Roboty budowlane konieczne do wykonania zgodnie z zakresem pozwoleń na budowę dla inwestycji pn.Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – etap I i II – część I
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane konieczne do wykonania zgodnie z zakresem pozwoleń na budowę dla inwestycji pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – etap I i II” – część I, w skład którego wchodzą min.: a.Dojazd do stacji trafo i przepompowni PS4 przy ul. Alberta Borsiga(Droga Lokalna nr 1); b.Wykonanie przepustu P5 wraz z przebudową kolidującego na tym odcinku gazociągu przy ul. Ofiar Katynia; c.Zagospodarowanie przepompowni PS-2 (przy ul. Guido Henckela Donnesmarcka – Droga Zbiorcza) i PS4 (przy ul. Alberta Borsiga - Droga Lokalna nr 1); d.Rozbiórka istniejącego oraz wykonanie nowego ogrodzenia ogródków działkowych na odcinku przy ul. Ziemskiej; e.Wykonanie zabezpieczeń wylotów z rowów bocznych do rowu melioracyjnego głównego-2 szt.; f.Dokończenie budowy przelewów zbiorników retencyjnych-Zbiornik Z-31,Z-2 i Z-3; g.Wykonanie mnichów na wszystkich zbiornikach retencyjnych-3 szt.; h.Doszczelnienie leżaka mnicha-ekran glinowy-3 szt.; i.Odpompowanie wody ze zbiorników Z-1, Z-2 i Z-3 na czas wykonywania robót na tych zbiornikach; j.Dokończenie budowy rowu melioracyjnego przy rondzie Ofiar Katynia; k.Dokończenie robót przy rowie drogowym przy ul. Ziemskiej; l.Wykonanie robót przy rowie przydrożnym w obrębie zbiornika Z-1 poniżej wylotu kolektora Ø1200 mm. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu pomiędzy ulicami: Ofiar Katynia, Goduli, Ziemską, Kopalnianą. Uzbrojenie Strefy (budowa dróg oraz infrastruktury technicznej) zostało wykonane w roku 2015 w ramach realizowanej przez Miasto Zabrze inwestycji pn. Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – Etap I i II, dofinansowanej ze środków unijnych. Ze względu na konieczność zakończenia oraz rozliczenia inwestycji z instytucją dofinansowującą do końca 2016 r. część robót nie została wykonana z powodu opóźnień w realizacji ze strony Wykonawcy robót. Niemniej jednak roboty, które zostały wykonane pozwalały na użytkowanie inwestycji, co zostało potwierdzone wydanym przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu pozwoleniem na użytkowanie z dnia 28.12.2015 r. nr 268/2015 (wraz z prolongatą terminu z dnia 29.06.2016 r.), zawierające klauzulę konieczności wykonania pozostałych robót objętych przedmiotową inwestycją do końca 2017 r. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest pierwsza część robót koniecznych do wykonania celem zrealizowania pełnego zakresu zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie. Druga część – rowy melioracyjne zostanie zlecona w miarę posiadanych przez Zamawiającego środków finansowych w terminie późniejszym, również ze względu na warunki atmosferyczne, w których powinny być prowadzone roboty melioracyjne.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część IV SIWZ.

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):
www.zabrze.magistrat.plOGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Zabrze, krajowy numer identyfikacyjny 276255520, ul. ul. Powstańców Śląskich 5-7, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, państwo , tel. 323733537, e-mail sekretariat_bzp@um.zabrze.pl, faks 323733427.
