TI Tytuł PL-Kraków: Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
ND Nr dokumentu 358118-2012
PD Data publikacji 10/11/2012
OJ Dz.U. S 217
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 06/11/2012
DD Termin składania wniosków o dokumentację 28/11/2012
DT Termin 29/11/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45231000 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232421 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów
OC Pierwotny kod CPV 45231000 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232421 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów
RC Kod NUTS PL213
IA Adres internetowy (URL) www.mpwik.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

10/11/2012    S217    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

PL-Kraków: Roboty w zakresie oczyszczania ścieków

2012/S 217-358118

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
ul. Senatorska 1
Osoba do kontaktów: Wioletta Kubica- sprawy formalne
30-106 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 124242390
E-mail: wioletta.kubica@mpwik.krakow.pl
Faks: +48 124242397/391

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: www.mpwik.krakow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor wodny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający:
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Kraków, Oczyszczalnia Ścieków Kujawy.

Kod NUTS PL213

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy, która ma na celu uzyskanie wyższej efektywności oczyszczania ścieków i zapewnienia zgodności z Dyrektywą 91/271/EWG w zakresie usuwania azotu i fosforu.
Planowana inwestycja obejmuje następujące zadania: modernizacja części mechanicznej oczyszczalni obejmująca: wymianę krat rzadkich i systemu transportu skratek, budowę żwirownika, renowację, wyposażenie i uruchomienie czwartego osadnika wstępnego Ob.9.4 wraz z wyposażeniem pompowni osadu wstępnego ob. 19.2; doprowadzenie ścieków mechanicznie oczyszczonych z komór rozdziału Ob.29.1 i Ob.29.2 do komór predenitryfikacji w każdym z czterech ciągów technologicznych oczyszczania biologicznego; renowacja, pełne wyposażenie i uruchomienie czwartego ciągu technologicznego oczyszczania biologicznego (komora osadu czynnego Ob.11.4 z komorą predenitryfikacji Ob.11.4p, osadniki wtórne Ob.12.7 i Ob.12.8, komora rozdziału i pompownia recyrkulacyjna Ob.13.2); modernizacja ciągów technologicznych oczyszczania biologicznego obejmująca: wymianę systemu napowietrzania w komorach osadu czynnego Ob. 11.1, 11.2, 11.3, zwiększenie stopnia recyrkulacji wewnętrznej w komorze osadu czynnego Ob. 11.3, modernizację pompowni recyrkulacyjnej Ob. 13.1 oraz wymianę wyposażenia stacji dozowania koagulantów; budowa i wyposażenie nowej stacji dmuchaw (wraz ze stacją transformatorową) obsługującej wszystkie ciągi technologiczne oczyszczania biologicznego; rozbudowa budynku zagęszczania i odwadniania osadów w celu zwiększenia wydajności stacji i zainstalowanie wirówki do zagęszczania osadu nadmiernego i wirówki do odwadniania osadu przefermentowanego wraz z niezbędnym wyposażeniem i rurociągami technologicznymi; przebudowa istniejącej sieci biogazu z montażem armatury, dmuchawy i urządzeń pomiarowych; budowa stacji (instalacji) usuwania azotu z odcieków z odwadniania osadów, składającej się ze zbiornika wyrównawczego z pompownią oraz reaktora z zastosowaniem procesu Anammox; budowa zbiornika retencyjnego do przyjmowania ścieków organicznych służących, jako dodatkowe źródło węgla organicznego dla procesów denitryfikacji; wykonanie sieci wody technologicznej wraz z ujęciem, zbiornikiem buforowym z zainstalowanymi pompami, budynkiem hydroforni, przyłączami i instalacjami wewnętrznymi; wykonanie wszelkich sieci, instalacji sanitarnych, elektrycznych, AKPiA oraz innych instalacji towarzyszących koniecznych do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni co najmniej w zakresie opisanym w niniejszym Programie funkcjonalno-użytkowym; wykonanie i uruchomienie systemu nadrzędnego sterowania pracą oczyszczalni; wykonanie innych robót niezbędnych do spełnienia warunków niniejszej specyfikacji.
Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, roboty, uruchomienie, szkolenie, próby i przekazanie do eksploatacji oraz wykonanie wszelkich opracowań i uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakres zamówienia określony w niniejszej specyfikacji należy traktować jako minimalny wymagany.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III niniejszej SIWZ –Opis przedmiotu zamówienia – Program funkcjonalno - użytkowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45232421, 45232422, 45231000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Informacje o częściach zamówienia
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków KUJAWY, która ma na celu uzyskanie wyższej efektywności oczyszczania ścieków i zapewnienia zgodności z Dyrektywą 91/271/EWG w zakresie usuwania azotu i fosforu.
