: przetargwzmuw@wp.pl
Faks: +48 774425726

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wzmiuw.opole.pl

Adres profilu nabywcy: http://wzmiuw.opole.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa, przebudowa i modernizacja lewostronnego wału rzeki Odry Poborszów-Stocznia Koźle w miejscowości Kędzierzyn Koźle woj. opolskie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo opolskie

Kod NUTS PL5,PL52

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla odbudowy wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w km 0 + 100 - 0 + 104 o długości ok. 1,8 km tj. od przejazdu wałowego w rejonie stoczni Koźle do miejsca połączenia się wału przeciwpowodziowego z naturalnym wzniesieniem terenu w okolicy lasu w Poborszowie. Obecny stan wału – korona w lesie stanowi drogę z nawierzchni trylinki. W dokumentacji projektowej należy uwzględnić budowę drogi serwisowej wraz z dojazdem i stanowiskiem dla pomp mobilnych w rejonie przepustu wałowego rzeki Większycka Woda.
Przedmiotowy wał został wybudowany przed 1939 rokiem. Z uwagi na jego zły stan techniczny wymaga pilnej modernizacji. W obrębie budowli występują przejazdy wałowe oraz przepusty, w tym przepust wałowy Większyckiej Wody ze studnią z zasuwą oraz klapą samoczynną.
Korpus istniejącego wału jest słabo zagęszczony. Korona wału na odcinku przewidzianym do modernizacji ma szerokość ok. 2,0 m, wysokość wału waha się od 1,0 do 1,5 m. Rzędna korony tego odcinka jest o ok. 2,0 m niższa od wału budowanego w 2000 r. „Koźle-Rogi-Stocznia”.
Wał przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry (miejscami odległość stopy wału od koryta rzeki wynosi nie więcej niż 15m). Pomiędzy istniejącym wałem, a rzeką Odrą biegnie droga gminna o nawierzchni tłuczniowo-gruntowej.
Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi w dniu przekazania dokumentacji przepisami w tym techniczno-budowlanymi i normami.
Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany będzie do prowadzenia bieżących uzgodnień w zakresie rozwiązań projektowych z Inwestorem.
Przed dokonaniem wyceny ofertowej Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla odbudowy wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w km 0 + 100 - 0 + 104 o długości ok. 1,8 km tj. od przejazdu wałowego w rejonie stoczni Koźle do miejsca połączenia się wału przeciwpowodziowego z naturalnym wzniesieniem terenu w okolicy lasu w Poborszowie. Obecny stan wału - korona w lesie stanowi drogę z nawierzchni trylinki. W dokumentacji projektowej należy uwzględnić budowę drogi serwisowej wraz z dojazdem i stanowiskiem dla pomp mobilnych w rejonie przepustu wałowego rzeki Większycka Woda.
Przedmiotowy wał został wybudowany przed 1939 rokiem. Z uwagi na jego zły stan techniczny wymaga pilnej modernizacji. W obrębie budowli występują przejazdy wałowe oraz przepusty, w tym przepust wałowy Większyckiej Wody ze studnią z zasuwą oraz klapą samoczynną.
Korpus istniejącego wału jest słabo zagęszczony. Korona wału na odcinku przewidzianym do modernizacji ma szerokość ok. 2,0 m, wysokość wału waha się od 1,0 do 1,5 m. Rzędna korony tego odcinka jest o ok. 2,0 m niższa od wału budowanego w 2000 r. „Koźle-Rogi-Stocznia”.
Wał przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry (miejscami odległość stopy wału od koryta rzeki wynosi nie więcej niż 15 m). Pomiędzy istniejącym wałem, a rzeką Odrą biegnie droga gminna o nawierzchni tłuczniowo-gruntowej.
Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi w dniu przekazania dokumentacji przepisami w tym techniczno-budowlanymi i normami.
Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany będzie do prowadzenia bieżących uzgodnień w zakresie rozwiązań projektowych z Inwestorem.
Przed dokonaniem wyceny ofertowej Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie.
Szczegółowy zakres dokumentacji projektowej:
1. Koncepcja rozwiązań projektowych - część graficzna i opisowa zakładająca przynajmniej dwie propozycje rozwiązań. Koncepcja winna zawierać porównanie i wnioski końcowe - ma umożliwiać wskazanie wariantu najkorzystniejszego wg przyjętych kryteriów, najbardziej polecany do dalszych prac projektowych. Należy przeprowadzić wielokryterialną analizę porównawczą wariantów. Opracowując wariantową koncepcję jego przebiegu projektant wskaże Zamawiającemu najbardziej optymalny, możliwy do realizacji projekt wału przeciwpowodziowego – 3 egz.
2. Mapa do celów projektowych - w ilości niezbędnej do opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji, wykonana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz.U. 1995 nr 25 poz. 133 z póź. zm.). Wykonawca zobowiązany jest do wykonania aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej z geodezyjną inwentaryzacją urządzeń nadziemnych i podziemnych zgodnie ze standardami przyjętymi w geodezji oraz uzyskanie przyjęcia mapy do państwowego zasobu geodezyjno-kartograficznego. Mapa sytuacyjno-wysokościowa powinna posiadać pieczęcie ośrodka dokumentacji geodezyjnej potwierdzające, że mapa nadaje się do celów projektowych. Mapa do celów projektowych powinna zawierać aktualny stan prawny obowiązującej mapy ewidencyjnej i wszystkie elementy mapy zasadniczej
3. Karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP) wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz jej uzyskanie – 3 egz. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wniosku o wydanie powyższej decyzji wraz z niezbędnymi dokumentami w tym raportu oddziaływania na środowisko w przypadku nałożenia takiego obowiązku przez właściwy organ. KIP winna zawierać m.in. ocenę wpływu inwestycji na biologiczne, hydromorfologiczne oraz fizykochemiczne elementy stanu wód właściwe do osiągnięcia zidentyfikowanych celów środowiskowych jednolitych części wód stosownie do Ramowej Dyrektywy Wodnej KIP opracować zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko i innymi przepisami oraz wymogami organu wydającego decyzję.
4. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach prowadzenia robót, o której mowa w art. 118 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 z póź. zm.). Wykonawca winien uzyskać powyższą decyzję.
5. Operat wodnoprawny – 3 egz. opracować zgodnie z wymogami ustawy z dn. 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2012 poz. 145 z późn. zm.). Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego oraz jego uzyskania.
6. Inwentaryzacja drzew i krzewów (inwentaryzacja dendrologiczna) – 3 egz. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania inwentaryzacji gatunkowej drzew i krzewów (wg gatunków). Inwentaryzacja winna posiadać m.in. dokładne i czytelne zaznaczenie (kolorem i numerem ) drzew do usunięcia; krzewy do usunięcia - z podaniem wielkości powierzchni, z której zostaną usunięte.