Adres strony internetowej (URL): www.zabrze.magistrat.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
www.zabrze.magistrat.pl
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
www.zabrze.magistrat.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
tak
Inny sposób:
oferty pod rygorem nieważności należy złożyć w formie pisemnej, zgodnie z wymaganiami SIWZ
Adres:
Urząd Miejski w Zabrzu, Biuro Zamówień Publicznych, ul. Powstańców Śl. 5-7, 41-800 Zabrze, II piętro, pokój 219
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane konieczne do wykonania zgodnie z zakresem pozwoleń na budowę dla inwestycji pn.Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – etap I i II – część I
Numer referencyjny:
BZP.271.46.2016.IK
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
II.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane konieczne do wykonania zgodnie z zakresem pozwoleń na budowę dla inwestycji pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – etap I i II” – część I, w skład którego wchodzą min.: a.Dojazd do stacji trafo i przepompowni PS4 przy ul. Alberta Borsiga(Droga Lokalna nr 1); b.Wykonanie przepustu P5 wraz z przebudową kolidującego na tym odcinku gazociągu przy ul. Ofiar Katynia; c.Zagospodarowanie przepompowni PS-2 (przy ul. Guido Henckela Donnesmarcka – Droga Zbiorcza) i PS4 (przy ul. Alberta Borsiga - Droga Lokalna nr 1); d.Rozbiórka istniejącego oraz wykonanie nowego ogrodzenia ogródków działkowych na odcinku przy ul. Ziemskiej; e.Wykonanie zabezpieczeń wylotów z rowów bocznych do rowu melioracyjnego głównego-2 szt.; f.Dokończenie budowy przelewów zbiorników retencyjnych-Zbiornik Z-31,Z-2 i Z-3; g.Wykonanie mnichów na wszystkich zbiornikach retencyjnych-3 szt.; h.Doszczelnienie leżaka mnicha-ekran glinowy-3 szt.; i.Odpompowanie wody ze zbiorników Z-1, Z-2 i Z-3 na czas wykonywania robót na tych zbiornikach; j.Dokończenie budowy rowu melioracyjnego przy rondzie Ofiar Katynia; k.Dokończenie robót przy rowie drogowym przy ul. Ziemskiej; l.Wykonanie robót przy rowie przydrożnym w obrębie zbiornika Z-1 poniżej wylotu kolektora Ø1200 mm. Inwestycja jest zlokalizowana na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu pomiędzy ulicami: Ofiar Katynia, Goduli, Ziemską, Kopalnianą. Uzbrojenie Strefy (budowa dróg oraz infrastruktury technicznej) zostało wykonane w roku 2015 w ramach realizowanej przez Miasto Zabrze inwestycji pn. Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w północnej części miasta Zabrze – Etap I i II, dofinansowanej ze środków unijnych. Ze względu na konieczność zakończenia oraz rozliczenia inwestycji z instytucją dofinansowującą do końca 2016 r. część robót nie została wykonana z powodu opóźnień w realizacji ze strony Wykonawcy robót. Niemniej jednak roboty, które zostały wykonane pozwalały na użytkowanie inwestycji, co zostało potwierdzone wydanym przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu pozwoleniem na użytkowanie z dnia 28.12.2015 r. nr 268/2015 (wraz z prolongatą terminu z dnia 29.06.2016 r.), zawierające klauzulę konieczności wykonania pozostałych robót objętych przedmiotową inwestycją do końca 2017 r. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest pierwsza część robót koniecznych do wykonania celem zrealizowania pełnego zakresu zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie. Druga część – rowy melioracyjne zostanie zlecona w miarę posiadanych przez Zamawiającego środków finansowych w terminie późniejszym, również ze względu na warunki atmosferyczne, w których powinny być prowadzone roboty melioracyjne.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część IV SIWZ.
II.5) Główny kod CPV:
45240000-1
Dodatkowe kody CPV:
45231220-3, 45342000-6, 45233220-7, 45230000-8, 45232411-6, 45340000-2
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 p.z.p. a)polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych określonych w części I pkt 3 SIWZ, których potrzeba wyniknęła na etapie realizacji inwestycji lub eksploatacji. Kod CPV: 45231220-3, 45240000-1, 45342000-6, 45233220-7, 45230000-8, 45232411-6, 45340000-2. b)okoliczności, po których zaistnieniu będą udzielane zamówienia: – zamówienie może zostać udzielone na etapie realizacji lub eksploatacji obiektu w przypadku, gdy powtórzenie podobnego zakresu robót objętego przedmiotem umowy wpływa na poprawę bezpieczeństwa lub walorów użytkowania obiektu lub wynika z aktualnych potrzeb Użytkownika. Procedura udzielania zamówienia uzupełniającego może zostać wszczęta na podstawie zatwierdzonego przez Zamawiającego protokołu konieczność opisującego zakres robót, potrzeby ich wykonania oraz po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych.
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
II.9) Informacje dodatkowe:
Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w nieprzekraczalnym terminie: Zakończenie robót i zgłoszenie gotowości do odbioru końcowego zadania nastąpi w terminie do 7 miesięcy od daty podpisania umowy.
