TITytułPolska-Olsztyn: Usługi archeologiczne
NDNr dokumentu319786-2017
PDData publikacji12/08/2017
OJDz.U. S154
TWMiejscowośćOLSZTYN
AUNazwa instytucjiGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HAEU Institution-
DSDokument wysłany11/08/2017
DTTermin25/09/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
PCKod CPV71351914 - Usługi archeologiczne
OCPierwotny kod CPV71351914 - Usługi archeologiczne
RCKod NUTSPL
IAAdres internetowy (URL)www.gddkia.gov.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie zamówień publicznych 2014/24/UE

12/08/2017    S154    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Olsztyn: Usługi archeologiczne

2017/S 154-319786

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2014/24/UE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa i adresy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
al. Warszawska 89
Olsztyn
10-083
Polska
Osoba do kontaktów: Krzysztof Hodt
Tel.: +48 895212808
E-mail: khodt@gddkia.gov.pl
Faks: +48 895212883
Kod NUTS: PL622


Adresy internetowe:

Główny adres: www.gddkia.gov.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.3)Komunikacja
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów zamówienia można uzyskać bezpłatnie pod adresem: http://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zamowienia-publiczne-aktualne,oddzial-401
Więcej informacji można uzyskać pod adresem podanym powyżej
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres podany powyżej
I.4)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.5)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: zarządzanie drogami krajowymi

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

Zawarcia umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Numer referencyjny: O/OL.D-3.2413.46.2017.I-2
II.1.2)Główny kod CPV
71351914
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej w rozumieniu art. 2 pkt 9a ustawy Pzp na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Uwaga: Zgodnie z pkt. 19.1.1 SIWZ kwota, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 2 803 293 PLN (słownie: dwa miliony osiemset trzy tysiące dwieście dziewięćdziesiąt trzy złote, 00/100). Oferta z ceną brutto przekraczającą tę kwotę zostanie odrzucona na podstawie przepisu art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Polska, województwo warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie.

II.2.4)Opis zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej w rozumieniu art. 2 pkt 9a ustawy Pzp na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie archeologicznych badań wykopaliskowych na stanowiskach archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zidentyfikowanych podczas budowy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Zamawiający przewiduje następujące ilości jednostek normatywnych dla powyższej inwestycji:

— wykonanie badań wykopaliskowych: 492.000 jednostek normatywnych;

— opracowanie wyników badań: 218.000 jednostek normatywnych.

Wskazane ilości są jedynie orientacyjne i określają górny pułap zobowiązań jakie łącznie Zamawiający może zaciągnąć realizując zamówienia cząstkowe.

Zamawiający zawrze umowę ramową z jednym Wykonawcą (z zastrzeżeniem pkt. 19.6 Instrukcji dla Wykonawców stanowiącej Tom I SIWZ), który uzyska największą ilość punktów w ramach oceny ofert, przeprowadzonej według kryteriów podanych w pkt. 19 IDW.

Zamawiający, stosownie do art. 101a ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, będzie udzielał zamówień cząstkowych Wykonawcy, z którym zawarł umowę. Zasady udzielania zamówień cząstkowych określono w Istotnych dla stron postanowieniach umowy (Tom II SIWZ), w szczególności w § 4.

2. Wykonanie przedmiotu zamówienia powinno odpowiadać wymaganiom określonym w załącznikach Nr 2 i 3 do Zarządzenia nr 7 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 23.3.2009 r. w sprawie badań archeologicznych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmienionego Zarządzeniem nr 76 z dnia 9.12.2011 r. oraz Zarządzeniem nr 19 z dnia 16.2.2015 r.

Tekst zarządzenia znajduje się na stronie internetowej GDDKiA pod linkiem https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/z/zarzadzenia-generalnego-dyrektor_17474/zarzadzenie%2019.pdf

Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności z ustawie z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27.7.2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych, ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych i ustawie Kodeks cywilny.