7. Dokumentacja geologiczna obejmująca badania istniejącego wału przeciwpowodziowego oraz badania podłoża pod wałem. Badania geologiczne winny obejmować również grunt przewidziany do wbudowania w korpus istniejącego wału, bądź budowy nowego wału po zmienionej trasie – 3 egz. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 463) oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie dokumentacji hydrogeologicznej i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej (Dz.U. 2011 nr 291 poz. 1714 z póź. zm.)
8. Projekt budowlany – 5 egz. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu budowlanego (część opisowa i graficzna) zgodnie z wymogami art. 34 ustawy z dn. 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2011 Nr 32, poz. 159 z późn. zm.) , Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz. U. 2007 nr 86 poz. 579 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa, i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz. 462 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2004 nr 202 poz. 2072 z póź. zm.). Projekt budowlany będzie zawierał wszystkie branże i elementy niezbędne do realizacji inwestycji:
z uwzględnieniem rozwiązań technicznych wszelkich kolizji z uzbrojeniem technicznym podziemnym i naziemnym terenu (np. kanalizacja, linie energetyczne wraz z przebudową słupów, ew. teletechniczne i inne zinwentaryzowane w trakcie projektowania)
z uwzględnieniem niezbędnej przebudowy lub rozbiórki istniejącej infrastruktury terenowej
z uwzględnieniem robót towarzyszących (np. budowy dróg technologicznych, przejazdów, zjazdów itp.)
ze wskazaniem rezerw ziemnych niezbędnych do budowy wału
wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi
9. Projekty podziału nieruchomości , o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt. 4 ustawie z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. 2010 Nr 143, poz. 963 z późn. zm.) – w ilości niezbędnej do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji
10. Wniosek o wydanie decyzji pozwolenie na realizację inwestycji wraz ze wszystkimi materiałami niezbędnymi w celu uzyskania decyzji pozwolenie na realizację inwestycji w świetle ustawy z dn. 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz. U. z 2010 r. Nr 143, poz. 963 z póź. zm.). Do wniosku należy również dołączyć oryginały aktualnych wypisów z ewidencji gruntów i budynków oraz odpisów ksiąg wieczystych dla wszystkich działek objętych wnioskiem
11. Projekt wykonawczy – 5 egz. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektów wykonawczych (część opisowa i graficzna) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, normami technicznymi, ustaleniami z Zamawiającym. Projekt wykonawczy winien uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i realizacji robót.
12. Przedmiary robót – 5 egz. opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2004 r. Nr 202, Poz.2072 z póź. zm.).
13. Szczegółowa Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – 5 egz. opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2004 r. Nr 202, Poz.2072 z póź. zm.)
14. Kosztorys inwestorski – 2 egz. opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2004 r. Nr 130, poz. 1389 z póź. zm.)
15. Uzyskanie decyzji pozwolenie na realizację inwestycji przeciwpowodziowej.
16. Uzyskanie zgód wejścia na grunt od właścicieli działek aby inwestor mógł złożyć oświadczenie o dysponowaniu gruntem na cele budowlane (dla nieruchomości planowanych do zajęcia tymczasowego tj. w okresie prowadzonych robót budowlanych) oraz uzgodnienie z właścicielami działek miejsca przewidzianego na składowanie lub rozplantowanie urobku bądź składanie innych materiałów w okresie prowadzenia robót budowlanych.
W/w opracowania należy przedłożyć również w wersji elektronicznej – płyta CD.
Uwaga:
Przed złożeniem oferty na wykonanie usługi tj. dokumentacji projektowej Wykonawca jest zobowiązany dokonać wizji terenowej na przedmiotowym obiekcie.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.11.2013. Zakończenie 30.10.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
12. Wadium
1. Wysokość wadium.
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości:
8 000 PLN
2. Forma wadium.
1) Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007 nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
2) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być bezwarunkowa oraz winna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji
e) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego” zawierające oświadczenie, iż:
— Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 u.p.z.p., nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 uPzp, lub pełnomocnictw oraz nie udowodnił, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
lub, że:
— Wykonawca, którego ofertę wybrano:
— odmówił podpisania umowy na warunkach określonych we ofercie, lub
— nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
— zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
3) Postanowienia pkt 12.2.2) stosuje się odpowiednio do poręczeń, określonych powyżej w pkt. 12.2.1)b) i 12.2.1)e).
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Bank Polskiej Spółdzielczości
68 1930 1028 2010 0002 7704 0002
Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem
2) Wadium wnoszone w dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w siedzibie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, ul. Katowicka 55 pok. nr 15 – oryginał, ponadto Wykonawca dołączy kopię wadium do oferty i połączy ją z ofertą w sposób trwały.
4. Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym, do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
5. Zwrot wadium.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 uPzp.
6. Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 uPzp, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 uPzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Ponadto Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
13. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Informacje ogólne.
Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
2. Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
2. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania przed podpisaniem umowy.
3. Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2) Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaci przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Bank Polskiej Spółdzielczości
68 1930 1028 2010 0002 7704 0002
3) W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
4) Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
5) Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w postaci gwarancji lub poręczenia stosuje się do niej następujące zapisy:
1. W przypadku składania przez Wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy w formie gwarancji, gwarancja powinna być bezwarunkowa oraz winna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji,
a) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego”.
6) Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert stosownie do treści art. 94 ust. 3 uPzp.
7) Do zmiany formy zabezpieczenia umowy w trakcie realizacji umowy stosuje się art. 149 uPzp.
4. Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający zwróci 70 % wartości zabezpieczenia w terminie 30 (trzydziestu) dni od daty podpisania przez Zamawiającego Protokołu bezusterkowego przyjęcia całości robót, zaś pozostałe 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone nie później niż w 15 (piętnastym) dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze reguluje wzór umowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 9. Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków jest następujący:
1) Warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży wraz z ofertą oświadczenie, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszych IDW, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 44 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 1-4 uPzp.
2) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):
wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem.
Podmioty zagraniczne składające ofertę w niniejszym postępowaniu w celu wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia muszą się wykazać wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem lub innymi równoważnymi przepisami. Niniejszy opis stosuje się także do podmiotów krajowych wykazujących spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia z pomocą dokumentów podmiotów zagranicznych (np. referencje, protokoły odbioru, itp.)
Jako spełniające powyższy warunek zostaną uznane jedynie te opracowania, na podstawie których możliwe jest wykonanie robót budowlanych. Koncepcje, opracowania studyjne, itp. nie będą uznawane jako dokumentacje projektowe.
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:
a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,
b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,
c. wskazanie przedmiotu usługi,
d. wskazanie wartości usługi,
e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
f. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.
2) Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca:
wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby/podmioty wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy):
Projektant – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*
(2) Sprawdzający – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*
*Wszystkie osoby będące obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskiej, które Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia i od których wymagane są uprawnienia budowlane, winny posiadać decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia zgodnie z Ustawą z 18 marca 2008 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63 z 2008 r. poz. 394).
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
— wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW, oraz
— oświadczenie Wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do niniejszej IDW;
4) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa – w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku)
a) osiągnięcie średniego rocznego przychodu netto ze sprzedaży z ostatnich trzech lat obrotowych minimum 200 000 PLN
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć sprawozdanie finansowe w części (Rachunek Zysków i Strat), a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również z opinią o jego części, a w przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, inny dokument określający przychód netto ze sprzedaży produktów – za okres ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres.
b) posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 200 000 PLN lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 200 000 PLN.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których posiadają rachunek, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy.
c) posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 200 000 PLN.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawca musi złożyć opłaconą polisę a w przypadku jej braku – inny dokument, potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
3. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, wykonawcy są zobowiązani złożyć wraz z ofertą oświadczenie, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszych IDW, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 44 w zw. z art. 22 ust. 1 pkt 1-4 u.p.z.p.
4. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów określonych w pkt 2.4) siwz (dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej)
2) dokumentów dotyczących:
a. zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b. sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c. charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d. zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
10. Dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania.
1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 u.p.z.p. Zamawiający żąda przedłożenia przez Wykonawców następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich), sporządzonego według wzoru stanowiącego załącznik nr 2a do niniejszej IDW;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich);
7) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich)
8) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust 2b uPzp, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w rozdz. 10.
2. Stosownie do treści § 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa powyżej w:
1) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 uPzp,
3) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
3. Stosownie do treści § 4 ust. 2 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, dokumenty, o których mowa powyżej w pkt 10.2.1. lit a i c oraz 10.2.2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Natomiast dokument, o którym mowa powyżej w pkt 10.2.2.b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Stosownie do treści § 4 ust. 3 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt. 10.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Postanowienia pkt 10.3 IDW znajdują odpowiednie zastosowanie.
5. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż PLN Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed publikacją ogłoszenia o zamówieniu.
6. Wykonawca jest zobowiązany wykazać spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 nie później niż na dzień składania ofert.
7. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
8. Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 lub informację, że nie należy do grupy kapitałowej.
i. grupa kapitałowa – rozumie się przez to wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również tego przedsiębiorcę;