Szacunkowa wartość bez VAT
Zakres: między 55 000 000,00 i 60 000 000,00 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.Wysokość wadium.
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 600 000,00 pln (słownie: sześćset tysięcy złotych).
2.Forma wadium.
1) Wadium może być wniesione w następujących formach: w pieniądzu, w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, w gwarancjach bankowych, w gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
2) Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wadium wniesione w formie innej niż pieniężna musi posiadać ważność co najmniej do końca terminu związania Wykonawcy złożoną przez niego ofertą.
Wadium złożone w formie innej niż pieniężna musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa powinna być nieodwołalna i bezwarunkowa oraz płatna na pierwsze żądanie.
3.Miejsce i sposób wniesienia wadium.
1) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego: Banku Pekao SA I Oddział w Krakowie, Rynek Główny 31, nr konta: 96 1240 1431 1111 0000 1045 3340.
Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu.
2) Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w oryginale i kopiach, przy czym Zamawiający wymaga, aby oryginał wadium złożyć z oryginałem oferty, a kopie wraz z kopiami oferty. Oryginał dokumentu (gwarancji, poręczenia itp.) należy złożyć w kasie zamawiającego: ul. Senatorska 1, budynek „B”, pok. nr 8 lub dołączyć do oferty (w osobnej kopercie, nie wpiętej do oferty). Oryginału poręczenia lub gwarancji nie należy spinać z resztą oferty z uwagi na konieczność jego zwrotu po zakończeniu postępowania
4.Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
5. Zwrot wadium.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 u.p.z.p.
6. Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1.Informacje ogólne.
Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
.2.Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1) Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej.
2) Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania nie później niż przed podpisaniem umowy w sprawie niniejszego zamówienia.
3.Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
3.Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
4. Do zmiany formy zabezpieczenia umowy w trakcie realizacji umowy stosuje się art. 149 u. p. z. p.
4.Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1)Zamawiający zwróci 70 % zabezpieczenia w terminie do 30 dni po wydaniu Świadectwa Przejęcia. Resztę wartości zabezpieczenia Zamawiający pozostawia na Okres Zgłaszania Wad.
2)Zamawiający zwróci Wykonawcy pozostałą część tj. 30 % zabezpieczenia w ciągu 15 dni po wydaniu Świadectwa Wykonania.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wszelkie rozliczenia związane z realizacja zamówienia publicznego dokonywane będą w złotych polskich (pln).
Zamawiający ubiega sie o finansowanie niniejszego zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś priorytetowa I Gospodarka wodno-sciekowa działanie.
1.1. Gospodarka wodno - ściekowaw aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM (konkurs nr 7/POIiŚ/1.1/04/2012).
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego powinni przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego zawrzeć porozumienie w drodze umowy cywilno-prawnej regulujące ich współpracę, oraz na podstawie art.23 ust. 1 Ustawy, ustanowić pełnomocnika.
3. Wykonawcy składający ofertę wspólnie muszą wyznaczyć pełnomocnika (lidera, partnera wiodącego) do reprezentowania ich w postępowaniu lub także do zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnik upoważniony do zawarcia umowy jest upoważniony do zaciągania zobowiązań w imieniu wszystkich wykonawców, którzy udzielili mu pełnomocnictwa, a realizacja umowy będzie prowadzona wyłącznie we współpracy z nim (dotyczy to również płatności).
4. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu podmiotów występujących wspólnie (lub także do zawarcia umowy) winno być załączone do oferty w oryginale lub należycie potwierdzonej kopii, przy czym pełnomocnik nie może sam potwierdzić za zgodność z oryginałem kopii udzielonego mu pełnomocnictwa.
5.Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Musi to być określone w umowie regulującej ich współpracę, którą należy dostarczyć po ewentualnym wyborze oferty złożonej przez takich wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki:
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. O udzielenie zamówienia na podstawie art. 22 ust. 1 i 2 ustawy mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
I nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie przesłanek z art. 24 ust.1 Ustawy.
II. Wykonawcy nie mogą podlegać wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie przesłanek z art. 24 ust.1 Ustawy.