3. Podwykonawstwo:

a) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówień cząstkowych, tj. kierowania badaniami archeologicznymi i opracowania ich wyników.

b) Wykonawca może powierzyć wykonanie pozostałych (niezastrzeżonych w pkt. a jako kluczowych) części zamówień cząstkowych podwykonawcy.

c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówień cząstkowych (niekluczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i, o ile jest to wiadome, podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z pkt 10.10 IDW.

d) W odniesieniu do kluczowych części zamówień cząstkowych zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.

e) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Tomie II SIWZ – IPU.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryteria określone poniżej
Kryterium jakości - Nazwa: Termin wykonania badań terenowych / Waga: 30
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie Kierowników badań / Waga: 10
Cena - Waga: 60
II.2.6)Szacunkowa wartość
II.2.7)Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Okres w miesiącach: 48
Niniejsze zamówienie podlega wznowieniu: nie
II.2.10)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.12)Informacje na temat katalogów elektronicznych
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe

Ograniczona liczba znaków w pkt II.1.1) uniemożliwiła podanie pełnej nazwy zamówienia, tj.: Zawarcie umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań – II postępowanie.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki udziału
III.1.1)Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Wykaz i krótki opis warunków:

Nie dotyczy.

III.1.2)Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

Nie dotyczy.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Nie dotyczy.

III.1.3)Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:

1) Osób:

Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone.

Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej (w części „Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów”), wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające określone wymagania.

2. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej,do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp.

3. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca na wezwanie Zamawiającego złoży wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie spełnianie warunku opisanego w pkt III.1.3) część „Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów” ppkt 1 ogłoszenia Wykonawcy wykazują łącznie.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

1) Osób

Wykonawca musi wskazać osoby, które będą skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, legitymujące się kwalifikacjami i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby dokładanie w ilości wymaganej przez Zamawiającego, które spełniają następujące wymagania:

1. Kierownik badań dla stanowiska o powierzchni do 20 arów – 5 osób

Minimalne doświadczenie zawodowe: samodzielna funkcja kierownika archeologicznych badań wykopaliskowych na co najmniej 1 stanowisku o powierzchni co najmniej 20 arów;

2. Kierownik badań dla stanowiska o powierzchni 21 ÷ 40 arów – 5 osób

Minimalne doświadczenie zawodowe: samodzielna funkcja kierownika archeologicznych badań wykopaliskowych na co najmniej 1 stanowisku o powierzchni co najmniej 40 arów;

Kierownik badań musi posiadać uprawnienia w myśl art. 37 e ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków (Dz.U. z 2014 r. poz. 1446 ze zmianami) tj. badaniami archeologicznymi może kierować osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie archeologii i przez co najmniej 12 miesięcy brała udział w badaniach archeologicznych; Doświadczenie zawodowe może by nabyte poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Konsultant badań – 1 osoba

kwalifikacje zawodowe: stopień naukowy przynajmniej doktora habilitowanego z zakresu archeologii.

III.1.5)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.2)Warunki dotyczące zamówienia
III.2.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.2.2)Warunki realizacji umowy:

1. Wykonanie przedmiotu zamówienia powinno odpowiadać wymaganiom określonym w załącznikach Nr 2 i 3 do Zarządzenia nr 7 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 23.3.2009 r. w sprawie badań archeologicznych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmienionego Zarządzeniem nr 76 z dnia 9.12.2011 r. oraz Zarządzeniem nr 19 z dnia 16.2.2015 r.

Tekst zarządzenia znajduje się na stronie internetowej GDDKiA pod linkiem https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/z/zarzadzenia-generalnego-dyrektor_17474/zarzadzenie%2019.pdf

2. Zamawiający oczekuje, że Wykonawca z którym zostanie zawarta umowa ramowa nie będzie angażować się w działalność pozostającą w konflikcie ze zobowiązaniami wobec Zamawiającego, w szczególności nie będzie świadczyć jakichkolwiek usług archeologicznych na rzecz Wykonawcy realizującego Budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 lub Konsultanta sprawującego nadzór nad wykonywaniem tych robót budowlanych.