ii. przedsiębiorcy – rozumie się przez to przedsiębiorcę w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, a także:
1. osobę fizyczną, osobę prawną, a także jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, organizującą lub świadczącą usługi o charakterze użyteczności publicznej, które nie są działalnością gospodarczą w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej,
2. osobę fizyczną wykonującą zawód we własnym imieniu i na własny rachunek lub prowadzącą działalność w ramach wykonywania takiego zawodu,
3. osobę fizyczną, która posiada kontrolę, w rozumieniu pkt iv, nad co najmniej jednym przedsiębiorcą, choćby nie prowadziła działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, jeżeli podejmuje dalsze działania podlegające kontroli koncentracji, o której mowa w art. 13 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów,
4. związek przedsiębiorców w rozumieniu pkt iii – na potrzeby przepisów dotyczących praktyk ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów;
iii. związek przedsiębiorców – rozumie się przez to izby, zrzeszenia i inne organizacje zrzeszające przedsiębiorców, o których mowa w pkt 1, jak również związki tych organizacji;
iv. przejęciu kontroli – rozumie się przez to wszelkie formy bezpośredniego lub pośredniego uzyskania przez przedsiębiorcę uprawnień, które osobno albo łącznie, przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiają wywieranie decydującego wpływu na innego przedsiębiorcę lub przedsiębiorców; uprawnienia takie tworzą w szczególności:
1. dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów na zgromadzeniu wspólników albo na walnym zgromadzeniu, także jako zastawnik albo użytkownik, bądź w zarządzie innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
2. uprawnienie do powoływania lub odwoływania większości członków zarządu lub rady nadzorczej innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
3. członkowie jego zarządu lub rady nadzorczej stanowią więcej niż połowę członków zarządu innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
4. dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów w spółce osobowej zależnej albo na walnym zgromadzeniu spółdzielni zależnej, także na podstawie porozumień z innymi osobami,
5. prawo do całego albo do części mienia innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
6. umowa przewidująca zarządzanie innym przedsiębiorcą (przedsiębiorcą zależnym) lub przekazywanie zysku przez takiego przedsiębiorcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 4) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa – w tym celu dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku)
a) osiągnięcie średniego rocznego przychodu netto ze sprzedaży z ostatnich trzech lat obrotowych minimum 200 000 PLN
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć sprawozdanie finansowe w części (Rachunek Zysków i Strat), a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, również z opinią o jego części, a w przypadku Wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego, inny dokument określający przychód netto ze sprzedaży produktów – za okres ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres.
b) posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 200 000 PLN lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 200 000 PLN.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których posiadają rachunek, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy.
c) posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 200 000 PLN.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawca musi złożyć opłaconą polisę a w przypadku jej braku – inny dokument, potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
2) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):
wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem.
Podmioty zagraniczne składające ofertę w niniejszym postępowaniu w celu wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia muszą się wykazać wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem lub innymi równoważnymi przepisami. Niniejszy opis stosuje się także do podmiotów krajowych wykazujących spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia z pomocą dokumentów podmiotów zagranicznych (np. referencje, protokoły odbioru, itp.)
Jako spełniające powyższy warunek zostaną uznane jedynie te opracowania, na podstawie których możliwe jest wykonanie robót budowlanych. Koncepcje, opracowania studyjne, itp. nie będą uznawane jako dokumentacje projektowe.
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:
a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,
b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,
c. wskazanie przedmiotu usługi,
d. wskazanie wartości usługi,
e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
f. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.
2) Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca:
wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby/podmioty wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, wykształcenia i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nich czynności:
(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy):
Projektant – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*
(2) Sprawdzający – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*
*Wszystkie osoby będące obywatelami krajów członkowskich Unii Europejskiej, które Wykonawca wskaże do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia i od których wymagane są uprawnienia budowlane, winny posiadać decyzję w sprawie uznania wymaganych kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej funkcji technicznych w budownictwie w zakresie przedmiotu niniejszego zamówienia zgodnie z Ustawą z 18 marca 2008 r. o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w krajach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. nr 63 z 2008 r. poz. 394).
W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć:
— wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW, oraz
— oświadczenie Wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do niniejszej IDW.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Projektant – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*.
(2) Sprawdzający – posiadający:
uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 z póź. zm.), potwierdzone stosownymi decyzjami o których mowa w art. 12 ust. 2 (z uwzględnieniem art. 104) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późniejszymi zmianami) lub inne ważne uprawnienia projektowe w specjalności budowle hydrotechniczne lub melioracje wodne do projektowania bez ograniczeń, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów*.
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
41/Kr/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.10.2013 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.10.2013 - 09:30