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: nie
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawca przedstawi dokumenty: A) potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego nie mniejszą niż 700 000,00 pln;
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Na potwierdzenie spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca jest zobowiązany wykazać się nie mniej niż 2 wykonanymi robotami budowlanymi o łącznej wartości 1 000 000,00 pln brutto (w tym jedna o wartości nie mniejszej 700 000,00 pln brutto) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, polegających na: - budowie lub przebudowie lub generalnym remoncie urządzeń melioracyjnych (np. zbiorników, rowów), lub urządzeń piętrzących wodę (np. mnichy), - przebudowie sieci gazowych; Powyższy zakres może być wykonany na jednej lub na kilku zadaniach inwestycyjnych. Dodatkowo warunkiem jest, aby ani jedna spośród wszystkich wykonanych robót budowlanych z okresu pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu, nie była niewykonana lub wykonana nienależycie. W wykazie należy wskazać zatem informację o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu w celu zweryfikowania rzetelności, kwalifikacji, efektywności i doświadczenia Wykonawcy. Jeśli Wykonawca nie wykonał lub wykonał nienależycie jedną lub więcej robót budowlanych, gdzie przez nienależyte wykonanie rozumie się nieosiągnięcie parametrów gwarantowanych i poniesienie z tego tytułu kar umownych lub przekroczenie terminu realizacji o 30 dni w stosunku do uzgodnionego terminu zostanie wykluczony z postępowania. Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadały następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie oraz zakres wykonywanych czynności: 1)kierownik budowy - 1 osoba,kwalifikacje zawodowe: uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; doświadczenie: co najmniej 5 letni staż; wykształcenie: wyższe; 2)kierownik robót instalacyjnych dla sieci gazowych – 1 osoba;kwalifikacje zawodowe: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń gazowych bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 3)kierownik robót budowalnych – 1 osoba; kwalifikacje zawodowe: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjnej bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; 4)kierownik robót drogowych – 1 osoba; kwalifikacje zawodowe: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności Inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń zgodnie z ustawą Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie przez Zamawiającego wezwany i przedstawi dokumenty: A) wykaz robót budowanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa są referencje lub inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeśli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty. Dodatkowo warunkiem jest, aby ani jedna spośród wszystkich wykonanych robót budowlanych z okresu pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu, nie była niewykonana lub wykonana nienależycie. W wykazie należy wskazać zatem informację o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – z tego okresu w celu zweryfikowania rzetelności, kwalifikacji, efektywności i doświadczenia Wykonawcy. Jeśli Wykonawca nie wykonał lub wykonał nienależycie jedną lub więcej robót budowlanych, gdzie przez nienależyte wykonanie rozumie się nieosiągnięcie parametrów gwarantowanych i poniesienie z tego tytułu kar umownych lub przekroczenie terminu realizacji o 30 dni w stosunku do uzgodnionego terminu zostanie wykluczony z postępowania. B) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kontrolę jakości, kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami. W celu wykazania spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie przez Zamawiającego wezwany i przedstawi dokumenty: A) potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć wymaganych przez Zamawiającego dokumentów, o których mowa wyżej, Zamawiający dopuszcza złożenie przez Wykonawcę innych dokumentów w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawcy.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Informacja na temat wadium
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 16 000,00 PLN brutto(słownie: szesnaście tysięcy złotych) zabezpieczającego ofertę na okres 30 dni.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
cena | 60 |
doświadzenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia | 20 |
okres rękojmi i gwarancji | 20 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
etap nr | czas trwania etapu |
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Warunki zmian do umowy zawiera par. 15 wzoru umowy. Zamawiający przewiduje następujące okoliczności zmiany postanowień umowy: a)terminy realizacji - mogą ulec zmianie tylko na podstawie obiektywnych przesłanek zaakceptowanych przez Zamawiającego: - wystąpią opóźnienia w przekazaniu terenu budowy wykonawcy robót z winy Zamawiającego; - wystąpią braki lub wady w dokumentacji projektowej lub w innych dokumentach dotyczących budowy; - wystąpią warunki atmosferyczne uniemożliwiające realizację zadania (w tym anomalia klimatyczne lub warunki uniemożliwiające prowadzenie robót) i sytuacja taka trwa powyżej 14 dni; - wystąpią opóźnienia będące następstwem działania organów administracji lub wystąpi konieczność aktualizacji uzgodnień poczynionych przez projektanta; - wystąpi konieczność wykonania robót dodatkowych niezbędnych do zakończenia zakresu objętego przedmiotem umowy; - wystąpi brak frontu robót z przyczyn niezależnych od Wykonawcy przez okres dłuższy niż 21dni; - wystąpią opóźnienia w rozpoczęciu czynności odbiorowych oraz prób końcowych z powodów nie leżących po stronie Wykonawcy; - wystąpią sytuacje nieprzewidziane: wystąpienie siły wyższej, zamieszki lub strajki, wykopanie niewybuchów, odkrycie wykopalisk archeologicznych, odkrycie uzbrojenia terenu niezinwentaryzowanego na mapach, wystąpią zdecydowanie odmienne niż przyjęte w dokumentacji projektowej warunki geologiczne; - gdy Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy wykonawca. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w niniejszym ustępie terminy wykonania zastrzeżone w umowie mogą ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do prawidłowego ukończenia robót. b)wynagrodzenie Wykonawcy - obniżenie wartości umowy w przypadku, gdy zakres prac opisany w SIWZ ze względów technicznych, ekonomicznych lub formalno – prawnych nie będzie konieczny do wykonania lub nie leży w interesie Zamawiającego, zmiana nie wymaga spisania aneksu. - podwyższenie wynagrodzenia w przypadku: •zwiększenia zakresu ilościowego wynikającego z różnicy pomiędzy ilością robót określoną przedmiarem robót planowanych do wykonania, a rzeczywistymi ilościami wynikającymi z obmiaru robót wykonanych •zwiększenia zakresu w wyniku konieczności wykonania robót objętych dokumentacja projektową, a nie ujętych w przedmiarze robót – błędy projektowe; •zwiększenia zakresu w wyniku konieczności wykonania robót dodatkowych, nie objętych umową, a niezbędnych do zakończenia zakresu objętego przedmiotem umowy; - w związku ze zmianą sposobu spełnienia świadczenia - niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji (np. zaprzestanie produkcji); - w związku z inną technologią wykonania zaprojektowanych robót; - w przypadku konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub technologicznych lub materiałowych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy lub jego części; - w przypadku konieczności zrealizowania robót wg dokumentacji zamiennej zatwierdzonej przez Zamawiającego; - gdy Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy wykonawca - w takim przypadku wysokość wynagrodzenia zostanie ustalona zgodnie z zapisami lit.g; c)zapłata wynagrodzenia – w uzasadnionych przypadkach za zgodą Zamawiającego i Wykonawcy możliwa jest zmiana warunków zapłaty wynagrodzenia, a w tym między innymi: sposobu i formy płatności, terminu płatności oraz podziału środków na lata. d)nadzór nad wykonawstwem – zmiany osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie lub innych osób wyznaczonych do nadzorowania procesu inwestycyjnego ze strony Zamawiającego i Wykonawcy są dopuszczalne pod warunkiem posiadania przez te osoby wymaganych kwalifikacji; e)wprowadzenie zmiany w danych Wykonawcy lub Zamawiającego wynikających z dokumentów rejestrowych; f)zmiana, wprowadzenie lub rezygnacja podwykonawcy – w przypadkach uzasadnionych, za pisemną zgodą Zamawiającego, pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w SIWZ; g)zmiana Wykonawcy, któremu Zamawiający udzielił zamówienia w przypadku, gdy obecny Wykonawca nie realizuje zadania zgodnie z zapisami umowy lub jego sytuacja prawna lub finansowa lub którego zasoby osobowe lub techniczne nie gwarantują terminowej lub prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia po wyczerpaniu środków przewidzianych w umowie, w przypadku widocznego braku poprawy sytuacji. Zmiana nastąpi na podstawie oświadczenia przesłanego Wykonawcy. W takim przypadku Zamawiający może powierzyć dalsze wykonanie przedmiotu zamówienia: - partnerowi Konsorcjum, - Podwykonawcy za jego zgodą, za kwotę wynagrodzenia zgodnego z kwotą umowy z Wykonawcą pomniejszoną o koszt robót już wykonanych, pod warunkiem wykazania przez Podwykonawcę spełnienia warunków określonych w SIWZ. - Wykonawcy, którego oferta zajęła drugie lub kolejne miejsce w ocenie ofert na etapie przetargu za jego zgodą. Wykonawca, którego oferta zajęła 3 lub kolejne miejsce może zostać wybrany w przypadku, gdy poprzednik nie wyraził zgody na zawarcie umowy. Warunkiem zawarcia umowy z nowym Wykonawcą jest wykazanie przez tego Wykonawcę braku podstaw do wykluczenia w zakresie określonym przez SIWZ i potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu, najpóźniej w terminie przed podpisaniem umowy. Wartość umowy zostałaby ustalona jako różnica ceny ofertowej pomniejszona o wartości brutto za pozycje już wykonane i powiększona o dodatek, za przejęcie budowy po poprzednim Wykonawcy i udzielenie gwarancji i rękojmi na cały przedmiot umowy, w tym na roboty, materiały i urządzenia wykonane i dostarczone przez pierwotnego Wykonawcę. Kwota brutto dodatku zostałaby ustalona w drodze negocjacji i nie mogłaby przekraczać 50% różnicy ceny podanej w ofercie Wykonawcy, z którym Zamawiający chce zawrzeć umowę a ceną podaną w kolejnej ofercie; h)zmiana w obowiązujących przepisach - zmiana stanu prawnego, który będzie wnosił nowe wymagania, co do sposobu realizacji jakiegokolwiek tematu ujętego przedmiotem zamówienia.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 03/11/2016, godzina: 09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Oferta musi być złożona w języku polskim.
IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Numer:
326458
Data:
19/10/2016
Adres strony internetowej (url): www.zabrze.magistrat.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji:
IV.6.2)
Punkt:
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 03/11/2016, godzina: 09:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 07/11/2016, godzina: 09:00
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 32645820160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-10-18 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 60% |
WWW ogłoszenia: | www.zabrze.magistrat.pl |
Informacja dostępna pod: | www.zabrze.magistrat.pl |
Okres związania ofertą: | 31 dni |
Kody CPV
45231220-3 | Roboty budowlane w zakresie gazociągów | |
45240000-1 | Budowa obiektów inżynierii wodnej |