III.2.3)Informacje na temat pracowników odpowiedzialnych za wykonanie zamówienia
Obowiązek podania imion i nazwisk oraz kwalifikacji zawodowych pracowników wyznaczonych do wykonania zamówienia

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Zamówienie obejmuje zawarcie umowy ramowej
Umowa ramowa z jednym wykonawcą
IV.1.4)Zmniejszenie liczby rozwiązań lub ofert podczas negocjacji lub dialogu
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: tak
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
IV.2.2)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału
Data: 25/09/2017
Czas lokalny: 11:00
IV.2.3)Szacunkowa data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału wybranym kandydatom
IV.2.4)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału:
Polski
IV.2.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.2.7)Warunki otwarcia ofert
Data: 25/09/2017
Czas lokalny: 11:15
Miejsce:

GDDKiA, Oddział w Olsztynie, al. Warszawska 89, Sala Konferencyjna (pok. 107, I piętro).

Informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia:

Otwarcie ofert jest jawne.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje na temat procesów elektronicznych
VI.3)Informacje dodatkowe:

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca:

a) nie podlega wykluczeniu;

b) spełnia warunki udziału w postępowaniu.

2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie jednolitego dokumentu sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. Jednolity dokument przygotowany wstępnie przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania jest dostępny na stronie internetowej Zamawiającego w miejscu zamieszczenia SIWZ oraz niniejszego ogłoszenia.

3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, wraz z ofertą, składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.

4. Na wezwanie Zamawiającego, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest do złożenia informacji, zaświadczeń, odpisu oraz oświadczeń,o których mowa w § 5 pkt od 1 do 6 oraz 9 i 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dn. 26.7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. z 2016 r., poz. 1126).

5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także w przypadku gdy osoba, której dany dokument dotyczy ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zastosowanie mają zasady określone w § 7 i 8 ww. Rozporządzenia.

6. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art.86 ust. 5 uPzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia,Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 5 pkt 1-4 oraz 8 ustawy Pzp.

8. Termin realizacji usługi:

8.1. Umowa ramowa będzie obowiązywać od dnia jej zawarcia do wyczerpana kwoty wskazanej w § 3 ust. 1 umowy (Istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących Tom II SIWZ), jednak nie dłużej niż przez okres 4 lat od dnia jej zawarcia.

8.2. Terminy realizacji poszczególnych zamówień cząstkowych:

1) termin wykonania archeologicznych badań wykopaliskowych dla stanowisk o powierzchni do 20 arów wraz z przekazaniem sprawozdań z badań – wynosi 15 ÷ 20 dni od daty udostępnienia Wykonawcy terenu badań;

2) termin wykonania archeologicznych badań wykopaliskowych dla stanowisk o powierzchni 21 ÷ 40 arów wraz z przekazaniem sprawozdań z badań – wynosi 20 ÷ 30 dni od daty udostępnienia Wykonawcy terenu badań;

Terminy o których mowa w pkt 1 oraz 2 powyżej będą zgodnie z opisem w pkt 19.1.2 IDW stanowiły poza cenowe kryterium oceny ofert.

3) termin opracowania wyników badań wykopaliskowych dla poszczególnych stanowisk wynosi 12 miesięcy od dnia przekazania zlecenia.

9. Zamawiający, zgodnie z art. 24 aa ustawy Pzp, przewiduje możliwość w pierwszej kolejności dokonania oceny ofert, a następnie zbadania czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

10. Okres związania ofertą, o którym mowa w pkt IV.2.6) ogłoszenia wynosi 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800/+48 224587803

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
VI.4.3)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:

1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.

2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.