Miejscowość:

1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Opolu, ul. Katowicka 55, pokój nr 1 (Sekretariat)

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

KIO
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań zawiera Ustawa Prawo zamówień publicznych Dział VI Środki ochrony prawnej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

KIO
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
12.9.2013
TI Tytuł Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 320906-2013
PD Data publikacji 25/09/2013
OJ Dz.U. S 186
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 23/09/2013
DT Termin 23/10/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL5
PL52

25/09/2013    S186    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 186-320906

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, ul. Katowicka 55, Osoba do kontaktów: Robert Mazurkiewicz-Biczuk, Opole45-061, POLSKA. Faks: +48 774425726. E-mail: przetargwzmuw@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 14.9.2013, 2013/S 179-309355)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71320000

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:

Budowa, przebudowa i modernizacja lewostronnego wału rzeki Odry Poborszów-Stocznia Koźle w

miejscowości Kędzierzyn Koźle woj. opolskie

Powinno być: 

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:

Budowa, przebudowa i modernizacja lewostronnego wału rzeki Odry Lasaki-Poborszów w miejscowości Kędzierzyn Koźle woj. opolskie


TI Tytuł Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 347895-2013
PD Data publikacji 16/10/2013
OJ Dz.U. S 201
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 14/10/2013
DT Termin 15/11/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL5
PL52

16/10/2013    S201    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 201-347895

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu, ul. Katowicka 55, Osoba do kontaktów: Robert Mazurkiewicz-Biczuk, Opole45-061, POLSKA. Faks: +48 774425726. E-mail: przetargwzmuw@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 14.9.2013, 2013/S 179-309355)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71320000

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowegolub handlowego:

2) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:

(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):

wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem.