W celu potwierdzenia spełniania warunku niepodlegania wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia do Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy załączyć następujące oświadczenia lub dokumenty:
1) Oświadczenie nr 1 o braku podstaw do wykluczenia
2) Aktualny (tj. zawierający dane zgodne ze stanem rzeczywistym na dzień składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu) odpis z właściwego rejestru potwierdzający prawo wykonawcy do występowania w obrocie prawnym i stwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, chyba że po ogłoszeniu upadłości wykonawca zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, a także wskazujący osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w stosunku do wykonawców będących osobami fizycznymi – oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) Aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
4) Wyłącznie dla podmiotów zbiorowych w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 28.10.2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2002 r. Nr 197, poz. 1661 z późn. zm.) – aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5)Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
6)Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, albo zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o formułę spełnia/ nie spełnia" w oparciu o oświadczenia i informacje zawarte w dokumentach załączonych do oferty.
III. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składając wraz z Wnioskiem wyżej wymienione dokumenty stosuje zasady Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia. 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz.1817) zwane dalej „Rozporządzeniem”.
1. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa powyżej w sekcji III. 2.1) ustęp II, litery 2), 4), 5), 6) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa powyżej sekcji III.2.1) ustęp II 3) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 - 8 Ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.2.1) ustęp III punktach 1 i 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielnie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zgodnie z art. 22 ust 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj:
1. posiadają środki finansowe w wysokości co najmniej 4 000 000 PLN lub posiadają zdolność kredytową w wysokości co najmniej 4 000 000 PLN.
2.Są ubezpieczeni odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 5 000 000 PLN.
Oświadczenia i dokumenty wymagane w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
b) opłacona polisa, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w a) dotyczącej tych podmiotów.
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie zamówienia, dokumenty ma obowiązek złożyć ten lub ci z Wykonawców, którzy wykazywać będą spełnienie warunku, ale oceniane będzie łączne spełnienie niniejszego warunku.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana w oparciu o formułę spełnia/nie spełnia" w oparciu o oświadczenia i informacje zawarte w dokumentach załączonych do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż określono w pkt 2.2. Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed publikacją ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym UE.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zgodnie z art. 22 ust 1 ustawy o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1). posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał co najmniej:
— dwie roboty budowlane na będących w eksploatacji komunalnych oczyszczalniach ścieków o RLM co najmniej 50 000 polegające na zaprojektowaniu oraz budowie, przebudowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków (w tym bloku biologicznego), gdzie wartość wykonanych robót wynosiła co najmniej 10 000 000 PLN netto na każdym z tych obiektów,
— wdrożony system nadrzędnego nad Scada sterowania on-line lub jego przebudowę lub modernizację, regulujący pracą oczyszczalni komunalnej o RLM co najmniej 50 000.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1. Przedstawiciel Wykonawcy osoba zajmująca się organizacją i zarządzaniem realizacji inwestycji powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie w zarządzaniu i organizacji robót przy co najmniej jednej inwestycji o wartości robót minimum 10 mln pln (bez VAT), będącej aktualnie w eksploatacji.
2.Projektant konstrukcyjno-budowlany powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie przy projektowaniu złożonych obiektów technologicznych tj. oczyszczalnie ścieków komunalnych o wydajności min. 50 000 RLM w oparciu o które wykonano roboty budowlane,
— posiadać wymagane uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub inne odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
3. Projektant technologii powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie przy projektowaniu branży technologicznej dla złożonych obiektów technologicznych tj. oczyszczalnie ścieków komunalnych o wydajności min. 100 000 RLM w oparciu o które wykonano roboty budowlane,