3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej,opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

5. Terminy wniesienia odwołania:

5.1. odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp zdanie drugie, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;

5.2. odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej;

5.3. odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5.1. i 5.2. powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;

5.4. jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;

2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

6. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI ustawy Pzp.

7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

8. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej,przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo Pocztowe (Dz.U. 2016 r., poz. 1113) jest równoznaczne z jej wniesieniem.

VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11/08/2017
TITytułPolska-Olsztyn: Usługi archeologiczne
NDNr dokumentu484047-2017
PDData publikacji02/12/2017
OJDz.U. S232
TWMiejscowośćOLSZTYN
AUNazwa instytucjiGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Olsztynie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HAEU Institution-
DSDokument wysłany30/11/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
PCKod CPV71351914 - Usługi archeologiczne
OCPierwotny kod CPV71351914 - Usługi archeologiczne
RCKod NUTSPL
IAAdres internetowy (URL)www.gddkia.gov.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa w sprawie zamówień publicznych 2014/24/UE

02/12/2017    S232    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Olsztyn: Usługi archeologiczne

2017/S 232-484047

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Wyniki postępowania

Usługi

Dyrektywa 2014/24/UE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa i adresy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Olsztynie
al. Warszawska 89
Olsztyn
10-083
Polska
Osoba do kontaktów: Krzysztof Hodt
Tel.: +48 895212808
E-mail: khodt@gddkia.gov.pl
Faks: +48 895212883
Kod NUTS: PL622


Adresy internetowe:

Główny adres: www.gddkia.gov.pl

I.2)Wspólne zamówienie
I.4)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.5)Główny przedmiot działalności
Inna działalność: zarządzanie drogami krajowymi

Sekcja II: Przedmiot

II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:

Zawarcia umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Numer referencyjny: O/OL.D-3.2413.46.2017.I-2
II.1.2)Główny kod CPV
71351914
II.1.3)Rodzaj zamówienia
Usługi
II.1.4)Krótki opis:

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej w rozumieniu art. 2 pkt 9a ustawy Pzp na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Uwaga: Zgodnie z pkt. 19.1.1 SIWZ kwota, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 2 803 293 PLN (słownie: dwa miliony osiemset trzy tysiące dwieście dziewięćdziesiąt trzy złote, 00/100). Oferta z ceną brutto przekraczającą tę kwotę zostanie odrzucona na podstawie przepisu art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.7)Całkowita wartość zamówienia (bez VAT)
Wartość bez VAT: 2 279 100.00 PLN
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.3)Miejsce świadczenia usług
Kod NUTS: PL
Główne miejsce lub lokalizacja realizacji:

Polska, województwo warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie.

II.2.4)Opis zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej w rozumieniu art. 2 pkt 9a ustawy Pzp na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie archeologicznych badań wykopaliskowych na stanowiskach archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zidentyfikowanych podczas budowy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań.

Zamawiający przewiduje następujące ilości jednostek normatywnych dla powyższej inwestycji:

— wykonanie badań wykopaliskowych: 492.000 jednostek normatywnych;

— opracowanie wyników badań: 218.000 jednostek normatywnych.

Wskazane ilości są jedynie orientacyjne i określają górny pułap zobowiązań jakie łącznie Zamawiający może zaciągnąć realizując zamówienia cząstkowe.

Zamawiający zawrze umowę ramową z jednym Wykonawcą (z zastrzeżeniem pkt. 19.6 Instrukcji dla Wykonawców stanowiącej Tom I SIWZ), który uzyska największą ilość punktów w ramach oceny ofert, przeprowadzonej według kryteriów podanych w pkt. 19 IDW.

Zamawiający, stosownie do art. 101a ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, będzie udzielał zamówień cząstkowych Wykonawcy, z którym zawarł umowę. Zasady udzielania zamówień cząstkowych określono w Istotnych dla stron postanowieniach umowy (Tom II SIWZ), w szczególności w § 4.