Podmioty zagraniczne składające ofertę w niniejszym postępowaniu w celu wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia muszą się wykazać wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem lub innymi równoważnymi przepisami. Niniejszy opis stosuje się także do podmiotów krajowych wykazujących spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia z pomocą dokumentów podmiotów zagranicznych (np. referencje, protokoły odbioru, itp.).

Jako spełniające powyższy warunek zostaną uznane jedynie te opracowania, na podstawie których możliwe jest wykonanie robót budowlanych. Koncepcje, opracowania studyjne, itp. nie będą uznawane jako dokumentacje projektowe.

Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, ma ponadto obowiązek najdalej w dniu podpisania umowy wykazać, że zaprojektowany wał odpowiada parametrom co najmniej II klasy budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. nr 86 poz. 579), oraz że wykonana dokumentacja jest dokumentacją projektową zgodną z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) (lub innych odpowiednich przepisów). W tym celu musi po ogłoszeniu informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej przedstawić do akceptacji zamawiającego zakres dokumentacji projektowej (zgodnej z zał. nr 4) wskazujący wszystkie parametry charakterystyczne zgodnie z przywołanymi rozporządzeniami. W przypadku dokumentacji projektowej podmiotów zagranicznych opracowanej w języku innym niż polski wykonawca przedstawia wraz z żądanym dowodem tłumaczenie przysięgłe na język polski.

Brak wykazania, że zaprojektowany wał odpowiada parametrom co najmniej II klasy budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. nr 86 poz. 579) lub że wykonana dokumentacja nie jest dokumentacją projektową zgodną z Rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnoużytkowego (Dz.U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) (lub innych odpowiednich przepisów) będzie równoznaczne z odstąpieniem od podpisania umowy przez wykonawcę, w związku z czym zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny (z zastrzeżeniami zawartymi w uPzp).

W przypadku uchylania się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego przez wykonawcę, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą obowiązek przedstawienia dowodu o którym mowa powyżej przechodzi na kolejnego wybranego w trybie art. 94 ust. 3 uPzp oferenta.

W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.

Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:

a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,

b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,

c. wskazanie przedmiotu usługi,

d. wskazanie wartości usługi,

e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),

f. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.

W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

2) Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:

(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):

wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem.

Podmioty zagraniczne składające ofertę w niniejszym postępowaniu w celu wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia muszą się wykazać wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego lub projektu wykonawczego) związanej z budową wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy II budowli hydrotechnicznej o dł. nie mniejszej niż 1,0 km, zgodnie z polskim prawem lub innymi równoważnymi przepisami. Niniejszy opis stosuje się także do podmiotów krajowych wykazujących spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia z pomocą dokumentów podmiotów zagranicznych (np. referencje, protokoły odbioru, itp.).

Jako spełniające powyższy warunek zostaną uznane jedynie te opracowania, na podstawie których możliwe jest wykonanie robót budowlanych. Koncepcje, opracowania studyjne, itp. nie będą uznawane jako dokumentacje projektowe.

Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, ma ponadto obowiązek najdalej w dniu podpisania umowy wykazać, że zaprojektowany wał odpowiada parametrom co najmniej II klasy budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. nr 86 poz. 579), oraz że wykonana dokumentacja jest dokumentacją projektową zgodną z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) (lub innych odpowiednich przepisów). W tym celu musi po ogłoszeniu informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej przedstawić do akceptacji zamawiającego zakres dokumentacji projektowej (zgodnej z zał. nr 4) wskazujący wszystkie parametry charakterystyczne zgodnie z przywołanymi rozporządzeniami. W przypadku dokumentacji projektowej podmiotów zagranicznych opracowanej w języku innym niż polski wykonawca przedstawia wraz z żądanym dowodem tłumaczenie przysięgłe na język polski.

Brak wykazania, że zaprojektowany wał odpowiada parametrom co najmniej II klasy budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. nr 86 poz. 579) lub że wykonana dokumentacja nie jest dokumentacją projektową zgoDną Z Rozporządzeniem Ministra infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnoużytkowego (Dz.U. nr 202 poz. 2072 z późn. zm.) (lub innych odpowiednich przepisów) będzie równoznaczne z odstąpieniem od podpisania umowy przez wykonawcę, w związku z czym zamawiający wybierze ofertę

najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny (z zastrzeżeniami zawartymi w uPzp).

W przypadku uchylania się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego przez wykonawcę, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą obowiązek przedstawienia dowodu o którym mowa powyżej przechodzi na kolejnego wybranego w trybie art. 94 ust. 3 uPzp oferenta.

W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.

Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:

a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,

b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,

c. wskazanie przedmiotu usługi,

d. wskazanie wartości usługi,

e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),

f. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.

W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

23.10.2013 (09:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

23.10.2013 (09:30)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowegolub handlowego:

Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:

(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):

wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej, o wartości zamówienia nie mniejszej niż 300 000 PLN brutto, zakończonej uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę lub prawomocnej decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej uzyskanej zgodnie z ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143, poz. 963). Jako dokumentację projektową rozumie się wyłącznie projekt budowlany lub projekt budowalno-wykonawczy wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2004 nr 202 poz. 2072).

Dokumentacja projektowa musi być związana z przedmiotem zamówienia, tj. przedmiotem opracowania musi być budowa wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy III budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U. 07.86.579), o dł. nie mniejszej niż 1,2 km.

Dokumentacja projektowa musi być wykonana zgodnie z polskim prawem, natomiast w przypadku wykonania dokumentacji projektowej poza granicami kraju – zgodnie z równoważnymi do polskich przepisami prawa obcego z zastrzeżeniami zawartymi w opisie spełnienia niniejszego warunku przedstawionego powyżej.

W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.

Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:

a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,

b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,

c. wskazanie przedmiotu usługi,

d. wskazanie wartości usługi,

e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),

f. numer decyzji (pozwolenia na budowę, pozwolenia na realizację inwestycji przeciwpowodziowej), nazwa organu wydającego decyzję

g. datę uprawomocnienia się decyzji,

h. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.

W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:

(w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie):

wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 1 usługi, której zakres obejmował wykonanie dokumentacji projektowej, o wartości zamówienia nie mniejszej niż 300 000 PLN brutto, zakończonej uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę lub prawomocnej decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji przeciwpowodziowej uzyskanej zgodnie z ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143, poz. 963). Jako dokumentację projektową rozumie się wyłącznie projekt budowlany lub projekt budowalno-wykonawczy wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z dnia 25 kwietnia 2012 r. (Dz.U. z 2012 r. poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2004 nr 202 poz. 2072).

Dokumentacja projektowa musi być związana z przedmiotem zamówienia, tj. przedmiotem opracowania musi być budowa wałów przeciwpowodziowych co najmniej klasy III budowli hydrotechnicznej zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie (Dz.U.07.86.579), o dł. nie mniejszej niż 1,2 km.

Dokumentacja projektowa musi być wykonana zgodnie z polskim prawem, natomiast w przypadku wykonania dokumentacji projektowej poza granicami kraju – zgodnie z równoważnymi do polskich przepisami prawa obcego z zastrzeżeniami zawartymi w opisie spełnienia niniejszego warunku przedstawionego powyżej.

W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych usług sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie.

Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców usługi, zostały wykonane należycie zawierały, co najmniej:

a. wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował usługi, których dokumenty dotyczą,

b. wskazanie podmiotu, na rzecz którego realizowane były usługi,

c. wskazanie przedmiotu usługi,

d. wskazanie wartości usługi,

e. wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),

f. numer decyzji (pozwolenia na budowę, pozwolenia na realizację inwestycji przeciwpowodziowej), nazwa organu wydającego decyzję

g. datę uprawomocnienia się decyzji,

h. opinię podmiotu wskazanego powyżej w pkt. b stwierdzającą, że usługi zostały wykonane należycie.

W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi zostały wcześniej wykonane wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

15.11.2013 (09:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

15.11.2013 (09:30)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Informacje o formalnościach, jakich należy dopełnić po wyborze oferty w celu zawarcia umowy

1. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze jego oferty, a przed podpisaniem umowy, na wezwanie Zamawiającego przedłoży:

a) Umowę regulującą współpracę Wykonawców składających wspólną ofertę, w której Wykonawcy wskażą pełnomocnika uprawnionego do kontaktów z Zamawiającym oraz wystawiania dokumentów związanych z płatnościami – w przypadku gdy zostanie uznana za najkorzystniejszą oferta złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

b) Kopie wymaganych uprawnień dotyczących osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub inne podmioty w przypadku, gdy Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polegał na osobach zdolnych do wykonania zamówienia tych innych podmiotów). W przypadku osób posiadających uprawnienia wystawione wg. obcych przepisów, Wykonawca ma obowiązek przedstawić decyzję w sprawie uznania kwalifikacji do wykonywania w Rzeczypospolitej Polskiej zawodu regulowanego albo działalności wystawionej przez organ określony w przepisach ustawy z dnia 4 września 1997 r. o działach administracji rządowej, zgodnie z Ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej potwierdzającą, że osoby te posiadają uprawnienia zgodne z wymaganiami IDW,

c) Wykaz Podwykonawców, którzy zatrudnieni będą do realizacji niniejszego zamówienia, tj. nazwa (firma) i adres Podwykonawcy oraz zakres wykonywanych przez niego/nich elementów usług. Zamawiający dopuszcza wskazanie nazwy (firmy) i adresu Podwykonawcy wraz z zakresem elementów usług przez niego wykonywanych, najpóźniej w terminie 2 tygodni przed podjęciem obowiązków Podwykonawcy.