— posiadać wymagane uprawnienia bez ograniczeń do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
4. Projektant ds. sanitarnych powinien spełniać poniższe wymagania:
— Posiadać doświadczenia przy projektowaniu instalacji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej lub osadowej, dla złożonych obiektów technologicznych tj. oczyszczalnie ścieków komunalnych o wydajności min. 50 000 RLM w oparciu o które wykonano roboty budowlane,
— posiadać wymagane uprawnienia bez ograniczeń do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
5.Projektant robót elektrycznych i AKPiA powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenia w projektowaniu obejmującego zakresem system sterowania Scada i nadrzędny nad Scada system sterowania oczyszczalnią ścieków komunalnych o wydajności min. 50 000 RLM,
— posiadać wymagane uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
6. Kierownik Budowy powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie w robotach z zakresu inżynierii sanitarnej w tym doświadczenia na stanowisku kierownika robót lub kierownika budowy złożonych obiektów technologicznych przy wykonaniu co najmniej jednej roboty budowlanej, którego przedmiotem było wybudowanie lub rozbudowa lub przebudowa oczyszczalni ścieków o wydajności min. 50 000 RLM,
— posiadać wymagane uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie(Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
7. Kierownik robót sanitarnych powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie w nadzorowaniu robót z zakresu inżynierii sanitarnej, w tym co najmniej jednej roboty budowlanej obejmującej budowę, rozbudowę lub przebudowę oczyszczalni ścieków dla aglomeracji powyżej 50 000 RLM,
— posiadać wymagane uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
8. Kierownik robót elektrycznych powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie w nadzorowaniu robót w zakresie robót elektrycznych, w tym w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki,
— posiadać wymagane uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj. do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r., Nr 83 poz. 578 z póżn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku gdy Wykonawca dysponuje osoba spoza terytorium RP, osoba ta musi:
— posiadać wykształcenie i kwalifikacje wymagane do świadczenia usług ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych ww. branży budowlanej w kraju zamieszkania tej osoby,
— posiadać decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych w ww. branży budowlanej zgodnie z ustawa z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub posiadać prawo do świadczenia usług transgranicznych,
— spełniać opisane wyżej wymagania.
9. Technolog Oczyszczalni Ścieków powinien spełniać poniższe wymagania:
— posiadać doświadczenie w rozruchach oczyszczalni ścieków z wykorzystaniem osadu czynnego dla aglomeracji powyżej 50 000 RLM, gdzie blok biologiczny był napowietrzany za pomocą dmuchaw i systemu napowietrzania drobno pęcherzykowego.
3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
Oświadczenia i dokumenty wymagane w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) wykaz wykonanych robót budowlanych z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączyć dokumenty potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Przedłożony przez Wykonawcę wykaz i dokumenty muszą potwierdzać, że wykonawca spełnia wymagane warunki udziału w postępowaniu. W wykazie należy podać co najmniej następujące dane: — nazwa i adres podmiotu z którym zawarto umowę, wartość zamówienia, wielkość RLM, termin realizacji zamówienia (formularz nr 2),
b) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczone roboty budowlane wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych (oświadczenie o posiadaniu odpowiednich uprawnień), doświadczenia, zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz o podstawie dysponowania tymi osobami (formularz nr 3),
c) w przypadku gdy wykonawca przy wykonywaniu zamówienia zamierza polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż określono powyżej Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed publikacją ogłoszenia o zamówieniu.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczony
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
277/PO-65/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 28.11.2012 - 14:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
29.11.2012 - 10:00
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.7)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zawiający ubiega się o dofinasowanie do niniejszego zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś priorytetowa I Gospodarka wodno-ściekowa działanie 1.1. Gospodarka wodno-sciekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM (konkurs nr 7/POIiŚ/1.1/04/2012).
VI.3)Informacje dodatkowe:

I. Zamawiający na stronie internetowej pod adresem www.mpwik.krakow.pl/przetarg, przygotował wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i oświadczeń niezbędnych do złożenia wniosku.

II. Przewidywana liczba wykonawców zaproszonych do składania ofert - 20 wykonawców. Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów:
Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu jest większa niż określona powyżej. Zamawiający zaprosi do składania ofert wstępnych Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę spełniania tych warunków, jednak nie więcej niż 20.
Wnioski zostaną ocenione i uszeregowane przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria oceny spełniania warunków i ich znaczenie:
Zasady oceny kryterium(ów) spełniania warunków:
Warunek minimalny:
1). Posiadania wiedzy i doświadczenia, tj. w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał co najmniej: dwie roboty budowlane na będących w eksploatacji komunalnych oczyszczalniach ścieków o RLM co najmniej 50 000 polegające na zaprojektowaniu oraz budowie, przebudowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków (w tym bloku biologicznego), gdzie wartość wykonanych robót wynosiła co najmniej 10 000 000 PLN netto na każdym z tych obiektów,
— wdrożony system nadrzędnego nad Scada sterowania on-line lub jego przebudowę lub modernizację, regulujący pracą oczyszczalni komunalnej o RLM co najmniej 50 000.
Dodatkowo za każdą ponad warunek minimalny wykonaną robotę budowlana polegającą na wykonaniu będącej w eksploatacji komunalnej oczyszczalniach ścieków o RLM co najmniej 50 000 polegające na zaprojektowaniu oraz budowie, przebudowie lub rozbudowie oczyszczalni ścieków (w tym bloku biologicznego), wykonawca otrzyma – 1 pkt,
Punktacja zostanie dokonana na podstawie informacji podanych w wykazie wykonanych robót budowlanych oraz dokumentów potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
III. W niniejszym postępowaniu oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie. Zamawiający dopuszcza przekazywanie powyższych dokumentów faksem lub drogą elektroniczną. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej potwierdza fakt ich otrzymania w terminie do jednego dnia roboczego Możliwość przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji faksem i drogą elektroniczną nie dotyczy wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a także oświadczeń, dokumentów lub pełnomocnictw przekazywanych przez Wykonawców w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy. oraz przedłużenia okresu ważności wadium.
IV. Wniosek wraz ze wszystkimi załącznikami ma być sporządzony i złożony w dwóch egzemplarzach, odpowiednio oznaczonych. Obydwa egzemplarze powinny zawierać identyczne materiały. W razie rozbieżności między poszczególnymi egzemplarzami wniosku obowiązywać będzie tekst oryginału. Jeden egzemplarz ma zawierać oryginał wniosku, a drugi może być kserokopią egz. nr 1, przy czym każdy egzemplarz powinien być osobno spięty i oprawiony. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z załącznikami musi być sporządzony w języku polskim, w sposób czytelny, z zachowaniem formy pisemnej. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
V. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego obowiązany jest dołączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu także stosowne pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile osoba/y składające i podpisujące wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie są ujawnione w wypisie z właściwego rejestru jako osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
Pełnomocnictwa dla pełnomocnika wykonawców wspólnie ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - zgodnie z art. 23 ustawy. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
VI. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy złożyć w siedzibie Zamawiającego. Wniosek winien być złożony w zamkniętej kopercie, opatrzonej: nazwą i adresem wykonawcy oraz zamawiającego, napisem „Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego na „Modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków Kujawy .” Znak sprawy: 277/PO-65/2012”.
VII. Wszystkie dokumenty (załączniki) powinny być złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Poświadczenie za zgodność z oryginałem oznacza umieszczenie na kserokopii dokumentu klauzuli „za zgodność z oryginałem” i podpisu osoby uprawnionej lub umocowanej. Za niedopuszczalne uważa się potwierdzenie za zgodność z oryginałem kserokopii dokumentu przez radcę prawnego lub adwokata, jeżeli nie posiada on stosowanego pełnomocnictwa udzielonego przez Wykonawcę do tej czynności w niniejszym postępowaniu. Zaleca się, aby wszystkie zapisane strony wniosku wraz z załącznikami były jednoznacznie ponumerowane, a także podpisane przez osobę lub osoby podpisujące wniosek. Proponuje się, aby wniosek wraz ze wszystkimi załącznikami był trwale spięty.
VIII. Kilka podmiotów może złożyć wniosek wspólnie. W takim przypadku podmioty te ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Wykonawcy obiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
IX. Zamawiający ubiega się o dofinasowanie do niniejszego zadania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś priorytetowa I Gospodarka wodno-sciekowa działanie 1.1. Gospodarka wodnościekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM, majac powyzsze na uwadze zamawiający zastrzega sobie prawa skorzystania z art. 93 ust. 1a ustawy prawo zamówień publicznych.
X. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt. 6 ustawy z dnia 29.1.2004r. – Prawo zamówień publicznych stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolnia@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, w terminie do 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana w inny sposób lub w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje i się Prezesowi Izby w formie pisemne albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopie przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Zamawiający lub odwołujący, może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. Pozostałe kwestie zostały szczegółowo przedstawione w Dziale VI Pzp: Środki ochrony prawnej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.11.2012
TI Tytuł Polska-Kraków: Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
ND Nr dokumentu 258084-2013
PD Data publikacji 01/08/2013
OJ Dz.U. S 148
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Zamówienia sektorowe
DS Dokument wysłany 29/07/2013
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45231000 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232421 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów
OC Pierwotny kod CPV 45231000 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232421 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422 - Roboty w zakresie uzdatniania osadów
IA Adres internetowy (URL) www.mpwik.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

01/08/2013    S148    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura ograniczona 

Polska-Kraków: Roboty w zakresie oczyszczania ścieków

2013/S 148-258084

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
ul. Senatorska 1
Punkt kontaktowy: MPWiK-SA
Osoba do kontaktów: Wioletta Kubica – sprawy formalne
30-106 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 124242390
E-mail: wioletta.kubica@mpwik.krakow.pl
Faks: +48 124242391/397

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: www.mpwik.krakow.pl

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor wodny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających
Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: pl213
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy, która ma na celu uzyskanie wyższej efektywności oczyszczania ścieków i zapewnienia zgodności z Dyrektywą 91/271/EWG w zakresie usuwania azotu i fosforu.
Planowana inwestycja obejmuje następujące zadania: modernizacja części mechanicznej oczyszczalni obejmująca:
— wymianę krat rzadkich i systemu transportu skratek, budowę żwirownika, renowację, wyposażenie i uruchomienie czwartego osadnika wstępnego Ob.9.4 wraz z wyposażeniem pompowni osadu wstępnego ob. 19.2,
— doprowadzenie ścieków mechanicznie oczyszczonych z komór rozdziału Ob.29.1 i Ob.29.2 do komór predenitryfikacji w każdym z czterech ciągów technologicznych oczyszczania biologicznego,
— renowacja, pełne wyposażenie i uruchomienie czwartego ciągu technologicznego oczyszczania biologicznego (komora osadu czynnego Ob.11.4 z komorą predenitryfikacji Ob.11.4p, osadniki wtórne Ob.12.7 i Ob.12.8, komora rozdziału i pompownia recyrkulacyjna Ob.13.2),
— modernizacja ciągów technologicznych oczyszczania biologicznego obejmująca:
— wymianę systemu napowietrzania w komorach osadu czynnego Ob. 11.1, 11.2, 11.3, zwiększenie stopnia recyrkulacji wewnętrznej w komorze osadu czynnego Ob. 11.3, modernizację pompowni recyrkulacyjnej Ob. 13.1 oraz wymianę wyposażenia stacji dozowania koagulantów,
— budowa i wyposażenie nowej stacji dmuchaw (wraz ze stacją transformatorową) obsługującej wszystkie ciągi technologiczne oczyszczania biologicznego,
— rozbudowa budynku zagęszczania i odwadniania osadów w celu zwiększenia wydajności stacji i zainstalowanie wirówki do zagęszczania osadu nadmiernego i wirówki do odwadniania osadu przefermentowanego wraz z niezbędnym wyposażeniem i rurociągami technologicznymi,
— przebudowa istniejącej sieci biogazu z montażem armatury, dmuchawy i urządzeń pomiarowych,
— budowa stacji (instalacji) usuwania azotu z odcieków z odwadniania osadów, składającej się ze zbiornika wyrównawczego z pompownią oraz reaktora z zastosowaniem procesu Anammox,
— budowa zbiornika retencyjnego do przyjmowania ścieków organicznych służących, jako dodatkowe źródło węgla organicznego dla procesów denitryfikacji,
— wykonanie sieci wody technologicznej wraz z ujęciem, zbiornikiem buforowym z zainstalowanymi pompami, budynkiem hydroforni, przyłączami i instalacjami wewnętrznymi,
— wykonanie wszelkich sieci, instalacji sanitarnych, elektrycznych, AKPiA oraz innych instalacji towarzyszących koniecznych do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni co najmniej w zakresie opisanym w niniejszym Programie funkcjonalno-użytkowym,
— wykonanie i uruchomienie systemu nadrzędnego sterowania pracą oczyszczalni,
— wykonanie innych robót niezbędnych do spełnienia warunków niniejszej specyfikacji.
Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, roboty, uruchomienie, szkolenie, próby i przekazanie do eksploatacji oraz wykonanie wszelkich opracowań i uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zakres zamówienia określony w niniejszej specyfikacji należy traktować jako minimalny wymagany.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Program funkcjonalno-użytkowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45232421, 45232422, 45231000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 39 802 956 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
277/PO-65/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 217-358118 z dnia 10.11.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Udzielenie zamówienia i jego wartość
Zamówienie nr: 277/PO-65/2013
Część nr: 1 - Nazwa: Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy
V.1.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.7.2013
V.1.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.1.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum firm: WTE Wassertechnik, i WTE Wassertechnik GmbH, Ruhralle 185, 45136 Essen
{Dane ukryte}
02-495 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 223314650
E-mail: Office@wte-polska.com
Faks: +48 223314678
Adres internetowy: http://wte-wassertechnik-polska.polandtrade.pl

V.1.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 55 170 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 39 802 956 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 18
V.1.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
V.1.6)Cena zapłacona za zakupy okazyjne

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś priorytetowa I Gospodarka wodno-ściekowa działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM (konkurs nr 7/POIiŚ/1.1/04/2012) .
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamówienia udzielono Konsorcjum firm: WTE Wassertechnik, 02-495 Warszawa, {Dane ukryte} – Lider Konsorcjum i WTE Wassertechnik GmbH, Ruhralle 185, 45136 Essen.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolnia@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.p
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, w terminie do 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana faksem lub drogą elektroniczną albo w terminie 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli została przesłana w inny sposób lub w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje i się Prezesowi Izby w formie pisemne albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopie przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie. Zamawiający lub odwołujący, może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. Pozostałe kwestie zostały szczegółowo przedstawione w Dziale VI Pzp: Środki ochrony prawnej.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolnia@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.p
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.7.2013

Adres: ul. Senatorska 1, 30-106 Kraków
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: przetarg@mpwik.krakow.pl
tel: +48 124242392
fax: +48 124242391
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-11-29
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 35811820121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-11-10
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 18 miesięcy
Wadium: 600000 ZŁ
Szacowana wartość* 20 000 000 PLN  -  30 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.mpwik.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna
ul. SenatorsKA 1, 30-106 Kraków, woj. małopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 28/11/2012
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45232421-9 Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45232422-6 Roboty w zakresie uzdatniania osadów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków Kujawy Konsorcjum firm: WTE Wassertechnik, i WTE Wassertechnik GmbH, Ruhralle 185, 45136 Essen
Warszawa
2013-07-29 39 802 956,00