2. Wykonanie przedmiotu zamówienia powinno odpowiadać wymaganiom określonym w załącznikach Nr 2 i 3 do Zarządzenia nr 7 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 23.3.2009 r. w sprawie badań archeologicznych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmienionego Zarządzeniem nr 76 z dnia 9.12.2011 r. oraz Zarządzeniem nr 19 z dnia 16.2.2015 r.

Tekst zarządzenia znajduje się na stronie internetowej GDDKiA pod linkiem https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/z/zarzadzenia-generalnego-dyrektor_17474/zarzadzenie%2019.pdf

Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności z ustawie z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27.7.2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych, ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych i ustawie Kodeks cywilny.

3. Podwykonawstwo:

a) Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówień cząstkowych, tj. kierowania badaniami archeologicznymi i opracowania ich wyników.

b) Wykonawca może powierzyć wykonanie pozostałych (niezastrzeżonych w pkt. a jako kluczowych) części zamówień cząstkowych podwykonawcy.

c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówień cząstkowych (niekluczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i, o ile jest to wiadome, podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z pkt 10.10 IDW.

d) W odniesieniu do kluczowych części zamówień cząstkowych zastrzeżonych do osobistego wykonania przez Wykonawcę, Wykonawca nie może powoływać się na zdolności innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.

e) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Tomie II SIWZ – IPU.

II.2.5)Kryteria udzielenia zamówienia
Kryterium jakości - Nazwa: Termin wykonania badań terenowych / Waga: 30
Kryterium jakości - Nazwa: Doświadczenie Kierowników badań / Waga: 10
Cena - Waga: 60
II.2.11)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.13)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
II.2.14)Informacje dodatkowe

Ograniczona liczba znaków w pkt II.1.1) uniemożliwiła podanie pełnej nazwy zamówienia, tj.: Zawarcie umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk archeologicznych o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 wraz z opracowaniem wyników tych badań – II postępowanie.

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Opis
IV.1.1)Rodzaj procedury
Procedura otwarta
IV.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Zamówienie obejmuje zawarcie umowy ramowej
IV.1.6)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.1.8)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych: tak
IV.2)Informacje administracyjne
IV.2.1)Poprzednia publikacja dotycząca przedmiotowego postępowania
Numer ogłoszenia w Dz.Urz. UE – OJ/S: 2017/S 154-319786
IV.2.8)Informacje o zakończeniu dynamicznego systemu zakupów
IV.2.9)Informacje o zakończeniu zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w postaci wstępnego ogłoszenia informacyjnego

Sekcja V: Udzielenie zamówienia


Nazwa:

Zawarcia umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego

Zamówienie/zamówienie na część zostaje udzielone: tak
V.2)Udzielenie zamówienia
V.2.1)Data zawarcia umowy:
30/11/2017
V.2.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych od MŚP: 3
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z innych państw członkowskich UE: 0
Liczba ofert otrzymanych od oferentów z państw niebędących członkami UE: 0
Liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 0
Zamówienie zostało udzielone grupie wykonawców: nie
V.2.3)Nazwa i adres wykonawcy
Pracownia Archeologiczna i Archeobotaniczna Arkadiusz Wiktor
{Dane ukryte}
Skulsk
62-560
Polska
Kod NUTS: PL414
Wykonawcą jest MŚP: tak
V.2.4)Informacje na temat wartości zamówienia/części (bez VAT)
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia/części: 2 279 100.00 PLN
Całkowita końcowa wartość umowy/części: 2 243 600.00 PLN
V.2.5)Informacje na temat podwykonawstwa
W ramach zamówienia przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa
Krótki opis części zamówienia, która może zostać zlecona podwykonawcom:

Wykonanie prac geodezyjnych i ziemnych.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.3)Informacje dodatkowe:

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca:

a) nie podlega wykluczeniu;

b) spełnia warunki udziału w postępowaniu.

2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 powyżej, Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie jednolitego dokumentu sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. Jednolity dokument przygotowany wstępnie przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania jest dostępny na stronie internetowej Zamawiającego w miejscu zamieszczenia SIWZ oraz niniejszego ogłoszenia.

3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, wraz z ofertą, składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.

4. Na wezwanie Zamawiającego, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany jest do złożenia informacji, zaświadczeń, odpisu oraz oświadczeń,o których mowa w § 5 pkt od 1 do 6 oraz 9 i 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dn. 26.7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. z 2016 r., poz. 1126).

5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także w przypadku gdy osoba, której dany dokument dotyczy ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zastosowanie mają zasady określone w § 7 i 8 ww. Rozporządzenia.

6. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art.86 ust. 5 uPzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia,Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 5 pkt 1-4 oraz 8 ustawy Pzp.

8. Termin realizacji usługi:

8.1. Umowa ramowa będzie obowiązywać od dnia jej zawarcia do wyczerpana kwoty wskazanej w § 3 ust. 1 umowy (Istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących Tom II SIWZ), jednak nie dłużej niż przez okres 4 lat od dnia jej zawarcia.

8.2. Terminy realizacji poszczególnych zamówień cząstkowych:

1) termin wykonania archeologicznych badań wykopaliskowych dla stanowisk o powierzchni do 20 arów wraz z przekazaniem sprawozdań z badań – wynosi 15 ÷ 20 dni od daty udostępnienia Wykonawcy terenu badań;

2) termin wykonania archeologicznych badań wykopaliskowych dla stanowisk o powierzchni 21 ÷ 40 arów wraz z przekazaniem sprawozdań z badań – wynosi 20 ÷ 30 dni od daty udostępnienia Wykonawcy terenu badań;

Terminy o których mowa w pkt 1 oraz 2 powyżej będą zgodnie z opisem w pkt 19.1.2 IDW stanowiły pozacenowe kryterium oceny ofert.

3) termin opracowania wyników badań wykopaliskowych dla poszczególnych stanowisk wynosi 12 miesięcy od dnia przekazania zlecenia.

9. Zamawiający, zgodnie z art. 24 aa ustawy Pzp, przewiduje możliwość w pierwszej kolejności dokonania oceny ofert, a następnie zbadania czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

10. Okres związania ofertą, o którym mowa w pkt IV.2.6) ogłoszenia wynosi 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800/+48 224587803

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne
VI.4.3)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:

1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy Pzp. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.

2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.

3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej,opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

5. Terminy wniesienia odwołania:

5.1. odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp zdanie drugie, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób;

5.2. odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej;

5.3. odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 5.1. i 5.2. powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;

5.4. jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;

2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

6. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI ustawy Pzp.

7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

8. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego, za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo Pocztowe (Dz.U. 2016 r., poz. 1113) jest równoznaczne z jej wniesieniem.

VI.4.4)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych Departament Odwołań
ul. Postępu 17a
Warszawa
02-676
Polska
Tel.: +48 224587801
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

Adres internetowy:http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
30/11/2017

Adres: Al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn
woj. warmińsko-mazurskie
Dane kontaktowe: email: ibujak@gddkia.gov.pl
tel: (89) 52128 01
fax: (89) 527 35 36, 5272307
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-09-25
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 31978620171
ID postępowania Zamawiającego: O/OL.D-3.2413.46.2017.I-2
Data publikacji zamówienia: 2017-08-12
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gddkia.gov.pl
Informacja dostępna pod: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie
al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn, woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71351914-3 Usługi archeologiczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zawarcia umowy ramowej na Wykonanie ratowniczych badań archeologicznych dla stanowisk o powierzchni nie większej niż 40 arów zlokalizowanych na trasie obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego Pracownia Archeologiczna i Archeobotaniczna Arkadiusz Wiktor
Skulsk
2017-11-30 2 243 600,00