2. W terminie złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 37.1 siwz, Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem.


TI Tytuł Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
ND Nr dokumentu 410577-2013
PD Data publikacji 05/12/2013
OJ Dz.U. S 236
TW Miejscowość OPOLE
AU Nazwa instytucji Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 04/12/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
RC Kod NUTS PL5
PL52
IA Adres internetowy (URL) http://wzmiuw.opole.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/12/2013    S236    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Opole: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

2013/S 236-410577

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
ul. Katowicka 55
Punkt kontaktowy: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu
Osoba do kontaktów: Robert Mazurkiewicz-Biczuk
45-061 Opole
POLSKA
E-mail: przetargwzmuw@wp.pl
Faks: +48 774425726

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://wzmiuw.opole.pl

Adres profilu nabywcy: http://wzmiuw.opole.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Budowa, przebudowa i modernizacja lewostronnego wału rzeki Odry Poborszów-Stocznia Koźle w miejscowości Kędzierzyn Koźle woj. opolskie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Województwo Opolskie.

Kod NUTS PL5,PL52

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla odbudowy wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w km 0+100 ÷ 0+104 o długości ok. 1,8 km tj. od przejazdu wałowego w rejonie stoczni Koźle do miejsca połączenia się wału przeciwpowodziowego z naturalnym wzniesieniem terenu w okolicy lasu w Poborszowie. Obecny stan wału — korona w lesie stanowi drogę z nawierzchni trylinki. W dokumentacji projektowej należy uwzględnić budowę drogi serwisowej wraz z dojazdem i stanowiskiem dla pomp mobilnych w rejonie przepustu wałowego rzeki Większycka Woda.
Przedmiotowy wał został wybudowany przed 1939 rokiem. Z uwagi na jego zły stan techniczny wymaga pilnej modernizacji. W obrębie budowli występują przejazdy wałowe oraz przepusty, w tym przepust wałowy Większyckiej Wody ze studnią z zasuwą oraz klapą samoczynną.
Korpus istniejącego wału jest słabo zagęszczony. Korona wału na odcinku przewidzianym do modernizacji ma szerokość ok. 2,0 m, wysokość wału waha się od 1,0 do 1,5 m. Rzędna korony tego odcinka jest o ok. 2,0 m niższa od wału budowanego w 2000 r. „Koźle-Rogi-Stocznia”.
Wał przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry (miejscami odległość stopy wału od koryta rzeki wynosi nie więcej niż 15m). Pomiędzy istniejącym wałem, a rzeką Odrą biegnie droga gminna o nawierzchni tłuczniowo-gruntowej.
Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi w dniu przekazania dokumentacji przepisami w tym techniczno-budowlanymi i normami.
Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązany będzie do prowadzenia bieżących uzgodnień w zakresie rozwiązań projektowych z Inwestorem.
Przed dokonaniem wyceny ofertowej Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71320000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 199 260 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
41/Kr/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 179-309355 z dnia 14.9.2013

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 201-347895 z dnia 16.10.2013

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 186-320906 z dnia 25.9.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
4.12.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Zakład Usług i Robót Wodnych Sp. z o.o.
ul. Morcinka 43
45-403 Opole
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 325 203,26 EUR
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 199 260 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

KIO
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zawiera Ustawa Prawo zamówień publicznych Dział VI Środki ochrony prawnej.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

KIO
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.12.2013

Adres: ul. Katowicka, 45-061 Opole
woj. opolskie
Dane kontaktowe: email: przetarg@wzmiuw.opole.pl
tel: 077 4425742
fax: 077 4425726
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-10-23
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 30935520131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-09-14
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 372 dni
Wadium: 8000 ZŁ
Szacowana wartość* 266 666 PLN  -  400 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://wzmiuw.opole.pl
Informacja dostępna pod: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych
ul. Katowicka 55, 45-061 Opole, woj. opolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania